Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2009: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag

Ranglijsten Rugslag 25 m.baan 2009

Dit zijn ranglijsten met tijden, gezwommen in het KALENDERJAAR 2009

per 31 december 2009 bijgewerkt op 16 januari 2010 10.00 uur

Voor reacties/correcties/aanvullingen Swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Aton Demuth & Jos van Kuijeren

x = gezwommen op een 50 meter baan
* = opgenomen met digitale chronometers

Meisjes-Dames

50 m. rugslag meisjes minioren 4 en later
38.73* Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
39.51* Sophie 't Hart 00 de Columbiaan
40.41 Marit Boxum 00 ZV Zwartsluis
40.36* Myrthe Bakker 00 Aquarijn
40.40* Jasmijn Bal 00 Poseidon'56
40.42* Laura van Engelen 00 AquAmigos
40.52* Jasmijn Boon 00 Electrolux AZC
41.29* Loulou Janssen 01 de Columbiaan
41.71* Josse Marsman 00 Njord
41.92* Marlin Klarenbeek 00 ZPC De Hof
50 m. rugslag meisjes minioren 5
36.49* Ruby Belfor 99 de Columbiaan
36.70* Eelke Roman 99 LZ 1886
38.21 Laura Stegge 99 de Dinkel
38.30* Erica Schoenmakers 99 Nuenen
38.44* Jade Groeneveld 99 de Biesboschzwemmers
38.53* Frederique Janssen 99 Arethusa
38.58* Sophie Schagen 99 de Houtrib
38.90* Manon Aerssens 99 Scheldestroom
38.93* Marieke Tienstra 99 TriVia
39.34 Daphne JurriŽns 99 de Veene
50 m. rugslag meisjes junioren 1
33.89* Chelsea Merfol 98 de Rijn
34.30 Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
34.88* Raiesha Sardar 98 ZC Ooievaar
34.95* Rosanne Leeuwis 98 DWK
35.60* Tobie Saparuwe 98 Kimbria
36.07* Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn
36.30* Jinte Worsteling 98 de Houtrib
36.46* Brigitte Sleeking 98 MNC Dordrecht
36.59* Amber Visser 98 ZPC Appingedam
36.63* Tamara Brouwers 98 Eiffel Swimmers PSV
50 m. rugslag meisjes junioren 2 
32.06* Denise Schulpen 97 Aquarijn
33.04* Lisanne van Avezaath 97 TriVia
33.13 Maaike van Veen 97 Dedemsvaart AC
33.51* Saranda Hofstra 97 de Kikker
33.89* Danique Scheepers 97 ZPK Budel
34.11 Naomi Janssen 97 Aqua Novio '94
34.14* Mirl de Boer 97 DAW-Finenzo
34.25* JoŽlle Geerts 97 Poseidon '56
34.39* Marre Zandringa 97 Orca
34.47 Amy van Blitterswijk 97 BZC Dolfijnen
50 m. rugslag meisjes junioren 3 
29.91 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73
30.06 Esmťe Bos 96 DWK
31.34 Marceline de Cloe 96 TRB-RES
31.50* Rosa Veerman 96 WZ&PC
31.64* Sabine van den Hoeven 96 de Veene
32.75* Lotte Langenhoff 96 Zeester Meerval
32.86* Dieudonnť Houtkamp 96 Bikkel Hoogeveen
32.93 Esmee Vermeulen 96 E.ON-NZA
32.99* Roxann Geenen 96 DAW-Finenzo
33.00* Cynthia Verkaik 96 de Granaet
50 m.rugslag meisjes jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 31.55)
29.57 Sylvia Dik 95 TriVia
30.01 Annemarie Worst 95 Octopus
30.51* Cynthia van Beusekom 95 TriVia
30.77* Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
31.29* Lizzy Janssen 95 Heldense VZ
31.36* Lin he Yu 95 Poseidon'56
31.81 Maxime Verschuur 95 de Dolfijn
31.82* Judith Vos 95 Zeester-Meerval
31.84* Rosanne Padt 95 DAW-Finenzo
31.85* Femke Leenstra 95 Orca
50 m.rugslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 31.19) 
28.82 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
29.70* Sharon Gelmers 94 Octopus
30.01 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan
30.72 Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
30.80 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
30.83 Claire de Winter 94 AZ&PC
31.02 Marjolein Delno 94 de Rijn
31.50* Dian Kortleve 94 Wiekslag
31.55* Jaimy Lee Taskin 94 Noordwijkerhout
31.72 Rixt Veldkamp 94 GZVW
50 m. rugslag dames senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 30.73)
29.34 Ashley Verburg 93 Eiffel Swimmers PSV
29.59 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
29.82 Judith Stap 93 de Stormvogel
30.29 Kyra Rietveld 93 TriVia
30.40 DaniŽlle Middel 93 Bikkel Hoogeveen
30.60 Merel van der Ent 93 de Stormvogel
30.78* Andrea Kneppers 93 ZV Hoorn
30.94* Manon Minneboo 93 de Stormvogel
31.15* Shelley de Boer 93 WZ&PC Purmerend
31.16* Mariska Scheel 93 de Lansingh
50 m. rugslag dames 1992 (NK-limiet Amsterdam 30.18) 
29.13 Kimberley Albers 92 Vlaardingen
29.41 Miranda Nijenhuis 92 de Columbiaan/E.ON-NZA
30.44 Malissa van der Horst 92 Zwemlust den Hommel
30.82 Chantalle van der Fluit 92 DAW Finenzo
31.29* Naomi Julicher 92 Wiekslag
31.35 Marloes Giesselink 92 OZ&PC
31.39* Lotte Goosen 92 DIO
31.40 Denise Boereboom 92 Van Vliet Barracuda
31.54x Maud van de Meer 92 Eiffel Swimmers PSV
31.67* Loes van Ooijen 92 de Rijn
50 m. rugslag dames allemaal  (NK-limiet Amsterdam 30.18)
26.32 Hinkelien Schreuder 84 Eiffel Swimmers PSV
27.11 Ranomi Kromowidjojo 90 Eiffel Swimmers PSV
27.79 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
28.30 Willemijn Knot 90 de Dolfijn/E.ON-NZA
28.62 Anja van der Hout 90 de Dolfijn
28.82 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
29.07 Evy Witlox 88 E.ON-NZA
29.13 Kimberley Albers 92 Vlaardingen
29.25 Inge Dekker 85 Eiffel Swimmers PSV
29.34 Ashley Verburg 93 Eiffel Swimmers PSV

100 m. rugslag meisjes minioren 4 en later
1.18.26* Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
1.27.74* Julia Barkhuis 00 Stadskanaal
1.30.21* Josee Keizer 00 GZVW
1.30.43* Sophie 't Hart 00 de Columbiaan
1.30.89* Marieke Wildeboer 01 GZVW
1.31.00* Sanne Heemskerk 01 LZ1886
1.31.50* Amber Kerkhofs 00 ZC Eijsden
1.31.86* Anna Harbers 00 HZ&PC Heerenveen
1.32.03* Myrthe Beijen 00 Go Swim
1.32.12* Marlin Klarenbeek 00 ZPC de Hof
100 m. rugslag meisjes minioren 5
1.18.54* Eelke Roman 99 LZ 1886
1.20.61* Manon Aerssens 99 Scheldestroom
1.20.92 Ruby Belfor 99 de Columbiaan
1.21.51* Marieke Tienstra 99 TriVia
1.21.62* Nina Geul 99 Aqua-Novio
1.22.14* Erica Schoenmakers 99 Nuenen
1.23.54* Sophie Schagen 99 de Hotrib
1.24.16* Laure Stegge 99 de Dinkel
1.24.76* Isa Willemsen 99 Zaltbommel
1.24.89* Daphne JurriŽns 99 de Veene
100 m. rugslag meisjes junioren 1 (NJK-limiet Heerenveen 1.18.09)
1.13.58* Chelsea Merfol 98 de Rijn
1.14.55 Raiesha Sardar 98 ZC Ooievaar
1.15.22* Rosanne Leeuwis 98 DWK
1.15.42 Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn
1.16.71 Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
1.16.79* Daphne de Wildt 98 Aqua Novio '94
1.17.16 Valerie van Roon 98 d'ELFT
1.17.30* Jinte Worsteling 98 de Houtrib
1.17.51* Daniek Platje 98 de Pinquin
1.17.51* Nynke Klokman 98 DZ&PC
100 m. rugslag meisjes junioren 2  (NJK-limiet Heerenveen 1.14.98)
1.08.86* Denise Schulpen 97 Aquarijn
1.10.84* Maaike van Veen 97 Dedemsvaart
1.11.29* Naomi Janssen 97 Aqua Novio '94
1.11.63 Lisanne van Avezaath 97 Stadskanaal
1.12.77* Marre Zandringa 97 Orca
1.12.93* Saranda Hofstra 97 de Kikker
1.12.95* Mirl de Boer 97 DAW-Finenzo
1.13.73* Amy van Blitterswijk 97 Aqua Novio '94
1.13.83 Claris de Vries 97 DZ&PC
1.14.12* Esmee Six 97 Eiffel Swimmers PSV
100 m. rugslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet Heerenveen 1.12.76)
1.04.28 Maaike de Waard 96 Zeehond '73
1.04.96 Esmťe Bos 96 DWK
1.06.85 Esmee Vermeulen 96 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.07.36* Rosa Veerman 96 Ed-Vo
1:07.62 Marceline de Cloe 96 TRB-RES
1.09.37 Julia Brouwers 96 WZ&PC
1.10.05 Sabine van den Hoeven 96 De Veene
1.10.23 Elisabeth Rivard 96 WVZ
1.10.89* Claudia Rijkhoff 96 ZV Hoorn
1.11.02* Karla Westenberg 96 EZC
100 m. rugslag meisjes jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 1.08.37)
1.04.20 Annemarie Worst 95 Octopus
1.04.62 Sylvia Dik 95 TriVia
1.05.42* Monique van den Struik 95 Stadskanaal
1.06.54* Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
1.07.55 Cynthia van Beusekom 95 TriVia
1.08.23* Maartje de Wit 95 WVZ
1.08.56* Noortje Timmerman 95 de Dinkel
1.08.58* Lin he Yu 95 Poseidon '56
1.08.61 Myrthe Sytsema 95 HZ&PC Heerenveen
1.09.11 Rachelle Visser 95 AZ&PC
100 m. rugslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 1.07.61)
1.01.54 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.04.13 Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
1.05.29 Sharon Gelmers 94 Octopus
1.06.27* Tamara van Vliet 94 de Columbiaan
1.06.29 Danť Mulder 94 Aquarijn
1.06.36 Marjolein Delno 94 De Rijn
1.06.76 Claire de Winter 94 GoSwim
1.06.82 Michelle Verouden 94 Eiffel Swimmers PSV
1.07.19 Dian Kortleve 94 Wiekslag
1.07.24* Parand Zarekiani 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
100 m. rugslag meisjes jeugd allemaal
1.01.56 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.04.21 Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
1.04.62 Sylvia Dik 95 TriVia
1.04.67 Annemarie Worst 95 Octopus
1.05.42* Monique van den Struik 95 Stadskanaal
1.06.27* Tamara van Vliet 94 de Columbiaan
1.06.29 Danť Mulder 94 Aquarijn
1.06.36 Marjolein Delno 94 De Rijn
1.06.77 Claire de Winter 94 GoSwim
1.06.82 Michelle Verouden 94 Eiffel Swimmers PSV

100 m. rugslag senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 1.06.46)
0.59.69 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
1.03.86 Judith Stap 93 de Stormvogel
1.04.79 DaniŽlle Middel 93 Bikkel Hoogeveen
1.05.49 Kyra Rietveld 93 TriVia
1.05.61 Andrea Kneppers 93 Hoorn
1.05.65* Ashley Verburg 93 Eiffel Swimmers PSV
1.06.23* Milou Julicher 93 Wiekslag
1.06.25 Manon Minneboo 93 Stormvogel
1.06.97 Kiki Klerks 93 ZV Vlaardingen
1.07.07 Ela Hutten 93 SBC2000
100 m. rugslag dames 1992 (NK-limiet Amsterdam 1.05.20)
1.01.28 Miranda Nijenhuis 92 de Columbiaan/E.ON-NZA
1.02.11 Kimberley Albers 92 Eiffel Swimmers PSV
1.05.73* Malissa van der Horst 92 Zwemlust den Hommel
1.06.48 Naomi Julicher 92 Wiekslag
1.06.89* MariŽl Borgerink 92 de Dinkel
1.07.39* Inge Arts 92 Zeester-Meerval
1.07.42* Marloes Giesselink 92 OZ&PC
1.07.67* Yvon Versteeg 92 de Veene
1.07.81* Sharon van der Leest 92 WZ&PC
1.07.92* Lotte Goosen 92 Zeester-Meerval
100 m rugslag dames allemaal (NK-limiet Amsterdam 1.05.20)
0.59.39 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
0.59.69 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
1.00.83 Femke Heemskerk 87 de Dolfijn/ E.ON-NZA
1.00.86 Inge Dekker 85 Eiffel Swimmers PSV
1.01.28 Miranda Nijenhuis 92 de Columbiaan/E.ON-NZA
1.01.52 Anja van der Hout 90 de Dolfijn
1.01.54 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.02.02 Rieneke Terink 84 AZ&PC
1.02.10 Willemijn Knot 90 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.02.11 Kimberley Albers 92 Eiffel Swimmers PSV

200 m. rugslag meisjes junioren 1 (NJK-limiet Heerenveen 2.49.52)
2.36.04* Chelsea Merfol 98 de Rijn
2.38.68 Tessa Vermeulen 98 De Dolfijn
2.38.92* Rosanne Leeuwis 98 DWK
2.41.97* Raiesha Sardar 98 ZC Ooievaar
2.42.85* Valerie van Roon 98 D'Elft
2.43.45* Carmen van de Rijt 98 ZC Valkenburg
2.43.70* Daphne de Wildt 98 Aqua Novio ī94
2.44.47* Chayenne Poorts 98 Nimo
2.44.89* Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
2.46.33* Brigitte Sleeking 98 MNC Dordrecht
200 m. rugslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet Heerenveen 2.42.78)
2.27.72* Maaike van Veen 97 Dedemsvaart AC
2.32.29* Denise Schulpen 97 Aquarijn
2.35.30* Judith Veldman 97 Eemsrobben
2.35.92* Lisanne van Avezaath 97 Stadskanaal
2.37.10* Claris de Vries 97 DZ&PC
2.37.90 Marre Zandringa 97 Orca
2.37.95* Mirl de Boer 97 DAW Finenzo
2.38.25* Lindy Nijhuis 97 OZ&PC
2.38.99* Marije Dinkelberg 97 Vlaardingen2.39.60* Kim Visser 97 Racing Club
2.39.92* Naomi Janssen 97 Aqua Novio '94
200 m. rugslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet Heerenveen 2.37.95)
2.17.32 Maaike de Waard 96 Zeehond '73
2.19.85 Esmťe Bos 96 DWK
2.22.21* Julia Brouwers 96 WZ&PC
2.22.62* Esmee Vermeulen 96 De Dolfijn/E.ON-NZA
2.24.13* Rosa Veerman 96 WZ&PC
2.26.84 Marceline de Cloe 96 TRB/RES
2.27.08* Elisabeth Rivard 96 WVZ
2.28.79* Sabine van den Hoeven 96 de Hof
2.32.60 Amber Stienstra 96 dīELFT
2.32.60* Lotte Dalmeijer 96 Luctor et Emergo
200 m. rugslag meisjes jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 2.28.42)
2.15.64 Annemarie Worst 95 Octopus
2.19.15 Monique van der Struik 95 Stadskanaal
2.23.18* Cynthia van Beusekom 95 TriVia
2.25.76 Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
2.27.71 Maartje de Wit 95 WVZ
2.27.80* Myrthe Sytsema 95 HZ&PC Heerenveen
2.28.30 Sylvia Dik 95 TriVia
2.31.09 Carmen Nijenhuis 95 Livo
2.31.59* Lin he Yu 95 Poseidon '56
2.32.39* Sietske Veldkamp 95 de Hof
200 m. rugslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 2.26.76)
2.14.54 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.20.99 Danť Mulder 94 Aquarijn
2.22.04 Michelle Verouden 94 Eiffel Swimmers PSV
2.23.55* Jaimy Lee Taskin 94 Noordwijkerhout
2.23.81 Dian Kortleve 94 Wiekslag
2.23.86* Marjolein Delno 94 de Rijn
2.24.03* Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
2.24.53* Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
2.25.96* Merle Verkijk 94 Van Uden de Gouwe
2.26.13* Claire de Winter 94 AZ&PC
2.26.25 Tania Jacobs 94 de Columbiaan
200 m. rugslag dames senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 2.24.11)
2.07.72 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
2.17.59 Judith Stap 93 de Stormvogel
2.20.22 Danielle Middel 93 Bikkel Hoogeveen
2.21.13 Leonie van Noort 93 de Zijl-LGB
2.22.30 Milou Julicher 93 Wiekslag
2.24.00* Kiki Klerks 93 ZV Vlaardingen
2.25.35x* Andrea Kneppers 93 ZV Hoorn
2.26.03 Merel van der Ent 93 de Stormvogel
2.26.98* Kris Siegers 93 Zoetermeer
2.27.03* Tamara Boeff 93 de Columbiaan
200 m. rugslag dames 1992 (NK-limiet Amsterdam 2.21.26)
2.12.88 Kimberley Albers 92 Eiffel Swimmers PSV
2.14.31 Miranda Nijenhuis 92 de Columbiaan/E.ON-NZA
2.20.14* JoŽlle Scheps 92 Van Uden de Gouwe
2.21.11* Naomi Julicher 92 Wiekslag
2.21.97 Malissa van der Horst 92 SG Zwemlust/Utrecht
2.22.11* MariŽl Borgerink 92 de Dinkel
2.25.04* Sharon van der Leest 92 WZ&PC
2.25.32* Inge Arts Zeester 92 Meerval
2.26.62* Marloes Giesselink 92 OZ&PC
2.27.18* Corine Rooker 92 WZ&PC
200 m. rugslag dames allemaal (NK-limiet Amsterdam 2.21.26)
2.07.67 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
2.07.72 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
2.11.54* Femke Heemskerk 87 de Dolfijn/ E.ON-NZA
2.12.88 Kimberley Albers 92 Eiffel Swimmers PSV
2.13.41* Rieneke Terink 84 AZ&PC
2.14.31 Miranda Nijenhuis 92 de Columbiaan/E.ON-NZA
2.14.54 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.15.64 Annemarie Worst 95 Octopus
2.16.50* Evy Witlox 88 DWK/E.ON-NZA
2.16.68 MariŽt Koster 83 Bikkel Hoogeveen

Jongens-Heren
50 m. rugslag jongens junioren 4 en later
38.45* Dennis Weening 00 Oceanus
41.74* Doran Paap 00 Racing Club
41.79* Bas Wensink 00 de Berkelduikers
41.89* Robin van Bommel 00 Zeester Meerval
41.94* LuciŽn van Esch 00 SBC2000
42.00 Django Klos 00 De Dinkel
42.22* Ruben van Vierzen Oceanus
42.32* Dimitar Kamnarovski 00 HZPC Horst
43.02* Jarno Ottens 00 Eemsrobben
43.03 Jorgen Gerritsen 00 ZV Zwartsluis
50 m. rugslag jongens junioren 5
36.34* Nyls Korstanje 99 Aqua Novio '94
36.69* Jens Krijgsman 99 de Lansingh
37.37* Koen Koster 99 HZPC Horst
37.80* Bas Martelhoff 99 het Y
38.14* Justus Ykema 99 VZC E&P
38.72* Ruben Griffioen 99 Oceanus
38.80* Jacob de Roos 99 DZ&PC
38.93* Sam Haring 99 Hoorn
39.33* Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
39.33* Joko Vievermans 99 Eiffel Swimmers PSV
50 m. rugslag jongens minioren 6
32.23* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
34.66** Floris Kotterink 98 Racing Club
35.36* Remco van Velzen 98 de Zeehond '73
35.54* Frank Roovers 98 de Houtrib
35.64* Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
36.41* Lars van der Velden 98 DAW Finenzo
36.52* Jordy van Oel 98 ZC Ooievaar
37.04* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
37.04* Tim Tuijp 98 WZ&PC Purmerend
37.22* Joey Papaioannou 98 Aqua-Novio'94
50 m. rugslag jongens junioren 1
33.04 Ben Schwietert 97 de Otters het Gooi
34.30 Justin Doldersum 97 Deltasteur
34.54* Mike Kouwenhoven 97 Wiekslag
34.62 Max Ceuninck van Capelle 97 Deltasteur
34.89* Maurice van der Ploeg 97 de Kikker
35.07* Ryan Beugels 97 de Spatters
35.40* Ruben Delvoie 97 MZ&PC
35.68* Johan Speksnijder 97 RSW
35.70* Luuk Hendriksen 97 de Dinkel
35.73* Peter Rothengatter 97 ESCA
50 m. rugslag jongens junioren 2
30.54 Niels Kemperink 96 OZ&PC
31.31 Yoran Klos 96 de Dinkel
31.58 DaniŽl de Wagt 96 Zignea
31.72* Lars Haarsma 96 DAW-Finenzo
31.80* Yamiko Steenhoek 96 ZOB '66
31.85* Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
32.16* Tim Furer 96 Aqua Novio '94
32.26* Jesse de Win 96 de Geul
32.27* Stan Pijnenburg 96 Eiffel Swimmers PSV
32.50* Mike van de Kraats 96 de Rijn
50 m. rugslag jongens junioren 3
28.60* John Smit 95 Poseidon'56
28.67* Levi Hilbolling 95 Stadskanaal
28.69* Daniel van der Deen 95 ZC Borger
29.51* Milan GrŁnewald 95 TriVia
29.95 Jens Kobesen 95 Stadskanaal
30.01* Dominique Sikkema 95 Zignea
30.03 Floris Polman 95 Dedemsvaart-AC
30.06* Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
30.20* Arjan Hanse 95 Zuiderzeezwemmers
30.25* Mike Bravenboer 95 Poseidon'56
50 m. rugslag jongens junioren 4
28.32* Jorrick Druyven 94 DAW-Finenzo
28.54 Willem Kees Roos 94 Orca
28.77* Jelle Peltzer 94 ZC Valkenburg
29.34* Mike ter Horst 94 VZV
29.39x Ensger Kotterink 94 WVZ
29.41* Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
29.42 Stan Tummers 94 Hellas-Glana
29.42* Rikus de Lange 94 AZ&PC
29.56 Robert Ligtenberg 94 Het Ravijn
29.60x Marciano Lynch 94 WVZ
29.60* Frank van der Wolff 94 Hoorn
50 m. rugslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 28.60)
27.02* Sven Kardol 93 Nuenen
27.48 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
28.26* Timo Dinkelberg 93 Vlaardingen
28.32* Mart Hendriks SG Tritium
28.53 Sven Alkema 93 Orca
28.60 Bart Arendshorst 93 de Veene
28.80* Philippe Rivard 93 WVZ
28.94* Jonathan Cassuto 93 de Columbiaan
29.04*Wessel van der Maarel 93 De Rijn
29.09* Melvin van de Meij 93 MNC Dordrecht
50 m. rugslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 27.40)
26.56 Sverre Eschweiler 92 MSV-Zeemacht
26.84 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
26.94* Mark Costeris 92 Schotejil
27.25 Joost Groeneveld 92 VZC-E&P
27.64 Mike Marissen 92 AZ&PC
28.00 Pascal Timmermans 92 RZC
28.32* Mitch Notten 92 ZC Valeknburg
28.35 Dennis Eliveld 92 DAW-Finenzo
28.36* Dennis Cramer 92 ZPC Appingedam
28.65* Alwin Hillebrink MNC Dordrecht
50 m. rugslag heren senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 26.96) 
25.41 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
26.69 Jos de Graaf 91 DWK
26.73 Tim van Deutekom 91 DWK
27.35 Robert Klinkhamer 91 Bikkel Hoogeveen
27.67 Fabian Beimin 91 OZ&PC
27.76* Rense Loohuis 91 de Dinkel
27.89 Roy Awater 91 RZC
28.08 Oscar Sondermeijer 91 de Columbiaan
28.21* Erik Hagting 91 Nova
28.24* Gerben Fiere 91 de Warande
50 m. rugslag heren 1990 (NK-limiet Amsterdam 26.40)
24.88 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
25.05 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
26.22 Marc Kremer 90 Anker Team Groningen
26.41 Timon Evenhuis 90 Anker Team Groningen
26.95 Aljan Tempel 90 Dedemsvaart AC
27.32 Floor Verhaar 90 de Otters het Gooi
27.39* Micael Correia 90 Zeester-Meerval
27.60 Felix Broekhuizen 90 DWK/E.ON-NZA
28.34* Jasper van Mierlo 90 Eiffel Swimmers PSV
28.41 Jelmer Meijer 90 HZ&PC Heerenveen
50 m. rugslag heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 26.40)
23.63 Nick Driebergen 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
24.80 Bastiaan Tamminga 81 Eiffel Swimmers PSV
24.81 Jan Kersten 86 de Columbiaan
24.88 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
25.05 Jurjen Willemsen 90 EiffelS PSV
25.41 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
25.58 Robin van Aggele 84 AZ&PC
25.80 Robert Yallop 89 AZ&PC
26.05 Rudy Ted de Haan 84 Anker Team Groningen
26.18 Merijn Ellenkamp 85 DWK

100 m. rugslag jongens minioren 4 en later
1.26.13* Dennis Weening 00 Oceanus
1.31.42* Django Klos 00 de Dinkel
1.32.13* Jarno Ottens 00 Eemsrobben
1.32.72* Doran Paap 00 De Racing Club
1.33.28* Phil Brantjes 00 KZC
1.33.50* Axel Hanning 00 Stadskanaal
1.33.73* Robin van Bommel 00 Zeester-Meerval
1.34.06* Jari Groenhart 00 Aqua'68
1.35.39* Thom Delno 00 de Rijn
1.36.32* Ian van Tiel 00 WZ&PC Purmerend
100 m. rugslag jongens minioren 5
1.15.14* Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
1.19.19* Jens Krijgsman 99 De Lansingh
1.20.57* Bas Martelhoff 99 het Y
1.20.95x* Justus Ykema 99 VZC-E&P
1.21.36* Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
1.21.91x Ruben Griffioen 99 Oceanus
1.22.02* Jacob de Roos 99 DZ&PC
1.22.22* Thijs van Wieringen 99 de Columbiaan
1.22.32* Toine Willigers 99 ZC Eijsden
1.23.16* Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
100 m. rugslag jongens minioren 6
1.10.07* Tom Laarhuis 98 De Dinkel
1.15.19* Floris Kotterink 98 WVZ
1.15.64* Frank Roovers 98 De Houtrib
1.18.40* Lars van der Velden 98 DAW Finenzo
1.18.59* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
1.18.63 Remco van Velzen 98 Zeehond '73
1.18.93* Jorgos Skotadis 98 Oceanus
1.20.57* Jeljer Aldershof 98 SG Haerlem'04
1.20.65* Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
1.20.76* Loed Jacobs 98 DZT '62
100 m. rugslag jongens junioren 1 (NJK-limiet Heerenveen 1.09.17)
1.12.62* Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
1.12.78* Peter Rothengatter 97 ESCA
1.13.54* Ryan Beugels 97 De Spatters
1.13.95* Max Hermans 97 HZPC Horst
1.14.36* Justin Doldersum 97 Deltasteur
1.14.57* Maurice van der Ploeg 97 de Kikker
1.14.94* Jeroen de Croock 97 Valkenburg
1.14.98* Luuk Hendriksen 97 De Dinkel
1.15.56* Ruben Delvoie 97 MZ&PC
1.15.82* Philip van Moll 97 Luctor et Emergo
100 m. rugslag jongens junioren 2 (NJK-limiet Heerenveen 1.06.23)
1.03.68 Niels Kemperink 96 OZ&PC
1.04.66 Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
1.05.50* Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
1.06.54* Tim Furer 96 Aqua-Novio
1.07.41* Laurent Bams 96 ZC Eijsden
1.07.56* Yamiko Steenhoek 96 ZOB '66
1.07.86* Mike van de Kraats 96 de Rijn
1.08.00 Lars Haarsma 96 DAW-Finenzo
1.09.36 Twan Boot 96 AZ&PC
1.09.36* Yoran Klos 96 de Dinkel
100 m. rugslag jongens junioren 3 (NJK-limiet Heerenveen 1.04.24)
1.00.82 Daniel van der Deen 95 Borger
1.00.95 Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
1.01.87 John Smit 95 Poseidon'56
1.02.02* Milan GrŁnewald 95 TriVia
1.03.36 Levi Hilbolling 95 Stadskanaal
1.03.77 Dave Heshof 95 WZPC
1.03.79 Floris Polman 95 Dedemsvaart
1.04.13 Mike Bravenboer 95 Poseidon'56
1.04.34 Jens Kobesen 95 Stadskanaal
1.04.89* Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
100 m. rugslag jongens junioren 4 (NJK-limiet Heerenveen 1.02.45)
1.00.57* Ensger Kotterink 94 Racing Club
1.00.60* Bob Dalmeijer 94 Luctor et Emergo
1.00.70 Marciano Lynch 94 WVZ
1.00.70* Jorrick Druyven 94 DAW-Finenzo
1.00.72* Stan Tummers 94 Hellas-Glana
1.01.16* Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
1.01.45* Jelle Peltzer 94 ZC Valkenburg
1.01.66* Istvan Spaargaren 94 Oceanus
1.01.77* Jelle Derksen 94 DWK
1.01.99* Frank van der Wolff 94 ZV Hoorn
100 m. rugslag jongens jeugd 1  (NK-limiet Amsterdam 1.01.87)
57.84* Sven Kardol 93 Nuenen
58.39 Sam van de Schootbrugge 93 Eiffel Swimmers PSV
58.60 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
59.04 Timo Dinkelberg 93 Vlaardingen
59.28 Philippe Rivard 93 WVZ
59.90 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
1.00.66* Jonathan Cassuto 93 Columbiaan
1.00.78 Bart Arendshorst 93 de Veene
1.01.42* Miguel Correia 93 Zeester-Meerval
1.01.95 Nils Mollema 93 Oceanus
100 m. rugslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 58.96)
0.55.82 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
0.57.32 Mike Marissen 92 AZ&PC
0.57.42 Sverre Eschweiler 92 Zeemacht
0.58.69 Pascal Timmermans 92 RZC
0.59.08* Mitch Notten 92 ZC Valkenburg
0.59.30 Mark Costeris 92 de Schotejil
0.59.69* Jeffrey Appel 92 WZ&PC Purmerend
1.00.08 Dennis Eliveld 92 de Dolfijn
1.00.27 Dennis Cramer 92 Appingedam
1.00.97* Joost Groeneveld 92 VZC E&P
100 m. rugslag heren senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 58.24)
0.55.16 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
0.57.71 Jos de Graaf 91 DWK
0.58.02 Erik Hagting 91 DZ&PC
0.59.02* Rense Loohuis 91 de Dinkel
0.59.36* Robert Klinkhamer 91 Bikkel Hoogeveen
0.59.53 Roy Awater 91 RZC
1.00.19* Aziz Nosairi 91 SG Zwemlust/Utrecht
1.00.46* Nick Hessing 91 De Dolfijn
1.00.92* Kevin Eltink 91 NDD
1.01.31* Gerben Fiere 91 De Warande
100 m. rugslag heren 1990 (NK-limiet Amsterdam 57.31)
0.53.82 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
0.54.70 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
0.56.10* Marc Kremer 90 Anker Team Groningen
0.58.29 Timon Evenhuis 90 Anker Team Groningen
0.58.86* Micael Correia 90 Zeester-Meerval
0.58.91* Theo Beglinger 90 Oceanus
0.59.60* Aljan Tempel 90 Dedemsvaart AC
0.59.90* Mark Moussa 90 SG Zwemlust/Utrecht
1.00.00* Felix Broekhuizen 90 DWK/RTC Amsterdam
1.00.16* Sebas van Lith 90 Aqua Novio '94
100 m. rugslag heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 57.31)
51.39 Nick Driebergen 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
53.82 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
54.41 Jan Kersten 86 de Columbiaan
54.64 Bastiaan Tamminga 81 Eiffel Swimmers PSV
54.70 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
54.98 Robin van Aggele 84 AZ&PC
55.16 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
55.24 Mitja Zastrow 77 SG Essen
55.82 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
55.94* Joran Barends 85 AZ&PC

200 m. rugslag jongens minioren 6 e.l.
2.39.40* Floris Kotterink 98 Racing Club
2.39.73* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
2.41.95* Frank Roovers 98 De Houtrib
2.48.14* Jorgos Skotadis 98 Oceanus
2.50.07* Tim Tuijp 98 WZ&PC Purmerend
2.52.54* Bart Sommeling 98 Oceanus
2.54.48* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
2.57.36* Dennis Bougrimov 98 MNC
2.57.90* Daan Jente 99 ZV Brunssum
2.59.37 Rick van den Eng 98 WVZ
200 m. rugslag jongens junioren 1 (NJK-limiet Heerenveen 2.32.13)
2.32.26* Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
2.34.32* Maurice van der Ploeg 97 de Kikker
2.35.54* Peter Rothengatter 97 ESCA
2.36.02* Max Hermans 97 HZPC Horst
2.38.70* Ryan Beugels 97 de Spatters
2.39.45* Max de Ceuninck van Capelle 97 Deltasteur
2.39.49* Owen van Krimpen 97 Van Vliet Barracuda
2.40.43* Luuk Hendriksen 97 de Dinkel
2.42.48* Jorn Steenbergen 97 DZ&PC
2.42.89* Nino Sieling 96 DWK
200 m. rugslag jongens junioren 2 (NJK-limiet Heerenveen 2.25.66)
2.19.26* Niels Kemperink 96 OZ&PC
2.19.42* Tim Furer 96 Aqua Novio '94
2.21.39* Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
2.23.49* Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
2.24.84* Thierry Feld 96 ZV Hoorn
2.25.23* Laurent Bams 96 ZC Eijsden
2.25.27* Lars Haarsma 96 DAW-Finenzo
2.26.00* Mike van de Kraats 96 de Rijn
2.26.26* Sem Hermans 96 HZPC Horst
2.28.23* Yoran Klos 96 de Dinkel
200 m. rugslag jongens junioren 3 (NK-limiet Amsterdam 2.21.30)
2.15.49* Daniel van der Deen 95 ZC Borger
2.16.00* Levi Hilbolling 95 Stadskanaal
2.16.07* Milan GrŁnewald 95 TriVia
2.17.69 Mike Bravenboer 95 Poseidon'56
2.17.82* Jens Kobesen 95 Stadskanaal
2.18.00* Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
2.18.28* Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
2.18.42* John Smit 95 Poseidon '56
2.19.06* Lucas Greven 95 ZC Valkenburg
2.19.52 Floris Polman 95 Dedemsvaart AC
200 m. rugslag jongens junioren 4 (NJK-limiet Heerenveen 2.17.35)
2.11.17 Ensger Kotterink 94 E.ON-NZA
2.11.38 Frank van der Wolff 94 ZV Hoorn
2.12.09 Marciano Lynch 94 WVZ
2.13.51* Bob Dalmeijer 94 Luctor et Emergo
2.13.60* Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
2.13.83* Willem Kees Roos 94 Orca
2.15.18 Jorrick Druyven 94 DAW-Finenzo
2.15.86* Istvan Spaargaren 94 Oceanus
2.15.89* Jelle Peltzer 94 ZC Valkenburg
2.16.25 Stan Tummers 94 Hellas-Glana
200 m. rugslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 2.16.08)
2.05.85 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
2.07.68x Sam van de Schootbrugge 93 Eiffel Swimmers PSV
2.08.35 Sven Kardol 93 Nuenen
2.08.49 Timo Dinkelberg 93 Vlaardingen
2.08.74 Philipppe Rivard 93 WVZ
2.12.94* Jorke Willemse 93 Orca
2.13.51 Bart Arendshorst 93 De Veene
2.13.98 Nils Mollema 93 Oceanus
2.14.30 Marcel Schouten 93 Rapido '82
2.15.38 Miguel Correia 93 Zeester-Meerval
200 m. rugslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 2.09.68)
2.03.52 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
2.04.32* Mike Marissen 92 AZ&PC
2.06.65 Mitch Notten 92 ZC Valkenburg
2.07.23 Joost Groeneveld 92 VZC E&P
2.09.73 Jeffrey Appel 92 WZ&PC Purmerend
2.10.03 Dennis Eliveld 92 DAW-Finenzo
2.11.98* Victor Poot 92 Vlaardingen
2.12.33* Jeroen Eggeraat 92 de Columbiaan
2.13.06* Sverre Eschweiler 92 MSV Zeemacht
2.14.41* Jeroen Feijs 92 C Valkenburg
200 m. rugslag heren senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 2.08.07)
1.59.77 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
2.05.37 Rense Loohuis 91 de Dinkel
2.05.63 Erik Hagting 91 DZ&PC
2.05.64* Jos de Graaf 91 DWK
2.09.05 Nick Hessing 91 de Dolfijn
2.10.44* Robert Klinkhamer 91 Bikkel Hoogeveen
2.13.33* Tim van Deutekom 91 DWK
2.13.86* Aziz Nosairi 91 SG Zwemlust/Utrecht
2.14.12* Oscar Sondermeijer 91 de Columbiaan
2.15.10* Roy Awater 91 RZC
200 m. rugslag heren 1990 (NK-limiet Amsterdam 2.06.02)
1.59.54 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
2.08.48* Theo Beglinger 90 Oceanus
2.10.53x Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
2.11.50* Emile Manni 90 Octopus
2.11.68* Jelmer Meijer 90 HZ&PC Heerenveen
2.12.02* Sebas van Lith 90 Aqua Novio '94
2.12.16* Dennis Wijbenga 90 Stadskanaal
2.12.31 Loek Herberts 90 Zeester-Meerval
2.13.26* Daan Ratering 90 ZPC Livo
2.13.70* Felix Broekhuizen 90 DWK
200 m. rugslag heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 2.06.02)
1.54.25 Nick Driebergen 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.59.54 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
1.59.77 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
2.01.83 Henk van Niejenhuis 89 de Dolfijn
2.02.75* Raymond van de Merwe 86 WVZ
2.03.52 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
2.04.32* Mike Marissen 92 AZ&PC
2.04.67* Robin van Aggele 84 AZ&PC
2.05.37 Rense Loohuis 91 de Dinkel
2.05.63 Erik Hagting 91 DZ&PC
 

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




17 januari 1998
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl