Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011

Ranglijst aller tijden Estafettes (korte baan)

* handgeklokt

Laatste wijziging 28 september 2012 Reacties/Correcties/Aanvullingen: swimjos@zwemkroniek.com

Dames

5x50 meter vrije slag per 23 februari 2010

2.10.40* De Dolfijn Amsterdam (1990 Recordpoging Barneveld)
2.14.00* Dedemsvaart AC (1987)
2.16.00* DJK Amsterdam (1984)
2.17.00* Zwemlust/den Hommel Utrecht (1980)
2.18.00* AZ&PC Amersfoort (2001)
2.18.90* De Eemsrobben Delfzijl (1988)
2.19.00* HPC Heemstede (1988)
2.19.20x* De Steur Kampen (1982)
2.19.20* De Dinkel Denekamp (1989)
2.19.50* DWK Barneveld (1986)

2.19.81* MNC Dordrecht (2001)
2.20.20  DZ&PC Drachten (1989)
2.20.43* Zeester-Meerval (2005 Limietwedstrijden Uden)
2.20.80* Njord'59 Haarlem (1980)
2.21.77* de Stormvogel (2009 Zeeuwse estafettewedstrijden)
(Manon Minneboo, Savannah Leenheer, Judith Stap, Merel van der Ent, Jaimy Kort)
2.21.80* MZ&PC Maastricht (1985)
2.22.00* ZIAN Den Haag (1972)

Top 32: 10x100 meter vrije slag per 23 september 2012
9.24.62  Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2009 NK estafette Eindhoven)
9.30.48* AZ&PC Amersfoort (2001)
9.39.90* De Dolfijn Amsterdam (1990 Recordpoging Barneveld)
9.56.50* De Dinkel, Denekamp (1990 Recordpoging Denekamp)
9.56.64 DWK XCESS Barneveld (2005)
10.04.64 TriVia Groningen (2010 NK estafette Drachten)
10.04.71 SG Zwemlust/Utrecht (2007 NK estafette Doetinchem)
10.05.10 De Whee (2003 NK estafette Dordrecht)
10.06.79 MNC Dordrecht (2012 NK estafette Eindhoven)
10.07.60* Eemsrobben Delfzijl (1988 Winterclubkampioenschappen Den Haag)

10.11.11 ZPC Hoogeveen (2006 NEK Purmerend)
10.12.12 DZ&PC Drachten (2000)
10.12.54 Zwemlust/den Hommel Utrecht (2006)
10.13.12 de Columbiaan Voorhout (2009 NK estafette Eindhoven)
10.16.27 Orca Leeuwarden (2012 NK estafette Eindhoven)
10.17.20* HPC Heemstede (1986)
10.17.44 VZC Vlaardingen (1995)
10.19.38 Zeester-Meerval Uden (2011 NK estafette Eindhoven)
10.20.10* Dedemsvaart AC (1986)
10.21.43 WVZ Zoetermeer (2007 NK estafette Doetinchem)

10.23.53 ZC Valkenburg (2007)
10.26.90* DAW Alkmaar (1994)
10.12.54 Zwemlust/den Hommel Utrecht (2006)
10.29.52 WZ&PC Purmerend (2010 NK estafette Drachten)
10.29.58 LZ 1886 (2003)
10.29.70* De Zijl/LGB Leiden (1989)
10.31.40* Raket Delft (1986)
10.32.00* Laga Zeist (1981)
10.33.00* De Zeeschuimers Zandvoort (1988)
10.33.30* ZPA Almelo (1989)

10.34.00* Het Y Amsterdam (1977)
10.34.80* HZ Zian Den Haag (1988)

4x50 meter vrije slag per 28 juni 2009

1.41.79 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Clarissa van Rheenen, Jessica Spruit, Maud van der Meer, Wendy van der Zanden)
1.42.99 De Dolfijn Amsterdam (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Tessa Brouwer, Willemijn Knot,Anja van der Hout, Lona Kroese)
1.43.04 AZ&PC Amersfoort (2002)
(Annabel Kosten, Nienke Valen, Suze Valen, Mariëlle Janssen)
1.44.25 Zwemlust-den Hommel Utrecht (2007 NK Sprint Drachten)
(Marloes Nieberg, Elise Bouwens, Ellen de Goeij, Saskia van der Wielen)
1.44.75 De Columbiaan Voorhout (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Eline Boers, Tamara van Vliet, Miranda Nijenhuis, Jara Schmidt)
1.45.00 TriVia Groningen (2008 NK Sprint Alkmaar)
(Kyra Rietveld, Willemijn Knot, Hedwig Kikkert, Clarissa van Rheenen)
1.45.75 Orca Leeuwarden (2008 NK Sprint Alkmaar)
(Wendan Poelstra, Marloes Oldenburg, Esther de Boer, Ilse Kraaijeveld)
1.46.43 MNC Dordrecht (2002)
(Monique Driessen, Karin Kraaijeveld, Danielle uit den Bogaard, Etta van der Weijden)
1.46.63 DWK XCESS Barneveld (2007 NK Sprint Drachten)
(Yvonne  van de Pol, Evy Witlox, Mariëlle Janssen, Barbara van Rhijn)
1.46.82 DZ&PC Drachten (1995)
(Angela Postma, Inge Hoeksema, S.de Jong, Denise Wieldraayer)

1.47.06 de Stormvogel (2010 NK Sprint Drachten)
(Judith Stap, Savannah Leenheer, Merel van der Ent, Manon Minneboo)
1.47.10 Hoogeveen (2010 NK Sprint Drachten)
(Nienke van Eck, Charlotte Mol, Mariëlle ter Stege, Mariët Koster)
1.47.27 VZC Vlaardingen (1995)
(Chantal Lamet, Thamar Henneken, Brenda Starink, Wilma van Hofwegen)
1.47.55 De Dolfijn II (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Simone Dekker, Parand Zarekiani, Kelly de Jong, Kira Toussaint)
1.47.57* De Kempvis Spijkenisse (2004)
(Manon van Rooijen, Haike van Stralen, Madelon Baans, Inge Dekker)
1.47.66 Aquarijn Nieuwegein (2005)
(Marloes Nieberg, Ellen de Goeij, Simone Dekker, Monique Driessen)
1.47.74 AZ&PC II (2002)
(Barbara van Rhijn, Marieke Stuiver, Sara Kuijer, Claudia Belderbos)
1.47.83 Zeester-Meerval Uden (2010 NK Sprint Drachten)
( Karlijn Hoogstede, Stephanie Janssen, Inge Arts, Kim Loeffen )
1.48.08 De Whee Goor (2000)
(Hinkelien Schreuder, Rienek Schinkel, Marina Scheepbouwer, Ilse Kevelham)
1.48.16 SG SBC-2000 Breda (2005 NK Sprint Roosendaal)
(Ineke Goossens, Chantal Verhoeff, Maartje van Keulen, Sandra Temmerman)

1.48.25 Rapido'82 Haarlem (2001)
(Linda Bank, Anouk de Boer, Katinka van Vastenhoven, Barbara van Rhijn)
1.48.29 't Tolhekke Steenwijkerwold (2007 NK Sprint Drachten)
(Saskia de Jonge, Sanne Huisman, Jacyntha Plat, Renske de Groot, )
1.48.32 Eiffel Swimmers PSV Jeugd Eindhoven (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Ashley Verburg, Jocelyn Spruit, Michelle Verouden, Pauline van Dam)
1.48.36 HZ&PC Heerenveen (2000 NK Sprint Emmen)
(Inge Dekker, Debby Kielstra, Miriam van der Meulen, Emma van der Laan)
1.48.38 SG Zwemlust/Utrecht (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Mandy van Wakeren, Malissa van der Horst, Elise Bouwens, Anne Kooijman)
1.48.64 De Otters-het Gooi Bussum (2005)
Gerdien de Jong, Gerdien ten Haken, Elinore de Jong, Pauline Gouwens)
1.48.71 WZ&PC Purmerend (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Pascalle Spiekerman, Daphne ten Brink, Rosa Veerman, Cleo Denise Bol)
1.48.73* De Dinkel, Denekamp (1991)
(Kirsten Vlieghuis, Kitty Mensink, Renate Wijering, Anouk Visscher)
1.48.79 Nautilus Dordrecht (1993)
(Inge de Bruijn, Wendy Timmermans, Barbara van Lieshout, Kiki Myhrbro) 
1.49.27 RZC Renkum (2005)
(Marion van den Berg, Esther van Mierlo, Elise Bouwens, Mariëlle Janssen)
1.49.27 DAW Finenzo Alkmaar (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Melissa Zwaan, Brenda Zwarthoed, Daniëlle de Groot, Chantalle van der Fluit))

Top 36: 4x100m vrije slag per 5 december 2010

3.28.22 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2008 NK Amsterdam)
(Hinkelien Schreuder, Inge Dekker, Ranomi Kromowidjojo, Marleen Veldhuis)
3.40.05 De Dolfijn Amsterdam (2007 NK Amsterdam)
(Manon van Rooijen, Linda Bank, Chantal Groot, Femke Heemskerk)
3.44.52 AZ&PC Amersfoort (1992 NK Drachten)
(Patricia Stokkers, Marianne Muis,Mildred Muis, Karin Brienesse)
3.44.83 Eiffel Swimmers PSV II Eindhoven (2008 NK Amsterdam)
(Clarissa van Rheenen, Jessica Spruit, Lotte Goosen, Wendy van der Zanden)
3.45.71 Swimteam Amersfoort (2005 NK Amsterdam)
(Melanie ten Brink, Rieneke Schinkel, Chantal Groot, Marleen Veldhuis)
3.46.44 TriVia Groningen (2007 NK Amsterdam)
(Hedwig Kikkert, Willemijn Knot, Clarissa van Rheenen,  Ranomi Kromowidjojo)
3.47.61 DWK-XCESS Barneveld (2005 NK Amsterdam)
(Rieneke Terink, Barbara van Rhijn, Tamar Bakker, Mariëlle Janssen)
3.48.78 Dedemsvaart AC (1988 NK Emmen)
(Illse Oegema, Marianne Muis, Mildred Muis, Agnes Woltinge)
3.48.89 ZPA Almelo (1990 NK Drachten)
(Marianne Muis, Lydianne Berkhout, Danielle Veenhuizen, Mildred Muis)
3.50.28 Eemsrobben Delfzijl (1989)
(Marieke Mastebroek,Nathalie Koekkoek, Denise Weerd, Jacqueline Wildeman)

3.50.80 De Whee Goor (2001)
(Marina Scheepbouwer, Rieneke Schinkel, Marleen Veldhuis, Hinkelien Schreuder)
3.52.03 HPC Heemstede (1988)
(Manon Masseurs, Nathalie Koekkoek,Brigitte van der Lans,Marlies van Deursen)
3.52.25 SG Zwemlust/Utrecht (2007 NK Amsterdam)
(Manon Masseurs, Nathalie Koekkoek,Brigitte van der Lans,Marlies van Deursen)
3.52.90 De Dolfijn II Amsterdam (2007 NK Amsterdam)
(Lenneke van Schaik, Tessa Brouwer, Britt Verdijck, Lona Kroese)
3.53.01 VZC Vlaardingen (1995)
(Wilma van Hofwegen, Chantal Lamet,Brenda Starink, Thamar Henneken)
3.53.02 MZ&PC Maastricht (1988)
(Ingrid Moers, Chantal Soomers, Jonita Westheim, Denise Weerd)
3.53.56 Orca Leeuwarden (1989)
(Baukje Wiersma, Ynske Smit, Anita de Hoop, Karin Brienesse)
3.53.64 SG SBC-2000 Breda (2005)
(Ineke Goossens, Maartje van Keulen, Monique Driessen, Sandra Temmerman)
3.53.92 MNC Dordrecht (2001)
(Brenda den Hoed, Danielle uit den Bogaard, Karin Kraaijeveld, Etta van der Weijden)
3.54.34* De Dinkel Denekamp (1990)
(Iris Westrik, Kirsten Vlieghuis, Kitty Mensink, Renate Wijering)

3.54.74 Proface DAW (1993)
(Laura Filmer, Etta van der Weijden, Natasja Robert, Tamara van der Wal)
3.54.75 UZSC Utrecht (1993)
(Carla Geurts, Karen Wammes, Kirsten Silvester, Naomi v.d.Woerd)
3.54.85 Zwemlust/den Hommel Utrecht (1980)
(Monique Bosga, Yvonne v.d.Hurk, Inge de Lange, Berber Kamstra)
3.54.99 DZ&PC Drachten (2002)
(Esmé Sluiman, Agna Mooij, Linda Ronda, Inge Dekker)
3.55.04 De Columbiaan Voorhout (2010 ONK Amsterdam)
(Eline Boers, Jara Schmidt, Lisette Jansen, Miranda Nijenhuis)
3.57.13 ZPC Bikkel Hoogeveen (2006 NK Drachten )
( Rochelle Kiridongo, Anita Scheper, Mariët Koster, Charlotte Mol)
3.57.49 Nautilus Dordrecht (1992)
(Inge de Bruijn, Heidi Vogelesang,Barbara van Lieshout, Danielle Klaverdijk)
3.57.55 WVZ Zoetermeer (2008 Finale A-competitie Amsterdam)
(Maaike van den Brand, Vera van Delden, Inger Wouters, Jolijn van Valkengoed)
3.57.72 DWK-XCESS II (2005 NK Amsterdam)
(Lotte Wilms, Marion van den Berg, Zanella Hey, Joyce van Keulen)
3.57.96 OZ&PC Oldenzaal (2007 NK Amsterdam)
(Anne Boomars, Marloes Giesselink, Evelien Kip, Marieke Nijhuis)

3.58.39 ZC Valkenburg (2007 NK Amsterdam)
(Chantal Senden, Denise van Rouwendaal, Lotte Greven, J.Schouten)
3.58.08 De Kempvis Spijkenisse (2004)*
(Marlynn Vermeer, Sabrina Fortes, Haike van Stralen, Inge Dekker)
3.58.45 Raket Delft (1989)
3.58.56 de Stormvogel Vlissingen (2008 NK Amsterdam)
(Judith Stap, Nikita Kruis, Merel van der Ent, Manon Minneboo)
3.59.17 Rapido'82 Haarlem (1992)
(Karen Guldemond, P.van Leeuwen, S.de Jong, Manon Masseurs)
3.59.67 De Rijn Wageningen (2010 Competitie Wapenveld)
(Marjolein Delno, Inge Pepping, E.Vos, Loes van Ooijen)

  
Top 30: 4x200 meter vrije slag per 5 december 2010

7.58.93 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2008 NK Amsterdam)
(Marleen Veldhuis, Jessica Spruit, Maaike Waaijer, Wendy van der Zanden)
8.05.87 AZ&PC Amersfoort (2010 ONK Amsterdam)
(Lotte Wilms, Lieke Verouden, Rieneke Terink, Ilse van Hoorn)
8.07.78 De Dolfijn Amsterdam (1988 NWK Emmen)
(Diana van der Plaats, Ingrid Baars, Jolanda de Rover, Conny van Bentum)
8.11.72 Dedemsvaart AC (1988 NWK Emmen)
(Marianne Muis, Danielle Veenhuizen,Illse Oegema, Mildred Muis)
8.18.07 De Dinkel Denekamp (1991 NWK Dordrecht)
(Kirsten Vlieghuis, Renate Wijering, Kitty Mensink, Anouk Visscher)
8.19.81 UZSC Utrecht (1993 NK Hengelo)
(Carla Geurts, Karen Wammes, Naomi van der Woerd, Kirsten Silvester)
8.22.28 MZ&PC Maastricht (1988 NWK Emmen)
(Denise Weerd, Chantal Soomers, Jonita Westheim, Ingrid Moers)
8.23.77 HPC Heemstede (1987 NWK Emmen)
(Nathalie Koekkoek, Alexandra Worm, Marlies van Deursen,Brigitte v.d.Lans)
8.25.75 Zwemlust/den Hommel Utrecht (1980 NK Tilburg)
(Monique Bosga, Berber Kamstra, Marijke de Groot, Inge de Lange)
8.25.83 SG Zwemlust/Utrecht (2007 NK Amsterdam)
(Marjolein Post, Ellen de Goeij, Saskia van der Wielen, Elise Bouwens)

8.26.01 DWK XCESS (2004 NK Drachten)
(Tamar Bakker, Barbara van Rhijn, Lotte Wilms, Rieneke Terink)
8.27.08 De Kempvis Spijkenisse (2004 NK Drachten)
(Inge Dekker, Natalie v.d.Hoeve, Haike van Stralen, Marlynn Vermeer)
8.27.23 MNC Dordrecht (2001 NK Alphen a/d Rijn)
(Karin Kraaijeveld, Bianca de Bruijn, Danielle uit den Bogaard, Etta van der Weijden)
8.27.36 VZC Vlaardingen (1996 NK Utrecht)
(Thamar Henneken, Wilma vanHofwegen, Brenda Starink, Renee Snoek)
8.27.36 Eiffel Swimmers PSV II Eindhoven (2008 NK Amsterdam)
(Ranomi Kromowidjojo, Pauline van Dam, Michelle van Dam, Malissa van de Heuvel)
8.30.30 ZPA Almelo (1991 NWK Dordrecht)
(Lydianne Berkhout, Vivian Rikken,Mildred en Marianne Muis)
8.30.80 TriVia Groningen (2010 Finale Hoofdklasse competitie Amsterdam)
(Rosanne Schoonbeek, Sylvia Dik, Anouk Frieman, Marloes Oldenburg)
8.31.88 Orca Leeuwarden (2009 Competitie Amersfoort)
(Femke Leenstra, Ilse Kraaijeveld, Wendan Poelstra, Marloes Oldenburg)
8.32.46 Eemsrobben Delfzijl (1988 NWK Emmen)
(Marieke Mastebroek, LindaMoes, Jacqueline Wildeman, Evelien Kleinhuis)
8.32.55 DAW Alkmaar (1993 NK Hengelo)
(Brigitte Strijbis, Etta van der Weijden,Tamara van der Wal, Natasja Robert)

8.32.60 De Whee Goor (2000 NK Nieuwegein)
(Marja Boensma, Marina Scheepbouwer, Rieneke Schinkel, Ilse Kevelham)
8.33.63 HZ ZIAN Den Haag (1988 NWK Emmen)
(Marlies de Jong, Irene Janssen, Eline Kuiper, Joan Eekhof)
8.34.40 De Dolfijn II Amsterdam (1988 NWK Emmen)
(Anneke de Jong, Manon de Jonge, Danielle v.Lunsen, Pauline v.d.Zouw)
8.34.81 WVZ Zoetermeer (2010 Zoetermeer)
(Joelle Scheps, Maartje de Wit, Géke Heinsbroek, Merle Verkijk)
8.36.06 Laga Zeist (1983 NWK Hengelo)
8.36.06 DZ&PC Drachten (1995 NWK Eindhoven)
(Kira Bulten, Denise Wieldraayer, Angela Postma, Catelijne Joling )
8.37.40 DJK Amsterdam (1984 NK Zutphen)
8.37.56 SG SBC-2000 Breda (2004 NK Drachten)
(Maartje van Keulen, Inge Balvers, Patricia Brooijmans, Sandra Temmerman)
8.37.60* Raket Delft (1986)
8.38.15 Njord'59 Haarlem (1980 NK Tilburg)

Top 30: 4x50 meter wisselslag per 26 juni 2011

1.51.98 De Dolfijn Amsterdam (2011 NK Sprint Emmen)
(Kira Toussaint, Anouk Elzerman, Willemijn Knot, Lona Kroese)
1.53.14 AZ&PC Amersfoort (2003)
(Suze en Nienke Valen, Chantal Groot, Annabel Kosten)
1.54.11 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Wendy van der Zanden, Lotte Goosen, Jessica Spruit, Clarissa van Rheenen)
1.56.54 Eiffel Swimmers PSV II Eindhoven (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Ashley Verburg, Jocelyn Spruit, Roxanne Linders, Maud van der Meer)
1.57.78 De Whee Goor (2001)
(Rieneke Schinkel, Ilse Kevelham, Marina Scheepbouwer, Hinkelien Schreuder)
1.58.07 DWK Barneveld (2000)
(Brenda Starink, Hester Broekhuizen, Mariska van Harn, Jolijn van Valkengoed)
1.58.18 Orca Leeuwarden (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Wendan Poelstra, Marloes Oldenburg, Femke Leenstra, Ilse Kraaijeveld)
1.58.20 Zwemlust-den Hommel (2007 NK Sprint Drachten)
(Ellen de Goeij, Marloes Nieberg, Elise Bouwens, Saskia van der Wielen)
1.58.23 Hoogeveen (2006 NK Sprint Roosendaal)
(Mariët Koster, Nienke van Eck, Aukje Jenster, Charlotte Mol)
1.58.78 DZ&PC Drachten (2001)
(Esmé Sluiman, Paula Boot, Emma van der Laan, Hanneke van Houten)

1.59.27 VZC Vlaardingen (1995)
(Brenda Starink, Karin Stein, Wilma van Hofwegen,Thamar Henneken)
1.59.30 TriVia Groningen (2010 NK Sprint Drachten)
(Mirthe Lanfermeijer, Marloes Oldenburg, Kyra Rietveld, Anouk Frieman)
1.59.66 Zeester-Meerval (2011 NK Sprint Emmen)
(Lotte Langenhoff, Nikki Habers, Bente van Bergen, Elise Pennings)
1.59.98 Eemsrobben Delfzijl (1989)
(Jacqueline Wildeman, Linda Moes,Denise Weerd, Marieke Mastebroek)
2.00.14 De Kempvis Spijkenisse (2004)*
(Sabrina Fortes, Madelon Baans, Inge Dekker, Marlynn Vermeer)
2.00.46 De Columbiaan Voorhout (2008 NK Sprint Alkmaar)
(Miranda Nijenhuis, Eline Boers, Marina Scheepbouwer, Tamara van Vliet)
2.00.46 De Stormvogel Vlissingen (2010 NK Sprint Drachten)
(Merel van der Ent, Savannah Leenheer, Judith Stap, Manon Minneboo)
2.00.90* DJK Amsterdam (1984)
(Jolanda de Rover, Ellen de Jonge, Irma Lelieveld, Marije Hinrich) 
2.00.91x HPC Heemstede (1987)
(Brigitte van der Lans, Petra Hillenius, Nathalie Koekkoek, Marlies van Deursen)
2.01.01 RZC Renkum (2004)
(Evy Witlox, Yvonne van Beek, Marielle Janssen, Marion van den Berg)

2.01.25 HZ&PC Heerenveen (2002)
(Debby Kielstra, Margriet Zwanenburg, Inge Dekker, Miriam van der Meulen)
2.01.25 Arke De Dinkel Denekamp (2003)
(Claudia Holterman, Karin Hidding, Nicole Hermink, Marlies Reinders))
2.01.43 De Dolfijn II Amsterdam (2011 NK Sprint Drachten)
(Anja van der Hout, Rafaella van Nee, Yvonne van de Pol, Iranila Pattipilohy)
2.01.44 WVZ Zoetermeer (2008 NK Sprint Alkmaar)
(Ellen van de Velde, Martine van der Heijde, Jolijn van Valkengoed, Maaike van den Brand)
2.01.50* DSZ/Hoogwerf Comb. Den Haag (1998)
(Marlies Polderman, Ilse Kikkert, Delia Badoux, Natalja Bannink)
2.01.62 SG ESCA/ AZC 1882 Arnhem (1995)
(Suze en Nienke Valen,Marieke Leeverink, Ria van der Horst)
2.01.72 WZ&PC Purmerend (2010 NK Sprint Drachten)
(Daphne ten Brink, Amber Ruig, Shelley de Boer, Pascalle Spiekerman)
2.01.90* De Zijl/LGB Leiden (1989)
(Barbara de Wit, Hanneke Koopmans,Yvonne de Kler, Marieke Mastebroek)
2.01.92 SG SBC-2000 Breda (2005)
(Ineke Goossens, Maartje van Keulen, Sandra Temmermans, Fieke Brands)
2.02.10 OZ&PC (2004)
(Kyra Althanning, Moniek Nijhuis, Nicole Latka, Anne Boomars)

4x100 meter wisselslag estafette per 5 december 2010

4.00.28 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2008 NK Amsterdam)
(Ranomi Kromowidjojo, Hinkelien Schreuder, Jessica Spruit, Marleen Veldhuis)
4.01.97 De Dolfijn Amsterdam (2009 ONK Amsterdam)
(Kira Toussaint, Moniek Nijhuis, Chantal Groot, Femke Heemskerk)
4.08.71 AZ&PC Amersfoort (2002 NK Eindhoven)
(Suze en Nienke Valen, Chantal Groot, Annabel Kosten)
4:09.86x Swimteam (2005 NK Amsterdam)
(Rieneke Schinkel, Melanie ten Brink, Chantal Groot, Marleen Veldhuis)
4.11.78  DWK Barneveld (1998 NK Den Bosch)
(Brenda Starink, Hester Broekhuizen, Lilach Shaul, Mariska van Harn)
4.12.67 De Kempvis Spijkenisse (2004 NK Drachten)*
(Manon van Rooijen, Madelon Baans, Inge Dekker, Haike van Stralen)
4.13.24 HPC Heemstede (1988 NWK Emmen)
(Brigitte van der Lans, Petra Hillenius, NathalieKoekkoek, Marlies van Deursen)
4.13.85 De Whee Goor (2000 NK Nieuwegein)
(Rieneke Schinkel, Hinkelien Schreuder, Marina Scheepbouwer, Ilse Kevelham)
4.15.02 Eiffel Swimmers PSV II Eindhoven (2008 NK Amsterdam)
(Wendy van der Zanden, Jocelyn Spruit, Lotte Goosen, Roxanne Linders)
4.15.43 Eemsrobben Delfzijl (1988 NWK Emmen)
(Jacqueline Wildeman, Linda Moes, Evelien Kleinhuis, Marieke Mastebroek)

4.15.65 Dedemsvaart AC (1987)
(Marianne en Mildred Muis, Danielle Veenhuizen, Illse Oegema)
4.16.78 DZ&PC Drachten (2007 NK Amsterdam)
(Mariet Koster, Margriet Zwanenburg, Lia Dekker, Monique van Vliet)
4.16.97 Orca Leeuwarden (1989)
(Baukje Wiersma, Ynske Smit, Anita de Hoop, Karin Brienesse)
4.16.98 ZPA Almelo (1990)
(Francien Post, Mildred Muis, Danielle Veenhuizen, Marianne Muis)
4.17.11 SG Groningen (1992)
(Marieke Rump, Linda Moes, Gea Veldhuizen, Wilma Kramer) 
4.17.66 VZC Vlaardingen (1996)
(Brenda Starink, Karin Stein, Wilma van Hofwegen, Thamar Henneken)
4.18.43 TriVia Groningen (2007 NK Amsterdam)
(Willemijn Knot, Ranomi Kromowidjojo, Hedwig Kikkert, Clarissa van Rheenen)
4.19.53 De Columbiaan Voorhout (2010 O NK Amsterdam)
(Miranda Nijenhuis, Eline Boers, Jara Schmidt, Lisette Jansen)
4.19.71 De Dinkel Denekamp (1993)
(Iris Westrik, Wendy Groeneveld, Wendy Ligtenberg, Kirsten Vlieghuis)
4.19.87 Hoogeveen (2005 NK Amsterdam)
(Mariët Koster, Wendy van der Iest, Anita Scheper, Charlotte Mol)

4.20.67 MNC Dordrecht (2012 NK estafette Eindhoven)
(Sanne Advocaat, Kim Busch, Lotte Goosen, Kelly Wigleven)
4.20.80 DJK Amsterdam (1984 Recordpoging Barneveld)*
(Jolanda de Rover, Ellen de Jonge, Ineke Ran, Irma Lelieveld)
4.21.87 TZC Vahalis Tiel (1992)
(Naomi van der Woerd, Martine Janssen, Karen Wammes,Marjolijn Bosma)
4.22.52 SG SBC-2000 Breda (2005 NK Amsterdam)
(Ineke Goossens, Maartje van Keulen, Sandra Temmerman, Monique Driessen)
4.23.10 De Zijl/LGB Leiden (1989)*
(Barbara de Wit, Ria Willemse, Yvette de Kler, Marieke Mastebroek)
4.23.35 Zwemlust/den Hommel Utrecht (1980 NK Tilburg)
(Monique Bosga, Antoinette de Groot,Marijke de Groot, Berber Kamstra)
4.23.97 AZ&PC II (2002 NK Eindhoven)
(Barbara van Rhijn, Marieke Stuiver, Marina Scheepbouwer, Haike van Stralen)
4.24.09 OZ&PC Oldenzaal (2005)
(Kyra Althanning, Moniek Nijhuis, Inez Heideman, Anne Boomars)
4.24.20 De Zeeschuimers Zandvoort (1988)*
(Barbara de Wit, Ria Willemse, Ingrid Koeman, Hanneke Koopmans)
4.25.08 LZ 1886 Leiden (2002)
(Mariska van der Tol, Dieuwertje Vermeulen, Toesja Klein, Lenneke van Schaik)

4.25.32 MZ&PC Maastricht (1986)

Top 30: 4x100m rugslag estafette per 23 september 2012

4.07.37 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2009 NK estafette Eindhoven)
(Sharon van Rouwendaal, Wendy van der Zanden, Hinkelien Schreuder, Kimberley Albers)
4.17.28 De Dolfijn Amsterdam (2009 NK estafette Eindhoven)
(JAnja van der Hout, Willemijn Knot, Lenneke van Schaik, Lona Kroese)
4.19.85 AZ&PC Amserfoort (2010 NK estafette Drachten)
(Rieneke Terink, Lieke Verouden, Rachelle Visser, Claire de Winter)
4.19.88 DWK (2010 NK estafette Drachten)
(Esmée Bos, Marloes Erkens, Marion van den Berg, Evy Witlox)
4.22.14 TriVia Groningen (2010 NK estafette Drachten)
(Mirthe Lanfermeijer, Kyra Rietveld, Kirsten Nieboer, Sylvia Dik)
4.22.40 Bikkel Hoogeveen (2009 NK estafette Eindhoven)
(Jakonien Koster, Mariëlle ter Stege, Danielle Middel, Mariët Koster)
4.22.81 De Whee Goor (2001)*
(Hinkelien Schreuder, Rieneke Schinkel, Marleen Veldhuis, Marina Scheepbouwer)
4.26.54 Orca Leeuwarden (2012 NK estafette Eindhoven)
( Claris de Vries, Ilse Kraaijeveld, Hanny van Dijk, Marre Zandringa)
4.26.66 LZ 1886 Leiden (2003)
(Lenneke van Schaik, Dieuwertje Vermeulen, Toesja Klein, Mariska van der Tol)
4.26.80 De Dinkel Denekamp (1992)*
(Kirsten Vlieghuis, Olga Olde Olthuis, Kitty Mensink, Iris Westrik)

4.29.99 de Columbiaan Voorhout (2010 NK estafette Drachten)
(Tania Jacobs, Natasja Boers, Tamara van Vliet, Miranda Nijenhuis)
4.31.00 DZ&PC Drachten (1996)
(Amarins Doevedans, Hilde Buiten,  Angela Postma, Catelijne Joling)
4.31.80 HPC Heemstede (1989)*
(Marlies van Deursen, Debby v.d.Staay, Manon Masseurs, Brigitte v.d.Lans)
4.32.10 De Eemsrobben (1988 NK estafette Den Haag)
(Jacqueline Wildeman, Denise Weerd, Marieke Mastebroek, Nathalie Koekkoek)
4.33.55 WZ&PC Purmerend (2010 NK estafette Drachten)
(Rosa Veerman, Shelley de Boer, Julia Brouwers, Daphne ten Brink)
4.33.87 MNC Dordrecht (2011 NK estafette Eindhoven)
(Mariska Scheel, Sanne Advocaat, Ela Hutten, Milou Julicher)
4.35.30* DJK Amsterdam (1983)
(Erica de Rover,Pauline van der Zouw,  Irma Lelieveld, Jolanda de Rover)
4.35.80 SG Zwemlust/Utrecht (2007 NEK Doetinchem)
(Malissa van der Horst, Ilse van Hoorn, Elise Bouwens, Ellen de Goeij)
4.36.00* De Brabantse Dolfijnen Best (1996)
(Irene Spijkerboer, Karin van Grimbergen, Sonja van Grimbergen, Rianne v.d.Schoot)
4.36.39 WVZ Zoetermeer (2012 NK estafette Eindhoven)
( Elisabeth Rivard, Amber Stienstra, Kimberley Albers, Viviana Zampetti)

4.36.40* Dedemsvaart AC (1984)
(Marianne Muis, Marieke Supheert, Mildred Muis, Illse Oegema)
4.36.70* De Zeeschuimers Zandvoort (1988)
(Marja Molenaar, Ingrid Koeman, Hanneke Koopmans, Barbara de Wit)
4.36.70* Rapido'82 Haarlem (1991)
(Manon Masseurs,Linda Lammers, S.de Jong, Karen Guldemond)
4.37.40  RZC Renkum (2003)
(Evy Witlox, Marion van den Berg, Marije Wildekamp, Mariëlle Janssen)
4.37.92 De Rijn Wageningen (2010 NK estafette Drachten)
(Chelsea Merfol, Marjolein Delno, Inge Pepping, Loes van Ooijen)
4.37.99 SG SBC 2000 Breda (2005)
(Sandra Temmerman, Maartje van Keulen, Ineke Goossens, Patricia Brooijmans)
4.39.00* Zwemlust/den Hommel Utrecht (1977)
4.39.40* De Zijl/LGB Leiden (1989)
(Suzette de Kler, Wandy Kater, Marieke Mastebroek, Barbara de Wit)
4.39.55 Zeester Meerval Uden (2011 NK estafette Eindhoven)
(Inge Arts, Lotte Langenhoff, Karlijn Hoogstede, Judith Vos)
4.40.31 De Stormvogel (2010 Ganze estafettetoernooi Goes)
(Merel van der Ent, Jaimy Kort, Judith Stap, Judith Stap)
 

Top 30: 4x100m schoolslag per 23 september 2012

4.42.97 De Dolfijn Amsterdam (2007 Recordpoging Amsterdam)
(Tessa Brouwer, Lona Kroese, Anouk Elzerman, Jolijn van Valkengoed)
4.47.12 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2011 NK estafette Eindhoven)
(Loes Zanderink, Lisa Dreesens, Kristel Doreleijers, Manon Minneboo)
4.47.78 AZ&PC Amersfoort (2010 NK estafette Drachten)
(Loes Zanderink, Yvonne van de Pol, Larissa Brak, Lieke Verouden)
4.54.82 De Zijl/LGB Leiden (1989 recordpoging Leiden)
(Yvette de Kler, Hanneke Koopmans, Suzette de Kler, Ria Willemse)
4.55.08 DWK Barneveld (1998)
(Jolijn van Valkengoed, Kristel Broekgaarden, Martine Janssen, Hester Broekhuizen)
4.55.72 WVZ Zoetermeer (2007 NEK Doetinchem)
(Ellen van de Velde, Inge Wouters, Martine van der Heide, Jolijn van Valkengoed)
4.58.50 Dedemsvaart AC (1986)*
(Illse Oegema, Marianne Muis, Linda Oegema, Mildred Muis)
4.59.30 De Dinkel Denekamp (1992)*
(Wendy Groeneveld, Kirsten Vlieghuis, Karin Koelma, Wendy Ligtenberg)
4.59.50 DZ&PC Drachten (2000)
(Paula Boot, Esmé Sluiman, Amarins Doevendans, Emma van der Laan)
4.59.60 De Zeeschuimers Zandvoort (1988)*
(Hanneke Koopmans, Ingrid Koeman, Wandy Kater, Ria Willemse)

5.00.98 OZ&PC Oldenzaal (2003)
(Loes Wijlens, Sharon Teunissen, Linda Everlo, Moniek Nijhuis)
5.01.48 MNC Dordrecht (2012 NK estafette Eindhoven)
(Kim Busch, Estrella Wierikx, Ela Hutten, Lotte Goosen)
5.02.00 ZPC Stadskanaal (1992)*
(Mariska Leegte, Monique Hamstra, Jacqueline Nieland, Danny van Klink)
5.02.40 De Stormvogel Vlissingen (1987)*
(Ariene, Marleen en Arlette Knoester, Ingrid Logghe) 
5.02.90 SG Groningen (1991)*
(Linda Moes, Wilma Kramer, Marieke Rump, Heleen van der Leij)
5.06.60 De Eemsrobben Delfzijl (1988 NK estafette Den Haag)
(Linda Moes, Nathalie Koekkoek, Evelien Kleinhuis, Marieke Mastebroek)
5.06.95 Hoogeveen (2006)
(Wendy van der Iest, Sharaya Diphoorn, Nienke van Eck, Kim Meijer)
5.07.04 SG SBC 2000 Breda (2005)
(Inge Balvers, Fieke Brands, Sandra Temmerman, Maartje van Keulen)
5.07.38 De Whee Goor (2003)
(Ilse Kevelham, Kimberley Beimin , Lenneke van der Molen, Rieneke Schinkel)
5.07.50 HPC Heemstede (1985)*

5.08.13 de Columbiaan Voorhout (2009 NK estafette Eindhoven)
(Yvette de Gier, Tania Jacobs, Liset Jansen, Eline Boers)
5.10.70* Laga Zeist (1984)
5.10.85 TriVia Groningen (2010 NK estafette Drachten)
(Jacyntha Plat, Lisanne van Avezaath, Anouk Frieman, Mirthe Lanfermeijer)
5.11.40 Orca Leeuwarden (2010 NK estafette Drachten)
(Annemarie Worst, Jessie Smeding, Femke Leenstra, Cynthia Verkaik)
5.11.80 ZPA Almelo (1989)*
(Mildred en Marianne Muis, Vivian Rikken, Danielle Veenhuizen)
5.11.91 HZ&PC Heerenveen (1999)*
(Emma van der Laan, Agna Mooij, Ellen Koopal, Miriam van der Meulen)
5.11.93 De Rijn Wageningen (2010 NK estafette Drachten)
(Loes van Ooijen, Marjolein Delno, Inge Pepping, Marte Stoorvogel)
5.12.43 Octopus (2011 NK estafette Eindhoven)
(Suzanne Brummel, Carmen ter Weele,Erika Aan het Rot, Sharon Gelmers)
5.12.90* Zeester Uden (1983)
5.13.10 WZ&PC Purmerend (2010 NK estafette Drachten)
(Amber Ruig, Rosa Veerman, Pascalle Spiekerman, Sharon van der Leest)

Top 30: 4x100m vlinderslag per 23 september 2012

3.59.95 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2009 NK estafette Eindhoven)
(Hinkelien Schreuder, Jessica Spruit, Wendy van der Zanden, Inge Dekker)
4.09.21 De Dolfijn Amsterdam (2009 NK estafette Eindhoven)
(Lenneke van Schaik, Kelly de Jong, Chantal Groot, Willemijn Knot)
4.11.74 AZ&PC Amersfoort (2010 NK estafette Drachten)
(Kelly de Jong, Lotte Wilms, Lieke Verouden, Rieneke Terink)
4.17.45 MNC Dordrecht (2012 NK estafette Eindhoven)
(Lotte Goosen, Milou Julicher, Mariska Scheel, Kelly Wigleven)
4.18.18 DWK Barneveld (1995)
(Karin Brienesse, Minouche Smit, Suzanne Labots, Mariska van Harn)
4.18.51 De Whee Goor (2001)*
(Hinkelien Schreuder, Marja Boensma, Marleen Veldhuis, Marina Scheepbouwer)
4.19.90 De Eemsrobben Delfzijl (1988 NK estafette Den Haag)
(Nathalie Koekkoek, Marieke Mastebroek, Linda Moes, Denise Weerd)
4.23.10 HPC Heemstede (1986)*
(Nathalie Koekkoek, Marlies van Deursen, Alexandra Worm, Brigitte van der Lans)
4.23.70 De Dinkel Denekamp (1990)*
(Renate Wigger, Kitty Mensink, Bianca Meyners, Iris Westrik)
4.24.70 Dedemsvaart AC (1986)*
(Danielle Veenhuizen, Illse Oegema, Mildred en Marianne Muis)

4.25.57 TriVia Groningen (2005)
(Caroline Stuut, Ranomi Kromowidjojo, Hedwig Kikkert, Elvira Jonkers)
4.26.28 SG Zwemlust/Utrecht (2007 NEK Doetinchem)
(Elise Bouwens, Marike Boersen, Saskia van der Wielen, Ellen de Goeij)
4.26.80 DZ&PC Drachten (2002)*
(Inge Dekker, Jeanette Steen, Agna Mooij, Linda Ronda))
4.26.82 Nautilus Dordrecht (1994)*
(Barbara van Lieshout, Yvonne van Doorn, Wendy Timmermans, Michelle Smith)
4.26.86 SG SBC 2000 Breda
(Maartje van Keulen, Chantal Verhoeff, Driessen, Temmerman)
4.27.90 MZ&PC Maastricht (1985)*
(Christien Pieterse, Marielle Speetjens, Jolanda Jongen, Ingrid Moers) 
4.28.45 Bikkel Hoogeveen (2009 NK Eindhoven)
(Rochelle Kirindongo, Charlotte Mol, Mariët Koster, Jaconien Koster)
4.28.60 ZPA Almelo (1990)*
(Danielle Veenhuizen, Mildred Muis, Vivian Rikken, Marianne Muis)
4.29.60 Laga Zeist (1982)*
4.29.72 VZC Vlaardingen (1995)
(Wilma van Hofwegen,Thamar Henneken, Wilma Veldhoen, Brenda Starink)

4.30.28 De Stormvogel Vlissingen (2009 NK estafette Eindhoven)
(Judith Stap, Iris Dingemanse, Merel van der Ent, Manon Minneboo)
4.31.10 Zwemlust/den Hommel Utrecht (1984)*
4.31.40 De Zijl/LGB Leiden (1989)*
(Wandy Kater, Yvette de Kler, Hanneke Koopmans, Marieke Mastebroek)
4.31.80 Zeester Uden (1983)*
4.33.05 Orca Leeuwarden (2012 NK estafette Eindhoven)
(Kinge Zandringa, Ilse Kraaijeveld, Marre Zandringa, Evelien van Ruiten)
4.33.12 WVZ Zoetermeer (2007 NEK Doetinchem)
(Maaike van den Brand, Mieke Goeyenbier, Inger Wouters, Jolijn van Valkengoed
4.33.37 OZ&PC Oldenzaal (2011 NK estafette Eindhoven)
(Lianne Molkenboer, Laura Hagreis, Michelle Hoogendoorn, Kelly ter Doest)
4.34.00 DJK Amsterdam (1983)*
4.34.30 De Columbiaan Voorhout (2009 NK estafette Eindhoven)
(Marina Scheepbouwer, Jara Schmidt, Laura van Daalen, Miranda Nijenhuis)
4.34.40 De Zeeschuimers Zandvoort (1988 NK estafette Den Haag)*
(Marja Molenaar, Ingrid Koeman, Wandy Kater, Hanneke Koopmans)

Heren

5x50 m.vrije slag estafette per 18 december 2011
1.50.23 AZ&PC Amersfoort (2009 Recordpoging Amersfoort)
(Ewoud Tamminga, Geert Lantink, Joran Barends, Robin van Aggele, Robert Yallop)
1.56.80* De Dolfijn Amsterdam (1990)
(Etienne Boukal, Ruud Coone, Vincent Elgersma, Peter de Rover, Ronald Sloeserwij)
1.57.70* De Zijl/LGB Leiden (1989)
1.58.20* De Zeeschuimers Zandvoort (1988)
1.58.70* Nautilus Dordrecht (1990)
1.59.89* De Dinkel Denekamp (2011)
(Kasper Leeuw, Jeroen Gijselaar, Sjoerd Zanderink, Pim Kienhuis, Menno Manning)
2.00.80* HPC Heemstede (1988)
2.00.90* PSV Eindhoven (1990)
2.02.02* DWK-XCESS Barneveld (2001)
2.02.02* OZ&PC Oldenzaal (2009 Limietwedstrijd Oldenzaal)
(Stef Comello, Ramon Grootelaar, Michiel Beemster, Stef Heijnekamp, Fabian Beimin)

2.02.22* Hellas-Glana (2008)
2.02.60* Zeemacht Den Helder (1985)
2.03.00* Zian/Vitesse Den Haag (1985)
2.03.09  DZ&PC Drachten (1994) 
2.04.00* Zwemlust/den Hommel Utrecht (1979)
2.04.10* SG Groningen (1988)
2.05.05* SG Hellas/Glana/KZ (2002)
2.06.30* Luctor et Emergo (1985)
2.06.70* MZ&PC (1989)

Top 41: 10x100 m.vrije slag per 23 september 2012
8.23.73 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2012 NK estafette Eindhoven)
8.35.77 DWK Barneveld (2000 recordpoging Barneveld)*
8.39.57 AZ&PC Amersfoort (2009 NK estafette Eindhoven)
8.41.73 De Dolfijn Amsterdam (1990 recordpoging Barneveld)*
8.48.81 MNC Dordrecht (2011 NK estafette Eindhoven)
8.49.26 TriVia Groningen (2009 NK estafette Eindhoven)
8.50.21  WVZ Zoetermeer (2008 NK estafette Eindhoven))
8.57.99 Eiffel Swimmers PSV 2 (2012 NK estafette Eindhoven)
8.58.30 De Dinkel, Denekamp (1995)*
8.58.90 De Zeeschuimers Zandvoort (1988)*

8.59.20 HPC Heemstede (1983 recordpoging Heemstede)*
8.59.76 Nautilus Dordrecht (1989)*
9.03.30* De Zijl/LGB Leiden (1991)
9.05.41  De Kempvis Spijkenisse (2000)
9.08.40* UZSC Utrecht (1994)
9.09.55  Zeester-Meerval Uden (2003)
9.11.28 SG Zwemlust/Utrecht (2007 NK estafette Doetinchem)
9.12.28 de Columbiaan Voorhout (2009 NK estafette Eindhoven)
9.13.92 ZPC Bikkel Hoogeveen (2012 NK estafette Eindhoven)
9.13.94 WZ&PC Purmerend (2010 NK estafette Drachten)

9.14.10  Van Vliet Barracuda Nieuwerkerk a/d IJssel (2003)
9.14.30 Luctor et Emergo Middelburg (2008 NK estafette Eindhoven)
9.14.48 ZC Valkenburg (2007 NK estafette Doetinchem)
9.15.60* ZPA Almelo (1987)
9.16.70* SG Groningen (1988)
9.17.50  DZ&PC Drachten (2003)
9.17.59  LZ 1886 Leiden (2003)
9.17.78 OZ&PC Oldenzaal (2010 NK estafette Drachten)
9.18.20* Zwemlust/den Hommel Utrecht (1984)
9.19.22  SG Het Y-mere Amsterdam/Almere (1998)

9.19.30* Zeemacht Den Helder (1986)
9.19.94 Deltasteur Kampen (2008 NEK Eindhoven)
9.20.50* Zian/Vitesse Den Haag (1977 NK estafette Hilversum)
9.20.53  RZ Roermond (2004)
9.20.88 OZ&PC Oldenzaal (2009 NK estafette Eindhoven)
9.21.00  SG DSZ/Hoogwerf Den Haag/Naaldwijk (1997)
9.21.44  SG Hellas/Glana/KZ Sittard (2002)
9.22.06 RZC Renkum (2009 NK estafette Eindhoven)
9.23.40* Steenwijk'34 (1982)
9.24.48 Deltasteur Kampen (2009 NK estafette Eindhoven)

9.24.81 Orca Leeuwarden (2012 NK estafette)

Top-30: 4x50m vrije slag per 26 juni 2011
1.27.56 AZ&PC Amersfoort (2009 Recordpoging Amersfoort)
(Ewoud Tamminga, Geert Lantink, Joran Barends, Robin van Aggele)
1.28.16 De Dolfijn Amsterdam (2008 NK Sprint Alkmaar)
(Bas van Velthoven, Stefan de Die, Joost Reijns, Remko de Jong)
1.29.00 PSV Eindhoven (2005 NK Sprint Roosendaal)
(Mark Veens, Stefan Oosting, Patrick Martens, Gijs Damen)
1.29.91 TriVia Groningen (2010)
(Timon Evenhuis,Marc Kremer, Toby Aarnoutse, Jeroen Stuut)
1.30.95 Anker Team Groningen (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Casper Hut, Erwin Buist, Sebastiaan Bakker, Rudy Ted de Haan)
1.32.41 DWK Barneveld (2000 NK Sprint Emnmen)
(Ewout Holst, Sebastiaan Kuijper, Joost Hoetjes, Dennis Rijnbeek)
1.32.98 Nayade Eindhoven (2011 NK Sprint Emmen)
(Tom Lommers, Ruud van Bommel, Stefan Jacob, Kevin Hondsmerk)
1.33.21 MNC Dordrecht (2011 NK Sprint Emmen)
(Arjan van der Plaat, Jeroen Baars, John Smit, Mark Baars)
1.33.22 DZ&PC Drachten (1996 NK Sprint)
(Wilko Trompetter, Kees Robbertsen, Richard Koehoorn, Wilco van den Akker)
1.33.33 SG Zwemlust/Utrecht (2008 NK Sprint Alkmaar)
(Marvin Kruin, Martijn van Buuren, Wouter Vink, Robin van Aggele)

1.33.58 De Aquaflippers Zuidhorn (2007 NK Sprint Drachten)
(Casper Hut, Erwin Buist, Sebastiaan Bakker, Rudy Ted de Haan)
1.33.63 WVZ Zoetermeer (2008 NK Sprint Alkmaar)
(Wouter Smeets, Sander Smeets, Arjan Assink, Martijn Smeets)
1.33.78 Zwemlust/den Hommel Utrecht (2007 NK Sprint Drachten)
(Marvin Kruin, Wouter Vink, Martijn van Buuren, Robin van Aggele)
1.34.40 Zeester-Meerval Uden (2005)
(Ronald Vullings, Stefan Coeymans, Daan van Boxmeer, Nick van der Zandt)
1.34.56 De Kempvis Spijkenisse (2001)
Henk Degeling, Stefan Aartsen, Olaf Kappetijn, Wesley Bijl)
1.34.62 DWK II Barneveld (2000 NK Sprint Emmen)
(Jeroen van den Berkt, Ewoud Tamminga, Sander Ganzevles, Bastiaan Tamminga)
1.34.70* De Zijl/LGB Leiden (1989)
(Vincent Bekhuis, Bram Pronk, Wander Halderman, Marcel de Natris)
1.34.82 Arke de Dinkel Denekamp (1997)
(Johan Kenkhuis, Willy Hansen, Tjacco Ruinemans, Joris Keizer)
1.35.02 De Columbiaan Voorhout (2011 NK Sprint Emmen)
(Jan Kersten, Eduard Bremmer, Jonathan Cassuto, Jordy Zuidhoek) 
1.35.14 De Warande Oosterhout (2008 NK Sprint Alkmaar)
(Ralf Mertens, Matthijs van Dieden, Gerben Fiere, Gijs Damen)

1.35.23 De Lansingh Krimpen aan den IJssel (2005)
(Johnny Kranendonk, Jelte Stanic, Elmar Gouw, Frank Boon) 
1.35.49 De Dolfijn II Amsterdam (2008 NK Sprint Alkmaar)
(Lennart Stekelenburg, Peter-Jan Plasmans, Danny van Zoen, Henk van Niejenhuis)
1.35.62 Hellas-Glana Sittard (2007 NK Sprint Drachten)
(Alan Smeets, Sven Erik Brummer, Sven Jaeger, Joris Bultstra)
1.35.65 Rapido'82 Haarlem (1993)
(Richard Granneman, Jan Koen Anthoni, Roy van der Veen, Dennis Rijnbeek)
1.35.73 De Schotejil Middelharnis (2009 NK Sprint)
(Theo-Jan Tanis, Leander Noordijk, Sebastiaan Roosendaal, Mark Costeris) 
1.35.97 DAW Finenzo Alkmaar (2007 NK Sprint Drachten)
(Kevin Lebis, Bart Schram, Pieter Schoots, Stanley Vleerlaag)
1.35.98 WZ&PC Purmerend (2001)
(Jeroen Zelsmann, Kevin Lebis, Raf Ariëns, Stanley Vleerlaag)
1.35.99 ZPC Breda (2000)
(Matthijs van Dieden, Sancho Berbers, Ralf Mertens, Gijs Damen)
1.36.06 Nautilus Dordrecht (1999)
(Frank Laffeber, Robert van Slogteren, Michiel Kamphuis, Martijn Zuijdweg)
1.36.23 De Rijn Wageningen (2000)
(Stefan Oosting, Alex van Leendert, Tim Peters, Guido Jansen)


4x100m vrije slag per 4 decemberl 2010

3.11.61 PSV Eindhoven (2002 NK Eindhoven)
(Mark Veens, Klaas Erik Zwering, Mitja Zastrow, Pieter van den Hoogenband)
3.14.26 De Dolfijn Amsterdam (2010 ONK Amsterdam)
(Stefan de Die, Bas van Velthoven, Joeri Verlinden, Joost Reijns)
3.15.21 AZ&PC Amersfoort (2008 NK Amsterdam)
(Joran Barends, Geert Lantink, Ewoud Tamminga, Robin van Aggele)
3.20.61 Anker Team Groningen (2008 NK Amsterdam)
(Marc Kremer, Timon Evenhuis, Sebastian Bakker, Rudy Ted de Haan)
3.20.81 DWK XCESS Barneveld (2000 NK Nieuwegein)
Ewout Holst, Jeroen van den Berkt, Sander Ganzevles, Ewout Holst)
3.22.37 MNC Dordrecht (2000 NK Nieuwegein)
(Gijs Damen, Nol van Thull, Michiel Kamphuis, Martijn Zuijdweg)
3.23.38 HPC Heemstede (1989 NWK Dordrecht)
(Hans Kroes, Dimitri Bouwens, Vili Adam, John Machielsen)
3.25.39 WVZ Zoetermeer (2007 NK Amsterdam)
(Wouter Smeets, Rutger van Oosterhout, Thijs van Valkengoed, Martijn Smeets)
3.25.73* Nayade Eindhoven (2007 NSK Amsterdam)
(Rik op het Veld, Jeroen Leuverink, Joris Keizer, Stefan Oosting)
3.25.81 De Kempvis Spijkenisse (1998 NWK Den Bosch)
(Henk Degeling, Sebastiaan Touwslager, Wesley Bijl, Stefan Aartsen)

3.26.28 Nautilus Dordrecht (1990 NWK Drachten)
(Leon Verhage, Michel Roumen, Milco Hogerbrug, Danny Nelson)
3.26.78 TriVia Groningen (2010 Competitie Groningen)*
(Timon Evenhuis, Erik Talma, Toby Aarnoutse, Jeroen Stuut)
3.27.35 Arke de Dinkel (1996 NK Utrecht)
(Johan Kenkhuis, Joris Keizer, Tjacco Ruinemans, Willy Hansen)
3.27.73 Zwemlust-den Hommel Utrecht (2006 NK Drachten)
(Marvin Kruin, Mark Moussa, Martijn van Buuren, Robin van Aggele)
3.27.86 SG Zwemlust/Utrecht (2008 NK Amsterdam)
(Xander Breton, Aziz Nosairi, Martijn van Buuren, Marvin Kruin)
3.28.54 De Zijl/LGB Leiden (1992 NK Drachten)
(Chester Marsman, Robin Sprinkhuizen, Wouter Steller, Marcel de Natris)
3.28.80 Zeemacht Den Helder (1987 NWK Emmen)
(Jim Kok, Bram Pronk, Ruud Coone, Marco Boerema)
3.29.08 Zeester-Meerval Uden (2004 NK Drachten)
(Nick van der Zandt, Ronald Vullings, Stefan Coeymans, Daan van Boxmeer)
3.29.55 De Aquaflippers Zuidbroek (2006 NK Drachten)
(Erwin Buist, Rory Bob de Haan, Sebastian Bakker, Rudy Ted de Haan)
3.29.81 AZ&PC II Amersfoort (2008 NK Amsterdam)
(Frederik Tamminga, Robert Yallop, Jeffrey Breedijk, Mike Marissen)

3.30.11 de Columbiaan Voorhout (2010 ONK Amsterdam)
(Jan Kersten, Eduard Bremmer, Jordy Zuidhoek, Jonathan Cassuto)
3.30.63 DZ&PC Drachten (1996 NK Utrecht)
(Richard Koehoorn, Hans Geert Mast, Wilko Trompetter, Wilco v.d.Akker)
3.30.78 LZ 1886 Leiden (2002 NK Eindhoven)
(Joost Krommenhoek, Jeffrey Tameling, Nick Driebergen, Michael van der Linden)
3.30.81 de Lansingh Krimpen a/d IJssel (2008 NK Amsterdam)
(Frank Boon, Jelte Stanic, Johnny Kranendonk, Stefan Groeneweg)
3.30.84 RZ Roermond (2004 NK Drachten)
(Ruud Huyts, Sander Verlinden, Terence Olaria, Joeri Verlinden)
3.31.27 SG Groningen (1989 NWK Dordrecht)
3.31.53 ZPA Almelo (1987 NWK Emmen)
(Vincent Bekhuis, André in't Veld, Bennie Mensink, Henk Tempelman)
3.32.60 ZPC Bikkel Hoogeveen (2009 Competitie Denekamp)*
(Niels van Eck, Peter Paul Houtkamp, Niels Koster, Robert Klinkhamer)
3.32.89 WVZ Zoetermeer II (2007 NK Amsterdam)
(Sander Smeets, Mike Stoffer, Arjan Assink, Raymond van de Merwe)
3.33.12 Hellas-Glana (2008 NK Amsterdam)
(Alan Smeets, Davy Verreussel, Michel Heijnen, Joris Bultstra)

Top 30: 4x200m vrije slag per 27 februari 2011

7.04.61 De Dolfijn Amsterdam (2010 ONK Amsterdam)
( Joost Reijns, Bas van Velthoven, Joeri Verlinden, Stefan de Die)
7.09.94 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2008 NK Amsterdam)
(Allen Lindeberg, Joeri Verlinden, Tom Vangeneugden, Arjen van der Meulen)
7.17.00 AZ&PC Amersfoort (2008 NK Amsterdam)
(Joran Barends, Mike Marissen, Ewoud Tamminga, Robin van Aggele)
7.24.94 DWK Barneveld (2007 NK Amsterdam)
(Joran Barends, Sander Karssen, John Keetman, Joost Reijns)
7.30.10 MNC Dordrecht (2001 NK Alphen a/d Rijn)
(Nol van Thull, David uit den Bogaard, Michiel Kamphuis, Martijn Zuijdweg)
7.30.57 HPC Heemstede (1983 NK Hengelo)
(Erik Rieken, Gérard de Kort, Leon Steenbrink, Hans Kroes)
7.34.57 WVZ Zoetermeer (2007 NK Amsterdam)
(Wouter Smeets, Marcel Thijsse, Raymond van de Merwe, Martijn Smeets)
7.34.75 De Kempvis Spijkenisse (1998 NK Den Bosch)
(Arnold van Bavel, Eddy van Vliet, Henk Degeling, Stefan Aartsen)
7.35.46 De Zeeschuimers Zandvoort (1988 NWK Emmen)
(Wander Halderman, Onno Joustra, Ruud Coone, Marco Boerema)
7.37.31 De Zijl/LGB Leiden (1992)
(Chester Marsman, Robin Sprinkhuizen, Wouter Steller, Marcel de Natris)

7.37.39 Arke de Dinkel Denekamp (1996)
(Joris Keizer, Willy Hansen, Bas van Heek, Tjacco Ruinemans) 
7.40.09 DZ&PC Drachten (2006 NK Drachten)
(J.Smits, Jorrit Visser, Arjen van der Meulen, Willem Jan van de Vegte)
7.41.29 Zwemlust/den Hommel Utrecht (1980 NK Tilburg)
(Fred Eefting, Marco van de Brink, René Jansen, Gerard Smit)
7.43.66 SG Groningen (1989 NWK Dordrecht)
7.44.16 TriVia Groningen (2011 Stadskanaal)*
(Erik Schröder, Timon Evenhuis, Toby Aarnoutse, Jeroen Stuut)
7.46.38 Team Groningen 
(
Rudy Ted de Haan, Rory Bob de Haan, Casper Hut, Sebastian Bakker)
7.48.70 SG Zwemlust/Utrecht (2007 NK Amsterdam)
(Marvin Kruin, Mark Moussa, Martijn van Buuren, Robin van Aggele)
7.48.77 Het Y (2008 NK Amsterdam)
(Tom Verbeek, Jan Willem v.d.Graaff, Daan Glorie, Sebastiaan Reijnen)                        
7.49.16 ZPA Almelo (1988)
7.49.41 De Columbiaan Voorhout (2009 ONK Amsterdam)
(Jan Kersten, Niels van Polanen, Jeroen Eggeraat, Oscar Sondermeijer)

7.50.67 Luctor et Emergo Middelburg (2009 Vlissingen)
(Toby Aarnoutse, Sonny Corré, Niek de Ridder, D.Bisslik)                        
7.50.90  Zeester-Meerval Uden (2005)
(Nick van der Zandt, Roel Jacobs, Ronald Vullings, Daan van Boxmeer)                        
7.50.96 DWK Barneveld II (2007 NK Amsterdam)
(Mike Marissen, Tim van Deutekom, Olaf Achterberg, Felix Broekhuizen)
7.52.04 OZ&PC Oldenzaal (2002)
(Frank Hazewinkel, Marcel Mulder, Thijs Nijhof, Jeroen Beerlage)
7.52.12 de Otters het Gooi (2008 NK Amsterdam)
(Roy Visser, Fred Smink, Floor Verhaar, Ferry Weertman)                        
7.52.60 Hellas-Glana Sittard (2011 Sittard)*
(Stan Tummers, Ruben Klinkers, Davy Verreussel, Alan Smeets)
7.52.67 ZC Valkenburg (2007 NK Amsterdam)
(Terrence Olaria, Yannick Mommers, Bram Dekker, Yvo op den Kamp)
7.53.67 WVZ Zoetermeer II (2007 NK Amsterdam)
(Arjan Assink, Mike Stoffer, Rutger van oosterhout Sander Smeets)
7.54.67 HZPC Horst (2011 Sittard)*
(Stefan Kranenbroek, D.Brouwers, Ralf van Megen, M.van Enckevort)
7.56.66 Orca (2009 ONK Amsterdam)
(Willem-Kees Roos, Michael Wester, Michiel Punter, Vincent van Iperen)
 

4x50m wisselslag per 25 juni 2011

1.37.62 AZ&PC Amersfoort (2009 NK Sprint)
(Robert Yallop, Robin van Aggele, Ewoud Tamminga, Joran Barends)
1.39.40 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2007 NK Sprint Drachten)
(Bastiaan Tamminga, Jeroen van den Berkt, Ewoud Tamminga, Patrick Martens)
1.40.31 De Dolfijn Amsterdam (2008 NK Sprint Alkmaar)
(Henk van Niejenhuis, Lennart Stekelenburg, Remko de Jong, Stefan de Die)
1.40.33 TriVia Groningen (2011 NK Sprint Emmen)
(Devi Wolthuizen, Timon Evenhuis, Jeroen Stuut, Toby Aarnoutse)
1.40.44 DWK Barneveld (2000 NK Sprint Emmen)
(Bastiaan Tamminga, Benno Kuipers, Ewout Holst, Dennis Rijnbeek)
1.40.89 Anker Team Groningen (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Rory Bob en Rudy Ted de Haan, Marc Kremer, Timon Evenhuis)
1.43.19 SG Zwemlust/Utrecht (2008 NK Sprint)
(Mark Moussa, Robin van Aggele, Marvin Kruin, Martijn van Buuren)
1.43.56 de Aquaflippers Zuidhorn (2007 NK Sprint Drachten)
(Casper Hut, Erik Verholt, Erwin Buist, Rudy Ted de Haan)
1.44.11 de Columbiaan Voorhout (2011 NK Sprint Emmen)
(Jan Kersten, Jonathan Cassuto, Eduard Bremmer, Jordy Zuidhoek)
1.44.26 De Lansingh Krimpen aan den IJssel (2009 NK Sprint Alkmaar)
(Roland Boon, Jelte Stanic, Frank Boon, Johnny Kranendonk)

1.44.64 MNC Dordrecht (2001)
(Michiel Kamphuis, Niels van der Hoek, Joran Wehrmeijer, Gijs Damen)
1.45.06 Zwemlust-den Hommel (2006 NK Sprint Roosendaal)
(Mark Moussa, Robin van Aggele, Marvin Kruin, Martijn van Buuren)
1.45.07 Hellas/Glana Sittard (2009 Speedo Friendship Meet Maastricht)*
(Davy Verreussel, Bjorn de Jonge, Sven Jaeger, Alan Smeets)
1.45.15 Nayade Eindhoven (2011 NK Sprint Emmen)
(Ruud van Bommel, Stefan Jacobs, Tom Lommers, Kevin Hondsmerk)
1.45.22 Arke de Dinkel Denekamp (1997)
(Tjacco Ruinemans, Willy Hansen, Joris Keizer, Johan Kenkhuis)
1.45.29* De Zijl/LGB Leiden (1991)
(Bram Pronk, Patrick Braam, Vili Adam, Marcel de Natris)
1.45.97 WVZ Zoetermeer (2008 NK Sprint Alkmaar)
(Wouter Smeets, Thomas Kersten, Sander Smeets, Martijn Smeets)
1.45.98 DWK II Barneveld (2000 NK Sprint Emmen)
(Sander Ganzevles,Jeroen van den Berkt, Ewoud Tamminga, Stephan van Rooden)
1.46.09 DZ&PC Drachten (1996)
(Richard Koehoorn, Kees Robbertsen, Wilco van den Akker, Wilko Trompetter)
1.46.22 Bikkel Hoogeveen (2010 NK Sprint Drachten)
(Chris Bolding, Peter Paul Houtkamp, Richard Klinkhamer, Niels van Eck)

1.46.43 Zeester-Meerval Uden (2004)
(Bas van der Ven, Thomas Dol, Nick van der Zandt, Stefan Coeymans)
1.46.49 De Kempvis Spijkenisse (1998)
(Sebastiaan Touwslager, M.van der Hoek, Stefan Aartsen, Henk Degeling)
1.46.50* De Zeeschuimers, Zandvoort (1987)
(Ruud Coone, Patrick Braam, Marco Boerema, Onno Joustra)
1.46.86 de Aquaflippers II Zuidhorn (2007 NK Sprint Drachten)
(Menno Bijlsma, Mischa de Gier, Rory Bob de Haan, Sebastiaan Bakker)
1.47.04 WZ&PC Purmerend (2011 NK Sprint Emmen)
(Jeffrey Appel, Bas Tietze, Dave Heshof, R.Naporovski)
1.47.37 De Rijn Wageningen (2000)
(Maarten van Gessel, Guido Jansen, Alex van Leendert, Stefan Oosting)
1.47.41 DAW Finenzo Alkmaar (2007 NK Sprint Drachten)
(Stanley Vleerlaag, Ronald Hart, Kevin Lebis, Peter Schoots)
1.47.60 ZPC Breda (2000)
(Sancho Berbers, Matthijs van Dieden, Ralf Mertens, Gijs Damen)
1.47.61 De Haaien Leusden (1998)
(Bastiaan Tamminga, Arjan van den Berg, Werner van den Berg, Ewout Paulusma)
1.47.82 Rapido'82 Haarlem (1993)
(Roy van der Veen, Richard Granneman, Dennis Rijnbeek, Jan Koen Anthoni)

4x100m wisselslag per 2 april 2011

3.32.67 De Dolfijn Amsterdam (2010 NK Amsterdam)
(Bas van Velthoven, Lennart Stekelenburg, Joeri Verlinden, Joost Reijns)
3.33.39 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2010 NK Amsterdam)
(Bastiaan Lijesen, Bram Dekker, Jurjen Willemsen, Pieter Timmers)
3.34.75 AZ&PC Amersfoort (2008 NK Amsterdam)
(Robert Yallop, Robin van Aggele, Ewoud Tamminga, Joran Barends)
3.40.37 DWK-XCESS Barneveld (2002)
(Sander Ganzevles, Thijs van Valkengoed, Bastiaan Tamminga, Jeroen van den Berkt)
3.42.30 Swimteam Amersfoort (2005)
(Nick Driebergen, Thijs van Valkengoed, Joost Reijns, Bas van Velthoven)                        
3.44.24 WVZ Zoetermeer (2008 NK Amsterdam)
(Wouter Smeets, Thijs van Valkengoed, Raymond van de Merwe, Rutger van Oosterhout)
3.47.66 MNC Dordrecht (2001)
(Michiel Kamphuis, Niels van der Hoek, Martijn Zuijdweg, Gijs Damen)
3.47.71 De Zeeschuimers Zandvoort (1988 NWK Emmen)
(Ruud Coone, Patrick Braam, Marco Boerema, Onno Joustra)
3.48.40 De Kempvis Spijkenisse (1998)
(Arnold van Bavel, Sebastiaan Touwslager, Stefan Aartsen, Henk Degeling)
3.48.46 Anker Team Groningen (2007 NK Amsterdam)
(Rudy Ted de Haan, Sebastian Bakker, Rory Bob de Haan, Casper Hut)

3.49.23 HPC Heemstede (1986 NWK Emmen)
(Petro Stalman, Guy de Kort, Gérard de Kort, Hans Kroes)
3.49.25 TriVia Groningen (2010 NK Estafette Drachten)
(Devi Wolthuizen, Roy Smeenge, Jeroen Stuut, Toby Aarnoutse)
3.49.88 De Zijl/LGB Leiden (1991)
(Bram Pronk, Patrick Braam, Frank Drost, Patrick Dybiona) 
3.50.12 Zwemlust den Hommel Utrecht (2006 NK Drachten)
(Mark Moussa Robin van Aggele, Marvin Kruin, Martijn van Buuren)
3.50.89 De Columbiaan Voorhout (2011 NK estafette Eindhoven)
(Eduard Bremmer, Jordy Zuidhoek, Walter Jansen, Jan Kersten)
3.51.69 DWK-XCESS II Barneveld (2002)
(John Keetman, David uit den Bogaard, Ewoud Tamminga, Stephan van Rooden)
3.51.83 SG Zwemlust/Utrecht (2007 NEK Doetinchem)
(Mark Moussa, Robin van Aggele, Marvin Kruin, Martijn van Buuren)
3.52.99 Arke de Dinkel Denekamp (1996)
(Tjacco Ruinemans, Willy Hansen, Joris Keizer, Johan Kenkhuis)
3.53.22 DZ&PC Drachten (2005)
(Jurjen Smits, Martin Gildemeester, Arjen van der Meulen, Willem Jan v.d.Vegte)
3.53.41 Hellas-Glana (2008 NK Amsterdam)
(Davy Verreussel, Joris Bultstra, Sven Jaeger, Alan Smeets)

3.53.47 SG Groningen (1989)
(Gert Jan Horsthuis, Bert Jan Schelhaas, Frank ter Brugge, Marcel Ekkelboom)
3.54.18 De Zeeschuimers II Zandvoort (1988)
3.54.29 Aquaflippers Zuidbroek (2004)
Rory Bob de Haan, Mischa de Gier, Erwin Buist, Rudy Ted de Haan)
3.54.48 Raket Delft (1989)
3.54.48 Orca Leeuwarden (2010 ONK Amsterdam)
(Willem Kees Roos, Vincent van Iperen, Ramon Fredrik, Michiel Punter)
3.54.94 ZPC Bikkel Hoogeveen (2009 Competitie Barneveld)*
(Niels Koster, Peter Paul Houtkamp, Robert Klinkhamer, Niels van Eck)
3.55.35 RZ Roermond (2004)
(Sander Bouts, Sven Eric Brummer, Joeri Verlinden, Sander Verlinden)
3.56.55 ZPA Almelo (1987) 
3.57.15 ZC Valkenburg (2007 NEK Doetinchem)
(Arvid Munsters, Bram Dekker, Yvo op den Kamp, Terrence Olaria)
3.57.23 de Lansingh Krimpen a/d IJssel (2008 NK Amsterdam)
(Frank Boon, Jelte Stanic, Johnny Kranendonk, Remi Ouborg)

3.57.74 DAW Finenzo Alkmaar (2005)
(Stanley Vleerlaag, Devi Wolthuizen, Kevin Lebis, John Meydam)
3.57.82 Luctor et Emergo Middelburg (2008 NEK Eindhoven)
(Joeri van Wallenburg, Simon Edenburg, Davy Bisslik, Toby Aarnoutse)
3.58.63 Zeester-Meerval Uden (2004)
(Bas van der Ven, Nick van der Zandt, Daan van Boxmeer, Ronald Vullings)
3.58.89 LZ 1886 Leiden (2002)
(Jeffrey Tameling, Louis van Schaarenburg, Joost Krommenhoek, Michael van der Linden)
3.58.97 VZC Veenendaal (2002)
(Erik Wolsing, Hanno van Binsbergen, Niels Hagelstein, Eelco v.d.Lustgraaf)
3.59.01* WZ&PC Purmerend (2009 Competitie Amsterdam)
(Jeffrey Appel, Bas Tietze, Kevin Lebis, Bart Knijn)
3.59.76 OZ&PC Oldenzaal (2002)
(Jeroen Beerlage, Thijs Nijhof, Frank Hazewinkel, Marcel Mulder)
3.59.86 Z&PV Nuenen (2010 ONK Amsterdam)
(Sven Kardol, Ruud van Heerbeek, Maurice Soudant, W.Sijmons)

Top 30: 4x100m rugslag per 23 september 2012

3.44.76 PSV Eindhoven (2002)
(Klaas Erik Zwering, Bastiaan Tamminga, Mark Veens, Joris Keizer)
3.47.43 AZ&PC Amersfoort (2009 NK estafette Eindhoven)
(Edwin van Norden, Joran Barends, Ewoud Tamminga, Mike Marissen)
3.49.45 DWK XCESS Barneveld (2000)
(Dennis Rijnbeek, Bastiaan Tamminga, Fabian Willemse, Sander Ganzevles)
3.54.02 De Dolfijn Amsterdam (2008 NEK Eindhoven)
(Sebastiaan Verschuren, Stefan de Die, Lennart Stekelenburg, Henk van Niejenhuis)
3.57.67* De Zijl/LGB Leiden (1992)
(Chester Marsman, Robin Sprinkhuizen, Christian Fischer, Vili Adam)
3.58.80* HPC Heemstede (1982)
(Hans Kroes, Dico Engel, Leon Steenbrink, Petro Stalman)
3.59.31 Arke de Dinkel Denekamp (1996)
(Tjacco Ruinemans, Joris Keizer, Tim Bosch, Peter Olde Dubbelink)
3.59.32  WVZ Zoetermeer (2008 NEK Eindhoven)
(Raymond van de Merwe, Martijn, Sander en Wouter Smeets)
3.59.60 TriVia Groningen (2010 NK estafette Eindhoven)
(Timon Evenhuis, Devi Wolthuizen, Milan Grünewald, Marc Kremer)
4.01.60* De Zeeschuimers, Zandvoort (1988)
(Onno Joustra, Bram Pronk, Vincent Bekhuis, Ruud Coone)

4.02.90* UZSC Utrecht (1994)
(Remco Hitzert, Dwight Senduk, Rob Onderwijzer, Jeroen Mulder)
4.03.15 MNC Dordrecht (2012 NK estafette Eindhoven)
(Alwin Hillebrink, Melvin van de Meij, Victor Poot, John Smit)
4.03.47 de Columbiaan Voorhout (2009 NK estafette Eindhoven)
(Oscar Sondermeijer, Jan Kersten, Jonathan Cassuto, Jeroen Eggeraat)
4.04.00* SG Groningen (1988)
(Peter Horsthuis, Gert Jan Notenbomer, Frank ter Brugge, Gertjan Horsthuis)
4.05.09  LZ 1886 Leiden (2003)
(Nick Driebergen, Mark Drenth, Michael van der Linden, Jeffrey Tameling)
4.05.87 Zeester-Meerval Uden (2004)
(Bas van der Ven, Nick van der Zandt, Roel Jacobs, Daan van Boxmeer )
4.07.41 ZC Valkenburg (2006)
(Joey de Ruiter, Michel Heijnen, Arvid Munsters, Bram Dekker)
4.07.98 SG Zwemlust/Utrecht (2007 NEK Doetinchem)
(Mark Moussa, Erik Koops, Marvin Kruin, Robin van Aggele
4.08.02 DWK XCESS II Barneveld (2000)
(Sander Karssen, John Keetman, Ewoud Tamminga, Bas Ido Wennekes)
4.09.51* Van Vliet Barracuda Nieuwerkerk a/d IJssel (2002)
(Robert Lijesen, Kas Kop Jansen, Michiel Boog, Matthijs Boog)

4.09.70 Hellas-Glana Sittard (2009 NK estafette Eindhoven)
(Davy Verreussel, Pieter de Heer, Tim Jansen, Alan Smeets)
4.09.90* De Kempvis Spijkenisse (1999)
(Eddy van Vliet, Jasper de Reus, Sebastiaan Touwslager, Arnold van Bavel)
4.10.49 RZC Renkum (2009 NK estafette Eindhoven)
(Roy Awater, Pascal Timmermans, Bart Beumer, Tom Brouwers)
4.10.60* De Gouwe Waddinxveen (1992)
(Antoine Calis, Mark van der Zijden, Christiaan de Groot, Jan Willem van der Hoek)
4.10.69 ZPC Bikkel Hoogeveen (2012 NK estafette Eindhoven)
(Niels Koster, Chris Bolding, Niels van Eck, Derk-Jan Knol)
4.10.89  Van Vliet Barracuda Nieuwerkerk a/d IJssel (2007 NEK Doetinchem)
(Kas Kop Jansen, Robert de Gruijl, Mark Hensen, Bastiaan Lijesen)
4.11.00* Oceanus Aalsmeer (1992)
(Bart Gerssen, Robin Boon, Arjan Bellaart, Menno Spaargaren)
4.11.07 DAW-Finenzo (2009 NK estafette Eindhoven)
(Joey Stokx, Yorrick Druyven, Pieter Schoots, Stanley Vleerlaag)
4.11.80* Zwemlust/den Hommel Utrecht (1992)
(Vincent van Soest, Fedor Hes, Robert Derksen, Vincent Gresnigt)
4.12.41  VZC Veenendaal (2003)
(Eelco van de Lustgraaf, Marco Kerstholt, Niels en Rick Hagelstein)

Top 31: 4x100m schoolslag per 23 september 2012

4.05.55 AZ&PC Amersfoort (2009 NK estafette Eindhoven)
(Joran Barends, Thijs van Valkengoed, Mike Marissen, Robin van Aggele)
4.10.81 TriVia Groningen (2009 NK estafette Eindhoven)
(Erik Talma, Roy Smeenge, Devi Wolthuizen, Martin Cheznansky)
4.13.13  Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2012 NK estafette)
(Bram Dekker, Steven Nonnekes, Ruben Klinkers, Joep van Grunsven)
4.14.89 DWK Barneveld (1997 NK estafette Amersfoort)
(Benno Kuipers, Bas Ido Wennekes, Mark van der Zijden, Ron Dekker)
4.15.30* De Zeeschuimers Zandvoort (1987)
(Stan Steegeling, Onno Joustra, Edwin Vissers, Patrick Braam)
4.19.20* De Zijl/LGB Leiden (1990)
(Marko van Brummelen, Edwin Vissers, Geert Donkers, Patrick Braam)
4.19.66  MNC Dordrecht (2003)
(Niels van der Hoek, Marick Hoeijenbos, Robin van Aggele, Lennart Stekelenburg)
4.20.15 De Dolfijn Amsterdam (2008 NK estafette Eindhoven)
(Lennart Stekelenburg, Danny van Zoen, Tom Odding, Joost Reijns)
4.22.40 De Columbiaan Voorhout (2011 NK estafette Eindhoven)
(Jonathan Cassuto, Jordy Zuidhoek, Menno van den Heuvel, Arno Kamminga)
4.24.42  Eiffel Swimmers PSV 2 (2012 NK estafette Eindhoven)
(Lucas Greven, Peter Paul Houtkamp, Arjan Knipping, Bjorn Scherbeijn)

4.24.91 ZC Valkenburg (2007 NK estafette Doetinchem)
(Bram Dekker, Thijs Greven, Yvo op den Kamp, Kay op den Kamp)
4.28.20* Nautilus Dordrecht (1995)
(Etienne Grootenboer, Frank Laffeber, Patrick Blom, Menno van Kriekingen)
4.29.55 WVZ Zoetermeer (2008 NK estafette Eindhoven)
(Thomas Kersten, Raymond van de Merwe, Wouter Smeets, Thijs van Valkengoed)
4.29.68 Hellas/Glana Sittard (2009 NK estafette Eindhoven)
(Bjorn de Jonge, Sven Jaeger, Pieter de Heer, Davy Verreussel)
4.30.10* UZSC Utrecht (1994)
(Brent Senduk, Berjan Cornelisse, Rob Onderwijzer, Chong Woo Chiang)
4.30.61* De Rijn Wageningen (1999)
(Guido Jansen, Roy Albers, Stefan Oosting, Alex van Leendert)
4.31.00* De Gouwe Waddinxveen (1994)
(Mark van der Zijden, Richard Bosman, Jan Willem van der Hoek, Martijn van de Maagdenberg)
4.32.02 SG Zwemlust/Utrecht (2007 NK estafette Doetinchem)
(Martijn van Buuren, Mark Zwart, Vincent Versteeg, Robin van Aggele)
4.32.55 de Dinkel Denekamp (2011 NK estafette Eindhoven)
(Kasper Leeuw, Sjoerd Zanderink, Jordi Dijkhuis, Yoran Klos)
4.33.01 DZ&PCDrachten (2007 NK estafette Doetinchem)
(Martin Gildemeester, Edward Buitenwerf, Alan Slomp, Jaap van de Vegte)

4.33.14 ZPC Bikkel Hoogeveen (2012 NK estafette Eindhoven)
(Koen Lems, Niels van Eck, Sander Hoogeveen, Ardi Knol)
4.34.48 RZ Roermond (2004)
(Sven Eric Brummer, Stefan Jacobs, Pascal Cuypers, Terence Olaria)
4.34.76 WZ&PC Purmerend (2010 NK estafette Drachten)
(Bas Tietze, Bart Knijn, Kingue Struif, Jeffrey Appel)
4.34.80* Proface DAW Alkmaar (1994)
(Joost Hoetjes, Marc van der Ende, Rudmer Heerema, Michael van Rijn) 
4.35.30* Rapido'82 Haarlem (1991)
4.35.83 Luctor et Emergo Middelburg (2008 NK estafette Eindhoven)
(Simon Edenburg, Feiko Mollema, Charles Potin, Davy Bisslik)
4.36.60* De Stormvogel Vlissingen (1988)
(Patrick Braam, Ronald van Ombergen, M.Kleiser, A.van Zijp)
4.37.19 Zwemlust-den Hommel Utrecht (2006)
(Martijn van Buuren, Marvin Kruin, Vincent Versteeg, Robin van Aggele)
4.37.58 Zeester-Meerval Uden (2004)
(Thomas Dol, Ralph de Bie, Nick van der Zandt, Daan van Boxmeer)
4.37.70 HPC Heemstede (1986)*
4.37.70 Raket Delft (1989)*

Top 30: 4x100m vlinderslag per 26 september 2010

3.33.51 AZ&PC Amersfoort (2009 NK estafette Eindhoven)
(Robin van Aggele, Ewoud Tamminga, Joran Barends, Mike Marissen)
3.39.24  PSV Eindhoven (2003 NK estafette Amersfoort)
(Joris Keizer, Gijs Damen, Bastiaan Tamminga, Klaas Erik Zwering)
3.44.83 DWK XCESS Barneveld (2000)
(Ewout Holst, Sander Ganzevles, Bastiaan Tamminga, Dennis Rijnbeek)
3.46.48 De Dolfijn Amsterdam (2008 NEK Eindhoven)
(Joost Reijns, Sebastiaan Verschuren, Danny van Zoen, Lennart Stekelenburg)
3.48.93 De Zijl/LGB Leiden (1992)*
(Robin Sprinkhuizen, Chester Marsman, Vili Adam, Marcel de Natris)
3.48.99 TriVia Groningen (2010 NK estafette Drachten)
(Bernd Kobesen, Tony Aarnoutse, Timon Evenhuis, Jeroen Stuut)
3.49.50 HPC Heemstede (1988)*
(John Machielsen, Hans Kroes, Vili Adam, Gérard de Kort)
3.51.15 MNC Dordrecht (2012 NK estafette Eindhoven)
(Arjan van der Plaat, Mark Baars, Jeroen Baars, Alwin Hillebrink)
3.51.38* De Kempvis Spijkenisse (1999)
(Stefan Aartsen, Henk Degeling, Wesley Bijl, Eddy van Vliet)
3.51.47 WVZ Zoetermeer (2007 NEK Doetinchem)
(Marcel Thijsse, Sander Smeets, Raymond van de Merwe, Wouter Smeets)

3.52.61 Arke de Dinkel Denekamp (1997)
(Joris Keizer, Bas van Heek, Johan Kenkhuis, Tjacco Ruinemans)
3.53.80 Nautilus Dordrecht (1995)*
(Edwin Blom, Robert van Slogteren, Michiel Kamphuis, Martijn Zuijdweg)
3.54.16 de Columbiaan Voorhout (2009 NK estafette Eindhoven)
(Jan Kersten, Jeroen Eggeraat, Niels van Polanen, Eduard Bremmer)
3.54.58 Luctor et Emergo Middelburg (2008 NK estafette Eindhoven)
(Davy Bisslik, Joeri van Wallenburg, Toby Aarnoutse, Charles Potin)
3.56.60 De Zeeschuimers Zandvoort (1987)*
(Marcel de Natris, Marco Boerema, Stan Steegeling, Patrick Braam)
3.57.42 SG Zwemlust/Utrecht (2007 NK estafette Doetinchem)
(Aziz Nosaire, Martijn Bouwens, Marvin Kruin, Robin van Aggele)
3.57.80 Zian/Vitesse Den Haag (1985)
(Erik Ran, Maurice van de Berge, Nils Ran, Robert Verbeek)
3.58.34 Hellas-Glana Sittard (2009 NK estafette Eindhoven)
(Sven Jaeger, Michel Heijnen, Alain Dassen, Davy Verreussel)
3.58.53 Orca Leeuwarden (2010 NK estafette Drachten)
(Vincent van iperen, Michiel Punter, Willem Kees Roos, Ramon Fredrik)
3.58.89 Zeester-Meerval Uden (2004)*
(Daan van Boxmeer, Mark van Ballegooij, Stefan Coeymans, Nick van der Zandt)

3.59.02 Zwemlust-den Hommel Utrecht (2006)
(Marvin Kruin, Martijn Bouwens, Martijn van Buuren, Robin van Aggele)
3.59.37 ZC Valkenburg (2007 NK estafette Doetinchem)
(Yvo op den Kamp, Michel Heijnen, Arvid Munsters, Bram Dekker)
3.59.60 SG Groningen (1988)*
(Frank ter Brugge, Marcel Ekkelboom, Jan Jomo Hartman, Gert Jan Horsthuis)
3.59.75 DZ&PC Drachten (2003)
(Maarten Postma, Willem Jan v/d Vegte, Martin Gildemeester, Généreux Sluiman
4.00.00 RZ Roermond (2004)
(Joeri Verlinden, Sander Verlinden, Sander Bouts, Sven-Eric Brummer)
4.00.10 Oceanus Aalsmeer (1989)*
(Robin Boon, Menno Spaargaren, Richard Tates, Walter Schellingerhout)
4.00.62 LZ 1886 Leiden (2002)*
(Joost Krommenhoek, Mark Drenth, Louis van Schaarenburg, Nick Driebergen)
4.01.80 ZPA Almelo (1988)*
4.02.50 Raket Delft (1987)*
4.02.66  WZ&PC Purmerend (2004)
(Kevin Lebis, Jeroen Beemster, Stanley Vleerlaag, Johan Roos)

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




17 januari 1998
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl