Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2002: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes

Ranglijsten Rugslag 25 m. baan 2002

per 22 december 2002 / bijgewerkt 13 januari 2003 Voor reacties/correcties swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Aton Demuth & Co

* handgeklokt
x gezwommen op een 50 meterbaan

Meisjes en Dames

50 m. rugslag meisjes  1989 en 1988
0.31.95	C.Stuut 88 Stadskanaal
0.32.13	W.v.d.Zanden 88  PSV
0.32.31*	E.Witlox 88 De Meer
0.32.50	A.Hendriksen 88 De Columbiaan
0.32.66* 	E.Sollie 88 De Waalstroom
0.32.72*	L.Everlo 88 OZ&PC
0.32.89	D.Muilwijk 88 MNC
0.32.95*	I.Visser 88 De Zijl/LGB
0.32.97	M.Duimstra 88 Zignea
0.33.13*	V.Manhave 88 Scheldestroom

50 m. rugslag meisjes 1987 en 1986
0.29.17	L.v.Schaik 86 LZ 1886
0.30.45	T.Klein 87 LZ 1886
0.30.83	F.Heemskerk 87 De Zijl/LGB
0.31.02	M.v.d.Tol 86 LZ 1886
0.31.70	A.Otten 86 DWK-XCESS
0.31.37	C.Kuipers 87 NDD
0.31.88*	W.v.d.Iest 87 De Spatters
0.31.88	L.Kroese 87 De Dolfijn
0.31.97	L.Koolen 87 SG Hellas/Glana/KZ
0.31.97*	M.Op het Veld Patrick

50 m. rugslag dames all-in
0.28.36	S.Valen AZ&PC
0.28.60	H.Schreuder 84 PSV
0.29.17	L.v.Schaik 86 LZ 1886
0.29.62	S.Buur 85 PSV
0.29.84	S.Luiken 85 PSV
0.29.94	N.Hermink 83 Arke de Dinkel
0.30.04	M.Koster 83 Hoogeveen
0.30.13*	E.Sluiman 83 DZ&PC
0.30.22	D.ten Brink 85 WZ&PC
0.30.27	R.Schinkel 83 De Whee

100 m. rugslag meisjes 1992
1.22.36*	M.Nijenhuis Columbiaan
1.23.56* 	L.Kranenberg De Whee
1.23.83*	M.v.d.Meer Zeester/Meerval.
1.24.34*	C.Maris De Houtrib
1.24.61*	A.Koenen HZ&PC Horst
1.25.29*	L.Kempen De Kempvis
1.25.33*	M.v.d.Sluys Kerkdriel
1.25.54*	N.Mahmoud SG Midden-Nederland
1.26.25*	S.van Verseveld Aquarijn
1.26.43x*	J.Hesseling De Columbiaan

100 m. rugslag meisjes 1991
1.15.26*	N.Straten Columbiaan
1.16.95*	J.Lu Poseidon'56
1.17.58	I.Meengs Maarkel
1.17.93*	M.Feyt AZ&PC
1.18.85*	E.Boers De Columbiaan
1.18.89*	A.Wiersma WVZ
1.19.00*	M.Vooren Start '99
1.19.25*	T.Peeters Mosa Regio
1.19.28*	L.Jansen VZC Veenendaal
1.19.40*	L.Kop Jansen Van Vliet Barracuda

100 m. rugslag meisjes 1990
1.13.06*	L.Weekers Tempo
1.14.59*	J.Witteveen Aquarijn
1.14.55*	R.Kromowidjojo TriVia
1.14.70*	A.v.d.Hout HHC
1.15.29*	L.Verouden HZ&PC Horst
1.15.80*	C.Elsgeest De Columbiaan
1.15.85*	S.Oude Weernink Arke de Dinkel
1.15.97*	M.Resink DWK-XCESS
1.15.98*	N.Beerens Dommelbaarzen
1.16.32*	P.Krol Dexxon-BZ&PC
1.16.36*	M.de Weerdt YZ&PC

100 m. rugslag meisjes 1989
1.11.09*	A.Heerschop ZV Zwartsluis
1.11.16*	C.Nap Eemsrobben
1.11.85*	A.Bloemberg Livo
1.11.94*	H.Langlere Aquarijn
1.12.08*	H.Pol Zignea
1.12.45*	R.van Kempen De Schotejil
1.12.76*	L.Klaassen De Aa
1.12.78*	B.Bol DAW-FINENZO
1.12.98*	S.van den Bogaard RZ
1.13.12	D.v.Iterson LZ 1886
1.13.12	A.Kuperman SG Hellas/Glana/KZ

100 m. rugslag meisjes 1988
1.07.02	W.v.d.Zanden  PSV
1.07.69	C.Stuut Stadskanaal
1.08.58	E.Sollie Waalstroom
1.08.63*	M.Wageman Eemsrobben
1.09.17	D.Muilwijk MNC Dordrecht
1.09.29	L.Everlo OZ&PC
1.09.66*	S.de Bruijn MNC
1.09.88	E.Witlox De Meer
1.09.97*	A.Hendriksen Columbiaan
1.10.33	W.Scheepers PSV

100 m. rugslag meisjes  1987
1.05.82	F.Heemskerk De Zijl/LGB
1.06.31	T.Klein LZ 1886
1.08.36*	L.Kroese De Dolfijn SPAX
1.08.41	E.de Goeij Aquarijn
1.08.42*	C.Groeneveld VZC Veenendaal
1.08.48*	M.Op het Veld Patrick
1.08.54*	L.Koolen SG Hellas/Glana/KZ
1.08.56*	V.Boviatsis DWT
1.08.74*	L.v.d.Molen EZC
1.08.93*	C.Kuipers NDD

100 m. rugslag meisjes  1986
1.02.99	L.v.Schaik LZ 1886
1.05.40	M.v.d.Tol LZ 1886
1.08.73*	J.Cnossen Neptunia '24
1.09.04*	N.Veenstra 't Tolhekke
1.09.06*	J.Ramakers SG Hellas/Glana/KZ
1.09.07*	C.Blok DWK-XCESS
1.09.30*	A.Otten DWK-XCESS
1.09.71*	E.Sohl Rapido '82
1.09.84*	M.Mulderij Hoogeveen

100 m.rugslag meisjes 1985
1.03.47	S.Buur PSV
1.03.64*	S.Luiken  PSV
1.05.15	D.ten Brink WZ&PC
1.06.06*	M.Stuiver AZ&PC
1.07.00	E.Hamstra TriVia 
1.07.15	W.Pomper Hoogeveen

100 m.rugslag meisjes 1984
1.01.26	H.Schreuder PSV/Philips
1.05.87*	R.Terink NDD
1.05.93*	T.Bakker DWK-XCESS

100 m rugslag dames all-in
1.01.26	H.Schreuder 84 PSV/Philips
1.02.59	S.Valen 78 AZ&PC
1.02.99	L.v.Schaik 86 LZ 1886
1.03.05	R.Schinkel 83 De Whee
1.03.47	S.Buur 85 PSV
1.03.64*	S.Luiken  PSV
1.04.43	M.Koster 83 Hoogeveen
1.04.69	N.Hermink Arke de Dinkel
1.04.77	M.Janssen 82 RZC
1.05.09*	C.Groot 82 AZ&PC

200 m. rugslag meisjes  1990
2.39.07*	J.Witteveen Aquarijn
2.40.38*	M.Resink DWK-XCESS
2.42.23*	C.Elsgeest De Columbiaan
2.42.29*	M.Waaijer Hippocampus

200 m. rugslag meisjes  1989
2.33.32*	C.Nap Eemsrobben
2.34.03*	H.Langlere Aquarijn
2.34.65*	A.Bloemberg Livo
2.36.50*	A.Kuperman SG Hellas/Glana/KZ
2.36.92*	S.Lina Dexxon-BZ&PC
2.37.78*	C.Bremmer De Columbiaan
2.38.54*	D.van Iterson LZ 1886
2.39.43*	S.v.d.Bogaard RZ
2.39.60*	S.van Hoek DZ&PC
2.39.74*	A.Heerschop ZV Zwartsluis

200 m. rugslag meisjes  1988
2.22.17	W.v.d.Zanden PSV
2.24.21	L.Everlo OZ&PC
2.27.14	W.Scheepers PSV
2.28.61	E.Sollie Waalstroom
2.28.80*	C.Stuut Stadskanaal
2.29.15*	E.Witlox De Meer
2.29.76	S.v.Oss HHC
2.30.19*	D.Muilwijk MNC Dordrecht
2.30.67*	S.de Bruijn MNC Dordrecht
2.30.84*	M.Wageman Eemsrobben

200 m. rugslag meisjes  1987
2.24.75	T.Klein LZ 1886
2.25.13*	V.Boviatsis DWT
2.25.27	F.Heemskerk De Zijl/LGB
2.25.52	E.de Goeij Aquarijn
2.26.99* 	C.Groeneveld VZC Veenendaal
2.27.76*	P.Scheepbouwer De Whee
2.29.26*	L.v.d.Molen EZC
2.29.32*	L.Kroese De Dolfijn SPAX
2.29.43*	L.Koolen SG Hellas/Glana/KZ
2.30.11*	A.Bravo Het Y-mere
2.30.22*	M.Bil De Stormvogel

200 m. rugslag meisjes  1986
2.18.28	L.van Schaik LZ 1886
2.22.39	M.v.d.Tol LZ 1886
2.24.80*	E.Sohl Rapido'82
2.26.09*	L.Bank Rapido'82
2.28.27*	J.Ramakers SG Hellas/Glana/KZ
2.28.48*	E.de Groot 't Tolhekke
2.29.76*	N.Veenstra 't Tolhekke
2.29.97*	M.Mulderij Hoogeveen
2.30.17*	N.Gerling Dexxon-BZ&PC
2.30.80* 	M.v.d.Berg RZC

200 m.rugslag meisjes 1985
2.19.15	D.ten Brink  WZ&PC
2.20.91*	M.Stuiver AZ&PC
2.24.34*	L.Moes De Dolfijn
2.25.28	E.Hamstra TriVia

200 m.rugslag meisjes 1984
2.11.27	H.Schreuder De Whee
2.19.37*	T.Bakkker DWK-XCESS
2.20.89	R.Terink NDD
2.21.06*	J.van Keulen AZ&PC

200 m. rugslag dames all-in
2.11.27	H.Schreuder 84 De Whee
2.14.48	R.Schinkel 83 De Whee
2.18.28	L.van Schaik 86 LZ 1886
2.18.46	M.Koster 83 Hoogeveen
2.19.07	M.ten Brink Rutac Swim Team
2.19.15	D.ten Brink  WZ&PC
2.19.37*	T.Bakkker 84 DWK-XCESS
2.20.89	R.Terink 84 DWK-XCESS
2.20.91*	M.Stuiver AZ&PC
2.21.06*	J.van Keulen 84 AZ&PC

Jongens en Heren
50 m. rugslag jongens 1987 en 1986
0.27.80	N.Driebergen 87 LZ 1886
0.27.90	B.v.d.Ven 86 SG Nauthusa
0.27.95	R.Hagelstein 86 VZC Veenendaal
0.28.36*	J.Sprakel 86 Hoogeveen
0.28.80	L.Stekelenburg 86 Numansdorp
0.28.93	N.Hagelstein 86 VZC Veenendaal
0.29.15*	S.de Die 86 De Schelde
0.29.16*	T.van Wingerden 87 MNC Dordrecht
0.29.29*	J.Verlinden 88 RZ
0.29.40*	J.v.d.Berg 86 Zaltbommel

50 m. rugslag jongens 1985 en 1984
0.26.15*	J.Keetman 84 DWK-XCESS
0.27.39	J.Tameling 85 LZ 1886
0.27.41	J.de Jong 85 MNC Dordrecht
0.27.74*	R.v.Aggele 84 AZ&PC
0.28.00	M.Ellenkamp 85 NDD
0.28.08*	S.Vleerlaag 85 WZ&PC
0.28.11	X.Breton 84 BRIGHT-DAW
0.28.20*	K.Dumas Orca
0.28.27*	B.van Velthoven De Zijl/LGB
0.28.36*	I.Mijdam 84 Zaltbommel

50 m. rugslag heren all-in
0.24.85	M.Zastrow 77 PSV
0.24.88	B.Tamminga 81 DWK-XCESS
0.25.75	J.Keizer 79 PSV/Philips
0.25.93	S.Ganzevles 82 DWK-XCESS
0.26.15*	J.Keetman 84 DWK-XCESS
0.26.27*	R.Mertens 82 PSV
0.26.56	N.v.d.Zandt 83 PSV
0.26.30	K.Zwering 81 PSV
0.26.64	E.Tamminga 82 DWK-XCESS
0.27.08*	A.van Bavel 81 De Kempvis

100 m. rugslag jongens  1992
1.19.24*	J.Leuven Rapido '82
1.19.32*	J.van Merwijk BZC Dolfijnen
1.21.60*	B.van Houwelingen De Schelde
1.23.60*	B.Hamelink SC Salland
1.25.07 	E.Wegman De Kempvis
1.25.81*	R.v.d.Broek De Meerkoeten
1.25.94*	R.Iking SG Altena
1.25.96*	J.Zuidhoek De Columbiaan
1.25.97*	J.Feijs SG Hellas/Glana/KZ
1.26.08*	W.de Jong WVZ

100 m. rugslag jongens  1991
1.12.33*	E.Hagting Stadskanaal
1.17.80*	R.v.d.Horst DZT
1.18.09*	J.Huygens Alliance
1.18.13*	R.de Goeij Aquarijn
1.19.05*	P.Janssen PSV
1.19.13*	F.Beimin De Whee
1.19.41*	B.Morsink De Aa
1.19.49*	J.de Ruiter PSV
1.19.55*	S.de Gruijl Van Vliet Barracuda
1.19.76*	E.Sneek De Futen

100 m. rugslag jongens  1990
1.10.52*	V.de Ruiter Poseidon'56
1.10.72*	A.Tempel Hoogeveen
1.12.90*	D.v.d.Pluijm LZ 1886
1.13.18*	J.Willemsen Aquapoldro
1.13.22*	M.Correļa Zeester/Meerval
1.14.59*	O.v.d.Biggelaar PSV
1.14.84*	D.Ratering Livo
1.15.06* 	W.Allard Rapido'82
1.15.07*	O.Achterberg VZC Veenendaal
1.15.60*	J.Wegman De Kempvis

100 m. rugslag jongens  1989
1.06.04	J.Smits DZ&PC
1.06.63*	S.Groeneweg De Lansingh
1.07.07*	H.van Niejenhuis De Dolfijn SPAX
1.07.58	D.Mooij HZ&PC Heerenveen
1.07.75*	C.de Waal Malefijt Noordkop
1.09.00*	B.Dekker SG Hellas/Glana/KZ
1.09.45	M.Kruin Aquarijn
1.09.48*	R.v.d.Ven SG Nauthusa
1.09.69*	B.Heijnekamp LZ 1886
1.09.71*	P.v.Heukelem TriVia

100 m. rugslag jongens  1988
1.02.27*	R.Boon NDD
1.02.88*	J.Verlinden RZ
1.04.40	P.Arentsen RZC
1.05.13*	N.v.d.Molen EZC
1.05.62*	M.Bottinga Vlaardingen
1.07.18*	K.Hondsmerk De Schelde
1.07.46*	Y.Wildeboer TriVia
1.07.75*	J.Stam LZ 1886
1.07.90*	T.Essers Oeza
1.08.43	S.Verschuren Aquarijn

100 m. rugslag jongens  1987
1.00.75*	N.Driebergen LZ 1886
1.03.24	T.Stocker De Dolfijn
1.03.43*	T.van Wingerden MNC Dordrecht
1.03.50*	M.Hoeijenbos MNC Dordrecht
1.03.77*	A.Schelvis WVZ
1.03.83*	N.Koster Hoogeveen
1.04.27*	M.Heijnen SG Hellas/Glana/KZ
1.04.72	J.Westerhuis DZ&PC
1.05.84*	V.Tilmans TriVia
1.05.86*	H.Minkels Zegenwerp

100 m. rugslag jongens  1986
0.59.94	B.v.d.Ven Nauthusa
1.00.14	R.Hagelstein VZC Veenendaal
1.00.78	L.Stekelenburg Numansdorp
1.01.25	S.de Die De Schelde
1.01.95	J.Sprakel Hoogeveen
1.02.51*	R.v.d.Merwe DES
1.02.92*	J.v.d.Berg Zaltbommel
1.02.94*	J.Kersten De Columbiaan
1.03.18*	M.Sligman Livo
1.03.35*	M.v.d.Linden LZ 1886
1.03.42	M.Duin Aquarijn
1.03.45* 	N.Hagelstein VZC Veenendaal

100 m. rugslag jongens  1985
0.58.96	M.Ellenkamp NDD
0.59.26*	R.Lijesen Van Vliet Barracuda
0.59.55	J.Tameling LZ 1886
0.59.68	S.Karssen DWK-XCESS
1.00.13*	S.Vleerlaag WZ&PC
1.00.17	J.de Jong MNC Dordrecht
1.00.23*	J.Barends DWK-XCESS
1.01.18*	B.van Velthoven De Zijl/LGB
1.01.56*	S.Verlinden RZ
1.02.34*	T.v.d.Sterren Patrick

100 m. rugslag jongens  1984
0.56.92	J.Keetman DWK-XCESS
0.57.67	R.v.Aggele AZ&PC
1.00.94*	A.Smeets SG Hellas/Glanan/KZ
1.01.44*	K.Dumas Orca
1.01.56* 	X.Breton BRIGHT DAW
1.01.96*	F.v.d.Bas Vlaardingen
1.02.01*	W.Smeets WVZ
1.02.21*	J.Krommenhoek LZ 1886
1.02.45*	L.Harms Dedemsvaart
100 m. rugslag heren all-in
0.54.06	K.Zwering 81 PSV
0.54.75	B.Tamminga 81 DWK-XCESS
0.54.75	S.Ganzevles 82 DWK-XCESS
0.55.79	J.Keizer 79 PSV
0.56.18	J.Keetman 84 DWK-XCESS
0.57.26x	M.Zastrow 77 PSV
0.57.67	R.v.Aggele 84 AZ&PC
0.57.82*	R.Mertens 82 PSV
0.58.12*	A.van Bavel 81 De Kempvis
0.58.88*	S.Kuijper 78 DWK-XCESS

200 m. rugslag jongens  1990
2.33.18*	V.de Ruiter Poseidon '56 
2.34.05*	Aljan Tempel Hoogeveen 

200 m. rugslag jongens  1989
2.24.01*	H.v.Niejenhuis De Dolfijn SPAX
2.24.92*	S.Groeneweg De Lansingh
2.26.48*	R.Calsbeek Orca
2.26.99	D.Mooij HZ&PC Heerenveen
2.28.11	C.de Waal Malefijt Noordkop
2.28.37*	M.Kruin Aquarijn
2.29.80*	P.van Heukelem TriVia
2.31.22*	B.Heijnekamp LZ 1886
2.31.25*	R.van Veen De Devel
2.31.38*	R.Kombrink DONK

200 m. rugslag jongens  1988 
2.17.13	N.v.d.Molen EZC
2.18.84	R.Boon NDD
2.19.27*	J.Verlinden RZ
2.21.06*	P.Arentsen RZC
2.25.09*	M.Bottinga Vlaardingen
2.25.62*	N.de Ridder Koewacht
2.25.95*	S.Verschuren Aquarijn
2.25.96*	J.Waterlander HZ&PC Heerenveen
2.26.36*	M.Brandhorst OZ&PC
2.27.87*	Y.Wildeboer TriVia

200 m. rugslag jongens  1987
2.08.69*	N.Driebergen LZ 1886
2.13.84*	A.Schelvis WVZ
2.17.47*	T.Stocker De Dolfijn SPAX
2.17.91	M.Hoeijenbos Poseidon'56
2.17.97*	M.Heijnen SG Hellas/Glana/KZ
2.20.10*	N.Koster Hoogeveen
2.20.56	J.Westerhuis ZCNF '34
2.20.62	T.v.Wingerden MNC Dordrecht
2.20.99*	J.Beemster WZ&PC
2.21.67	H.v.Merwijk BZC Dolfijnen

200 m. rugslag jongens  1986
2.08.71	R.Hagelstein VZC Veenendaal
2.10.71	R.v.d.Merwe DES
2.10.93	L.Stekelenburg Numansdorp
2.13.08	S.de Die De Schelde
2.13.24	N.Hagelstein VZC Veenendaal
2.14.13	J.Sprakel Hoogeveen
2.15.11*	M.v.d.Linden LZ 1886
2.15.33	W.Peeters Waalstroom
2.15.63*	M.Sligman Livo
2.15.75	B.v.d.Ven Nauthusa

200 m. rugslag jongens  1985		
2.06.75	S.Karssen DWK-XCESS
2.09.67	M.Ellenkamp NDD
2.10.30*	R.Lijesen Van Vliet Barracuda
2.12.51	B.van Velthoven De Zijl/LGB
2.12.95	K.Kop Jansen Van Vliet Barracuda
2.13.08*	S.Verlinden RZ
2.13.96*	S.Vleerlaag WZ&PC
2.14.08**	J.Tameling LZ 1886
2.16.35*	J.Barends DWK XCESS
2.17.79*	T.v.d.Sterren Patrick

200 m. rugslag jongens  1984
2.02.33	J.Keetman DWK
2.13.18x	R.van Aggele AZ&PC
2.14.31*	L.Harms Dedemsvaart AC
2.14.34	R.de Greef PSV
2.14.38*	A.Smeets SG Hellas/Glana/KZ
2.14.67*	X.Breton BRIGTH-DAW
2.15.19*	A.van Swan De Gelenberg
2.15.21*	W.Smeets WVZ
2.16.07*	K.Dumas Orca
2.16.14*	R.Dols Dexxon-BZ&PC
2.16.57*	M.Punter Orca

200 m. rugslag heren all-in
1.54.52	K.Zwering 81 PSV
1.57.15	S.Ganzevles 82 DWK-XCESS
2.02.33	J.Keetman 84 DWK-XCESS
2.02.35	A.v.Bavel 81 De Kempvis
2.04.50*	B.Tamminga 81 DWK
2.05.29*	J.Keetman 84 DWK-XCESS
2.06.68	E.Wolsing 80 AZ&PC
2.06.75	S.Karssen 85 DWK-XCESS
2.07.93*	S.Kuijper 78 DWK-XCESS
2.08.69*	N.Driebergen LZ 1886
2.08.70*	A.v.d.Knoop 83 DES
2.08.71	R.Hagelstein VZC Veenendaal
All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




18 november 1932
Bij wedstrijden in Den Haag zwemt Joop van Daatselaar een Nederlands record op de 100 m.vrije slag. De Y-zwemmer komt tot 1.03.4 en dat is 0,2 seconde sneller dan zijn clubgenoot Henk van Essen vijf jaar eerder.




Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl