Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011
 

Top-10: Ranglijsten Vlinderslag korte baan 2012

Dit zijn ranglijsten met tijden, gezwommen in het KALENDERJAAR 2012

Per 30 december 2012, bijgewerkt op 15 januari 2013  

Voor reacties/correcties/aanvullingen swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Jos van Kuijeren

* = opgenomen met digitale chronometers

Meisjes en Dames
50m vlinderslag meisjes minioren 5 en later
36.23* Imani de Jong 02 ZPCH
36.82* Tessa Kooi 02 Stadskanaal
37.15* Bo Souhoka 02 SG HGN
37.20* Ciogia Colle 02 de Zeehond'73
37.22* Nikki Smeets 02 ZC Valkenburg
37.47* Elise Tanis 02 de Schotejil
38.05* Danique Bernard 02 Ed-Vo
38.07* Songhee Choi 02 ESCA Zwemmen
38.02* Sophie de Jonge 02 de Zeehond'73
38.30* Isa Boom 02 de Devel
50m vlinderslag meisjes junioren 1 
31.57 Loulou Janssen 01 De Columbiaan
33.21 Indy Jongman 01 Zeester Meerval
33.77* Claire Verkijk 01 WVZ
33.84 Marit de Lau 01 Tempo
34.09* Nikky Keijzer 01 SG Zaanstad
34.68* Silke Molendijk 01 de Rijn
35.00* Inge Vieveen 01 WVZ
35.04* Laura Kajim 01 RZC
35.17 Merel Phaff 01 Z&PV Nuenen
35.32* Julia Eijer 01 SG Zaanstad
50m vlinderslag meisjes junioren 2
29.36 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
30.21 Sophie t Hart 00 de Columbiaan
30.80 Kristy Nagtzaam 00 Hieronymus
31.23* Myrthe Beijen 00 GoSwim
31.59* Iris Tjonk 00 de Veene
32.63 Laura van Engelen 00 AquAmigos
32.64 Frouke Beeksma 00 de Kikker
32.67 Myrthe Bakker 00 SBC2000
32.82* Romee Spin 00 de Dinkel
33.12 Sarah Uuldriks 00 Hieronymus
50m vlinderslag meisjes junioren 3
29.44* Josien Wijkhuijs 99 DZ&PC
29.64 Naomi Visser 99 de Dolfijn
29.69 Marieke Tienstra 99 TriVia
30.70 Romy de Laat 99 Wiekslag
30.92* Manon Manning 99 Nova
31.39* Isabel Nibourg 99 de Dinkel
31.41* Pien Schravesande 99 de Lansingh
31.42 Frederique Janssen 99 Zeester Meerval
31.49 Kyra Jongman 99 Zeester Meerval
31.60 Isobel Bowring 99 WVZ
50m vlinderslag meisjes jeugd 1(NK-limiet Amsterdam 30.87)
28.64 Kim Busch 98 RTC Dordrecht
28.71 Kinge Zandringa 98 RTC Drachten
29.86 Anneliene Zuidema 98 Orca
30.10* Serafina Vlijt 98 HZPC Horst
30.20 Anouk Zandbergen 98 MSV Zeemacht
30.32 Hanny van Dijk 98 Orca
30.36* Aniek Bloemendaal 98 DWV
30.41 Amber Visser 98 Eemsrobben
30.42* Chelsea Merfol 98 DWK
30.43* Sabrina Vosselman 98 ZVV
50m vlinderslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 30.72)
29.26 Latascha Kilian 97 Olympia
29.29 Amy de Langen 97 de Dolfijn
29.51 Marije Dinkelberg 97 ZVVS
29.58* Amy van Blitterswijk 97 Aqua-Novio '94
29.59 Shannon Mommersteeg 97 Aquarijn
29.94 Ina Willigers 97 Zwemclub Eijsden
30.02* Lisanne van Avezaath 97 TriVia
30.43 Lisa Postma 97 de Zijl-LGB
30.53* Maaike van Veen 97 Bikkel Hoogeveen
30.72 Esme Six 97 Eiffel Swimmers PSV
50m vlinderslag dames senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 29.25)
26.39 Maaike de Waard 96 Eiffel Swimmers PSV
28.31 Esme Bos 96 DWK
28.33 Femke Remmits 96 One Team Swimming
29.02 Dorien Butter 96 Racing Club
29.11 Bente van Bergen 96 Zeester-Meerval
29.11 Lotte Langenhoff, Zeester-Meerval
29.18 Jannah Sonnenschein 96 Eiffel Swimmers PSV
29.36 Denise van Ark 96 Eiffel Swimmers PSV
29.39* Cynthia Verkaik 96 Orca
29.42 Kyra de Bruyn 96 Racing Club
50m vlinderslag dames senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 28.90)
27.92 Rachelle Visser 95 AZ&PC
28.59 Monique van der Struik 95 DZ&PC
28.85 Elise Pennings 95 Zeester Meerval
28.99 Gwen van Beek 95 UAE
29.36 Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
29.50* Romy van Alphen 95 Olympia
29.53 Macy Oortwijn 95 DWK
29.57 Kelly Wigleven 95 MNC Dordrecht
29.86* Rosanne Ligtvoet 95 MNC Dordrecht
30.23 Samantha Kardol 95 Z&PV Nuenen
50m vlinderslag dames senioren 1994 (NK-limiet Amsterdam 28.03) 
26.97 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan/E.ON-NZA
27.34 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn
27.55 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/ E.ON-NZA
29.02 Pascalle Spiekerman 94 WZ&PC
29.04 Nelly Velthuijs 94 Eiffel Swimmers PSV
29.16* Marjolein Delno 94 DWK
29.31 Jara Schmidt 94 de Columbiaan
29.42* Marjolein Maris 94 de Houtrib
29.51* Chantal Grove 94 Oceanus
29.54* Inge Pepping 94 De Rijn
50m vlinderslag dames allemaal (NK-limiet Amsterdam 28.03)
25.62 Inge Dekker 85 Eiffel Swimmers PSV
26.39 Maaike de Waard 96 Eiffel Swimmers PSV
26.62 Kelly de Jong 91 Eiffel Swimmers PSV
26.69 Willemijn Knot 90 De Dolfijn
26.97 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan/E.ON-NZA
27.08 Elinore de Jong 89 de Otters het Gooi
27.16 Chantal Senden 93 Zeester-Meerval
27.34 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn
27.42 Lotte Goosen 92 MNC Dordrecht
27.55 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/ E.ON-NZA

100m vlinderslag meisjes minioren 5 en later
1.24.32* Tessa Kooi 02 Stadskanaal
1.25.07* Elise Tanis 02 de Schotejil
1.25.80* Bo Souhoka 02 SG Hellas/Glana/Nimo
1.26.28* Sophie de Jonge 02 de Zeehond'73
1.28.67* Songhee Choi 02 ESCA
1.29.89* Imani de Jong 02 ZPCH
1.30.35* Isa Boom 02 MNC Dordrecht
1.30.74* Giogia Colle 02 de Zeehond '73
1.32.82* Roos Englebert 02 Hieronymus
1.33.73* Lotus van Geemen 02 NDD
100m vlinderslag meisjes junioren 1 en later (NJK-limiet 1.20.63)
1.12.68 Claire Verkijk 01 WVZ
1.13.21 Loulou Janssen 01 de Columbiaan
1.16.67* Nikky Keijzer 01 SG Zaanstad
1.16.97* Eline Brok 01 ZPC
1.18.57* Irene Fredriks 01 de Berkelduikers
1.19.69* Indy Jongman 01 Zeester-Meerval
1.20.11* Inge Vieveen 01 WVZ
1.20.95* Silke Holkenborg 01 Montferland
1.22.24 Tessa Kempen 01 Zoetermeer
1.22.75* Marit de Lau 01 Tempo Valkenswaard
100m vlinderslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet 1.13.05)
1.06.67 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
1.10.48 Sophie 't Hart 00 de Columbiaan
1.11.96* Myrthe Beijen 00 GoSwim
1.12.33 Frouke Beeksma 00 de Kikker
1.12.33* Kristy Nagtzaam 00 Hieronymus
1.12.68* Iris Tjonk 00 de Veene
1.16.02* Sarah Uuldriks 00 Hieronymus
1.16.23* Chantal Hetjes 00 Ed-Vo
1.16.29* Laura Nieuwland 00 de Zeeuwse Kust
1.16.56 Marij van der Mast 00 SBC2000
100m vlinderslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet 1.10.39)
1.05.26* Josien Wijkhuijs 99 DZ&PC
1.06.00 Naomi Visser 99 De Dolfijn
1.06.86* Marieke Tienstra 99 TriVia
1.08.17 Romy de Laat 99 Wiekslag
1.09.50 Manon Aerssens 99 de Schelde
1.09.52 Isabel Nibourg 99 De Dinkel
1.10.60 Kyra Jongman 99 Zeester Meerval
1.10.65* Rene Vanderheyden 99 TriVia
1.10.79 Melissa Baars 99 Aquarijn
1.11.60* Pien Schravesande 99 de Lansingh
100m vlinderslag meisjes jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 1.08.99)
1.02.98 Kim Busch 98 RTC Dordrecht
1.03.15* Kinge Zandringa 98 Orca/RTC Drachten
1.05.98 Carmen van de Rijt 98 Zeester-Meerval
1.06.04* Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.07.75 Janina Beckers 98 SG Hellas/Glana/Nimo
1.07.95* Juliette Hekman 98 TriVia
1.07.98 Tess Tjokrodikromo 98 De Houtrib
1.08.01 Amber Visser 98 ZPC Appingedam
1.08.03 Vivianne Dortmond 98 de Pinquin
1.08.07* Valerie van Roon 98 WVZ
100m vlinderslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 1.08.66) 
1.05.73 Lisanne van Avezaath 97 TriVia
1.05.76 Naomi Janssen 97 Aqua-Novio'94
1.06.46 Latascha Kilian 97 Olympia
1.06.51 Amy van Blitterswijk 97 Aqua-Novio'94
1.06.51* Amy de Langen 97 de Dolfijn
1.06.62* Marije Dinkelberg 97 ZVVS
1.06.69 Shannon Mommersteeg 97 Aquarijn
1.07.57* Maaike van Veen 97 Bikkel Hoogeveen
1.07.80* Ina Willigers 97 Zwemclub Eijsden
1.08.11* Manon Koster 97 HZPC Horst
100m vlinderslag dames senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 1.07.19)
1.01.50 Maaike de Waard 96 Eiffel Swimmers PSV
1.02.93 Esme Bos 96 DWK
1.03.62* Cynthia Verkaik 96 Orca
1.04.61 Dorien Butter 96 Racing Club
1.04.75 Kyra de Bruyn 96 Racing Club
1.05.23 Jannah Sonnenschein 96 Eiffel Swimmers PSV
1.05.25 Adja Stoetman 96 TriVia
1.05.41* Denise van Ark 96 Eiffel Swimmers PSV
1.05.46* Femke Remmits 96 One Team Swimming
1.05.73 Irene Teufer 96 de Dolfijn
100m vlinderslag dames senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 1.04.96)
1.02.90 Maartje de Wit 95 WVZ
1.03.80 Rachelle Visser 95 AZ&PC
1.04.15 Monique van der Struik 95 DZ&PC
1.04.81 Macy Oortwijn 95 AZ&PC
1.05.66* Samantha Kardol 95 Nuenen
1.06.25 Kelly Wigleven 95 MNC Dordrecht
1.06.53* Romy van Alphen 95 Olympia
1.07.08 Maud Hoofs 95 Racing Club
1.08.00* Shireen Post 95 AZ&PC
1.08.17* Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
100m vlinderslag dames 1994 (NK-limiet Amsterdam 1.03.07) 
1.00.48 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn
1.03.66 Merle Verkijk 94 Eiffel Swimmers PSV
1.03.97* Marjolein Delno 94 Eiffel Swimmers PSV
1.04.01* Tamara van Vliet 94 de Columbiaan/E.ON-NZA
1.05.06* Michelle Verouden 94 HZPC Horst
1.05.48* Marjolein Maris 94 de Houtrib
1.05.54* Kim Loeffen 94 Zeester Meerval
1.05.94 Inge Pepping 94 De Rijn
1.06.57 Jara Schmidt 94 de Columbiaan
1.07.01 Karin Rijkelijkhuizen 94 Zignea
100m vlinderslag dames allemaal (NK-limiet Amsterdam 1.03.07)
0.57.39 Inge Dekker 85 Eiffel Swimmers PSV
0.59.76 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
0.59.88 Kelly de Jong 91 AZ&PC
1.00.06 Willemijn Knot 90 de Dolfijn
1.00.48 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn
1.00.77 Lisa Dreesens 91 Eiffel Swimmers PSV
1.01.08 Lotte Goosen 92 MNC Dordrecht
1.01.20 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
1.01.50 Maaike de Waard 96 Eiffel Swimmers PSV
1.01.57 Andrea Kneppers 93 Eiffel Swimmers PSV

200m vlinderslag meisjes junioren 1 
3.02.75* Indy Jongman 01 Zeester-Meerval
3.03.36* Inge Vieveen 01 WVZ
3.07.23* Jasmijn van der Valk  01 SG Hellas/Glana/Nimo
3.07.76* Imke van den Hoef 01 HZPC Horst
3.08.14* Tessa Kempen 01 Zoetermeer
3.09.28* Irene Fredriks 01 de Berkelduikers
3.10.55* Kim Rebergen 01 SG Hellas/Glana/Nimo
3.11.16* Diana Noordermeer 01 de Zeehond'73
3.14.16* Cynthia Smit 01 Zuiderzeezwemmers
3.15.31* Giulia Corsi 01 Oceanus
200m vlinderslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet 2.44.19)
2.45.90* Myrthe Beijen 00 GoSwim
2.50.27 Laura Nieuwland 00 de Zeeuwse Kust
2.51.79* Iris Tjonk 00 de Veene
2.52.57* Brigit van der Vegte 00 Octopus
2.52.60 Sophie 't Hart 00 de Columbiaan
2.54.26** Marij van der Mast 00 SBC2000
2.56.84 Danieke van der Kooi 00 de Granaet
2.58.30* Chantal Hetjes 00 Ed-Vo
2.59.46* Manon Kampman 00 Zeester-Meerval
3.01.43* Kaylee de Jong 00 ZPCH
200m vlinderslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet 2.38.22)
2.29.99 Naomi Visser 99 de Dolfijn
2.33.25 Marieke Tienstra 99 TriVia
2.38.24 Isabel Nibourg 99 de Dinkel
2.38.70* Melissa Baars 99 Aquarijn
2.39.80* Kyra Jongman 99 Zeester-Meerval
2.40.98* Josien Wijkhuijs 99 Orca
2.43.69 Moesha Wartes 99 de Dolfijn
2.45.31* Nikita van den Ouden 99 Hieronymus
2.51.19* Ilse Wijnmaalen 99 PCG
2.52.12* Nina van Maarle 99 LZ 1886
200m vlinderslag meisjes jeugd 1 (NK-limiet 2.34.43)
2.23.47 Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn
2.28.69 Kim Busch 98 MNC Dordrecht
2.28.82* Tess Tjokrodikromo 98 de Houtrib
2.29.50 Janina Beckers 98 Eurode Kerkrade
2.30.89 Kinge Zandringa 98 Orca
2.30.92 McKenzie Kelly 98 Eurode Kerkrade
2.34.32 Juliette Hekman 98 TriVia
2.34.44 Vivianne Dortmond 98 de Pinquin
2.39.82* Sabrina Vosselman 98 ZVV
2.40.23* Felicia Swets 98 Aquapoldro
200m vlinderslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 2.33.70) 
2.25.26* Amy van Blitterswijk 97 Aqua-Novio'94
2.32.42* Manon Koster 97 HZPC Horst
2.32.66* Ina Willigers 97 Zwemclub Eijsden
2.34.18* Jasmijn Bink 97 LZ 1886
2.35.67 Shannon Mommersteeg 97 Aquarijn
2.35.72* Manon Koster 97 HZPC Horst
2.38.95* Latascha Kilian 97 Olympia
2.39.64* Naomi Janssen 97 Aqua-Novio'94
2.41.36* Kelly de Jonge 97 Poseidon'56
2.43.96* Anouk Rekers 97 de Veene
200m vlinderslag dames senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 2.29.21)
2.21.23* Cynthia Verkaik 96 Orca
2.24.05 Linda Kamperman 96 Aquarijn
2.24.48* Adja Stoetman 96 TriVia
2.28.96* Femke Remmits 96 One Team Swimming
2.29.22* Irene Teufer 96 de Dolfijn
2.32.51* Kristel Hormann 96 de Spatters
2.32.61* Evelien van Ruiten 96 Orca
2.33.15* Brenda Zwarthoed 96 DAW
2.33.34* Renate Hemmes 96 DZ&PC
2.33.97* Elles Becker 96 Zwemclub Zeist
200m vlinderslag dames senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 2.23.64)
2.20.62 Macy Oortwijn 95 AZ&PC
2.28.66 Maud Hoofs 95 Racing Club
2.30.50* Shireen Post 95 AZ&PC
2.31.42* Samantha Kardol 95 Z&PV Nuenen
2.31.69* Rachelle Visser 95 AZ&PC
2.31.87* Romy van Alphen 95 Olympia
2.32.67* Arlette de Vegt 95 ESCA
2.33.81* Kelly Wigleven 95 MNC Dordrecht
2.33.90* Aimee Groenveld 95 de Houtrib
2.34.87* Sanne Bommer 95 de Dolfijn
200 m. vlinderslag dames 1994 (NK-limiet Amsterdam 2.19.08)
2.19.29* Merle Verkijk 94 Eiffel Swimmers PSV
2.19.32* Marjolein Delno 94 DWK
2.23.66* Inge Pepping 94 de Rijn
2.28.42* Kim Loeffen 94 Zeester-Meerval
2.31.06* Jara Schmidt 94 de Columbiaan
2.31.64* Mirthe Lanfermeier 94 ZV Hoorn
2.33.15* Chantal Grove 94 Oceanus
2.33.40 Marjolein Maris 94 de Houtrib
2.38.86* Iris van Zuilen 94 Olympia
2.38.88* Suzanne Brummel 94 Octopus
200 m. vlinderslag dames allemaal (NK-limiet Amsterdam 2.19.08)
2.13.68 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
2.14.52* Lisa Dreesens 91 Eiffel Swimmers PSV
2.15.77* Malissa van de Heuvel 93 Eiffel Swimmers PSV
2.16.18* Kelly de Jong 91 AZ&PC
2.18.25* Willemijn Knot 90 de Dolfijn
2.19.02* Chantal Nap 89 HZ&PC Heerenveen
2.19.29* Merle Verkijk 94 Eiffel Swimmers PSV
2.19.32* Marjolein Delno 94 DWK
2.19.62* Lenneke van Schaik 86 Eiffel Swimmers PSV
2.19.94* Silke Oude Weernink 90 de Dinkel

Jongens en heren
50m vlinderslag jongens minioren 5 en later
34.09 Tim Korstanje 03 Aqua-Novio'94
34.13* Bryan Agterdenbos 02 de Devel
34.83* Brendon van den Berg 02 Poseidon'56
36.29* Thomas Weening 02 Oceanus
36.68* Maurice Pater 02 GZVW
36.90* Jarno Koster 02 Merlet
37.24* Sem de Goei 02 WS Twente
37.24* Leon van der Geest 02 EZC
37.90* Sebastiaan Bal 02 Poseidon'56
38.02* Sebastiaan Botter 02 Racing Club
50m vlinderslag jongens minioren 6
32.91 Rick Bulman 01 Hieronymus
34.12* Luc Kroon 01 Ed-Vo
34.28 Pim Verdaasdonk 01 SBC2000
34.55 Ivo Stolk 01 de Zeehond'73
34.66* Jeroen Aerssens 01 de Schelde
34.72* Luuk Roosen Zwemclub Eijsden
35.29* Jelle Smid 01 Aqua-Novio'94
35.38* Rolf Jens 01 PCG
35.83 Melle van Gemert 01 SG De Zeeuwse Kust
35.90* Danil Vlijt 01 Patrick
50m vlinderslag jongens junioren 1
31.28 Ruden de Ridder 00 SG de Zeeuwse Kust
31.94 Camo Mieris 00 DIO
32.38 Nick van Irsel 00 SBC2000
32.57* Dennis Weening 00 Oceanus
33.00* Juri Dijkstra 00 TriVia
33.00* Axel Hanning 00 Stadskanaal
33.12* Bjarne Langkamp 00 Aqua-Novio'94
33.20 Enrico Molly 00 de Dolfijn
33.22* Jari Groenhart 00 Aqua'68
33.23 Vincent de Munter 00 Brunssum
50m vlinderslag jongens junioren 2
27.66 Nyls Korstanje 99 Aqua Novio 94
28.28 Jacob de Roos 99 DZ&PC
28.80 Luuk Veldman 99 Neptunia'24
29.01* Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
29.18 Toine Willigers 99 Zwemclub Eijsden
29.74 Nicko Kamphuis 99 de Warande
30.04 Max Bond 99 Zwemlust den Hommel
30.05 Dario van Hulst 99 ZC Valkenburg
30.11 Max-Fernon Troeno-Karso 99 Arethusa
30.23 Bas Martelhoff 99 het Y
50m vlinderslag jongens junioren 3
26.39* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
27.07 Ruben Stam 98 de Dolfijn
27.25* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
27.29 Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
27.57 Frank Roovers 98 de Houtrib
28.52 Jorgos Skotadis 98 Oceanus
28.56 Ronaldo Nagtzaam 98 Hieronymus
28.63 Loed Jacobs 98 DZT'62
28.83* Thomas Kappe 98 Bikkel Hoogeveen
29.05* Jorie Seubers 98 de Valken
50m vlinderslag jongens junioren 4
26.49* Ben Schwietert 97 DWK
26.96* Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
27.26 Ivo Grosveld 97 RZL
27.31 Thomas Verhoeven 97 Wiekslag
27.36 Peter Rothengatter 97 DWK
27.46 Danil van Dijk 97 Zeester Meerval
27.53 Simon Cornelissen 97 Hydra
27.82* Justin Doldersum 97 Deltasteur
28.00* Jeroen van der Beek 97 ZVV
28.05* Marcel Groen 97 NOVA
50m vlinderslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 27.38)
24.53 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
25.57 Yoran Klos 96 de Dinkel
25.90 Yamiko Steenhoek 96 ZOB'66/RTC Dordrecht
26.16 Wimar Lindenberg 96 Hieronymus
26.21 Laurent Bams 96 ZC Eijsden
26.27* Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
26.30 Stef van Zitteren 96 Eiffel Swimmers PSV
26.42 Stan Pijnenburg 96 Eiffel Swimmers PSV
26.53 Sem Hermans 96 Eiffel Swimmers PSV
26.54 Danil Buijs 96 AZ&PC
50m vlinderslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 27.03)
25.86 Mateusz Kobus 95 One Team Swimming
25.94 Sem van Lith 95 Aqua-Novio'94
25.95 Andy Onderstal 95 de Dolfijn
26.04 Arno Kamminga 95 de Columbiaan
26.35 Jeroen Lorius 95 Bikkel Hoogeveen
26.42 John Smit 95 MNC Dordrecht
26.63* Diego de Meyer 95 de Bruinvis
26.69 Rick Hoekstra 95 TRB-RES
26.84 Floris Polman 95 Dedemsvaart AC
26.89 Bram van de Water 95 den Doorn
50m vlinderslag heren senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 26.49)
24.84 Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
25.35 Ramon Fredrik 94 Orca
25.78 Marciano Lynch 94 WVZ
25.85 Ruben Klinkers 94 Eiffel Swimmers PSV
25.92 Erik Nijholt 94 DZ&PC
26.21 Niels van Basten Batenburg 94 ZC Valkenburg
26.22* Ensger Kotterink 94 Albion
26.19 Jorrick Druyven 94 DAW
26.37 Huub van Houwelingen 94 AZ&PC
26.76* Cas van Vorstenbos 94 de Schelde
50m vlinderslag jongens senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 25.71)
25.07 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
25.18* Roy Smeenge 93 de Dolfijn
25.39 Walter Jansen 93 de Columbiaan
25.60 Bernd Kobesen 93 TriVia
25.65 Peter Paul Houtkamp 93 de Kikker
26.08 Paul Koster 93 Hieronymus
26.30* Menno Manning 93 de Dinkel
26.34* Lars Sieval 93 LZ 1886
26.38 Simon van den Broek 93 Zeester-Meerval
26.39 Maurice Soudant 93 Z&PV Nuenen
50m vlinderslag heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 25.00)
22.90 Joeri Verlinden 88 de Dolfijn/E.ON-NZA
23.97 Mike Marissen 92 AZ&PC/RTC Drachten
24.29 Jeroen Baars 92 MNC Dordrecht
24.40 Tim van Deutekom 91 Eiffel Swimmers PSV
24.46 Robin van Aggele 84 AZ&PC
24.46 Tom Lommers 98 Nayade
24.50 Steven Nonnekes 90 Eiffel Swimmers PSV
24.53 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
24.60 Jan Kersten 86 de Columbiaan
24.69 Aziz Nozairi 91 de Fuut

100m vlinderslag jongens minioren 5 en later
1.22.51* Jarno Koster 02 Merlet 
1.24.32* Maurice Pater 02 GZVW
1.28.59* Bjorn van Doesburg 02 Zwemlust den Hommel
1.30.62* Brendon van den Berg 02 Poseidon'56
1.31.74* Danil Rykov 02 AZ&PC
1.36.64* Kenan Crz 03 DWT
100m vlinderslag jongens minioren 6
1.16.92* Jeroen Aerssens 01 de Schelde
1.17.39* Melle van Gemert 01 SG de Zeeuwse Kust
1.17.92* Ivo Stolk 01 de Duck
1.19.76* Pim Verdaasdonk 01 SBC2000
1.20.75* Rolf Jens 01 PCG
1.20.77* Rick Bulman 01 Hieronymus
1.21.72* Luc Kroon 01 Ed-Vo
1.21.99* Jan Willem Tpfer 01 Eiffel Swimmers PSV
1.22.00* Luuk Roosen 01 Zwemclub Eijsden
1.22.51* Thomas Jansen 01 WVZ
100m vlinderslag jongens junioren 1 (NJK-limiet 1.14.19)
1.11.37 Ruden de Ridder 00 SG de Zeeuwse Kust 
1.11.81* Calvin Lu 00 ZVVS
1.12.05* Camo Mieris 00 DIO
1.13.54* Axel Hanning 00 Stadskanaal
1.14.15 Jari Groenhart 00 TriVia
1.14.74* Tyrese Wilson 00 de Fuut
1.14.75* Dennis Weening 00 Oceanus
1.16.70* Vincent de Munter 00 Brunssum
1.17.48* Jeroen Bakker 00 BZ&PC
1.17.64* Ruben van Vierzen 00 Oceanus
100m vlinderslag jongens junioren 2 (NJK-limiet 1.09.99)
1.03.70 Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio 94
1.04.84 Luuk Veldman 99 Orca
1.05.25 Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
1.05.48* Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
1.05.78 Toine Willigers 99 Zwemclub Eijsden
1.06.34 Max Bond 99 Zwemlust den Hommel
1.07.45* Daan Jente 99 Brunssum
1.07.60* Jesse van Dijk 99 de Houtrib
1.07.92* Ebel van Geemen 99 NDD
100m vlinderslag jongens junioren 3 (NJK-limiet 1.02.80))
0.59.26.Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
1.00.20 Floris Kotterink 98 Albion
1.00.58 Ruben Stam 98 De Dolfijn
1.01.17* Jorgos Skotadis 98 Racing Club
1.01.33* Frank Roovers 98 de Houtrib
1.02.02* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
1.02.23* Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
1.03.32 Lars van der Velden 98 DAW
1.04.68* Jordi de Nijs 98 MSV Zeemacht
1.04.81 Jelmer Lankhorst 98 Racing Club
100m vlinderslag jongens junioren 4 (NJK-limiet 1.00.92)
0.57.81 Ben Schwietert 97 DWK
1.00.37 Owen van Krimpen 97 Van Vliet Barracuda
1.00.41 Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
1.00.91 Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
1.01.31 Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
1.02.07* Danil van Dijk 97 Zeester Meerval
1.02.36 Max Hermans 97 HZPC Horst
1.02.36* Floris van Mierlo 97 Eiffel Swimmers PSV
1.02.46 Peter Rothengatter 97 DWK
1.02.69* Pascal Nuijten 97 Westland Dijkglas
100m vlinderslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 1.01.33)
53.38 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
56.48 Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
57.59 Bjorn Scherbeijn 96 de Schelde/RTC Dordrecht
57.89 Yamiko Steenhoek 96 ZOB'66/RTC Dordrecht
58.28 Yoran Klos 96 De Dinkel
58.35 Stef van Zitteren 96 Eiffel Swimmers PSV
58.74 Sem Hermans 96 HZPC Horst
59.05 Marnix Ykema 96 DWK
59.20 Danil Buijs 96 AZ&PC
59.88 Oliver Brache 96 de Dolfijn
100m vlinderslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 1.00.64) 
55.67 Mateusz Kobus 95 One Team Swimming (POL)
56.80 Sem van Lith 95 Aqua-Novio'94
57.63 Lars Schoffelmeer 95 ZVVS
57.68 Jeroen Lorius 95 Bikkel Hoogeveen
57.69 Ties Elzerman 95 de Dolfijn
57.92 Arno Kamminga 95 de Columbiaan
57.92 Andy Onderstal 95 de Dolfijn
57.92* John Smit 95 MNC Dordrecht
58.07* Lucas Greven 95 Zeester-Meerval
59.03* Jeffrey Buddenberg 95 de Zeehond'73
100m vlinderslag heren senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 59.52)
55.88 Ramon Fredrik 94 Orca
56.28 Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
56.86 Niels van Basten Batenburg 94 ZC Valkenburg
57.16* Ensger Kotterink 94 Albion
57.77 Ruben Klinkers 94 Eiffel Swimmers PSV
57.90 Huub van Houwelingen 94 AZ&PC
58.29 Marciano Lynch 94 AZ&PC
58.53 Jorrick Druyven 94 DAW
58.77 Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
59.50* Stef Heijnekamp 94 OZ&PC
100m vlinderslag heren senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 57.81)
53.87 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
54.92 Roy Smeenge 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
56.48 Walter Jansen 93 de Columbiaan
57.00 Bas Krafft 93 Aqua-Novio 94
58.03 Menno Manning 93 De Dinkel
58.12 Simon Edenburg 93 SG De Zeeuwse Kust
58.50* Lars Sieval 93 LZ 1886
58.59 Bernd Kobesen 93 TriVia
58.86* Peter Paul Houtkamp 93 Eiffel Swimmers PSV
59.13* Jordan Kraaijenhof 93 AZ&PC
100m vlinderslag heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 56.26)
50.43 Joeri Verlinden 88 de Dolfijn
52.98 Mike Marissen 92 AZ&PC/RTC Drachten
53.38 Kyle Stolk 96 Eiffel Swimmers PSV
53.87 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
54.05* Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers
54.45 Fabian Beimin 91 AZ&PC
54.76 Jeroen Baars 92 MNC Dordrecht
54.92 Roy Smeenge 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
54.93 Mark Baars 85 MNC Dordrecht
55.02 Aziz Nosairi 91 de Fuut

200m vlinderslag jongens junioren 1 (NJK-limiet 2.45.74)
2.40.94 Ruden de Ridder 00 SG de Zeeuwse Kust
2.48.55 Karl van den Burg 00 GoSwim
2.50.79* Dennis Weening 00 Oceanus
2.50.92* Calvin Lu 00 ZVVS
2.51.72* Tyrese Wilson 00 de Fuut
2.52.35* Ruben van Vierzen 00 Oceanus
2.52.74** Anne Schuurmans 00 WVZ
2.52.98* Bernard Rivard 00 WVZ
2.54.70* Marijn Kagchelland 00 ZPCH
2.55.33* Camo Mieris00 DIO
200m vlinderslag jongens junioren 2 (NJK-limiet 2.36.37)
2.23.25 Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
2.35.20* Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
2.35.68 Jacob de Roos 99 DZ&PC
2.35.74* Daan Jente 99 Brunssum
2.36.40* Max Bond 99 Zwemlust den Hommel
2.38.48* Riku Wakabayashi 99 Kimbria
2.38.96 Wesley Bos 99 de Columbiaan
2.40.92* Nicko Kamphuis 99 de Warande
2.40.97 Thijs Molendijk 99 VZC E&P
2.42.17* Jesse van Dijk 99 de Houtrib
200m vlinderslag jongens junioren 3 (NJK-limiet 2.20.30)
2.19.09 Floris Kotterink 98 de Veene
2.22.23 Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
2.22.31 Jorgos Skotadis 98 Racing Club
2.22.45* Frank Roovers 98 de Houtrib
2.23.77* Jordy van Oel 98 WVZ
2.24.17 Sander Kirillova 98 Racing Club
2.24.31 Ruben Stam 98 de Futen
2.26.28* Stan Zwinkels 98 WVZ
2.28.19 Lars Ruessink 98 Octopus
2.29.57* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
200m vlinderslag jongens junioren 4 (NJK-limiet 2.16.10)
2.13.48 Ben Schietert 97 DWK
2.14.79 Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
2.17.18 Owen van Krimpen 97 Van Vliet-Barracuda
2.20.22 Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
2.20.78 Max Hermans 97 HZPC Horst
2.22.18 Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
2.24.71 Lars van Didden 97 SG Hellas/Glana/Nimo
2.24.75* Tim van der Steen 97 ZVVS
2.25.20 Mathijs Mulder 97 HZ&PC Heerenveen
2.25.98* Peter Rothengatter 97 ESCA
200m vlinderslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Amsterdam 2.15.92)
2.10.33 Danil Buijs 96 AZ&PC
2.10.96 Sem Hermans 96 HZPC Horst
2.11.76* Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
2.13.63 Frank de Graaf 96 DWK
2.19.62 Scott Bole 96 de Dolfijn
2.19.78 Maarten Rottier 96 TriVia
2.19.92* Casper Muselaers 96 Octopus
2.20.00* Marnix Ykema 96 DWK
2.20.85* Timo Billman 96 Eurode Kerkrade
2.21.10* Yoran Klos 96 de Dinkel
200m vlinderslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Amsterdam 2.14.40)
2.04.80 Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
2.07.58 Lars Schoffelmeer 95 ZVVS
2.09.65 Jeroen Lorius 95 Bikkel Hoogeveen
2.10.42* Sem van Lith 95 Aqua Novio'94
2.14.31* Mateusz Kobus 95 One Team Swimming (POL)
2.14.51 Andy Onderstal 95 de Dolfijn
2.14.89 Kevin Wolters 95 SG Hellas/Glana/Nimo
2.17.59* Melvin Prins 95 SBC2000
2.20.55* Jan Peereboom 95 DAW
2.21.36* Arno Kamminga 95 de Columbiaan
200m vlinderslag heren senioren 1 (NK-limiet Amsterdam 2.12.42)
2.06.38 Ensger Kotterink 94 Albion
2.08.47 Ramon Fredrik 94 Orca
2.08.98* Jorrick Druyven 94 DAW
2.12.49* Niels van Basten Batenburg 94 ZC Valkenburg
2.13.34* Vincent Moolhuijsen 94 Oceanus
2.13.80* Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
2.14.37 Erik Nijholt 94 DZ&PC
2.14.58* Stef Heijnekamp 94 OZ&PC
2.15.52* Michael van Dam 94 HPC
2.18.41* Frank van de Wolff 94 ZV Hoorn
200m vlinderslag heren senioren 2 (NK-limiet Amsterdam 2.08.82)
2.01.22 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.13.26 Walter Jansen 93 de Columbiaan
2.13.72 Philippe Rivard 93 WVZ
2.13.87 Bernd Kobesen 93  TriVia
2.15.21 Kasper Leeuw 93 de Dinkel
2.16.04* Jordan Kraaijenhof 93 AZ&PC
2.16.42* Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
2.17.08* Maurice Soudant 93 Z&PV Nuenen
2.18.61* Menno Manning 93 de Dinkel
2.21.19 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
200m vlinderslag heren allemaal (NK-limiet Amsterdam 2.05.48)
1.53.47 Joeri Verlinden 88 de Dolfijn
1.58.59 Fabian Beimin 91 AZ&PC
2.01.22 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.03.95 Robin van Aggele 84 AZ&PC
2.04.80 Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
2.06.38 Ensger Kotterink 94 Albion
2.07.45* Davy Verreussel 89 SG Hellas/Glana/Nimo
2.07.58 Lars Schoffelmeer 95 ZVVS
2.08.47 Ramon Fredrik 94 Orca
2.08.57 Kevin Eltink 91 DWK
 

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




18 november 1932
Bij wedstrijden in Den Haag zwemt Joop van Daatselaar een Nederlands record op de 100 m.vrije slag. De Y-zwemmer komt tot 1.03.4 en dat is 0,2 seconde sneller dan zijn clubgenoot Henk van Essen vijf jaar eerder.




Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl