Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011

Ranglijsten aller tijden Vlinderslag (korte baan)

Voor het laatst bijgewerkt op 19 februari 2013 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt

Dames

Top 50: 50 meter vlinderslag/elektronisch (16 december 2012)
25.00 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
25.00 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
25.79 Inge de Bruijn, PSV (2002 Tualatin Hills)
25.88 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2007 ISF Aken)
26.08 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2011 Worldcup Dubai)
26.16 Chantal Groot, de Dolfijn (2008 EK Rijeka)
26.39 Maaike de Waard, Eiffel Swimmers PSV (2012 EK Chartres)
26.55 Willemijn Knot, de Dolfijn (2011 NK Sprint Emmen)
26.62 Kelly de Jong, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
26.96 Elinore de Jong, de Otters het Gooi (2010 NK Sprint Drachten)

26.97 Tamara van Vliet, de Columbiaan (2012 NK Amsterdam)
26.99 Lotte Goosen, DIO (2010 NK Amsterdam)
27.16 Chantal Senden, Zeester Meerval (2012 NK Sprint)
27.19 Jessica Spruit, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
27.25 Parand Zarekiani, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 NK Amsterdam)
27.29 Lenneke van Schaik, de Dolfijn (2008 ISF Aken)
27.31 Femke Heemskerk, CN Marseille/de Dolfijn (2011 Arena Sprint Rouen)
27.33 Elise Bouwens, Zwemlust/den Hommel (2009 NK Amsterdam)
27.34 Angela Postma, PSV (1998 Fina Worldcup Sydney)
27.45 Wilma van Hofwegen, AZ&PC (1998 Fina Worldcup Sydney)

27.55 Kira Toussaint, de Dolfijn (2011 Finale Hoofdklasse competitie Amsterdam)
27.57 Manon van Rooijen, de Dolfijn (2008 NK Sprint Alkmaar
27.60 Monique Driessen, Aquarijn (2004 NK Sprint Emmen)
27.62 Anja van der Hout, de Dolfijn (2012 Finale Competitie Amsterdam)
27.78 Marina Scheepbouwer, de Whee (2001 NK Sprint Emmen)
27.78 Kira Rietveld, TriVia (2009 ISF Aken)
27.83 Annabel Kosten, AZ&PC (2002 NK Sprint Nieuwegein)
27.85 Ilse Kraaijeveld, Orca (2009 NK Sprint Alkmaar)
27.86 Karin Brienesse, de Amer (1998)
27.89 Jolijn van Valkengoed, WVZ (2008 ISF Aken)

27.92 Rachelle Visser, AZ&PC (2012 NK Amsterdam)
28.07 Lisa Dreesens, SG Noord Limburg (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.16 Mariëlle Janssen, RZC (2006 NK Sprint Roosendaal)
28.14 Femke Remmits, One Team Swimming (2011)
28.22 Kelly ter Doest, de Whee (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.25 Marianne Muis, AZ&PC (1996 Demonstratiewedstrijd Arnhem)
28.26 Nathalie Koekkoek, HPC (1988)
28.28 Rieneke Schinkel, de Whee (2004)
28.31 Esmée Bos, DWK (2012 Winter Kring Gelderland Doetinchem)
28.34 Sandra Temmerman, MNC Dordrecht (2006 NK Drachten)

28.35 Christel Vinke, ZV Zwartsluis (2010 NK Drachten)
28.37 Pauline Gouwens, DWK (2011 NK Sprint)
28.39 Ingrid Baars, de Dolfijn (1990)
28.39 Joëlle Scheps, WVZ (2010 KK Haaglanden 's Gravenzande)
28.42 Thamar Henneken, PSV (2003 NK Sprint Amsterdam)
28.44 Mariska Scheel, MNC Dordrecht (2011)
28.47 Mariët Koster, Bikkel Hoogeveen (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.48 Barbara van Rhijn, DWK (2006 NK Drachten)
28.48 Clarissa van Rheenen, TriVia (2008)
28.50 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan (2012 Martinez Cup Amsterdam) 

Top 43: 100 meter vlinderslag (16 december 2012)
55.74 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
57.00 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2008 ONK Amsterdam)
57.55 Inge de Bruijn, PSV (2001 NK Alphen a/d Rijn)
57.73 Chantal Groot, de Dolfijn (2008 WK Manchester)
57.90 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
58.93 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2009 Bolzano)
59.49 Kelly de Jong, AZ&PC (2011 Martinez Cup Amsterdam)
59.76 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
59.93 Karin Brienesse, AZ&PC (1993 NK Dordrecht)
59.94 Jessica Spruit, Eiffel Swimmers PSV (2009 Time-trial Alkmaar))

59.98 Jolijn van Valkengoed, WVZ (2008 Finale competitie Amsterdam)
1.00.05 Judith Anema, AZ&PC (1988 NK Emmen)
1.00.06 Willemijn Knot, de Dolfijn (2012 Finale competitie Amsterdam)
1.00.10* Annemarie Verstappen, BZV (1983)
1.00.14 Lenneke van Schaik, de Dolfijn (2009 ISF Aken))
1.00.32 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2009)x
1.00.44 Andrea Kneppers, Eiffel Swimmers PSV (2011 ISF Aken)
1.00.48 Parand Zarekiani, de Dolfijn (2012 Martinez Cup Amsterdam)
1.00.52 Conny van Bentum, de Dolfijn (1987)
1.00.57 Rieneke Terink, AZ&PC (2010 NK Amsterdam)

1.00.72 Manon van Rooijen, de Dolfijn (2008 Finale A-competitie Amsterdam)
1.00.77 Lisa Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
1.00.81 Wilma van Hofwegen, AZ&PC (1998 Fina Worldcup Sydney))
1.00.86 Femke Heemskerk, de Dolfijn (2008 Competitie Amsterdam)*
1.01.06 Lotte Goosen, DIO/RTC Dordrecht (2010 ONK Amsterdam)
1.01.11 Hedwig Kikkert, TriVia (2007 NK Amsterdam)
1.01.16 Nathalie Koekoek, HPC (1988)
1.01.20 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
1.01.21 Ingrid Baars, de Dolfijn (1990 NWK Drachten)
1.01.36 Marloes Oldenburg, TriVia (2009 ISF Aken)

1.01.40 Marina Scheepbouwer, de Whee (2001 ISF Aken)
1.01.50 Maaike de Waard, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
1.01.59 Lieke Verouden, AZ&PC (2010 Finale Hoofdklasse Amsterdam)
1.01.61 Sabrina Fortes, de Kempvis (1996 NK Utrecht)
1.01.82 Sandra Temmerman, MNC Dordrecht (2006 NK Drachten)
1.01.97 Kira Toussaint, de Dolfijn (2009 NK Amsterdam)
1.01.99 Joëlle Scheps, WVZ (2010 Finale hoofdklasse Amsterdam)
1.02.11 Anita de Hoop, Orca (1991 NWK Dordrecht)
1.02.13 Annabel Kosten, de Scheldestroom (1998 NK Den Bosch)
1.02.14 Mirjan van Aarsen, Zian/Vitesse (1983 NWK Hengelo)

1.02.14* Elise Bouwens, Zwemlust den Hommel (2009 competitie Aalsmeer)
1.02.30 Angela Postma, DZ&PC (1996)*
1.02.33 Clarissa van Rheenen, Eiffel Swimmers PSV (2008 2 Daagse Nijlen)

Top 43: 200 meter vlinderslag (11 maart 2012)
2.09.77 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Amsterdam)
2.09.98 Inge Dekker, De Kempvis (2006 EK Helsinki)
2.11.74 Conny van Bentum, de Dolfijn (1987 Selectiewedstrijden Amersfoort)
2.12.17 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2007 ISF Aken)
2.12.43 Annemarie Verstappen, BZV (1983 NWK Hengelo)
2.12.44 Judith Anema, AZ&PC (1988 NWK Emmen)
2.12.46 Carla Geurts, UZSC (1998 NK Den Bosch)
2.12.54 Lenneke van Schaik, de Dolfijn (2009)
2.13.38 Elise Bouwens, SG Zwemlust/Utrecht (2008 NK Amsterdam)
2.13.52 Jessica Spruit, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)

2.13.61 Karin Brienesse, AZ&PC (1991 NWK Dordrecht)
2.13.68 Mirjan van Aarsen, Zian/Vitesse (1983 NWK Hengelo)
2.13.70 Manon van Rooijen, de Dolfijn (2008 EKkb time trial Alkmaar)
2.13.90 Anita de Hoop, Orca (1990)*
2.14.10 Inge de Bruijn, Nautilus (1993)*
2.14.32 Rieneke Terink, AZ&PC (2010 Competitie Amersfoort)*
2.14.33 Gea Veldhuizen, SG Groningen (1992 NK Drachten)
2.14.52 lisa Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2012 Competitie Eindhoven)*
2.14.78 Marina Scheepbouwer, de Whee (2000 ISF Aken)
2.14.98 Sandra Temmerman, MNC Dordrecht (2006 NK Drachten)

2.15.10 Chantal Groot, AZ&PC (2002 NK Eindhoven)
2.15.33 Malisa van de Heuvel, Eiffel Swimmers PSV (2011)
2.15.61 Lieke Verouden, AZ&PC (2010 ISF Aachen)
2.15.79 Ingrid Baars, de Dolfijn (1992)
2.15.82 Andrea Kneppers, Eiffel Swimmers PSV (2011 ISF Aken)
2.15.99 Wilma van Velsen, TZC/Vahalis (1981 NWK Harderwijk)
2.16.10 Kirsten Vlieghuis, PSV (1996)*
2.16.11 Jolanda Oudkerk, de Otters (1986 Selectiewedstrijden Wassenaar)
2.16.18 Kelly de Jong, AZ&PC (2012 Competitie Eindhoven)*
2.16.19 Marijke de Groot, Zwemlust/ den Hommel (1984)

2.16.38 Joëlle Scheps, WVZ (2010 Competitie Voorschoten)*
2.16.69 Etta van der Weijden, MNC Dordrecht (2003 ISF Aken)
2.16.70 Mathilde Vink, HPC (1977 Nat.wedstrijden Den Helder)*
2.16.80 Jolande van de Meer, Raket (1986)*
2.16.83 Hedwig Kikkert, TriVia (2007 NK Amsterdam)
2.16.97 Radna Mulder, PSV (1993)
2.17.09 Yolanda Aggenbach, Noordkop (1978 NWK Schagen)
2.17.80 Jolijn van Valkengoed, de Dolfijn (2007 Competitie Amsterdam)*
2.18.04 Merle Verkijk, WVZ (2010 Competitie Voorschoten)*
2.18.20 Marloes Oldenburg, TriVia (2009 ISF Aken)

2.18.25 Willemijn Knot, de Dolfijn (2012 Competitie Purmerend)*
2.18.37 Lotte Goosen, DIO (2011 Competitie Etten-Leur)*
2.18.63 Chrisje Moes, de Dolfijn (2004 NK Drachten)

Estafettesplits (elektronisch) met vliegende start 

Top-34: 50m vlinderslag (3 februari 2013)
24.51 Inge Dekker (2009 EK Istanbul)
25.12 Inge de Bruijn (2001 EK Antwerpen)
25.13 Ranomi Kromowidjojo (2010 EK Eindhoven)
25.23 Hinkelien Schreuder (2008 EK Rijeka)
26.01 Chantal Groot (2009 EK Istanbul)
26.35 Willemijn Knot (2011 NK Sprint Emmen)
26.95 Kira Toussaint (2011 EK Szczecin)
27.36 Jolijn van Valkengoed (2008 NK Sprint Alkmaar)
27.38 Wilma van Hofwegen (1996 EK Rostock)
27.38 Jessica Spruit (2008 ISF Aken)

27.52 Kelly de Jong (2009 NK Sprint Alkmaar)
27.56 Sandra Temmerman (2005 NK Sprint Roosendaal)
27.59 Karin Brienesse (1990 VSB Meet Amsterdam)
27.55 Lieke Verouden (2010 NK Sprint Drachten)
27.61 Rachelle Visser (2011 NK Sprint Emmen)
27.62 Lisa Dreesens (2012 Martinez Cup Amsterdam)
27.64 Lenneke van Schaik (2010 NK Sprint Drachten)
27.64 Rieneke Terink (2013 ISM Uster)
27.77 Nathalie Koekkoek (1988 Arena Meet Bonn)
27.77 Angela Postma (1995 NK Sprint Emmen)

27.98 Monique Driessen (2004 NK Sprint Emmen)
28.00 Elise Bouwens (2010 NK Sprint Drachten)
28.00 Kinge Zandringa (2012 NK Sprint Heerenveen)
28.01 Pauline Gouwens (2011 NK Sprint Emmen)
28.06 Mariët Koster (2009 NK Sprint 2009 Alkmaar)
28.08 Elinore de Jong (2008 NK Sprint Alkmaar)
28.12 Annabel Kosten (2002 NK Sprint Nieuwegein)
28.17 Parand Zarekiani (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.18 Conny van Bentum (1987 Arena Meet Bonn)
28.21 Roxanne Linders (2009 NK Sprint Alkmaar)

28.30 Chantal Nap (2011 NK Sprint Emmen)
28.31 Marina Scheepbouwer (2007 NK Sprint Drachten)
28.32 Femke Remmits (2011 EU Swimming Invitational Miskolc)
28.34 Kyra Rietveld (2010 NK Sprint Drachten)

Top-25: 100m vlinderslag (27 oktober 2012)
0.56.54 Inge Dekker (2008 WK Manchester)
0.57.89 Chantal Groot (2008 WK Manchester)
0.58.28 Inge de Bruijn (1999 WK Hong Kong)
0.59.97 Willemijn Knot (2012 Finale Competitie Amsterdam)
1.00.17 Judith Anema (1989 NWK Dordrecht)
1.00.38 Hinkelien Schreuder (2006 NK estafette Purmerend)
1.00.49 Karin Brienesse (1990 VSB Meet Amsterdam)
1.00.51 Ingrid Baars (1990 NWK Drachten)
1.01.08 Lenneke van Schaik (2007 NK Amsterdam)
1.00.11 Parand Zarekiani (2012 NK Amsterdam)

1.01.13 Kelly de Jong (2012 NK Amsterdam)
1.01.16 Rieneke Terink (2012 NK estafette Eindhoven)
1.01.21 Jessica Spruit (2009 NK estafette Eindhoven)
1.01.34 Wendy van der Zanden (2009 NK estafette Eindhoven)
1.01.49 Nathalie Koekkoek (1989 NWK Dordrecht)
1.01.57 Lotte Goosen (2011 NK estafette Eindhoven)
1.01.69 Lisa Dreesens (2010 NK Amsterdam)
1.01.70 Andrea Kneppers (2012 NK estafette)
1.01.77 Lieke Verouden (2010 NK estafette Drachten)
1.01.78 Marleen Veldhuis (2003 NK estafette Amersfoort)

1.01.98 Jolijn van Valkengoed (2007 NK estafette Doetinchem)
1.02.12 Sandra Temmerman (2004 NK Drachten)
1.02.27 Hedwig Kikkert (2007 NK Amsterdam)
1.02.46 Angela Postma (1995 NWK Eindhoven)
1.02.67 Clarissa van Rheenen (2008 NK estafette Eindhoven)
1.02.70 Mariët Koster (2009 NK estafette Eindhoven)
1.02.75 Judith Stap (2012 NK estafette Eindhoven)

************************************************************************************
Heren

Top 50: 50m vlinderslag/elektronisch (16 december 2012)
22.74 Bastiaan Tamminga, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
22.75 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
23.39 Robin van Aggele, AZ&PC (2008 NK Amsterdam)
23.50 Joris Keizer, PSV/Philips (2001 EK Antwerpen)
23.62 Pieter van den Hoogenband, PSV (1999 KNZB-Beker Eindhoven)
23.66 Ewoud Tamminga, AZ&PC (2009 ISF Aachen)
23.69 Mark Veens, PSV (2005 EK Triëst)
23.77 Ewout Holst, DWK XCESS/TZA (2001 EK Antwerpen)
23.97 Mike Marissen (2012 NK Amsterdam)
23.98 Tim van Deutekom, DWK (2010 NK Amsterdam)

24.12 Jan Kersten, de Columbiaan (2010 NK Sprint Drachten)
24.24 Rudy Ted de Haan, Anker Team (2011)
24.28 Nick Driebergen, E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)
24.29 Jeroen Baars, MNC Dordrecht (2012 NK Sprint Heerenveen)
24.30 Floor Verhaar, DWK (2010 NK Amsterdam)
24.43 Stefan Aartsen, de Kempvis (1997 Worldcup Gelsenkirchen)
24.46 Tom Lommers, Nayade (2012 Brabantse Sprint Eindhoven)
24.49 Tjarco Koppenaal, PSV (2003 NK Sprint Amsterdam)
24.50 Nick van der Zandt, Zeester-Meerval (2005 NK Amsterdam)
24.50 Steven Nonnekes, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)

24.51 Timon Evenhuis, TriVia (2011 ISF Aken)
24.53 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
24.59 Michiel Kamphuis, MNC Dordrecht (2003 ISF Aken)
24.64 Joran Barends, AZ&PC (2011 NK Sprint Emmen)
24.66 Marc Kremer, Anker Team Groningen (2009 NK Amsterdam)
24.69 Aziz Nosairi, de Fuut (2012 Martinez Cup Amsterdam)
24.68 Fabian Beimin, AZ&PC (2011 ISF Aken)
24.73 Dennis Mooij, HZ&PC Heerenveen (2008 NK Amsterdam)
24.75 Jens Bakker, de Dolfijn (2011 EK Szczecin)
24.76 Dirkjan de Wit, DWK-XCESS (2004 NK Drachten)

24.80 Bas van Velthoven, Swimteam (2006 ISF Aken)
24.82 Stefan Oosting, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Sprint Alkmaar)
24.83 Arjan van der Plaat, MNC Dordrecht (2008 NK Sprint Alkmaar)
24.84 Jesse Puts, Zwemlust den Hommel (2012 Martinez Cup)
24.85 Patrick Martens, PSV (2003)
24.87 Casper van Dam, AZ&PC (1995)
24.89 Jeroen Stuut, TriVia (2008 NK Amsterdam)
24.90 Geert Lantink, de Whee (2008 NK Amsterdam)
24.91 Frank Boon, de Lansingh (2008 NK Amsterdam)
24.93 Ralf Mertens, PSV (2003)

24.93 Remko de Jong, De Dolfijn (2006 NK Sprint Roosendaal)
24.94 Dennis Rijnbeek, DWK (2000 ISF Aken)
24.94 Mark Baars, MNC Dordrecht (2012 Martinez Cup Amsterdam)
24.95 Gerben Fiere, de Warande (2012 Brabantse Sprint Eindhoven)
24.96 Raga Flores, BZV (2009 NK Sprint Alkmaar)
24.96 Sverre Eschweiler, TriVia (2012 Martinez Cup Amsterdam)
24.99 Bram van Haandel, PSV (1995 NK Sprint Emmen)
25.02 Erik Ran, Zian/Vitesse (1987)
25.03 Wilco van den Akker, DZ&PC (1996)
25.07 Gijs Damen, PSV (2005 NK Sprint Roosendaal)

Top 49: 100m vlinderslag (11 december 2011)
49.86 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
51.77 Joris Keizer, PSV/Philips (2001 EK Antwerpen)
51.86 Robin van Aggele, AZ&PC (2008 ISF Aken)
52.07 Ewoud Tamminga, AZ&PC (2009 Time-trial Alkmaar)
52.45 Stefan Aartsen, de Kempvis (1999 WK Hong Kong)
52.49 Bastiaan Tamminga, Eiffel Swimmers PSV (2007 NK Amsterdam)
52.80 Pieter van den Hoogenband, PSV/Philips (2002 Worldcup Melbourne)
52.98 Mike Marissen, AZ&PC (2012 NK Amsterdam)
53.10 Jens Bakker, de Dolfijn (2011 EK Szczecin)
53.13 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)

53.38 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
53.42 Olaf Wildeboer, Eiffel Swimmers PSV (2008 Madrid)
53.47 Nick Driebergen, E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)
53.77 Rudy Ted de Haan, Anker Team Groningen (2009 Limietwedstrijd Heerenveen)*
53.88 Michiel Kamphuis, Nautilus (1998 NK Den Bosch)
53.98 Marcel Wouda, PSV (1997 Staaluniegala Dordrecht)
54.08 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Meet Maastricht)*
54.21 Bas van Velthoven, de Dolfijn (2008 Finale A-competitie Amsterdam)
54.23 Floor Verhaar, DWK (2010 NK Amsterdam)
54.27 Frank Drost, AZ&PC (1986 Worldcup Bonn)

54.33 Casper van Dam, Zwemlust/den Hommel (1992 NK Drachten)
54.38 Fabian Beimin, AZ&PC (2011 ISF Aken)
54.39 Marc Kremer, Anker Team Groningen (2009 NK Amsterdam)
54.39 Timon Evenhuis, TriVia (2010 NK Amsterdam)
54.40 Ralf Mertens, PSV (2004 EK-kwalificatiewedstrijd Eindhoven)
54.53 Bram van Haandel, PSV (1994 NK Amersfoort) 
54.66 Gérard de Kort, HPC (1987 NK Emmen)
54.68 Joran Barends, AZ&PC (2009 Competitie Amersfoort)*
54.71 Tim van Deutekom, DWK (2010 NK Amsterdam)
54.76 Jeroen Baars, MNC Dordrecht (2012 Martinez Cup Amsterdam)

54.92 Roy Smeenge, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
54.93 Mark Baars, MNC Dordrecht (2012 Martinez Cup Amsterdam)
54.95 Dirkjan de Wit, DWK-XCESS (2004 NK Drachten)
54.96 Gijs Damen, PSV/NZE (2005 GPS Dordrecht)
55.02 Aziz Nosairi, de Fuut (2012 Martinez Cup Amsterdam)
55.15 Martin van der Spoel, DWK (1995 NWK Eindhoven)
55.17 Jeroen Stuut, TriVia (2009 NK Amsterdam)
55.21 Tjarco Koppenaal, PSV (2002 NK Eindhoven)
55.21 Ewout Holst, DWK-XCESS/TZA (2001 ISF Aken)
55.23 Joost Reijns, DWK Barneveld (2008 Finale A-competitie Amsterdam)

55.30 Nick van der Zandt, PSV (2001 NK Alphen a/d Rijn)
55.33 Dennis Mooij, HZ&PC Heerenveen (2008 NK Amsterdam)
55.37 Klaas Erik Zwering, PSV (2002)
55.45 Raymond van de Merwe, WVZ (2008 Competitie Voorschoten)*
55.48 Patrick Dybiona, AZ&PC (1987)
55.48 Jan Kersten, de Columbiaan (2009 NK estafette Eindhoven)
55.50 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn (2008 zwemcompetitie Amsterdam)*
55.57 Joost ten Have, PSV (1998)
55.57 Robert Yallop, AZ&PC (2009 Competitie Amersfoort)*

Top 30: 200m vlinderslag heren (16 december 2012)
1.51.36 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
1.55.94 Stefan Aartsen, de Kempvis (1999 EK Lissabon)
1.57.82 Frank Drost, AZ&PC (1988 NWK Emmen)
1.57.92 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK-limietwedstrijden)
1.58.59 Fabian Beimin, AZ&PC (2012 NK Amsterdam)
1.59.19 Gérard de Kort, HPC (1986 NWK Emmen)
1.59.26 Robin van Aggele, AZ&PC (2009 Competitie Amersfoort)*
1.59.50 Marcel Wouda, PSV (1996 La Réunion)
1.59.88 Chester Marsman, AZ&PC (1995 NK Eindhoven)
1.59.89 Ralf Mertens, PSV (2002 NK Eindhoven)

1.59.96 Joris Keizer, de Dinkel (1998 NK Den Bosch)
2.00.30 Bas Ido Wennekes, DWK (1998 NK Den Bosch)
2.00.68 Ewoud Tamminga, AZ&PC (2009 Competitie Amersfoort)*
2.00.73 Nick Driebergen, Swimteam (2006 ISF Aken)
2.00.86 Michiel Kamphuis, Nautilus (1998  NK Den Bosch)
2.01.01 Martin van der Spoel, DWK (1995 NK Eindhoven)
2.01.22 Jens Bakker, de Dolfijn (2012 Martinez Cup Amsterdam)
2.01.28 Sander Ganzevles, de Dolfijn (2004 NK Drachten)
2.01.30 Casper van Dam, Zwemlust/den Hommel (1992)
2.01.75 Alex Schelvis, MNC Dordrecht (2005 NK Amsterdam)

2.02.03 Hans Kroes, HPC (1983 NWK Hengelo)
2.02.13 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
2.02.23 Raymond van de Merwe, WVZ (2008 NK Amsterdam)
2.02.26 Pieter van den Hoogenband, PSV (1998 competitie Eindhoven)*
2.02.45 Bennie Mensink, ZPA (1988 NWK Emmen)
2.02.83 Wouter Houtman, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
2.02.85 Gijs Ganzevles, DWK (1998 NK Den Bosch)
2.03.22 Bastiaan Tamminga, PSV (2004 Uster)
2.03.24 John Machielsen, HPC (1990 NWK Drachten)
2.03.97 Leon Steenbrink, HPC (1984 NK Zutphen)


Snelste estafettesplits (elektronisch) met vliegende start

Top-31: 50m vlinderslag (24 juni 2012)
22.50 Joeri Verlinden (2009 EK Istanbul)
22.68 Bastiaan Tamminga (2008 EK Rijeka)
22.85 Joris Keizer (2003 EK Dublin)
23.23 Ewout Holst (2001 EK Antwerpen)
23.64 Ewoud Tamminga (2009 NK Sprint Alkmaar)
23.69 Rudy Ted de Haan (2009 NK Sprint)
23.89 Joran Barends (2011 NK Sprint Emmen)
23.92 Steven Nonnekes (2012 Martinez Cup Amsterdam)
23.96 Jeroen Stuut (2010 NK Sprint Drachten)
23.99 Jeroen Baars (2012 NK Sprint Heerenveen)

24.23 Robin van Aggele (2005 NK Sprint Roosendaal)
24.25 Nick van der Zandt (2004 EK Emmen)
24.27 Marc Kremer (2009 NK Sprint Alkmaar)
24.28 Tjarco Koppenaal (2003 NK Sprint Amsterdam)
24.31 Tom Lommers (2012 Brabantse Sprint Eindhoven)
24.36 Fabian Beimin (2011 ISF Aachen)
24.38 Tim van Deutekom (2012 NK Sprint Heerenveen)
24.45 Ralf Mertens (2004 NK Sprint Emmen)
24.45 Marciano Lynch (2011 NK Sprint Emmen)
24.49 Remko de Jong (2008 NK Sprint Alkmaar)

24.50 Walter Janssen (2012 NK Sprint Heerenveen)
24.55 Dirkjan de Wit (2004 NK Sprint Emmen)
24.60 Patrick Martens (2005 NK Sprint Roosendaal)
24.64 Robert Klinkhamer (2009 NK Sprint Alkmaar)
24.74 Floor Verhaar (2010 's-Gravenzande)
24.76 Frank Boon (2009 NK Sprint Alkmaar)
24.70 Toby Aarnoutse (2010 NK Sprint Drachten)
24.80 Bas van Velthoven (2009 NK Sprint Alkmaar)
24.81 Rory Bob de Haan (2007 NK Sprint Drachten)
24.83 Roy Smeenge (2009 ISF Aken)

24.99 Bernd Kobesen (2011 NK Sprint Emmen)

Top-21: 100m vlinderslag (28 oktober 2012)
50.22 Joeri Verlinden (2008 NK Amsterdam)
52.17 Ewoud Tamminga (2008 NK Amsterdam)
52.48 Jurjen Willemsen (2010 NK Amsterdam)
52.62 Robin van Aggele (2007 Finale Hoofdklasse Amsterdam)
52.98 Stefan Aartsen (1999 WK Hong Kong)
53.46 Mike Marissen (2009 NK estafette)
53.50 Pieter van den Hoogenband (1999 KNZB-beker Eindhoven)
53.70 Frank Drost (1986 NWK Emmen)
53.85 Dirkjan de Wit (2004 NK Drachten)
53.85 Joran Barends (2009 NK estafette Eindhoven)

53.92 Bastiaan Tamminga (2009 NK estafette Eindhoven)
53.94 Jens Bakker (2012 NK Amsterdam)
54.15 Kyle Stolk (2012 NK Amsterdam)
54.15 Fabian Beimin (2012 NK Amsterdam)
54.35 Gérard de Kort (1987 NWK Emmen)
54.39 Ewout Holst (2000 NWK Nieuwegein)
54.39 Bas van Velthoven (2008 NK Amsterdam)
54.42 Floor Verhaar (2009 NK estafette Eindhoven)
54.55 Martijn Zuijdweg (2000 NWK Nieuwegein)
54.61 Casper van Dam (1990 NWK Drachten)

54.95 Tim van Deutekom (2012 NK Amsterdam)
All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




20 juli 1996
Op slechts 0,1 seconde mist Pieter van den Hoogenband Olympisch brons op de 200 vrij. Hij zwemt in Atlanta met 1.48.36 wel een nieuw nationaal record.
Op slechts 0,1 seconde mist Pieter van den Hoogenband Olympisch brons op de 200 vrij. Hij zwemt in Atlanta met 1.48.36 wel een nieuw nationaal record.



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl