Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2008: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag

Ranglijsten Rugslag 25 m.baan 2008

Dit zijn ranglijsten met tijden, gezwommen in het KALENDERJAAR 2008

Per 31 december 2008 bijgewerkt op 10 februari 2009 11.30 uur

Ranglijsten 2009 weer vanaf medio februari 2009

Voor reacties/correcties/aanvullingen Swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Aton Demuth & Jos van Kuijeren

x = gezwommen op een 50 meter baan
* = opgenomen met digitale chronometers

Meisjes-Dames

50 m. rugslag meisjes minioren 4 el:
38.35* Eelke Roman 99 LZ 1886
40.18* Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
40.33* Laura Stegge 99 de Dinkel Denekamp
41.02* Marieke Tienstra 99 TriVia
42.40* Jade Groeneveld 99 de Biesboschzwemmers
42.92* Lauri Lesscher 99 de Veene
42.98* Laurette van der Woning 99 de Dinkel Denekamp
43.23* Anouk van Noord 99 Oceanus
43.25 Anne Berendrecht 99 SG Zaanstad
50 m. rugslag meisjes minioren 5
36.96 Chelsea Merfol 98 Aquapoldro
37.96* Daniek Platje 98 de Pinquin
39.01 Rosanne Leeuwis 98 DWK Barneveld
39.29* Audrey Bams 98 ZC Eijsden
39.35* Michelle Meulenbroek 98 Oceanus
39.67* Brigitte Sleeking 98 MNC Dordrecht
39.67* Ellen Jager 98 PWC Buitenpost
39.70* Elles Tijink 98 de Dinkel Denekamp
39.75* Tessa Vermeulen 98 SG Zaanstad
39.91 Bianca de Louw 98 Aquapoldro
50 m. rugslag meisjes junioren 1
34.01* Denise Schulpen 97 Aquarijn
34.80* Lisanne van Avezaath 97 TriVia
35.75* Danique Scheepers 97 Budel
36.02* Marre Zandringa 97 Orca
36.12* Annelotte Mulder 97 de Columbiaan
36.14* Maaike van Veen 97 Dedemsvaart AC
36.54* JoŽlle Geerts 97 Poseidon '56
36.55* Marije Dinkelberg 97 Vlaardingen
37.16* Marije Verhofstadt 97 SG Vecht&Rijn
37.30* Mignon Peeters 97 Nimo
50 m. rugslag meisjes junioren 2
31.70* Esmťe Bos 96 DWK Barneveld
32.08* Rosa Veerman 96 Ed-Vo
32.39* Maaike de Waard 96 de Zeehond '73
32.96* Sabine van den Hoeven 96 de Veene
33.48* Marceline de Cloe 96 TRB-RES
33.81* Claudia Rijkhoff 96 Hoorn
33.94* Mariska Teske 96 LZ 1886
34.24* Dieudonnťe Houtkamp 96 Bikkel Hoogeveen
34.26 Esmťe Vermeulen 96 de Dolfijn
34.18* Roxann Geenen 96 DAW Finenzo
50 m. rugslag meisjes junioren 3
32.05 Annemarie Worst 95 Octopus
32.69* Rosanne Padt 95 DAW Finenzo
32.93 Myrthe Sytsema 95 HZ&PC Heerenveen
33.16* Loes Westerhof 95 de Dinkel Denekamp
33.19* Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
33.19* Monique van der Struik 95 Stadskanaal
33.32 Noortje Timmerman 95 de Dinkel Denekamp
33.40 Anne Kooijman 95 SG Zwemlust/Utrecht
33.46* Jona Pisters 95 NIMO
33.48 Macy Oortwijn 95 Aquapoldro
33.48* Carmen Nijenhuis 95 Livo
50 m. rugslag meisjes jeugd 1
30.50 Kira Toussaint 94 de Dolfijn
30.62 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan
31.38 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn
31.67* Claire de Winter 94 GoSwim
32.04* Sharon Gelmers 94 Octopus
32.13 Marjolein Delno 94 de Rijn
32.39* Mirthe Lanfermeijer 94 Trivia
32.34 Eefje Subroto 94 WVZ
32.50* Lisa Boers 94 SG Noordkop-Zeemacht
32.89 Kelly van der Hoeven 94 NDD
50 m.rugslag meisjes jeugd 2
30.45 Ashley Verburg 93 Eiffel Swimmers PSV
30.55* Andrea Kneppers 93 Hoorn
30.62 Judith Stap 93 de Stormvogel
30.63 Kyra Rietveld 93 TriVia
30.79 Manon Minneboo 93 de Stormvogel
31.30 Sharon van Rouwendaal 93 CN Braud St.Louis
31.37 Shelley de Boer 93 SG Zaanstad
31.42 Merel van der Ent 93 De Stormvogel
31.52 Danielle Middel 93 Bikkel Hoogeveen
31.63* Leonie van Noort 93 de Zijl-LGB
50 m.rugslag meisjes senioren 1
29.41 Kimberley Albers 92 Vlaardingen
29.97 Malissa van der Horst 92 SG Zwemlust/Utrecht
30.07 Miranda Nijenhuis 92 E.ON-NZA
31.39* Sarah Boerefijn 92 Zignea
31.46 MariŽl Borgerink 92 de Dinkel Denekamp
31.55* Maud van der Meer 92 Zeester-Meerval
32.02 Anisa Memic 92 WWV Winterswijk
32.02 Marloes Giesselink 92 OZ&PC
32.29* Lotte Goosen 92 Zeester-Meerval.
32.32* Roselie Beumer 92 EZC
32.33* JoŽlle Scheps 92 Van Uden de Gouwe
32.35 Melissa van der Sluijs 92 Kerkdriel
50 m. rugslag meisjes 1991 (Limiet NK 30.80)
30.66 Tanja Peeters 91 Eiffel Swimmers PSV
30.94 Kelly ter Doest 91 de Whee
31.37* Judith van Meijel 91 HZPC Horst
31.40* MariŽlle ter Stege 91 Bikkel Hoogeveen
31.45* Clarissa van Rheenen 91 Trivia
31.46* Karen van der Wal 91 De Lansingh
31.49 Tessa Brouwer 91 de Dolfijn
31.52*  Iris Ebben 91 Olympia
31.58* Madelon van Zanten 91 de Meer
31.61 Wendan Poelstra 91 Orca
50 m. rugslag dames allemaal (Limiet NK 30.80)
26.78 Hinkelien Schreuder 84 Eiffel Swimmers PSV
27.08 Ranomi Kromowidjojo 90 Eiffel Swimmers PSV
28.26 Willemijn Knot 90 TriVia
28.85 Femke Heemskerk 87 de Dolfijn
29.22 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
29.34 Inge Dekker 85 Eiffel Swimmers PSV
29.41 Lenneke van Schaik 86 de Dolfijn
29.41 Kimberley Albers 92 Vlaardingen
29.94 Anja van der Hout 90 de Dolfijn
29.97 Malissa van der Horst 92 SG Zwemlust/Utrecht

100 m.rugslag meisjes minioren 4 el
1.21.27* Eelke Roman 99 LZ 1886
1.26.82* Erica Schoenmakers 99 Nuenen
1.27.30* Marieke Tienstra 99 TriVia
1.28.69* Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
1.28.72* Ruby Belfor 99 de Columbiaan
1.29.26* Lauri Lesscher 99 de Veene
1.28.42* Nina Geul 99 Aqua Novio '94
1.30.23* Laura Stegge 99 de Dinkel Denekamp
1.30.45 Nikita den Ouden 99 Luctor et Emergo
1.30.51* Manon Aerssens 99 Scheldestroom
1.30.57* Jade Groeneveld 99 de Biesboschzwemmers
100 m. rugslag meisjes minioren 5
1.19.10* Chelsea Merfol 98 de Rijn
1.21.23* Daphne de Wildt 98 Aqua Novio'94
1.22.49* Chayenne Poorts 98 NIMO
1.22.89x* Raiesha Sardar 98 ZC Ooievaar
1.22.95* Daniek Platje 98 De Pinquin
1.23.47* Tessa Vermeulen 98 SG Zaanstad
1.23.73 Alyce-Faye Eichelberger 98 de Rijn
1.24.18* Audrey Bams 98 ZC Eijsden
1.24.51* Michelle Meulenbroek 98 Oceanus
1.24.80 Anouk van Nellestijn 98 De Rijn
100 m. rugslag meisjes junioren 1 (Limiet NJK 1.19.50)
1.12.35 Denise Schulpen 97 Aquarijn
1.14.05* Lisanne van Avezaath 97 TriVia
1.14.79* Marre Zandringa 97 Orca
1.15.39* Maaike van Veen 97 Dedemsvaart AC
1.17.70* Danique Scheepers 97 ZPK Budel
1.18.33* Judith Veldman 97 Eemsrobben
1.18.55* Marije Dinkelberg 97 Vlaardingen
1.18.55* JoŽlle Geerts 97 Poseidon '56
1.18.86 Latascha Kilian 97 de Meer
1.19.03* Mirl de Boer 97 DAW-Finenzo
1.19.06* Claris de Vries 97 DZ&PC
100 m. rugslag meisjes junioren 2 (Limiet NJK 1.17.00)
1.08.45 Esmťe.Bos 96 DWK Barneveld
1.09.44 Esmee Vermeulen 96 E.ON-NZA
1.09.80* Marceline de Cloe 96 TRB-RES
1.10.16* Maaike de Waard 96 Zeehond '73
1.11.07* Rosa Veerman 96 Ed-Vo
1.13.23* Marissa Taribuka 96 DWK Barneveld
1.13.36 Fanne van Eldik 96 ZVW '74
1.13.42 Tamara Grove 96 Oceanus
1.13.51* Anouk van der Vlies 96 Zoetermeer
1.13.72* Mariska Teske 96 LZ 1886
100 m. rugslag meisjes junioren 3 (Limiet NJK 1.13.80)
1.08.92 Annemarie Worst 95 Octopus
1.09.42* Monique van der Struik 95 Stadskanaal
1.09.43* Sylvia Dik 95 TriVia
1.10.08 Lin he Yu 95 Poseidon'56
1.10.44 Myrthe Sytsema 95 HZ&PC Heerenveen
1.10.80* LuciŽnne van der Linde 95 ZV Zwartsluis
1.11.33* Noortje Timmerman 95 de Dinkel Denekamp
1.11.45* Carmen Nijenhuis 95 Livo
1.11.46* Janine Verhaegh 95 Eiffel Swimmers PSV
1.11.64* Guusje Vrieze 95 NDD
100 m. rugslag meisjes jeugd 1 (Limiet NK 1.11.40)
1.04.50 Kira Toussaint 94 de Dolfijn
1.06.52 Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
1.07.68* Tamara van Vliet 94 de Columbiaan
1.07.82 Claire de Winter 94 GoSwim
1.08.07 Marjolein Delno 94 De Rijn
1.08.20 Manon Kuiper 94 HZ&PC Heerenveen
1.08.48 Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
1.08.55 Merle Verkijk 94 Van Uden de Gouwe
1.08.57 Sharon Gelmers 94 Octopus
1.09.11 Parand Zarekiani 94 De Dolfijn
100 m. rugslag meisjes jeugd 2 (Limiet NK 1.09.60)
1.04.35 Sharon van Rouwendaal 93 CN Braud St.Louis
1.04.84 Andrea Kneppers 93 Hoorn
1.05.44 Judith Stap 93 Stormvogel
1.05.64 Milou Julicher 93 Wiekslag
1.06.33* Danielle Middel 93 Bikkel Hoogeveen
1.06.77* Kyra Rietveld 93 TriVia
1.07.15 Ashley Verburg 93 Eiffel Swimmers PSV
1.07.32 Manon Minneboo 93 Stormvogel
1.07.82 Leonie van Noort 93 De Zijl/LGB
1.08.04* Shelley de Boer 93 SG Zaanstad
100 m. rugslag meisjes senioren 1 (Limiet NK 1.07.80)
1.02.82 Kimberley Albers 92 Vlaardingen
1.04.38 Miranda Nijenhuis 92 Columbiaan
1.05.43 Malissa van der Horst 92 SG Zwemlust/Utrecht
1.06.42 MariŽl Borgerink 92 de Dinkel Denekamp
1.07.41* JoŽlle Scheps 92 Van Uden de Gouwe
1.07.71* Lotte Goosen 92 Zeester Meerval
1.08.11* Inge Arts 92 Zeester-Meerval.
1.08.48x Marloes Giesselink 92 OZPC
1.08.70* Corine Rooker 92 WZ&PC
1.08.74* Sharon van der Leest 92 WZ&PC
1.08.78 Melissa van der Sluijs 92 Kerkdriel
100 m. rugslag meisjes 1991 (Limiet NK 1.06.00)
1.05.46 Jessica Spruit 91 Eiffel Swimmers PSV
1.05.94* Marielle ter Stege 91 Bikkel Hoogeveen
1.06.06* Wendan Poelstra 91 Orca
1.06.85 Kelly ter Doest 91 de Whee
1.07.15* Tessa Brouwer 91 de Dolfijn
1.07.39 Eline Boers 91 de Columbiaan
1.07.55* Judith van Meijel 91 HZPC Horst
1.07.80* Tanja Peeters Eiffel Swimmers 91 PSV
1.08.09* Clarissa van Rheenen 91 Eiffel Swimmers PSV
1.08.52* Lis Kop Jansen 91 Van Vliet Barracuda
1.08.53* Femke Hendrikx 91 DZT '62
100 m rugslag dames allemaal (Limiet NK 1.06.00)
0.58.64 Hinkelien Schreuder 84 Eiffel Swimmers PSV
0.59.71 Femke Heemskerk 87 De Dolfijn
0.59.90 Ranomi Kromowidjojo 90 Eiffel Swimmers PSV
1.00.35 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
1.01.71 Willemijn Knot 90 de Dolfijn
1.02.42 MariŽt Koster 83 Bikkel Hoogeveen
1.02.82 Kimberley Albers 92 Vlaardingen
1.02.95* Evy Witlox 88 DWK Barneveld
1.04.00 Manon van Rooijen 82 de Dolfijn
1.04.16 Anja van der Hout 90 de Dolfijn

200 m. rugslag meisjes junioren 1 (Limiet NJK 2.51.50)
2.38.70* Denise Schulpen 97 Aquarijn
2.42.00* Maaike van Veen 97 Dedemsvaart AC
2.43.66* Lisanne van Avesaath 97 TriVia
2.44.58* Manon Friskes 97 IJsselmeeuwen
2.45.28* Judith Veldman 97 Eemsrobben
2.46.86* Mirl de Boer 97 DAW-Finenzo
2.49.06* Claris de Vries 97 DZ&PC
2.49.86* Wendy Bex 97 Hellas-Glana
2.50.20* Laura van Leeuwen 97 Eiffel Swimmers PSV
2.50.70* Mendy de Rooi 97 de Houtrib
200 m. rugslag meisjes junioren 2 (Limiet NJK 2.45.00)
2.26.49* Rosa Veerman 96 WZ&PC
2.28.28 Esmee Vermeulen 96 de Dolfijn
2.29.00* Esmťe Bos 96 DWK Barneveld
2.33.57* Maaike de Waard 96 de Zeehond '73
2.34.02* Claudia Rijkhoff 96 Hoorn
2.35.11* Marceline de Cloe 96 TRB-RES
2.36.60 Anouk van der Vlies 96 Zoetermeer
2.37.36* Esther Kuhlman 96 Aquapoldro
2.39.16 Lotte Dalmeijer 96 Luctor et Emergo
2.39.67* Elisabeth Rivard 96 WVZ
200 m. rugslag meisjes junioren 3 (Limiet NJK 2.38.40)
2.28.15 Annemarie Worst 95 Octopus
2.29.51* Monique van der Struik 95 Stadskanaal
2.29.91 Myrthe Sytsema 95 HZ&PC Heerenveen
2.30.29* Rachelle Visser 95 AZ&PC
2.31.83 Jovanna Koens 95 Eiffel Swimmers PSV
2.32.17* Guusje Vrieze 95 NDD
2.32.22* Sylvia Dik 95 TriVia
2.33.04* Lin he Yu 95 Poseidon '56
2.33.84* Cynthia van Beusekom 95 TriVia
2.33.94* Sietske Veldkamp 95 de Whee
2.33.95* Carmen Nijenhuis 95 Livo
200 m. rugslag meisjes jeugd 1 (Limiet NJK 2.33.30)
2.20.22 Kira Toussaint 94 De Dolfijn
2.22.45 Michelle Verouden 94 Eiffel Swimmers PSV
2.25.70 Marjolein Delno 94 De Rijn
2.26.93 Claire de Winter 94 GoSwim
2.27.05 Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
2.27.26* Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
2.28.42 Dian Kortleve 94 Wiekslag
2.28.65* Pascalle Spiekerman 94 WZ&PC Purmerend
2.29.22 Manon Kuiper 94 HZ&PC Heerenveen
2.29.57 Jaimy Lee Taskin 94 Noordwijkerhout
200 m. rugslag meisjes jeugd 2 (Limiet NK 2.29.70)
2.12.13 Sharon van Rouwendaal 93 CN Braud St.Louis
2.20.90 Milou Julicher 93 Wiekslag
2.22.04 Andrea Kneppers 93 Hoorn Aurik
2.23.55 Leonie van Noort 93 de Zijl-LGB
2.24.18* Judith Stap 93 De Stormvogel
2.24.86 DaniŽlle Middel 93 Bikkel Hoogeveen
2.27.68* Manon Minneboo 93 Stormvogel
2.27.88* Kyra Rietveld 93 TriVia
2.28.16 Kiki Klerks 93 Vlaardingen
2.28.74* Misty Coert 93 ZC Valkenburg
200 m. rugslag meisjes senioren 1 (Limiet NK 2.26.10)
2.18.05 Kimberley Albers 92 Vlaardingen
2.18.62 Miranda Nijenhuis 92 E.ON-NZA
2.21.77 MariŽl Borgerink 92 de Dinkel Denekamp
2.22.93 Malissa van der Horst 92 SG Zwemlust/Utrecht
2.26.23* JoŽlle Scheps 92 Van Uden de Gouwe
2.26.86* Inge Arts 92 Zeester-Meerval
2.27.08 Lotte Goosen 92 Zeester-Meerval.
2.28.02* Desirťe Emmen 92 de Vennen
2.28.44* Dťsirťe Emmen 92 de Vennen
2.28.85 Corine Rooker 92 WZ&PC
200 m. rugslag meisjes 1991 (Limiet NK 2.22.50)
2.19.06* Wendan Poelstra 91 Orca
2.22.47 Judith van Meijel 91 HZPC Horst
2.22.65 MariŽlle ter Stege 91 Bikkel Hoogeveen
2.23.19* Clarissa van Rheenen 91 TriVia
2.24.18* Tessa Brouwer 91 de Dolfijn
2.24.66* Kelly ter Doest 91 De Whee
2.24.93 Nadine Straten 91 Columbiaan
2.25.07 Eline Boers 91 de Columbiaan
2.27.73* Tanja Peeters 91 Eiffel Swimmers PSV
2.27.79* Elise Bouwens 91 SG Zwemlust/Utrecht
200 m. rugslag dames allemaal (Limiet NK 2.22.50)
2.06.62 Femke Heemskerk 87 E.ON-NZA
2.08.10 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
2.12.13 Sharon van Rouwendaal 93 CN Braud St.Louis
2.13.95 MariŽt Koster 83 Bikkel Hoogeveen
2.16.34* Rieneke Terink 84 AZ&PC
2.17.17 Evy Witlox 88 DWK Barneveld
2.18.05 Kimberley Albers 92 Vlaardingen
2.18.62 Miranda Nijenhuis 92 E.ON-NZA
2.18.65 Hinkelien Schreuder 84 Eiffel Swimmers PSV
2.19.06* Wendan Poelstra 91 Orca

Jongens/Heren
50 m. rugslag jongens minioren 4
37.72* Jens Krijgsman 99 de Lansingh
39.14* Jacob de Roos 99 ZPD
39.39* Nyls Korstanje 99 EZ&PC
39.42* Thijs van Wieringen 99 de Columbiaan
41.23* Robin Lecomte 99 de Lansingh
41.26* Antoine Habeck 99 Aqua Novio '94
42.13* Ricardo Graafmans 99 de Futen
42.23 Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
42.23* Koen Koster 99 HZPC Horst
42.56* Ruben Griffioen 99
42.57* BjŲrn van der Velde 99 de Dinkel Denekamp
50 m. rugslag jongens minioren 5
35.04* Tom Laarhuis 98 de Dinkel Denekamp
38.04 Frank Roovers 98 De Houtrib
39.27* Devi Weber 98 Nimo
39.28x Loed Jacobs 98 DZT'62
39.29* Mart Kortman 98 de Dinkel Denekamp
39.54* Floris Kotterink 98 WVZ
40.14* Luc van Dijk 98 SC Salland
40.37* Seser Yas 98 SG Zwemlust/Utrecht
40.37* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
40.41* Twan Eenkhoorn 98 WS Twente
40.41* Tim Tuijp 98 Ed-Vo
50 m. rugslag jongens minioren 6
35.17 Philip van Moll 97 Luctor et Emergo
35.50* Ryan Beugels 97 de Spatters
36.48* Luuk Hendriksen 97 de Dinkel Denekamp
36.54* Mike Kouwenhoven 97 Wiekslag
37.53* Max Hermans 97 HZPC Horst
37.67* Johan Speksnijder 97 RSW
38.14* Floyd van Hoof 97 Van Vliet Barracuda
38.22* Fedde Beukers 97 de Dinkel Denekamp
38.23 Floris van Mierlo 97 Budel
38.32* Jeroen de Croock 97 ZC Valkenburg
38.34* Luuk Nijland 97 De Berkelduikers
38.37* Rens van Amelsvoort 97 OZ&PC
50 m. rugslag jongens junioren 1
31.28* Niels Kemperink 96 EZC
32.29* DaniŽl de Wagt 96 Zignea
32.52 Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
33.33* Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
33.44* Yamiko Steenhoek 96 ZOB '66
33.47x Stan Pijnenburg 96  Eiffel Swimmers PSV
33.54* Jesse de Win 96 de Geul
33.64* Yoran Klos 96 de Dinkel Denekamp
33.82* Ramon Verhulst 96 Hieronymus
34.62* Bjorn Vogelaar 96 de Schotejil
34.67* Max Guthman 96 de Dolfijn
34.69 Mike van de Kraats 96 de Rijn
50 m. rugslag jongens junioren 2
30.40* Levi Hilbolling 95 Nova
30.73* Daniel van der Deen 95 ZC Borger
30.78* Floris Polman 95 Dedemsvaart-AC
30.89* Arjan Hanse 95 Zuiderzeezwemmers
31.20* Dominique Sikkema 95 Zignea
31.39* Dave Heshof 95 WZ&PC Purmerend
31.65* Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
31.98* Mitchel Doldersum 95 Deltasteur
32.29* Matthijs Sijbring 95 de Pinquin
32.51* Damon Peperkamp 95 de Dinkel Denekamp
50 m. rugslag jongens junioren 3
28.65 Bob Dalmeijer 94 Luctor et Emergo
29.64* Yorrick Druyven 94 DAW Finenzo
29.67* Robert Ligtenberg 94 het Ravijn
30.14 Jelle Derksen 94 DWK Barneveld
30.33x Ensger Kotterink 94 WVZ
30.38 Willem Kees Roos 94 de Vikings
30.77* Mitchell Verburg 94 Eiffel Swimmers PSV
30.79 Marciano Lynch 94 WVZ
30.96* Jelle Peltzer 94 ZC Valkenburg
31.11* Stef Heijnekamp 94 WS Twente
50 m. rugslag jongens junioren 4
28.50 Wouter Sikma 93 Neptunia '24
28.62* Sven Kardol 93 Nuenen
28.82* Timo Dinkelberg 93 Vlaardingen
29.26* Bart Arendshorst 93 de Veene
29.41 Gavin van der Werf 93 HZ&PC Heerenveen
29.55* Arno Nieuwhof 93 FZC'54
29.57* Miguel Correia 93 Zeester Meerval
29.58* Sven Alkema 93 Orca
29.68* Jonathan Cassuto 93 de Columbiaan
29.78* Ruben Dekker 93 SG Zaanstad
50 m. rugslag jongens jeugd 1 (Limiet NK 28.60)
26.83 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
26.91 Mark Costeris 92 de Schotejil
28.00 Pascal Timmermans 92 RZC
28.27 Sverre Eschweiler 92 MSV Zeemacht
28.75* Jeroen Feijs 92 ZC Valkenburg
28.78* Jeroen Eggeraat 92 de Columbiaan
29.17* Maurits Muthert 92 Stadskanaal
29.20* Dennis Eliveld 92 DAW-Finenzo
29.34* Mitch Notten 92 ZC Valkenburg
29.40 Alex van der Hoeven 92 NDD
50 m. rugslag jongens jeugd 2 (Limiet NK 28.60)
26.21 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
27.76* Tim van Deutekom 91 DWK Barneveld
27.80 Roy Awater 91 RZC
27.96 Rense Loohuis 91 de Dinkel Denekamp
28.21 Martijs van Beusekom 91 TriVia
28.33* Erik Hagting 91 Nova
28.46* Fabian Beimin 91 OZ&PC
28.53 Jos de Graaf 91 Aquapoldro
28.53* Gerben Fiere 91 De Warande
28.59 Robert Klinkhamer 91 Bikkel Hoogeveen
50 m. rugslag jongens senioren 1 (Limiet NK 27.90)
25.33 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
25.36 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
26.93* Marc Kremer 90 TriVia
27.02 Micael Correia 90 Zeester-Meerval
27.03 Aljan Tempel 90 Dedemsvaart AC
27.51 Felix Broekhuizen 90 DWK Barneveld
27.87 Mark Moussa 90 SG Zwemlust/Utrecht
28.25 Dingeman van der Pluijm 90 De Zijl/LGB
28.32* Floor Verhaar 90 Otters Gooi
28.59 Jelmer Meijer 90 HZ&PC Heerenveen
50 m. rugslag jongens 1989 (Limiet NK 27.20)
26.04 Robert Yallop 89 AZ&PC
26.71 Henk van Niejenhuis 89 de Dolfijn
26.71* Davy Verreussel 89 Hellas-Glana
26.81* Dennis Mooij 89 HZ&PC Heerenveen
27.34* Jeffrey Breedijk 89 AZ&PC
27.42 Raga Flores 89 BZV
27.56 Joppe Wisse 89 DZT '62
27.66* Peter van Heukelem 89 TriVia
28.00 Remco Peerdeman 89 Hoorn
28.05* Ewoud Potiek 89 DZ&PC
50 m. rugslag heren allemaal (Limiet NK 27.20)
24.21 Nick Driebergen 87 E.on-NZA
24.96 Bastiaan Tamminga 81 Eiffel Swimmers PSV
25.22 Jan Kersten 86 de Columbiaan
25.33 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
25.36 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
25.66 Robin van Aggele 84 AZ&PC
25.89 Merijn Ellenkamp 85 DWK Barneveld
25.89 Ewoud Tamminga 82 AZ&PC
26.04 Robert Yallop 89 AZ&PC
26.21 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV

100 m.rugslag jongens minioren 4
1.24.35x Jens Krijgsman 99 de Lansingh
1.25.82* Thijs van Wieringen 99 de Columbiaan
1.28.14* Jacob de Roos 99 ZPD
1.29.17* Nyls Korstanje 99 EZ&PC
1.30.89* Antoine Habeck 99 Aqua Novio '94
1.32.25* Peter van Nieff 99 Stadskanaal
1.32.29* Koen Koster 99 HZPC Horst
1.32.77* Luuk Veldman 99 Neptunia '24 
1.33.00* Sam Furer 99 Aqua-Novio'94
1.33.33* Daan Jente 99 Brunssum
1.33.37* Justus Ykema 99 VZC-E&P
100 m. rugslag jongens minioren 5
1.17.06* Tom Laarhuis 98 De Dinkel
1.17.52* Frank Roovers 98 De Houtrib
1.21.05* Floris Kotterink 98 WVZ
1.24.82* Lars van der Velden 98 DAW Finenzo
1.25.39* Devi Weber 98 Nimo
1.25.55* Tim Tuijp 98 Ed-Vo
1.25.60* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
1.26.26* Loed Jacobs 98 DZT '62
1.26.95* Sook Willemsen 98 DWK Barneveld
1.27.40* Lex Sandburg 98 SG Zaanstad
1.27.43* Mirko van Ligtenberg 98 Wetterwille
100 m. rugslag jongens minioren 6
1.16.99 Philip van Moll 97 Luctor et Emergo
1.18.02* Luuk Hendriksen 97 de Dinkel Denekamp
1.19.08* Dion de Mooy 97 LZ 1886
1.19.09* Maurice van der Ploeg 97 De Kikker
1.19.72* Peter Rothengatter 97 Aqua Novio '94
1.20.03* Justin Doldersum 97 Deltasteur
1.20.07* Max Hermans 97 HZPC Horst
1.20.23x* Ryan Beugels 97 De Spatters
1.20.61* Jorn Steenbergen 07 DZ&PC
1.20.63* Mike Kouwenhoven 97 Wiekslag
100 m. rugslag jongens junioren 1 (Limiet NJK 1.12.30)
1.07.82* Niels Kemperink 96 OZ&PC
1.09.08* Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
1.10.03* Daniel de Wagt 96 Zignea
1.11.98* Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
1.12.13* Laurent Bams 96 ZC Eijsden
1.12.64* Twan Boot 96 AZ&PC
1.14.10* Max Guthman 96 De Dolfijn
1.14.21* Yamiko Steenhoek 96 ZOB '66
1.14.25* Lars Haarsma 96 Hoorn
1.14.39* Wessel de Jong 96 Oceanus
100 m. rugslag jongens junioren 2 (Limiet NJK 1.09.40)
1.05.70* Daniel van der Deen 95 ZC Borger
1.06.53* Dave Heshof 95 WZ&PC Purmerend
1.06.86* Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
1.07.27* Levi Hilbolling 95 Nova
1.07.51* Floris Polman 95 Dedemsvaart AC
1.07.76* Bas Perik 95 Electrolux AZC
1.08.22* Jory Willemsen 95 Octopus
1.08.35* Lucas Greven 95 ZC Valkenburg
1.08.38* Milan GrŁnewald 95 TriVia
1.08.50* Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
100 m. rugslag jongens junioren 3 (Limiet NJK 1.07.20)
1.01.18 Bob Dalmeijer 94 Luctor et Emergo
1.02.02 Ensger Kotterink 94 WVZ
1.02.49 Robert Ligtenberg 94 Het Ravijn
1.02.70* Frank van der Wolff 94 Hoorn
1.02.83* Yorrick Druyven 94 DAW Finenzo
1.03.70 Marciano Lynch 94 WVZ
1.04.03* Willem Kees Roos 94 de Vikings
1.04.56* Istvan Spaargaren 94 Oceanus
1.04.71* Jelle Peltzer 94 ZC Valkenburg
1.04.86* Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
1.04.87* Stan Tummers 94 Hellas-Glana
100 m. rugslag jongens junioren 4 (Limiet NJK 1.04.80)
1.00.31* Sven Kardol 93 Nuenen
1.01.02 Timo Dinkelberg 93 Vlaardingen
1.01.19 Philippe Rivard 93 WVZ
1.01.32* Jonathan Cassuto 93 de Columbiaan
1.01.50 Jens Bakker 93 De Dolfijn
1.01.67* Steffen Hillmer 93 De Dinkel
1.02.17 Jorke Willemse 93 Orca
1.02.19* Ruben Dekker 93 SG Zaanstad
1.02.79 Sam van de Schootbrugge93 de Otters het Gooi
1.03.04 Robin Ramaekers 93 ZON/S&S
100 m. rugslag jongens jeugd 1 (Limiet NK 1.03.00)
0.57.52 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
0.58.05 Mike Marissen 92 AZ&PC
0.58.83 Mark Costeris 92 Schotejil
0.59.65 Sverre Eschweiler 92 MSV Zeemacht
1.00.82 Jeroen Feijs 92 ZC Valkenburg
1.00.91* Mitch Notten 92 Valkenburg
1.01.07* Bas van Houwelingen 92 de Schelde
1.01.29 Jeroen Eggeraat 92 de Columbiaan
1.01.31* Joost Groeneveld 92 VZC E&P
1.01.37 Pascal Timmermans 92 RZC
100 m. rugslag jongens jeugd 2 (Limiet NK 1.01.50)
0.56.92 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
0.59.10* Matthijs Boers 91 SG Noordkop-Zeemacht
0.59.24 Erik Hagting 91 Nova
0.59.41 Rense Loohuis 91 de Dinkel Denekamp
0.59.76* Jos de Graaf 91 DWK Barneveld
0.59.97 Roy Awater 91 RZC
1.00.72 Martijs van Beusekom 91 TriVia
1.00.92 Gerben Fiere 91 De Warande
1.00.84 Fabian Beimin 91 OZ&PC
1.01.02 Robert Klinkhamer 91 Bikkel Hoogeveen
100 m. rugslag jongens senioren 1 (Limiet NK 1.00.10)
0.54.58 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
0.55.12 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
0.58.43 Felix Broekhuizen 90 DWK Barneveld
0.58.82 Micael Correia 90 Zeester-Meerval.
0.59.36* Aljan Tempel 90 Dedemsvaart AC
0.59.47* Marc Kremer 90 TriVia
1.00.52 Theo Beglinger 90 Oceanus
1.00.76 Daan Ratering 90 Livo
1.00.79 Joost Awater 90 DWK Barneveld
1.01.37* Dingeman van der Pluijm 90 De Zijl/LGB
100 m. rugslag jongens 1989 (Limiet NK 58.60)
0.56.35 Robert Yallop 89 AZ&PC
0.56.66 Henk van Niejenhuis 89 de Dolfijn
0.57.36 Davy Verreussel 89 Hellas-Glana
0.57.98 Jeffrey Breedijk 89 AZ&PC
0.58.96* Dennis Mooij 89 HZ&PC Heerenveen
0.59.80* Joppe Wisse 89 DZT '62
0.59.86* Peter van Heukelem 89 TriVia
0.59.93* Remco Peerdeman 89 Hoorn
1.00.16 Mike Stoffer 89 WVZ
1.00.22* Ewoud Potiek 89 DZ&PC
100 m. rugslag heren allemaal (Limiet NK 58.60)
52.03 Nick Driebergen 87 E.ON-NZA
53.47 Bastiaan Tamminga 81 Eiffel Swimmers PSV
54.58 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
54.76* John Keetman 84 DWK Barneveld
55.12 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
55.32 Jan Kersten 86 de Columbiaan
56.30 Robin van Aggele 84 SG Zwemlust/Utrecht
56.35 Robert Yallop 89 AZ&PC
56.66 Henk van Niejenhuis 89 de Dolfijn
56.92 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV

200 m. rugslag jongens minioren 6
2.41.83 Philip van Moll 97 Luctor et Emergo
2.55.03* Luuk Hendriksen 97 de Dinkel Denekamp
2.55.06 Max Hermans 97 HZPC Horst
2.55.33* Floyd van Hoof 97 Van Vliet Barracuda
2.57.53* Michael Tonsbeek 97 DWT
200 m. rugslag jongens junioren 1 (Limiet NJK 2.35.80)
2.24.89* Niels Kemperink 96 EZC
2.27.44* Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
2.31.25* Laurent Bams 96 ZC Eijsden
2.33.83* Twan Boot 96 AZ&PC
2.35.37* BjŲrn Scherbeijn 96 Scheldestroom
2.35.78* Lars Haarsma 96 Hoorn
2.39.81* Floyd van Duyvenbode 96 de Kempvis
2.40.57* Stanley Klerks 96 WVZ
2.41.50* Sam Derks 96 HZPC Horst
2.42.00* Stan Pijnenburg 96 Eiffel Swimmers PSV
200 m. rugslag jongens junioren 2 (Limiet NJK 2.28.40)
2.20.79* Daniel van der Deen 95 ZC Borger
2.22.54* Mike Bravenboer 95 Poseidon'56
2.23.40 Floris Polman 95 Dedemsvaart
2.25.41* Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
2.25.95* Bas Perik 95 Electrolux AZC
2.26.23* Damon Peperkamp 95 de Dinkel Denekamp
2.26.59* Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
2.26.90* Levi Hilbolling 95 Nova
2.27.15* Milan GrŁnewald 95 TriVia
2.27.57* Dave Heshof 95 WZ&PC Purmerend
200 m. rugslag jongens junioren 3 (Limiet NJK 2.24.50)
2.15.14 Ensger Kotterink 94 WVZ
2.16.15* Frank van der Wolff 94 Hoorn
2.16.69* Marciano Lynch 94 WVZ
2.20.75 Bob Dalmeijer 94 Luctor et Emergo
2.20.76 Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
2.21.12* Willem Kees Roos 94 De Vikings
2.21.48* Robert Ligtenberg 94 het Ravijn
2.21.54* Christian Renshoff 94 Octopus
2.21.89* Jordy Vroomen 94 Eurode KZC
2.21.92* Istvan Spaargaren 94 Oceanus
200 m. rugslag jongens junioren 4 (Limiet NJK 2.20.30)
2.07.30 Sam van de Schootbrugge 93 de Otters het Gooi
2.10.69* Jens Bakker 93 de Dolfijn
2.11.95 Jorke Willemse 93 Orca
2.13.00* Timo Dinkelberg 93 Vlaardingen
2.13.82 Robin Ramaekers 93 ZON/S&S
2.14.96* Ruben Dekker 93 SG Zaanstad
2.15.14* Steffen Hillmer 93 De Dinkel
2.15.86* Sven Kardol 93 Nuenen
2.16.37* Niels Mollema 93 Oceanus
2.16.41* Miguel Correia 93 Zeester-Meerval
200 m. rugslag jongens jeugd 1 (Limiet NK 2.17.10)
2.05.87 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
2.06.98 Mike Marissen 92 DWK Barneveld
2.08.85 Joost Groeneveld 92 VZC E&P
2.09.81 Jeroen Feijs 92 ZC Valkenburg
2.12.56 Jeroen Eggeraat 92 Columbiaan
2.12.57* Mitch Notten 92 ZC Valkenburg
2.13.60 Bas van Houwelingen 92 de Schelde
2.13.92* Jelmar Kluiwstra 92 LZ 1886
2.15.73* Dennis Eliveld 92 Rapido '82
2.15.87 Albert Dijkstra 92 DZ&PC
200 m. rugslag jongens jeugd 2 (Limiet NK 2.14.50)
2.06.35 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
2.06.67 Rense Loohuis 91 de Dinkel Denekamp
2.09.02 Erik Hagting 91 Nova
2.10.32 Jos de Graaf 91 DWK Barneveld
2.12.11* Martijs van Beusekom 91 TriVia
2.13.28* Nick Hessing 91 de Dolfijn
2.14.08* Niels van Polanen 91 de Columbiaan
2.14.51* Matthijs Boers 91 SG Noordkop-Zeemacht
2.14.62 Oscar Sondermeijer 91 Columbiaan
2.15.32* Roy Awater 91 RZC
200 m. rugslag jongens senioren 1 (Limiet NK 2.11.90)
2.00.24 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
2.04.64 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
2.08.84 Theo Beglinger 90 Oceanus
2.09.42* Felix Broekhuizen 90 DWK Barneveld
2.10.69 Loek Herberts 90 Zeester-Meerval
2.11.39* Daan Ratering 90 Livo
2.11.42* Micael Correia 90 Zeester-Meerval
2.11.91 Marc Kremer 90 Anker Team Groningen
2.13.19 Jelmer Meijer 90 HZ&PC Heerenveen
2.16.16 Joeri van Wallenburg 90 Luctor et Emergo
200 m. rugslag jongens 1989 (Limiet NK 2.09.30)
2.01.31 Henk van Niejenhuis 89 De Dolfijn
2.06.31* Davy Verreussel 89 Hellas Glana
2.07.11* Dennis Mooij 89 HZ&PC Heerenveen
2.09.55* Ewoud Potiek 89 DZ&PC
2.10.42 Robert Yallop 89 DWK Barneveld
2.10.54* Jeffrey Breedijk 89 AZ&PC
2.12.51* Peter van Heukelem 89 TriVia
2.12.85 Remco Peerdeman 89 Hoorn
2.13.11* Yvo op den Kamp 89 ZC Valkenburg
2.13.46* Raga Flores 89 BZV 's-Hertogenbosch
2.13.47 Job Kienhuis 89 de Dinkel Denekamp
200 m. rugslag heren allemaal (Limiet NK 2.09.30)
1.53.74 Nick Driebergen 87 E.ON-NZA
2.00.24 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
2.01.31 Henk van Niejenhuis 89 de Dolfijn
2.03.60* Sander Karssen 85 DWK Barneveld
2.04.15x John Keetman 84 DWK Barneveld
2.04.64 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
2.05.77 Sebastiaan Verschuren 88 E.ON-NZA
2.05.93* Robin van Aggele 84 SG Zwemlust/Utrecht
2.05.87 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV
2.06.13 Raymond van de Merwe 86 WVZ
 

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




21 september 1988
Met 2.30.83 op de 200 meter schoolslag vestigt Linda Moes (Eemsrobben) in de Olympische B-finale een Nederlands record. Het is in Seoul een voortreffelijke prestatie van de zwemster uit Veendam.
Met 2.30.83 op de 200 meter schoolslag vestigt Linda Moes (Eemsrobben) in de Olympische B-finale een Nederlands record. Het is in Seoul een voortreffelijke prestatie van de zwemster uit Veendam.



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl