Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011
 

Top-10: Ranglijsten Vlinderslag lange baan 2012

Dit zijn ranglijsten met tijden, gezwommen in het KALENDERJAAR 2012

Per 2 december 2012, bijgewerkt op 4 december 2012 

Voor reacties/correcties/aanvullingen Swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Jos van Kuijeren

* = opgenomen met digitale chronometers

Meisjes en Dames
50m vlinderslag meisjes minioren 4 en later
37.41 Giorgia Colle 02 de Duck
37.76 Elise Tanis 02 de Schotejil
38.09 Imani de Jong 02 ZPCH
39.04 Elke Rothschaid 02 Stadskanaal
39.23 Tessa Kooi 02 Stadskanaal
39.37 Bo Souhoka 02 SG Hellas/Glana/Nimo
39.45 Isa Boom 02 de Devel
40.10 Lindsey de Harde 02 de Rijn
40.22 Sophie de Jonge 02 de Zeehond'73
40.58 Danique Bernard 02 Ed-Vo
50m vlinderslag meisjes minioren 5 en later
31.64 Claire Verkijk 01 WVZ
33.74 Loulou Janssen 00 de Columbiaan
34.44 Marit de Lau 01 Tempo
35.18 Indy Jongman 01 Zeester Meerval
36.30 Linde van Duinhoven 01 RZC
36.40 Loulou Janssen 01 de Columbiaan
36.48 Nikky Keijzer 01 SG Zaanstad
36.98 Laura Kajim 01 RZC
37.01 Tessa Kempen 01 Zoetermeer
37.06 Isabel Aardema 01 ESCA
50m vlinderslag meisjes junioren 1
31.69 Isobel Bowring 00 WVZ
31.86* Sophie t Hart 00 De Columbiaan
32.90 Kristy Nagtzaam 00 Hieronymus
33.26* Myrthe Beijen 00 GoSwim
33.82* Iris Tjonk 00 de Veene
34.01 Jasmin Entezar 00 WVZ
34.48 Marij van der Mast 00 SBC2000
34.48 Laura Nieuwland 00 de Zeeuwse Kust
34.50 Marlin Klarenbeek 00 ZPC de Hof
50m vlinderslag meisjes junioren 2 
30.19 Naomi Visser 99 de Dolfijn
30.66 Marieke Tienstra 99 TriVia
31.02 Pien Schravezande 99 de Lansingh
31.32* Isabel Nibourg 99 de Dinkel
31.36 Frederique Janssen 99 Zeester-Meervl
31.42 Josien Wijkhuijs 99 Orca
31.69 Isobel Bowring 99 WVZ
32.01 Romy de Laat 99 Wiekslag
33.02 Melissa Baars 99 Aquarijn
33.19 Kyra Jongman 99 Zeester Meerval
50m vlinderslag meisjes junioren 3
29.11* Kinge Zandringa 98 Orca
30.16 Kim Busch 98 MNC Dordrecht
30.78* Serafina Vlijt 98 HZ&PC Horst
31.02 Juliette Hekman 98 TriVia
31.16 Janina Beckers 98 Eurode Kerkrade
31.16 Aniek Bloemendaal 98 DWV
31.25 Carmen van de Rijt 98 Zeester-Meerval
31.26 Amber Visser 98 Eemsrobben
31.53 Valerie van Roon 98 WVZ
31.68 Chelsea Merfol 98 RTC Drachten
50m vlinderslag meisjes jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 31.24)
29.25 Amy de Langen 97 de Fuut
29.59 Amy van Blitterswijk 97 Aqua-Novio'94
30.17 Givenchy Sneekes 97 ZC Ooievaar
30.38* Lisa Postma 97 de Zijl-LGB
30.40 Latascha Kilian 97 Olympia
30.73 Marije Dinkelberg 97 ZVVS
30.84 Denise Schulpen 97 Aquarijn
31.20 Esmée Six 97 Eiffel Swimmers PSV
31.31 Lisanne van Avezaath 97 TriVia
31.33 Marre Zandringa 97 Orca
50m vlinderslag meisjes jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 31.09)
27.57 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73/RTC Dordrecht
28.24 Esmée Bos 96 DWK
28.79 Femke Remmits 96 One Team Swimming
28.90 Laura Moolenaar 96 AZ&PC
29.59 Jannah Sonnenschein 96 Eiffel Swimmers PSV
29.65* Irene Teufer 96 de Dolfijn
30.06 Roxann Geenen 96 
30.07* Lianne Molkenboer 96 OZ&PC
30.12 Adája Stoetman 96 TriVia
30.18 Renate Hemmes 96 DZ&PC
50m vlinderslag dames senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 30.32)
27.74 Maartje de Wit 95 WVZ
28.67 Rachelle Visser 95 AZ&PC
29.23 Monique van der Struik 95 Stadskanaal/RTC Drachten
29.65 Elise Pennings 95 Zeester-Meerval
29.83 Kelly Wigleven 95 MNC Dordrecht
29.91 Macy Oortwijn 95 AZ&PC
30.03 Romy van Alphen 95 Olympia
30.21 Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
30.38 Samantha Kardol 95 Z&PV Nuenen
30.39* Lizzy Janssen 95 SG Swimteam Helden-Mosa
50m vlinderslag dames senioren 2 (ONK-limiet Amsterdam 28.37)
27.47 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan/E.ON-NZA
27.79 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
28.94* Chantal Grove 94 Oceanus
29.08 Marjolein Delno 94 DWK
29.54* Karin Rijkelijkhuizen 94 Zignea
29.66 Nelly Velthuijs 94 Njord
29.67* Christel Vinke 94 ZV Zwartsluis
29.72 Merle Verkijk 94 Eiffel Swimmers PSV
29.73 Claire de Winter 94 AZ&PC
30.22 Marjolein Maris 94 de Houtrib
50m vlinderslag dames allemaal (ONK-limiet Amsterdam 28.37)
25.64 Inge Dekker 85 CN Marseille/Eiffel Swimmers PSV
26.20 Ranomi Kromowidjojo 90 Eiffel Swimmers PSV
26.70 Hinkelien Schreuder 84 Eiffel Swimmers PSV
26.85 Kelly de Jong 91 AZ&PC
27.20 Elinore de Jong 89 de Otters het Gooi
27.47 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan/E.ON-NZA
27.50 Willemijn Knot 94 De Dolfijn
27.57 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73/RTC Dordrecht
27.74 Maartje de Wit 95 WVZ
27.79 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn/E.ON-NZA

100m vlinderslag meisjes minioren 5 
1.13.20 Claire Verkijk 01 WVZ
1.15.24 Loulou Janssen 01 de Columbiaan
1.18.24 Nikky Keijzer 01 SG Zaanstad
1.24.78 Marit de Lau 01 Tempo
1.26.56 Noa de Vries 01 HZPC Horst
1.26.98 Eline Brok 01 ZPC de Hof
1.27.06 Indy Jongman 01 Zeester Meerval
1.27.10 Silke Molendijk 01 de Rijn
1.27.57 Tessa Kempen 01 Zoetermeer
1.29.43 Merel Phaff 01 Z&PV Nuenen
100m vlinderslag meisjes junioren 1 (NJK-limiet 1.22.07)
1.08.87 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
1.12.75 Sophie 't Hart 00 de Columbiaan
1.14.37 Myrthe Beijen 00 Aquarijn
1.14.44 Frouke Beeksma 00 TriVia
1.15.50 Iris Tjonk 00 de Veene
1.17.62 Marij van der Mast 00 SBC2000
1.18.22 Kristy Nagtzaam 00 Hieronymus
1.18.72 Laura Nieuwland 00 SG de Zeeuwse Kust
1.18.77 Daniek van der Kooi 00 de Granaet
1.19.80* Amber Kerkhofs 00 Kimbria
100m vlinderslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet 1.14.35)
1.07.87 Josien Wijkhuijs 99 Orca
1.07.92 Naomi Visser 99 de Dolfijn
1.10.19 Marieke Tienstra 99 TriVia
1.11.02* Isabel Nibourg 99 De Dinkel
1.13.19 Frederique Janssen 99 Zeester Meerval
1.13.32 Kyra Jongman 99 Zeester Meerval
1.13.61 Romy de Laat 99 Wiekslag
1.14.30 Melissa Baars 99 Aquarijn
1.14.78 Ilse Wijnmaalen 99 PCG
1.15.07 Moesha Wartes 99 de Dolfijn
100m vlinderslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet 1.11.65)
1.04.05 Kim Busch 98 MNC Dordrecht/RTC Dordrecht
1.04.10 Kinge Zandringa 98 Orca
1.08.89 Tess Tjokrodikromo 98 de Houtrib
1.09.43 Carmen van de Rijt 98 Zeester Meerval
1.09.56 Juliette Hekman 98 RriVia
1.09.96 Valerie van Roon 98 WVZ
1.10.26 Chayenne Poorts 98 SG Hellas/Glana/Nimo
1.10.26 Lotte Arts 98 Arethusa
1.10.47 Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.10.87 Amber Aardema 98 ESCA
100m vlinderslag meisjes jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 1.09.96)
1.06.87 Amy van Blitterswijk 97 Aqua-Novio'94
1.08.00 Mendy de Rooi 97 DWK
1.09.75 Ina Willigers 97 Zwemclub Eijsden
1.09.78 Esmée Six 97 Eiffel Swimmers PSV
1.09.94 Anouk Rekers 97 de Veene
1.10.23 Marije Dinkelberg 97 ZVVS
1.10.23 Shannon Mommersteeg 97 Aquarijn
1.10.54* Manon Koster 97 HZPC Horst
1.10.72 Latascha Kilian 97 Olympia
1.11.51 Lisa Postma 97 de Zijl-LGB
100m vlinderslag meisjes jeugd 2 (ONK-limiet Amsterdam 1.09.63)
1.03.72 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73
1.04.00 Esmée Bos 96 DWK
1.05.78 Jannah Sonnenschein 96 Eiffel Swimmers PSV
1.05.82 Femke Remmits 96 One Team Swimming
1.05.95 Cynthia Verkaik 96 Orca
1.07.22 Adája Stoetman 96 TriVia
1.08.43 Anouque Berghuis 95 de Zijl-LGB
1.08.46 Laura Hagreis 96 OZ&PC
1.08.61 Savannah Leenheer 96 SG de Zeeuwse Kust
1.09.43 Linda Kamperman 96 Aquarijn
100m vlinderslag dames senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 1.08.15)
1.04.32* Maartje de Wit 95 WVZ/E.ON-NZA
1.05.02 Macy Oortwijn 95 AZ&PC
1.06.64 Monique van der Struik 95 RTC Drachten
1.06.72 Romy van Alphen 95 ZV Olympia
1.06.92 Rachelle Visser 95 AZ&PC
1.07.94 Kelly Wigleven 95 MNC Dordrecht
1.07.96 Samantha Kardol 95 Nuenen
1.08.30 Maud Hoofs 95 Racing Club
1.08.58 Arlette de Vegt 95 ESCA
1.09.31 Elise Pennings 95 Zeester-Meerval
100m vlinderslag dames senioren 2 (ONK-limiet Amsterdam 1.03.97)
1.01.44 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.05.36 Merle Verkijk 94 Eiffel Swimmers PSV
1.05.71 Marjolein Delno 94 DWK
1.07.68* Christel Vinke 94 ZV Zwartsluis
1.07.90 Marjolein Maris 94 de Houtrib
1.08.07 Chantal Grove 94 Oceanus
1.08.28 Inge Pepping 94 de Rijn
1.09.93 Nelly Velthuijs 94 Njord
1.10.28* Jara Schmidt 94 de Columbiaan
1.10.41 Rosanne Schoonbeek 94 TriVia
100m vlinderslag dames allemaal (ONK-limiet Amsterdam 1.03.97)
0.58.22 Inge Dekker 85 CN Marseille/Eiffel Swimmers PSV
0.59.81 Hinkelien Schreuder 84 Eiffel Swimmers PSV
1.00.35 Kelly de Jong 91 AZ&PC
1.00.96 Lisa Dreesens 91 Eiffel Swimmers PSV
1.01.06 Andrea Kneppers 93 Eiffel Swimmers PSV
1.01.44 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.01.81 Willemijn Knot 90 de Dolfijn
1.03.04 Rieneke Terink 84 Eiffel Swimmers PSV
1.03.47 Joëlle Scheps 92 Eiffel Swimmers PSV
1.03.72 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73

200m vlinderslag meisjes junioren 1 
2.54.21 Marij van der Mast 00 SBC2000
3.06.43 Sarah Uuldriks 00 Hieronymus
3.10.09 Arianne Kooijinga 00 TriVia
3.10.66 Jade von Rotz 00 de Devel
3.14.81 Britt Orchard 00 de Duck
3.15.18 Ilse Mulder 00 de Vennen
3.15.57* Kaylee de Jong 00 ZPCH
3.19.03 Naomi Knetemann 00 de Devel
3.19.06 Lené Doomen 00 TRB-RES
3.23.28* Simone Anvelink 00 MSV Zeemacht
200m vlinderslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet 2.46.12)
2.32.69 Naomi Visser 00 de Dolfijn
2.44.88 Melissa Baars 99 Aquarijn
2.45.78 Kyra Jongman 99 Zeester-Meerval
2.47.93 Isabel Nibourg 99 de Dinkel
2.51.19 Nikita van den Ouden 99 Hieronymus
2.51.31 Moesha Wartes 99 de Dolfijn
2.54.86 Ilse Wijnmalen 99 PCG
3.01.43 Lotte van den Boogaard 99 Aqua-Novio'94
3.02.95* Nina van Maarle 99 LZ 1886
3.05.95 Soraya Wasser 99 Eiffel Swimmers PSV
200m vlinderslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet 2.40.08)
2.31.76 Kinge Zandringa 98 Orca
2.32.72 Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.34.57 Janina Beckers 98 Eurode Kerkrade
2.34.87 Vivianne Dortmond 98 de Pinquin
2.35.81 Tess Tjokrodikromo 98 De Houtrib
2.38.20* McKenzie Kelly 98 Eurode Kerkrade
2.43.61 Chayenne Poorts 98 SG Hellas/Glana/Nimo
2.44.57 Juliette Hekman 98 TriVia
2.45.64* Felicia Swets 98 Aquapoldro
2.50.73* Serafina Vlijt 98 HZPC Horst
200m vlinderslag meisjes jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 2.36.31)
2.30.42 Amy van Blitterswijk 97 Aqua-Novio '94
2.39.10 Esmée Six 97 Eiffel Swimmers PSV
2.42.68* Manon Koster 97 HZPC Horst
2.42.93* Jasmijn Bink 97 LZ 1886
2.42.98 Shannon Mommersteeg 97 Aquarijn
2.46.32 Latascha Kilian 97 Olympia
2.47.18 Anouk Rekers 97 de Veene
2.48.14 Kelly de Jonge 97 Poseidon'56
2.48.96 Lisa Postma 97 de Zijl-LGB
2.51.31 Manon van Esch 97 TRB-RES
200m vlinderslag meisjes jeugd 2 (ONK-limiet Amsterdam 2.35.57)
2.21.41 Cynthia Verkaik 96 Orca
2.26.70 Anouque Berghuis 96 de Zijl-LGB
2.28.46 Linda Kamperman 96 Aquarijn
2.29.17 Maaike de Waard 96 de Zeehond'73/RTC Dordrecht
2.32.44 Adája Stoetman 96 TriVia
2.36.05 Elles Becker 96 Zwemclub Zeist
2.37.37 Anouk van der Vlies 96 Zoetermeer
2.40.15* Brenda Zwarthoed 96 DAW
2.40.51 Madelon van Dam 96 Eiffel Swimmers PSV
2.40.54* Lisanne Jente 96 Brunssum
200m vlinderslag dames senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 2.31.02)
2.35.56 Samantha Kardol 95 Nuenen
2.35.80 Romy van Alphen 95 Olympia
2.39.14 Arlette de Vegt 95 ESCA
2.42.46 Claudia den Ottelander 95 TRB-RES
2.43.09 Shireen Post 95 AZ&PC
2.52.76* Zoë van der Aart 95 ZPCH
2.53.42 Rosanne Ligtvoet 95 MNC Dordrecht
2.53.64 Ananda Veugen 95 DZT'62
2.58.58* Lisanne van Zijl 95 SG Zaanstad
2.59.00 Laura Reijm 95 De Schelde 
200m vlinderslag dames senioren 2  (ONK-limiet Amsterdam 2.20.77)
2.23.89 Merle Verkijk 94 Eiffel Swimmers PSV
2.25.46 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn
2.33.38 Inge Pepping 94 de Rijn
2.38.62 Marjolein Maris 94 de Houtrib
2.41.78 Astrid van Nieuwkerk 94 Westland Dijkglas
2.42.41* Chantal Grove 94 Oceanus
2.45.70 Vera van den Oord 94 Nautilus
2.47.60* Seline Koek 94 LZ 1886
2.50.85 Maike Korthout 94 TRB-RES
3.02.63 Iris van den Heuvel 94 de Kempvis
200m vlinderslag dames allemaal (ONK-limiet Amsterdam 2.20.77)
2.13.69 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
2.19.15 Malissa van de Heuvel 93 Eiffel Swimmers PSV
2.19.47 Lisa Dreesens 91 Eiffel Swimmers PSV
2.21.41 Cynthia Verkaik 96 Orca
2.23.63 Chantal Nap 96 HZ&PC Heerenveen
2.23.89 Merle Verkijk 94 Eiffel Swimmers PSV
2.24.39 Kelly de Jong 91 AZ&PC
2.25.46 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn
2.26.70 Anouque Berghuis 96 de Zijl-LGB
2.27.05 Mariska Scheel 93 MNC Dordrecht

Jongens en heren
50m vlinderslag jongens minioren 5 en later
35.90 Bryan Agterdenbos 02 de Devel
36.66 Brandon van den Berg 02 Poseidon '56
37.52 Tim Korstanje 03 Aqua-Novio'94
37.82 Maurice Pater 02 GZVW
39.06 Thomas Weening 02 Oceanus
39.20 Sweeder Braakman 02 de Gooye
39.48 Léon van der Geest 02 EZC
39.75 Sem de Goei 02 WS Twente
40.08 Sebastiaan Botter 02 Racing Club
40.12 Jarno Koster 02 SG Tritium
50m vlinderslag jongens minioren 5 en later
35.12 Luc Kroon 01 Ed-Vo
35.24 Luuk Roosen 01 Zwemclub Eijsden
35.69 Pim Verdaasdonk 01 SBC2000
35.70 Jelle Smid 01 Aqua-Novio'94
35.78 Rick Bulman 01 Hieronymus
36.00 Ivo Stolk 01 de Duck
36.23 Melle van Gemert 01 SG de Zeeuwse Kust
36.37 Daniël Vlijt 01 Patrick
36.38 Thomas Jansen 01 WVZ
36.71 Jeroen Aerssens 01 de Schelde
50m vlinderslag jongens minioren 6 
32.69 Ruden de Ridder 00 SG de Zeeuwse Kust
33.56 Camo Mieris 00 DIO
34.19 Tyrese Wilson 00 de Fuut
35.17 Rick de Block 00 de Honte
35.21 Robin van Bommel 00 Zeester Meerval
35.28 Nick van Irsel 00 SBC2000
35.48 Vincent de Munter 00 Brunssum
35.60 Mark de Jongh 00 de Devel
35.80 Florian van Esch 00 SBC2000
35.89 Jarno Ottens 00 Eemsrobben
50m vlinderslag jongens junioren 1
27.68 Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
31.22 Toine Willigers 99 Zwemclub Eijsden
31.17 Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
31.36 Bas Martelhoff 99 het Y
31.58 Jacob de Roos 99 DZ&PC
31.68 Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
31.70 Thijs van Wieringen 99 de Columbiaan
31.89 Max-Fernon Troenokarso 99 Arethusa
32.31 Cédric Broere 99 Hieronymus
32.44* Max Bond 99 Zwemlust den Hommel
50m vlinderslag jongens junioren 2
27.78 Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
27.90 Ruben Stam 98 de Dolfijn
28.13* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
28.17 Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
28.90 Lars van der Velden 98 DAW
28.94 Ronaldo Nagtzaam 98 Hieronymus
29.03 Jorgos Skotadis 98 Racing Club
29.30 Jelmer Lankhorst 98 Racing Club
29.85 Jonne Schaafsma 98 Racing Club
29.86 Cristhian van Schijndel 98 DZT'62
50m vlinderslag jongens junioren 3
27.06 Ben Schwietert 97 DWK
27.32 Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
27.96 Floris van Mierlo 97 Eiffel Swimmers PSV
28.02 Owen van Krimpen 97 Van Vliet Barracuda
28.23 Thomas Verhoeven 97 de Geul
28.30 Simon Cornelissen 97 Hydra
28.45* Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
28.48* Ivo Grosveld 97 RZL
29.08 Pascal Nuijten 97 Westland Dijkglas
29.10* Hans-Jan Westerhof 97 WS Twente
29.10* Justin Doldersum 97 Deltasteur
29.10* Levi Tol 97Ed-Vo
50m vlinderslag jongens junioren 4
25.52 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
26.12* Yoran Klos 96 de Dinkel
26.72 Daniël Buijs 96 AZ&PC
26.73 Bjorn Scherbeijn 96 de Schelde
26.75 Selim Barraho 96 Wz010
26.82 Yamiko Steenhoek 96 ZOB'66
27.26 Stef van Zitteren 96 Eiffel Swimmers PSV
27.28 Sem Hermans 96 Eiffel Swimmers PSV
27.42 Teun van Houtert 96 de Dommelbaarzen
27.48 Wimar Lindenberg 96 Hieronymus
50m vlinderslag jongens jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 28.03)
26.10 Ties Elzerman 95 de Dolfijn
26.40 Mateusz Kobus 95 One Team Swimming (POL)
26.44* Andy Onderstal 95 de Dolfijn
26.63 Sem van Lith 95 Aqua-Novio'94
26.71 Jeffrey Buddenberg 95 De Zeehond'73
26.93 Bram van de Water 95 Den Doorn
26.98 Diego de Meyer 95 de Bruinvis (BEL)
27.04 John Smit 95 MNC Dordrecht
27.07* Mitchel Doldersum 95 Deltasteur
27.08* Floris Polman 95 Dedemsvaart AC
50m vlinderslag jongens jeugd 2 (ONK-limiet Amsterdam 27.68)
25.78* Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
25.87 Marciano Lynch 94 AZ&PC
26.20 Niels van Basten Batenburg 94 ZC Valkenburg
26.23 Ramon Fredrik 94 Orca
26.70 Kingue Struijf 94 AZ&PC
26.84 Pim van Basten Batenburg 94 ZC Valkenburg
27.13 Erik Nijholt 94 DZ&PC
27.25 Jorrick Druyven 94 DAW
27.28 Ensger Kotterink 94 Albion
27.35 Stef Heijnekamp 94 OZ&PC
50m vlinderslag heren senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 27.11)
24.94 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
25.86 Walter Jansen 93 de Columbiaan
25.88 Bernd Kobesen 93 TriVia
26.05 Roy Smeenge 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
26.23 Bas Krafft 93 Aqua-Novio'94
26.31 Maurice Soudant 93 Z&PV Nuenen
26.56 Menno Manning 93 de Dinkel
26.67 Paul Koster 93 Hieronymus
26.82 Sven Kardol 93 Z&PV Nuenen
26.82 Simon van den Broek 93 Zeester-Meerval
50m vlinderslag heren allemaal (NK-limiet 25.60)
23.75 Joeri Verlinden 88 Eiffel Swimmers PSV
24.55 Mike Marissen 92 RTC Drachten
24.59 Tim van Deutekom 91 DWK
24.77 Jeroen Baars 92 MNC Dordrecht
24.92 Fabian Beimin 91 OZ&PC
24.94 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
25.21 Steven Nonnekes 90 Eiffel Swimmers PSV
25.37 Timon Evenhuis 90 TriVia
25.52 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
25.61 Rudy Ted de Haan 84 Anker Team Groningen

100m vlinderslag jongens minioren 5 en later
1.21.34 Bryan Agterdenbos 02 de Devel
1.28.84 Brendon van den Berg 02 Poseidon '56
1.29.70 Jelle Smid 01 Aqua-Novio'94
1.33.45 Bram Rooyakkers 01 Argo
1.36.13 Merlijn den Hartog 01 Van Vliet Barracuda
1.36.68 Tygo van Hassel 01 ZVVS
100m vlinderslag jongens minioren 6 
1.13.58 Ruden de Ridder 00 SG de Zeeuwse Kust
1.17.88 Camo Mieris 00 DIO
1.20.67 Vincent de Munter 00 Brunssum
1.20.82 Jari Groenhart 00 Aqua'68
1.20.88 Nick van Irsel 00 SBC2000
1.21.59 Ruben van Vierzen 00 Oceanus
1.21.78 Anne Schuurmans 00 Bikkel Hoogeveen
1.22.53 Jason Browne 00 Livo
1.23.10 Bernard Rivard 00 WVZ
1.23.60 Martin Ruiter 00 de Houtrib
100m vlinderslag jongens junioren 1 (NJK-limiet 1.16.46)
1.04.13 Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
1.07.87 Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
1.08.27 Toine Willigers 99 Zwemclub Eijsden
1.09.02 Jacob de Roos 99 DZ&PC
1.10.59 Bas Martelhoff 99 het Y
1.10.78 Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
1.12.14 Luuk Veldman 99 Neptunia'24
1.13.73 Wesley Bos 99 HPC
1.14.06* Stef Poolman 99 WS Twente
1.14.94 Cédric Broere 99 Hieronymus
100m vlinderslag jongens junioren 2 (NJK-limiet 1.12.50) 
1.01.69 Ruben Stam 98 de Dolfijn
1.02.02 Jorgos Skotadis 98 Racing Club
1.02.32 Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
1.02.46 Floris Kotterink 98 Albion
1.04.49 Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
1.04.98 Jelmer Lankhorst 98 Racing Club
1.05.00* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
1.05.06 Frank Roovers 98 de Houtrib
1.05.55 Jordy van Oel 98 WVZ
1.05.85 Ronaldo Nagtzaam 98 Hieronymus
100m vlinderslag jongens junioren 3 (NJK-limiet 1.04.77)
0.59.34 Ben Schwietert 97 DWK
1.01.69 Owen van Krimpen 97 Van Vliet Barracuda
1.02.03 Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
1.03.04 Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
1.03.10 Daniël van Dijk 97 Zeester-Meerval
1.03.50* Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
1.03.79 Floris van Mierlo 97 Eiffel Swimmers PSV
1.04.34* Max Hermans 97 HZPC Horst
1.04.43 Simon Corenelissen 97 Hydra
1.04.57 Peter Rotengatter 97 ESCA
100m vlinderslag jongens junioren 4 (NJK-limiet 1.03.15)
0.55.37 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
0.57.66 Laurent Bams 96 ZC Eijsden
0.57.79 Yamiko Steenhoek 96 ZOB'66/RTC Dordrecht
0.58.98 Bjorn Scherbeijn 96 de Schelde/RTC Dordrecht
0.59.23 Yoran Klos 96 de Dinkel
0.59.85 Scott Bole 96 de Dolfijn
1.00.72 Stef van Zitteren 96 Eiffel Swimmers PSV
1.01.08 Sem Hermans 96 Eiffel Swimmers PSV
1.01.26 Marnix Ykema 96 DWK
1.01.35 Daniël Buijs 96 AZ&PC
100m vlinderslag jongens jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 1.02.43)
0.58.39 Sem van Lith 95 Aqua-Novio'94
0.58.44 Jeroen Lorius 95 Bikkel Hoogeveen
0.58.54 Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
0.58.84 Mateusz Kobus 95 One Team Swimming
0.58.90 Ties Elzerman 95 de Dolfijn
0.59.76 John Smit 95 MNC Dordrecht
0.59.82 Andy Onderstal 95 de Dolfijn
1.00.17 Jeffrey Buddenberg 95 de Zeehond '73
1.00.22 Lars Schoffelmeer 95 Numansdorp
1.00.57 Diego de Meyer 95 de Bruinvis (BEL)
100m vlinderslag jongens jeugd 2 (ONK-limiet Amsterdam 1.01.64)
0.57.10 Niels van Basten Batenburg 94 ZC Valkenburg
0.57.46 Ensger Kotterink 94 Albion
0.58.43 Ramon Fredrik 94 Orca
0.59.19 Huub van Houwelingen 94 AZ&PC
0.59.80 Pim van Basten Batenburg 94 ZC Valkenburg
1.00.34 Marciano Lynch 94 AZ&PC
1.00.39 Jorrick Druyven 94 DAW
1.00.40 Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
1.00.62 Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
1.00.99 Cas van Vorstenbos 94 de Schelde
100m vlinderslag heren senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 1.00.50)
0.54.72 Jens Bakker 93 de Dolfijn
0.57.84 Sven Kardol 93 Nuenen
0.58.15 Walter Jansen 93 de Columbiaan
0.58.56 Bernd Kobesen 93 TriVia
0.58.65 Bas Krafft 93 Aqua-Novio'94
0.59.65 Menno Manning 93 de Dinkel
1.01.91 Simon van den Broek 93 Zeester Meerval
1.01.73 Jasper de Win 93 de Geul
1.02.16 Bart Dunweg 93 ZVVS
1.02.48 Giovanni den Ouden 93 de Geul
100m vlinderslag heren allemaal (ONK-limiet Amsterdam 57.19)
51.75 Joeri Verlinden 88 Eiffel Swimmers PSV
54.55 Mike Marissen 92 AZ&PC/RTC Drachten
54.72 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
55.45 Fabian Beimin 91 AZ&PC
56.27 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
56.43 Tim van Deutekom 91 DWK/E.ON-NZA
57.09 Mark Baars 85 MNC Dordrecht
57.10 Niels van Basten Batenburg 94 ZC Valkenburg
57.32 Jeroen Stuut 88 TriVia
57.46 Ensger Kotterink 94 Albion

200m vlinderslag jongens junioren 1
2.57.04* Ruden de Ridder 00 SG de Zeeuwse Kust
200m vlinderslag jongens junioren 1 (NJK-limiet 2.50.31) 
2.36.45 Jacob de Roos 99 DZ&PC
2.36.51 Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
2.42.00* Stef Poolman 99 WS Twente
2.42.68 Wesley Bos 99 HPC
2.45.51 Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
2.48.54* Dario van Hulst 99 ZC Valkenburg
2.49.85 Stijn Simons 99 Eiffel Swimmers PSV
2.50.65 Jesse van Dijk 99 de Houtrib
2.52.16 Nicko Kamphuis 99 de Warande
2.53.76 Bram van Kessel 99 Tempo
200m vlinderslag jongens junioren 2 (NJK-limiet 2.41.50) 
2.19.98 Jorgos Skotadis 98 Racing Club
2.22.47 Floris Kotterink 98 Albion
2.26.83* Ruben Stam 98 de Dolfijn
2.28.44 Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
2.32.71* Lars van der Velden 98 DAW
2.32.72 Stan Zwinkels 98 WVZ
2.33.23 Jordy van Oel 98 WVZ
2.34.94* Sander Kirillova 98 de Dolfijn
2.36.21 Lars Ruessink 98 Octopus
2.38.54* Bart Köhlen 98 SG Hellas/Glana/Nimo
200m vlinderslag jongens junioren 3 (NJK-limiet 2.24.28)
2.20.04 Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
2.22.27 Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
2.23.12 Max Hermans 97 Eiffel Swimmers PSV
2.25.78 Lars van Didden 97 Hellas/Glana/Nimo
2.30.23* Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
2.30.82 Olivier Victor van de Voort 97 ZCNF '34
2.31.85 Tim van der Steen 97 ZVVS
2.32.30 Mathijs Mulder 97 HZ&PC Heerenveen
2.34.10* Hans-Jan Westerhof 97 WS Twente
2.34.45* Sepp Kalter 97 Dedemsvaart AC
200m vlinderslag jongens junioren 4 (NJK-limiet 2.20.68)
2.07.14 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
2.16.31 Sem Hermans 96 Eiffel Swimmers PSV
2.20.04 Frank de Graaf 96 DWK
2.20.83 Daniël Buijs 96 AZ&PC
2.21.03 Stef van Zitteren 96 Eiffel Swimmers PSV
2.25.17 Timo van der Ende 96 WVZ
2.25.87 Pepijn Smits 96 Eiffel Swimmers PSV
2.26.07 Casper Muselaers 96 Octopus
2.27.41 Fime Namwansa 96 Zeester Meerval
2.27.73 Teun Strijbosch 96 Zeester-Meerval
200m vlinderslag jongens jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 2.19.07)
2.11.06 Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
2.12.83 Jeroen Lorius 95 Bikkel Hoogeveen
2.13.74 Lars Schoffelmeer 95 ZPC Numansdorp
2.18.48 Jeffrey Buddenberg 95 de Zeehond '73
2.18.97 Sem van Lith 95 Aqua-Novio'94
2.21.78* Andy Onderstal 95 de Dolfijn
2.21.90 Kevin Wolters 95 Hellas-Glana
2.22.09 Diego de Meyer 95 de Bruinvis
2.24.59 Melvin Prins 95 SBC2000
2.25.72* Arno Kamminga 95 de Columbiaan
200m vlinderslag jongens jeugd 2 (ONK-limiet Amsterdam 2.17.31)
2.08.00 Ensger Kotterink 94 de Veene
2.11.72 Niels van Basten Batenburg 94 ZC Valkenburg
2.13.68 Jorrick Druyven 94 DAW
2.15.05 Ramon Fredrik 94 Orca
2.15.51* Vincent Moolhuijsen 94 Oceanus
2.16.37 Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
2.17.19 Erik Nijholt 94 DZ&PC
2.17.47 Michael van Dam 94 HPC
2.24.31 Pim van Basten Batenburg 94 ZC Valkenburg
2.24.96* Frans Bijl 94 het Y
200m vlinderslag heren senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 2.15.29)
2.02.62 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.11.33 Sven Kardol 93 Z&PV Nuenen
2.22.10* Kasper Leeuw 93 de Dinkel
2.22.51 Maurice Soudant 93 Z&PV Nuenen
2.23.44 Timo Dinkelberg 93 ZVVS
2.23.76* Walter Jansen 93 de Columbiaan
2.26.51* Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
2.27.60 Bas Krafft 93 Aqua-Novio'94
2.28.93* Lars Sieval 93 LZ 1886
2.29.27* Ronald Hoogendoorn 93 DWT
200m vlinderslag heren allemaal (ONK-limiet Amsterdam 2.08.20)
1.59.81 Joeri Verlinden 88 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.02.62 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.02.85 Fabian Beimin 91 OZ&PC
2.07.14 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
2.08.00 Ensger Kotterink 94 de Veene
2.11.06 Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
2.11.33 Sven Kardol 93 Z&PV Nuenen
2.11.72 Niels van Basten Batenburg 94 ZC Valkenburg
2.12.83 Jeroen Lorius 95 Bikkel Hoogeveen
2.13.58* Davy Verreussel 89 SG Hellas/Glana/Nimo

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




21 september 1988
Met 2.30.83 op de 200 meter schoolslag vestigt Linda Moes (Eemsrobben) in de Olympische B-finale een Nederlands record. Het is in Seoul een voortreffelijke prestatie van de zwemster uit Veendam.
Met 2.30.83 op de 200 meter schoolslag vestigt Linda Moes (Eemsrobben) in de Olympische B-finale een Nederlands record. Het is in Seoul een voortreffelijke prestatie van de zwemster uit Veendam.



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl