Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011

Ranglijsten aller tijden Rugslag (25 m.baan)

Voor het laatst bijgewerkt op 27 december 2012 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt

Dames
Top 50: 50 meter rugslag/elektronisch (15 december 2012)

26.32 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
27.08 Ranomi Kromowijojo, Eiffel Swimmers PSV (2008 EK Rijeka)
27.09 Kira Toussaint, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
27.13 Femke Heemskerk, de Dolfijn (2010 Franse kampioenschappen Chartres)
27.47 Maaike de Waard, Eiffel Swimmers PSV (2012 EK Chartres)
27.79 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2009 ISF Aken)
27.87 Willemijn Knot, de Dolfijn (2011 NK Sprint Emmen)
28.36 Suze Valen AZ&PC (2002 WK Moskou)
28.36 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2010 EK Eindhoven)
28.40 Esmée Bos, AZ&PC (2012 Martinez Cup Amsterdam)

28.44 Evy Witlox, DWK (2010 ISF Aken)
28.55 Annemarie Worst, Orca (2011 EK Szczecin)
28.57 Anja van der Hout, de Dolfijn (2011 Martinez Cup Amsterdam)
28.74 Sylvia Dik, TriVia (2010 ISF Aken)
28.78 Brenda Starink, DWK (1998 EK Sheffield)
29.00 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
29.03 Inge de Bruijn, PSV (1998 NK Sprint Emmen)
29.04 Mariët Koster Hoogeveen (2004 NK Drachten)
29.05 Marleen Veldhuis, de Whee (2004 Int.wedstrijden La Réunion)
29.10 Kimberley Albers, Eiffel Swimmers PSV (2011 NK Sprint Emmen)

29.11 Lenneke van Schaik LZ 1886 (2003 Worldcup Berlijn)
29.17 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2010 Salnikovcup St.Petersburg
29.25 Sabrina Buur, PSV (2003 EK-limietwedstrijden Eindhoven)
29.32 Stefanie Luiken, PSV (2004 EK-limietwedstrijden Eindhoven)
29.33 Tamara van Vliet, de Columbiaan/E.ON-NZA (2012 Merwestein Gala Nieuwegein)
29.34 Ashley Verburg, Eiffel Swimmers PSV (2009 NK Sprint Alkmaar)
29.35 Manon van Vulpen, PSV (2006 NK Drachten)
29.38 Ellen Elzerman, de Dolfijn (1992 Finale Worldcup Palma de Mallorca)
29.41 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 NK Sprint Alkmaar)
29.42 Naomi van der Woerd, AZ&PC (1993 NK Dordrecht)

29.42 Marianne Muis, AZ&PC (1996)
29.42 Rieneke Terink. AZ&PC (2010 ISF Aken)
29.49 Rieneke Schinkel, de Whee (2003 NK Sprint Amsterdam)
29.53 Annemarie Verstappen, die Heygrave (1987)
29.55 Ilse Kraaijeveld, Orca (2012 Fintan Leeuwarden)
29.56 Merel van der Ent, De Stormvogel (2010 Limietwedstrijd Eindhoven)
29.59 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
29.59 Mirthe Lanfermeijer, ZV Hoorn (2011 ISF Aken)
29.72 Jolanda de Rover, de Dolfijn (1985)
29.77 Marieke Mastebroek, Eemsrobben (1991 Arena Festival Gelsenkirchen)

29.83 Cynthia Verkaik, Orca (2012 Clubkampioenschappen Leeuwarden)
29.85 Eveline Hamstra, TriVia (2007 NK Sprint Drachten)
29.86 Sharon Gelmers, Octopus (2010 NK Sprint)
29.86 Laura Moolenaar, AZ&PC (2012 NK Amsterdam)
29.90 Nicole Hermink, De Dinkel (2000 NK Sprint Emmen)
29.90 Kyra Rietveld, TriVia (2010 NK Sprint)
29.91 Lisette Jansen. de Columbiaan (2012 NK Amsterdam)
29.92 Angela Postma, PSV (1998 Worldcup Parijs)
29.94 Saranda Hofstra, de Kikker (2012 NK Amsterdam)
29.95 Chantal Kuipers, NDD (2007 Gelderse Sprintkampioenschappen Doetinchem)

Top 50: 100 meter rugslag (16 november 2012)
0.57.16 Kira Toussaint, Eiffel Swimmers PSV (2012 EK Chartres)
0.57.72 Femke Heemskerk, de Dolfijn (2010 Worldcup Berlijn)
0.57.91 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2010 EK Eindhoven)
0.58.64 Hinkelien Schreuder, PSV (2008 NK Amsterdam)
0.59.24 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2010 EK Eindhoven)
0.59.33 Maaike de Waard, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
0.59.87 Annemarie Worst, Orca (2011 EK Szczecin)
0.59.90 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
1.00.86 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2009 Salnikovcup St.Petersburg)
1.00.99 Evy Witlox, DWK (2010 time trial Drachten)

1.01.01 Brenda Starink, DWK (1998 EK Sheffield)
1.01.11 Marleen Veldhuis, Swimteam (2005 NK Amsterdam)
1.01.20 Ellen Elzerman, de Dolfijn (1992 NK Drachten)
1.01.28 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan (2009 ISF Aken)
1.01.42 Mariët Koster Hoogeveen (2004 NK Drachten)
1.01.50 Suze Valen, AZ&PC (2001 EK Antwerpen)
1.01.52 Anja van der Hout, de Dolfijn (2009 NK Amsterdam)
1.01.60 Annemarie Verstappen, BZV (1983 EC Selectiewedstrijden Lelystad)*
1.01.61 Kimberley Albers, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
1.01.65 Esmée Bos, AZ&PC (2012 EK Chartres)

1.01.68 Sylvia Dik, TriVia (2010 ISF Aken)
1.01.71 Willemijn Knot, de Dolfijn (2008 ISF Aken)
1.01.80 Rieneke Schinkel, de Whee (2004 NK Drachten)
1.01.99 Naomi van der Woerd, AZ&PC (1993 NK Dordrecht)
1.02.02 Rieneke Terink, AZ&PC (2009 NK Amsterdam)
1.02.03 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK estafette Eindhoven)
1.02.46 Stefanie Luiken, PSV (2004 EK-limietwedstrijden Eindhoven)
1.02.51 Inge de Bruijn, PSV (1995 NK Eindhoven)
1.02.52 Lieke Verouden, AZ&PC (2011 Competitie Amersfoort)*
1.02.56 Sabrina Buur, PSV (2003 ISF Aken)

1.02.59 Jolanda de Rover, de Dolfijn (1986 NK Emmen)
1.02.68 Lenneke van Schaik, LZ 1886 (2001 NK Alphen a/d Rijn)
1.02.80 Marieke Mastebroek, Eemsrobben (1991Groningen Kringkampioenschappen)*
1.02.81 Robin Neumann, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
1.03.00 Monique Bosga, Zwemlust/den Hommel (1977 Selectiewedstrijden Uden)*
1.03.02 Iris Westrik, de Dinkel (1992 NK Drachten)
1.03.05 Ilse Kraaijeveld, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
1.03.22 Cynthia Verkaik, Orca (2012 Competitie Groningen)*
1.03.27 Brigitte van der Lans, HPC (1984 NK Zutphen)
1.03.27 Anja van der Hout, de Dolfijn (2009)

1.03.30 Conny van Bentum, DWK (1983 Competitie)*
1.03.31 Leonie van Noort, de Zijl-LGB (2012 KK Gouwe/Rijn Bergschenhoek)
1.03.37 Mirthe Lanfermeijer, TriVia (2011 PGKZ Stadskanaal)*
1.03.47 Ingrid Baars, de Dolfijn (1992 NK Drachten)
1.03.62 Minouche Smit, DWK (1996 NK Utrecht)
1.03.64 Celina Lemmen, PSV (2004 NCAA's Texas, USA) 
1.03.71 Marielle Janssen, DWK (2001 NK Alphen a/d Rijn)
1.03.77 Judith van Meijel, HZPC Horst (2012 Challenge International Ettelbruck)
1.03.91 Joëlle Scheps, Eiffel Swimmers PSV (2012 Clubkampioenschappen WVZ Zoetermeer)*
1.03.93 Monique van der Struik, RTC Drachten (2010 NK Amsterdam)

Top 44: 200 meter rugslag (16 december 2012)
2.02.47 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2011 Duel in the Pool Atlanta)
2.04.47 Femke Heemskerk, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 Franse kampioenschappen Chartres)
2.06.42 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2011 EK Szczecin)
2.07.69 Kira Toussaint, de Dolfijn (2012 EK Chartres)
2.09.13 Annemarie Worst, Orca (2011 EK Szczecin)
2.10.29 Hinkelien Schreuder, PSV (2005 NK Amsterdam)
2.10.38 Evy Witlox, DWK (2010 ISF Aken)
2.10.77 Naomi van der Woerd, TZC/Vahalis (1992 FINA Superfinale Palma de Mallorca)
2.11.00 Ellen Elzerman, de Dolfijn (1992 NK Drachten)
2.11.21 Rieneke Terink, AZ&PC (2010 Finale Competitie Amsterdam)

2.11.60 Jolanda de Rover, de Dolfijn (1986 NWK Emmen)
2.11.80 Rieneke Schinkel, de Whee (2003 EK-limietwedstrijden Eindhoven)
2.12.17 Mariët Koster, Hoogeveen (2005 NK Amsterdam)
2.12.88 Kimberley Albers, Eiffel Swimmers PSV (2009 ISF Aken)
2.12.94 Maaike de Waard, de Zeehond '73 (2012 Competitie Brielle)*
2.13.36 Willemijn Knot, de Dolfijn (2010 NK Amsterdam)
2.14.24 Brenda Starink, DWK (1998 NK Den Bosch)
2.14.31 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 ISF Aken)
2.14.44 Iris Westrik, de Dinkel (1992 NK Drachten)
2.14.53 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam

2.14.84 Carla Geurts, UZSC (1998 NK Den Bosch)
2.14.68 Robin Neumann, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
2.14.97 Melanie ten Brink, Swimteam (2004 NK Drachten)
2.15.04 Esmée Bos (2010 NK Amsterdam)
2.15.48 Kitty Oude Nijeweme, de Dinkel (1985 NK Harderwijk)
2.15.58 Daphne Demuth, Dormagen (GER) (1987)
2.15.72 Joëlle Scheps, WVZ (2010 Finale competitie Amsterdam)
2.15.75 Monique Bosga, Zwemlust/den Hommel (1980 NK Tilburg)
2.15.85 Lenneke van Schaik, LZ 1886 (2001 NK Alphen a/d Rijn)
2.15.94 Esmee Vermeulen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 NK Amsterdam)

2.16.05 Kirsten Vlieghuis, de Dinkel (1993 NK Dordrecht)
2.16.28 Baukje Wiersma, Orca (1988 NWK Emmen)
2.16.39 Brigitte van der Lans, HPC (1984 NK Zutphen)
2.16.40 Monique van der Struik, Stadskanaal (2010 Competitie Heerenveen)*
2.16.41 Anja van der Hout, de Dolfijn (2012 Finale competitie Amsterdam)
2.16.65 Joyce van Keulen, AZ&PC (2001 NK Alphen a/d Rijn)
2.16.66 Celina Lemmen, PSV (2004 Fina World Cup New York)
2.16.70 Catelijne Joling, DZ&PC (1998 NK Den Bosch)
2.16.72 Stefanie Luiken, PSV (2006 NK Amsterdam)
2.16.99 Ilse Kraaijeveld, Orca (2012 Fintan Delfzijl)

2.17.04 Lieke Verouden, AZ&PC (2010 ISF Aachen)
2.17.06 Iris van Leeuwen, Oceanus (1996 NK Utrecht)
2.17.15 Marion van den Berg, DWK (2010 finale competitie Amsterdam)
2.17.25 Nicole Bennis, WVZ (2012 KK Haaglanden 's-Gravenzande)


Heren

Top 56: 50 meter rugslag/elektronisch (25 november 2012)
23.63 Nick Driebergen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 EK Istanbul)
24.37 Joey de Ruiter, Eiffel Swimmers PSV (2011 NK Sprint Emmen)
24.44 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2011 EK Szczecin)
24.51 Jan Kersten, de Columbiaan (2010 NK Sprint)
24.67 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
24.73 Mitja Zastrow, PSV (2003 ISF Aken)
24.80 Bastiaan Tamminga, Eiffel Swimmers PSV (2009 NK Sprint Alkmaar)
25.11 Jesse Puts, Zwemlust den Hommel (2012 Martinez Cup Amsterdam)
25.38 Sverre Eschweiler, MSV-Zeemacht (2010 NK Amsterdam)
25.58 Robin van Aggele, AZ&PC (2009 NK Sprint Alkmaar)

25.60 Daniel van der Deen, ZC Borger (2011 ISF Aken)
25.64 Klaas Erik Zwering, PSV (2001 NK Alphen a/d Rijn)
25.73 Dirkjan de Wit, DWK-XCESS (2004 NK Drachten)
25.75 Wilco van den Akker, AZ&PC (1993 NK Sprint Emmen)
25.77 Ewoud Tamminga, Eiffel Swimmers PSV (2007 NK Sprint Drachten)
25.78 Merijn Ellenkamp, WWV (2007 EK-limietwedstrijden Eindhoven)
25.79 Joris Keizer, PSV (2002 NK Eindhoven)
25.79 Ralf Mertens PSV (2003 NK Sprint Amsterdam)
25.80 Robert Yallop, AZ&PC (2009 NK Sprint Alkmaar)
25.85 John Keetman, PSV (2006 NK Drachten)

25.93 Sander Ganzevles, DWK XCESS (2002)
25.94 Mark Veens, PSV (1999)
25.96 Rudy Ted de Haan, Anker Team Groningen (2010 ONK Amsterdam)
25.97 Aziz Nosairi, AZ&PC (2012 NK Sprint Heerenveen)
25.98 Mike Marissen, AZ&PC (2012 Finale competitie Amsterdam)
26.04 Timon Evenhuis, TriVia (2012 WCK Delfzijl))
26.19 Devi Wolthuizen, TriVia (2011 NK Sprint Emmen)
26.20 Ruben Dekker, de Dolfijn (2011 NK Sprint Emmen)
26.22 Marc Kremer, Anker Team Groningen (2009 Limietwedstrijd Amersfoort)
26.24 Ramon Fredrik, Orca (2012 NK Sprint Heerenveen)

26.27 Nick van der Zandt, PSV (2005 NK Sprint Roosendaal)
26.29 Laurent Bams, Zwemclub Eijsden (2012 NK Amsterdam)
26.34 Dennis Eliveld, de Dolfijn (2011 NK Sprint Emmen)
26.37 Ensger Kotterink, Albion (2012 NK Sprint Heerenveen)
26.39 Raga Flores, BZV (2009 NK Sprint Alkmaar)
26.45 Ruud van Bommel, Nayade (2012 Brabantse Sprint Eindhoven)
26.53 Geert Lantink, Eiffel Swimmers PSV (2012 ISF Aachen)
26.55 Stanley Vleerlaag, WZ&PC (2004)
26.57 Jorrick Druyven, DAW (2012 NK Amsterdam)
26.60 Bram van Haandel, PSV (1995 NK Sprint Emmen)

26.61 Frank Boon, de Dolfijn (2010 Finale Competitie Amsterdam)
26.63 Jeffrey Appel, WZ&PC Purmerend (2012 Limietwedstrijd Purmerend)
26.64 Sven Kardol, Z&PV Nuenen (2012 NK Sprint)
26.64 Joost Groeneveld, DWK (2012 NK Sprint Heerenveen)
26.66 Joran Barends, AZ&PC (2009 NK Sprint Alkmaar)
26.66 John Smit, MNC Dordrecht (2012 NK Sprint Heerenveen)
26.67 Stefan Oosting, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Sprint Alkmaar)
26.68 Jeroen Baars, MNC Dordrecht (2012 ZRO Sprint Dordrecht
26.69 Gert Jan Horsthuis, SG Groningen (1988 NK Emmen)
26.69 Jos de Graaf, DWK (2009 NK Sprint Alkmaar)

26.71 Henk van Niejenhuis, de Dolfijn (2008 NK Amsterdam)
26.71 Fabian Beimin, AZ&PC (2012 KK winter Utrecht, Utrecht)
26.72 Marcel Wouda, PSV (1997)
26.73 Tim van Deutekom, DWK (2009 NK Sprint Alkmaar)
26.76 Hans Kroes, HPC (1986 NK Emmen)
26.76 Tjacco Ruinemans, de Dinkel (1997)

Top 51: 100 meter rugslag (15 december 2012)
51.39 Nick Driebergen, E.ON-NZA (2009 EK Istanbul)
52.58 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2010 EK Eindhoven)
52.86 Joey de Ruiter, Eiffel Swimmers PSV (2011 Pinkstertoernooi Purmerend)
53.15 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Amsterdam)
53.47 Bastiaan Tamminga, Eiffel Swimmers PSV (2008 WK Manchester)
53.50 Mitja Zastrow, PSV (2005 NK Amsterdam)
53.51 Klaas Erik Zwering, PSV (2002 Worldcup Berlijn)
54.41 Jan Kersten, de Columbiaan (2009 Worldcup Stockholm)
54.65 Sander Ganzevles, DWK XCESS (2000 EK Valencia)
54.74 Sverre Eschweiler, MSV-Zeemacht (2010 ONK Amsterdam)

54.75 Marcel Wouda, PSV (1998 Staalunie Gala Dordrecht)
54.92 Olaf Wildeboer, PSV (2006 ISF Aken)
54.92 John Keetman, DWK (2007 NK Amsterdam)
54.98 Robin van Aggele, AZ&PC (2009 NK estafette Eindhoven)
54.99 Joris Keizer, PSV (1999 Cuijk?????)*
55.12 Daniel van der Deen, ZC Borger (2011 SportEmotion Cup Amsterdam)
55.16 Wilco van den Akker, AZ&PC (1992 NK Drachten)
55.50 Bas van Velthoven, de Dolfijn (2010 ONK Amsterdam)
55.54 Mike Marissen, AZ&PC (2010 ONK Amsterdam)
55.82 Arvid Munsters, Eiffel Swimmers PSV (2009 ISF Aken)

55.94 Bram van Haandel, PSV (1993 NWK Hengelo)
55.94 Joran Barends, AZ&PC (2009 Competitie Amersfoort)*
56.08 Dirkjan de Wit, DWK-XCESS (2004 NK Drachten)
56.10 Sander Karssen, DWK (2007 NK Amsterdam)
56.10 Martin van der Spoel, DWK (1996)*
56.10 Marc Kremer, Anker Team Groningen (2009 Limietwedstrijden Heerenveen)*
56.17 Merijn Ellenkamp, WWV (2007 EK-limietwedstrijden Eindhoven)
56.26 Ensger Kotterink, Albion (2012 Martinez Cup Amsterdam)
56.34 Richard Blank, de Dolfijn (1992 NK Drachten)
56.35 Hans Kroes, HPC (1988 NK Emmen)

56.35 Robert Yallop, AZ&PC (2008 NK Amsterdam)
56.36 Ruben Dekker, de Dolfijn (2012 Martinez Cup Amsterdam)
56.40 Aziz Nosairi, AZ&PC (2012 Finale competitie Amsterdam)
56.43 Rudy Ted de Haan, Anker Team Groningen (2009 Speedo Friendship Swimmeet Maastricht)*
56.48 Davy Verreussel, Hellas-Glana (2009 Speedo Friendship Swimmeet Maastricht)*
56.48 Laurent Bams, ZC Eijsden (2012 NJK Amsterdam)
56.58 Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1992 NK Drachten)
56.61 Gert Jan Horsthuis, SG Groningen (1988 NK Emmen)
56.66 Henk van Niejenhuis, de Dolfijn (2008 EK-time trials Alkmaar))
56.77 Fabian Willemse, DWK (1998 NK Den Bosch)

56.79 Jos de Graaf, Kelowna Aquajets (2010 Western Canadion Championships Saskatoon)
56.92 Rob Nijweide, Groenlo (1994 NK Amersfoort)
56.95 Edsard Schlingemann, AZ&PC (1986)
57.03 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2012 Friendship Meet Maastricht)
57.04 Erik Hagting, DZ&PC (2011 Limietwedstrijd Utrecht)*
57.07 Chester Marsman, AZ&PC (1996)
57.10 Arnold van Bavel, de Kempvis (2001)
57.19 Devi Wolthuizen, TriVia (2011 Finale Competitie Amsterdam)
57.20 Milco Hogerbrug, Nautilus (1992 NWK Drachten)
57.26 Dennis Mooij, HZ&PC Heerenveen (2009 Friese winterkampioenschappen Sneek)*

57.28 Stefan Oosting, PSV (2004 NK Drachten)

Top 45: 200 meter rugslag (16 december 2012)
1.53.08 Nick Driebergen, de Dolfijn (2010 ONK Amsterdam)
1.54.52 Klaas Erik Zwering, PSV (2002)
1.56.75 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2010 time trial Drachten)
1.56.90 Marcel Wouda, PSV (1997 Competitie Amersfoort)*
1.57.16 Sander Ganzevles, DWK (2002 NK Eindhoven)
1.58.27 John Keetman, DWK-XCESS (2006 NK Drachten)
1.59.14 Richard Blank, de Dolfijn (1992 NK Drachten)
1.59.48 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Amsterdam)
1.59.58 Olaf Wildeboer, PSV (2006 ISF Aken)
1.59.73 Jos de Graaf, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)

1.59.77 Joey de Ruiter, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Amsterdam)
2.00.15 Martin van der Spoel, DWK (1992 NK Drachten)
2.00.24 Sverre Eschweiler, MSV-Zeemacht (2010 ONK Amsterdam)
2.00.84 Sander Karssen, DWK-XCESS (2006 NK Drachten)
2.01.14 Mitja Zastrow, PSV (2006 ISF Aken)
2.01.16 Robin van Aggele, Zwemlust-den Hommel (2006 Competitie Utrecht)*
2.01.28 Ensger Kotterink, Albion (2012 Martinez Cup Amsterdam)
2.01.31 Henk van Niejenhuis, de Dolfijn (2008 NK Amsterdam)
2.01.53 Mike Marissen, AZ&PC (2012 Competitie Amersfoort)*
2.01.62 Fabian Willemse, DWK (1998 NK Den Bosch)

2.01.90 Chester Marsman, AZ&PC (1996)
2.02.04 Gert Jan Horsthuis, SGG (1988 NWK Emmen)
2.02.35 Arnold van Bavel, de Kempvis (2002)*
2.02.38 Petro Stalman, HPC (1984 NK Zutphen)
2.02.75 Raymond van de Merwe, WVZ (2009)*
2.02.80 Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1993 NWK Dordrecht)
2.02.80 Jan Kersten, de Columbiaan (2009 Competitie Zoetermeer)*
2.02.90 Sven Kardol, Z&PV Nuenen (2012 Solo Eindhoven)
2.03.45 Fred Eefting, Zwemlust/den Hommel (1980 NK Tilburg)
2.03.52 Arvid Munsters, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Amsterdam)

2.03.93 Marco Uppelschoten, de Houtrib (2012 Int. Jugendmeeting Bonn)
2.03.95 Tjacco Ruinemans, de Dinkel (1996 NK Utrecht)
2.03.95 Laurent Bams, ZC Eijsden (2012 NJK Amsterdam)
2.03.97 Rob Nijweide, Groenlo (1994 NK Amersfoort)
2.04.23 Devi Wolthuizen, TriVia (2010 Competitie Leeuwarden)*
2.04.26 Rob Onderwijzer, de Dolfijn (1994 NK Amersfoort)
2.04.31 Sebastiaan Verschuren, Aquarijn (2007 NK Amsterdam)
2.04.34 Joran Barends, AZ&PC (2011 Competitie Eindhoven)*
2.04.35 Daniel van der Deen, ZC Borger (2011 NJK Terneuzen)
2.04.42 Joris Keizer, de Dinkel (1996)

2.04.50 Bastiaan Tamminga, DWK-XCESS (2002)*
2.04.53 Stefan Aartsen, de Kempvis (1998)
2.04.53 Ruben Dekker, de Dolfijn (2012 Martinez Cup)
2.04.55 Thijs van Valkengoed, Swimteam (2005 NK Amsterdam)
2.04.80 Edsard Schlingemann, Zevenhuizen (1988)*

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




18 november 1932
Bij wedstrijden in Den Haag zwemt Joop van Daatselaar een Nederlands record op de 100 m.vrije slag. De Y-zwemmer komt tot 1.03.4 en dat is 0,2 seconde sneller dan zijn clubgenoot Henk van Essen vijf jaar eerder.




Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl