Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011
Top-10 Ranglijsten Wisselslag korte baan 2012

Dit zijn ranglijsten met tijden, gezwommen in het KALENDERJAAR 2011

Per 30 december 2012 bijgewerkt op 5 januari 2013  

Voor reacties/correcties/aanvullingen Swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Jos van Kuijeren

* = opgenomen met digitale chronometers

Meisjes en Dames
100m wisselslag persoonlijk meisjes minioren 5 en later
1.19.41 Elise Tanis 02 de Schotejil
1.19.61 Sophie de Jonge 02 de Zeehond'73
1.20.45* Bo Souhoka 02 SG HGN
1.21.80* Imani de Jong 02 ZPCH
1.21.85 Giogia Colle 02 de Zeehond'73
1.22.43* Tessa Kooi 02 Stadskanaal
1.24.50* Nikki Smeets 02 ZC Valkenburg
1.24.95* Isa Boom 02 MNC Dordrecht
1.25.20* Songhee Choi 02 ESCA
1.25.47* Britta Koehorst 02 de Lansingh
100m wisselslag persoonlijk meisjes junioren 1
1.13.60* Claire Verkijk 01 WVZ
1.13.69 Loulou Janssen 01 de Columbiaan
1.14.41 Indy Jongman 01 Zeester-Meerval
1.16.01 Inge Vieveen 01 WVZ
1.16.13 Marit de Lau 01 Tempo
1.16.73* Eline Brok 01 ZPC de Hof
1.17.61* Silke Holkenborg 01 Montferland
1.18.53* Nikky Keijzer 01 SG Zaanstad
1.18.68* Marieke Wildeboer 01 GZVW
1.18.97* Eline van der Wal 01 Avéna
100m wisselslag persoonlijk meisjes junioren 2
1.06.56 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
1.09.65* Iris Tjonk 00 de Veene
1.11.23 Laura van Engelen 00 AquAmigos
1.11.44 Kristy Nagtzaam 00 Hieronymus
1.11.53 Myrthe Bakker 00 SBC2000
1.12.83* Brigit van der Vegte 00 Octopus
1.13.37 Amber Kerkhofs 00 Kimbria
1.14.01 Sophie 't Hart 00 de Columbiaan
1.14.25* Myrthe Beijen 00 GoSwim
1.14.48* Marit Boxum 00 ZV Zwartsluis
100m wisselslag persoonlijk meisjes junioren 3
1.08.29 Rafaëlla van Nee 99 de Dolfijn
1.10.25* Manon Manning 99 Nova
1.10.58 Frederique Janssen 99 Zeester-Meerval
1.10.70 Naomi Visser 99 de Dolfijn
1.11.71 Pien Schravesande 99 de Lansingh
1.11.80 Isabel Bowring 99 WVZ
1.12.02 Renée Vanderheyden 99 TriVia
1.12.41* Nina Geul 99 Aqua-Novio'94
1.12.60 Kyra Jongman 99 Zeester-Meerval
1.12.78 Isabel van der Boor 99 MNC Dordrecht
100m wisselslag persoonlijk meisje jeugd 1
1.06.73 Kim Busch 98 RTC Dordrecht
1.08.03 Carmen van de Rijt 98 Zeester-Meerval
1.08.10 Valerie van Roon 98 WVZ
1.08.23 Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn
1.09.31* Aniek Bloemendaal 98 DWV
1.09.56* Chayenne Poorts 98 SG Hellas/Glana/Nimo
1.09.76 Audrey Bams 98 Zwemclub Eijsden
1.09.79 Amber Visser 98 ZPC Appingedam
1.09.83 Elise van Manen 98 de Columbiaan
1.09.91* Vivianne Dortmond 98 de Pinquin
100m wisselslag persoonlijk meisjes jeugd 2
1.07.27* Mirl de Boer 97 DAW
1.07.56* Maaike van Veen 97 Bikkel Hoogeveen
1.07.91 Manon Friskes 97 DWK/RTC Drachten
1.08.25 Ina Willigers 97 Zwemclub Eijsden
1.08.45* Marije Dinkelberg 97 ZVVS
1.08.49 Mirl de Boer 97 DAW
1.09.41 Joelle Geerts 97 Poseidon'56
1.10.04* Denise Schulpen 97 Aquarijn
1.10.04* Latascha Kilian 97 Olympia
1.10.37* Yvanna Zuurveld 97 DAW
100m wisselslag persoonlijk dames senioren 1 
1.02.46 Esmée Bos 96 AZ&PC/RTC Drachten
1.04.08 Cynthia Verkaik 96 E.ON-NZA
1.05.15 Nicole Bennis 96 WVZ
1.06.21 Lotte Langenhoff 96 Zeester Meerval
1.06.28* Maaike de Waard 96 de Zeehond'73
1.06.36 Dorien Butter 96 Racing Club
1.07.36 Femke Remmits 96 One Team Swimming
1.07.61 Renate Hemmes 96 DZ&PC
1.07.98 Kristel Hormann 96 de Spatters
1.08.70 Mariska Teske 96 LZ 1886
100m wisselslag persoonlijk dames senioren 2 
1.05.53 Macy Oortwijn 95 DWK
1.06.27 Elise Pennings 95 Zeester Meerval
1.06.61 Liset Jansen 95 de Columbiaan
1.07.16 Monique van der Struik 95 DZ&PC
1.07.39 Rachelle Visser 95 AZ&PC
1.07.79 Guusje Vrieze 95 NDD
1.07.92 Sanne Bommer 95 de Dolfijn
1.08.38 Loes Westerhof 95 de Dinkel
1.08.57 Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
1.08.68* Michelle Hoogendoorn 95 OZ&PC
100m wisselslag persoonlijk dames 1994 
1.03.68 Kira Toussaint 94 de Dolfijn
1.03.77 Marjolein Delno 94 DWK
1.04.63 Kim Loeffen 94 Zeester Meerval
1.04.90 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn
1.05.40 Pascalle Spiekerman 94 WZ&PC Purmerend
1.06.21* Michelle Verouden 94 HZPC Horst
1.06.36 Mirthe Lanfermeijer 94 de Dolfijn
1.07.29 Sharon Gelmers 94 Octopus
1.07.74* Inge Pepping 94 Aqua-Novio'94
1.07.75 Claire de Winter 94 AZ&PC
100m wisselslag persoonlijk allemaal 
1.01.70 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
1.01.96 Lona Kroese 87 de Dolfijn
1.02.46 Esmée Bos 96 AZ&PC/RTC Drachten
1.02.52 Lotte Goosen 92 MNC Dordrecht
1.03.07 Anja van der Hout 90 de Dolfijn
1.03.09 Inge Dekker 85 Eiffel Swimmers PSV
1.03.11 Manon Minneboo 93 Eiffel Swimmers PSV
1.03.24 Miranda Nijenhuis 92 de Columbiaan
1.03.68 Kira Toussaint 94 de Dolfijn
1.03.77 Marjolein Delno 94 DWK

200m wisselslag persoonlijk meisjes junioren 1
2.52.68* Sophie de Jonge 02 de Zeehond '73
2.53.83* Giogia Colle 02 de Zeehond '73
2.55.16* Bo Souhoka 02 SG HGN
2.57.41* Tessa Kooi 02 Stadskanaal
2.59.02* Carolien Beckers 02 Eurode Kerkrade
2.59.83* Nikki Smeets 02 ZC Valkenburg
3.00.76* Elise Tanis 02 de Schotejil
3.00.80* Imani de Jong 02 ZPCH
3.03.33* Danique Bernard 02Ed-Vo
3.04.21* Elke Rothschaid 02 Stadskanaal
200m wisselslag persoonlijk meisjes junioren 1 (NJK-limiet 2.58.53) 
2.37.73 Claire Verkijk 01 WVZ
2.43.40* Loulou Janssen 01 de Columbiaan
2.43.88* Inge Vieveen 01 WVZ
2.45.32* Indy Jongman 01 Zeester-Meerval
2.46.02* Irene Fredriks 01 de Berkelduikers
2.48.83* Eline van der Wal 01 Avéna
2.49.53* Nikky Keijzer 01 SG Zaanstad
2.49.79* Aphrodite Cival 01 het Y
2.50.30* Marieke Wildeboer 01 GZVW
2.51.36* Madelon van der Ploeg 01 de Kikker
200m wisselslag persoonlijk meisjes junioren 2 (NJK-limiet 2.43.34)
2.25.50* Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
2.35.55* Iris Tjonk 00 de Veene
2.35.57* Jasmijn Boon 00 WVZ
2.36.06* Brigit van der Vegte 00 Octopus
2.37.09* Myrthe Beijen 00 GoSwim
2.40.13* Sophie 't Hart 00 de Columbiaan
2.20.26* Kristy Nagtzaam 00 Hieronymus
2.40.32* Chantalle Zijderveld 00 de Devel
2.40.71 Claudia Schouten 00 GoSwim
2.40.88* Laura van Engelen 00 AquAmigos
200m wisselslag persoonlijk meisjes junioren 3 (NJK-limiet 2.38.60)
2.26.06 Marieke Tienstra 99 TriVia
2.29.54* Rafaëlla van Nee 99 de Dolfijn
2.30.89 Manon Aerssens 99 Scheldestroom
2.31.45 Josien Wijkhuijs 99 DZ&PC
2.32.53 Manon Manning 99 Nova
2.33.28 Naomi Visser 99 de Dolfijn
2.33.91* Renee Vanderheyden 99 TriVia
2.35.34* Hinke Groos 99 DZ&PC
2.35.72* Melissa Baars 99 Aquarijn
2.35.77* Kyra Jongman 99 Zeester Meerval
200m wisselslag persoonlijk meisjes jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 2.35.30) 
2.21.47 Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn
2.24.40 Kim Busch 98 MNC Dordrecht
2.25.48 Carmen van de Rijt 98 Zeester-Meerval
2.26.65 Valerie van Roon 98 WVZ
2.29.34 Serena Stel 98 de Dolfijn
2.30.47 Aniek Bloemendaal 98 DWV
2.30.40 Vivianne Dortmond 98 De Pinquin
2.30.92 Chayenne Poorts 98 SG Hellas/Glana/Nimo
2.31.36 Hanny van Dijk 98 Orca
2.31.82 Marlinde Schoonbeek 98 TriVia
200m wisselslag persoonlijk meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam2.34.39)
2.21.87 Maaike van Veen 97 Bikkel Hoogeveen
2.22.37 Givenchy Sneekes 97 de Dolfijn
2.24.40 Judith Veldman 97 Eemsrobben
2.26.06 Lisanne van Avezaath 97 TriVia
2.26.96 Mirl de Boer 97 DAW
2.27.37* Ina Willigers 97 Zwemclub Eijsden
2.28.09 Manon Friskes 97 DWK
2.28.40* Marre Zandringa 97 Orca
2.28.58* Amy van Blitterswijk 97 Aqua-Novio'94
2.28.60 Claris de Vries 97 Orca
200m wisselslag persoonlijk dames senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 2.32.20) 
2.15.25 Esmée Bos 96 AZ&PC/RTC Drachten
2.16.92 Cynthia Verkaik 96 Orca
2.24.16 Nicole Bennis 96 Racing Club
2.24.57* Irene Teufer 96 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.25.12* Asmara Ritmeijer 96 ZVVS
2.25.61 Laura Moolenaar 96 AZ&PC
2.25.70* Lotte Langenhoff 96 Zeester-Meerval
2.26.78* Sedona de Keijzer 96 AZ&PC
2.27.13* Femke Remmits 96 One Team Swimming
2.27.57 Anouque Berghuis 96 de Zijl-LGB
200m wisselslag persoonlijk dames senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 2.27.70)
2.20.54 Macy Oortwijn 95 AZ&PC
2.24.35 Monique van der Struik 95 DZ&PC
2.25.67* Maartje de Wit 95 WVZ
2.26.19 Maud Hoofs 95 Racing Club
2.26.60* Rachelle Visser 95 AZ&PC 2.29.40
2.26.76* Kelly Wigleven 95 MNC Dordrecht
2.27.96* Claudia den Ottelander 95 SBC2000
2.28.98* Sietske Veldkamp 95 ZPC de Hof
2.29.12* Romy van Alphen 95 Olympia 
2.29.64* Guusje Vrieze 95 NDD
200m wisselslag persoonlijk dames 1994 (NK-limiet Amsterdam 2.23.77)
2.15.25 Marjolein Delno 94 Eiffel Swimmers PSV
2.21.80* Inge Pepping 94 de Rijn
2.21.85 Michelle Verouden 94 HZPC Horst
2.22.23* Parand Zarekiani 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.22.46 Inge Pepping 94 Aqua-Novio'94
2.22.63 Kim Loeffen 94 Zeester-Meerval
2.22.80 Merle Verkijk 94 Eiffel Swimmers PSV
2.24.81* Mirthe Lanfermeijer 94 ZV Hoorn
2.26.21* Marjolein Maris 94 de Houtrib
2.28.23 Yvette de Gier 94 de Columbiaan
200m wisselslag persoonlijk allemaal (NK-limiet Amsterdam 2.23.77) 
2.10.31 Femke Heemskerk 87 E.ON-NZA
2.11.48 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
2.15.17 Lona Kroese 87 de Dolfijn
2.15.25 Esmée Bos 96 DWK/RTC Drachten
2.15.25 Marjolein Delno 94 Eiffel Swimmers PSV
2.16.45* Lisa Dreesens 91 Eiffel Swimmers PSV
2.16.92 Cynthia Verkaik 96 E.ON-NZA
2.17.16 Lisa Dreesens 96 Eiffel Swimmers PSV
2.17.42* Judith Stap 93 Eiffel Swimmers PSV
2.17.64* Lieke Verouden 90 Racing Club

400m wisselslag persoonlijk meisjes junioren 1
5.49.10* Inge Vieveen 01 WVZ
5.53.40* Indy Jongman 01 Zeester-Meerval
400m wisselslag persoonlijk meisjes junioren 2 (NJK-limiet 5.41.32
5.31.61* Iris Tjonk 00 de Veene
5.32.03* Jasmijn Boon 00 WVZ
5.37.69* Amber Kerkhofs 00 Kimbria
5.39.12 Myrthe Beijen 00 GoSwim
5.48.53 Laura Nieuwland 00 SG de Zeeuwse Kust
5.50.93* Laura Setz 00 Nova
5.51.69* Lené Doomen 00 TRB-RES
5.52.20* Manon Ritten 00 Eurode Kerkrade
5.56.10* Claudia Schouten 00 GoSwim
5.58.76* Britt Orchard 00 de Duck
400m wisselslag persoonlijk meisjes junioren 3 (NJK-limiet 5.31.41)
5.15.20* Marieke Tienstra 99 TriVia
5.22.67 Josien Wijkhuijs 99 Orca
5.26.89* Melissa Baars 99 Aqurijn
5.28.23* Renee Vanderheyden 99 TriVia
5.30.60 Naomi Visser 99 de Dolfijn
5.30.84 Nikita van den Ouden 99 Hieronymus
5.35.15 Moesha Wartes 99 de Dolfijn
5.39.25 Vera Bos 99 Racing Club
5.40.70* Laura Stegge 99 de Dinkel
5.41.48* Nina Geul 99 Aqua-Novio'94
400m wisselslag persoonlijkmeisjes jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 5.30.48)
4.57.22 Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn/E.ON-NZA
5.06.51 Janina Beckers 98 Eurode Kerkrade
5.12.19 Carmen van de Rijt 98 Zeester-Meerval
5.16.40 Hanny van Dijk 98 Orca
5.18.58 Vivianne Dortmond 98 de Pinquin
5.19.75* Aniek Bloemendaal 98 DWV
5.20.76 Willemein Hoving 98 TriVia
5.21.40 Kirsten Bies 98 Dedemsvaart AC
5.21.79 Serena Stel 98 de Dolfijn
5.22.70* Kim Busch 98 MNC Dordrecht
400m wisselslag persoonlijk meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 5.28.54)
5.05.06 Maaike van Veen 97 Dedemsvaart-AC
5.08.18* Mirl de Boer 97 DAW
5.13.34* Amy de Langen 97 de Dolfijn
5.14.24* Claris de Vries 97 Orca
5.15.20* Lisanne van Avezaath 97 TriVia
5.15.71* Manon Koster 97 HZPC Horst
5.18.43* Jasmijn Bink 97 LZ 1886
5.18.88* Amy van Blitterswijk 97 Aqua-Novio ´94
5.24.42* Latascha Kilian 97 ZV Olympia
5.26.33* Ina Willigers 97 Zwemclub Eijsden
400m wisselslag persoonlijk dames senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 5.23.12)
4.53.63 Cynthia Verkaik 96 E.ON-NZA
4.55.47* Esmée Bos 96 DWK
5.02.79 Nicole Bennis 96 WVZ
5.02.94 Anouque Berghuis 96 de Zijl-LGB
5.07.78* Laura Moolenaar 96 AZ&PC
5.13.59 Linda Kamperman 96 Aquarijn
5.14.39 Asmara Ritmeijer 96 ZVVS
5.16.31* Lotte Langenhoff 96 Zeester-Meerval
5.17.52* Laura Hagreis 96 OZ&PC
5.17.78 Elisabeth Rivard 96 WVZ
400m wisselslag persoonlijk dames senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 5.13.18)
4.58.17 Macy Oortwijn 95 AZ&PC
5.01.36* Rachelle Visser 95 AZ&PC
5.04.13* Maartje de Wit 95 WVZ/E.ON-NZA
5.07.96* Monique van der Struik 95 DZ&PC
5.14.04* Sietske Veldkamp 95 ZPC de Hof
5.20.28* Guusje Vrieze 95 NDD
5.20.67 Maud Hoofs 95 Racing Club
5.21.45* Romy van Alphen 95 Olympia
5.23.30* Amee Groenveld 95 de Houtrib
5.24.46* Mette Bijeman 95 Aquarijn
400m wisselslag persoonlijk dames 1994 (NK-limiet Amsterdam 5.04.59) 
4.45.35 Marjolein Delno 94 Eiffel Swimmers PSV
5.01.21* Merle Verkijk 94 Eiffel Swimmers PSV
5.05.54* Inge Pepping 94 de Rijn
5.08.43* Michelle Verouden 94 HZPC Horst
5.08.57* Mirthe Lanfermeijer 94 de Dolfijn
5.12.18* Kim Loeffen 94 Zeester Meerval
5.12.57* Marjolein Maris 94 de Houtrib
5.14.03 Jaimy Lee Taskin 94 de Columbiaan
5.17.10* Iris van Zuilen 94 ZV Olympia
5.18.72* Yvette de Gier 94 de Columbiaan
400 m. wisselslag persoonlijk dames allemaal (NK-limiet Amsterdam 5.04.59)
4.40.19 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
4.41.20 Rieneke Terink 84 Eiffel Swimmers PSV
4.45.35 Marjolein Delno 94 Eiffel Swimmers PSV
4.53.63 Cynthia Verkaik 96 E.ON-NZA
4.54.81* Lona Kroese 87 de Dolfijn
4.54.91* Judith Stap 96 Eiffel Swimmers PSV
4.55.47* Esmée Bos 96 DWK
4.57.22 Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn/E.ON-NZA
4.57.43* Tessa Brouwer 91 de Dolfijn/E.ON-NZA
4.57.51* Ilse Kraaijeveld 90 Orca

Jongens en heren
100m wisselslag persoonlijk jongens minioren 5 en later
1.17.15* Bryan Agterdenbos 02 MNC Dordrecht
1.17.84* Brandon van den Berg 02 Poseidon'56
1.20.76* Thomas Weening 02 Oceanus
1.22.59* Glenn van Gaalen 02 de Kempvis
1.24.42* Maurice Pater 02 GZVW
1.24.48 Jarno Koster 02 ZWK Merlet
1.24.73* Sweeder Braakman 02 de Gooye
1.24.87* Bjorn van Doesburg 02 Zwemlust den Hommel
1.25.31* Tim Korstanje 03 Aqua-Novio'94
1.25.42 Timo Spaans 02 DIO
100m wisselslag persoonlijk jongens minioren 6
1.15.12 Rick Bulman 01 Hieronymus
1.15.57* Jelle Smid 01 Aqua-Novio'94
1.16.02 Pim Verdaasdonk 01 SBC2000
1.17.39 Tygo van Hassel 01 ZVVS
1.18.67* Mart Niehoff 01 de Zwoer
1.18.92 Ivo Stolk 01 de Zeehond'73
1.19.06* Sander Crooijmans 01 de Rijn
1.19.55* Thomas Jansen 01 WVZ
1.20.07* Jeroen Aerssens 01 Scheldestroom
1.20.13* Melle van Gemert 01 SG de Zeeuwse Kust
100m wisselslag persoonlijk jongens junioren 1
1.09.19* Calvin Lu 00 ZVVS
1.12.24* Jari Groenhart 00 Aqua '68
1.12.24* Dennis Weening 00 Oceanus
1.12.68* Juri Dijkstra 00 TriVia
1.13.53 Anne Schuurmans 00 WVZ
1.13.56 Robin van Bommel 00 Zeester-Meerval
1.13.76* Martin Ruiter 00 de Houtrib
1.14.31* Vincent de Munter 00 Brunssum
1.14.37* Bram van Gent 00 SG Bommelerwaard
1.14.46* Jeroen Bechtold 00 Van Vliet Barracuda
100m wisselslag persoonlijk jongens junioren 2
1.02.70* Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
1.05.72* Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
1.05.80* Jesse van Dijk 99 de Houtrib
1.06.19 Jacob de Roos 99 DZ&PC
1.06.95 Toine Willigers 99 Zwemclub Eijsden
1.07.00* Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
1.07.96 Nicko Kamphuis 99 de Warande
1.08.06 Luuk Veldman 99 Neptunia'24
1.08.56 Jan-Arnoud Melse 99 DZ&PC
1.09.08* Riku Wakabayshi 99 Kimbria (JPN)
100m wisselslag persoonlijk jongens junioren 3
1.01.89 Tom Laarhuis 98 de Dinkel
1.02.36 Floris Kotterink 98 Albion
1.03.09 Lars van der Velden 98 DAW
1.03.27 Ruben Stam 98 de Dolfijn
1.03.58* Jorgos Skotadis 98 Racing Club
1.03.93 Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
1.04.00* Frank Roovers 98 de Houtrib
1.04.84* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
1.05.21 Linquendo van der Klooster 98 ZPB H&L Productions
1.05.55 Loed Jacob 98 DZT'62
100m wisselslag persoonlijk jongens junioren 4
1.01.45* Ben Schwietert 97 DWK
1.02.47* Peter Rothengatter 97 ESCA
1.03.10* Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
1.03.12* Justin Doldersum 97 Deltasteur
1.03.74 Stijn Avezaat 97 One Team Swimming
1.03.95 Thomas Verhoeven 97 Wiekslag
1.04.03 Mike Hoek 97 de Duck
1.04.08 Pascal Nuijten 97 ZV Westland Dijkglas
1.04.59* Ivo Grosveld 97 RZL
1.04.78 Daniël van Dijk 97 Zeester-Meerval
100m wisselslag persoonlijk jongens jeugd 1
0.57.68 Bjorn Scherbeijn 96 Eiffel Swimmers PSV
0.58.34 Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
0.59.41 Yamiko Steenhoek 96 ZOB'66/RTC Dordrecht
1.00.86 Yoran Klos 96 De Dinkel
1.01.47* Niels Kemperink 96 OZ&PC Oldenzaal
1.01.54 Teun Strijbosch 96 Zeester Meerval
1.01.76 Sem Hermans 96 HZPC Horst
1.02.27* Oliver Brache 96 de Dolfijn
1.02.29* Tom Jongmans 96 de Spatters
1.02.42* Ardi Knol 96 Bikkel Hoogeveen
100m wisselslag persoonlijk jongens jeugd 2
0.57.42 Lucas Greven 95 Eiffel Swimmers PSV
0.58.70 Arno Kamminga 95 de Columbiaan
0.58.75 Ties Elzerman 95 de Dolfijn/E.ON-NZA
0.58.78 Mateusz Kobus 95 One Team Swimming (POL)
0.58.79 John Smit 95 MNC Dordrecht
1.00.05 Diego de Meyer 95 de Bruinvis (BEL)
1.00.60* Dominique Sikkema 95 Zignea
1.00.74 Joep van Grunsven 95 Eiffel Swimmers PSV
1.00.83* Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
1.00.98 Floris Polman 95 Dedemsvaart AC
100m wisselslag persoonlijk heren senioren 1 
0.57.90 Ramon Fredrik 94 Orca
0.58.05 Ruben Klinkers 94 Eiffel Swimmers PSV
0.58.53* Ensger Kotterink 94 Albion
0.59.09 Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
1.00.19 Arjan Knipping 94 Eiffel Swimmers PSV
1.00.22* Kingue Struijf 94 AZ&PC
1.00.30 Jorrick Druyven 94 DAW
1.01.37* Vincent Moolhuijsen 94 Oceanus
1.01.52 Bas de Bruijn 94 Hieronymus
1.01.53 Erik Nijholt 94 DZ&PC
100m wisselslag persoonlijk heren senioren 2 
56.97* Jens Bakker 93 de Dolfijn
57.30* Roy Smeenge 93 de Dolfijn
58.70 Sven Kardol 93 Z&PV Nuenen
59.26 Walter Jansen 93 de Columbiaan
59.40 Kasper Leeuw 93 de Dinkel
59.47 Jonathan Cassuto 93 de Columbiaan
59.48 Bernd Kobesen 93 TriVia
59.48 Bart Dunweg 93 ZVVS
59.48* Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
1.00.07 Peter Paul Houtkamp 93 Eiffel Swimmers PSV
100m wisselslag persoonlijk heren allemaal 
54.58 Timon Evenhuis 90 TriVia
54.90 Mike Marissen 92 RTC Drachten
55.71* Joeri Verlinden 88 de Dolfijn
56.48 Aziz Nosairi 91 de Fuut
56.71 Sebas van Lith 85 Aqua-Novio'94
56.91* Bram Dekker 89 Eiffel Swimmers PSV
56.97* Jens Bakker 93 de Dolfijn
57.30* Roy Smeenge 93 de Dolfijn
57.42 Lucas Greven 95 Eiffel Swimmers PSV
57.68 Bjorn Scherbeijn 96 Eiffel Swimmers PSV

200m wisselslag persoonlijk jongens minioren 5 en later
2.51.61* Brandon van den Berg 02 Poseidon'56
2.55.51* Sem de Goei 02 Heidelberg
2.59.14* Jarno Koster 02 Merlet
3.03.46* Raoul Witten 02 Bikkel Hoogeveen
3.03.51* Thomas Weening 02 Oceanus
3.06.88* Ruud Veerman 02 Ed-Vo
3.07.13* Wouter Verdoes 02 LZ 1886
3.09.20* Rens van Beek 03 Aqua-Novio'94
3.10.25* Timo Spaans 02 DIO
3.13.06* Daniël Rykov 02 AZ&PC
200m wisselslag persoonlijk jongens minioren 6
2.45.83 Jeroen Aerssens 01 de Schelde
2.46.44 Melle van Gemert 01 SG de Zeeuwse Kust
2.48.08* Thomas Jansen 01 WVZ
2.48.35* Rick Bulman 01 Hieronymus
2.48.44* Sander Crooijmans 01 VZC E&P
2.48.66* Pim Verdaasdonk 01 SBC2000
2.49.54 Luuk Roosen 01 Zwemclub Eijsden
2.49.63 Jelle Smid 01 Aqua-Novio'94
2.50.00* Ivo Stolk 01 de Duck
2.50.34* Tygo van Hassel 01 ZVVS
200m wisselslag persoonlijk jongens junioren 1 (NJK-limiet 2.43.70)
2.35.62* Max Reinders 00 Racing Club
2.35.82* Calvin Lu 00 ZVVS (CHN)
2.37.35 Axel Hanning 00 ZPC Stadskanaal
2.37.32* Dennis Weening 00 Oceanus
2.37.48* Juri Dijkstra 00 TriVia
2.38.67* Jari Groenhart 00 TriVia
2.38.97* Thom Delno 00 VZC E&P
2.39.70* Ruden de Ridder 00 SG de Zeeuwse Kust
2.39.75* Noah Legerstee 00 D'elft
2.39.96* Jelle Betten 00 DZ&PC
200m wisselslag persoonlijk jongens junioren 2 (NJK-limiet 2.36.96)
2.22.64* Nyls Korstanje 99 Aqua Novio'94
2.23.89* Luuk Veldman 99 Orca
2.25.27* Torben Lammerink 99 de Berkelduikers
2.25.42* Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
2.26.19* Ruben Griffioen 99 Oceanus
2.26.72* Jesse van Dijk 99 de Houtrib
2.28.42* Toine Willigers 99 ZC Eijsden
2.28.80* Jacob de Roos 99 DZ&PC
2.29.12 Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
2.29.97 Jan-Arnoud Melse 99 DZ&PC
200m wisselslag persoonlijk jongens junioren 3 (NJK-limiet 2.21.92)
2.08.91 Jorgos Skotadis 98 Racing Club
2.13.18* Floris Kotterink 98 de Veene
2.14.29 Tom Laarhuis 98 De Dinkel
2.16.28 Frank Roovers 98 De Houtrib
2.17.34 Ruben Stam 98 de Dolfijn
2.18.17* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
2.20.81 Lars van der Velden 98 DAW
2.20.88 Timos Skotadis 98 Racing Club
2.21.24 Jonne Schaafsma 98 Racing Club
2.22.58 Friso van der Meulen 98 TriVia
200m wisselslag persoonlijk jongens junioren 4 (NJK-limiet 2.18.06)
2.12.23* Ben Schwietert 97 DWK
2.13.90 Owen van Krimpen 97 Van Vliet-Barracuda
2.15.28 Ivar de Jong 97 de Dolfijn
2.15.42* Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
2.16.20 Jonathan Davids 97 SG de Zeeuwse Kust
2.16.84* Pascal Nuijten 97 Westland Dijkglas
2.17.52 Richard Kuipers 97 Orca
2.18.14 Peter Rothengatter 97 ESCA
2.18.55 Michel van Nieuwkerk 97 de Dolfijn
2.18.79 Stijn Avezaat 97 One Team Swimming
200m wisselslag persoonlijk jongens jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 2.17.84
2.00.14 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
2.05.05 Laurent Bams 96 ZC Eijsden
2.05.67 Bjorn Scherbeijn 96 Eiffel Swimmers PSV
2.09.19 Niels Kemperink 96 WS Twente
2.09.55 Yamiko Steenhoek 96 ZOB'66/RTC Dordrecht
2.10.08 Oliver Brache 96 de Dolfijn
2.12.51* Yoran Klos 96 de Dinkel
2.12.54 Yannick Vijver 96 ZV Hoorn
2.13.78 Sem Hermans 96 HZPC Horst
2.14.68 Daniël Buijs 96 AZ&PC
200m wisselslag persoonlijk jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 2.16.62)
2.04.58 Lucas Greven 95 Eiffel Swimmers PSV
2.07.93 Sem van Lith 95 Aqua-Novio'94
2.09.61* Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
2.09.78* Mateusz Kobus 95 One Team Swimming
2.09.99 Arno Kamminga 95 de Columbiaan
2.10.25* John Smit 95 MNC Dordrecht
2.10.55 Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
2.12.43 Oscar van den Heuvel 95 de Columbiaan
2.12.89* Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
2.14.02 Jens Kobesen 95 TriVia
200m wisselslag persoonlijk heren senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 2.14.47)
2.06.12 Ruben Klinkers 94 Eiffel Swimmers PSV
2.06.73 Ensger Kotterink 94 Albion
2.08.26 Ramon Fredrik 94 Orca
2.08.91 Arjan Knipping 94 Eiffel Swimmers PSV
2.11.06* Vincent Moolhuijsen 94 Oceanus
2.11.60* Jorrrick Druyven 94 DAW
2.12.14 Erik Nijholt 94 DZ&PC
2.13.03* Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
2.14.03 Jacco Doest 94 DWK
2.14.26* Stef Heijnekamp 94 OZ&PC
200m wisselslag persoonlijk heren senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 2.10.76)
1.58.91 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.10.12 Roy Smeenge 93 de Dolfijn
2.10.31 Philippe Rivard 93 WVZ
2.10.51* Bart Dunweg 93 ZVVS
2.10.89 Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
2.10.98* Jordan Kraaijenhof 93 AZ&PC
2.11.16 Kasper Leeuw 93 de Dinkel
2.12.72 Peter Paul Houtkamp 93 Eiffel Swimmers PSV
2.12.72* Timo Dinkelberg 93 ZVVS
2.12.89* Walter Jansen 93 de Columbiaan
200m wisselslag persoonlijk heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 2.07.34)
1.58.12 Sebas van Lith 90 Aqua Novio '94/RTC Drachten
1.58.62 Mike Marissen 92 AZ&PC/RTC Drachten
1.58.91 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.00.14 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
2.00.48 Lennart Stekelenburg 86 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.04.58 Lucas Greven 95 Eiffel Swimmers PSV
2.05.05 Laurent Bams 95 Zwemclub Eijsden
2.05.66* Davy Verreussel 89 SG Hellas/Glan/Nimo
2.05.72 Joost Reijns 87 de Dolfijn
2.06.12 Ruben Klinkers 94 Eiffel Swimmers PSV

400m wisselslag persoonlijk jongens junioren 1 (NJK-limiet 5.50.14)
5.27.94 Martin Ruiter 00 de Houtrib
5.33.12* Calvin Lu 00 ZVVS
5.35.32 Jari Groenhart 00 TriVia
5.37.03 Juri Dijkstra 00 TriVia
5.39.95* Thom Delno 00 VZC E&P
5.43.79* Tyrese Wilson 00 de Fuut
5.46.49* Olivier Jans 00 de Fuut
5.46.88 Max Reinders 00 Racing Club
5.50.23* Camo Mieris 00 DIO
5.59.18* Arjan Dekker 00 TriVia
400m wisselslag persoonlijk jongens junioren 2 (NJK-limiet 5.35.72)
5.02.74 Luuk Veldman 99 Orca
5.03.63 Ruben Griffioen 99 de Columbiaan
5.13.23* Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
5.13.75 Jesse van Dijk 99 de Houtrib
5.15.65 Jacob de Roos 99 DZ&PC
5.19.66 Adam Juhasz 99 Racing Club (HUN)
5.20.27* Bonk Stout 99 de Dolfijn
5.23.34 Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
5.27.06 Thijs Molendijk 99 VZC E&P
5.28.26* Koen Koster 99 HZPC Horst
400m wisselslag persoonlijk jongens junioren 3 (NJK-limiet 5.03.56)
4.37.29 Jorgos Skotadis 98 Racing Club
4.39.08* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
4.48.48 Floris Kotterink 98 de Veene
4.56.09 Jonne Schaafsma 98 Racing Club
4.56.42* Frank Roovers 98 De Houtrib
4.59.60 Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
5.01.84 Timos Skotadis 98 Racing Club
5.02.61 Lars van der Velden 98 DAW
5.06.00 Jonne Schaafsma 98 Racing Club
5.07.52 Sander Kirillova 98 Racing Club
400m wisselslag persoonlijk jongens junioren 4 (NJK-limiet 4.55.29)
4.43.52* Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
4.43.70 Ivar de Jong 97 De Dolfijn
4.45.12 Ben Schwietert 97 DWK
4.45.43 Owen van Krimpen 97 Van Vliet-Barracuda
4.51.56 Michel van Nieuwkerk 97 de Dolfijn
4.52.74 Max Hermans 97 HZPC Horst
4.55.32* Tim van der Steen 97 ZVVS
4.56.44 Jonathan Davidse 97 SG de Zeeuwse Kust
4.56.71* Maurice van der Ploeg 97 de Kikker
4.56.95* Peter Rothengatter 97 ESCA Zwemmen
400m wisselslag persoonlijk jongens jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 4.56.50)
4.34.78* Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
4.38.42 Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
4.41.65* Oliver Brache 96 de Dolfijn
4.44.73 Sem Hermans 96 HZPC Horst
4.46.97 Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
4.47.51 Yannick Vijver 96 ZV Hoorn
4.47.75 Niels Kemperink 96 WS Twente
4.48.63* Yoran Klos 96 de Dinkel
4.52.67 Lars Haarsma 96 de Dolfijn
4.53.23 Frank de Graaf 96 DWK
400m wisselslag persoonlijk jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 4.53.88)
4.20.20 Lucas Greven 95 Eiffel Swimmers PSV
4.45.70* Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
4.48.68* Rowan Keen 95 ZC Borger
4.50.32* Jesse de Vries 95 DWK
4.52.72* Jeroen Lorius 95 Bikkel Hoogeveen
4.55.20 Jurian Beukers 95 WVZ
4.56.04* Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
4.59.17 Levi Hilbolling 95 Nova
4.59.82* Luuk Janssen 95 SG Swimteam Helden-Mosa
5.01.14* Pieter Ytsma 95 Orca
400m wisselslag persoonlijk heren senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 4.50.01)
4.27.17 Ruben Klinkers 94 Eiffel Swimmers PSV
4.35.02* Ensger Kotterink 94 Albion
4.39.34* Arjan Knipping 94 Eiffel Swimmers PSV
4.39.89* Ramon Fredrik 94 Orca
4.45.04* Erik Nijholt 94 DZ&PC
4.46.26* Vincent Moolhuijsen 94 Oceanus
4.50.04* Huub van Houwelingen 94 AZ&PC
4.52.37* Bas de Bruijn 94 Hieronymus
4.55.12* Alex Catsburg 94 ZVVS
4.58.91* Jorrick Druyven 94 DAW
400m wisselslag persoonlijk heren senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 4.42.27)
4.26.38* Jens Bakker 93 de Dolfijn
4.39.54 Philippe Rivard 93 WVZ
4.40.32* Kasper Leeuw 93 AZ&PC
4.44.25* Timo Dinkelberg 93 ZVVS
4.46.32* Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
4.52.82 Bernd Kobesen 93 TriVia
4.56.23* Henk Jan Verkaik 93 Orca
4.56.27* Joeri Prins 93 SBC2000
4.56.95* Ruud van Heerbeek 93 Z&PV Nuenen
4.57.80* Menno Manning 93 de Dinkel
400m wisselslag persoonlijk heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 4.35.09)
4.20.20 Lucas Greven 95 Eiffel Swimmers PSV
4.23.68* Bram Dekker 89 Eiffel Swimmers PSV
4.25.70* Mike Marissen 92 AZ&PC
4.26.35 Sébas van Lith 90 Aqua-Novio'94
4.26.38* Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
4.27.17 Ruben Klinkers 94 Eiffel Swimmers PSV
4.29.93* Fabian Beimin 91 AZ&PC
4.32.73* Joost Groeneveld 92 Eiffel Swimmers PSV
4.34.70* Davy Verreussel 89 SG Hellas/Glana/Nimo
4.34.78* Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




17 januari 1998
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl