Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2001: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes

Ranglijsten Rugslag (25 m. baan) 2001

per 31 december 2001 / bijgewerkt 11 januari 2002
Reacties/correcties swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Aton Demuth & Co

* handgeklokt
x gezwommen op een 50 meterbaan

Meisjes/Dames en Jongens/Heren

50 m. rugslag meisjes en dames
1987 en later
0.30.67 Toesja Klein 87 LZ 1886
0.31.62 Chantal Kuipers 87 NDD
0.31.95* Maaike Op het Veld 87 Patrick
0.32.32 Charlotte Groeneveld 87 VZC Ve.
0.32.38* Wendy van der Zanden 88 PSV
0.32.42* Christel van der Guchte De Stormvogel
0.32.46* Wendy van der Iest 87 De Spatters
0.32.47* Ruth Eiting 87 Livo
0.32.65* Carine Vos Vriledo
0.32.68 Ellen de Goeij 87 Aquarijn
0.32.70 Manon van Vulpen 87 Olympia
1985/1986
0.29.32 Lenneke van Schaik 86 LZ 1886
0.30.42 Sabrina Buur 85 PSV
0.30.66x Stefanie Luiken 85 PSV
0.30.92* Daphne ten Brink 85 WZ&PC
0.31.29 Wendy Pomper 85 Hoogeveen
0.31.36* Eveline Hamstra 85 Stadskanaal
0.31.47 Marieke Stuiver 85 AZ&PC
0.31.72* Inge Dekker 85 HZ&PC Heerenveen
0.31.78* Esther v.d.Bemt PSV
0.31.78 Mieke Veens HZ&PC Horst
Allemaal
0.28.38 Suze Valen AZ&PC
0.28.95 Hinkelien Schreuder De Whee
0.29.32 Lenneke van Schaik 86 LZ 1886
0.29.50 Brenda Starink DWK-XCESS
0.29.76 MariŽt Koster Hoogeveen
0.30.13 Esmť Sluiman DZ&PC
0.30.22 MariŽlle Janssen AZ&PC
0.30.31 Rieneke Schinkel De Whee
0.30.37* Amarins Doevendans DZ&PC
0.30.37 Nicole Hermink Arke de Dinkel

100 m. rugslag meisjes en dames
:

1991 
1.19.16* Nadine Straten Columbiaan
1.21.05* Lisa Kop Jansen Van Vliet Barracuda
1.23.05* Maaike Vooren De Meer
1.23.06* J.Lu Poseidon'56
1.23.28* Inge Meengs Maarkel
1.23.69* Lonneke Jansen VZC Ve.
1.23.72* D.Rouw Zeester-Meerval
1.24.36* J.Kleij De Kempvis
1.25.32* S.v.d.Laak Njord
1.26.12* Kelly ter Doest De Whee
1990 
1.15.52* Anja v.d.Hout SG Haaglanden/Hoogwerf
1.16.08* Linda Weekers Tempo
1.16.09* Ranomi Kromowidjojo TriVia
1.16.54* Marloes Dijkhuis De Pinquin
1.18.46* Silke Oude Weernink Arke de Dinkel
1.18.55* R.Kremer Natare
1.18.84* Jacintha Plat 't Tolhekke
1.19.51* Shanyra van Bambost De Schelde
1.19.63* Joyce Witteveen AZ&PC
1.19.72* N.Smits De Bruinvis
1.19.75* M.Barendregt Aquarijn
1989 
1.11.68* Lesley Klaassen De Aa
1.12.56* Daphne van Iterson LZ 1886
1.13.91* Aranka Bloemberg Livo
1.13.94* Avital Kuperman SG Hellas/G/KZ
1.14.04* Hester Langlere Aquarijn
1.14.66* Froukje Veltman 't Tolhekke
1.15.02* Rhiana van Kempen De Schotejil
1.15.22* Annemiek Heerschop ZV Zwartsluis
1.15.55* Suzan v.d.Bogaard RZ
1.15.60* MariŽtte Nijhoff Njord
1988 
1.08.23* Wendy van der Zanden PSV
1.09.72* Danya Muilwijk MNC
1.10.00* Caroline Stuut Stadskanaal
1.10.03 Iris Visser Noordwijkerhout
1.10.54* Wilma Scheepers PSV
1.10.77* Sascha de Bruijn MNC
1.11.38* Linda Everlo OZ&PC
1.11.71* Samantha van Eijk MNC
1.11.81* Marieke Wageman Eemsrobben
1.11.82 S.van Oss Haaglanden/Hoogwerf
1987 
1.06.71 Toesja Klein LZ 1886
1.08.08* Chantal Kuipers NDD
1.08.17 Charlotte Groeneveld VZC Ve.
1.08.17 Maaike Op het Veld Patrick
1.08.94 Ellen de Goeij Watervlo
1.09.12 Manon van Vulpen PSV
1.09.19* Linda Koolen ZON/S&S
1.09.65 Lenny v.d.Akker HZ Zian
1.09.92* Alice Bravo SG Het Y-mere
1.09.93* Femke Heemskerk De Zijl/LGB
1.09.94* Wendy v.d.Iest De Spatters
1986 
1.02.68 Lenneke van Schaik LZ 1886
1.06.96* Elsa de Groot 't Tolhekke
1.07.67* Mariska v.d.Tol Oceanus
1.07.75* Evelien Sohl Rapido '82
1.08.29* Marleen Mulderij Hoogeveen
1.08.50* Charon Blok DWK
1.08.89* Jeanette Steen DZ&PC
1.09.90* S.Schipper Kerkdriel
1.10.01 Amber Otten VZC Ve.
1.10.08* J.Doets Scholtenhagen
1.10.18* Nanda Gerling Dexxon/BZ&PC
1985 
1.05.04* Daphne ten Brink WZ&PC
1.05.08 Stefanie Luiken PSV
1.05.72x Sabrina Buur PSV
1.06.09* Marieke Stuiver AZ&PC
1.06.25* Wendy Pomper Hoogeveen
1.06.66 Esther v.d.Bemt PSV
1.07.28* Eveline Hamstra Stadskanaal
1.08.61 Lisa Moes De Dolfijn
1.08.76* Gerdien de Jong DWK-XCESS
1.08.79* Inge Dekker HZ&PC Heerenveen
1984
1.01.96 Hinkelien Schreuder De Whee
1.06.27* Tamar Bakker DWK-XCESS
1.06.47 Joyce van Keulen AZ&PC
1.06.53* Rieneke Terink NDD
1.07.66* Brenda den Hoed MNC Dordrecht
1983
1.03.38 MariŽt Koster Hoogeveen
1.03.62* Rieneke Schinkel De Whee
1.04.60 Nicole Hermink Arke de Dinkel
1.05.25* Esmť Sluiman DZ&PC
Allemaal
1.01.50 Suze Valen AZ&PC
1.01.96 Hinkelien Schreuder De Whee
1.02.68 Lenneke van Schaik LZ 1886
1.03.02* Brenda Starink DWK-XCESS
1.03.38 MariŽt Koster Hoogeveen
1.03.62* Rieneke Schinkel De Whee
1.04.60 Melanie ten Brink De Amer
1.04.60 Nicole Hermink Arke de Dinkel
1.05.04* Daphne ten Brink WZ&PC
1.05.08 Stefanie Luiken PSV

200 m. rugslag meisjes en dames

1988 

2.29.50* Wendy van der Zanden PSV
2.31.12* Linda Everlo OZ&PC
2.32.15* Sascha de Bruyn MNC Dordrecht
2.32.35* Danya Muilwijk MNC
2.33.35* Caroline Stuut Stadskanaal
2.33.53* Erika Sollie De Waalstroom
2.33.73* Gea Hagting Stadskanaal
2.33.84* S.van Oss Haaglanden/Hoogwerf Combinatie
2.34.64* Amanda Struik De Kempvis
2.34.88* Iris Visser Noordwijkerhout
1987 
2.23.51 Toesja Klein LZ 1886
2.25.64 Charlotte Groeneveld VZC Ve.
2.28.84 Tessa Lukassen DWK-XCESS
2.29.05* Lenneke van der Molen EZC
2.29.47* Wendy van der Iest De Spatters
2.29.58* Ellen de Goeij Aquarijn
2.29.63* Marinka Bil De Stormvogel
2.29.69 Chantal Kuipers NDD
2.30.87* Linda Koolen ZON/S&S
2.31.43* Alice Bravo SG Het Y-mere
1986 
2.15.85 Lenneke van Schaik LZ 1886
2.25.28* Evelien Sohl Rapido'82
2.26.36* Linda Bank Rapido'82
2.28.75* Charon Blok DWK-XCESS
2.30.93* M.v.d.Tol Oceanus
2.31.12* Nanda Gerling Dexxon/BZ&PC
2.31.47* Josine Ramakers SG Hellas/Glana/KZ
2.31.75* Marleen Mulderij Hoogeveen
2.31.85* Nienke Veenstra 't Tolhekke
1985 
2.20.64 Celina Lemmen RZ
2.21.62* Daphne ten Brink WZ&PC
2.23.82* Wendy Pomper Hoogeveen
2.24.29* Hedwig Kikkert DSZ-HGW-C.
2.24.74* Evelien Hamstra Stadskanaal
2.26.35* Lisa Moes De Dolfijn
1984
2.17.99* Hinkelien Schreuder De Whee
2.18.88* Rieneke Terink NDD
2.20.16* Tamar Bakker DWK-XCESS
2.24.24 Miriam van der Meulen HZ&PC Heerenveen
1983
2.15.60 MariŽt Koster Hoogeveen
2.16.12 Rieneke Schinkel De Whee
2.21.24* MariŽt Koster Hoogeveen
2.21.69* Esmť Sluiman DZ&PC

Allemaal
2.15.60 MariŽt Koster Hoogeveen
2.15.85 Lenneke van Schaik LZ 1886
2.16.12 Rieneke Schinkel De Whee
2.16.64 Joyce van Keulen AZ&PC
2.17.99* Hinkelien Schreuder De Whee
2.18.01 Carla Geurts UZSC
2.18.72 Rieneke Terink NDD
2.20.16* Tamar Bakker DWK-XCESS
2.20.19* Suze Valen AZ&PC
2.20.30 Melanie ten Brink De Amer

50 m. rugslag jongens en heren

1985 en later
0.27.45 Jeffrey Tameling 85 LZ 1886
0.27.73 Merijn Ellenkamp 85 NDD
0.27.95 Jasper de Jong 85 MNC
0.28.16 Stanley Vleerlaag 85 WZ&PC
0.28.39 Bas van der Ven 86 SG Nauthusa
0.28.75* Sander Verlinden 85 RZ
0.28.84 Sander Karssen 85 DWK-XCESS
0.28.88* Joost Sprakel 86 Hoogeveen
0.29.06* Ton van der Sterren 85 Patrick
0.29.43* Lennart Stekelenburg 86 Numansdorp
1983/1984
0.26.97* John Keetman 84 DWK-XCESS
0.27.08 Nick van der Zandt 83 PSV
0.27.56 Dirkjan de Wit 83 PFC Rheden
0.27.71 Dirk Gielink 83 De Waalstroom
0.28.22* Frank IJdema 83 Orca
0.28.33 Koen Dumas 84 Orca
0.28.49* Wouter Smeets WVZ
0.28.55 Xander Breton BRIGHT DAW
0.28.86* Joost Krommenhoek LZ 1886
0.28.91* Roel Maassen 83 DSZ/Hoogwerf
0.28.91* Finn v.d.Bas Vlaardingen
0.28.92 Jurgen van Nimwegen 83 De Haaien
0.28.93 Sander Zoer 83 Dedemsvaart
0.28.95 BjŲrn van Doorn 83 Zeester-Meerval
0.28.95* Alf van der Knoop DES
0.28.96 Niels van der Klauw 83 Zuiderzeezwemmers
Allemaal
0.25.35 Bastiaan Tamminga 81 DWK-XCESS
0.25.64 Klaas Erik Zwering PSV
0.26.21 Sander Ganzevles DWK-XCESS
0.26.82 Joris Keizer PSV
0.26.97* John Keetman 84 DWK-XCESS
0.27.00 Stefan Aartsen 75 De Kempvis
0.27.08 Nick van der Zandt 83 PSV
0.27.13 Ewoud Tamminga 82 DWK-XCESS
0.27.15* Arnold van Bavel De Kempvis
0.27.27 Michiel Kamphuis 77 MNC
0.27.56 Sebastiaan Kuijper 78 DWK-XCESS
0.27.56 Dirkjan de Wit 83 PFC Rheden

100 m. rugslag jongens en heren

1991 
1.16.74* Erik Hagting Stadskanaal
1.19.13* Bryan Morsink De Aa
1.20.04* Richard de Goeij Aquarijn
1.22.49* Sander de Gruijl Van Vliet Barracuda
1.22.81* Lex Loohuis OZ&PC
1.23.98x* S.Blatter De Treffers
1.24.15* Robert Klinkhamer De Kikker
1.24.20* Jurre van Merwijk BZC Dolfijnen (1992)
1.25.01* Y.Derix SG Hellas/Glana/KZ
1.25.20* R.van Voskuilen SG Het Y-mere
1990 
1.14.38* AljanTempel Hoogeveen
1.14.83* Vincent de Ruiter Poseidon'56
1.15.35* Micael Correia Zeester-Meerval
1.15.59* Bart de Groot 't Tolhekke
1.15.70* Jurjen Willemsen Aquapoldro
1.16.05* Dingeman van der Pluijm LZ 1886
1.17.30* Daan Ratering Livo
1.17.53* Emile Manni Octopus
1.17.91* Tijmen Rensink Hippocampus
1.18.80* Lars de groot Rapido'82
1.19.36* W.Allard Rapido'82
1989 
1.09.57* Stefan Groeneweg De Lansingh
1.11.27* D.Mooij HZ&PC Heerenveen
1.12.33* Chris de Waal Malefijt Noordkop
1.12.47* Kevin de Jong De Schelde
1.12.89* Peter van Heukelem TriVia
1.12.91* Henk van Niejenhuis De Dolfijn
1.13.00* Bram Dekker SG Hellas/G/KZ
1.13.28* Boy Heijnekamp LZ 1886
1.14.43* R.Kombrink Assuron DONK
1.15.04* Marvin Kruin Aquarijn
1988
1.05.94* Roland Boon NDD
1.07.79* Joeri Verlinden RZ
1.07.88* Perry Arentsen EZ&PC
1.07.99* Mark Bottinga Vlaardingen
1.08.98* Kevin Hondsmerk De Schelde
1.09.16* Yair Wildeboer TriVia
1.09.70* Niek van der Molen EZC
1.09.81* Frank Boon De Lansingh
1.10.20* Thomas Verburg MNC Dordrecht
1.11.38* Jelmer Waterlander HZ&PC Heerenveen
1987
1.04.96* Nick Driebergen LZ 1886
1.05.08 Johan Westerhuis ZCNF '34
1.05.25* Marick Hoeijenbos MNC Dordrecht
1.05.78* Alex Schelvis WVZ
1.06.03* Hidde van Merwijk BZC De Dolfijnen
1.06.51* Thomas van Wingerden MNC
1.07.06* Niels Koster Hoogeveen
1.07.18* Gert van 't Oever SG Deltasteur
1.07.29* Vincent Tilman Eemsrobben
1.07.51* Marco Kerstholt VZC Veenendaal
1986
1.00.93* Lennart Stekelenburg Numansdorp
1.01.51* Joost Sprakel Hoogeveen
1.01.93* Bas v.d.Ven SG Nauthusa
1.01.94* Rick Hagelstein VZC Ve.
1.03.08* Stefan de Die De Schelde
1.03.33* Niels Hagelstein VZC Veenendaal
1.03.47 S.de Jonge De Hokseberg
1.03.86* J.v.d.Berg Zaltbommel
1.04.00* Kai Scholt De Stormvogel
1.04.18* Mitchell Duin Aquarijn
1985
0.59.36 Merijn Ellenkamp NDD
0.59.75 Sander Karssen DWK-XCESS
1.00.01 Jeffrey Tameling LZ 1886
1.00.25* Jasper de Jong MNC
1.00.53* Stanley Vleerlaag WZ&PC
1.01.35 Joran Barends DWK-XCESS
1.01.73* Sander Verlinden RZ
1.02.54 Dennis Mulder Otters-Gooi
1.03.05* Robert Lijesen Van Vliet Barracuda
1.03.39* Ton van der Sterren Patrick
1.03.45* Sander Bouts Mosa Regio
1984 
0.57.19* John Keetman DWK-XCESS
1.00.62* Xander Breton BRIGHT DAW
1.01.69* Koen Dumas Orca
1.01.43 Finn van der Bas Vlaardingen
1.01.57* Wouter Smeets WVZ
1.02.10* Sjoerd Post NDD
1.02.16* Luchel Harms Dedemsvaart AC
1.02.18 Robin van Aggele AZ&PC
1.02.30 Tim Peters Aquarijn
1.02.47* Alan Smeets SG Hellas/Glana/KZ
1.02.83* A.v.Swam Gelenberg
1983 
0.59.34 Dirk Gielink De Waalstroom
0.59.74 Nick van der Zandt PSV
0.59.36 Dirkjan de Wit De Kempvis
1.00.15* Dirkjan de Wit PFC Rheden
1.00.26* Dennis Rouwmaat Groenlo
1.00.60* Alf van der Knoop DES
1.01.00* Roel Maassen DSZ/HGW C.
1.01.22* Jeroen Sligman Livo
1.01.35* J.Roos Waterland
1.01.47* Frank IJdema Orca
Allemaal
0.54.94 Klaas-Erik Zwering PSV
0.55.81 Sander Ganzevles DWK-XCESS
0.56.02 Bastiaan Tamminga DWK-XCESS
0.57.10 Arnold van Bavel De Kempvis
0.57.19* John Keetman DWK-XCESS
0.58.30 Sebastiaan Kuijper DWK-XCESS
0.58.95 Michiel Kamphuis MNC Dordrecht
0.59.21x Joris Keizer PSV
0.59.21 Erik Wolsing AZ&PC
0.59.34 Dirk Gielink De Waalstroom

200 m. rugslag jongens en heren

1988
2.22.23* Roland Boon NDD
2.26.90* Joeri Verlinden RZ
2.27.25* Perry Arentsen EZ&PC
2.28.94* Niek van der Molen Thialf/ZCE
2.30.27* Sebastiaan Verschuren Aquarijn
2.32.49 Frank Boon De Lansingh
2.33.45* Mark Bottinga Vlaardingen
2.33.91* Jelmer Waterlander HZ&PC Heerenveen
2.35.25* Rick Visser De Stormvogel
2.35.26* Thomas Verburg MNC
2.35.49* YaÔr Wildeboer TriVia
1987
2.15.53* Nick Driebergen LZ 1886
2.19.88 Marick Hoeijenbos MNC Dordrecht
2.21.47 Johan Westerhuis ZCNF '34
2.21.90* Tim Stocker De Dolfijn
2.22.53* Niels Koster Hoogeveen
2.23.16* Marco Kerstholt VZC Ve.
2.23.81* Alex Schelvis WVZ
2.25.45* R.Veenvliet BRIGHT-DAW
2.25.53 T.Schouten Vlaardingen
2.25.72* P.Dieteren TriVia
1986
2.14.56* Joost Sprakel Hoogeveen
2.15.96* Rick Hagelstein VZC Ve.
2.16.33 Lennart Stekelenburg Numansdorp
2.17.40* Michael van der Linden LZ 1886
2.17.87 Bas van der Ven Nauthusa
2.17.97* Stefan de Die De Schelde
2.18.11* Mark Gorissen SG Hellas/Glana/KZ
2.18.22* Niels Hagelstein VZC Veenendaal
2.19.88 Martijn Sligman Livo
2.20.00 Kai Scholt Stormvogel
1985
2.07.97 Sander Karssen DWK-XCESS
2.09.90 Merijn Ellenkamp NDD
2.12.98 Jeffrey Tameling LZ 1886
2.13.45 Sander Verlinden RZ
2.13.90 Jasper de Jong MNC
2.13.91 Dennis Mulder De Otters-Gooi
2.14.68* Stanley Vleerlaag WZ&PC
2.17.38* Kas Kop Jansen Van Vliet Barracuda
2.17.44 Robert Lijesen Van Vliet Barracuda
2.19.10* Sander Bouts Mosa Regio
1984
2.04.36 John Keetman DWK-XCESS
2.13.85* Finn van der Bas Vlaardingen
2.14.77* Tim Peters Aquarijn
2.15.41* Robin van Aggele AZ&PC
2.16.74* Luchel Harms Dedemsvaart
2.16.76 Sjoerd Post NDD
2.17.39* Wouter Smeets WVZ
2.18.16* J.Dijkstra TriVia
2.18.18* Xander Breton Bright DAW
2.18.43* Joost Krommenhoek LZ 1886
2.18.46* Alan Smeets SG Hellas/Glana/KZ
1983 
2.07.91 Dirk Gielink De Waalstroom
2.08.52 Alf van der Knoop DES
2.08.99* Nick van der Zandt PSV
2.10.82 Louis van Schaarenburg LZ 1886
2.11.77* Roel Maassen DSZ-HGW-C.
2.12.30* Mark Drenth LZ 1886
2.12.63* Dirkjan de Wit PFC Rheden
2.14.23* Frank IJdema Orca
2.14.71* Maarten Postma DZ&PC
2.15.36* Stephan Schoon De Otters/'t Gooi
2.16.06* Dennis Rouwmaat Groenlo
Allemaal
1.57.45 Klaas Erik Zwering PSV
1.59.87 Sander Ganzevles DWK-XCESS
2.02.94 Arnold van Bavel De Kempvis
2.04.36 John Keetman DWK-XCESS
2.04.98 Sebastiaan Kuijper DWK-XCESS
2.05.37* Bastiaan Tamminga DWK
2.07.04 Erik Wolsing AZ&PC
2.07.91 Dirk Gielink De Waalstroom
2.07.97 Sander Karssen DWK-XCESS
2.08.25* Stefan Aartsen De Kempvis

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




19 januari 1980
Met 8.15.4 is Gerard Smit, Zwemlust/den Hommel de snelste 800 meterzwemmer tijdens de competitie in Utrecht. De prestatie is goed voor een NR.
Met 8.15.4 is Gerard Smit,  Zwemlust/den Hommel de snelste 800 meterzwemmer tijdens de competitie in Utrecht. De prestatie is goed voor een NR.



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl