Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2003: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes

Ranglijsten Rugslag 25 meterbaan 2003

per 31 december 2003, bijgewerkt 21 januari 2004 

Voor reacties/correcties swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Aton Demuth & Co

* handgeklokt
x gezwommen op een 50 meterbaan

50 m. rugslag meisjes 1989 en later
0.32.02*	C.Nap 89 De Eemsrobben
0.32.33	R.Kromowidjojo 90 TriVia
0.32.38*	A.v.d.Hout 90 Haaglanden/Hoogwerf Combinatie
0.32.46*	M.Nijenhuis 92 De Columbiaan
0.32.57*	W.Knot 90 Ritola
0.32.73*	N.Straten 91 De Columbiaan
0.32.74*	B.Bol 89 DAW Finenzo
0.32.78	A.Pol 89 Zignea
0.33.28*	A.Bloemberg 89 Livo
0.33.44x* R.van Kempen 89 De Schotejil
0.33.45*	P.Krol Dexxon-BZ&PC
0.33.48	M.Resink 90 DWK-XCESS

50 m. rugslag meisjes 1987/1988
0.30.26	F.Heemskerk 87 De Zijl/LGB
0.30.55*	C.Kuipers 87 NDD
0.30.90	T.Klein 87 LZ 1886
0.30.99	M.van Vulpen 87 PSV
0.31.34	C.Groeneveld 87 VZC Veenendaal
0.31.48	C.Stuut 88 Stadskanaal
0.31.51*	W.van der Zanden 88 PSV
0.31.55	M.Koudijs 87 Aqua '68
0.31.79	E.de Goeij 87 Aquarijn
0.31.90	J.Schouten 87 ZON/S&S
0.31.91	D.Muilwijk 88 MNC
0.32.07*	M.Op het Veld 87 Patrick

50 m. rugslag dames allemaal
0.28.74	H.Schreuder 84 PSV
0.28.96	S.Valen 78 AZ&PC
0.29.11	L.v.Schaik 86 LZ 1866
0.29.25	S.Buur 85 PSV
0.29.49	R.Schinkel 83 De Whee
0.29.77	S.Luiken 85 PSV
0.29.77	M.Koster 83 Hoogeveen
0.30.25	E.Sluiman 83 DZ&PC
0.30.26	F.Heemskerk 87 De Zijl/LGB
0.30.35*	D.ten Brink 85 WZ&PC

100 m. rugslag meisjes minioren 5 (1993)
1.21.57*	M.Minneboo De Stormvogel
1.22.70*	M.Verkijk WVZ (1994)
1.22.96	E.Hutten ESCA
1.23.50x*I.Rouw Zeester-Meerval
1.23.79*	V.Abulafia De Meeuwen
1.24.49*	M.Hamilton WVZ
1.24.99*	M.Julicher De Wiekslag
1.25.08*	S.Diphoorn Hoogeveen
1.25.44*	S.de Boer Alliance
1.25.86*	L.Taal De Devel
1.25.87*	M.Erkens DWK-XCESS
100 m. rugslag meisjes minioren 6 (1992)
1.14.08*	M.Nijenhuis De Columbiaan
1.16.14*	L.Kranenberg De Whee
1.17.23*	M.v.d.Sluys Kerkdriel
1.18.18*	I.Arts SG Noord-Limburg
1.18.54*	L.Kempen GZC DONK
1.18.77*	K.Jacobs AZ&PC
1.19.59*	Y.Versteeg De Veene
1.19.73*	M.v.d.Meer Zeester-Meerval
1.20.12*	C.Maris De Houtrib
1.20.26*	C.Rooker WZ&PC
100 m. rugslag meisjes junioren 1 (1991)
1.10.00	N.Straten De Columbiaan
1.13.86*	I.Meengs De Maarkel
1.14.66	M.Feyt AZ&PC
1.14.67*	K.ter Doest De Whee
1.15.22*	T.Peeters Mosa Regio
1.15.51*	J.Lu Poseidon'56
1.15.59*	C.Willems Wychen
1.15.60*	K.Bougrimov MNC
1.15.67*	L.Kop Jansen Van Vliet Barracuda
1.15.76*	M.Vooren Start '99
100 m. rugslag meisjes junioren 2 (1990)
1.10.33	M.Resink DWK-XCESS
1.10.78*	A.v.d.Hout HHC
1.10.88*	W.Knot Ritola
1.11.00*	R.Kromowidjojo TriVia
1.12.03*	L.Verouden HZ&PC Horst
1.12.27*	L.Weekers Tempo
1.12.31*	M.Dijkhuis De Pinguin
1.12.58*	S.Oude Weernink Arke de Dinkel
1.12.58*	M.de Vos PSV
1.12.95*	N.Beerens De Dommelbaarzen
100 m. rugslag meisjes jeugd 1 (1989)
1.08.97*	C.Nap Eemsrobben
1.09.45	A.Pol Zignea
1.09.76*	M.Meems Stadskanaal
1.10.06*	A.Boomars OZ&PC
1.10.82*	A.Bloemberg Livo
1.10.96*	A.Heerschop ZV Zwartsluis
1.11.12*	B.Bol DAW-FINENZO
1.11.73	H.Langlere Aquarijn
1.11.94*	M.Gaspersz SG Haaglanden/Hoogwerf
1.12.05*	C.Bremmer De Columbiaan
1.12.07*	A.Kuperman SG Hellas/Glana/KZ
100 m. rugslag meisjes jeugd 2 (1988)
1.05.85*	W.v.d.Zanden PSV
1.07.64*	E.Witlox RZC
1.08.14*	C.Stuut Stadskanaal
1.08.21	D.Muilwijk MNC
1.08.58*	M.Nijhuis OZ&PC
1.09.19*	A.Hendriksen De Columbiaan
1.09.16*	L.Everlo OZ&PC
1.09.39*	A.Doornbos Eemsrobben
1.09.95*	S.Rombout Koewacht
1.09.99*	M.Wageman Eemsrobben
100 m. rugslag senioren jeugd 1 (1987)
1.05.17*	F.Heemskerk De Zijl/LGB
1.06.35*	T.Klein LZ 1886
1.07.26*	C.Kuipers NDD
1.07.48*	C.Groeneveld VZC Veenendaal
1.07.60*	E.de Goeij Aquarijn
1.08.54*	K.Althanning OZ&PC
1.08.55*	L.Koolen SG Hellas/Glana/KZ
1.08.90*	L.Kroese De DolfijnSPAX
1.09.02	P.Scheepbouwer De Whee
1.09.07*	M.Op het Veld Patrick
100 m. rugslag dames 1986
1.02.81	L.v.Schaik 86 LZ 1886
1.05.51*	M.v.d.Tol 86 Oceanus
1.07.82*	A.Otten 86 DWK-XCESS
100 m. rugslag dames 1985
1.02.56	S.Buur PSV
1.02.88*	S.Luiken PSV
1.04.18*	M.Stuiver AZ&PC
1.05.12*	D.ten Brink WZ&PC
1.06.50*	E.Hamstra TriVia
100 m rugslag dames allemaal
1.00.75	H.Schreuder 84 PSV
1.02.06	R.Schinkel 83 De Whee
1.02.56	S.Buur 85 PSV
1.02.81	L.v.Schaik 86 LZ 1886
1.02.88*	S.Luiken 85 PSV
1.03.75	M.Koster 83 Hoogeveen
1.04.00x	S.Valen 78 AZ&PC
1.04.18*	M.Stuiver 85 AZ&PC
1.04.26*	C.Groot 82 De Dolfijn SPAX
1.05.12*	D.ten Brink 85 WZ&PC
1.05.14*	M.Janssen 82 RZC
1.05.17*	F.Heemskerk 87 De Zijl/LGB

200 m. rugslag meisjes junioren 1 en later (1991)
2.34.64*	N.Straten De Columbiaan
2.37.10*	M.Nijenhuis De Columbiaan (1992)
2.38.41*	L.Kop Jansen Van Vliet Barracuda
2.42.60*	M.Vooren Start '99
200 m. rugslag meisjes junioren 2 (1990)
2.32.08*	W.Knot Ritola
2.34.15*	M.Resink DWK-XCESS
2.34.89x*L.Verouden HZ&PC
2.35.56*	K.Bouw DWK-XCESS
2.36.01*	A.v.d.Hout SG Westland 
2.36.42	S.Oude Weernink Arke de Dinkel
2.37.82*	M.Dijkhuis De Pinguin
2.37.91*	R.Kromowidjojo TriVia
2.37.96x	L.Weekers Tempo
2.38.44	J.Witteveen Aquarijn
200 m. rugslag meisjes jeugd 1 (1989)
2.28.92	C.Nap Eemsrobben
2.31.46	H.Langlere Aquarijn
2.32.61*	M.Gaspersz SG HHC
2.33.75*	A.Heerschop ZV Zwartsluis
2.33.85*	S.Lina Dexxon BZ&PC
2.34.74	A.Bloemberg Livo
2.35.23*	B.Bol DAW Finenzo
2.35.24*	L.van Dinten SG Westland
2.35.65*	M.Nijhoff Njord
2.35.76*	S.Dekker SG Midden-Nederland
2.35.79*	S.v.d.Bogaard RZ
200 m. rugslag meisjes jeugd 2 (1988)
2.20.51	W.v.d.Zanden PSV
2.24.58*	D.Muilwijk MNC
2.25.41*	E.Witlox RZC
2.25.45*	L.Everlo OZ&PC
2.27.18	W.Scheepers PSV
2.28.26*	C.Stuut DZ&PC
2.28.36*	A.Hendriksen Columbiaan
2.29.11*	M.Boersen VZC Veenendaal
2.29.25*	E.Sollie De Waalstroom
2.29.40*	A.Scheper Hoogeveen
200 m. rugslag senioren dames 1 (1987)
2.22.36*	F.Heemskerk De Zijl/LGB
2.25.13*	T.Klein LZ 1886
2.26.03	P.Scheepbouwer De Whee
2.27.04*	K.Althanning OZ&PC
2.27.13*	L.Kroese De Dolfijn SPAX
2.27.20*	L.v.d.Molen De Whee
2.28.24*	L.Jongenengel Van Vliet Barracuda
2.28.35*	C.Groeneveld VZC Veenendaal
2.28.38*	T.Lukassen Zuiderzeezwemmers
2.28.41*	A.Bravo SG Het Y-mere
200 m. rugslag dames allemaal
2.11.80	R.Schinkel  83 De Whee
2.13.81	H.Schreuder 84 PSV/Philips
2.15.93*	M.Koster 83 Hoogeveen
2.17.86	L.v.Schaik 86 LZ 1886
2.19.51*	T.Bakker 84 DWK XCESS
2.19.62	M.ten Brink 81 Rutac Swim Team
2.19.72*	R.Terink 84 DWK-XCESS
2.20.03*	J.van Keulen 84 AZ&PC
2.20.38x	C.Lemmen 85 DWK-XCESS
2.20.51	W.v.d.Zanden 88 PSV
2.20.90	M.Scheepbouwer 84 De Whee
2.21.03*	E.Hamstra 85 TriVia

Jongens en Heren
50 m. rugslag jongens 1987 en later
0.27.40	Nick Driebergen 87 LZ 1886
0.27.93*	J.Verlinden 88 RZ
0.28.33	W.v.d.Vegte 87 DZ&PC
0.28.44*	T.Driessen 87 ESCA
0.28.63*	T.Stocker 87 De Dolfijn SPAX
0.28.99*	P.van Heukelem 89 TriVia
0.29.11*	J.Westerhuis 87 DZ&PC
0.29.16	P.Arentsen 88 RZC
0.29.20	M.Hoeijenbos 88 MNC
0.29.37	T.van Wingerden 87 MNC
50 m. rugslag jongens 1985/1986
0.27.00*	R.Hagelstein 86 VZC Veenendaal
0.27.32	J.de Jong 85 MNC
0.27.44	M.Ellenkamp 85 NDD
0.27.51	R.Lijesen 85 Van Vliet Barracuda
0.27.72	J.Tameling 85 LZ 1886
0.27.77*	B.v.d.Ven 86 Zeester-Meeval
0.28.05	S.Vleerlaag 85 WZ&PC
0.28.32	J.Sprakel 85 Hoogeveen
0.28.38*	J.de Vos 86 PSV
0.28.40	N.Hagelstein 86 VZC Veenendaal
0.28.42*	J.Kersten 86 De Columbiaan
50 m. rugslag heren allemaal
0.24.73	M.Zastrow 77 PSV
0.25.23	B.Tamminga 81 PSV
0.26.01	E.Tamminga 82 DWK-XCESS
0.26.06	J.Keetman 84 DWK-XCESS
0.26.18	K.Zwering 81 PSV
0.26.32	R.Mertens 82 PSV
0.26.49x	S.Ganzevles 82 DWK-XCESS
0.27.00*	R.Hagelstein 86 VZC Veenendaal
0.27.16	J.Kenkhuis 80 De Dolfijn SPAX/TZA
0.27.26*	T.Ruinemans 74 Arke de Dinkel

100 m. rugslag jongens minioren 5 en later (1993)
1.22.19*	W.v.d.Maarel NDD
1.22.80*	R.Dekker Oeza
1.23.07*	R.Bos Aquapoldro
1.23.47*	T.Dinkelberg Vlaardingen
1.23.68*	D.Dreesens Noord Limburg
1.24.06*	J.Cassuto Sassenheim
1.24.39*	D.Bugel Stadskanaal
1.24.72*	W.de Jong WVZ
1.24.76*	M.Correļa Zeester-Meerval
1.24.95*	T.Dinkelberg Vlaardingen
100 m. rugslag jongens minioren 6 (1992)
1.12.22*	J.van Leuven Rapido '82
1.17.07*	B.Bloemberg Livo
1.17.71*	A.Munsters Mosa Regio
1.17.74*	B.van Houwelingen De Schelde
1.18.17*	B.Hamelink SC Salland
1.18.57*	E.Wegman De Kempvis
1.19.33*	M.Muthert Stadskanaal
1.19.59*	R.van Doeselaar Koewacht
1.20.20x*M.Marissen Nunspeet
1.20.23*	D.Eliveld Rapido '82
100 m. rugslag jongens junioren 1 (1991)
1.07.48*	E.Hagting Stadskanaal
1.09.91*	J.de Ruiter SG Hellas/Glana/KZ
1.13.00*	M.van Ginkel VZC Veenendaal
1.13.65*	J.Huijgens Alliance
1.13.75*	R.Koning De Columbiaan
1.13.91*	M.van Beusekom TriVia
1.13.94*	R.de Goeij Aquarijn
1.14.06*	M.Boers Noordkop-Zeemacht
1.14.21*	R.van Voskuilen SG Het Y-mere
1.14.43*	O.Sondermeijer De Columbiaan
100 m. rugslag jongens junioren 2 (1990)
1.05.64*	A.Tempel Hoogeveen
1.06.96*	J.Willemsen Aquapoldro
1.07.19*	V.de Ruiter Poseidon'56
1.08.45	D.v.d.Pluijm LZ 1886
1.08.63* O.v.d.Biggelaar PSV
1.09.25*	L.v.d.Heijden Njord
1.09.77*	R.v.d.Linden De Schelde
1.09.88*	J.Awater BZC Dolfijnen
1.09.93	M.Correļa Zeester-Meerval
1.10.16*	D.Ratering Livo
100 m. rugslag jongens junioren 3 (1989)
1.02.45*	H.v.Niejenhuis De DolfijnSPAX
1.03.69*	S.Groeneweg De Lansingh
1.04.09*	D.Mooij HZ&PC
1.04.10	J.Smits DZ&PC
1.04.32*	P.v.Heukelem TriVia
1.05.40*	M.Kruin Aquarijn
1.06.14*	R.Kombrink GZC Kombrink
1.06.21*	W.Breton Aquarius
1.06.28	C.de Waal Malefijt Noordkop/Zeemacht
1.06.54*	R.v.d.Ven SG Nauthusa
100 m. rugslag jongens junioren 4 (1988)
1.01.76*	P.Arentsen RZC
1.01.84*	J.Verlinden RZ
1.01.92	R.Boon NDD
1.03.26*	E.Verholt Noord Veluwe
1.04.16*	N.v.d.Molen EZC
1.04.47*	N.de Ridder Koewacht
1.04.80*	M.Schilders De Kempvis
1.05.20*	Y.Wildeboer Nanere TriVia
1.05.24*	M.Bottinga Vlaardingen
1.05.44	M.v.d.Schaaf De DolfijnSPAX
1.05.47*	K.Hondsmerk De Schelde
100 m. rugslag jongens jeugd 1 (1987)
0.58.54*	Nick Driebergen LZ 1886
1.01.45	T.Stocker De Dolfijn SPAX
1.01.44*	J.Westerhuis DZ&PC
1.02.39*	M.Heijnen Hellas/Glana/KZ
1.03.10*	N.Koster Hoogeveen
1.03.27*	H.Minkels Zegenwerp
1.03.44*	M.Hoeijenbos MNC
1.03.52*	H.van Merwijk BZC Dolfijnen
1.03.85*	T.Driessen PFC Rheden
1.04.36*	T.v.Wingerden MNC
100 m. rugslag jongens jeugd 2 (1986)
0.59.22*	B.v.d.Ven Zeester-Meerval
0.59.63	R.Hagelstein VZC Veenendaal
1.01.02*	S.de Die De Schelde
1.01.10*	N.Hagelstein VZC Veenendaal
1.01.43*	J.Kersten De Columbiaan
1.01.60*	M.v.d.Linden LZ 1886
1.01.64*	J.de Vos PSV
1.02.00*	J.v.d.Berg Zaltbommel
1.02.06*	R.v.d.Merwe DES
1.02.10*	L.Stekelenburg MNC
1.02.11*	J.Sprakel Hoogeveen
100 m. rugslag senioren heren 1 (1985)
0.58.72*	R.Lijesen Van Vliet Barracuda
0.58.83*	S.Vleerlaag WZ&PC
0.59.89*	J.Tameling LZ 1886
1.00.28*	M.Ellenkamp NDD
1.00.43*	S.Karssen DWK-XCESS
1.00.64*	J.de Jong MNC
1.01.00*	J.Barends DWK-XCESS
1.01.54*	T.v.d.Sterren Patrick
1.01.88*	S.Verlinden RZ
100 m. rugslag heren allemaal
0.53.51	K.Zwering 81 PSV
0.53.72	M.Zastrow 77 PSV
0.55.80	S.Ganzevles 82 DWK-XCESS
0.56.69	B.Tamminga 81 PSV
0.56.73	J.Keetman 84 DWK-XCESS
0.58.04*	A.v.Bavel 81 De Kempvis
0.58.54*	Nick Driebergen 87 LZ 1886
0.58.72*	R.Lijesen 85 Van Vliet Barracuda
0.58.83*	S.Vleerlaag 85 WZ&PC
0.58.91*	T.Ruinemans 74 Arke de Dinkel

200 m. rugslag jongens junioren 1 (1991)
2.24.52*	E.Hagting Stadskanaal
200 m. rugslag jongens junioren 2 (1990)
2.23.93*	A.Tempel Hoogeveen
2.25.58	D.v.d.Pluijm LZ 1886
2.26.10*J.Willemsen Aquapoldro
2.27.02*	V.de Ruiter Poseidon'56
2.28.06*	O.Achterberg VZC Veenendaal
2.29.43*	D.Ratering Livo
2.30.00*	T.Dijkstra TriVia
2.30.84*	M.Correļa Zeester-Meerval
2.31.47*	E.Dursun De Zijl/LGB
2.31.87*	J.Awater BZC Dolfijnen
200 m. rugslag jongens junioren 3 (1989)
2.14.53*	H.van Niejenhuis De DolfijnSPAX
2.14.76*	J.Smits DZ&PC
2.17.80*	D.Mooij HZ&PC Heerenveen
2.17.86*	P.v.Heukelem TriVia
2.19.26*	S.Groeneweg De Lansingh
2.20.56*	C.Villa Rikkers De Meer
2.22.68*	R.Calsbeek Orca
2.23.43*	R.Kombrink GZC DONK
2.23.66*	B.Dekker SG hellas/Glana/KZ
2.24.02*	M.Roobeek De Waalstroom
200 m. rugslag jongens junioren 4 (1988)
2.12.54*	J.Verlinden RZ
2.15.59	R.Boon NDD
2.15.91*	P.Arentsen RZC
2.17.24	N.de Ridder Koewacht
2.17.78*	M.v.d.Schaaf De Dolfijn SPAX
2.18.22*	N.v.d.Molen EZC
2.19.07*	E.Verholt Noord-Veluwe
2.19.56	M.Schilders De Kempvis
2.20.86*	M.Bottinga Vlaardingen
2.20.88*	J.Schröder TriVia
200 m. rugslag jongens jeugd 1 (1987)
2.09.94	Nick Driebergen LZ 1886
2.14.53	J.Westerhuis DZ&PC
2.16.75*	N.Koster Hoogeveen
2.17.14*	A.Schelvis WVZ
2.17.78	M.Hoeijenbos Poseidon'56
2.18.59*	M.Heijnen Hellas/Glana/KZ
2.19.06*	T.Driessen ESCA
2.19.11	T.v.Wingerden MNC
2.19.21	T.Stocker De DolfijnSPAX
2.20.12*	M.de Roos Neptunia '24
200 m. rugslag jongens jeugd 2 (1986)
2.09.06*	R.Hagelstein VZC Veenendaal
2.10.95*	R.v.d.Merwe DES
2.13.16*	N.Hagelstein VZC Veenendaal
2.13.22*	J.Kersten De Columbiaan
2.13.85*	J.Sprakel Hoogeveen
2.14.75	J.de Vos PSV
2.15.35*	M.v.d.Linden LZ 1886
2.15.56*	L.Stekelenburg MNC
2.16.28*	M.van Pijkeren HZ&PC Heerenveen
2.16.61	M.Sligman Livo
200 m. rugslag senioren heren 1 (1985)		
2.05.78	S.Karssen DWK-XCESS
2.09.60*	R.Lijesen Van Vliet Barracuda
2.12.29*	J.Tameling LZ 1886
2.12.67*	S.Bouts Mosa Regio
2.13.29*	S.Vleerlaag WZ&PC
2.13.31*	M.Ellenkamp NDD
2.13.49*	B.van Velthoven De Zijl/LGB
2.14.13*	K.Kop Jansen Van Vliet barracuda
2.15.17*	S.Verlinden RZ
2.15.90*	T.Campschroer PFC Rheden
200 m. rugslag heren allemaal
1.54.57	K.Zwering 81 PSV
1.58.93	S.Ganzevles 82 De Dolfijn SPAX/TZA
2.04.28	J.Keetman 84 DWK-XCESS
2.05.54*	A.v.Bavel 81 De Kempvis
2.05.78	S.Karssen 85 DWK-XCESS
2.06.60*	B.Tamminga 81 DWK-XCESS
2.07.94x	M.Zastrow 77 PSV
2.08.32	D.de Wit 83 DWK-XCESS
2.09.06*	R.Hagelstein 86 VZC Veenendaal
2.09.32*	N.v.d.Zandt 83 PSV
All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




21 september 1988
Met 2.30.83 op de 200 meter schoolslag vestigt Linda Moes (Eemsrobben) in de Olympische B-finale een Nederlands record. Het is in Seoul een voortreffelijke prestatie van de zwemster uit Veendam.
Met 2.30.83 op de 200 meter schoolslag vestigt Linda Moes (Eemsrobben) in de Olympische B-finale een Nederlands record. Het is in Seoul een voortreffelijke prestatie van de zwemster uit Veendam.



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl