Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2010: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag

Top-10 Ranglijsten Rugslag korte baan 2010

Dit zijn ranglijsten met tijden, gezwommen in het KALENDERJAAR 2010

per 30 december 2010, bijgewerkt op 31 december 2010 14.00 uur

Reacties/correcties/aanvullingen zijn altijd welkom bij Swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Jos van Kuijeren

* = opgenomen met digitale chronometers

Meisjes-Dames
50 m. rugslag meisjes minioren 4 en later
39.18* Claire Verkijk 01 WVZ
41.35* Inge Vieveen 01 WVZ

41.53* Tessa Kempen 01 Zoetermeer

50 m. rugslag meisjes minioren 5 en later
33.75 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
36.42 Marit Boxum 00 ZV Zwartsluis
36.86 Manon Kampman 00 Zegenwerp
37.38* Frouke Beeksma 00 de Kikker
38.01 Josse Marsman 00 Njord
38.29 Laura van Engelen 00 AquAmigos
38.29 Myrthe Bakker 00 SBC2000
38.43* Jasmijn Boon 00 Electrolux AZC
38.52 Valentina van der Weerden 00 Eiffel Swimmers PSV
38.67* Josee Keizer 00 GZVW
50 m. rugslag meisjes junioren 1
33.72* Eelke Roman 99 LZ 1886
34.17* Ruby Belfor 99 de Columbiaan
34.29* Manon Manning 99 NOVA
35.48 Frederique Janssen 99 Zeester Meerval
35.99 Jade Groeneveld 99 De Biesboschzwemmers
36.14* Marieke Tienstra 99 TriVia
36.15* Manon Aerssens 99 Scheldestroom
36.16* Laura Stegge 99 de Dinkel
36.19* Nathalie Bakker 99 de Columbiaan
36.52 Erica Schoenmakers 99 Nuenen
50 m. rugslag meisjes junioren 2
31.87* Chelsea Merfol 98 de Rijn
32.50* Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
32.82* Aniek Bloemendaal 98 DWV
33.21* Lobke Schoonderbeek 98 DWK
33.28* Carmen van de Rijt 98 ZC Valkenburg
33.71* Nilce Mendes Barbosa 98 LAC
33.75 Tamara Brouwers 98 Eiffel Swimmers PSV
33.92 Chayenne Poorts 98 Nimo
34.02 Jinte Worsteling 98 de Houtrib
34.16* Brigitte Sleeking 98 MNC Dordrecht
50 m. rugslag meisjes junioren 3 
31.96* Claris de Vries 97 Orca
31.99 Maaike van Veen 97 Dedemsvaart AC
32.30* Lisanne van Avezaath 97 TriVia
32.34* Annelotte Mulder 97 De Columbiaan
32.77* Mendy de Rooi 97 DWK
32.82* Eelke Roman 97 LZ 1886
32.89* Mirl de Boer 97 DAW
32.93* Marre Zandringa 97 Orca
32.97* Joelle Geerts 97 Poseidon'56
32.99* Denise Schulpen 97 Aquarijn
50 m. rugslag meisjes jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 31.60)
28.71 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73/RTC Dordrecht
28.90 Esmée Bos 96 DWK
30.62 Laura Moolenaar 96 AZ&PC
30.67 Rosa Veerman 96 WZ&PC/E.ON-NZA
31.09* Lotte Langenhoff 96 Zeester Meerval
31.54 Esmee Vermeulen 96 de Dolfijn/E.ON-NZA
31.75* Dieudonnée Houtkamp 96 Bikkel Hoogeveen
31.77 Sabine van den Hoeven 96 de Veene
31.82* Cynthia Verkaik 96 Orca
31.92* Iranila Pattipilohy 96 De Dolfijn
50 m.rugslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 31.44)
28.74 Sylvia Dik 95 TriVia
29.56 Annemarie Worst 95 Octopus
30.02* Monique van der Struik 95 Stadskanaal
30.19* Lizzy Janssen 95 Heldense ZV
30.27* Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
30.57* Rachelle Visser 95 AZ&PC
30.63 Lisette Jansen 95 de Columbiaan
30.66 Loes Westerhof 95 de Dinkel
30.72 Cynthia van Beusekom 95 TriVia
30.90 Michelle Hoogendoorn 95 ZPC de Hof
50 m.rugslag dames senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 30.84) 
28.64 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
29.41 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan/E.ON-NZA
29.75 Sharon Gelmers 94 Octopus
29.97 Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
30.51* Marjolein Delno 94 de Rijn
30.78 Colet Claessens 94 Nuenen
30.95* Michelle Verouden 94 HZPC Horst
31.15 Chantal Grove 94 Oceanus
31.18 Fiona van Heerde 94 Orca
31.26 Claire de Winter 94 AZ&PC
50 m. rugslag dames 1993 (NK-limiet Amsterdam 30.03)
28.36 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
29.56 Merel van der Ent 93 De Stormvogel
29.90 Kyra Rietveld 93 TriVia
29.93* Judith Stap 93 de Stormvogel
30.37 Annelinde Veldman 93 ZPCA
30.43 Ashley Verburg 93 Eiffel Swimmers PSV
30.49 Shelley de Boer 93 WZ&PC Purmerend
30.82* Mariska Scheel 93 de Lansingh
31.27 Femke Swier 93 ZV Hoorn
31.59* Leonie van Noort 93 de Zijl-LGB
50 m. rugslag dames allemaal  (NK-limiet Amsterdam 30.03)
26.82 Hinkelien Schreuder 84 Eiffel Swimmers PSV
27.13 Femke Heemskerk 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
28.12 Ranomi Kromowidjojo 90 Eiffel Swimmers PSV
28.26 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
28.36 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
28.41 Willemijn Knot 90 de Dolfijn
28.44 Evy Witlox 88 DWK/E.ON-NZA
28.62 Anja van der Hout, de Dolfijn
28.64 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
28.71 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73/RTC Dordrecht


100 m. rugslag meisjes minioren 5 en later
1.15.31 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
1.15.98* Marit Boxum 00 ZV Zwartsluis
1.19.86* Jasmijn Boon 00 Electrolux AZC
1.20.20* Frouke Beeksma 00 de Kikker
1.22.26* Manon Kampman 00 Zegenwerp
1.22.41* Loulou Janssen 01 de Columbiaan
1.22.97* Josse Marsman 00 Njord
1.22.98* Julia Barkhuis 00 ZPC Stadskanaal
1.23.10* Esmee van Geest 00 WVZ
1.23.23* Myrthe Bakker 00 SBC2000
100 m. rugslag meisjes junioren 1 (NJK-limiet Terneuzen 1.21.53)
1.12.11* Marieke Tienstra 99 TriVia
1.13.64* Eelke Roman 99 LZ 1886
1.14.86* Ruby Belfor 99 De Columbiaan
1.15.47* Manon Aerssens 99 Scheldestroom
1.16.47* Manon Manning 99 NOVA
1.17.36* Moesha Wartes 99 de Dolfijn
1.17.95* Ellen Geertsma 99 Zuiderzeezwemmers
1.18.02 Nina Geul 99 Aqua Novio '94
1.18.12* Frederique Janssen 99 Zeester-Meerval
1.18.26* Laura Stegge 99 de Dinkel
100 m. rugslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet Terneuzen 1.17.32)
1.06.89 Chelsea Merfol 98 de Rijn
1.09.80* Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn
1.11.11 Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
1.11.46* Lobke Schoonderbeek 98 DWK
1.11.61 Alyce-Faye Eichelberger 98 De Rijn
1.12.04* Carmen van de Rijt 98 ZC Valkenburg
1.12.16* Marlinde Schoonbeek 98 Trivia
1.13.23* Jinte Worsteling 98 de Houtrib
1.13.24* Nynke Klokman 98 DZ&PC
1.13.63 Serena Stel 98 de Dolfijn
100 m. rugslag meisjes junioren 3  (NJK-limiet Terneuzen 1.11.52)
1.07.06* Maaike van Veen 97 Dedemsvaart
1.08.12 Claris de Vries 97 Orca
1.08.70* Amy de Langen 97 De Fuut
1.08.81 Denise Schulpen 97 Aquarijn
1.09.06* Mirl de Boer 97 DAW
1.09.51* Lisanne van Avezaath 97 Stadskanaal
1.10.03 Mendy de Rooi 97 DWK
1.10.13 Marre Zandringa 97 Orca
1.10.68* Judith Veldman 97 Eemsrobben
1.10.83* Naomi Janssen 97 Aqua Novio '94
100 m. rugslag meisjes jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 1.08.35)
1.02.28 Maaike de Waard 96 Zeehond '73
1.03.18 Esmée Bos 96 DWK
1.05.46 Esmee Vermeulen 96 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.05.96 Laura Moolenaar 96 AZ&PC
1.06.25 Rosa Veerman 96 WZ&PC/E.ON-NZA
1.06.56* Lotte Langenhoff 96 Zeester-Meerval
1.07.20* Julia Brouwers 96 WZ&PC
1:07.57 Marceline de Cloe 96 TRB-RES
1.07.64* Nicole Bennis 96 Racing Club
1.07.82* Sabine van der Hoeven 96 de Veene
100 m. rugslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 1.07.99)
1.01.68 Sylvia Dik 95 TriVia
1.02.36 Annemarie Worst 95 Orca
1.03.93 Monique van der Struik 95 Stadskanaal
1.04.83 Maartje de Wit 95 WVZ
1.06.04* Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
1.06.35 Michelle Hoogendoorn 95 ZPC De Hof
1.06.43 Rachelle Visser 95 AZ&PC
1.06.51* Cynthia van Beusekom 95 TriVia
1.06.89* Noortje Timmerman 95 de Dinkel
1.07.33* Lizzy Janssen 95 Heldense Zwemvereniging
100 m. rugslag meisjes senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 1.06.92)
1:00.85 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.03.89* Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
1.04.38 Sharon Gelmers 94 Octopus
1.04.65 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan/E.ON-NZA
1.04.86 Marjolein Delno 94 de Rijn
1.05.94 Claire de Winter 94 AZ&PC
1.06.15* Parand Zarekiani 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.06.66 Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
1.06.71* Fiona van Heerde 94 Orca
1.06.75* Michelle Verouden 94 HZPC Horst
100 m. rugslag dames 1993 (NK-limiet Eindhoven 1.05.34)
0.57.91 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
1.03.98 Kyra Rietveld 93 TriVia
1.04.49 Judith Stap 93 Eiffel Swimmers PSV
1.04.68* Merel van der Ent 93 de Stormvogel
1.04.78* Annelinde Veldman 93 ZPC Appingedam
1.05.88* Milou Julicher 93 Wiekslag
1.06.41 Femke Swier 93 ZV Hoorn
1.07.02* Leonie van Noort 93 de Zijl-LGB
1.07.42* Marloes Erkens 93 DWK
1.07.57 Shelley de Boer 93 WZ&PC
1.07.57* José Sijbring 93 de Pinquin
100 m rugslag dames allemaal (NK-limiet Amsterdam 1.05.34)
0.57.72 Femke Heemskerk 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
0.57.91 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
0.59.24 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
1:00.85 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.00.99 Evy Witlox 88 DWK/E.ON-NZA
1.01.61 Kimberley Albers 92 Eiffel Swimmers PSV
1.01.68 Sylvia Dik 95 TriVia
1.01.92 Willemijn Knot 90 de Dolfijn
1.02.28 Maaike de Waard 96 Zeehond '73
1.02.32 Miranda Nijenhuis 92 de Columbiaan

200 m. rugslag meisjes minioren 5 en later
3.03.35* Jasmijn Boon 00 Electrolux AZC
3.05.32* Sanne Heemskerk 01 LZ 1886
3.15.51* Kaylee de Jong 00 ZPCH
200 m. rugslag meisjes junioren 1 (NJK-limiet Terneuzen 2.55.24)
2.32.28* Marieke Tienstra 99 TriVia
2.40.42 Ruby Belfor 99 de Columbiaan
2.42.98* Moesha Wartes 99 de Dolfijn
2.43.38* Nina Geul 99 Aqua-Novio '94
2.43.39* Manon Manning 99 NOVA
2.44.07 Manon Aerssen 99 Scheldestroom
2.45.13* Eelke Roman 99 LZ 1886
2.46.20* Daphne Jurriens 99 de Veene
2.47.29* Frederique Janssen 99 Zeester-Meerval
2.49.00* Cara Layden 99 WVZ
200 m. rugslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet Terneuzen 2.46.18)
2.24.69* Chelsea Merfol 98 de Rijn
2.25.53 Tessa Vermeulen 98 De Dolfijn
2.32.80* Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
2.33.00* Rosanne Leeuwis 98 DWK
2.34.35 Alyce-Faye Eichelberger 98 De Rijn
2.35.34* Lobke Schoonderbeek 98 DWK
2.35.36* Carmen van de Rijt 98 ZC Valkenburg
2.36.93* Nynke Klokman 98 DZ&PC
2.38.10 Raiesha Sardar 98 ZC Ooievaar
2.37.43 Valerie van Roon 98 D'Elft
200 m. rugslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet Terneuzen 2.33.73)
2.23.47* Maaike van Veen 97 Dedemsvaart AC
2.23.83* Judith Veldman 97 Eemsrobben
2.26.85* Mirl de Boer 97 DAW Finenzo
2.27.73* Denise Schulpen 97 Aquarijn
2.30.29* Claris de Vries 97 Orca
2.30.61* Amy de Langen 97 De Fuut
2.30.73* Mendy de Rooi 97 DWK
2.31.50* Yasmin Esser 97 Zeester Meerval
2.32.86 Britt Vis 97 Westland Dijkglas
2.33.05 Kim Visser 97 Racing Club
200 m. rugslag meisjes jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 2.27.47)
2.15.04 Esmée Bos 96 DWK
2.15.52 Maaike de Waard 96 Zeehond '73
2.15.94 Esmee Vermeulen 96 De Dolfijn/E.ON-NZA
2.20.42 Rosa Veerman 96 WZ&PC/E.ON-NZA
2.21.63 Julia Brouwers 96 WZ&PC
2.24.55 Elisabeth Rivard 96 WVZ
2.25.47 Melissa Nauta 96 Orca
2.25.82 Jamilla van Veen 96 One Team Swimming
2.25.90 Anouque Berghuis 96 De Zijl/LGB
2.26.11* Claudia Rijkhoff 96 ZV Hoorn
200 m. rugslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 2.26.71)
2.13.58 Annemarie Worst 95 Octopus
2.16.40* Monique van der Struik 95 Stadskanaal/RTC Drachten
2.18.13* Silvia Dik 95 TriVia
2.20.10* Rachelle Visser 95 AZ&PC
2.21.82 Maartje de Wit 95 WVZ
2.23.88 Cynthia van Beusekom 95 TriVia
2.24.20 Michelle Hoogendoorn 95 ZPC De Hof
2.26.18 Noortje Timmerman 95 de Dinkel
2.26.28* Iris Voogt 95 Westland Dijkglas
2.26.67 Natasja Boers 95 De Columbiaan
200 m. rugslag meisjes senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 2.24.19)
2.13.76* Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.20.44 Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
2.20.44 Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
2.20.76 Sharon Gelmers 94 Octopus
2.21.40* Jaimy Taskin 94 Noordwijkerhout
2.21.89 Michelle Verouden 94 HZPC Horst
2.22.57* Marjolein Delno 94 de Rijn
2.22.96 Merle Verkijk 94 WVZ
2.23.42* Claire de Winter 94 AZ&PC
2.24.30* Sharona Mlcoch 94 DAW
200 m. rugslag dames 1993 (NK-limiet Amsterdam 2.20.63)
2.04.10 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
2.18.62 Judith Stap 93 Eiffel Swimmers PSV
2.20.85* Kyra Rietveld 93 TriVia
2.21.02* Daniëlle Middel 93 Bikkel Hoogeveen
2.22.56 Jaimy Lee Taskin Noordwijkerhout
2.23.71 Leonie van Noort 93 de Zijl-LGB
2.25.64* Annelinde Veldman 93 Appingedam
2.25.76 Ela Hutten 93 Breda
2.25.86 Kris Siegers 93 Zoetermeer
2.26.37* Shelley de Boer 93 WZ&PC
200 m. rugslag dames allemaal (NK-limiet Eindhoven 2.20.63)
2.04.10 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
2.04.47 Femke Heemskerk 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.06.53 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
2.10.38 Evy Witlox 88 DWK/E.ON-NZA
2.11.21 Rieneke Terink 84 AZ&PC
2.11.95 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.13.36 Willemijn Knot 90 de Dolfijn
2.13.58 Annemarie Worst 95 Octopus
2.14.73 Mariët Koster 83 Bikkel Hoogeveen
2.15.04 Esmée Bos 96 DWK
 

Jongens-Heren
50 m. rugslag jongens junioren 4 en later
37.26* Dennis Weening 00 Oceanus
37.89* Axel Hanning 00 Stadskanaal
38.29* Jari Groenhart 00 Aqua '68
38.36* Robin van Bommel 00 Zeester Meerval
38.67 Django Klos 00 De Dinkel
38.82* Sebastiaan Rottier 00 TriVia
38.83* Ian van Tiel 00 WZ&PC Purmerend
38.93 Bas Wensink de Berkelduikers
39.20* Vincent de Munter 00 Brunssum
39.27 Florian van Esch 00 SBC2000
50 m. rugslag jongens junioren 5
32.60* Nyls Korstanje 99 Aqua Novio '94
32.75* Jens Krijgsman 99 de Lansingh
34.74* Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
34.89* Thijs van Wieringen 99 de Columbiaan
35.14* Jacob de Roos 99 DZ&PC
35.16 Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
35.35* Ruben Griffioen 99 de Columbiaan
35.68* Bas Martelhoff 99 het Y
36.06* Sam Haring ZV Hoorn
36.39* Toine Willigers 99 ZC Eijsden
50 m. rugslag jongens junioren 1
31.01 Tom Laarhuis 98 de Dinkel
31.90* Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
32.50* Jorgos Skotadis 98 Racing Club
32.83* Frank Roovers 98 de Houtrib
32.98* Remco van Velzen 98 de Zeehond '73
32.98* Lars van der Velden 98 DAW
33.70* Jordy van Oel 98 ZC Ooievaar
34.16* Friso van der Meulen 98 Aqua '68
34.53* Jeffrey Hahn 98 ZC Zeist
34.77* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
50 m. rugslag jongens junioren 2
30.56 Ben Schwietert 97 DWK
31.62 Daniel van Dijk 97 SG Tritium
31.70* Maurice van der Ploeg 97 De Kikker
31.84* Max Hermans 97 HZPC Horst
32.04* Michael Tonsbeek 97 De Dolfijn
32.07 Robin Lefeu De Warande
32.10* Peter Rothengatter 97 ESCA
32.35* Ian Minnigh 97 Barracuda
32.88* Tom van Elsen 97 de Stormvogel
33.02* Luuk Nijland 97 De Berkelduikers
50 m. rugslag jongens junioren 3
28.61* Laurent Bams 96 ZC Eijsden
29.23 Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
30.04* Niels Kemperink 96 OZ&PC
30.24* Tom Jongmans 96 de Spatters
30.27 Yoran Klos 96 de Dinkel
30.31* Mike van de Kraats 96 de Rijn
30.46 Thierry Feld 96 ZV Hoorn
30.51* Lars Haarsma 96 DAW
30.64* Twan Boot 96 AZ&PC
30.82* Yamiko Steenhoek 96 ZOB '66
50 m. rugslag jongens junioren 4
27.60 Daniel van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
27.67 Milan Grünewald 95 TriVia
27.70* John Smit 95 MNC Dordrecht
28.48 Levi Hilbolling 95 Stadskanaal
28.54* Dominique Sikkema 95 Zignea
28.44 Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
28.60 Floris Polman 95 Dedemsvaart-AC
28.81* Jeffrey Buddenberg 95 de Zeehond '73
28.88* Dave Heshof 95 WZ&PC Purmerend
29.15* Guus van Stiphout 95 Zeester-Meerval
50 m. rugslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 27.49)
27.55 Jorrick Druyven 94 DAW
27.82 Jesse Puts 94 Zwemlust/Den Hommel
28.14 Willem Kees Roos 94 Orca
28.26* Jelle Peltzer 94 ZC Valkenburg
28.31 Frank van der Wolff 94 ZV Hoorn
28.55* Ramon Fredrik 94 Orca
28.63 Istvan Spaargaren 94 Oceanus
28.78* Bob Dalmeijer 94 Luctor et Emergo
28.80* Mart Vrieze 94 NDD
29.10 Bob Dalmeijer 94 Luctor et Emergo
50 m. rugslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 27.42)
26.51 Ruben Dekker 93 De Dolfijn
27.80* Timo Dinkelberg 93 ZVVS
27.91 Sven Kardol 93 Nuenen
27.95* Bernd Kobesen 93 Stadskanaal
28.10* Mart Hendriks 93 SG Tritium
28.40* Bart Arendshorst 93 de Veene
28.45* Robin Bos 93 DWK
28.68 Philippe Rivard 93 WVZ/E.ON-NZA
28.74* Maurice Soudant 93 Nuenen
28.82 Menno Manning 93 de Dinkel
50 m. rugslag senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 26.91)
25.38 Sverre Eschweiler 92 MSV- Zeemacht /E.ON-NZA
26.68 Dennis Eliveld 92 De Dolfijn
26.89* Pascal Timmermans 92 RZC
27.05 Mark Costeris 92 de Schotejil
27.21 Joost Groeneveld 92 VZC E&P
27.37* Mike Marissen 92 AZ&PC
27.53 Jeffrey Appel 92 WZ&PC Purmerend
27.70 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
28.00* Eduard Bremmer 92 de Columbiaan
28.08 Bas van Houwelingen 92 de Schelde
50 m. rugslag heren 1991 (NK-limiet Amsterdam 26.37) 
25.65 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
26.95 Tim van Deutekom 91 DWK
26.95 Jos de Graaf 91 DWK
27.11* Robert Klinkhamer 91 Bikkel Hoogeveen
27.35 Gerben Fiere 91 de Warande
27.62 Erik Hagting 91 DZ&PC
27.63 Fabian Beimin 91 OZ&PC
27.74* Aziz Nosairi 91 AZ&PC
27.84* Erik Hagting 91 DZ&PC
27.85 Rense Loohuis 91 De Dinkel
50 m. rugslag heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 26.37)
23.73 Nick Driebergen 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
24.54 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
24.54 Jan Kersten 86 de Columbiaan
24.72 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
25.38 Sverre Eschweiler 92 MSV- Zeemacht/E.ON-NZA
25.65 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
25.96 Rudy Ted de Haan 84 Anker Team Groningen
26.03 Merijn Ellenkamp 85 DWK
26.07 Ewoud Tamminga 82 AZ&PC
26.20 Damien Bernard 87 AZ&PC

100 m. rugslag jongens minioren 5 en later
1.18.55* Dennis Weening 00 Oceanus
1.19.51* Axel Hanning 00 Stadskanaal
1.20.23* Robin van Bommel 00 Zeester Meerval
1.22.28* Vincent de Munter 00 Brunssum
1.22.66* Ian van Tiel 00 WZ&PC Purmerend
1.23.53* Django Klos 00 de Dinkel
1.23.70* Florian van Esch 00 SBC2000
1.23.87* Jorgen Gerritsen 00 ZV Zwartsluis
1.23.88* Doran Paap 00 De Racing Club
1.23.99* Tyrese Wilson 00 de Fuut
100 m. rugslag jongens minioren 6
1.11.68* Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
1.13.42* Jens Krijgsman 99 de Lansingh
1.14.61* Ruben Griffioen 99 de Columbiaan
1.14.72* Bas Martelhoff 99 het Y
1.14.73* Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
1.14.74* Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
1.16.49* Sam Haring 99 ZV Hoorn
1.17.12* Antoine Habeck 99 Aqua-Novio '94
1.17.44 Jacob de Roos 99 DZ&PC
1.17.47* Thijs van Wieringen 99 de Columbiaan
100 m. rugslag jongens junioren 1 (NJK-limiet Terneuzen 1.16.51)
1.06.70* Frank Roovers 98 De Houtrib
1.06.87 Tom Laarhuis 98 De Dinkel
1.08.23 Jorgos Skotadis 98 Oceanus
1.10.86* Lars van der Velden 98 DAW
1.12.20* Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
1.12.32* Friso van der Meulen 98 Aqua'68
1.12.57* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
1.12.80* Floris Kotterink 98 Racing Club
1.12.85* Jordy van Oel 98 ZC Ooievaar
1.13.21* Jeljer Aldershof 98 ZV Haerlem
100 m. rugslag jongens junioren 2 (NJK-limiet Terneuzen 1.13.20)
1.05.06 Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
1.06.61 Ben Schwietert 97 DWK
1.06.91* Max Hermans 97 HZPC Horst
1.08.02* Peter Rothengatter 97 ESCA
1.09.63* Maurice van der Ploeg 97 de Kikker
1.10.12 Tom van Elsen 97 de Stormvogel
1.10.37* Daniël van Dijk 97 SG Tritium
1.10.77 Max Ceuninck van Capelle 97 Deltasteur
1.10.86 Ryan Beugels 97 De Spatters
1.10.99* Justin Doldersum 97 Deltasteur
100 m. rugslag jongens junioren 3 (NJK-limiet Terneuzen 1.07.91)
1.01.31 Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
1.01.61* Laurent Bams 96 ZC Eijsden
1.02.78* Niels Kemperink 96 OZ&PC
1.04.04* Mike van de Kraats 96 de Rijn
1.04.26* Tim Furer 96 Aqua-Novio
1.04.34 Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
1.04.35 Thierry Feld 96 ZV Hoorn
1.05.24 Thomas Leeuwis 96 DWK
1.05.43 Lars Haarsma 96 DAW
1.05.66 Twan Boot 96 AZ&PC
100 m. rugslag jongens junioren 4 (NJK-limiet Terneuzen 1.01.91)
0.58.30 Daniel van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
0.59.10 Milan Grünewald 95 TriVia
1.00.25* John Smit 95 MNC Dordrecht
1.00.42 Levi Hilbolling 95 Stadskanaal
1.01.19 Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
1.01.39* Dave Heshof 95 WZ&PC
1.01.57* Floris Polman 95 Dedemsvaart AC
1.01.75* Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
1.02.02* David Koers 95 Zaltbommel
1.02.12 Jens Kobesen 95 Stadskanaal
100 m. rugslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 59.72)
59.10* Jorrick Druyven 94 DAW
59.76 Willem Kees Roos 94 Orca
59.77 Marciano Lynch 94 WVZ
59.79* Istvan Spaargaren 94 Oceanus
59.93 Frank van der Wolff 94 ZV Hoorn
1.00.49 Ensger Kotterink 94 Racing Club
1.00.94* Bob Dalmeijer 94 Luctor et Emergo
1.01.05 Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
1.01.43* Stan Tummers 94 Hellas-Glana
1.01.56 Tom Brouwers 94 RZC
100 m. rugslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 59.56)
57.00 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
57.33 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
59.01 Sven Kardol 93 Nuenen
59.58 Timo Dinkelberg 93 ZVVS
59.86 Philippe Rivard 93 WVZ
59.86* Bart Arendshorst 93 de Veene
1.00.03* Marcel Schouten 93 ZV Haerlem
1.01.26* Arno Nieuwhof 93 FZC'54
1.01.30* Gavin van der Werf 93 HZ&PC Heerenveen
1.01.51* Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
100 m. rugslag heren senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 58.49)
54.74 Sverre Eschweiler 92 MSV- Zeemacht
55.54 Mike Marissen 92 AZ&PC
57.71 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
58.38 Pascal Timmermans 92 RZC
58.90 Joost Groeneveld 92 DWK Barneveld
59.41 Jeffrey Appel 92 WZ&PC
59.45* Eduard Bremmer 92 De Columbiaan
59.89 Dennis Eliveld 92 de Dolfijn
1.00.13* Bas van Houwelingen 92 de Schelde
1.00.71 Dennis Cramer 92 ZPCA
100 m. rugslag heren 1991 (NK-limiet Amsterdam 57.33)
54.48 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
56.79 Jos de Graaf 91 Kelowna Aquajets/DWK
58.21 Erik Hagting 91 DZ&PC
58.32* Rense Loohuis 91 de Dinkel
59.12 Aziz Nosairi 91 AZ&PC
59.31* Robert Klinkhamer 91 Bikkel Hoogeveen
59.48* Fabian Beimin 91 OZ&PC
59.85* Gerben Fiere 91 de Warande
1.00.54* Nick Hessing 91 de Dolfijn
1.01.64* Niels van Polanen 91 de Columbiaan
100 m. rugslag heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 57.33)
51.86 Nick Driebergen 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
52.58 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
53.15 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
54.48 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
54.74 Sverre Eschweiler 92 MSV- Zeemacht/E.ON-NZA
54.92 Jan Kersten 86 de Columbiaan
55.50 Bas van Velthoven 85 de Dolfijn/E.ON-NZA
55.54 Mike Marissen 92 AZ&PC
56.36 Joran Barends 85 AZ&PC
56.79 Jos de Graaf 91 Kelowna Aquajets/DWK

200 m. rugslag jongens minioren 6 e.l.
2.37.95* Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio '94
2.45.47* Sam Haring 99 Zwemvereniging Hoorn
2.58.60* Erik van der Linden 99 ZV Zwartsluis
2.59.86* Floris Boendermaker 99 LZ 1886
3.01.63* Dario van Hulst 99 ZC Valkenburg
3.06.58* Merijn Koopmans 99 SBC2000
3.06.65* Vincent Poldervaart 99 de Duck
3.06.90* Koen Gaal 99 Oeza
3.07.89* Pablo Mol 99 de Stormvogel
3.08.02* Joppe van Beek 99 DAW
200 m. rugslag jongens junioren 1  (NJK-limiet Terneuzen 2.47.49)
2.22.04* Tom Laarhuis 98 De Dinkel
2.23.14* Frank Roovers 98 De Houtrib
2.26.88 Jorgos Skotadis 98 Racing Club
2.35.00* Jeljer Aldershof 98 ZV Haerlem
2.35.23* Remco van Velzen 98 de Zeehond '73
2.35.92* Tim Tuijp 98 WZ&PC Purmerend
2.37.43* Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
2.37.60* Jordy van Oel 98 ZC Ooievaar
2.37.90* Friso van der Meulen 98 Aqua '68
2.38.09 Floris Kotterink 98 Racing Club
200 m. rugslag jongens junioren 2 (NJK-limiet Terneuzen 2.40.24)
2.21.66* Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
2.25.80* Peter Rothengatter 97 ESCA Zwemmen
2.27.95* Justin Doldersum 97 Deltasteur
2.28.80* Max Hermans 97 HZPC Horst
2.28.84 Ben Schwietert 97 de Otters het Gooi
2.29.27* Maurice van der Ploeg 97 de Kikker
2.30.08* Ryan Beugels 97 de Spatters
2.31.11* Jari Hofsink 97 Deltasteur
2.31.33* Mike Kouwenhoven 97 Wiekslag
2.31.48* Daniël van Dijk 97 SG Tritium
200 m. rugslag jongens junioren 3 (NJK-limiet Terneuzen 2.28.67)
2.14.41* Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
2.17.18* Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
2.17.80* Niels Kemperink 96 OZ&PC Oldenzaal
2.18.03* Tim Furer 96 Aqua Novio '94
2.20.08* Thomas Leeuwis 96 DWK
2.20.68* Mike van de Kraats 96 De Rijn
2.21.72 Laurent Bams 96 ZC Eijsden
2.21.86* Thierry Feld 96 ZV Hoorn
2.22.13* Yoran Klos 96 de Dinkel
2.22.13* Lars Haarsma 96 DAW
200 m. rugslag jongens junioren 4 (NJK-limiet Terneuzen 2.15.52)
2.08.09 Daniel van der Deen 95 ZC Borger
2.09.81 Milan Grünewald 95 TriVia
2.13.39* David Koers 95 Zaltbommel
2.13.76** Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
2.14.32* Levi Hilbolling 95 TriVia
2.14.64* Floris Polman 95 Dedemsvaart AC
2.14.77 Lucas Greven 95 Hellas-Glana
2.15.88 Jens Kobesen 95 Stadskanaal
2.16.23* Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
2.16.26* Damon Peperkamp 95 OZ&PC
200 m. rugslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 2.09.38)
2.08.12 Ensger Kotterink 94 Racing Club
2.08.90 Frank van der Wolff 94 ZV Hoorn
2.09.53 Willem Kees Roos 94 Orca
2.10.21 Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
2.11.02 Istvan Spaargaren 94 Oceanus
2.12.57 Jorrick Druyven 94 DAW
2.13.96 Stan Tummers 94 Hellas-Glana
2.14.25 Marciano Lynch 94 WVZ
2.14.63 Dennis Cramer 94 ZPC Appingedam
2.15.60 Tom Brouwers 94 RZC
200 m. rugslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 2.09.04)
2.04.92 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
2.06.39 Sven Kardol 93 Nuenen
2.07.39 Philippe Rivard 93 WVZ/E.ON-NZA
2.07.94 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.10.82 Marcel, Schouten 93 ZV Haerlem
2.11.56* Bart Arendshorst 93 de Veene
2.12.13 Niek Pereboom 93 WVZ
2.12.40* Timo Dinkelberg 93 ZV Vlaardingen
2.14.02* Jeroen Gijselaar 93 De Dinkel
2.15.05* Wessel van der Maarel 93 De Rijn
200 m. rugslag jongens senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 2.07.16)
2.00.24 Sverre Eschweiler 92 MSV- Zeemacht
2.03.58 Mike Marissen 92 AZ&PC
2.03.75 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
2.07.22 Joost Groeneveld 92 DWK Barneveld
2.08.79* Jeroen Eggeraat 92 de Columbiaan
2.09.16 Jeffrey Appel 92 WZ&PC Purmerend
2.10.15 Mitch Notten 92 ZC Valkenburg
2.10.20 Ferry Weertman 92 DWK
2.10.32* Victor Poot 92 Vlaardingen
2.10.73 Jeroen Eggeraat 92 De Columbiaan
200 m. rugslag heren 1991 (NK-limiet Amsterdam 2.04.94)
2.03.47 Jos de Graaf 91 DWK
2.03.94 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
2.06.21* Rense Loohuis 91 de Dinkel
2.08.08* Erik Hagting 91 DZ&PC
2.09.36* Nick Hessing 91 de Dolfijn
2.09.53* Fabian Beimin 91 OZ&PC
2.10.52* Tim van Deutekom 91 DWK
2.12.35* Robert Klinkhamer 91 Bikkel Hoogeveen
2.13.23* Kevin Eltink 91 NDD
2.13.73* Vincent van Iperen 91 Orca
200 m. rugslag heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 2.04.94)
1.53.08 Nick Driebergen 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.56.75 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
1.59.48 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
2.00.24 Sverre Eschweiler 92 MSV- Zeemacht/E.ON-NZA
2.02.77 Henk van Niejenhuis 89 De Dolfijn
2.02.80* Jan Kersten 86 De Columbiaan
2.03.11 Henk van Niejenhuis 89 De Dolfijn
2.03.58 Mike Marissen 92 AZ&PC
2.03.58* Jos de Graaf 91 DWK
2.03.75 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
 

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




21 september 1988
Met 2.30.83 op de 200 meter schoolslag vestigt Linda Moes (Eemsrobben) in de Olympische B-finale een Nederlands record. Het is in Seoul een voortreffelijke prestatie van de zwemster uit Veendam.
Met 2.30.83 op de 200 meter schoolslag vestigt Linda Moes (Eemsrobben) in de Olympische B-finale een Nederlands record. Het is in Seoul een voortreffelijke prestatie van de zwemster uit Veendam.



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl