Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011

De enige echte Ranglijsten aller tijden Vrije slag (25 m.baan)

Voor het laatst bijgewerkt op 31 december 2012 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt


Dames

Top 61: 50 meter vrije slag/elektronisch (16 december 2012)
23.25 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2008 WK Manchester)
23.32 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
23.37 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2010 WK Dubai)
23.53 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
23.89 Inge de Bruijn, PSV (2001 EK Antwerpen)
24.22 Femke Heemskerk, de Dolfijn (2010 Meeting d'automne CompiŤgne)
24.53 Saskia de Jonge, E.ON-NZA (2009 time trial EK Istanbul)
24.61 Chantal Groot, de Dolfijn (2009 time trial EK Istanbul)
24.65 Ilse Kraaijeveld, Orca (2009 time trial EK Istanbul)
24.77 Maud van der Meer, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)

24.92 Clarissa van Rheenen, Eiffel Swimmers PSV (2009 Grand Prix Leeds)
24.97 Suze Valen, AZ&PC (2001 EK Antwerpen)
24.98 Tamara van Vliet, de Columbiaan/E.ON-NZA (2012 NK Amsterdam)
25.00 Annemarie Verstappen, die Heygrave (1987 NK Emmen)
25.08 Marianne Muis, AZ&PC (1996 Worldcup Gelsenkirchen)
25.10 Angela Postma, DZ&PC (1995 WK Rio de Janeiro)
25.22 Annabel Kosten, AZ&PC (2003 EK Dublin)
25.31 Wilma van Rijn-van Hofwegen, De Kempvis (2001 Int.wedstrijd Galway)
25.38 Chantal Senden, ZC Valkenburg (2009 ISF Aken)
25.38 Rieneke Terink, Eiffel Swimmers PSV (2012 Worldcup Stockholm)

25.38 Maaike de Waard, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsteram)
25.43 Eline Boers, E.ON-NZA (2009 NK Sprint Alkmaar)
25.44 Karin Brienesse, Orca (1988 NWK Emmen)
25.45 Kelly de Jong, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
25.46 Elinore de Jong, de Otters het Gooi (2010 NK Sprint)
25.49 Conny van Bentum, de Dolfijn (1988 NWK Emmen)
25.53 Marieke Mastebroek, Eemsrobben (1991 NWK Dordrecht)
25.56 Manon Minneboo, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
25.57 Lotte Goosen, DIO/RTC Dordrecht (2010 NK Amsterdam)
25.59 Denise Weerd, MZ&PC (1988 NWK Emmen)

25.63 Manon van Vulpen, PSV (2007 NK Amsterdam)
25.70 Nienke Valen, AZ&PC (2001 NK Alphen a/d Rijn)
25.70 Jolijn van Valkengoed, de Dolfijn (2007 NK Sprint Drachten)
25.71 Elise Bouwens, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
25.72 Willemijn Knot, de Dolfijn (2011 NK Sprint Emmen)
25.77 Jovanna Koens, Eiffel Swimmers PSV (2011 ISF Aken)
25.78 Manon van Rooijen, de Dolfijn (2008 NK Sprint Alkmaar)
25.82 Thamar Henneken, PSV (2003 NK Sprint Amsterdam)
25.88 Ellen Elzerman, de Dolfijn (1992 NK Drachten)
25.89 Anja van der Hout, de Dolfijn (2009 NK Amsterdam)

25.91 MariŽlle Janssen, DWK-XCESS (2005 NK Drachten)
25.91 Laura Moolenaar, AZ&PC (2012 NK Amsterdam)
25.95 Diana van der Plaats, de Dolfijn (1989)
25.95 Rieneke Schinkel, de Whee (2003 NK Sprint Amsterdam)
25.96 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1988)
25.97 Lona Kroese, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 NK Sprint Alkmaar)
25.99 Monique Driessen, Aquarijn (2004 NK Drachten)
26.00 Ingrid Baars, de Dolfijn (1988 NWK Emmen)
26.00 Amy de Langen, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
26.04 Carla Geurts, UZSC (2003 Victoria, Canada)

26.05 Barbara van Rhijn, DWK-XCESS (2004 NK Sprint Emmen)
26.05 Denise van Ark, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
26.10 Wilma van Velsen, TZC/Vahalis (1984 Diana Sprint Amsterdam)
26.13 Pauline Gouwens, DWK (2011 NK Sprint Emmen)
26.14 Saskia van der Wielen, Zwemlust/den Hommel (2007 NK Sprint Drachten)
26.14 Esmee Vermeulen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 NK Amsterdam)
26.14 Femke Hendrikx, Z&PV Nuenen (2012 Brabantste Sprint Eindhoven)
26.16 Elles Voskes, WVZ (1984 NK Zutphen)
26.16 Barbara van Rhijn, DWK (2005 NK Amsterdam)
26.18 Denise van Ark, AZ&PC (2011 Martinez Cup Amsterdam)
26.18 Maartje de Wit, WVZ (2011 Martinez Cup Amsterdam)

Top 51: 100 meter vrije slag (16 december 2012) 
51.35 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
51.44 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul/2010 EK Eindhoven)
51.74 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
51.96 Femke Heemskerk, de Dolfijn (2010 Worldcup Berlijn )
52.65 Inge de Bruijn, PSV (2001 EK Antwerpen)
52.88 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
53.38 Maud van der Meer, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
53.77 Saskia de Jonge, E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)
53.91 Chantal Groot, de Dolfijn (2007 Worldcup Stockholm)
53.95 Marianne Muis, ZPA (1990 NK Drachten)

53.97 Elise Bouwens, de Dolfijn (2011 EK Szczecin)
54.17 Clarissa van Rheenen, Eiffel Swimmers PSV (2011 Martinez Cup Amsterdam)
54.30 Annemarie Verstappen, BZV (1983 NK Hengelo)
54.34 Ilse Kraaijeveld, Orca (2012 NK Amsterdam)
54.35 Rieneke Terink, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
54.52 Wilma van Rijn- Van Hofwegen, de Kempvis (2001 Int.wedstrijden Galway)
54.74 Suze Valen, AZ&PC (2002 WK Moskou)
54.84 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
54.93 Karin Brienesse, Orca (1988 NK Emmen)
55.05 Esmee Verneulen, de Dolfijn (2012 Martinez Cup Amsterdam

55.13 Annabel Kosten, AZ&PC (2003 EK Dublin)
55.18 Tamara van Vliet, de Columbiaan (2012 Finale zwemcompetitie Amsterdam)
55.20 Marieke Mastebroek, Eemsrobben (1991 KK Groningen)*
55.30 Enith Brigitha, het Y (1977 NWK Amsterdam)
55.36 Conny van Bentum, DWK (1987 NWK Emmen)
55.37 Andrea Kneppers, Eiffel Swimmers PSV (2011 Martinez Cup Amsterdam)
55.39 Amy de Langen, de Dolfijn (2012 Martinez Cup Amsterdam
55.42 Diana van der Plaats, de Dolfijn (1989 NWK Dordrecht)
55.50 Mildred Muis, AZ&PC (1992 NWK Drachten)
55.51 Manon van Rooijen, de Dolfijn (2008 Finale A-competitie Amsterdam)

55.51 Chantal Senden, ZC Valkenburg (2009 ISF Aken)
55.57 Lona Kroese, de Dolfijn (2011 Martinez Cup Amsterdam)
55.62 Haike van Stralen, de Kempvis/TWN (2005 NK Amsterdam)
55.90 Jolijn van Valkengoed, de Dolfijn (2006 NK Drachten)
55.96 JoŽlle Scheps, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
56.00 Ingrid Baars, de Dolfijn (1988 NWK Emmen)
56.02 Eline Boers, de Columbiaan (2009 NK Amsterdam)
56.04 Esmťe Bos, DWK (2012 Finale zwemcompetitie Amsterdam)
56.06 Thamar Henneken, PSV (1999 WK Hong Kong)
56.13 Angela Postma, DZ&PC (1996 NK Utrecht)

56.14 Celina Lemmen, PSV (2003 NCAA College Station)
56.19 Manon van Vulpen, PSV (2006 NK Drachten)
56.23 Linda Bank, de Dolfijn/TZA (2005 NK Estafette Tilburg)
56.26 Manon Masseurs, Rapido'82 (1996)
56.28 Lieke Verouden, AZ&PC (2010 Competitie Amersfoort)*
56.33 MariŽlle Janssen, AZ&PC (2001 NK Alphen a/d Rijn)
56.33 Maartje de Wit, WVZ (2011 Martinez Cup Amsterdam)
56.35 Willemijn Knot, de Dolfijn (2010 NK Amsterdam)
56.28 Rosa Veerman, WZ&PC Purmerend (2012 Competitie Amsterdam)*
56.39 Minouche Smit, DWK (1994 NK Amersfoort)
56.39 Elles Voskes, WVZ (1983 NWK Hengelo)


Top 50: 200 meter vrije slag (31 maart 2011) 
1.52.42 Femke Heemskerk, de Dolfijn (2010 Worldcup Berlijn)
1.54.80 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2009 Worldcup Singapore)
1.55.56 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
1.55.70 Rieneke Terink, AZ&PC (2011 EK Szczecin)
1.55.77 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2011 Duel in the Pool Atlanta )
1.56.22 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2010 WK Dubai)
1.56.24 Saskia de Jonge, 't Tolhekke (2008 NK Amsterdam)
1.56.46 Elise Bouwens, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
1.57.13 Marianne Muis, ZPA (1990 NWK Drachten)
1.57.42 Karin Brienesse, Orca (1988 NWK Emmen)

1.57.65 Annemarie Verstappen, BZV (1983 NWK Hengelo)
1.57.86 Enith Brigitha, het Y (1977 NWK Amsterdam)
1.57.99 Linda Bank, de Dolfijn (2006 EK-limietwedstrijd Eindhoven)
1.58.00 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
1.58.04 Maud van der Meer, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
1.58.41 Clarissa van Rheenen, Eiffel Swimmers PSV (2009 Time-trial Alkmaar)
1.58.58 Andrea Kneppers, Eiffel Swimmers PSV (2011 Martinez Cup Amsterdam)
1.58.59 Ilse Kraaijeveld, Eiffel Swimmers (2010 NK Amsterdam)
1.58.60 Carla Geurts, UZSC (2003 Canadese Studentenkampioenschappen Victoria)
1.58.67 Esmee Vermeulen, de Dolfijn (2012 Martinez Cup Amsterdam)

1.58.73 Celina Lemmen, de Kempvis-TWN (2005 Worldcup New York)
1.58.82 Conny van Bentum, de Dolfijn (1988 NWK Emmen)
1.58.97 Diana van der Plaats, de Dolfijn (1989 NWK Dordrecht)
1.59.15 Manon van Rooijen, AZ&PC (2008 Finale A-competitie Amsterdam)
1.59.19 Mildred Muis, AZ&PC (1992 NK Drachten)
1.59.29 Haike van Stralen, De Kempvis (2004 Grand Prix Barneveld)
1.59.30 Baukje Wiersma, de Dolfijn (1992 Super Final FINA Worldcup Palma de Mallorca )
1.59.64 Maartje Kouwenberg, DWK XCESS (2000 NK Nieuwegein)
1.59.65 Chantal Groot, Swimteam (2005 GP Dordrecht)
1.59.75 Jolande van der Meer, Raket (1986 NK Emmen)

1.59.78 Lieke Verouden, AZ&PC (2010 NK Amsterdam)
2.00.27 Lona Kroese, de Dolfijn (2010 NK Amsterdam)
2.00.33 Kirsten Vlieghuis, PSV (1999 Uster)
2.00.49 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2012 Finale competitie Amsterdam)
2.00.56 JoŽlle Scheps, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
2.00.68 Jolijn van Valkengoed, WVZ (2008 Finale A-competitie Amsterdam)
2.00.71 Ellen Elzerman, de Dolfijn (1992 NK Drachten)
2.00.73 Minouche Smit, DWK (1994 NK Amersfoort)
2.00.79 Ingrid Baars, de Dolfijn (1990)
2.01.03 Kira Toussaint, de Dolfijn (2011 Competitie Purmerend)*

2.01.10* Illse Oegema, Dedemsvaart AC (1984)
2.01.29 Marjolein Delno, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
2.01.30 Manon Masseurs, Rapido'82 (1992 NWK Drachten)
2.01.43 Marieke Nijhuis, OZ&PC (2008 ISF Aken)
2.01.49 Annabel Kosten, Scheldestroom (2000 NCAA Indianapolis)
2.01.71 Monique Drost, AZ&PC (1980 NWK Tilburg)
2.01.74 Wilma van Rijn-van Hofwegen, De Kempvis (2001 Int.wedstrijd Galway, Ierland)
2.01.76 Rosa Veerman, WZ&PC Purmerend (2011 Limietwedstrijd Purmerend)
2.01.81 Reggie de Jong, de Otters (1980 NK Tilburg)
2.01.83 Ilse Kevelham, PSV (2001 NK Alphen a/d Rijn)

Top 50: 400 meter vrije slag (15 december 2012) 
4.03.47 Rieneke Terink, AZ&PC (2009 Worldcup Berlijn)
4.03.82 Femke Heemskerk, de Dolfijn/CN Marseille (2011 Trofeo Nico Sapio Genua)
4.04.53 Kirsten Vlieghuis, PSV (1998 Worldcup Sydney)
4.05.14 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2009 EK Istanbul)
4.06.20 Carla Geurts, UZSC (1995 WK Rio de Janeiro)
4.06.25 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
4.08.99 Linda Bank, de Dolfijn (2006 EK limietwedstrijd Eindhoven)
4.09.31 Enith Brigitha, het Y (1977 NK Amsterdam)
4.09.40 Annelies Maas, de Rijn (1981 Duitse competitie Gladbeck)
4.09.62 Karin Brienesse, Orca (1988 Arena Festival Bonn)

4.09.79 Baukje Wiersma, de Dolfijn (1992 Worldcupfinale Palma de Mallorca)
4.09.84 Jolande van der Meer, Raket (1986 NK Emmen)
4.11.10 Esmee Vermeulen, de Dolfijn (2012 Martinez Cup Amsterdam)
4.12.10* Annemarie Verstappen, BZV (1983 competitiewedstrijd)
4.12.43 Manon Masseurs, Rapido'82 (1992 NK Drachten)
4.12.50 Ingrid Moers, MZ&PC (1988 NK Emmen)
4.12.60 Celina Lemmen, PSV (2004 NCAA College Station, Texas)
4.12.81 Marieke Nijhuis, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
4.13.45 Maartje Kouwenberg, DWK XCESS (2000 NK Nieuwegein)
4.13.65 Haike van Stralen, de Kempvis (2004 NK Drachten)

4.13.67 Lieke Verouden, AZ&PC (2011 ISF Aken)
4.14.08 Conny van Bentum, DWK (1984)
4.14.13 Minouche Smit, DWK (1994 NK Amersfoort)
4.15.30 Elise Bouwens, Zwemlust/den Hommel (2010 NK Amsterdam)
4.15.45 Chantal Groot, de Dolfijn (2009 Competitie Amsterdam)*
4.15.46 Illse Oegema, Dedemsvaart AC (1986)
4.15.46 Andrea Kneppers, ZV Hoorn (2010 NK Amsterdam)
4.15.51 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2009 Worldcup Singapore)
4.15.72 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2011 EK Szczecin)
4.15.84 Marjolein Delno, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)

4.15.95 Leonie van Noort, de Zijl/LGB (2012 NK Amsterdam)
4.16.00 Saskia de Jonge, 't Tolhekke/E.ON-NZA (2009 NK Amsterdam)
4.16.21 Marion van den Berg, DWK (2012 NK Amsterdam)
4.16.30 Etta van der Weijden, MNC Dordrecht (2001 ISF Aken)
4.16.34 Edith van Dijk, ZV Hoorn (2002 Worldcup Berlijn)
4.16.49 Maaike Waaijer, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
4.16.90 Diana van der Plaats, de Dolfijn (1989)
4.17.40 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1984)*
4.17.40 Jolanda de Rover, de Dolfijn (1984)*
4.17.70* Ingrid Baars, de Dolfijn (1990)

4.17.85 Kirsten Silvester, UZSC (1994)
4.17.88 Karen Wammes, TZC/Vahalis (1992)
4.18.50* Marianne Muis, ZPA (1989)
4.18.70 Marjolein Post, Zwemlust-den Hommel (2006 NK Drachten)
4.18.73 Rosa Veerman, WZ&PC Purmerend (2012 NK Amsterdam)
4.18.83 Yvette Vester, AZ&PC (1991 NK Dordrecht)
4.19.54* Kira Toussaint, de Dolfijn (2011 competitie Amsterdam)
4.19.60* Natasja Robert, DAW (1990)
4.19.91 Renee Snoek, VZC Vl. (1998)
4.19.82 Renee Dimitra, PSV (2000)

Top 51: 800 meter vrije slag (27 oktober 2012) 
8.21.94 Kirsten Vlieghuis, PSV (1998 Worldcup Sydney)
8.25.33 Carla Geurts, UZSC (1998 Worldcup Sydney)
8.27.44 Sharon van Rouwendaal, CN Braud St.Louis (2008 Saint Dizier)
8.29.75 Jolande van der Meer, Raket (1986 NK Emmen)
8.30.20* Annelies Maas, Gladbeck(GER) (1981 Duitse competitie)
8.30.56 Rieneke Terink, AZ&PC (2009 ISF Aken)
8.32.65 Baukje Wiersma, de Dolfijn (1992 NK Drachten)
8.38.30* Karin Brienesse, Orca (1988)
8.38.80* Reggie de Jong, de Otters (1980)
8.39.12 Maaike Waaijer, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)

8.40.11 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2011 EK Szczecin)
8.41.96 Annemarie Verstappen, BZV (1982 NK Zutphen)
8.42.89 Ingrid Moers, MZ&PC (1988 NK Emmen)
8.43.21 Esmee Vermeulen, de Dolfijn (2010 ISF Aken)
8.43.34 Marieke Nijhuis, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
8.43.56 Manon Masseurs, HPC (1989 NWK Dordrecht)
8.43.73 Leonie van Noort, de Zijl-LGB (2012 NK Amsterdam)
8.44.77 Edith van Dijk, Hoorn (2004 Worldcup Berlijn)
8.47.10* Enith Brigitha, het Y (1977 Competitie Den Haag)
8.47.27 Haike van Stralen, De Kempvis (2004 NWK Drachten)

8.47.40 Etta van der Weijden, Proface DAW (1994 Buffalo USA)
8.47.51* Daphne Demuth, TSV Dormagen, GER (1987)
8.47.94 Linda Bank, de Dolfijn (2005 NK Amsterdam)
8.48.40* Conny van Bentum, DWK (1987 Competitie Barneveld)
8.49.00 Marion van den Berg, DWK (2012 NK Amsterdam)
8.49.00* Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1985)
8.49.26 Diana van der Plaats, Zwemlust/ den Hommel (1987)
8.50.18 Lieke Verouden, AZ&PC (2008 NK Amsterdam)
8.50.30* Marianne Muis, ZPA (1989 Competitie)
8.51.20* Illse Oegema, Dedemsvaart AC (1985 NWK Harderwijk)

8.52.00* Minouche Smit, PSV (1996)
8.52.40 Linsy Heister, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
8.52.74 Marjolein Post, Zwemlust-den Hommel (2006 NK Drachten)
8.53.00* Jolanda de Rover, de Dolfijn (1984)
8.53.33 Juliette de Vries, Raket (1983)
8.53.80* Karen Wammes, TZC Vahalis (1991)
8.53.85 Nida ZŁhal, VZC Veenendaal (1991)
8.54.80* Yolanda Aggenbach, Zeemacht/Noordkop (1976 Competitie Den Helder)
8.55.08 Maartje Kouwenberg, WVZ (1999)
8.56.65 Alexandra Worm, HPC (1986)

8.56.70* Mariska van Harn, DWK (1995)
8.56.82 Danielle uit den Bogaard, DWK-XCESS (2005 GP Dordrecht)
8.56.90 Kristel Tellegen, PSV (1991)*
8.57.00 Renee Dimitra, PSV (2000)
8.57.35 Natasja Robert, DAW (1990)
8.57.53 Kirsten Silvester, AZ&PC (1988)
8.57.82 Bianca de Bruijn, MNC Dordrecht (2001)
8.58.10 Yvette Vester, AZ&PC (1991)
8.59.03 Celina Lemmen, RZ (2001)
8.59.14 Marleen Veldhuis, Swimteam (2005 ISF Aken)

8.59.29 Josť Damen, BZV (1975 Int.wedstrijd Parijs)

Top-38: 1500 meter/ 1650 yards vrije slag (4 november 2012) 
16.19.09 Baukje Wiersma, Orca (1991)y
16.23.40 Jolande van der Meer, Raket (1984 Recordpoging Den Haag)*
16.37.25 Kirsten Silvester, AZ&PC (1993)y
16.40.70 Reggie de Jong, de Otters (1980 Recordpoging Laren)*
16.45.60 Manon Masseurs, HPC (1990 Kringwedstrijd Heemstede)*
16.54.09 Edith van Dijk, Hoorn-Aurik (2005 NK Amsterdam)
16.56.00 Agnes Jansen, ZPA (1979)y*
16.58.13 Etta van der Weijden, Proface DAW (1995)y
16.58.90 Yolanda Aggenbach, Noordkop (1976 Recordpoging Den Helder)*
16.59.10 Marion van den Berg, DWK-XCESS (2009 Limietwedstrijd Barneveld)*

16.59.10 Yvette Vester, AZ&PC (1990)y*
17.06.19 Marjolein Post, Zwemlust/den Hommel (2005 NK Amsterdam)
17.06.54 Leonie van Noort, de Zijl-LGB (2011 Lange afstandenwedstrijd Leiden)*
17.07.80 Anneke van Kraay, PSV (1979)y*
17.10.93 Danielle uit den Bogaard, DWK-XCESS (2005 Langebaangala Hulst)*
17.10.95 Linsy Heister, PSV (2005 NK Amsterdam)
17.11.10 Annemarie Verstappen, BZV (1981)*
17.19.70 Jolanda de Rover, de Dolfijn (1985)*
17.21.60 Carla Geurts, UZSC (1993 Langebaangala Hulst)*
17.21.94 Denise de Riet, Van Vliet Barracuda (2005 NK Amsterdam)

17.23.30 Juliette de Vries, Raket (1983)*
17.23.80 Maartje Kouwenberg, WVZ (1995 Kringwedstrijden Den Haag)*
17.24.60 Monique Wildschut, Njord '59 (1979)*
17.24.60 Diana van der Plaats, Zwemlust/den Hommel (1985)*
17.25.20 Marieke Nijhuis, OZ&PC (2008 Oldenzaal)*
17.26.89 Bianca de Bruijn, MNC Dordrecht (2005 Grand Prix Dordrecht)
17.28.51 Malissa van der Horst, Zwemlust den Hommel (2011 Limietwedstrijd Gorinchem)*
17.30.44 Maaike Waaijer, Eiffel Swimmers PSV (2005 NK Amsterdam)
17.40.45 Rosa Veerman, WZ&PC Purmerend (2010 Limietwedstrijd Purmerend)
17.43.00 Marjolein Delno, de Rijn (Gelderse kampioenschappen Veenendaal)

17.43.43 Lisa van Breugel, BZV (2012 Cit of Birmingham Open Meet)
17.47.92 Marcha Admiraal, de Biesboschzwemmers (2008 LAC Boxtel)*
17.51.13 Inge Pepping, de Rijn (2010 LAC Wageningen)*
17.51.24 Evelien Sohl, het Y (2005 NK Amsterdam)
17.51.92 Alice Bravo, het Y (2009 LAC Leiden)
17.52.70 Vera van den Berg, het Y (2009 LAC Leiden)*
17.53.72 Evelien van Ruiten, Orca (2011 LAC Leeuwarden)*
17.54.27 Hanny van Dijk, Orca (2012 LAC Hoogeveen)*


Estafettetussentijden (elektronisch gemeten) met vliegende start

Top 50: 50m vrije slag (16 december 2012) 
22.70 Ranomi Kromowidjojo (2009 EK Istanbul/2010 EK Eindhoven)
22.81 Hinkelien Schreuder (2009 EK Istanbul)
22.82 Marleen Veldhuis (2008 EK Rijeka)
23.79 Femke Heemskerk (2010 EK Eindhoven)
23.88 Saskia de Jonge (2009 EK Istanbul)
23.89 Inge Dekker (2008 EK Rijeka)
24.01 Inge de Bruijn (2001 EK Antwerpen)
24.16 Chantal Groot (2005 EK TriŽst)
24.29 Clarissa van Rheenen (2009 ISF Aken)
24.42 Maud van der Meer (2011 EK Szczecin)

24.47 Annabel Kosten (2003 EK Dublin)
24.48 Tamara van Vliet (2011 EK Szczecin)
24.60 Rieneke Terink (2011 EK Szczecin)
24.72 Ilse Kraaijeveld (2009 NK Sprint Alkmaar)
24.72 Suze Valen (2002 EK Riesa)
24.80 Eline Boers (2009 NK Sprint Alkmaar)
24.81 Wilma van Hofwegen (1998 EK Sheffield)
24.88 Elise Bouwens (2011 EK Szczecin)
24.92 Marianne Muis (1996 Staalunie Dordrecht)
24.98 Angela Postma (1998 EK Sheffield)

25.16 Melanie ten Brink (2004 EK Wenen)
25.19 Willemijn Knot (2012 Martinez Cup Amsterdam)
25.28 Manon Minneboo (2010 NK Sprint Drachten)
25.30 Wendy van der Zanden (2009 NK Sprint Alkmaar)
25.33 Anja van der Hout (2009 NK Sprint Alkmaar)
25.34 Saskia van der Wielen (2007 NK Sprint Drachten)
25.36 Lona Kroese (2009 NK Sprint Alkmaar)
25.36 Amy de Langen (2012 Martinez Cup Amsterdam)
25.40 Karin Brienesse (1991 Worldcup Bonn)
25.41 Manon van Vulpen (2007 NK Sprint Drachten)

25.45 Laura Moolenaar (2012 Martinez Cup Amsterdam)
25.46 Barbara van Rhijn (2007 NK Sprint Drachten)
25.46 Manon van Rooijen (2008 Finale competitie Amsterdam)
25.47 Nienke Valen (1998 EK Sheffield)
25.51 Diana van der Plaats (1989 Arena Meet Bonn)
25.58 Lieke Verouden (2010 NK Sprint Drachten)
25.60 Kira Toussaint (2009 Sport Emotion Amsterdam)
25.67 Mildred Muis (1988 Arena Meet Bonn)
25.70 Jovanna Koens (2010 Wachtebeke)
25.71 Marloes Oldenburg (2010 NK Sprint Drachten)

25.72 Kelly de Jong (2012 Finale zwemcompetitie Amsterdam)
25.75 Annemarie Verstappen (1987 Arena Meet Bonn)
25.78 Chantal Senden (2010 Wachtenbeke)
25.79 Laura Moolenaar (2011 NK Sprint Emmen)
25.83 Kim Loeffen (2012 NK Sprint Heerenveen)
25.84 Moniek Nijhuis (2009 NK Sprint Alkmaar)
25.87 Esmee Vermeulen (2010 Finale competitie Amsterdam)
25.88 Jessica Spruit (2009 NK Sprint Alkmaar)
25.88 Merel van der Ent (2010 NK Sprint Drachten)
25.95 Femke Hendrikx (2012 NK Sprint Heerenveen)

Top 32: 100m vrije slag
(26 oktober 2012) 
50.98 Marleen Veldhuis (2008 NK Amsterdam)
51.36 Ranomi Kromowidjojo (2011 WK Duel in the Pool Atlanta)
51.76 Inge Dekker (2008 WK Manchester)
52.32 Hinkelien Schreuder (2010 WK Dubai)
52.52 Femke Heemskerk (2009 NK Amsterdam)
53.15 Inge de Bruijn (1999 WK Hong Kong)
53.59 Marianne Muis (1990 NWK Drachten)
53.82 Saskia de Jonge (2008 WK Manchester)
53.96 Maud van der Meer (2012 NK estafette Eindhoven
54.00 Chantal Groot (2006 WK Shanghai)

54.00 Rieneke Terink (2009 NK Amsterdam)
54.05 Clarissa van Rheenen (2012 NK Amsterdam)
54.42 Wilma van Hofwegen (1999 WK Hong Kong)
54.47 Manon van Rooijen (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
54.49 Annemarie Verstappen (1985 Europacup Den Bosch)
54.80 Wendy van der Zanden (2008 NK Amsterdam)
54.85 Conny van Bentum (1987 Europacup Monaco)
54.85 Diana van der Plaats (1989 NWK Dordrecht)
54.89 Karin Brienesse (1987 Europacup Monaco)
55.20 Celina Lemmen (2003 Wedstrijd USA)

55.20 Ilse Kraaijeveld (2009 NK Amsterdam)
55.28 Linda Bank (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
55.29 Manon Minneboo (2012 NK Amsterdam)
55.31 Jolijn van Valkengoed (2008 WK Manchester)
55.52 Lona Kroese (2009 NK Amsterdam)
55.60 Ingrid Baars (1986 NWK Emmen)
55.62 Manon van Vulpen (2007 NK Amsterdam)
55.63 Denise van Ark (2012 NK Amsterdam)
55.75 Enith Brigitha (1977 NWK Amsterdam)
55.77 Marielle Janssen (2004 NK Drachten)

55.77 Tamara van Vliet (2010 NK estafette Drachten)
55.86 Kira Toussaint (2011 Finale Hoofdklasse Amsterdam)

Top 23: 200m vrije slag (28 oktober 2012) 
1.53.44 Femke Heemskerk (2008 WK Manchester)
1.54.17 Marleen Veldhuis (2008 WK Manchester)
1.55.93 Ranomi Kromowidjojo (2008 WK Manchester)
1.56.19 Rieneke Terink (2009 NK Amsterdam)
1.57.97 Enith Brigitha (1977 NWK Amsterdam)
1.58.34 Wendy van der Zanden (2010 NK Amsterdam)
1.58.82 Mildred Muis (1992 NK Drachten)
1.59.55 Carla Geurts (1995 NWK Eindhoven)
1.59.79 Sharon van Rouwendaal (2009 NK Amsterdam)
2.00.20 Jolande van der Meer (1986 NWK Emmen)

2.00.56 Clarissa van Rheenen (2009 NK Amsterdam)
2.00.57 Manon Masseurs (1992 NK Drachten)
2.00.73 Lieke Verouden (2010 ONK Amsterdam)
2.00.74 Jolanda de Rover (1986 NWK Emmen)
2.00.75 Jessica Spruit (2008 NK Amsterdam)
2.00.78 Illse Oegema (1986 NWK Emmen)
2.00.82 Haike van Stralen (2004 NK Drachten)
2.01.00 Linda Bank (2004 NK Drachten)
2.01.14 Judith Stap (2012 NK Amsterdam)
2.01.31 Lona Kroese (2006 NK Drachten)

2.01.32 Esmee Vermeulen (2010 Finale competitie Amsterdam)
2.01.32 Marjolein Delno (2012 NK Amsterdam)
2.01.44 Esmťe Bos (2012 Finale zwemcompetitie Amsterdam)
2.01.49 Willemijn Knot (2010 NK Amsterdam)
2.01.59 Chantal Groot (2009 NK Amsterdam)
2.01.81 Marieke Nijhuis (2010 NK Amsterdam)
2.02.00 Denise van Ark (2012 NK Amsterdam)

Heren

Top 61: 50 meter vrije slag elektronisch (16 december 2012) 
21.41 Johan Kenkhuis, Swimteam (2005 EK TriŽst)
21.48 Mark Veens, PSV (2005 EK TriŽst)
21.65 Pieter van den Hoogenband, PSV/Philips (2001 EK Antwerpen)
21.68 Robin van Aggele, AZ&PC (2009 Worldcup Berlijn)
21.72 Robert Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
21.77 Bastiaan Tamminga, Eiffel Swimmers PSV (2008 EK Rijeka)
21.91 Jasper van Mierlo, Eiffel Swimmers PSV (2012 Finale zwemcompetitie Amsterdam)
22.10 Rudy Ted de Haan, Team Groningen (2008 NK Sprint Alkmaar)
22.15 Bas van Velthoven, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 NK Sprint Alkmaar)
22.27 Gijs Damen, PSV (2005 NK 2005 Amsterdam)

22.27 Mitja Zastrow, PSV (2007 ISF Aken)
22.30 Ewout Holst, DWK XCESS (2000 EK Valencia)
22.30 Arjan van der Plaat, MNC Dordrecht (2008 NK Amsterdam)
22.30 Jan Kersten, de Columbiaan (2010 NK Amsterdam)
22.30 Joost Reijns, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
22.32 Patrick Martens, PSV (2005 ISF Gala Aken)
22.33 Stefan de Die, E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)
22.33 Geert Lantink, AZ&PC (2010 ONK Amsterdam)
22.36 Timon Evenhuis, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
22.41 Floor Verhaar, DWK (2010 NK Amsterdam)

22.41 Jeroen Baars, MNC Dordrecht (2012 NK Amsterdam)
22.44 Joran Barends, AZ&PC (2009 ISF Aken)
22.48 Hans Kroes, HPC (1986 NWK Emmen)
22.52 Dennis Rijnbeek, DWK (2000 EK Valencia)
22.53 Tom Lommers, Nayade (2012 Brabantse Sprint Eindhoven)
22.54 Robbert Donk, Wiekslag (2010 ONK Amsterdam)
22.55 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn (2010 ISF Aken)
22.55 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
22.57 Ron Dekker, de IJsel (1989 NWK Dordrecht)
22.62 Jeroen van den Berkt, DWK XCESS (2002 Grand Prix Barneveld)

22.62 Lennart Stekelenburg, de Dolfijn (2008 NK Sprint Alkmaar)
22.66 Stefan Oosting, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Sprint Debrecen)
22.69 Wilco van de Akker, DZ&PC (1996)
22.71 Ewoud Tamminga, AZ&PC (2009 Limietwedstrijd Amersfoort)
22.71 Aziz Nozairi, de Fuut (2012 Martinez Cup Amsterdam)
22.72 Jesse Puts, Zwemlust den Hommel (2012 Swimmeet Maastricht)
22.76 Arjan van der Plaat,  MNC Dordrecht (2009 NK Sprint Alkmaar)
22.77 Bram van Haandel, PSV (1998 Uster)
22.80 Tim van Deutekom, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
22.82 Patrick Dybiona, AZ&PC (1987 NWK Emmen)

22.85 Klaas Erik Zwering, PSV (2004 Grand Prix Barneveld)
22.91 Joost Groeneveld, DWK (2011 Martinez Cup Amsterdam)
22.92 Mark Costeris, de Schotejil (2009 NK Sprint Alkmaar)
22.93 Erik Ran, HZ Zian (1987 NWK Emmen)
22.95 Tim Hoeijmans, PSV (1994 NWK Amersfoort)
22.95 Remko de Jong, de Dolfijn (2006 NK Drachten)
22.95 Dennis Mooij, HZ&PC Heerenveen (2008 NK Amsterdam)
22.96 Marvin Kruin, SG Zwemlust/Utrecht (2008 NK Amsterdam)
22.98 Jeroen Stuut, TriVia (2011 NK Sprint Emmen)
23.01 Toby Aarnoutse, TriVia (2010 NK Sprint Drachten)

23.03 Frank Boon, de Dolfijn (2010 Fianle Hoofdklasse Amsterdam)
23.04 Raga Flores, Zeester-Meerval (2011 NK Sprint Emmen)
23.08 Ruud van Bommel, Nayade (2012 Brabantse Sprint Eindhoven)
23.09 Stefan Aartsen, de Kempvis (1999)
23.10 Tjarco Koppendaal, PSV (2003 NK Sprint Amsterdam)
23.12 Marco Boerema, de Zeeschuimers (1987 NWK Emmen)
23.12 Rutger van Oosterhout, Eiffel Swimmers PSV (2009)
23.14 Richard Koehoorn, DZ&PC (1998)
23.15 Casper van Dam, Zwemlust/den Hommel (1992)
23.17 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Sprint Alkmaar)

23.17 Steven Nonnekes, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Amsterdam)

Top 60: 100 meter vrije slag (16 december 2012) 
46.81 Pieter van den Hoogenband, PSV (2003 EK Dublin)
47.42 Robert Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
47.61 Mitja Zastrow, Eiffel Swimmers PSV (2007 ISF Aken)
47.65 Joost Reijns, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 EK Szczecin)
47.90 Mark Veens, PSV (2004 ISF Aken)
47.94 Johan Kenkhuis, AZ&PC (2001 EK Antwerpen)
48.06 Stefan de Die, de Dolfijn/E.ON-NZA (2008 EK Rijeka)
48.23 Robin van Aggele, Zwemlust/den Hommel (2006 NK Drachten)
48.24 Bas van Velthoven, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 Time-trial Alkmaar)
48.28 Bastiaan Tamminga, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)

48.73 Olaf Wildeboer, CN Sabadell (2008 Spaanse Verenigingskampioenschappen Madrid)
48.74 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
48.83 Arjan van der Plaat, MNC Dordrecht (2008 ISF Aken)
48.91 Hans Kroes, HPC (1988 NWK Emmen)
48.98 Jasper van Mierlo, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
49.02 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 EK Istanbul)
49.04 Klaas-Erik Zwering, PSV/Philips (2003 EK Dublin)
49.08 Dion Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2012 EK Chartres)
49.11 Joran Barends, AZ&PC (2008 EK-kwalificatiewedstrijd Eindhoven)
49.17 Marcel Wouda, PSV (1995)

49.27 Gijs Damen, MNC Dordrecht (2002 NK Eindhoven)
49.27 Timon Evenhuis, de Dolfijn (2012 Martinez Cup Amsterdam)
49.29 Tim Hoeijmans, PSV (1994 NK Amersfoort)
49.30 Floor Verhaar, DWK (2010 NK Amsterdam)
49.31 Rudy Ted de Haan, Anker Team Groningen (2008 NK Amsterdam)
49.31 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
49.33 Geert Lantink, AZ&PC (2009 ISF Aken)
49.38 Ewout Holst, DWK (2000 EK Valencia)
49.39 Timon Evenhuis, TriVia (2011 ISF Aken)
49.46 Patrick Martens, PSV (2004 EK-kwalificatiewedstrijd Eindhoven)

49.49 Dennis Rijnbeek, DWK (2000 EK Valencia)
49.49 Stefan Oosting, PSV (2004 NK Drachten)
49.51 Aziz Nosairi, de Fuut (2012 Martinez Cup Amsterdam)
49.52 Rutger van Oosterhout, Eiffel Swimmers PSV (2009 Time-trial Alkmaar)
49.63 Jan Kersten, de Columbiaan (2009 IESET Tilburg)
49.64 Patrick Dybiona, AZ&PC (1988 NK Emmen)
49.64 Bram van Haandel, PSV (1998 Uster)
49.65 Robbert Donk, Wiekslag (2010 EK/Kwalificatiewedstrijd Eindhoven)
49.70 Jeroen van den Berkt, DWK XCESS (2002 NK Eindhoven)
49.71 Steven Nonnekes, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)

49.79 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
49.80 Erik Ran, ZIAN/Vitesse (1986 NK Emmen)
49.80 Ron Dekker, de IJsel (1993 NWK Hengelo)
49.85 Lennart Stekelenburg, de Dolfijn/E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)
49.89 Joris Keizer, PSV/Philips (2002 Worldcup Sydney)
49.92 Marco Boerema, de Zeeschuimers (1988 NK Emmen)
49.92 Nick Driebergen, E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)
49.97 Jeroen Baars, MNC Dordrecht (2012 NK Amsterdam)
50.00 Wilco van den Akker, DZ&PC (1996 La Rťunion)*
50.04 Pie Geelen, PSV (1994 NWK Amersfoort)

50.07 Mike Marissen, AZ&PC (2012 NK Amsterdam)
50.11 Thomas Felten, PSV (2005 EK kb limietwedstrijd Tilburg)
50.12 Dennis Mooij, HZ&PC Heerenveen (2008 NK Amsterdam)
50.15 Werner van den Berg (2001 NK Alphen a/d Rijn
50.16 Joost Groeneveld, DWK (2011 Martinez Cup)
50.23 Jeroen Baars, MNC Dordrecht (2011 Martinez Cup Amsterdam)
50.33 Tom Lommers, Nayade (2012 NK Amsterdam)
50.35 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Meet Maastricht)*
50.45 Ewoud Tamminga, AZ&PC (2008 NK Amsterdam)
50.49 Jeroen van den Berkt, PSV (2004 NK Drachten)

Top 50: 200 meter vrije slag (25 november 2012) 
1.41.89 Pieter van den Hoogenband, PSV/Philips (2003 EK Dublin)
1.44.21 Joost Reijns, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 EK Szczecin)
1.45.16 Stefan de Die, de Dolfijn/E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)
1.45.25 Marcel Wouda, PSV (1997 Worldcup Parijs)
1.45.98 Olaf Wildeboer, Eiffel Swimmers PSV (2008 WK Manchester)
1.46.00 Dion Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2012 EK Chartres)
1.46.15 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 ONK Amsterdam)
1.46.65 Bas van Velthoven, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 NK Amsterdam)
1.46.66 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
1.46.70 Robin van Aggele, Zwemlust/den Hommel (2005 NK Amsterdam)

1.46.83 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2009 ISF Aken)
1.46.97 Martijn Zuijdweg, MNC Dordrecht/TWN (2002 NK Eindhoven)
1.47.03 Johan Kenkhuis, AZ&PC (1999 WK Hong Kong)
1.47.13 Stefan Oosting, Eiffel Swimmers PSV (2007 NSK-competitie)*
1.47.31 Hans Kroes, HPC (1983 NWK Hengelo)
1.47.39 Mitja Zastrow, Eiffel Swimmers PSV (2007 ISF Aken)
1.47.49 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Amsterdam)
1.47.69 Klaas Erik Zwering, PSV (2002 NK Eindhoven)
1.47.74 Thomas Felten, Aqua Novio '94 (2005 EK-limietwedstrijd Tilburg)
1.47.81 Joran Barends, AZ&PC (2008 NK Amsterdam)

1.48.23 Job Kienhuis, Eiffel Swimmers PSV (2010 NK Amsterdam)
1.48.48 Dennis Rijnbeek, AZ&PC (1997 Worldcup Parijs)
1.48.59 Frank Drost, AZ&PC (1986 NWK Emmen)
1.48.70 Edsard Schlingemann, AZ&PC (1985 NK Harderwijk)
1.48.71 Patrick Janssen, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Amsterdam)
1.48.81 Tim Hoeijmans, PSV (1994 NWK Amersfoort)
1.48.89 Rutger van Oosterhout, Eiffel Swimmers PSV (2010 EK/WK-kwalificatie Eindhoven)
1.48.96 Patrick Dybiona, AZ&PC (1988)
1.49.02 Richard Granneman, WVH (1988 NWK Emmen)
1.49.13 Gijs Damen, PSV (2005 NK Amsterdam)

1.49.27 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
1.49.42 Nick Driebergen, E.ON-NZA (2008 ONK Amsterdam)
1.49.44 Robert Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2007 NK Amsterdam)
1.49.47 Bas Ido Wennekes, DWK (1998 NK Den Bosch)
1.49.82 Steven Nonnekes, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
1.49.87 Ron Dekker, de IJsel (1990 NK Drachten)
1.49.87 Rob Onderwijzer, de Dolfijn (1994 NK Amersfoort)
1.49.88 Vincent Elgersma, de Dolfijn (1991 NWK Dordrecht)
1.49.91 Arnold van Bavel, de Kempvis/TWN (2002 NK Eindhoven)
1.49.94 Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1991 Salamandertrofee Amersfoort)

1.50.14 Danny Nelson, Nautilus (1990 NWK Drachten)
1.50.16 Richard Blank, de Dolfijn (1992 NWK Drachten)
1.50.16 Alex Schelvis, MNC Dordrecht (2008 NK Amsterdam)
1.50.28 Ferry Weertman, Eiffel Swimmers PSV (2011 ISF Aken)
1.50.34 Pie Geelen, PSV (1994 NK Amersfoort)
1.50.42 Arnold van Bavel, de Kempvis (2001 NK Alphen a/d Rijn)
1.50.41 Maarten Brzoskowski, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
1.50.48 Jan Kersten, de Columbiaan (2009 Competitie Uden)*
1.50.57 Wouter Smeets, WVZ (2006 NK Drachten)
1.50.65 Ferry Weertman, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Amsterdam)

Top 45: 400 meter vrije slag (26 oktober 2012) 
3.42.91 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2009 NordsjÝstevnet Stavanger)
3.43.44 Pieter van den Hoogenband, PSV (2002 Worldcup New York)
3.43.56 Job Kienhuis, Eiffel Swimmers PSV (2011 EK Szczecin)
3.45.71 Marcel Wouda, PSV (1998 Stavanger)
3.46.77 Dion Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
3.47.24 Robin van Aggele, AZ&PC (2008 NK Amsterdam)
3.47.57 Stefan de Die, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 Competitie Amsterdam)
3.49.19 Thomas Felten, Aqua Novio '94 (2002 NK Eindhoven)
3.49.86 Alex Schelvis, MNC Dordrecht (2004 GPS Dordrecht)
3.50.31 Maarten Brzoskowski, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)

3.50.42 Rob Onderwijzer, de Dolfijn (1994 NWK Amersfoort)
3.50.64 Joost Reijns, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 NK Amsterdam)
3.50.68 Olaf Wildeboer, Eiffel Swimmers PSV (2007 Trofeo Ciudad Hospitalet, Spanje)
3.51.10 Frank Drost, AZ&PC (1988 NWK Emmen)
3.51.43 Richard Granneman, WVH (1988 NWK Emmen)
3.51.72 Joeri Verlinden, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
3.51.94 Maarten van der Weijden, MNC Dordrecht (2005 NK Amsterdam)
3.52.36 Hans Kroes, HPC (1983 NWK Hengelo)
3.52.41 Bas Ido Wennekes, DWK (1998 NWK Den Bosch)
3.52.75 Stefan Oosting, Eiffel Swimmers PSV (2007 NK Amsterdam)

3.52.79 Vincent Elgersma, de Dolfijn (1991 NWK Dordrecht)
3.52.79 Ferry Weertman, Eiffel Swimmers PSV (2011 ISF Aken)
3.52.86 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
3.53.18 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn/E.ON-NZA (2008 EK Rijeka)
3.54.10* Patrick Dybiona, AZ&PC (1987)
3.54.19 Martijn Zuijdweg, Nautilus (1999)
3.54.44 Patrick Janssen, Eiffel Swimmers PSV (2009 NordsjÝstevnet Stavanger)
3.54.66 Arnold van Bavel, De Kempvis (2002 NK Eindhoven)
3.54.97 Davy Verreussel, Hellas-Glana (2009 ISF Aken)
3.55.10* Arthur de Rouw, VZC Ve. (1986)

3.55.18 Martin van der Spoel, DWK (1992)
3.55.20 Marc Weijtmans, Budel (1985)*
3.55.65 Richard Blank, de Dolfijn (1990)
3.55.94 Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1990)
3.56.37 Henk Elzerman, Zian/Vitesse (1977 )
3.56.39 Bas van Velthoven, Swimteam (2006 Worldcup Berlijn)
3.56.50 Dennis Rijnbeek, AZ&PC (1997)*
3.56.60 Gerard Smit, Zwemlust/den Hommel (1982)
3.56.60 Fabian Willemse, DWK (1997)*
3.56.93 Gijs Ganzevles, DWK (1996 NK Utrecht)

3.56.97 Mark van der Zijden, de Gouwe (1992)
3.56.99 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2011 Competitie Alkmaar)
3.57.13 Harrie Linders, de Dolfijn (1988)
3.57.26 Philippe Rivard, WVZ (2009 Competitie Uden)*
3.57.85 Roy Meyboom, PSV (1995 NWK Eindhoven)

Top 42: 800 meter vrije slag (28 oktober 2012) 
7.44.33 Job Kienhuis, Eiffel Swimmers PSV (2011 Salnikov Cup Sint Petersburg)
7.50.60* Marcel Wouda, PSV (1996 Competitie Amersfoort)
7.51.35 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2009 ISF Aken)
7.59.90* Frank Drost, AZ&PC (1988 Competitie Amersfoort)
8.00.11 Maarten van der Weijden, MNC Dordrecht (2005 EK TriŽst)
8.02.20* Arthur de Rouw, VZC Veenendaal (1985)
8.02.80* Pieter van den Hoogenband, PSV (1996 Competitie Amersfoort)
8.03.10* Martin van der Spoel, DWK (1996 Competitie Amersfoort)
8.03.55 Alex Schelvis, MNC Dordrecht (2005 EK TriŽst)
8.06.75 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2009 ISF Aken)

8.08.29* Robin van Aggele, Zwemlust/den Hommel (2006 Limietwedstrijden Barneveld)
8.08.74 Sebastiaan Verschuren, Aquarijn (2005 NK Amsterdam)
8.10.13 Ferry Weertman, Eiffel Swimmers PSV (2010 ISF Aken)
8.11.43 Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
8.11.50* Harrie Linders, de Dolfijn (1988)
8.12.03 Davy Verreussel, SG Hellas-Glana-Nimo (2011 Neptunschwimmfest Rostock)
8.12.11 John Keetman, DWK-XCESS (2004 ISF Aken)
8.13.30* Cees Jan Winkel, RZV (1981)
8.13.70* Stan Steegeling, de Dolfijn (1991)
8.13.90* Henk Elzerman, ZIAN/Vitesse (1980)

8.15.10 Thomas Felten, Aqua Novio'94 (2002)
8.15.40* Gerard Smit, Zwemlust/den Hommel (1980)
8.15.70* Bas Ido Wennekes, DWK (1998)
8.15.77 Rob Onderwijzer, UZSC (1994)
8.15.99 Bryan Mannaart, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Amsterdam)
8.16.50* Richard Granneman, WVH (1987)
8.16.50* Patrick Dybiona, Laga (1984)
8.17.20 Stefan Aartsen, VZC Vl. (1997 Dordrecht
8.18.71 Robin den Boer, Eiffel Swimmers PSV (2009 ISF Aken)
8.18.79 Mark Moussa, AZ&PC (2010 NK Amsterdam)

8.19.04 Roy Meyboom, Hellas (1994 NK Amersfoort)
8.19.40 Hans Kroes, HPC (1984)*
8.19.42 Mark van der Zijden (februari 1993)
8.20.15 Gťrard de Kort, HPC (1983 NWK Hengelo)
8.20.40* Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1988)
8.21.13 Edwin Kooyman, HPC (1983 NWK Hengelo)
8.22.22 Georgios Dimitras, PSV (2000 NK Nieuwegein)
8.22.35 Tom Manoth, HPC (1983)
8.23.13 Raymond van de Merwe (2004 NK Drachten)
8.26.42 Nieke Pereboom, WVZ (2010 NK Amsterdam)

8.26.54 Marcel Schouten, Eiffel Swimmers PSV (2011 ISF Aken)
8.27.83 Michel Heijnen, SG Hellas/Glana/KZ (2005 Grand Prix Dordrecht)

Top 48: 1500 meter/ 1650 yards vrije slag (28 oktober 2012) 
14.30.14 Job Kienhuis, Eiffel Swimmers PSV (2011 Salnikov Cup St.Petersburg)
14.49.63 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2009 ISF Aken)
14.59.15 Maarten van der Weijden, MNC Dordrecht(2005 EK TriŽst)
15.09.02 Marcel Wouda, PSV (1998 EK-selectiewedstrijden Amersfoort) 14.46.61 (1650 yards 1993)
15.18.04 Alex Schelvis, MNC Dordrecht (2005 GPS Dordrecht)
15.19.56 Ferry Weertman, DWK (2011 ISF Aken)
15.20.66 Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
15.22.77 Sebastiaan Verschuren, Aquarijn (2005 NK Amsterdam)
15.23.86 Robin van Aggele, AZ&PC (2002 ISF Aken)
15.24.83 Arthur de Rouw, VZC Ve. (1984)

15.24.90 Joeri Verlinden, Eiffel Swimmers PSV (2009 ISF Aken)
15.25.67 Frank Drost, AZ&PC (1987 NWK Emmen)
15.28.01 John Keetman, DWK-XCESS (2004 ISF Aken)
15.32.97 Davy Verreussel, Hellas-Glana-Nimo (2011 Neptun Schwimmfest Rostock)
15.34.80* Martin van der Spoel, DWK (1993)
15.35.23 Richard Granneman, WVH (1987 NWK Emmen)
15.36.80 Bryan Mannaart, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Amsterdam)
15.37.70 Edwin Kooijman, HPC (1983 NWK Hengelo)
15.37.81 Gťrard de Kort, HPC (1983 NWK Hengelo)
15.39.49 Pieter van den Hoogenband, PSV (1994)

15.40.01 Gerard Smit, Zwemlust/den Hommel (1980 NK Tilburg)
15.40.17 Henk Elzerman, ZIAN/Vitesse (1977)
15.43.37 Mark van der Zijden, DWK (1995)
15.44.00 Georgios Dimitras, PSV (2000 NK Nieuwegein)
15.44.23 Roy Meyboom, PSV (1994 NWK Amersfoort)
15.44.93 Mark Moussa, AZ&PC (2010 ISF Aken)
15.45.21 Robin den Boer, Eiffel Swimmers PSV (2009 ISF Aken)
15.47.30* Cees Jan Winkel, RZV (1979 Selectiewedstrijden Doetinchem)
15.48.65 Thomas Felten, Aqua Novio'94 (2000 NK Nieuwegein)
15.49.99 Jeroen van de Loosdrecht, de Kempvis (1993)

15.50.24 Frank Hazewinkel, OZ&PC (2001 NK Alphen a/d Rijn)
15.51.38 Bas Ido Wennekes, DWK (1999)
15.51.92 Stefan Aartsen, VZC Vl. (1993)
15.52.27 Raymond van de Merwe, DES (2004 NK Drachten)
15.53.17 Jan Sonneveld, de Dolfijn (1990 NK Drachten)
15.53.30 Harrie Linders, de Dolfijn (1987)*
15.55.58 Marcel Schouten, Eiffel Swimmers PSV (2011 ISF Aken)
15.56.64 Stan Steegeling, de Dolfijn (1992)
15.57.46 Guy de Kort, HPC (1984)
15.57.60 Ronald van Maurik, de Dolfijn (1986)

15.57.76 Tom Manoth, HPC (1983)
15.57.81 Patrick Jordan, AZ&PC (1993)
15.57.86 Jean Louis Geutjes, AZ&PC (1989)
15.58.67 Alain de Kort, HPC (1990)
15.59.07 Richard Broer, WVZ (1979 NWK Amsterdam)
15.59.08x Ronald Voordouw, Rapido'82 (1995)
15.59.24 Pie Geelen, MZ&PC (1993 NWK Dordrecht)
16.01.88 Niek Pereboom, WVZ (2010 NK Amsterdam)

Estafettetussentijden (elektronisch gemeten) met vliegende start

Top-40: 50m vrije slag (22 december 2012) 
20.53 Johan Kenkhuis (2005 EK TriŽst)
20.73 Pieter van den Hoogenband (2003 EK Dublin)
20.83 Robin van Aggele (2010 EK Eindhoven)
21.19 Mark Veens (2005 EK TriŽst)
21.21 Stefan de Die (2008 EK Rijeka)
21.28 Gijs Damen (2003 EK Dublin)
21.28 Robert Lijesen (2008 EK Rijeka)
21.30 Bas van Velthoven (EK 2007 Debrecen)
21.32 Bastiaan Tamminga (EK 2009 Istanbul)
21.39 Mitja Zastrow, PSV (2006 EK Helsinki)

21.46 Joost Reijns, de Dolfijn (2011 EK Szczecin)
21.56 Rudy Ted de Haan (2008 EK Rijeka)
21.65 Ewout Holst (2001 EK Antwerpen)
21.76 Dennis Rijnbeek (2000 NK Sprint Emmen)
21.78 Robbert Donk (2010 EK Eindhoven)
21.79 Timon Evenhuis (2010 ISF Aken)
21.81 Geert Lantink (2009 Recordpoging 5x50 vrij Amersfoort)
21.83 Jan Kersten (2010 EK Eindhoven)
21.84 Remko de Jong (2008 NK Sprint Alkmaar)
21.90 Jeroen van den Berkt (2002 EK Riesa)

21.90 Joran Barends (2009 Recordpoging 5x50 vrij Amersfoort)
21.99 Marcel Wouda (1999 EK Lissabon)
22.07 Jeroen Baars (2012 NK Sprint Heerenveen)
22.11 Stefan Oosting (2006 EK Helsinki)
22.14 Stefan Aartsen (1999 EK Lissabon)
22.19 Steven Nonnekes (2012 Martinez Cup)
22.21 Mark Costeris (2009 NK Sprint Alkmaar)
22.24 Toby Aarnoutse (2010 NK Sprint Drachten)
22.25 Patrick Martens (2005 EK TriŽst)
22.29 Lennart Stekelenburg (2007 EK Debrecen)
22.29 Aziz Nosairi (2011 NK Sprint Emmen)

22.30 Hans Kroes (1988 Arena Meet Bonn)
22.30 Joost Groeneveld (2012 Martinez Cup)
22.31 Arjen van der Plaat (2012 NK Sprint Heerenveen)
22.38 Jeroen Stuut (2010 NK Sprint Drachten)
22.38 Kevin Hondsmerk (2011 NK Sprint Emmen)
22.39 Rutger van Oosterhout (2009 NK Sprint)
22.42 Wilco van de Akker (1996 NK Sprint Dordrecht)
22.44 Patrick Dybiona (1988 Arena Meet Bonn)
22.44 Frank Boon (2010 Competitie Amsterdam)
22.51 Jasper van Mierlo (2010 NK Sprint Drachten)

Top 43: 100m vrije slag (28 oktober 2012) 
46.30 Mitja Zastrow (2008 WK Manchester)
46.52 Pieter van den Hoogenband (2002 NK Eindhoven)
46.98 Robin van Aggele (2008 WK Manchester)
47.07 Robert Lijesen (2008 WK Manchester)
47.50 Stefan de Die (2008 NK Amsterdam)
47.53 Joost Reijns (2010 NK Amsterdam)
47.57 Mark Veens (1999 WK Hong Kong)
47.70 Bas van Velthoven (2008 WK Manchester)
47.99 Joeri Verlinden (2008 NK Amsterdam)
48.01 Sebastiaan Verschuren (2009 ONK Amsterdam)

48.09 Marcel Wouda (1999 WK Hong Kong)
48.13 Johan Kenkhuis (1999 WK Hong Kong)
48.18 Hans Kroes (1986 NWK Emmen)
48.40 Joran Barends (2008 ONK Amsterdam)
48.52 Rudy Ted de Haan (2008 NK Amsterdam)
48.63 Geert Lantink (2012 NK Amsterdam)
48.78 Ewoud Tamminga (2008 NK Amsterdam)
48.86 Dion Dreesens (2012 NK estafette Eindhoven)
48.89 Timon Evenhuis (2012 ONK Amsterdam)
49.02 Jan Kersten (2008 NK Amsterdam)

49.05 Jasper van Mierlo (2012 Finale competitie Amsterdam)
49.08 Patrick Dybiona (1987 NWK Emmen)
49.09 Jurjen Willemsen (2012 NK Amsterdam)
49.11 Frank Drost (1987 NWK 1987 Emmen)
49.16 Bastiaan Tamminga (2009 ONK Amsterdam)
49.19 Martijn Zuijdweg (2000 NK 2000 Nieuwegein)
49.33 Bram van Haandel (1994 NK Amersfoort)
49.36 Jasper van Mierlo (2012 NK estafette Eindhoven)
49.39 Gijs Damen (2002 NK 2002 Eindhoven)
49.39 Steven Nonnekes (2012 NK Amsterdam)

49.41 Floor Verhaar (2010 NK Amsterdam)
49.46 Wilco van den Akker (1993 Int.wedstr.La Rťunion)
49.47 Stefan Oosting (2007 NK Amsterdam)
49.52 Mike Marissen (2009 NK estafette Eindhoven)
49.57 Nick Driebergen (2009 ONK Amsterdam)
49.60 Pie Geelen (1994 NWK Amersfoort)
49.61 Rutger van Oosterhout (2012 NK Amsterdam)
49.62 Arjan van der Plaat (2010 NK Amsterdam)
49.66 Dennis Rijnbeek (2000 NK Nieuwegein)
49.83 Ron Dekker (1989 Europacup 1989 Sabadell)

49.85 Erik Ran (1992 NK Drachten)
49.86 Patrick Martens (2000 NK Nieuwegein)
49.88 Werner van den Berg (1999 WK Hong Kong)

Top-30: 200m vrije slag (22 december 2012) 
1.44.65 Mitja Zastrow (2008 WK Manchester)
1.44.88 Pieter van den Hoogenband (2000 OS Sydney)x
1.45.17 Stefan de Die (2010 NK Amsterdam)
1.45.41 Marcel Wouda (1999 WK Hong Kong)
1.45.42 Olaf Wildeboer (2008 WK Manchester)
1.45.68 Bas van Velthoven (2008 WK Manchester)
1.45.99 Arjen van der Meulen (2008 NK Amsterdam)
1.46.56 Robin van Aggele (2006 NK Drachten)
1.46.68 Joost Reijns (2008 WK Manchester)
1.46.72 Joeri Verlinden (2008 NK Amsterdam)

1.46.81 Johan Kenkhuis (1999 WK Hong Kong)
1.46.94 Hans Kroes (1983 NWK Hengelo)
1.46.97 Martijn Zuijdweg (1999 WK Hong Kong)
1.47.32 Job Kienhuis (2010 NK Amsterdam)
1.48.04 Ewoud Tamminga (2008 NK Amsterdam)
1.48.56 Mark Veens (1998 NK Den Bosch)
1.48.57 Patrick Dybiona (1987 NWK Emmen)
1.49.10 Edsard Schlingemann (1985 NWK Harderwijk)
1.49.30 Pie Geelen (1994 NWK Amersfoort)
1.49.35 Joran Barends (2009 ONK Amersfoort)

1.49.38 Frank Drost (1988 NWK Emmen)
1.49.41 Patrick Janssen (2009 ONK Amsterdam)
1.49.77 Kyle Stolk (2012 NK Amsterdam)
1.49.84 Vincent Elgersma (1991 NWK Dordrecht)
1.49.87 Ronald Sloeserwij (1988 NWK Emmen)
1.49.95 Richard Blank (1992 NK Drachten)
1.49.95 Stefan Aartsen (1998 NWK Den Bosch)
1.50.04 Jeroen Stuut (2010 Finale competitie Amsterdam)
1.50.32 Geert Lantink (2012 Finale zwemcompetitie Amsterdam)
1.50.76 Jan Kersten (2010 Finale competitie Amsterdam)


All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




17 januari 1998
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl