Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011

Ranglijsten aller tijden Schoolslag (50 m.baan)

Voor het laatst bijgewerkt op 27 augustus 2012 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt

Dames

Top 49: 50 meter schoolslag elektronisch (10 juni 2012)

30.38 Moniek Nijhuis, de Dolfijn (2009 WK Rome)
31.93 Loes Zanderink, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open NK Eindhoven)
32.01 Lia Dekker, DZ&PC (2009 Swimcup Amsterdam)
32.05 Tessa Brouwer, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
32.07 Anouk Elzerman, de Dolfijn (2012 Swim Cup Eindhoven)
32.14 Madelon Baans, de Kempvis (2003 WK Barcelona)
32.37 Jolijn van Valkengoed, WVZ (2008 EK Eindhoven)
32.40 Ilse Kikkert, DSZ/Hoogwerf (1999 EK Istanbul)
32.43 Petra van Staveren, de Steur (1984 OS Los Angeles)
32.70 Nienke Valen, AZ&PC (2000 NK Drachten)

32.62 Lona Kroese, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 Open EDF Parijs)
32.72 Lotte Goosen, DIO (2011 Swim Cup Eindhoven)
32.73 Eline Boers, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 Swimcup Amsterdam)
32.75 Miranda Bosma, PSV (2003 Euromeet Luxemburg)
32.93 Petra Hillenius, HPC (1986 Speedo Meet Amersfoort)
32.93 Paula Boot, PSV (2003 Swim Cup Amsterdam)
33.01 Manon Minneboo, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open NK Eindhoven)
33.14 Melanie ten Brink, XLence Swimteam (2005 Mare Nostrum Barcelona)
33.22 Lieke Verouden, AZ&PC (2011 Swim Cup Amsterdam)
33.23 Margriet Zwanenburg, DZ&PC (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)

33.24 Larissa Brak, AZ&PC (2011 ONK Eindhoven)
33.35 Loes Westerhof, de Dinkel (2011 ONK Eindhoven)
33.36 Ellen van der Velde, WVZ (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
33.38 Hester Broekhuizen, DWK (2000 NK Drachten)
33.50 Linda Moes, Eemsrobben (1987 EK Straatsburg)
33.58 Jocelyn Spruit, Eiffel Swimmers PSV (Swim Cup Eindhoven)
33.64 Velda Moonen, PSV (2001 EJK Malta)
33.66 Maritzka van der Linden, Raket (1981 EK Split)
33.67 Kira Bulten, DZ&PC (1996 NK Drachten)
33.73 Elfi Dijkers, Arke de Dinkel (1999 Flanders Grand Prix Brugge)

33.73 Suzan van den Bogaard, Eiffel Swimmers PSV (2008 Int.wedstrijd Chalon sur Saône)
33.88 Ellen de Jonge, DJK (1984 Speedo Meet Amersfoort)
33.94 Marcia Gasperz, SG Haaglanden (2005 EJK Boedapest)
33.94 Lianne Slagter, WWV (2010 ONK Eindhoven)
34.02 Lisa Nijland, de Whee (2007 Swimcup Eindhoven)
34.04 Ria Willemse, Zeeschuimers (1985)
34.04 Yvonne van de Pol, AZ&PC (2010 Swim Cup Amsterdam)
34.08 Valerie Hemesath, Eiffel Swimmers PSV (2007 Limietwedstrijd Amersfoort)
34.16 Nicole Bennis, Racing Club (2012 Talent Cup Amsterdam)
34.21 Elise Pennings, Zeester Meerval (2012 Kringkampioenschappen Eindhoven)

34.22 Ryan Verplanke, Scheldestroom (1997)
34.25 Karin Hidding, Arke de Dinkel (2004)
34.25 Laura Badoux, DAW (2011 Open NK Eindhoven)
34.27 Bente Flinterman, de Kempvis (1998)
34.28 Nikki Habers, Zeester-Meerval (2012 ONK Amsterdam)
34.33 Lonne Dijkhuis, de Dinkel (2010 ONK Eindhoven)
34.36 Kristel Doreleijers, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
34.38 Rafaëlla van Nee, de Dolfijn (2012 Swim Cup Amsterdam)
34.39 Karin Rijkelijkhuizen, Zignea (2012 Swim Cup Eindhoven)

Top-48: 100 meter schoolslag (13 juli 2012)
1.07.41 Moniek Nijhuis, OZ&PC (2009 Swimcup Amsterdam)
1.07.47 Lia Dekker, DZ&PC (2009 Swimcup Amsterdam)
1.09.13 Tessa Brouwer, E.ON-NZA (2011 Swim Cup Amsterdam)
1.09.67 Madelon Baans, de Kempvis (2002 EK Berlijn)
1.09.88 Petra van Staveren, de Steur (1984 OS Los Angeles)
1.09.90 Loes Zanderink, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open NK Eindhoven)
1.10.27 Jolijn van Valkengoed, WVZ (2008 EK Eindhoven)
1.10.57 Lona Kroese, E.ON-NZA (2011 Swimcup Eindhoven)
1.10.67 Ilse Kikkert, DSZ/Hoogwerf (1999 Flanders Grand Prix Brugge)
1.10.75 Anouk Elzerman, de Dolfijn (2012 Swim Cup Eindhoven)

1.10.79 Kira Bulten, de Steur (1990 WK-selectiewedstrijden Amersfoort)
1.10.84 Lieke Verouden, AZ&PC (2011 Super Prestige Seraing)
1.10.85 Linda Moes, Eemsrobben (1987 EK Straatsburg)
1.11.16 Petra Hillenius, HPC (1986 NK Amersfoort)
1.11.38 Margriet Zwanenburg, DZ&PC (2006 NK Eindhoven)
1.11.75 Miranda Bosma, PSV (2003 Euromeet Luxemburg)
1.11.80 Kristel Doreleijers, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open NK Eindhoven)
1.11.81 Melanie ten Brink, Swimteam (2004 Swim Cup Amsterdam)
1.12.28 Mary Peters, PSV (1991 EJK Antwerpen)
1.12.38 Martine Janssen, TZC/ Vahalis (1992 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)

1.12.47 Paula Boot, PSV (2003 NK Amsterdam)
1.12.55 Hester Broekhuizen, DWK (1999 NK Amersfoort)
1.12.56 Nienke Valen, AZ&PC (1999 NK Amersfoort)
1.12.72 Eline Boers, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 Swimcup Amsterdam)
1.12.85 Maritzka van der Linden, Raket (1981 EK Split)
1.13.11 Ariene Knoester, Stormvogel (1987 NK Amersfoort)
1.13.13 Cynthia Verkaik, Orca (2012 ONK Amsterdam)
1.13.41 Chantal Soomers, MZ&PC (1988 NK Amersfoort)
1.13.54 Yvette de Gier, de Columbiaan (2011 Open NK Eindhoven)
1.13.62 Margriet van Staveren, de Steur (1987)

1.13.71 Kim Busch, MNC Dordrecht (2012 Irish Junior Open Dublin)
1.13.73 Wendy Ligtenberg, de Dinkel (1987 NK Amersfoort)
1.13.73 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1989)
1.13.84 Carmen van de Rijt, Zeester Meerval (2012 Irish Junior Open Dublin)
1.13.87 Ria Willemse, de Zeeschuimers (1984 OS Kwalificatiewedstrijden Amersfoort)
1.13.88 Lisa Nijland 91 De Whee (2008 NK Eindhoven)
1.13.95 Larissa Brak, AZ&PC (2011 Internationales Schwimmfest Darmstadt)
1.14.05 Wijda Mazereeuw, West-Friesland (1977 EK Jönköping)
1.14.08 Kristel Tellegen, PSV (1989 EJK Leeds)
1.14.13 Elfi Dijkers, Arke de Dinkel (1999 NK Amersfoort)

1.14.18 Suzan van den Bogaard, Eiffel Swimmers PSV (2007 Dutch Open Swimcup)
1.14.26 Lisa Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
1.14.27 Lonne Dijkhuis, de Dinkel (2010 ONK Eindhoven)
1.14.35 Saskia van der Kolk, het Ravijn (1983 NK Amersfoort)
1.14.41 Ynske Smit, Orca (1990 NK Amersfoort)
1.14.48 Bente Flinterman, de Kempvis (1998 NK Eindhoven)
1.14.69 Manon Minneboo, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK/OKT Eindhoven)
1.14.83 Nicole Bennis, WVZ (2012 ONK Amsterdam)

Top 45: 200 meter schoolslag (16 juni 2012)
2.28.02 Lia Dekker, DZ&PC (2009 Swimcup Amsterdam)
2.29.90 Loes Zanderink, de Dinkel Denekamp (2009 British Open Sheffield)
2.29.95 Tessa Brouwer, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Swim Cup Amsterdam)
2.30.54 Moniek Nijhuis, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Open NK Eindhoven)
2.30.83 Linda Moes, Eemsrobben (1988 OS Seoul)
2.32.16 Madelon Baans, PSV (1997 EK Sevilla)
2.33.13 Kristel Doreleijers, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK/OKT Eindhoven)
2.33.65 Lieke Verouden, AZ&PC (2011 Swim Cup Amsterdam)
2.33.73 Lona Kroese, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Swim Cup Amsterdam)
2.34.77 Melanie ten Brink, Swimteam (2005 DOSC Eindhoven)

2.34.82 Margriet Zwanenburg, DZ&PC (2007 Flanders GP Brugge))
2.35.58 Martine Janssen, TZC/ Vahalis (1992 Grand Prix Charleroi)
2.36.09 Kira Bulten, de Steur (1990 WK selectiewedstrijden Amersfoort)
2.36.14 Petra van Staveren, de Steur (1983 EK Rome)
2.36.35 Jolijn van Valkengoed, WVZ (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
2.36.48 Miranda Bosma, PSV (2003 Euromeet Luxemburg)
2.36.55 Ilse Kikkert, DSZ/Hoogwerf (1999 NWK Eindhoven)
2.36.76 Paula Boot, DZ&PC (1999 Universiade Palma de Mallorca)
2.37.47 Kristel Tellegen, PSV (1996 NK Drachten)
2.37.50 Wijda Mazereeuw, Zwepho (1975 WK Cali)

2.37.62 Petra Hillenius, HPC (1986 NK Amersfoort)
2.38.20 Hester Broekhuizen, DWK (1996 NK Drachten)
2.38.39 Ynske Smit, Orca (1989 NK Amersfoort)
2.38.48 Chantal Soomers, MZ&PC (1987 NK Amersfoort)
2.38.61 Cynthia Verkaik, Orca (2012 ONK Amsterdam)
2.38.83 Mary Peters, PSV (1991)
2.38.89 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1989)
2.39.35 Anouk Elzerman, de Dolfijn (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.39.66 Yvette de Gier, de Columbiaan (2012 ONK Amsterdam)
2.39.79 Ria Willemse, de Zeeschuimers (1982 WK Guyaquil)

2.40.24 Ariene Knoester, de Stormvogel (1987 NK Amersfoort)
2.40.24 Wendy Groeneveld, de Dinkel (1992)
2.40.26 Marjolein Delno, DWK (2010 Open NK Eindhoven)
2.40.65 Sharon van der Leest, WZ&PC Purmerend (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.40.96 Carmen van de Rijt, Zeester-Meerval (2012 NJK Drachten)
2.41.14 Sylvia Gase, de Dolfijn (1990 NK Amersfoort)
2.41.19 Sylvia Berens, TRB-RES (2006 Swimcup Amsterdam)
2.41.49 Nienke van Eck, ZPC Bikkel Hoogeveen (2010 ONK Amsterdam)
2.41.60  Wendy Ligtenberg, de Dinkel (1987 NK Amersfoort)
2.41.60 Larissa Brak, AZ&PC (2012 International Youth Swimming Cup Antwerpen)

2.41.80 Marlies van Breen, AZ&PC (1988 NK Amersfoort)
2.41.82 Maritzka van der Linden, Raket (1979)
2.41.89 Brigitte Hemeltjen, de Dinkel (1980 NZK Amersfoort)
2.41.96 Roxanne Wieden, ZON/S&S (2001)*
2.42.18 Suzan van den Bogaard, Eiffel Swimmers PSV (2008 Chalon-sur-Saone)

Estafettetussentijden met vliegende start

100 meter schoolslag
(4 augustus 2012)
1.06.51 Lia Dekker (2009 WK Rome)
1.06.74 Moniek Nijhuis (2012 OS Londen)
1.08.59 Madelon Baans (2003 WK Barcelona)
1.09.46 Linda Moes (1987 NK Amersfoort)
1.10.40 Petra van Staveren (1983 EK Rome)
1.10.52 Anouk Elzerman (2011 ONK Eindhoven)
1.10.67 Jolijn van Valkengoed (2008 EK Eindhoven)
1.10.67 Loes Zanderink (2009 ONK Amsterdam)
1.10.76 Melanie ten Brink (2005 NK Amsterdam)
1.10.71 Ilse Kikkert (1999 EK Istanbul)

1.10.84 Kira Bulten, de Steur (1992 OS Barcelona)
1.11.11 Petra Hillenius (1986 NK Amersfoort)
1.11.35 Tessa Brouwer (2009 ONK Eindhoven)
1.12.08 Mary Peters (1991 EJK Antwerpen)   
1.12.62 Larissa Brak (2011 ONK Eindhoven)
1.12.91 Mildred Muis (1987 Universiade Zagreb)
1.13.09 Lisa Nijland (2007 NK Amsterdam)
1.13.28 Velda Moonen (2001 EJK Valetta)
1.13.31 Maritzka van der Linden (1978 WK West-Berlijn)
1.13.36 Wijda Mazereeuw (1976 OS Montreal)

1.13.41 Martine Janssen (1992 Landenwedstrijd Stockholm)

Heren

Top 44: 50 meter schoolslag
elektronisch (10 juni 2012)
27.44 Lennart Stekelenburg, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 EK Boedapest)
27.50 Robin van Aggele, AZ&PC (2010 EK Boedapest)
28.06 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
28.51 Thijs van Valkengoed, WVZ (2008 EK Eindhoven)
28.64 Marcel Wouda, PSV (1998 NK Eindhoven)
28.68 Timon Evenhuis, TriVia (2012 ONK Amsterdam)
28.79 Roy Smeenge, TriVia (2011 Swim Cup Eindhoven)
28.80 Ron Dekker, de IJsel (1994 NK Drachten)
28.80 Rudy Ted de Haan, Anker Team Groningen (2008 Swimcup Eindhoven)
28.86 Niels van Eck, Bikkel Hoogeveen (2011 ONK Eindhoven)

28.88 Gavin van der Werf, HZ&PC Heerenveen (2011 Swim Cup Eindhoven)
28.97 Casper van Dam, AZ&PC (1996 Zwemgala Eindhoven)
29.06 Pieter Jan de Vries, AZ&PC (2011 Open NK Eindhoven)
29.08 Benno Kuipers, DWK (2000 Speedo Super Grand Prix Sheffield)
29.11 Guido Jansen, AZ&PC (2002 NK Amersfoort)
29.16 Martin de Wildt, Z&PV Nuenen (2009 Netherlands Invitational Eindhoven)
29.22 Rutger Sloof, DWK (2011 ONK Eindhoven)
29.23 Michael van Rijn, Proface DAW (1996)
29.25 Stefan Hazeleger, DWK (2012 Open EDF Parijs)
29.28 Erik Talma, TriVia (2009 ONK Eindhoven)

29.32 Devi Wolthuizen, TriVia (2009 ONK Eindhoven)
29.32 Marijn van Zundert, de Dolfijn (2012 Swim Cup Eindhoven)
29.33 Hanno van Binsbergen, VZC Veenendaal (2004 NK Amsterdam)
29.46 Pieter Jan de Vries, AZ&PC (2011 ONK Eindhoven)
29.53 Aaron Eisank, ZON/S&S (2009 ONK Eindhoven)
29.58 Sébas van Lith, Aqua-Novio'94 (2011 ONK Eindhoven)
29.62 Melvin Bakker, de Houtrib (1993 NK Amersfoort)
29.62 Jeroen van den Berkt, PSV (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
29.65 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven)
29.67 Jurgen Langer, SV Aachen (1996)

29.68 Mans Broekgaarden, DWK-XCESS (2007 NK Amsterdam)
29.74 Jens Bakker, de Dolfijn (2011 Antwerpen Diamond Race)
29.74 Jordan Kraaijenhof, AZ&PC (2012 Int.wedstrijd Seraing)
29.75 Arjan Reijerse, DWK (1998 NK Eindhoven)
29.77 Joost Hoetjes, DWK (2000 NK Drachten)
29.80 Arjan van der Berg, de Haaien (1998)
29.80 Mark Baars, MNC Dordrecht (2012 Dordrecht)
29.84 Joep van Grunsven, Eiffel Swimmers PSV (2012 ONK Amsterdam)
29.89 Frank Kleyer, PSV (1996)
29.92 Vincent Bakker, DWK-XCESS (2006 NK Eindhoven)

29.94 Jim Corbeau, AZ&PC (1985)
29.97 Casper Tichelaar, AZ&PC (2001 NK Eindhoven)
29.99 Erik Talma, TriVia (2011 ONK Eindhoven)
30.03 Martin Gildemeester, DZ&PC (2003)

Top 46: 100 meter schoolslag (10 juni 2012)
0.59.50 Lennart Stekelenburg, E.ON-NZA (2009 Swimcup Amsterdam)
1.00.77 Thijs van Valkengoed, WVZ (2009 British Open Sheffield)
1.01.48 Robin van Aggele, AZ&PC (2009 Swimcup Amsterdam)
1.01.94 Marcel Wouda, PSV (2000 OS Sydney)
1.02.24 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.02.56 Ron Dekker, de IJsel (1989 EK Bonn)
1.02.66 Benno Kuipers, DWK (1998 NK Eindhoven)
1.03.06 Roy Smeenge, de Dolfijn (2011 Open NK Eindhoven)
1.03.27 Stefan Hazeleger, DWK (2012 ONK Amsterdam)
1.03.46 Michael van Rijn, Rapido'82 (1991)

1.03.55 Timon Evenhuis, TriVia (2012 ONK Amsterdam)
1.03.60 Sébas van Lith, Aqua-Novio'94 (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.03.69 Gavin van der Werf, HZ&PC Heerenveen (2011 Swim Cup Eindhoven)
1.03.98 Martin de Wildt, PSV (2003 NK Amsterdam)
1.04.15 Devi Wolthuizen, TriVia (2009 ONK Eindhoven)
1.04.36 Rudy Ted de Haan, Anker Team Groningen (2009 NK Eindhoven)
1.04.40 Pieter Jan de Vries, ZV Zwartsluis (2009 KK Kampen)*
1.04.50 Marko van Brummelen, de Zijl/LGB (1990 EJK Duinkerken)
1.04.54 Jim Corbeau, AZ&PC (1986 Orlando)
1.04.70 Brinio Hond, de Amstel (2009 ONK Amsterdam)

1.04.76 Onno Joustra, Zeeschuimers (1988 NK Amersfoort)
1.04.83 Jeroen van den Berkt, PSV (2003 )
1.04.90 Joost Hoetjes, DWK (1999 NWK Eindhoven)
1.04.90 Niels van der Hoek, MNC Dordrecht (2003 NK Amsterdam)
1.04.94 Jurgen Langer, SG Hellas/KZ (1997 NK Eindhoven)
1.04.95 Niels van Eck, Bikkel Hoogeveen (2009 ONK Eindhoven)
1.04.95 Rutger Sloof, DWK (2011 ONK Eindhoven)
1.05.05 Antoine van Weerde, LZ 1886 (1992 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
1.05.16 Jordan Kraaijenhof, AZ&PC (2012 ONK Amsterdam)
1.05.24 Marijn van Zundert, de Dolfijn (2012 ONK Amsterdam)

1.05.25 Joep van Grunsven, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.05.26 Patrick Braam, Zeeschuimers (1988 NK Amersfoort)
1.05.34 Sjaak Oude Ophuis, de Dinkel Denekamp (2006 NK Eindhoven)
1.05.42 Guido Jansen, AZ&PC (2000 EJK Duinkerken)
1.05.42 Joppe Wisse, DZT '62 (2009 ONK Eindhoven)
1.05.47 Mans Broekgaarden, DWK-XCESS (2007 NK Amsterdam)
1.05.48 Melvin Bakker, de Dolfijn (1996 NK Drachten)
1.05.51 Corné Baars, Nautilus (1991 NK Amersfoort)
1.05.51 Casper Tichelaar, AZ&PC (2000 NK Drachten)
1.05.68 Niels van Eck, Bikkel Hoogeveen(2011 Swim Cup Eindhoven)

1.05.69 Mark van der Zijden, DWK (1997)
1.05.78 Casper van Dam, Zwemlust/ den Hommel (1991)
1.05.80 Hanno van Binsbergen, VZC Veenendaal (2003 NWK Dordrecht)
1.05.80 Erik Talma, TriVia (2009 ONK Eindhoven)
1.05.86 Jens Bakker, de Dolfijn (2011 Swim Cup Eindhoven)
1.05.89 Frank Vijver, het Y (1986 NK Amersfoort)

Top 52: 200 meter schoolslag (4 juli 2012)
2.11.35 Lennart Stekelenburg, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Swimcup Eindhoven)
2.11.79 Thijs van Valkengoed, WVZ (2009 British Open Sheffield)
2.13.12 Robin van Aggele, Zwemlust-den Hommel (2006 Dutch Open Swim Cup)
2.14.83 Benno Kuipers, DWK (1997 EK Sevilla)
2.15.79 Sébas van Lith, Aqua-Novio'94 (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.16.17 Marcel Wouda, PSV (1993 Spring Nationals Nashville, USA)
2.16.62 Devi Wolthuizen, TriVia (2009 ONK Eindhoven)
2.17.07 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2010 Open Portugese Coimbra)
2.17.12 Stefan Hazeleger, DWK (2012 ONK Amsterdam)
2.17.39 Ron Dekker, de IJsel (1991 WK Perth)

2.17.99 Lucas Greven, Zeester-Meerval (2012 EJK Antwerpen)
2.18.42 Martin de Wildt, PSV (2004 NK Amsterdam)
2.18.48 Niels van der Hoek, MNC Dordrecht (2003 NK Amsterdam)
2.19.66 Michael van Rijn, DAW (1991)
2.19.92 Camillo Bérénos, de Dolfijn (1996 EJK Kopenhagen)
2.20.38 Rutger Sloof, DWK/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
2.20.46 Georgios Dimitras, PSV (2000 NK Drachten)
2.20.52 Jurgen Langer, SG Hellas/KZ (1997 Universiade Messina)
2.20.89 Jaap van der Vegte, DZ&PC (2007 NK Amsterdam)
2.21.11 Davy Verreussel, Hellas Glana (2009 Euromeet Luxemburg)

2.21.27 Gavin van der Werf, HZ&PC Heerenveen (2011 ONK Eindhoven)
2.21.55 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.21.87 Antoine van Weerde, LZ 1886 (1992)
2.22.26 Jeroen van den Berkt, DWK (2000 NK Drachten)
2.22.28 Mans Broekgaarden, DWK-XCESS (2005 NK Amsterdam)
2.22.27 Joost Hoetjes, DWK (1999 NK Amersfoort)
2.22.44 Jordan Kraaijenhof, AZ&PC (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.22.79 Gavin van der Werf, HZ&PC Heerenveen (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.23.08 Marijn van Zundert, de Dolfijn (2012 Open EDF Parijs)
2.23.10 Patrick Braam, de Zeeschuimers (1988 NK Amersfoort)

2.23.15 Roy Smeenge, de Dolfijn (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.23.33 Casper Tichelaar, AZ&PC (2001)
2.23.37 Stan Steegeling, de Zeeschuimers (1988 Landenwedstrijd Aarhus)
2.23.45 Joep van Grunsven, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.23.58 Frank Vijver, het Y (1986 NK Amersfoort)
2.23.61 Jordan Kraaijenhof, AZ&PC (2011 ONK Eindhoven)
2.24.31 Onno Joustra, Zeeschuimers (1988)
2.24.52 Sebastian Bakker, Team Groningen (2008 NK Eindhoven)
2.24.64 David uit den Bogaard, DWK-XCESS (2006 NK Amsterdam)
2.24.79 Patrick Blom, Nautilus (1997)

2.25.07 Hans Jansen, HPC (1986 NK Amersfoort)
2.25.11 Bjorn Scherbeijn, de Schelde (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.25.15 Coen de Bruijn, Hieronymus (2012 Kringkampioenschappen Eindhoven)
2.25.24 Sjoerd Zanderink, de Dinkel (2010 Sparkassen-Pokalschwimmen Warendorf)
2.25.25 Etienne Grootenboer, Nautilus (1997)
2.25.35 Geert Donkers, Breda (1989)
2.25.46 Albert Boonstra, NZC'21 (1980 OS Selectiewedstrijden Rotterdam)
2.25.55 Joppe Wisse, DZT '62 (2009 ONK Eindhoven)
2.25.57 Dirk Zeelte, de Waalstroom (2012 Kringkampioenschappen Nijmegen)
2.25.90 Niels van Eck, Bikkel Hoogeveen (2009 ONK Eindhoven)

2.25.90 Roald Blok, Octopus (2011 ONK Eindhoven)
2.25.93 Kevin Wolters, SG Hellas/Glana/Nimo (2012 Swim Cup Eindhoven)

Estafettetussentijden met vliegende start

Top 20: 100 meter schoolslag (4 augustus 2012)
1.00.24 Lennart Stekelenburg (2012 OS Londen)
1.00.70 Thijs van Valkengoed (2008 EK Eindhoven)
1.01.20 Marcel Wouda (2000 OS Sydney)
1.01.39 Ron Dekker (1991 WK Perth)
1.01.50 Robin van Aggele (2009 ONK Eindhoven)
1.02.29 Benno Kuipers (1996 OS Atlanta)
1.02.75 Bram Dekker (2010 ONK Eindhoven)
1.03.46 Michael van Rijn (1994 Landenwedstrijd Sarcelles)
1.03.68 Rudy Ted Haan (2009 ONK Eindhoven)
1.02.94 Stefan Hazeleger (2012 ONK Amsterdam)

1.04.16 Pieter Jan de Vries (2011 Open NK/OKT Eindhoven)
1.04.21 Marko van Brummelen (1990 EJK Duinkerken)
1.04.28 Devi Wolthuizen (2010 ONK Eindhoven)
1.04.29 Mark van der Zijden (1996 NK Drachten)
1.04.34 Mans Broekgaarden (2005 NK Amsterdam)
1.04.71 Guido Jansen (2001 NK Eindhoven)
1.04.75 Casper Tichelaar (1997 EJK Glasgow)
1.04.79 Niels van der Hoek (2003 NK Amsterdam)
1.04.81 Rutger Sloof (2009 ONK Amsterdam)
1.04.85 Jens Bakker (2011 ONK Eindhoven)

1.04.94 Jeroen van den Berkt (2006 NK Eindhoven)
1.04.95 Jordan Kraaijenhof (2012 ONK Amsterdam)
1.05.17 Joep van Grunsven (2012ONK Amsterdam)
1.05.28 Albert Boonstra (1980 OS Moskou)
1.05.34 Gavin van der Werf (2010 Friese kampioenschappen Drachten)
1.05.51 Sebastian Bakker (2008 NK Eindhoven)
 

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




17 januari 1998
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl