Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011

Top-10 Ranglijsten Rugslag korte baan 2012

Dit zijn ranglijsten met tijden, gezwommen in het KALENDERJAAR 2012

Per 30 december 2012, bijgewerkt op 8 januari 2013 

Reacties/correcties/aanvullingen zijn altijd welkom bij Swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Jos van Kuijeren

* = opgenomen met digitale chronometers

Meisjes-Dames
50m rugslag meisjes mi
nioren 5 en later
36.85* Bo Souhoka 02 SG Hellas/Glana/Nimo
37.24 Elise Tanis 02 de Schotejil
37.62 Sophie de Jonge 02 de Zeehond'73
38.00* Britta Koehorst 03 de Lansingh
38.04* Tessa Kooi 02 Stadskanaal
38.36 Anne Paulusse 02 SBC2000
39.07* Dionne Paulusse 02 ZC Borger
39.14* Demi van Hulst 02 ZC Valkenburg
39.22* Nynke Zandstra 02 Wetterwille
39.26* Nikki Smeets 02 ZC Valkenburg
50m rugslag meisjes junioren 1 
34.41 Indy Jongman 01 Zeester-Meerval
34.73* Mathilde Stolmeijer 01 ZPC de Hof
34.80* Loulou Janssen 01 de Columbiaan
34.94* Silke Holkenborg 01 Montferland
34.99 Marit de Lau 01 Tempo
35.36* Julia Kiefmann 01 Montferland
35.39* Kaylin Stel 01 de Dolfijn
35.46* Sanne Heemskerk 01 LZ 1886
35.62 Claire Verkijk 01 WVZ
36.25 Lonneke Kampman 01 Zegenwerp
50m rugslag meisjes junioren 2 
30.41 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
30.57* Iris Tjonk 00 de Veene
32.36* Marit Boxum 00 ZV Zwartsluis
32.49 Manon Kampman 00 Zeester-Meerval
32.75 Laura van Engelen 00 AquAmigos
33.27 Kristy Nagtzaam 00 Hieronymus
33.43 Myrthe Bakker 00 SBC2000
33.61 Frouke Beeksma 00 TriVia
33.82* Jasmijn Boon 00 WVZ
34.07* Brigit van der Vegte 00 Octopus
50m rugslag meisjes junioren 3 
30.33 Manon Manning 99 NOVA
31.29 Renée Vanderheyden 99 TriVia
31.99 Eelke Roman 99 LZ 1886
32.47 Frederique Janssen 99 Zeester-Meerval
32.70* Nathalie Bakker 99 de Columbiaan
32.85* Laurette van de Woning 99 de Dinkel
32.86* Ruby Belfor 99 de Columbiaan
32.92 Kyra Jongman 99 Zeester-Meerval
33.03 Robin Weessies 99 Eemsrobben
33.17* Ellen Geertsma 99 Zuiderzeezwemmers
50m rugslag meisjes jeugd 1(Limiet NK Amsterdam 31.86)
30.14 Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
30.25 Hanny van Dijk 98 Orca
30.44 Audrey Bams 98 Zwemclub Eijsden
31.21 Chelsea Merfol 98 DWK
31.58 Tialda Prins 98 Eemsrobben
31.59* Jinte Worsteling 98 de Houtrib
31.70* Sterre Mooiweer 98 ZPC de Hof
31.71 Carmen van de Rijt 98 Zeester Meerval
31.78 Aniek Bloemendaal 98 DWV
31.85 Anneliene Zuidema 98 Orca
50m rugslag meisjes jeugd 2 (Limiet NK Amsterdam 31.62)
29.94 Saranda Hofstra 97 de Kikker
30.10 Denise Schulpen 97 Aquarijn
30.13 Claris de Vries 97 Orca
30.50 Amy de Langen 97 de Dolfijn
30.92 Maaike van Veen 97 Bikkel Hoogeveen
31.20 Laurie Mabelis 97 TRB-RES
31.26 Annelotte Mulder 97 de Columbiaan
31.62 Marije Dinkelberg 97 ZVVS
31.71* Latascha Kilian 97 Olympia
31.87 Mirl de Boer 97 DAW
50m rugslag dames senioren 1 (Limiet NK Amsterdam  31.25)
27.47 Maaike de Waard 96 Eiffel Swimmers PSV
28.40 Esmée Bos 96 RTC Drachten
29.83 Cynthia Verkaik 96 Orca
29.86 Laura Moolenaar 96 AZ&PC
30.04 Lotte Langenhoff 96 Zeester Meerval
30.34* Kira de Bruyn 96 Racing Club
30.61 Dorien Butter 96 Racing Club
30.92 Rosa Veerman 96 WZ&PC/E.ON.NZA
30.99 Femke Remmits 96 One Team Swimming
31.48 Anouk van der Vlies 96 Zoetermeer
50m rugslag dames senioren 2 (Limiet NK Amsterdam 30.37)
29.04 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
29.76 Monique van der Struik 95 DZ&PC
29.91 Liset Jansen 95 de Columbiaan
30.37* Michelle Hoogendoorn 95 OZ&PC
30.38 Cynthia van Beusekom 95 TriVia
30.50 Rachelle Visser 95 AZ&PC
30.53 Guusje Vrieze 95 NDD
30.64 Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
30.79 Sylvia Dik 95 TriVia
31.23 Lizzy Janssen 95 Swimteam Helden-Mosa
50m rugslag dames 1994  (Limiet NK Amsterdam 29.59)
27.09 Kira Toussaint 94 Eiffel Swimmers PSV
29.33 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan
29.77* Parand Zarekiani 94 de Dolfijn
30.01 Claire de Winter 94 Zwemlust den Hommel
30.09 Mirthe Lanfermeijer 94 de Dolfijn
30.24* Marjolein Delno 94 DWK
30.29 Sharon Gelmers 94 Octopus
30.64 Jaimy Taskin 94 de Columbiaan
30.91* Kim Loeffen 94 Zeester Meerval
31.15 Pascalle Spiekerman 94 WZ&PC Purmerend
50m rugslag dames allemaal  (Limiet NK Amsterdam 29.59)
27.09 Kira Toussaint 94 Eiffel Swimmers PSV
27.47 Maaike de Waard 96 Eiffel Swimmers PSV
28.10 Willemijn Knot 90 de Dolfijn
28.40 Esmée Bos 96 RTC Drachten
28.92 Anja van der Hout 90 de Dolfijn
29.00 Judith Stap 93 Eiffel Swimmers PSV
29.04 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
29.27* Rieneke Terink 84 Eiffel Swimmers PSV
29.33 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan
29.55 Ilse Kraaijeveld 90 Orca

100m rugslag meisjes minioren 5
1.18.00* Elise Tanis 02 de Schotejil
1.18.14* Tessa Kooi 02 Stadskanaal
1.19.29 Bo Souhoka 02 SG Hellas/Glana/Nimo
1.20.52* Sophie de Jonge 02 de Zeehond'73
1.21.73* Danique Bernard 02 Ed-Vo
1.23.02* Nikki Smeets 02 ZC Valkenburg
1.23.14* Britta Koehorst 03 de Lansingh
1.23.46* Imani de Jong 02 ZPCH
1.23.64* Isabel Dijkstra 02 Brunssum
1.23.67* Birgit van Buiten 02 Aquapoldro
100m rugslag meisjes junioren 1 en later (NJK-limiet 1.17.81)
1.12.33* Claire Verkijk 01 WVZ
1.13.54* Loulou Janssen 01 de Columbiaan
1.16.69* Indy Jongman 01 Zeester Meerval
1.17.02* Eline van der Wal 01 Avéna
1.17.16* Inge Vieveen 01 WVZ
1.17.22 Kaylin Stel 01 De Dolfijn
1.17.39* Madelon van der Ploeg 01 de Kikker
1.17.44 Jasmin Entezar 01 AZC
1.17.44* Sanne Heemskerk 01 LZ 1886
1.17.50* Silke Holkenborg 01 Montferland
100m rugslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet 1.11.44)
1.06.09 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
1.07.11* Iris Tjonk 00 de Veene
1.09.50* Frouke Beeksma 00 TriVia
1.09.51* Jasmijn Boon 00 WVZ
1.09.70* Marit Boxum 00 ZV Zwartsluis
1.11.25* Brigit van der Vegte 00 Octopus
1.11.88* Anique Coelingh 00 Bikkel Hoogeveen
1.11.97* Myrthe Beijen 00 GoSwim
1.12.40 Manon Kampman 00 Zeester-Meerval
1.12.49* Laura van Engelen 00 AquAmigos
100m rugslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet 1.09.32)
1.05.89* Manon Manning 99 NOVA
1.06.83 Eelke Roman 99 LZ 1886
1.08.19* Marieke Tienstra 99 TriVia
1.08.95 Manon Aerssens 99 de Schelde
1.09.04 Renée Vanderheyden 99 TriVia
1.10.49 Kyra Jongman 99 Zeester Meerval
1.10.85 Ruby Belfor 99 De Columbiaan
1.11.13 Nathalie Bakker 99 de Columbiaan
1.11.56 Rafaëlla van Nee 99 de Dolfijn
1.11.61* Laurette van de Woning 99 de Dinkel
100m rugslag meisjes jeugd 1 (NJK-limiet Amsterdam 1.09.78)
1.05.39 Hanny van Dijk 98 Orca
1.05.47 Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
1.05.51 Audrey Bams 98 Zwemclub Eijsden
1.06.17 Chelsea Merfol 98 DWK/RTC Drachten
1.06.70* Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn
1.06.97 Sterre Mooiweer 98 ZPC de Hof
1.07.23 Alyce-Faye Eichelberger 98 KNZB
1.08.03 Marlinde Schoonbeek 98 TriVia
1.08.19 Carmen van de Rijt 98 Zeester Meerval
1.08.20 Anneliene Zuidema 98 Orca
100m rugslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 1.09.24)  
1.02.81 Robin Neumann 97 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.04.16 Amy de Langen 97 de Dolfijn
1.04.44 Denise Schulpen 97 Aquarijn
1.04.97 Claris de Vries 97 Orca
1.05.29 Maaike van Veen 97 Dedemsvaart
1.06.81 Mirl de Boer 97 DAW
1.07.46 Marije Dinkelberg 97 ZVVS
1.08.08* Judith Veldman 97 Eemsrobben
1.08.21* Mendy de Rooi 97 DWK
1.08.25 Anouk Rekers 97 de Veene
100m rugslag dames senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 1.08.26)
0.59.33 Maaike de Waard 96 Eiffel Swimmers PSV
1.01.65 Esmée Bos 96 RTC Drachten
1.03.22* Cynthia Verkaik 96 Orca
1.04.16 Laura Moolenaar 96 AZ&PC
1.04.91 Lotte Langenhoff 96 Zeester Meerval
1.05.50 Kira de Bruyn 96 Racing Club
1.06.10* Anouk van der Vlies 96 Zoetermeer
1.06.15* Mariska Teske 96 LZ 1886
1.06.29 Dorien Butter 96 Racing Club
1.06.81 Jamilla van Veen 96 One Team Swimming
100 m. rugslag dames senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 1.06.24)
1.01.33 Annemarie Worst 95 Orca
1.05.06 Guusje Vrieze 95 NDD
1.05.58* Michelle Hoogendoorn 95 WS Twente
1.05.70* Monique van der Struik 95 DZ&PC
1.06.20 Cynthia van Beusekom 95 TriVia
1.06.22 Macy Oortwijn 95 AZ&PC
1.06.24* Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
1.06.45 Liset Jansen 95 de Columbiaan
1.06.95* Romy van Alphen 95 Olympia
1.07.22 Kirsten Brand 95 UAE
100m rugslag dames 1994 (NK-limiet Amsterdam 1.04.47)
0.57.16 Kira Toussaint 94 Eiffel Swimmers PSV
1.04.23* Marjolein Delno 94 DWK
1.04.61 Mirthe Lanfermeijer 94 de Dolfijn
1.04.85 Jaimy Taskin 94 de Columbiaan
1.04.89* Michelle Verouden 94 HZPC Horst
1.05.14 Sharon Gelmers 94 Octopus
1.05.37 Claire de Winter 94 Zwemlust den Hommel
1.06.49* Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
1.06.93 Chantal Grover 94 de Dolfijn
1.07.30 Merle Verkijk 94 Eiffel Swimmers PSV
100m rugslag dames allemaal (NK-limiet Amsterdam 1.04.47) 
0.57.16 Kira Toussaint 94 Eiffel Swimmers PSV
0.58.38 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
0.59.33 Maaike de Waard 96 Eiffel Swimmers PSV
1.01.03 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
1.01.24 Femke Heemskerk 87 E.ON-NZA
1.01.33 Annemarie Worst 85 Orca/E.ON-NZA
1.01.65 Esmée Bos 96 RTC Drachten
1.02.03 Judith Stap 93 Eiffel Swimmers PSV
1.02.10 Willemijn Knot 90 de Dolfijn
1.02.43 Rieneke Terink 84 Eiffel Swimmers PSV

200m rugslag meisjes minioren 5  
2.53.09* Elise Tanis 02 de Schotejil
200m rugslag meisjes junioren 1 (NJK-limiet 2.50.10) 
2.37.98* Claire Verkijk 01 WVZ
2.39.37* Indy Jongman 01 Zeester-Meerval
2.40.81* Silke Holkenborg 01 Montferland
2.42.59* Inge Vieveen 01 WVZ
2.43.88* Sanne Barten 01 Aquarijn
2.44.54* Madelon van der Ploeg 01 de Kikker
2.45.12* Eline van der Wal 01 Avéna
2.45.55* Eline Brok 01 ZPC de Hof
2.46.53* Mathilde Stolmeijer 01 ZPC de Hof
2.46.76 Saskia Pietersen 01 GoSwim
200m rugslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet 2.36.18)
2.22.66 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
2.31.16* Jasmijn Boon 00 WVZ
2.32.26* Iris Tjonk 00 de Veene
2.32.81* Marit Boxum 00 ZV Zwartsluis
2.33.17* Brigit van der Vegte 00 Octopus
2.33.27* Laura van Engelen 00 AquAmigos
2.33.42* Myrthe Beijen 00 GoSwim
2.34.70* Esmée van Geest 00 WVZ
2.35.35* Frouke Beeksma 00 TriVia
2.35.57 Myrthe Bakker 00 SBC2000
200m rugslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet 2.31.54)
2.20.12 Manon Manning 99 NOVA
2.24.08* Marieke Tienstra 99 TriVia
2.24.67* Josien Wijkhuijs 99 DZ&PC
2.24.73 Eelke Roman 99 LZ 1886
2.30.54 Renée Vanderheyden 99 TriVia
2.32.52* Kyra Jongman 99 Zeester-Meerval
2.33.48 Nathalie Bakker 99 de Columbiaan
2.33.52 Manon Aerssen 99 de Schelde
2.34.05 Frederique Janssen 99 Zeester-Meerval
2.34.90 Hilde Dekker 99 TriVia
200m rugslag meisjes jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 2.30.54)
2.18.86 Tessa Vermeulen 98 De Dolfijn
2.20.89 Hanny van Dijk 98 Orca
2.21.86 Sanne Advocaat 98 RTC Dordrecht
2.22.11 Chelsea Merfol 98 DWK/RTC Drachten
2.23.21 Sterre Mooiweer 98 ZPC de Hof
2.25.07 Alyce-Faye Eichelberger 98 KNZB
2.25.23* Kinge Zandringa 98 Orca/RTC Drachten
2.25.52 Nynke Klokman 98 DZ&PC
2.27.56 Serena Stel 98 de Dolfijn
2.27.92* Jinte Worsteling 98 de Houtrib
200m rugslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 2.29.37)
2.14.68 Robin Neumann 97 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.18.53* Claris de Vries 97 Orca
2.19.41 Maaike van Veen 97 Bikkel Hoogeveen
2.21.66 Denise Schulpen 97 Aquarijn
2.22.21* Amy de Langen 97 de Dolfijn
2.22.94 Judith Veldman 97 Eemsrobben
2.28.42* Mirl de Boer 97 DAW
2.28.82* Lisa Postma 97 de Zijl-LGB
2.29.20* Latascha Kilian 97 Olympia
2.29.89* Ina Willigers 97 Zwemclub Eijsden
200m rugslag dames senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 2.27.28)
2.12.94* Maaike de Waard 96 de Zeehond '73
2.15.07 Esmée Bos 96 RTC Drachten
2.17.25 Nicole Bennis 96 WVZ
2.19.34* Cynthia Verkaik 96 Orca
2.19.43 Anouque Berghuis 96 de Zijl LGB
2.19.58 Laura Moolenaar 96 AZ&PC
2.20.59* Lotte Langenhoff 96 Zeester-Meerval
2.21.36 Elisabeth Rivard 96 WVZ
2.23.00 Esmee Vermeulen 96 de Dolfijn
2.23.70* Jamilla van Veen 96 One Team Swimming
200m rugslag dames senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 2.22.94)
2.10.81 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
2.21.41* Romy van Alphen 95 Olympia
2.22.05* Guusje Vrieze 95 NDD
2.23.21* Iris Voogt 95 Westland Dijkglas
2.23.23 Monique van der Struik 95 DZ&PC
2.23.46 Michelle Hoogendoorn 95 WS Twente
2.23.69* Cynthia van Beusekom 95 TriVia
2.24.01* Rachelle Visser 95 AZ&PC
2.24.48* Iris Voogt 95 Westland Dijkglas
2.26.99* Noortje Timmerman 95 de Dinkel
200m rugslag dames 1994 (NK-limiet Amsterdam 2.19.13)
2.07.69 Kira Toussaint 94 Eiffel Swimmers PSV
2.18.48 Jaimy Taskin 94 de Columbiaan
2.20.20 Mirthe Lanfermeijer 94 de Dolfijn
2.20.82* Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
2.21.54* Chantal Grove 94 Oceanus
2.22.54* Michelle Verouden 94 HZPC Horst
2.23.58* Claire de Winter 94 Zwemlust-den Hommel
2.23.79* Dian Kortleve 94 Wiekslag
2.25.87 Marjolein Maris 94 de Houtrib
2.26.60* Sharon Gelmers 94 Octopus
200m rugslag dames allemaal (NK-limiet Amsterdam 2.19.13)
2.05.77 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
2.07.69 Kira Toussaint 94 Eiffel Swimmers PSV
2.10.81 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
2.12.94* Maaike de Waard 96 de Zeehond '73
2.13.95* Rieneke Terink 84 Eiffel Swimmers PSV
2.14.53 Judith Stap 93 Eiffel Swimmers PSV
2.14.68 Robin Neumann 97 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.15.07 Esmée Bos 96 RTC Drachten
2.16.41 Anja van der Hout 90 de Dolfijn
2.16.99 Ilse Kraaijeveld 90 Orca

Jongens-Heren
50m rugslag jongens minioren 5 en later
37.06* Bryan Agterdenbos 02 MNC Dordrecht
37.40* Brandon van den Berg 02 Poseidon'56
37.59 Tim Korstanje 03 Aqua-Novio'94
37.98* Sebastiaan Bal 02 Poseidon'56
38.63 Bobby van Dijk 02 de Brabantse Dolfijnen
38.67* Raoul Witten 02 Bikkel Hoogeveen
38.86 Jarno Koster 02 Merlet
39.02* Glenn van Gaalen 02 de Kempvis
39.06* Maurice Pater 02 GZVW
39.08 Milan Meurs 02 Z&PV Nuenen
50m rugslag jongens minioren 6 
35.27* Jelle Smid 01 Aqua-Novio'94
35.29 Sem Dik 01 SG Zaanstad
35.51* Luc Kroon 01 Ed-Vo
35.79* Luuk Roosen 01 Zwemclub Eijsden
35.87 Tygo van Hassel 01 ZVVS
36.02* Chris van der Linden 01 ZV Zwartsluis
36.02* Joop Tuppe 01 SG Bommelerwaard
36.29* Wessel van Deelen 01 de Rijn
36.31 Thomas Jansen 01 WVZ
36.59 Pim Kruijssen 01 de Kempvis
50 m. rugslag jongens junioren 1 
31.42 Robin van Bommel 00 Zeester Meerval
32.79 Martin Ruiter 00 de Houtrib
33.03 Calvin Lu 00 ZVVS
33.26* Anne Schuurmans 00 WVZ
33.64* Jeroen Bechtold 00 Van Vliet Barracuda
33.70* Jari Groenhart 00 Aqua'68
33.80*Dennis Weening 00 Oceanus
34.26 Enrico Molly 00 de Dolfijn
34.28* Vincent de Munter 00 Brunssum
34.61 Dimitar Kamnarovski 00 RZ
50m rugslag jongens junioren 2
29.66 Luuk Veldman 99 Orca
29.76* Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
30.01* Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
30.36 Daan Jente 99 Brunssum
30.76* Ruben Griffioen 99 de Columbiaan
31.12* Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
31.22* Jesse van Dijk 99 de Houtrib
31.30* Thijs van Wieringen 99 de Columbiaan
31.38 Dario van Hulst 99 ZC Valkenburg
31.39* Koen Brummelaar 99 ZPC de Hof
50m rugslag jongens junioren 3
27.86* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
29.03* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
29.22 Lars van der Velden 98 DAW
29.82* Jorgos Skotadis 98 Racing Club
29.95 Tim Tuijp 98 WZ&PC Purmerend
30.28 Ruben Stam 98 de Dolfijn
30.37 Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
30.53* Friso van der Meulen 98 Aqua'68
30.55 Frank Roovers 98 de Houtrib
30.63 Arie van der Vlist 98 de Meer
50m rugslag jongens junioren 4
27.53 Ben Schwietert 97 DWK
28.35 Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
28.58* Daniel van Dijk 97 Zeester-Meerval
29.08* Peter Rothengatter 97 ESCA
29.10* Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
29.45* Jonathan Davids 97 SG de Zeeuwse Kust
29.55* Justin Doldersum 97 Deltasteur
29.55 Floyd van Hoof 97 Van Vliet Barracuda
29.63 Thomas Zielhorst 97 de Biesboschzwemmers
29.73* Jari Hofsink 97 Deltasteur
50m rugslag jongens jeugd 1 (Limiet NK Amsterdam 28.22)
25.67 Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
27.17 Stan Pijnenburg 96 Eiffel Swimmers PSV
27.65* Bjorn Scherbeijn 96 de Schelde
28.00 Sem Hermans 96 Eiffel Swimmers PSV
28.11 Yamiko Steenhoek 96 ZOB'66/RTC Dordrecht
28.19 Daniël Buijs 96 AZ&PC
28.23* Tom Jongmans 96 de Spatters
28.67* Niels Kemperink 96 WS Twente
28.71* Yoran Klos 96 de Dinkel
28.84 Selim Baraho 96 Wz010
50m rugslag jongens jeugd 2 (Limiet NK Amsterdam  27.86)
26.66 John Smit 95 MNC Dordrecht
27.14 Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
27.44* Dominique Sikkema 95 Zignea
27.45* Arjan Hanse 95 AZ&PC
27.79 Mart Theunissen 95 Zwemclub Eijsden
27.78 Guus van Stiphout 95 Zeester-Meerval
27.88 Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
27.91 Levi Hilbolling 95 Nova
27.94 Jurian Beukers 95 WVZ
28.34 Floris Polman 95 Dedemsvaart AC
50m rugslag heren senioren 1 (Limiet NK Amsterdam 27.30)
25.11 Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
26.24 Ramon Fredrik 94 Orca
26.37 Ensger Kotterink 94 Albion
26.57 Jorrick Druyven 94 DAW
27.88 Erik Nijholt 94 DZ&PC
28.29 Ruben Klinkers 94 Eiffel Swimmers PSV
28.76 Willem Kees Roos 94 Orca
28.87* Istvan Spaargaren 94 Oceanus
28.90* Marciano Lynch 94 WVZ
28.91* Mart Vrieze 94 NDD
50m rugslag heren senioren 2 (Limiet NK Amsterdam 26.50)
26.64 Sven Kardol 93 Nuenen
26.79* Ruben Dekker 93 de Dolfijn
27.94 Bernd Kobesen 93 TriVia
27.96* Timo Dinkelberg 93 ZVVS
28.00* Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
28.37* Mart Hendriks 93 Zeester-Meerval
28.38* Bart Arendshorst 93 Piranha
28.45* Menno Manning 93 de Dinkel
28.50 Melvin van de Meij 93 MNC Dordrecht
28.51 Walter Jansen 93 de Columbiaan
50 m. rugslag heren allemaal (Limiet NK Amsterdam  25.78)
24.67 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
24.77 Jan Kersten 86 de Columbiaan
25.11 Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
25.40 Sverre Eschweiler 92 de Dolfijn
25.97 Aziz Nosairi 91 AZ&PC
25.98 Mike Marissen 92 AZ&PC
26.04 Timon Evenhuis 90 TriVia
26.24 Ramon Fredrik 94 Orca
26.29 Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
26.45 Ruud van Bommel 89 Nayade

100m rugslag jongens minioren 5 en later
1.19.33* Bryan Agterdenbos 02 MNC Dordrecht
1.19.79* Maurice Pater 02 GZVW
1.21.12* Brandon van den Berg 02 Poseidon '56
1.22.31* Tim Korstanje 03 Aqua-Novio'94
1.22.62* Thomas Weening 02 Oceanus
1.23.13* Raoul Witten 02 Bikkel Hoogeveen
1.23.67* Rens van Beek 03 Aqua-Novio'94
1.24.14* Glenn van Gaalen 02 de Kempvis
1.24.37* Bobby van Dijk 02 DBD
1.24.65* Jarno Koster 02 Merlet
100m rugslag jongens minioren 6
1.14.80* Jelle Smid 01 Aqua-Novio'94
1.15.12* Luc Kroon 01 Ed-Vo
1.16.00* Sem Dik 01 SG Zaanstad
1.16.60* Jeroen Aerssens 01 de Schelde
1.16.95* Thomas Jansen 01 WVZ
1.17.22* Luuk Roosen 01 ZC Eijsden
1.17.54* Melle van Gemert 01 SG de Zeeuwse Kust
1.17.62* Thomas Jansen 01 WVZ
1.17.71* Sander Crooijmans 01 de Rijn
1.18.21* Merlijn den Hartog 01 Van Vliet Barracuda
100m rugslag jongens junioren 1 (NJK-limiet 1.12.47) 
1.07.99 Calvin Lu 00 ZVVS
1.10.51* Martin Ruiter 00 de Houtrib
1.10.62* Robin van Bommel 00 Zeester Meerval
1.11.30 Jari Groenhart 00 TriVia
1.11.44* Dennis Weening 00 Oceanus
1.12.07* Anne Schuurmans 00 WVZ
1.12.33* Tyrese Wilson 00 de Fuut
1.13.12 Enrico Molly 00 de Dolfijn
1.13.80* Axel Hanning 00 Stadskanaal
1.13.86* Ruden de Ridder 00 SG de Zeeuwse Kust
100m rugslag jongens junioren 2 (NJK-limiet 1.09.44)
1.02.04* Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
1.04.02 Toine Willigers 99 Zwemclub Eijsden
1.05.08 Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
1.05.20 Luuk Veldman 99 Neptunia'24
1.05.35 Dario van Hulst 99 ZC Valkenburg
1.05.84 Daan Jente 99 Brunssum
1.06.06 Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
1.06.70 Ruben Griffioen 99 de Columbiaan
1.07.41* Jesse van Dijk 99 de Houtrib
1.07.45 Jan-Arnoud Melse 99 DZ&PC
100m rugslag jongens junioren 3 (NJK-limiet 1.02.68)
0.59.29* Tom Laarhuis 98 De Dinkel
1.00.92* Frank Roovers 98 De Houtrib
1.01.65 Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
1.03.19 Floris Kotterink 98 Swiss Camden Cottage SC
1.03.20 Ruben Stam 98 de Dolfijn
1.03.26 Lars van der Velden 98 DAW
1.03.58 Jorgos Skotadis 98 Oceanus
1.04.36 Tim Tuijp 98 WZ&PC Purmerend
1.04.64 Friso van der Meulen 98 TriVia
1.05.39 Jordy van Oel 98 WVZ
100m rugslag jongens junioren 4 (NJK-limiet 1.01.04)
0.58.81* Ben Schwietert 97 DWK
1.01.03 Floyd van Hoof 97Van Vliet Barracuda
1.01.07 Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
1.01.17* Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
1.01.64 Daniël van Dijk 97 Zeester-Meerval
1.01.70 Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
1.02.38* Jonathan Davidse 97 de Stormvogel
1.02.79 Peter Rothengatter 97 ESCA
1.02.82 Krijn de Kievit 97 Racing Club
1.03.01 Joris Diepeveen 97 de Dolfijn
100m rugslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 1.01.65)
55.21 Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
57.66 Bjorn Scherbeijn 96 Eiffel Swimmers PSV
58.47 Daniël Buijs 96 AZ&PC
59.15 Niels Kemperink 96 WS Twente
59.59* Stan Pijnenburg 96 Eiffel Swimmers PSV
59.87 Sem Hermans 96 HZPC Horst
1.00.15 Yamiko Steenhoek 96 ZOB'66
1.00.19 Oliver Brache 96 de Dolfijn
1.00.90 Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
1.01.08 Tim Furer 96 Aqua-Novio
100m rugslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 1.01.00) 
58.04 Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
58.26 Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
58.28 Jurian Beukers 95 WVZ
58.95* Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
59.19 John Smit 95 MNC Dordrecht
59.62 Arjan Hanse 95 AZ&PC
59.75* Guus van Stiphout 95 Zeester-Meerval
1.00.50* Levi Hilbolling 95 Nova
1.01.34* Christian de Die 95 de Schelde
1.01.42* David Koers 95 AquAmigos
100m rugslag heren senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 59.83)
56.23 Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
56.26 Ensger Kotterink 94 Albion
57.56 Jorick Druyven 94 DAW
57.67 Ramon Fredrik 94 Orca
59.22 Ruben Klinkers 94 Eiffel Swimmers PSV
59.69* Vincent Moolhuijsen 94 Oceanus
59.92* Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
1.00.26* Willem Kees Roos 94 Orca
1.00.63 Arjan Knipping 94 Eiffel Swimmers PSV
1.01.02* Istvan Spaargaren 94 Oceanus
100m rugslag heren senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 58.11)
0.56.36 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
0.59.64* Timo Dinkelberg 93 ZVVS
0.59.91* Bart Arendshorst 93 de Veene
1.00.74* Joey Stokx 93 DAW
1.00.88 Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
1.00.95* Mart Hendriks 93 Zeester-Meerval
1.01.01 Philippe Rivard 93 WVZ
1.01.41 Pim Kienhuis 93 de Dinkel
1.01.50 Melvin van de Meij 93 MNC Dordrecht
1.01.84* Barry Kleijne 93 Oeza
100m rugslag heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 56.53)
53.22 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
54.97 Jan Kersten 86 de Columbiaan
55.21 Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
55.46 Sverre Eschweiler 92 de Dolfijn
56.23 Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
56.26 Ensger Kotterink 94 Albion
56.36 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
56.40 Aziz Nosairi 96 AZ&PC
57.04 Jos de Graaf 96 Eiffel Swimmers PSV
57.40* Mike Marissen 92 AZ&PC/RTC Drachten

200m rugslag jongens minioren 6
2.40.81* Sander Crooijmans 01 VZC E&P
2.42.95* Thomas Jansen 01 WVZ
2.44.13* Luuk Roosen 01 Zwemclub Eijsden 
2.47.75* Ivo Stolk 01 de Zeehond'73
2.51.42* Remi van der Schee 01 de Houtrib
2.52.32* Jeroen de Mooij 01 LZ 1886
2.52.33* Vincent Crooijmans 01 de Rijn
2.52.79* Quinn van den Heuvel 01 Numansdorp
2.55.83* Rolf Jens 01 PCG
2.56.54* Raf Hendriks 01 ZC Valkenburg
200m rugslag jongens junioren 1 (NJK-limiet 2.39.17)
2.29.92* Robin van Bommel 00 Zeester Meerval
2.31.67* Martin Ruiter 00 de Houtrib
2.31.86* Calvin Lu 00 ZVVS
2.34.16* Anne Schuurmans 00 WVZ
2.36.03* Olivier Jans 00 de Fuut
2.36.20* Tyrese Wilson 00 de Fuut
2.36.85* Jari Groenhart 00 TriVia
2.37.16* Thom Delno 00 VZC E&P
2.37.66* Dennis Weening 00 Oceanus
2.37.86* Jason Browne 00 Livo
200m rugslag jongens junioren 2 (NJK-limiet 2.32.52)
2.16.21* Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio '94
2.20.71* Luuk Veldman 99 Orca
2.22.49* Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
2.22.70* Toine Willigers 99 ZC Eijsden
2.23.33 Jan-Arnoud Melse 99 DZ&PC
2.24.04* Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
2.24.20* Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
2.24.35* Riku Wakabayshi 99 Kimbria (JPN)
2.24.95 Ruben Griffioen 99 de Columbiaan
2.25.20* Nicko Kamphuis 99 de Warande
200m rugslag jongens junioren 3  (NJK-limiet 2.17.67)
2.08.81* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
2.13.56 Frank Roovers 98 De Houtrib
2.15.90 Lars van der Velden 98 DAW
2.16.37 Floris Kotterink 98 de Veene
2.16.40 Jorgos Skotadis 98 Racing Club
2.16.88 Jonne Schaafsma 98 Racing Club
2.17.54* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
2.18.21 Friso van der Meulen 98 TriVia
2.18.26 Tim Tuijp 98 SG Zaanstad
2.20.00 Arie van der Vlist 98 de Meer
200m rugslag jongens junioren 4 (NJK-limiet 2.14.07)
2.08.40* Ben Schwietert 97 DWK
2.12.40* Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
2.13.02 Floyd van Hoof 97 Van Vliet Barracuda
2.13.83 Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
2.13.95* Peter Rothengatter 97 ESCA Zwemmen
2.14.36* Olivier Victor van der Voort 97 DZ&PC
2.14.59 Thomas Zielhorst 97 Biesboschzwemmers
2.14.87 Ivar de Jong 97 de Dolfijn
2.15.16 Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
2.15.50 Maurice van der Ploeg 97 de Kikker
200m rugslag jongens jeugd 1 (NK-limiet 2.14.79)
2.03.95 Laurent Bams 96 ZC Eijsden
2.06.57 Daniël Buijs 96 AZ&PC
2.08.31 Niels Kemperink 96 WS Twentel
2.09.30 Oliver Brache 96 de Dolfijn
2.10.84 Sem Hermans 96 HZPC Horst
2.12.07 Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
2.13.35* Tim Furer 96 Aqua Novio '94
2.15.09 Casper Muselaers 96 Octopus
2.15.70* Thomas Leeuwis 96 DWK
2.15.87* Frank de Graaf 96 DWK
200m rugslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 2.13.37)
2.03.93 Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
2.06.93 Jurian Beukers 95 WVZ
2.07.92 Arjan Hanse 95 AZ&PC
2.08.38* Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
2.09.54* Lucas Greven 95 Zeester-Meerval
2.12.42* Guus van Stiphout 95 Zeester-Meerval
2.13.01* Sem van Lith 95 Aqua-Novio'94
2.13.48* Mateusz Kobus 95 One Team Swimming
2.13.62* David Koers 95 AquAmigos
2.14.02 Oscar van den Heuvel 95 de Columbiaan
200m rugslag heren senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 2.11.31)
2.01.28 Ensger Kotterink 94 Albion
2.08.88* Ruben Klinkers 94 SG Hellas/Glan/Nimo
2.10.02* Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
2.10.68* Yorrick Druyven 94 DAW
2.11.10 Arjan Knipping 94 Eiffel Swimmers PSV
2.11.16* Willem Kees Roos 94 Orca
2.12.14* Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
2.12.48* Ramon Fredrik 94 Orca
2.12.66 Erik Nijholt 94 DZ&PC
2.12.76 Marciano Lynch 94 AZ&PC
200m rugslag heren senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 2.07.70)
2.02.90 Sven Kardol 93 Z&PV Nuenen
2.04.53 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
2.07.73* Marcel Schouten 93 Eiffel Swimmers PSV
2.12.68* Timo Dinkelberg 93 ZVVS
2.13.75 Barry Kleijne 93 Oeza
2.14.02* Bart Arendshorst 93 de Veene
2.14.71* Pim Kienhuis 93 de Dinkel
2.15.65* Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
2.16.21* Bart Dunweg 93 ZVVS
2.17.10* Peter Paul Houtkamp 93 Bikkel Hoogeveen
200m rugslag heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 2.04.37)
1.58.65 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
1.59.73 Jos de Graaf 91 Eiffel Swimmers PSV
2.01.28 Ensger Kotterink 94 Albion
2.01.53* Mike Marissen 92 AZ&PC
2.02.90 Sven Kardol 93 Z&PV Nuenen
2.03.93 Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
2.03.95 Laurent Bams 96 ZC Eijsden
2.04.14 Raymond van de Merwe 86 WVZ
2.04.32 Sverre Eschweiler 92 TriVia
2.04.53 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
 

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




13 december 1975
Annelies Maas is de eerste Nederlandse vrouw, die de 400 meter wisselslag binnen de 5 minuten aflegt. De 15-jarige zwemster van De Rijn uit Wageningen komt tot deze prestatie in Uden.
Annelies Maas is de eerste Nederlandse vrouw, die de 400 meter wisselslag binnen de 5 minuten aflegt. De 15-jarige zwemster van De Rijn uit Wageningen komt tot deze prestatie in Uden.



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl