Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011

Nederlandse Ranglijst aller tijden Vrije slag (lange baan)

Voor het laatst bijgewerkt op 3 september 2012 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt

Dames

Top-61: 50 meter vrije slag elektronisch (4 augustus 2012) 
23.96 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2009 Swimcup Amsterdam)
24.05 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2012 OS Londen)
24.13 Inge de Bruijn, PSV (2000 OS Sydney)
24.42 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Amsterdam)
24.45 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2008 Swimcup Eindhoven)
25.08 Femke Heemskerk, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Open EDF Parijs)
25.32 Chantal Groot, Swimteam (2005 NK Amsterdam)
25.41 Maud van der Meer, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
25.46 Wilma van Rijn-Van Hofwegen (2000 Speedo GP Sheffield)
25.49 Ilse Kraaijeveld, Orca (2009 ONK Eindhoven) 

25.52 Saskia de Jonge, 't Tolhekke/E.ON-NZA (2009 Swimcup Amsterdam)
25.55 Angela Postma, DZ&PC (1994 WK Rome)
25.64 Annemarie Verstappen, BZV (1983 NK Amersfoort)
25.65 Annabel Kosten, AZ&PC (2004 Swimcup Eindhoven)
25.69 Clarissa van Rheenen, Eiffel Swimmers PSV (2009 Open Britse Sheffield)
25.74 Marianne Muis, AZ&PC (1996 OS Atlanta)
25.84 Tamara van Vliet, de Columbiaan (2012 ONK Amsterdam)
25.89 Chantal Senden, ZC Valkenburg (2012 Flanders Swimming Cup Antwerpen)
25.97 Conny van Bentum, DWK (1986 NK Amersfoort)
26.00 Suze Valen, AZ&PC (2001 Universiade Beijing)

26.05 Eline Boers, de Columbiaan (2009 Swimcup Amsterdam)
26.05 Manon Minneboo, Eiffel Swimmers PSV (2012 Open EDF Parijs)
26.06 Karin Brienesse, de Amer (1997 NWK Drachten)
26.09 Rieneke Terink, Eiffel Swimmers PSV (2012 Brabantse kampioenschappen Eindhoven)
26.15 Laura Moolenaar, AZ&PC (2012 EJK Antwerpen)
26.17 Marieke Mastebroek, Eemsrobben (1990)
26.25 Jovananna Koens, Eiffel Swimmers PSV (2011 EJK Belgrado)
26.28 Elise Bouwens, de Dolfijn (2011 Limietwedstrijd Dordrecht)
26.29 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1989 EK Bonn)
26.29 Manon van Vulpen, Eiffel Swimmers PSV (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven) 

26.32 Kelly de Jong, AZ&PC (2011 Open NK Amsterdam)
26.33 Amy de Langen, de Dolfijn (2012 EJK Antwerpen)
26.35 Thamar Henneken, PSV (2000 NK Drachten)
26.34 Amy de Langen, de Dolfijn (2012 Swim Cup Eindhoven)
26.37 Manon van Rooijen, de Dolfijn (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
26.46 Diana van der Plaats, de Dolfijn (1989)
26.47 Laura Leideritz, DWK (1988 NK Amersfoort)
26.47 Anneloes Peulen, RZL (2011 ONK Eindhoven)
26.48 Ellen Elzerman, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
26.48 Esmee Vermeulen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Swim Cup Eindhoven)

26.48 Anja van der Hout, de Dolfijn (2012 ONK Amsterdam)
26.51 Mariëlle Janssen, AZ&PC (2002 NK Amersfoort)
26.55 Saskia van der Wielen, Zwemlust-den Hommel (2007 NK Amsterdam)
26.57 Nienke Valen, AZ&PC (2000)
26.57 Denise van Ark, AZ&PC (2012 Swim Cup Eindhoven)
26.58 Wilma van Velsen, TZC Vahalis (1983)
26.59 Lotte Goosen, DIO/RTC Dordrecht (2011 Swim Cup Eindhoven)
26.61 Denise Weerd, Eemsrobben (1988)
26.61 Elles Voskes, WVZ (1985)
26.65 Maartje de Wit, WVZ (2011 ONK Eindhoven)

26.70 Jolijn van Valkengoed, de Dolfijn (2006 City Dynamiek Cup Eindhoven)
26.70 Annelies Pol, Zignea (2005 EJK Boedapest)
26.73 Maaike de Waard, de Zeehond '73 (2011 Open NK Eindhoven)
26.77 Carla Geurts, UZSC (1999 Spring Nationals Canada Victoria)
26.77 Sandra Temmerman, SG SBC-2000 (2005 NK Amsterdam)
26.80 Manon Masseurs, Rapido'82 (1996 NK Drachten)
26.80 Pauline Gouwens, DWK (2011 ONK Eindhoven)
26.82 Ingrid Baars, de Dolfijn (1988)
26.82 Jessica Spruit, Eiffel Swimmers PSV (2009 Open Engelse Sheffield)
26.83 Monique Driessen, Aquarijn (2004)

26.83 Celina Lemmen, de Kempvis (2004 US Open San Antonio)
26.83 Joelle Scheps, WVZ (2010 Open Portugese Coimbra)

Top 66: 100 meter vrije slag (6 juli 2012) 
52.75 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2009 Swim Cup Eindhoven)
53.17 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2009 Swimcup Amsterdam)
53.60 Femke Heemskerk, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Open EDF Parijs)
53.61 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2009 WK Rome)
53.77 Inge de Bruijn, PSV (2000 OS Sydney)
54.59 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2008 EK Eindhoven)
55.07 Manon van Rooijen, de Dolfijn (2008 EK Eindhoven)
55.16 Karin Brienesse, DWK (1996 NK Drachten)
55.17 Saskia de Jonge, 't Tolhekke (2012 Swim Cup Eindhoven)
55.19 Chantal Groot, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 Swimcup Amsterdam)

55.20 Maud van der Meer, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
55.26 Ilse Kraaijeveld, Orca (2009 ONK Eindhoven)
55.28 Wilma van Rijn-Van Hofwegen (2000 OS Sydney)	
55.47 Elise Bouwens, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 Swim Cup Eindhoven)
55.60 Marianne Muis, AZ&PC (1996 OS Atlanta)
55.79 Annemarie Verstappen, Dommelbaarzen (1985 Speedo Meet Amersfoort)
55.79 Conny van Bentum, DWK (1986 WK Madrid)
55.84 Clarissa van Rheenen, Eiffel Swimmers PSV (2009 Open Britse Sheffield)
56.02 Andrea Kneppers, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
56.02 Rieneke Terink, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)

56.04 Annabel Kosten, AZ&PC (2004 NK Amsterdam)
56.24 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1989 EK Bonn)
56.40 Suze Valen, AZ&PC (2003 Euromeet Luxemburg)
56.51 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2011 Irish Open Dublin)
56.60 Diana van der Plaats, de Dolfijn (1989 EK Bonn)
56.60 Thamar Henneken, PSV (2000 NK Drachten)
56.61 Enith Brigitha, het Y (1976 OS Montreal)
56.72 Joëlle Scheps,  Van Uden de Gouwe (2009 ONK Eindhoven)
56.79 Minouche Smit, DWK (1996 NK Drachten)
56.81 Amy de Langen, de Dolfijn (2012 EJK Antwerpen)

56.84 Haike van Stralen, de Kempvis/TWN (2004 NK Amsterdam)
56.94 Denise van Ark, AZ&PC (2012 EJK Antwerpen)
56.96 Marieke Mastebroek, Eemsrobben (1991 Nk Amersfoort)
57.02 Esmee Vermeulen, de Dolfijn (2011 Swim Cup Eindhoven)
57.06 Lona Kroese, de Dolfijn (2012 ONK Amsterdam)
57.10 Manon Minneboo, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Amsterdam)
57.11 Chantal Senden, Zeester-Meerval (2012 Belgische kampioenschappen Antwerpen)
57.17 Linda Bank, de Dolfijn (2006 NK Eindhoven)
57.19 Celina Lemmen, de Kempvis (2004 US Open San Antonio)
57.25 Manon Masseurs, HPC (1990 WK-selectiewedstrijden Amersfoort)

57.25 Stefanie Luiken, PSV/NZE (2005 NK Amsterdam)
57.27 Marina Scheepbouwer, De Whee (2000 EJK Duinkerken)
57.30 Kirsten Vlieghuis, PSV (1999 Mare Nostrum Monaco)
57.33 Esmée Bos, DWK (2012 Swim Cup Eindhoven)
57.36 Maartje de Wit, WVZ (2012 Swim Cup Eindhoven)
57.36 Rosa Veerman, WZ&PC Purmerend (2012 ONK Amsterdam)
57.39 Mariëlle Janssen, AZ&PC (2002 NK Amersfoort)
57.47 Wilma van Velsen, TZC Vahalis (1982 WK Selectiewedstrijden Rotterdam)
57.48 Desi Reyers, DDD (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
57.50 Elles Voskes, WVZ (1985 Kringkampioenschappen Den Haag)*

57.50 Joëlle Scheps, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK Eindhoven)
57.50 Tamara van Vliet, de Columbiaan (2012 Open EDF Parijs)
57.52 Elinore de Jong, de Otters het Gooi (2009 ONK Eindhoven)
57.53 Carla Geurts, UZSC (2001 NK Eindhoven)
57.53 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven) 
57.54 Patricia Stokkers, PSV (1995 US Open Auburn)
57.54 Lieke Verouden, Racing Club (2012 ONK Amsterdam)
57.55 Ingrid Baars, de Dolfijn (1987 EK Straatsburg)
57.55 Kelly de Jong, AZ&PC (2011 Open NK Eindhoven)
57.65 Angela Postma, DZ&PC (1994 NK Drachten)

57.62 Anne Boomars, OZ&PC (2005 EJK Boedapest) 
57.80 Laura Leideritz, DWK (1988)*
57.82 Femke Leenstra, Orca (2010 EJK Helsinki)
57.82 Kira Toussaint, de Dolfijn (2012 Swim Cup Eindhoven)
57.88 Nienke Valen, AZ&PC (1998 NK Eindhoven)
58.00 Givenchy Sneekes, ZC Ooievaar (2012 Sheffield)

Top 50: 200 meter vrije slag (10 juni 2012) 
1.55.54 Femke Heemskerk, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 WK Shanghai)
1.57.00 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2009 WK Rome)
1.58.26 Marleen Veldhuis, PSV (2006 City Dynamiek Cup Eindhoven)
1.59.53 Annemarie Verstappen, BZV (1982 WK Guayaquil)
1.59.77 Ranomi Kromowidjojo, TriVia (2008 EK Eindhoven)
1.59.96 Marianne Muis, Dedemsvaart AC (1989 EK Bonn)
2.00.18 Conny van Bentum, DWK (1986)
2.00.18 Saskia de Jonge, 't Tolhekke/RTC Drachten (2011 Open NK Eindhoven)
2.00.28 Manon van Rooijen, AZ&PC (2002 EK Berlijn)
2.00.38 Elise Bouwens, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Open NK Eindhoven)

2.00.44 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.00.46 Rieneke Terink, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)
2.00.55 Chantal Groot, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 Swimcup Amsterdam)
2.00.56 Carla Geurts, UZSC (2000 OS Sydney)
2.00.59 Sharon van Rouwendaal, KNZB (2009 EJK Praag)
2.00.62 Andrea Kneppers, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.00.84 Annelies Maas, Gladbeck(Dtsl.) (1982 WK Guayaquil)
2.00.84 Lieke Verouden, AZ&PC (2011 Irish Open Dublin)
2.00.91 Diana van der Plaats, de Dolfijn (1989 EK Bonn)
2.01.15 Enith Brigitha, het Y (1978 WK West-Berlijn)

2.01.15 Karin Brienesse, Orca (1991 WK Perth)
2.01.16 Linda Bank, de Dolfijn (2006 EK Boedapest)
2.01.20 Kirsten Vlieghuis, PSV (2000 EK Helsinki)
2.01.22 Esmee Vermeulen, de Dolfijn (2011 EJK Belgrado)
2.01.46 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1989 EK Bonn)
2.01.73 Joëlle Scheps, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK Eindhoven)
2.01.89 Haike van Stralen, De Kempvis (2005 ASC Amsterdam)
2.01.89 Maud van der Meer, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open NK Eindhoven)
2.01.92 Celina Lemmen, de Kempvis (2004 US Open San Antonio)
2.02.20 Minouche Smit, DWK (1996 NK Drachten)

2.02.50 Clarissa van Rheenen, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
2.02.62 Reggie de Jong, de Otters (1980 OS Moskou)
2.02.76 Inge de Bruijn, PSV (1999 NK Amersfoort)
2.02.89 Patricia Stokkers, PSV (1995 US Open Auburn)
2.03.13 Manon Masseurs, HPC (1990 WK-selectiewedstrijden Amersfoort)
2.03.18 Illse Oegema, Dedemsvaart AC (1985 EK-selectiewedstrijden Amersfoort)
2.03.43 Marieke Nijhuis, OZ&PC (2008 EJK Belgrado)
2.03.51 Ilse Kraaijeveld, Orca (2009 ONK Eindhoven)
2.03.51 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.03.65 Lona Kroese, de Dolfijn (2012 ONK Amsterdam)

2.03.67 Maartje Kouwenberg, WVZ (2000 Open Spaanse Kamp. Madrid)
2.03.95 Jolande van der Meer, Raket (1986 NK Amersfoort)
2.04.01 Ingrid Moers, MZ&PC (1987NK Amersfoort)
2.04.24 Rosa Veerman, WZ&PC Purmerend (2012 ONK Amsterdam)
2.04.30 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK Eindhoven)
2.04.31 Ineke Ran, DJK (1978 NK Amersfoort)
2.04.48 Baukje Wiersma, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
2.04.53 Wilma van Rijn, AZ&PC (1998 Mare Nostrum Barcelona)
2.04.67 Kira Toussaint, de Dolfijn (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.04.93 Lotte Wilms, AZ&PC (2012 Swim Cup Eindhoven)

Top-45: 400 meter vrije slag (10 juni 2012)  
4.08.70 Kirsten Vlieghuis, PSV (1996 OS Atlanta)
4.09.13 Femke Heemskerk, CN Marseille/E.ON-NZA (2011 Open NK Eindhoven)
4.09.40 Annelies Maas, de Rijn (1977 EK Jönköping)
4.10.06 Carla Geurts, UZSC (1996 OS Atlanta)
4.11.35 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
4.12.40 Jolande van de Meer, Raket (1982 WK Guayaquil)
4.13.10 Rieneke Terink, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open NK Eindhoven)
4.15.06 Enith Brigitha, het Y (1977 EK Jönköping)
4.15.07 Reggie de Jong, de Otters (1980 OS Moskou))
4.15.25 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2007 NK Amsterdam)

4.15.44 Annemarie Verstappen, Nekton (1986)
4.16.15 Esmee Vermeulen, de Dolfijn (2011 EJK Belgrado)
4.16.74 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK Eindhoven)
4.17.27 Saskia de Jonge, 't Tolhekke/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
4.17.62 Baukje Wiersma, Orca (1991 EK Athene)
4.17.88 Illse Oegema, Dedemsvaart AC (1985 EK-selectiewedstrijden Amersfoort)
4.18.19 Linda Bank, de Dolfijn/NZA (2007 NK Amsterdam)
4.18.80 Lieke Verouden, Racing Club (2012 Limietwedstrijd Dordrecht)
4.18.97 Haike van Stralen, AZ&PC (2002 NK Amersfoort)
4.19.29 Karin Brienesse, Orca (1991 NK Amersfoort)

4.19.83 Kirsten Silvester, AZ&PC (1991 NK Amersfoort)
4.20.17 Diana van der Plaats, de Dolfijn (1990)
4.20.25 Marieke Nijhuis, OZ&PC (2011 ONK Eindhoven)
4.20.37 Karen Wammes, TZC Vahalis (1991 EJK Antwerpen)
4.20.39 Maartje Kouwenberg, WVZ (2000 Primavera Barcelona)
4.20.39 Edith van Dijk, Hoorn (2004 NK Amsterdam)
4.20.49 Conny van Bentum, DWK (1981)
4.20.54 Ingrid Moers, MZ&PC (1987 NK Amersfoort)
4.20.61 Elise Bouwens, Zwemlust/den Hommel/E.ON-NZA (2011 ONK Eindhoven)
4.20.72 Minouche Smit, Hoorn (1994 Landenwedstrijd Sarcelles)

4.20.95 Marleen Veldhuis, de Whee/TZA (2003 NWK Dordrecht)
4.21.22 Leonie van Noort, de Zijl-LGB (2012 Swim Cup Amsterdam)
4.21.40 Chantal Groot, de Dolfijn (2004 Mare Nostrum Canet)
4.21.47 Etta van der Weijden, MNC Dordrecht/TWN (2004 NK Amsterdam)
4.21.50 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2011 Brabantse kampioenschappen Eindhoven)
4.21.55 Manon Masseurs, HPC (1989)
4.22.00 Andrea Kneppers, ZV Hoorn (2009 ONK Eindhoven)
4.22.93 Maaike Waaijer, Eiffel Swimmers PSV (2008 Swimcup Eindhoven)
4.23.18 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1986)
4.23.45 Marion van den Berg, DWK (2010 ONK Eindhoven)

4.23.68 Celina Lemmen, RZ (2001 NK Eindhoven)
4.24.31 Rosa Veerman, WZ&PC (2012 ONK Amsterdam)
4.24.39 Ineke Ran, DJK (1978 NK Amersfoort)
4.24.92 Lotte Wilms, AZ&PC (2012 Swim Cup Eindhoven)
4.24.94 Renee Dimitra, PSV (2000)

Top 36: 800 meter vrije slag (10 juni 2012) 
8.30.84 Kirsten Vlieghuis, PSV (1996 OS Atlanta)
8.36.41 Carla Geurts, UZSC (1997 EK Sevilla)
8.37.58 Sharon van Rouwendaal, CN Braud Saint Louis (2009 Meeting International Straatsburg)
8.39.30 Jolande van der Meer, Raket (1984 OS-selectiewedstrijden Amersfoort)
8.39.33 Annelies Maas, de Rijn (1977 EK Jönköping)
8.43.56 Esmee Vermeulen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 EJK Belgrado)
8.46.92 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2012 ONK Amsterdam)
8.47.82 Baukje Wiersma, Orca (1991 EK Athene)
8.49.90 Annemarie Verstappen, BZV (1984)
8.50.80 Edith van Dijk, Hoorn (2004 NK Amsterdam)

8.51.44 Reggie de Jong, de Otters (1980)
8.53.04 Ingrid Moers, MZ&PC (1987 NK Amersfoort)
8.53.06 Illse Oegema, Dedemsvaart AC (1985 EK-selectiewedstrijden)
8.53.72 Marieke Nijhuis, OZ&PC (2011 ONK Eindhoven)
8.55.22 Enith Brigitha, het Y (1977 Int.wedstr. Mulhouse)
8.55.44 Karin Brienesse, Orca (1990)
8.56.41 Rieneke Terink, AZ&PC (2009 NK Amsterdam)
8.58.14 Etta van der Weijden, MNC Dordrecht/TWN (2004 NK Amsterdam)
8.58.27 Agnes Jansen, ZPA (1977 EK Jönköping)
8.58.93 Karen Wammes, TZC Vahalis (1991 EJK Antwerpen)

8.59.31 Minouche Smit, Hoorn (1994 Sarcelles)
9.00.99 José Damen, BZV (1974 EK Wenen)
9.01.02 Maaike Waaijer, Eiffel Swimmers PSV (2008 Swimcup Eindhoven) 
9.01.70 Diana van der Plaats, Zwemlust/den Hommel (1986)*
9.01.73 Leonie van Noort, de Zijl-LGB (2012 Swim Cup Amsterdam)
9.02.01 Kirsten Silvester, AZ&PC (1993)
9.02.55 Linda Bank, De Dolfijn (2006 ASC Amsterdam)
9.02.60 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1986)
9.02.85 Maartje Kouwenberg, WVZ (1999 NK Amersfoort)
9.03.15 Renee Dimitra, PSV (2001 NK Eindhoven)

9.03.15 Haike van Stralen, de Kempvis/TWN (2005 Euromeet Luxemburg)
9.03.62 Marion van den Berg, DWK (2009 ONK Eindhoven)
9.04.40 Nida Zühal, VZC Veenendaal (1991)*
9.04.72 Yolanda Aggenbach, Zeemacht/Noordkop (1976 Speedo Meet Amersfoort)
9.04.99 Linsy Heister, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Amsterdam)
9.05.46 Ineke Ran, DJK (1978 NK Amersfoort)

Top 28: 1500 meter vrije slag (10 juni 2012)  
16.36.44 Sharon van Rouwendaal, CN Braud St.Louis (2008 EJK Belgrado) 
16.47.11 Annelies Maas, de Rijn (1977 Santa Clara Invitational Santa Clara)
16.53.38 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK Eindhoven)
16.59.26 Edith van Dijk, Hoorn (2003 NK Amsterdam)
16.59.73 Linsy Heister, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Amsterdam)
17.04.42 Etta van der Weijden, MNC Dordrecht/TWN (2004 Grand Prix Dordrecht)
17.07.11 Marieke Nijhuis, OZ&PC (2008 EJK Belgrado) 
17.13.47 Maaike Waaijer, SV Würzburg 05 (2012 Beierse Kampioenschappen Würzburg)
17.23.16 Marion van den Berg, DWK (2010 ONK Eindhoven)
17.23.80 Yolanda Aggenbach, Noordkop (1976)*

17.26.13 Baukje Wiersma, Orca (1991)
17.26.27 Leonie van Noort, de Zijl-LGB (2012 Swim Cup Amsterdam)
17.26.80 Marijke de Groot, Zwemlust/den Hommel (1981)*
17.27.80 Esmee Vermeulen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 Limietwedstrijd Eindhoven)
17.29.60 Anneke van Kraay, PSV (1979)*
17.32.90 José Damen, BZV (1974 Den Bosch recordpoging)*
17.35.74 Danielle uit den Bogaard, MNC Dordrecht (2005 NK Amsterdam)
17.40.26 Marjolein Post, Zwemlust-den Hommel (2006 NK Eindhoven)
17.41.10 Denise de Riet, Van Vliet Barracuda (2004 NK Amsterdam)
17.42.90 Jolande van de Meer, Raket (1981)*

17.42.91 Linda Ronda, DZ&PC (2003 NK Amsterdam)
17.46.14 Marcha Admiraal, de Biesboschzwemmers (2009 ONK Eindhoven)
17.46.30 Hansje Bunschoten, Naarden (1972 Kringkampioenschappen Bussum)*
17.46.70 Rieneke Terink, DWK-XCESS (2004 NK Amsterdam)
17.47.93 Anouque Berghuis, de Zijl-LGB (2012 ONK Amsterdam)
17.55.11 Wilma Schepers, PSV (2005 Eindhoven)
17.55.79 Vera van den Berg, het Y (2007 NK Amsterdam)
17.56.11 Pauline van Dam, Eiffel Swimmers PSV (2011)
Top 25: 5 kilometer vrije slag (21 april 2012)
0:58.13,59 Linsy Heister, Eiffel Swimmers PSV (2009 WK-kwalificatiewedstrijd Eindhoven)
0:58.25,72 Maaike Waaijer, Eiffel Swimmers PSV (2009 NK Amsterdam)
0:58.38,08 Etta van der Weijden, MNC Dordrecht (2004 Breda)
1:00.35,38 Leonie van Noort De Zijl/LGB (2012 NK Amersfoort)
1:01.06,18 Vera van den Berg, het Y (2008 Kwalificatiewedstrijd Eindhoven)
1:01.10,74 Linda Ronda, DZ&PC (2004 Breda)
1:01.22,68 Evelien Sohl, het Y (2008 NK Dordrecht)
1:01.28,62 Denise de Riet, Van Vliet Barracuda (2004 Breda)
1:02.01.97 Evelien van Ruiten, Orca (2012 NK Amersfoort)
1:02.53,40 Danielle uit den Bogaard, MNC Dordrecht (2005 Breda)

1:03.09,06 Marjolein Post Zwemlust-den Hommel (2006 NK Drachten)
1:03.09,11 Bianca de Bruijn, MNC Dordrecht (2006 NK Drachten)
1:03.18,75 Wilma Scheepers, PSV (2005 Breda)
1:03.44,67 Lindi Verkooijen, SBC2000 (2012 NK Amersfoort)
1:03.44,85 Iris Pijtak, AZ&PC (2012 NK Amersfoort)
1:04.02,69 Brenda Zwarthoed (2012 NK Amersfoort)
1:04.07,44 Alice Bravo, het Y (2008 NK Dordrecht)
1:04.55,60 Danique Gielen, Oceanus (2009 NK Amsterdam)
1:05.31,87	Jenny Schouten, ZC Valkenburg (2008 NK Dordrecht)
1:05.35,03 Marcha Admiraal, de Biesboschzwemmers (2008 NK Dordrecht)

1:05.42,12 Judith van Meijel, HZPC Horst (2010 NK Amsterdam)
1:05.43,04 Iris Bioch, Electrolux AZC (2008 NK Dordrecht)
1:05.59,50 Desirée Emmen, de Vennen (2009 NK Amsterdam)
1:06.15,82 Melanie Kuiper, de Rijn (2008 NK Dordrecht)
1:06.19,29 Linda Kamperman, Aquarijn (2012 NK Amersfoort)
Estafettetussentijden met vliegende start

Top 40: 100 meter vrije slag (4 augustus 2012) 
51.93 Ranomi Kromowidjojo (2009 WK Rome)
52.46 Femke Heemskerk (2011 WK Shanghai)
52.58 Marleen Veldhuis (2008 OS Beijing)
52.97 Inge Dekker (2009 WK Rome)
53.37 Inge de Bruijn (2004 OS Athene)
54.31 Manon van Rooijen (2008 OS Beijing)
54.39 Hinkelien Schreuder (2008 EK Eindhoven)
54.52 Chantal Groot (2004 OS Athene)
54.70 Maud van der Meer (2011 WK Shanghai)
54.78 Marianne Muis (EK 1989 Bonn)

54.88 Thamar Henneken (2000 OS Sydney)
54.89 Elise Bouwens (2010 EK Boedapest)
54.99 Karin Brienesse (1996 OS Atlanta)
55.03 Wilma van Rijn (2002 EK Berlijn)
55.05 Ilse Kraaijeveld (2010 EK Boedapest)
55.24 Annabel Kosten (2004 OS Athene)
55.37 Conny van Bentum (1985 Universiade Kobe)
55.37 Annemarie Verstappen (1987 Landenwedstrijd Nijmegen)
55.39 Clarissa van Rheenen (2010 ONK Eindhoven)
55.42 Mildred Muis (1989 EK Bonn)

55.62 Desi Reijers (1984 OS Los Angeles)
55.75 Diana van der Plaats (1992 OS Barcelona)
55.87 Rieneke Terink (2012 ONK Amsterdam)
55.87 Esmee Vermeulen (2012 EJK Antwerpen)
55.91 Enith Brigitha (1976 OS Montreal)
56.02 Rosa Veerman (2012 EJK Antwerpen)
56.15 Minouche Smit (1996 OS Atlanta)
56.19 Kirsten Vlieghuis (1999 EK Istanbul)
56.20 Marieke Mastebroek (1991 EK Athene)
56.26 Manon Masseurs (1998 WK Perth)

56.34 Joëlle Scheps (2011 ONK Eindhoven)
56.37 Andrea Kneppers (2011 Open NK Eindhoven)
56.56 Lona Kroese (2012 ONK Amsterdam)
56.58 Wendy van der Zanden (2010 ONK Eindhoven)
56.68 Linda Bank (2007 NK Amsterdam)
56.73 Angela Postma (1997 EK Sevilla)
56.74 Denise van Ark (2012 EJK Antwerpen)
56.77 Elles Voskes (1984 OS Los Angeles)
56.89 Suze Valen (1997 EK Sevilla)
56.94 Celina Lemmen (2002 US Open Minneapolis)

Top 28: 200 meter vrije slag (15 april 2012) 
1.55.49 Femke Heemskerk (2009 WK Rome)
1.56.96 Inge Dekker (2009 WK Rome)
1.58.29 Ranomi Kromowidjojo (2008 OS Beijing)
1.58.70 Marleen Veldhuis (2008 EK Eindhoven)
1.59.31 Manon van Rooijen (2008 OS Beijing)
1.59.61 Rieneke Terink (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.59.74 Marianne Muis (1989 EK Bonn)
1.59.90 Linda Bank (2006 NK Eindhoven)
1.59.99 Karin Brienesse (1991 WK Perth)
2.00.11 Elise Bouwens (2011 Open NK Eindhoven)

2.00.24 Kirsten Vlieghuis (2000 EK Helsinki)
2.00.42 Annemarie Verstappen (1986 Landenwedstrijd Drachten)
2.00.66 Celina Lemmen (2003 WK Barcelona)
2.00.71 Conny van Bentum (1986 WK Madrid)
2.00.71 Saskia de Jonge (2008 OS Beijing)
2.00.82 Andrea Kneppers (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.00.88 Chantal Groot (2009 WK Rome)
2.00.95 Haike van Stralen (2003 WK Barcelona)
2.01.37 Wendy van der Zanden (2011 ONK Eindhoven)
2.01.66 Mildred Muis (1991 WK Perth)

2.02.01 Diana van der Plaats (1990 NK Amersfoort)
2.02.01 Judith Stap (2012 ONK Amsterdam)
2.02.05 Minouche Smit (1996 OS Atlanta)
2.02.07 Rosa Veerman (2012 EJK Antwerpen)
2.02.10 Carla Geurts (1996 OS Atlanta)
2.02.16 Annelies Maas (1977 NK Amersfoort)
2.02.29 Manon Masseurs (1991 WK Perth)
2.02.30 Enith Brigitha (1977 NK Amersfoort)
2.02.36 Esmee Vermeulen 2.02.87 Wilma van Hofwegen (1998 WK Perth)
2.03.00 Patricia Stokkers (1996 OS Atlanta)

Heren

Top 45: 50 meter vrije slag elektronisch (10 juni 2012) 
22.03 Pieter van den Hoogenband, PSV (2000 OS Sydney)
22.14 Johan Kenkhuis, AZ&PC/TZA (2003 WK Barcelona)
22.39 Jasper van Mierlo, Eiffel Swimmers PSV (2012 ONK Amsterdam)
22.40 Robert Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2008 Swimcup Eindhoven)
22.51 Mark Veens, PSV (2005 WK Montreal)
22.58 Bas van Velthoven, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 Open Engelse Sheffield)
22.70 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Open Italiaanse Winter NK Riccione)
22.72 Stefan de de Die, de Dolfijn (2008 ONK Amsterdam)
22.76 Dennis Rijnbeek, DWK XCESS (2000 Speedo Grand Prix Sheffield)
22.91 Ewout Holst, DWK XCESS (2000 Speedo Grand Prix Sheffield)

22.94 Stefan Oosting, PSV (2006 Dutch Open Swim Cup Eindhoven)
23.01 Hans Kroes, HPC (1986 NK Amersfoort)
23.03 Gijs Damen, MNC Dordrecht (2004 Dutch Open Eindhoven))
23.04 Joost Reijns 87 de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 Open Engelse Sheffield)
23.06 Ron Dekker, de IJsel (1989 EK Bonn)
23.07 Mitja Zastrow, PSV (2003 Nk Eindhoven)
23.10 Jeroen Baars, MNC Dordrecht (2012 Swim Cup Eindhoven)
23.13 Wilco van den Akker, DZ&PC (1996 Limietwedstrijd Drachten)
23.15 Arjan van der Plaat, MNC Dordrecht (2009 ONK Eindhoven)
23.16 Robin van Aggele, AZ&PC (2010 ONK Eindhoven) 

23.17 Joran Barends 85 AZ&PC (2009 Darmstadt)
23.22 Rudy Ted de Haan, Anker Team Groningen (2009 ONK Eindhoven) 
23.27 Joost Reijns, de Dolfijn (2011 Swim Cup Eindhoven)
23.28 Geert Lantink, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
23.29 Robbert Donk, Wiekslag (2010 Swim Cup Amsterdam)
23.31 Tim van Deutekom, DWK/E.ON-NZA (2010 ONK Eindhoven)
23.34 Pie Geelen, PSV (1995 EK Wenen)
23.41 Timon Evenhuis, Anker Team Groningen (2009 ONK Eindhoven) 
23.46 Patrick Dybiona, AZ&PC (1987 NK Amersfoort)
23.46 Erik Ran, Zian/ Vitesse (1989)

23.46 Jan Kersten, de Columbiaan (2011 ONK Eindhoven)
23.49 Jeroen van den Berkt, PSV/NZE (2005 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
23.49 Patrick Martens, PSV (2005 Dutch Open Swim Cup Eindhoven)
23.55 Marco Boerema, Zeemacht (1987 NK Amersfoort)
23.56 Jeroen Stuut, TriVia (2009 ONK Eindhoven)
23.60 Rutger van Oosterhout, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK Eindhoven)
23.64 Bram van Haandel, PSV (1995 NK Eindhoven)
23.68 Mark Costeris, de Schotejil (2009 ONK Eindhoven)
23.70 Floor Verhaar, DWK (2009 ONK Eindhoven)
23.70 Jesse Puts, Zwemlust den Hommel (2012 ONK Amsterdam)

23.71 Richard Granneman, HPC (1990)
23.72 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
23.73 Tim Hoeijmans, PSV (1994 NK Drachten) 
23.73 Bastiaan Tamminga, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Eindhoven) 
23.75 Joost Groeneveld, DWK (2012 ONK Amsterdam)

Top-56: 100 meter vrije slag (4 augustus 2012) 
47.68 Pieter van den Hoogenband, PSV (2008 OS Beijing)
47.88 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 OS Londen)
49.14 Mitja Zastrow, Eiffel Swimmers PSV (2008 EK Eindhoven)
49.38 Mark Veens, PSV (2000 OS Sydney)
49.44 Joost Reijns, E.ON-NZA (2011 Swim Cup Eindhoven)
49.46 Johan Kenkhuis, AZ&PC (2000 Speedo GP Sheffield)
49.71 Robert Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2008 EK Eindhoven)
49.80 Bas van Velthoven, de Dolfijn (2009 British Open Sheffield)
49.90 Stefan de Die, de Dolfijn (2009 British Open Sheffield)
50.15 Klaas Erik Zwering, PSV (2004 Swimcup Eindhoven)

50.25 Dennis Rijnbeek, DWK XCESS (2000 Speedo Grand Prix Sheffield)
50.49 Gijs Damen, MNC Dordrecht (2004 Time Trial Athene)
50.50 Ewout Holst, DWK XCESS (2000 NK Drachten)
50.50 Stefan Oosting, PSV/NZE (2005 Dutch Open Swim Cup Eindhoven)
50.51 Olaf Wildeboer, Eiffel Swimmers PSV (2008 Palma de Mallorca)
50.62 Robin van Aggele, AZ&PC (2008 Swimcup Eindhoven)
50.65 Erik Ran, HZ Zian (1990 USA Nationals Austin)
50.66 Hans Kroes, HPC (1986 NK Amersfoort)
50.67 Martijn Zuijdweg, SG Dordrecht (2000 Speedo Grand Prix Sheffield)
50.70 Jasper van Mierlo, Eiffel Swimmers PSV (2012 ONK Amsterdam)

50.74 Dion Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Amsterdam)
50.75 Joeri Verlinden, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 Swim Cup Eindhoven)
50.82 Pie Geelen, PSV (1996 OS Atlanta)
50.82 Arjan van der Plaat, MNC Dordrecht (2009 ONK Eindhoven)
50.87 Steven Nonnekes, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
50.91 Geert Lantink, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
50.93 Bram van Haandel, PSV (1997 EK Sevilla)
50.93 Rutger van Oosterhout, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
51.01 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
51.02 Robbert Donk, Wiekslag (2010 Swim Cup Amsterdam)

51.08 Richard Granneman, HPC (1990)
51.09 Patrick Dybiona, AZ&PC (1987 NK Amersfoort) 
51.10 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
51.15 Marcel Wouda, PSV (1998 NK Eindhoven)
51.22 Patrick Martens, AZ&PC (2002 NK Amersfoort)
51.25 Ron Dekker, de IJsel (1989)
51.32 Martin van der Spoel, DWK (1996 NK Drachten)
51.33 Edsard Schlingemann, Zevenhuizen (1984)
51.43 Jeroen van den Berkt, DWK-XCESS (2002 NK Amersfoort)
51.43 Joran Barends, AZ&PC (2008 NK Eindhoven)

51.44 Joost Groeneveld, DWK (2011 Open NK Eindhoven)
51.44 Jeroen Baars, MNC Dordrecht (2012 Swim Cup Eindhoven)
51.47 Lennart Stekelenburg, de Dolfijn/NZA (2008 ONK Eindhoven)
51.49 Bastiaan Tamminga, Eiffel Swimmers PSV (2009 Swimcup Amsterdam)
51.51 Frank Drost, AZ&PC (1988)
51.55 Joris Keizer, PSV/Philips (2003)
51.56 Tim Hoeijmans, PSV (1996 NK Drachten)
51.68 Arnold van Bavel, De Kempvis (2003)
51.69 Mark Costeris, de Schotejil (2009 ONK Eindhoven)
51.69 Dennis Mooij, HZ&PC Heerenveen (2009 ONK Eindhoven)

51.70 Rudy Ted de Haan, Anker Team Groningen (2009 ONK Eindhoven)
51.80 Winand Willigers, MZ&PC (1988)
51.80 Wilco van den Akker, DZ&PC (1996 NK Drachten)
51.83 Patrick Janssen, Eiffel Swimmers PSV (2010 Coimbra)
51.95 Thomas Felten, PSV (2005 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
51.95 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Amsterdam)

Top 55: 200 meter vrije slag (12 juli 2012) 
1.44.89 Pieter van den Hoogenband, PSV/Philips (2002 EK Berlijn)
1.45.69 Sebastiaan Verschuren, E.ON-NZA (2009 WK Rome)
1.47.61 Dion Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.47.90 Joost Reijns, E.ON-NZA (2011 Swim Cup Eindhoven)
1.48.65 Bas van Velthoven, Swimteam (2009 Open Britse Sheffield)
1.49.03 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2009 Swimcup Amsterdam)
1.49.28 Stefan de Die, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 Swim Cup Amsterdam)
1.49.42 Olaf Wildeboer, Eiffel Swimmers PSV (2008 EK Eindhoven)
1.49.60 Martijn Zuijdweg, MNC Dordrecht (2000 OS Sydney)
1.49.89 Marcel Wouda, PSV (1996 OS Atlanta)

1.50.31 Robin van Aggele, SG Midden-Nederland (2005 WK Montreal)
1.50.49 Johan Kenkhuis, Arke de Dinkel (1998 EJK Antwerpen )
1.50.54 Thomas Felten, PSV/NZE (2005 DOSC Eindhoven)
1.50.57 Stefan Oosting, Eiffel Swimmers PSV (2008 EK Eindhoven)
1.50.75 Richard Granneman, HPC (1991 WK Perth)
1.50.85 Mark van der Zijden, DWK (1998 WK Perth)
1.50.92 Frank Drost, AZ&PC (1985 EK Sofia)
1.50.92 Joeri Verlinden 88 Eiffel Swimmers PSV (2009 Limietwedstrijd Eindhoven)
1.51.09 Mitja Zastrow, PSV (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
1.51.26 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 Irish Age Open Dublin)

1.51.48 Job Kienhuis, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Amsterdam)
1.51.72 Hans Kroes, HPC (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort))
1.51.76 Ferry Weertman, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.51.87 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open NK Eindhoven)
1.52.04 Patrick Dybiona, AZ&PC (1987 NK Amersfoort)
1.52.08 Rutger van Oosterhout, Eiffel Swimmers PSV (2010 Swim Cup Amsterdam)
1.52.21 Arnold van Bavel, de Kempvis (2003 NK Amsterdam)
1.52.42 Klaas Erik Zwering, PSV/Philips (2003)
1.52.52 Edsard Schlingemann, AZ&PC (1985)
1.52.56 Tim Hoeymans, PSV (1996 NK Drachten) 

1.52.57 Kees Vervoorn, Zian/Vitesse (1980 OS Selectiewedstrijden Rotterdam)
1.52.66 Dennis Rijnbeek, DWK XCESS  (2000 Speedo Grand Prix Sheffield)
1.52.93 Martin van der Spoel, DWK (1996 NK Drachten)
1.53.02 Joran Barends, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)
1.53.09 Bas Ido Wennekes, DWK (1997 NWK Drachten)
1.53.20 Joost Groeneveld, DWK (2011 ONK Eindhoven)
1.53.30 Pie Geelen, PSV (1994 NK Drachten)
1.53.51 Steven Nonnekes, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.53.76 Winand Willigers, MZ&PC (1988)
1.53.80 Stefan Aartsen, VZC Vl. (1992 EJK Leeds)

1.53.83 Patrick Janssen, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
1.53.86 Maurice van den Berge, HZ ZIAN (1988 NK Amersfoort)
1.53.91 Peter Drost, AZ&PC (1983)
1.53.92 Joris Keizer, PSV (2001 Franse kampioenschappen Chamaličres)
1.53.94 Fabian Willemse, DWK (1999)
1.53.96 Sander Ganzevles, De Dolfijn-SPAX/TZA (2003)
1.53.97 Cees Jan Winkel, RZV (1983)
1.54.02 Peter de Rover, de Dolfijn (1988)
1.54.05 Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1990)
1.54.35 Alex Schelvis, de Kempvis/TWN (2005 ASC Amsterdam)

1.54.35 Sebastiaan Rosendaal, de Schotejil (2009 ONK Eindhoven)
1.54.58 Ronald Voordouw, Rapido'82 (1995 NK Eindhoven)
1.54.61 Bo Wullings, de Dolfijn (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.54.65 Geert Lantink, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.54.67 Mike Marissen, AZ&PC/RTC Drachten (2011 ONK Eindhoven)

Top 41: 400 meter vrije slag (15 juni 2012)
3.47.20 Pieter van den Hoogenband, PSV (2002 NK Amersfoort)
3.49.67 Job Kienhuis, Eiffel Swimmers PSV (2009 Open Britse Sheffield)
3.49.83 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2009 Swimcup Amsterdam)
3.48.95 Sebastiaan Verschuren, E.ON-NZA (2011 Swim Cup Eindhoven)
3.52.00 Dion Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
3.54.72 Marcel Wouda, PSV (1996 Mare Nostrum Barcelona)
3.55.48 Richard Granneman, Rapido '82 (1992 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
3.55.65 Ferry Weertman, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Amsterdam)
3.55.93 Thomas Felten, Aqua Novio '94 (2003 NK Amsterdam)
3.57.80 Frank Drost, AZ&PC (1986 NK Amersfoort)

3.58.30 Maarten Brzoskowski, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
3.58.83 Joost Reijns, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 Open EDF Parijs)
3.58.99 Robin van Aggele, AZ&PC/TZA (2003 NK Amsterdam)
3.59.49 Olaf Wildeboer, Eiffel Swimmers PSV (2007 NK Amsterdam)
3.59.72 Bas Ido Wennekes, DWK (1998 NK Eindhoven)
4.59.88 Davy Verreussel, SG Hellas-Glana-Nimo (2011 Open NK Eindhoven)
4.00.06 Alex Schelvis, De Kempvis (2006 ASC Amsterdam)
4.00.09 Hans Kroes, HPC (1982 WK-selectiewedstrijden Rotterdam)
4.00.10 Cees Jan Winkel, RZV (1983)*
4.00.25 Mark van der Zijden, DWK (NK Eindhoven 1995)

4.00.63 Ronald Voordouw, Rapido'82 (1995 NK Eindhoven)
4.00.68 Henk Elzerman, Zian/ Vitesse (1977 NK Amersfoort)
4.00.96 Arnold van Bavel, de Kempvis (2002)
4.01.00 Sam van de Schootbrugge, Eiffel Swimmers PSV (2009)
4.01.07 Stefan Aartsen, VZC Vl. (1992 EJK Leeds)
4.01.20 Arthur de Rouw, VZC Veenendaal (1986)
4.01.79 Stefan Oosting, Eiffel Swimmers PSV (2008 Limietwedstrijd Eindhoven)
4.01.94 Stefan de Die, de Dolfijn (2010 ONK Eindhoven)
4.02.18 Gerard Smit, Zwemlust/den Hommel (1979 Europacup Utrecht)
4.02.19 Pie Geelen, PSV (1994 Spring Nationals Federal Way )

4.02.26 Patrick Janssen, Eiffel Swimmers PSV (2010 Diamond Swim Antwerpen)
4.02.29 René van der Kuil, SZC (1977)
4.02.51 Maarten van der Weijden, DWK (1999 EJK Moskou)
4.02.71 Martijn Zuijdweg, SG Dordrecht (1999 NK Amersfoort)
4.03.12 Martin van der Spoel, DWK (1992)
4.03.32 Daniel van Hemert, Nautilus (1992 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
4.03.52 Marc Weytmans, Budel (1986)
4.03.59 Vincent Elgersma, de Dolfijn (1988 EJK Amersfoort)
4.03.86 Bryan Mannaart, WVZ (2009 ONK Eindhoven)
4.03.89 Patrick Dybiona, AZ&PC (1985)

4.04.04 Bas van Velthoven, de Zijl/LGB (2003 NWK Dordrecht)
4.04.09 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 NJK Drachten)
4.04.14 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2008 Eindhoven)

Top 28: 800 meter vrije slag (8 juli 2012) 
7.51.92 Job Kienhuis, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
8.05.55 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2009 Swimcup Amsteram)
8.08.90 Sebastiaan Verschuren, Aquarijn (2006 NK Eindhoven)
8.14.64 Alex Schelvis, de Kempvis (2006 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
8.16.12 Maarten Brzoskowski, Eiffel Swimmers PSV (2012 EJK Antwerpen)
8.16.28 Maarten van der Weijden, MNC Dordrecht/TWN (2004 Grand Prix Dordrecht)
8.18.49 Marcel Wouda, PSV (1993 EK Sheffield)
8.18.90 Pieter van de Hoogenband, PSV (1994 Kringkampioenschappen Breda)*
8.19.15 Ferry Weertman, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
8.20.56 Bryan Mannaart, Eiffel Swimmers PSV (2009 Swim Cup Eindhoven)

8.20.85 Frank Drost, AZ&PC (1983 Selectiewedstrijden Universiade Amersfoort)
8.23.01 Arthur de Rouw, VZC V'daal (1986)
8.24.29 Davy Verreussel, Hellas-Glana (2011 Swim Cup Eindhoven)
8.24.95 Henk Elzerman, Zian/ Vitesse (1976 OS Montreal)
8.25.45 Gerard Smit, Zwemlust/ den Hommel (1981)
8.27.51 Cees Jan Winkel, RZV (1982)
8.27.69 Robin van Aggele, AZ&PC/TZA (2002 NK Amersfoort)
8.28.71 Ronald Voordouw, Rapido'82 (1995 NK Eindhoven)
8.31.68 Martin van der Spoel, DWK (1987 EJK Rome)
8.32.01 Edwin Kooijman, HPC (1982 NK Amersfoort)

8.32.98 Richard Granneman, WVH (1987 NK Amersfoort)
8.33.09 Ronald van Maurik, de Dolfijn (1986)
8.35.01 Hans Kroes, HPC (1981)
8.36.11 Mark Moussa, AZ&PC (2010 ONK Eindhoven)
8.37.64 Sebastiaan Reijnen, het Y (2005 NK Amsterdam)
8.38.26 John Keetman, PSV (2006 Euromeet Luxemburg
8.39.17 Marcel Schouten, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Amsterdam)
8.39.47 Michel Heijnen, ZC Valkenburg (2006 Dutch Open Swim Cup Eindhoven)

Top 62: 1500 meter vrije slag (10 juni 2012) 
14.58.34 Job Kienhuis, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open NK Eindhoven)
15.12.16 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2009 Swimcup Amsterdam)
15.35.26 Sebastiaan Verschuren, Aquarijn (2006 Flanders Swimming Cup Antwerpen)
15.38.29 Marcel Wouda, PSV (1993 EK Sheffield)
15.41.07 Maarten van der Weijden, MNC Dordrecht/TWN (2004 Grand Prix Dordrecht)
15.41.27 Ferry Weertman, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Amsterdam)
15.45.83 Alex Schelvis, de Kempvis (2004 EJK Lissabon)
15.47.01 Frank Drost, AZ&PC (1983 Selectiewedstrijden Universiade Amersfoort)
15.49.51 Arthur de Rouw, VZC Veenendaal (1986)
15.51.08 Henk Elzerman, Zian/ Vitesse (1976 OS Montreal)

15.52.37 Davy Verreussel, Hellas-Glana (2011 Open NK Eindhoven)
15.54.21 Maarten Brzoskowski, Eiffel Swimmers PSV (2012 ONK Amsterdam)
15.56.44 Gerard Smit, Zwemlust/ den Hommel (1979 Europacup Utrecht)
15.58.73 Bryan Mannaaert, Eiffel Swimmers PSV (2009 Swim Cup Eindhoven)
15.59.08 Ronald Voordouw, Rapido'82 (1995 NK Eindhoven)
16.00.04 Pieter van den Hoogenband, PSV (1995 Achtlandenwedstrijd Londen)
16.01.28 Richard Granneman, WVH (1987)
16.04.48 Robin van Aggele, AZ&PC/TZA (2002 NK Amersfoort)
16.05.43 Cees Jan Winkel, RZV (1982 WK Guayaquil)
16.06.89 Edwin Kooijman, HPC (1982 NK Amersfoort)

16.06.95 Roy Meyboom, PSV (1996 NK Drachten)
16.09.60 Martin van der Spoel, DWK (1995)*
16.09.84 Gérard de Kort, HPC (1982 NK Amersfoort)
16.11.27 Bas Ido Wennekes, DWK (1995 NK Eindhoven)
16.17.68 Georgios Dimitras, PSV (2001 NK Eindhoven)
16.18.26 Marcel Schouten, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Amsterdam)
16.20.88 Jeroen van de Loosdrecht, de Kempvis (1993)
16.21.19 John Keetman, DWK-XCESS (2004)
16.21.38 Rob Onderwijzer, de Dolfijn (1992)
16.21.94 Thomas Felten, Aqua Novio'94 (2001)

16.22.63 Richard Broer, WVZ (1978)
16.22.90 Ronald van Maurik, de Dolfijn (1986)
16.23.18 Mark Moussa, AZ&PC (2010 ONK Eindhoven)
16.24.69 Stefan Aartsen, VZC Vl. (1994)
16.26.00 Harrie Linders, de Dolfijn (1988)
16.26.47 Alain de Kort, HPC (1987)
16.26.67 Stephan Schoon, de Otters/'t Gooi (2001)
16.26.81 Fabian Willemse, DWK (1997)
16.27.50 Jack Takken, Hoorn (1984)*
16.27.79 Casper van Dam, Zwemlust/den Hommel (1992)

16.27.82 Mark van der Zijden, DWK (1997)
16.28.20 Pie Geelen, MZ&PC (1992)*
16.28.50 Ton van Klooster, Naarden (1972 NK Utrecht)*
16.28.84 Guy de Kort, HPC (1983)
16.29.30 René van der Kuil, SZC (1976)
16.29.45 Vincent van Iperen, Orca (2009 ONK Eindhoven)
16.30.02 Niek Pereboom, WVZ (2010 ONK Eindhoven) 
16.30.60 Marc Weijtmans, Budel (1986)
16.31.03 Frank Hazewinkel, OZ&PC (2002)
16.31.14 David Groenendaal, PSV (2002)

16.31.20 Ronald Woutering, Zeemacht (1974 NK Utrecht)
16.34.21 Remco Folkertsma, de Otters (1998)
16.35.08 Remco Hitzert, UZSC (1995)
16.36.15 Jan Sonneveld, de Dolfijn (1990)
16.36.66 Michel Heijnen, ZC Valkenburg (2006 NK Eindhoven)
16.37.14 Hans van Goor, Hoorn (1995)
16.38.00 Roy van der Veen, HPC (1991)
16.38.11 Robin Sprinkhuizen, de Zijl/LGB (1994)
16.38.15 Almar van der Meer, Torpedo (1989)
16.38.33 Erik Schröder, TriVia (2006 NK Eindhoven)

16.38.41 Patrick Janssen, Eiffel Swimmers PSV (2010 Super Prestige Wachtebeke)
16.38.60 Richard van Klooster, de Otters (1977)*

5 kilometer vrije slag (21 april 2012)
54:06.88 Maarten van der Weijden, Eiffel Swimmers PSV (2008 WK-kwalificatie Eindhoven)
54:16.79 Alex Schelvis, MNC Dordrecht (2007 WK-kwalificatie Eindhoven
55:39.01 Job Kienhuis, de Dinkel Denekamp (2008 WK-kwalificatie Eindhoven)
56:39.73 Robin den Boer, Eiffel Swimmers PSV (2009 NK Amsterdam) 
57:12.09 Davy Verreussel, Hellas-Glana (2008 WK-kwalificatie Eindhoven)
57.14.46 Sebastiaan Reijnen, SG Het Y-mere (2005 Breda)
57:37.55 Hans Peter Hartog, DAW (2011 NK Breda)
57:46,15 Michel Heijnen, ZC Valkenburg (2006 NK Drachten)
57:57.54 Koen Florijn, MNC Dordrecht (2007 NK Dordrecht)
57:58.23 Marcel Schouten, ZV Haerlem (2011 NK Breda)

58:43.87 Arjen van der Meulen, DZ&PC (2005 Breda)
58:53.64 Ruben Klinkers, Hellas-Glana (2011 NK Dordrecht)
59:30.11 Marco van der Stel, ZV Vlaardingen (2009 NK Amsterdam)
59:32.59 Michael van der Linden, de Zijl-LGB (2009 NK Amsterdam)
59:35.55 Daan Glorie, het Y (2012 NK Amersfoort)
59:42.34 Erik Simons, WZK (2008 NK Dordrecht) 
59:55.98 Jan-Willem van der Graaff, Het Y (2009 NK Amsterdam)
59:56,47 Joost Schröder, TriVia (2006 NK Drachten)
1:00.08,26 Mark Drenth, LZ 1886 (2004 Breda)
1:00.09.98 Matthijs Dekker, De Dolfijn (2009 NK Amsterdam)

1:00.35,55 Joost Kuijlaars, MNC Dordrecht (2008 NK Dordrecht) 
1:00.41,78 Frank de Graaf, DWK (2012 NK Amersfoort)
1:00.42,52 Tom Verbeek, Het Y (2008 WK-kwalificatie Eindhoven)   
1:00.54,40 Melvin Prins, SBC2000 (2012 NK Amersfoort)
1:01.43,98 Pepijn Smits, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amersfoort)
Estafettetussentijden met vliegende start

Top 30: 100 meter vrije slag (12 juni 2011) 
46.70 Pieter van den Hoogenband (2003 WK Barcelona)
47.32 Sebastiaan Verschuren (2010 EK Boedapest)
47.89 Johan Kenkhuis (2001 WK Fukuoka)
48.51 Klaas-Erik Zwering (2004 OS Athene)
48.56 Mitja Zastrow (2008 EK Eindhoven)
48.60 Robert Lijesen (2008 EK Eindhoven)
49.09 Bas van Velthoven (2008 OS Beijing)
49.12 Mark Veens (1999 EK Istanbul)
49.25 Ewout Holst (2003 WK Barcelona)
49.65 Richard Granneman (1991 WK Perth)

49.73 Stefan Oosting (2005 WK Montreal)
49.87 Gijs Damen, MNC Dordrecht (2002 EK Berlijn)
49.88 Stefan de Die (2010 ONK Eindhoven)
49.90 Marcel Wouda (1999 EK Istanbul)
49.91 Joost Reijns (2011 ONK Eindhoven)
49.93 Robin van Aggele (2009 ONK Eindhoven)
49.95 Patrick Dybiona (1986 WK Madrid)
49.98 Martin van der Spoel (1996 OS Atlanta)
50.08 Martijn Zuijdweg (1998 WK Perth)
50.09 Pie Geelen (1996 OS Atlanta)

50.14 Erik Ran (1986 WK Madrid)
50.18 Joeri Verlinden (2009 ONK Eindhoven)
50.21 Hans Kroes (1987 NK Amersfoort)
50.38 Bram van Haandel (1997 EK Sevilla)
50.39 Patrick Martens (2002 NK Amersfoort)
50.41 Lennart Stekelenburg (2008 NK Eindhoven)
50.43 Ron Dekker (1989 EK Bonn)
50.45 Rudy Ted de Haan (2007 NK Amsterdam)
50.75 Geert Lantink (2010 ONK Eindhoven)
50.77 Rutger van Oosterhout (2009 ONK Eindhoven)

Top 36: 200 meter vrije slag (4 december 2011) 
1.44.88 Pieter van den Hoogenband (2000 OS Sydney)
1.46.36 Sebastiaan Verschuren (2010 EK Boedapest)
1.48.06 Marcel Wouda (1998 WK Perth) 
1.48.67 Olaf Wildeboer (2008 EK Eindhoven)
1.48.88 Mitja Zastrow (2007 WK Melbourne)
1.48.98 Joost Reijns (2011 Open NK Eindhoven)
1.49.26 Martijn Zuijdweg (1998 WK Perth)
1.49.37 Johan Kenkhuis (2000 OS Sydney)
1.49.81 Mark van der Zijden (1997 EK Sevilla)
1.49.95 Stefan de Die (2010 EK Boedapest)

1.50.16 Stefan Oosting (2004 EK Madrid)
1.50.26 Bas van Velthoven (2010 EK Boedapest)
1.50.37 Klaas Erik Zwering (2003 WK Barcelona)
1.50.44 Arjen van der Meulen (2011 Open NK Eindhoven)
1.50.45 Joeri Verlinden (2009 ONK Eindhoven)
1.50.53 Thomas Felten (2004 EK Madrid)
1.50.59 Frank Drost (1984 OS Los Angeles)
1.51.18 Jurjen Willemsen (2011 Open NK Eindhoven)
1.51.42 Edsard Schlingemann (1984 OS Los Angeles)
1.51.51 Martin van der Spoel (1996 OS Atlanta)

1.51.65 Arnold van Bavel (2003 WK Barcelona)
1.51.67 Richard Granneman (1990 International Swimming Cup Rome)
1.51.97 Tim Hoeymans (1996 OS Atlanta)
1.51.98 Patrick Dybiona (1987 Universiade Zagreb)
1.52.20 Job Kienhuis (2009 ONK Eindhoven)
1.52.52 Robin van Aggele (2007 NK Drachten)
1.52.59 Hans Kroes (1987 NK Amersfoort)
1.52.77 Peter Drost (1984 OS Los Angeles)
1.52.94 Kees Vervoorn (1982 WK Guayaquil)
1.53.07 Bas Ido Wennekes (1998 WK Perth)

1.53.15 Rutger van Oosterhout (2011 ONK Eindhoven)
1.53.53 Dion Dreesens (2010 ONK Eindhoven)
1.53.57 Vincent Elgersma (1988 EJK Amersfoort)
1.53.85 Peter de Rover (1988 NK Amersfoort)
1.53.95 Maarten Brzoskowski (2012 ONK Amsterdam)
1.54.08 Nick Driebergen (2011 ONK Eindhoven)
All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




18 november 1932
Bij wedstrijden in Den Haag zwemt Joop van Daatselaar een Nederlands record op de 100 m.vrije slag. De Y-zwemmer komt tot 1.03.4 en dat is 0,2 seconde sneller dan zijn clubgenoot Henk van Essen vijf jaar eerder.




Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl