Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011
Top-10: Ranglijsten Rugslag lange baan 2012

Dit zijn ranglijsten met tijden, gezwommen in het KALENDERJAAR 2012

Per 9 december 2012 bijgewerkt op 10 december 2012 

Voor reacties/correcties/aanvullingen Swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Jos van Kuijeren

* = opgenomen met digitale chronometers

Meisjes-Dames

50m rugslag meisjes minioren 4 
37.89 Sophie de Jonge 02 de Zeehond'73
50m rugslag meisjes minioren 5 
34.56 Claire Verkijk 01 WVZ
36.96 Indy Jongman 01 Zeester-Meerval
39.51 Merel Phaff 01 Z&PV Nuenen
39.54 Marit de Lau 01 Tempo
39.79 Anne Dickens 01 SBC2000
39.90 Birgit Kuijstermans 01 DIO
40.48 Lonneke Kampman 01 Zegenwerp
40.60* Fiona Koper 01 Oeza
40.85 Kirsten van Giessen 01 ZVDO'74
40.96 Sam van Nunen 01 Nautilus
50m rugslag meisjes junioren 1 
33.39* Marit Boxum 00 ZV Zwartsluis
33.70* Iris Tjonk 00 de Veene
34.67* Myrthe Beijen 00 GoSwim
34.67* Claudia Schouten 00 GoSwim
35.23 Manon Kampman 00 Zegenwerp
35.24 Laura van Engelen 00 AquAmigos
35.31 Kristy Nagtzaam 00 Hieronymus
35.91 Kim Vos 00 SBC2000
35.99 Anique Coelingh 00 Bikkel Hoogeveen
36.23* Amber Zwama 00 Zignea
50m rugslag meisjes junioren 2
31.63 Manon Manning 99 Nova
31.89* Eelke Roman 99 LZ 1886
33.59* Ruby Belfor 99 de Columbiaan
33.97 Robin Weessies 99 Eemsrobben
33.99 Renťe Vanderheyden 99 TriVia
34.17* Laurette van der Woning 99 de Dinkel
34.28 Marieke Tienstra 99 TriVia
34.49 Frederique Janssen 99 Zeester-Meerval
34.76 Romy de Laat 99 Wiekslag
35.08 Frederique Wennekes 99 AquawaarD
50m rugslag meisjes junioren 3
30.85 Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
31.27* Hanny van Dijk 98 Orca
31.77 Chelsea Merfol 98 de Rijn
32.66* Sterre Mooiweer 98 ZPC de Hof
33.12 Marloes van der Vlies 98 SG de Zeeuwse Kust
33.16 Jinte Worsteling 98 de Houtrib
33.18 Tialda Prins 98 Eemsrobben
33.22 Sterre Mooiweer 98 ZPC de Hof
33.39* Audrey Bams 98 Zwemclub Eijsden 
33.54 Cheyenne Visser 98 Wiekslag
50m rugslag meisjes jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 33.27)
30.99 Claris de Vries 97 Orca
31.87 Maaike van Veen 97 Bikkel Hoogeveen
32.09* Denise Schulpen 97 Aquarijn
32.38 Robin Neumann 97 de Dolfijn
32.48 Mirl de Boer 97 DAW
32.80* Lindy Nijhuis 97 OZ&PC
33.02* Annelotte Mulder 97 de Columbiaan
33.19 Marije Dinkelberg 97 ZVVS
33.23 Joelle Geerts 97 Poseidon '56
33.33 Aime de Werk 97 Poseidon '56
50m rugslag meisjes jeugd 2 (ONK-limiet Amsterdam 33.01)
29.23 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73
29.52 Esmťe Bos 96 DWK
32.02 Lotte Langenhoff 96 Zeester-Meerval
32.04 Dorien Butter 96 Racing Club
32.35* Femke Remmits 96 One Team Swimming
32.36* Mariska Teske 96 LZ 1886
32.51* Jamilla van Veen 96 One Team Swimming
32.54* Sabine van den Hoeven 96 de Veene
32.66* Joyce Mennink 96 Dedemsvaart AC
32.67 Nicole Bennis 96 WVZ
50m rugslag dames senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 32.63)
29.44 Annemarie Worst 95 Orca
31.37 Sylvia Dik 95 TriVia
31.37* Liset Jansen 95 de Columbiaan
31.70* Lizzy Janssen 95 SG Swimteam Helden-Mosa
32.14 Michelle Hoogeboom 95 OZ&PC
32.32 Rachelle Visser 95 AZ&PC
32.32* Noortje Timmerman 95 de Dinkel
32.32 Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
32.40 Guusje Vrieze 95 NDD
32.48* Sietske Veldkamp 95 ZPC de Hof
50m rugslag dames senioren 2 (ONK-limiet Amsterdam 30.89)
29.35 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
30.94 Mirthe Lanfermeijer 94 ZV Hoorn
31.17 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
31.18 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan/E.ON-NZA
31.42* Claire de Winter 94 Zwemlust den Hommel
31.44 Chantal Grove 94 Oceanus
31.88 Marjolein Delno 94 DWK
31.95 Jaimy Lee Taskin 94 de Columbiaan
32.96* Suzanne Mosch 94 MSV-Zeemacht
32.98 Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
50m rugslag dames allemaal  (ONK-limiet Amsterdam 30.89)
28.45 Femke Heemskerk 87 CN Marseille/E.ON-NZA
29.23 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73/RTC Dordrecht
29.34 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
29.35 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
29.44 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
29.52 Esmťe Bos 96 DWK
29.71 Anja van der Hout 90 de Dolfijn
30.10 Kimberley Albers 92 Eiffel Swimmers PSV
30.22 Willemijn Knot 90 de Dolfijn
30.41 MariŽt Koster 83 Bikkel Hoogeveen

100m rugslag meisjes minioren 5 en later
1.14.97 Claire Verkijk 01 WVZ
1.18.15 Indy Jongman 01 Zeester Meerval
1.20.08 Silke Holkenborg 01 Montferland
1.20.39 Storm Willemsen 01 DWK
1.21.78 Kaylin Stel 01 de Dolfijn
1.22.05 Isabel Aardema 01 ESCA
1.22.58 Tessa Kempen 01 Zoetermeer
1.22.89 Marieke Wildeboer 01 GZVW
1.22.91 Anne Dickens 01 SBC2000
1.24.35 Sanne Heemskerk 01 LZ 1886
100m rugslag meisjes junioren 1 (NJK-limiet Drachten 1.22.18)
1.10.36 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
1.11.37 Iris Tjonk 00 de Veene
1.11.53 Frouke Beeksma 00 TriVia
1.13.08 Jasmijn Boon 00 WVZ
1.13.31* Marit Boxum 00 ZV Zwartsluis
1.14.14 Anique Coelingh 00 Bikkel Hoogeveen
1.16.27 Manon Kampman 00 Zegenwerp
1.16.48 Kristy Nagtzaam 00 Hieronymus
1.16.60 Myrthe Beijen 00 GoSwim
1.16.87 Laura van Engelen 00 AquAmigos
100m rugslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet Drachten 1.15.30)
1.08.31 Manon Manning 99 Nova
1.09.60 Eelke Roman 99 LZ 1886
1.11.15 Marieke Tienstra 99 TriVia
1.12.51 Renťe Vanderheijden 99 TriVia
1.12.54* Ruby Belfor 99 de Columbiaan
1.12.85 Laura Stegge 99 de Dinkel
1.12.98 Laurette van de Woning 99 de Dinkel
1.13.14 Josien Wijkhuijs 99 Orca
1.13.77 Robin Weessies 99 Eemsrobben
1.14.44 Frederique Janssen 99 Zeester Meerval
100m rugslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet Drachten 1.13.09)
1.06.99 Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
1.08.44 Hanny van Dijk 98 Orca
1.09.30 Chelsea Merfol 98 de Rijn
1.09.57 Sterre Mooiweer 98 ZPC de Hof
1.10.05 Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn
1.10.35 Aniek Bloemendaal 98 DWV
1.11.49* Jinte Worsteling 98 de Hourib
1.11.73 Audrey Bams 98 Zwemclub Eijsden
1.11.94* Ebrina Koster 98 de Zijl-LGB
1.12.48 Marlinde Schoonbeek 98 TriVia
100m rugslag meisjes jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 1.11.84)
1.04.36 Robin Neumann 97 de Dolfijn
1.06.32 Claris de Vries 97 Orca
1.07.53 Maaike van Veen 97 Bikkel Hoogeveen
1.08.86 Denise Schulpen 97 Aquarijn
1.09.90 Ina Willigers 97 Zwemclub Eijsden
1.10.48 Amy van Blitterswijk 97 Aqua-Novio'94
1.11.25* Mirl de Boer 97 DAW
1.11.39* Amy de Langen 97 de Dolfijn
1.11.60 Marre Zandringa 97 Orca
1.11.60 Latascha Kilian 97 Olympia
100m rugslag meisjes jeugd 2 (ONK-limiet Amsterdam 1.11.28)
1.03.42 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73/RTC Dordrecht
1.06.26 Esmťe Bos 96 DWK
1.06.71 Laura Moolenaar 96 AZ&PC
1.07.63 Rosa Veerman 96 WZ&PC/E.ON-NZA
1.08.72 Nicole Bennis 96 Racing Club
1.09.24 Jamilla van Veen 96 One Team Swimming
1.09.24 Lotte Langenhoff 96 Zeester Meerval
1.09.76 Esmee Vermeulen 96 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.10.04 Anouk van der Vlies 96 Zoetermeer
1.10.22 Amber Stienstra 96 WVZ
100m rugslag dames senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 1.10.27)
1.02.20 Annemarie Worst 95 Orca
1.06.72 Maartje de Wit 95 E.ON-NZA
1.08.35 Monique van der Struik 95 DZ&PCl/RTC Drachten
1.08.58 Guusje Vrieze 95 NDD
1.08.65 Romy van Alphen 95 Olympia
1.08.85 Michelle Hoogendoorn 95 OZ&PC
1.09.11 Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
1.09.17 Iris Voogt 95 Westland Dijkglas
1.09.83 Noortje Timmerman 95 de Dinkel
1.09.94* Rachelle Visser 95 AZ&PC
100m rugslag dames senioren 2 (ONK-limiet Amsterdam 1.06.37)
1.02.29 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.06.10 Mirthe Lanfermeijer 94 ZV Hoorn
1.06.60 Tamara van Vliet 94 de Columbiaan/E.ON-NZA
1.07.74 Claire de Winter 94 Zwemlust den Hommel
1.07.88 Marjolein Delno 94 de Rijn
1.07.88 Jaimy Lee Taskin 94 de Columbiaan
1.08.07 Dian Kortleve 94 Wiekslag
1.08.53 Parand Zarekiani 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.08.62 Chantal Grove 94 Oceanus
1.09.48 Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
100m rugslag dames allemaal (ONK-limiet Amsterdam 1.06.37)
1.00.61 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
1.01.28 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.02.20 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
1.03.42 Kimberley Albers 92 Eiffel Swimmers PSV
1.03.42 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73/RTC Dordrecht
1.04.10 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
1.04.36 Robin Neumann 97 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.04.88 Rieneke Terink 84 Eiffel Swimmers PSV
1.05.21 Anja van der Hout 96 de Dolfijn
1.05.86 MariŽt Koster 83 Bikkel Hoogeveen

200m rugslag meisjes junioren 1 (NJK-limiet Drachten 2.56.86) 
2.30.87 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
2.33.60 Jasmijn Boon 00 WVZ
2.38.68 Iris Tjonk 00 de Veene
2.39.00 Anique Coelingh 00 Bikkel Hoogeveen
2.40.42 Laura van Engelen 00 AquAmigos 
2.41.73 Marit Boxum 00 DZ&PC
2.41.74 Brigit van der Vegte 00 Octopus
2.42.17 Myrthe Beijen 00 GoSwim
2.43.98 Myrthe Bakker 00 SBC2000
2.44.94 Frouke Beeksma 00 TriVia
200m rugslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet Drachten 2.42.06)
2.28.07 Eelke Roman 99 LZ 1886
2.28.68 Manon Manning 99 Nova
2.31.75 Marieke Tienstra 99 TriVia
2.35.11 Renťe Vanderheyden 99 TriVia
2.36.90 Josien Wijkhuijs 99 Orca
2.39.21* RafaŽlla van Nee 99 de Dolfijn
2.40.06 Frederique Janssen 99 Zeester Meerval
2.40.52 Ruby Belfor 99 de Columbiaan
2.40.88 Nina Geul 99 Aqua-Novio'94
2.41.09 Kyra Jongman 99 Zeester Meerval
200m rugslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet Drachten 2.37.29)
2.23.85 Tessa Vermeulen 98 De Dolfijn
2.23.80 Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
2.27.64 Hanny van Dijk 98 Orca
2.27.90 Sterre Mooiweer 98 ZPC de Hof
2.28.38 Chelsea Merfol 98 de Rijn
2.30.29 Serena Stel 98 de Dolfijn
2.31.86 Carmen van de Rijt 98 Zeester-Meerval
2.31.91 Vivianne Dortmond 98 de Pinquin
2.32.51 Nynke Klokman 98 DZ&PC
2.33.09 Aniek Bloemendaal 98 DWV
200m rugslag meisjes jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 2.34.60)
2.17.51 Robin Neumann 97 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.22.40 Claris de Vries 97 Orca
2.24.39 Maaike van Veen 97 Bikkel Hoogeveen
2.28.41 Denise Schulpen 97 Aquarijn
2.28.90* Mirl de Boer 97 DAW
2.32.33 Judith Veldman 97 Eemsrobben
2.33.53 Anouk Reekers 97 de Veene
2.34.62 Kim Visser 97 Racing Club
2.35.78 Sharonne Urbanus 97 Bikkel Hoogeveen
2.35.80* Noah Oldenhof 97 de Dolfijn
200m rugslag meisjes jeugd 2 (ONK-limiet Amsterdam 2.33.40)
2.17.73 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73
2.20.94 Esmťe Bos 96 DWK
2.23.86 Esmee Vermeulen 96 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.27.24 Cynthia Verkaik 96 Orca
2.27.58 Nicole Bennis 96 Racing Club
2.28.46 Elisabeth Rivard 96 WVZ
2.29.87 Lotte Langenhoff 96 Zeester-Meerval
2.30.20 Jamilla van Veen 96 One Team Swimming
2.31.58 Dieudonnee Houtkamp 96 Bikkel Hoogeveen
2.32.29* Mariska Teske 96 LZ 1886
200m rugslag dames senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 2.31.25)
2.12.82 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
2.27.52 Iris Voogt 95 Westland Dijkglas
2.28.08 Monique van der Struik 95 DZ&PC/RTC Drachten
2.28.09 Michelle Hoogendoorn 95 OZ&PC
2.29.23 Romy van Alphen 95 Olympia
2.31.07 Myrthe Sytsmema 95 HZ&PC Heerenveen
2.31.41 Samantha Kardol 95 Nuenen
2.32.32 Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
2.32.38 Rachelle Visser 95 AZ&PC
2.33.40 Sietske Veldkamp 95 ZPC de Hof
200m rugslag dames senioren 2 (ONK-limiet Amsterdam 2.22.88)
2.13.02 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.26.91* Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
2.27.01 Chantal Grove 94 Oceanus
2.27.24 Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
2.27.92 Jaimy Lee Taskin 94 Noordwijkerhout
2.28.52* Claire de Winter 94 Zwemlust den Hommel
2.30.42 Dian Kortleve 94 Wiekslag
2.31.12 Kim Loeffen 94 Zeester-Meerval
2.33.00 Marjolein Maris 94 de Houtrib
2.34.69* Suzanne Mosch 94 MSV-Zeemacht
200m rugslag dames allemaal (ONK-limiet Amsterdam 2.22.88)
2.09.50 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
2.12.11 Femke Heemskerk 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.12.82 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
2.13.02 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.16.46 Rieneke Terink 94 Eiffel Swimmers PSV
2.17.51 Robin Neumann 97 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.17.73 Maaike de Waard 96 de Zeehond '73
2.19.29 JoŽlle Scheps 92 Eiffel Swimmers PSV
2.20.94 Esmťe Bos 96 DWK
2.22.40 Claris de Vries 97 Orca

Jongens-Heren
50m rugslag jongens minioren 5
37.58 Jelle Smid 01 Aqua-Novio'94
38.82 Sem Dik 01 SG Zaanstad
39.02 Xander van der Plas 01 Eiffel Swimmers PSV
39.20 Mathijs Verdonck 01 Eiffel Swimmers PSV
39.91 Pim Verdaasdonk 01 SBC2000
39.99 Luc Kroon 01 Ed-Vo
41.40 Bas Morelissen 01 IJsselmeer
41.92 Marc Hoogeveen 01 Aqua'68
50m rugslag jongens minioren 6
33.89 Robin van Bommel 00 Zeester Meerval
34.86 Anne Schuurmans 00 WVZ
35.49* Martin Ruiter 00 de Houtrib
36.34 Jeroen Bechtold 00 Van Vliet Barrcuda
36.55 Nick van Irsel 00 SBC2000
38.04 LuciŽn van Esch 00 SBC2000
38.14* Tyrese Wilson 00 de Fuut
38.22 Rick de Block 00 de Honte
38.56 Florian van Esch 00 SBC2000
38.66 Toon Koudijs 00 DWK
50m rugslag jongens junioren 1
29.46 Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio '94
32.37 Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
32.83 Luuk Veldman 99 Neptunia'24
32.85 Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
32.89* Toine Willigers 99 Zwemclub Eijsden
33.38* Bas Martelhoff 99 het Y
33.78 Jesse van Dijk 99 de Houtrib
34.23 Max Bond 99 Zwemlust den Hommel
34.69 Joko Vievermans 99 Eiffel Swimmers PSV
35.08 Joey Kreuning 99 IJZ&PC
50m rugslag jongens junioren 2
28.91* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
31.00* Lars van der Velden 98 DAW
31.30* Tim Tuijp 98 WZ&PC
31.44 Frank Roovers 98 de Hiutrib
31.47 Jorgos Skotadis 98 Racing Club
31.79 Remco van Velzen 98 de Zeehond '73
31.84 Friso van der Meulen 98 TriVia
32.06 Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
32.15 Tobias Geurts 98 Z&PV Nuenen
32.19 Dennis Bougrimov 98 MNC Dordrecht
50m rugslag jongens junioren 3
28.95 Ben Schwietert 97 DWK
30.12 Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
30.90 Peter Rothengatter 97 ESCA
31.07 Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
31.09 Thomas Zielhorst 97 de Biesboschzwemmers
31.44 Thomas Verhoeven 97 de Geul
31.51* Justin Doldersum 97 Deltasteur
31.57* Joris Diepeveen 97 de Dolfijn
31.60* Ruben Delvoie 97 Kimbria
31.69 Mike Hoek 97 de Duck
50m rugslag jongens junioren 4
27.87 Laurent Bams 96 ZC Eijsden
28.55 Stan Pijnenburg 96 Eiffel Swimmers PSV
29.18 Tom Jongmans 96 de Spatters
29.68 DaniŽl Buijs 96 AZ&PC
29.71 Niels Kemperink 96 OZ&PC
30.06* Wessel de Jong 96 Oceanus
30.17* Lars Haarsma 96 de Dolfijn
30.25 Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
30.30 Selim Barraho 96 LAC
30.42 Lukas Schmidt 96 de Biesboschzwemmers
50m rugslag jongens jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 29.90)
26.38 Daniel van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
27.99 Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
28.02 John Smit 95 MNC Dordrecht
28.96 Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
28.97 Guus van Stiphout 95 Zeester-Meerval
28.99 Mart Theunissen 95 ZC Valkenburg
29.04* Floris Polman 95 Dedemsvaart AC
29.07 Mirco Leardini 95 OZ&PC
29.11 Mateusz Kobus 95 One Team Swimming (POL)
29.14 Jurian Beukers 95 WVZ
50m rugslag jongens jeugd 2 (ONK-limiet Amsterdam 29.52)
26.77 Jesse Puts 94 Zwemlust-den Hommel
28.05 Ramon Fredrik 94 Orca
28.48* Jorrick Druyven 94 DAW
29.52* Frank van der Wolff 94 ZV Hoorn
29.74 Vincent Schram 94 DAW
29.75* Vincent Moolhuijsen 94 Oceanus
30.09* Willem-Jan Huisman 94 Steenwijk'34
30.15* Michael van Dam 94 HPC
30.98 Alex Catsburg 94 ZVVS
31.02 Jesse Meijer 94 de Dolfijn
50m rugslag heren senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 28.93)
28.24 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
28.78 Sven Kardol 93 Z&PV Nuenen
29.44 Bart Arendshorst 93 de Veene
29.45 Mart Hendriks 93 Zeester-Meerval
29.51* Menno Manning 93 de Dinkel
29.60* Barry Kleijne 93 Oeza
29.83 Jonathan Cassuto 93 de Columbiaan
30.18 Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
30.30 Melvin van de Meij 93 MNC Dordrecht
30.63 Bart Dunweg 93 ZVVS
50m rugslag heren allemaal (ONK-limiet Amsterdam 27.32)
24.79 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
25.25 Nick Driebergen 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
26.28 Jan Kersten 86 de Columbiaan
26.38 Daniel van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
26.52 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
26.65 Sverre Eschweiler 92 Zeemacht
26.77 Jesse Puts 94 Zwemlust-den Hommel
27.02 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
27.75 Alwin Hillebrink 92 MNC Dordrecht
27.87 Laurent Bams 96 ZC Eijsden

100m rugslag jongens minioren 4 en later.
1.26.79 Brandon van den Berg 02 Poseidon '56
100m rugslag jongens minioren 5
1.16.17 Jelle Smid 01 Aqua-Novio'94
1.19.54 Sander Crooijmans 01 de Rijn
1.19.98 Luc Kroon 01 Ed-Vo
1.21.77 Vincent Crooijmans 01 de Rijn
1.21.98 Thomas Jansen 01 WVZ
1.22.25 Sem Dik 01 SG Zaanstad
1.24.28 Raf Hendriks 01 ZC Valkenburg
1.24.35 Jeroen Aerssens 01 deSchelde
1.24.61 Remy van der Schee 01 de Houtrib
1.24.69 Bas Morelissen 01 IJsselmeer
100m rugslag jongens minioren 6 
1.14.21 Robin van Bommel 00 Zeester Meerval
1.15.67 Martin Ruiter 00 de Houtrib
1.16.11 Jason Browne 00 Livo
1.15.31 Anne Schuurmans 00 WVZ
1.16.39 Jari Groenhart 00 Aqua'68
1.18.53 Jelle Betten 00 DZ&PC
1.19.68 Sten Postma 00 de Rijn
1.20.11 Toon Koudijs 00 DWK
1.21.23 Jeroen Bechtold 00 Van Vliet Barracuda
1.21.28 Phil Brantjes 00 KZC
100m rugslag jongens junioren 1 (NJK-limiet 1.17.57)
1.03.38 Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
1.07.78 Luuk Veldman 99 Neptunia'24
1.08.10 Jens Krijgsman 99 de Lansingh
1.08.77 Bas Martelhoff 99 het Y
1.09.83 Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
1.09.95* Ruben Griffioen 99 de Columbiaan
1.10.02* Toine Willigers 99 Zwemclub Eijsden
1.12.12 Jan-Arnoud Melse 99 DZ&PC
1.12.16* Dario van Hulst 99 ZC Valkenburg
1.12.40 Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
100m rugslag jongens junioren 2 (NJK-limiet Drachten 1.14.32)
1.02.37 Tom Laarhuis 98 de Dinkel
1.04.91 Jorgos Skotadis 98 Racing Club
1.05.24 Frank Roovers 98 de Houtrib
1.06.25 Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
1.07.06 Lars van der Velden 98 DAW
1.07.60 Tim Tuijp 98 WZ&PC Purmerend
1.07.88 Jordy van Oel 98 WVZ
1.07.90 Friso van der Meulen 98 Aqua '68
1.08.21 Floris Kotterink 98 Albion
1.09.19 Loed Jacobs 98 DZT'62
100m rugslag jongens junioren 3 (NJK-limiet Drachten 1.06.88)
1.01.75 Ben Schwietert 97 DWK
1.04.77 Olivier Victor van der Voort 97 DZ&PC
1.04.79 Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
1.04.83 Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
1.05.07 Peter Rothengatter 97 ESCA
1.05.93 Jonathan Davids 97 SG de Zeeuwse Kust
1.06.00 DaniŽl van Dijk 97 SG Tritium
1.06.16 Maurice van der Ploeg 97 de Kikker
1.06.21 Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
1.06.23 Thomas Zielhorst 97 de Biesboschzwemmers
100m rugslag jongens junioren 4 (NJK-limiet Drachten 1.05.29)
0.57.80 Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
1.02.40 DaniŽl Buijs 96 AZ&PC
1.03.12 Niels Kemperink 96 OZ&PC
1.03.22 Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
1.03.35 Tom Jongmans 96 de Spatters
1.03.51 Stan Pijnenburg 96 Eiffel Swimmers PSV
1.03.60 Oliver Brache 96 de Dolfijn
1.03.84 Yoran Klos 96 de Dinkel
1.04.17 Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
1.04.21 Sem Hermans 96 Eiffel Swimmers PSV
100m rugslag jongens jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 1.04.86)
0.56.43 Daniel van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
1.00.59 Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
1.01.06 Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
1.01.79 Guus van Stiphout 95 Zeester Meerval
1.01.82 Arjan Hanse 95 AZ&PC
1.02.10 Jurian Beukers 95 WVZ
1.02.72 John Smit 95 MNC Dordrecht/RTC Dordrecht
1.03.48 Mart Theunissen 95 ZC Valkenburg
1.03.97 Diego de Meyer 95 de Bruinvis (BEL)
1.04.33 Dominique Sikkema 95 Zignea
100m rugslag jongens jeugd 2 (ONK-limiet Amsterdam 1.04.03)
0.59.17 Ensger Kotterink 94 Camden Swiss Cottage SC
1.00.27 Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
1.01.49 Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
1.02.51 Ramon Fredrik 94 Orca
1.02.93 Willem Kees Roos 94 Orca
1.03.20 Frank van der Wolff 94 ZV Hoorn
1.03.88* Vincent Moolhuijsen 94 Oceanus
1.04.25 Jorrick Druyven 94 DAW
1.04.69 Arjan Knipping 94 Livo
1.06.08 Mart Vrieze 94 NDD
100m rugslag heren senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 1.02.81)
0.59.73 Ruben Dekker 93 De Dolfijn
0.59.97 Sven Kardol 03 Z&PV Nuenen
1.03.30* Barry Kleijne 93 Oeza
1.03.34 Bart Arendshorst 93 de Veene
1.03.45 Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
1.04.26 Melvin van de Meij 93 MNC Dordrecht
1.06.07 Bart Dunweg 93 ZVVS
100m rugslag heren allemaal (ONK-limiet Amsterdam 59.34)
53.62 Nick Driebergen 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
53.86 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
56.43 DaniŽl van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
56.56 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
57.44 Sverre Eschweiler 92 MSV Zeemacht
57.80 Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
58.12 Jan Kersten 86 de Columbiaan
58.51 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
58.78 Jos de Graaf 91 Eiffel Swimmers PSV
59.17 Ensger Kotterink 94 de Veene

200m rugslag jongens minioren 5
2.42.80 Jelle Smid 01 Aqua-Novio'94
2.51.46 Thomas Jansen 01 WVZ
200m rugslag jongens minioren 6 
2.41.42 Martin Ruiter 00 de Houtrib
2.49.88 Anne Schuurmans 00 Bikkel Hoogeveen
2.53.18 Jeroen Bechtold 00 Van Vliet Barracuda
2.54.00 Bas Wensink 00 de Berkelduikers 
2.57.95 Milo Simons 00 ZON/S&S
200m rugslag jongens junioren 1 (NJK-limiet Drachten 2.49.04)
2.22.98 Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
2.24.44 Luuk Veldman 99 Neptunia'24
2.29.17 Bas Martelhoff 99 het Y
2.29.50* Ruben Griffioen 99 de Columbiaan
2.29.55 Toine Willigers 99 Zwemclub Eijsden
2.30.39* Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
2.32.00 Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
2.32.08* Dario van Hulst 99 ZC Valkenburg
2.33.66 Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
2.35.32 Jan-Arnoud Melse 99 DZ&PC
200m rugslag jongens junioren 2 (NJK-limiet Drachten 2.41.97)
2.12.98 Tom Laarhuis 98 de Dinkel
2.17.94 Jorgos Skotadis 98 Racing Club
2.18.29 Floris Kotterink 98 Albion
2.18.64 Frank Roovers 98 de Houtrib
2.24.16* Lars van der Velden 98 DAW
2.24.35 Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
2.26.27 Tim Tuijp 98 WZ&PC
2.27.75 Friso van der Meulen 98 Aqua'68
2.28.48* Loed Jacobs 98 DZT'62
2.28.69 Arie van der Vlist 98 de Meer
200m rugslag jongens junioren 3 (NJK-limiet 2.25.75)
2.16.03 Ben Schwietert 97 DWK
2.20.36 Olivier Victor van de Voort 97 DZ&PC
2.20.96 Ruben van Leeuwen 97 VZC E&P
2.21.19 Krijn de Kievit 97 Racing Club
2.21.70 Thomas Zielhorst 97 Biesboschzwemmers
2.21.87 Peter Rothengatter 97 ESCA
2.22.32 Maurice van der Ploeg 97 de Kikker
2.22.65 Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
2.22.99 Joris Diepeveen 97 de Dolfijn
2.23.67 Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
200m rugslag jongens junioren 4 (NJK-limiet 2.22.30)
2.09.87 Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
2.13.81 DaniŽl Buijs 96 AZ&PC
2.15.75 Niels Kemperink 96 OZ&PC
2.17.55 Oliver Brache 96 de Dolfijn
2.18.21 Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
2.19.39 Thomas Leeuwis 96 DWK
2.20.08 Sem Hermans 96 Eiffel SwimmersPSV
2.20.13 Tim Furer 96 Aqua-Novio'94
2.22.76 Melvin van den Born 96 ESCA
2.23.12 Frank de Graaf 96 DWK
200m rugslag jongens jeugd 1 (ONK-limiet Amsterdam 2.21.34)
2.06.90 Daniel van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
2.11.67 Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
2.13.28 Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
2.13.43 Arjan Hanse 95 AZ&PC
2.14.73 Jurian Beukers 95 WVZ
2.18.18 Guus van Stiphout 95 Zeester Meerval
2.19.66 Jeffrey van Zetten 95 Octopus
2.19.92 Melvin Prins 95 SBC2000
2.20.87 Sem van Lith 95 Aqua-Novio'94
2.21.11 Diego de Meyer 95 de Bruinvis (BEL)
200m rugslag jongens jeugd 2 (ONK-limiet Amsterdam 2.19.54)
2.09.32 Ensger Kotterink 94 Albion
2.13.53 Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
2.13.98* Ruben Klinkers 94 SG Hellas/Glana/Nimo
2.16.02 Frank van der Wolff 94 ZV Hoorn
2.17.94 Arjan Knipping 94 Livo
2.20.19 Erik Nijholt 94 DZ&PC
2.20.48* Jorrick Druijven 94 DAW
2.20.79 Willem Kees Roos 94 Orca
2.21.33 Ramon Fredrik 94 Orca
2.22.07 Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
200m rugslag heren senioren 1 (ONK-limiet Amsterdam 2.17.39)
2.09.09 Sven Kardol 93 Z&PV Nuenen
2.11.96 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
2.14.86 Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
2.19.51 Bart Arendshorst 93 de Veene
2.25.25 Pim Kienhuis 03 de Dinkel
2.25.77 Taco Wonder 93 de Spatters
2.26.10* Barry Kleijne 93 Oeza
2.27.31* Paul Koster 93 Hieronymus
2.27.42* Joeri Prins 93 SBC2000
2.28.84* Thijs van den End 93 One team Swimming
200m rugslag heren allemaal (ONK-limiet Amsterdam 2.10.13)
1.57.29 Nick Driebergen 87 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.05.51 Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
2.06.88 Jos de Graaf 91 Eiffel Swimmers PSV
2.06.90 Daniel van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
2.07.05 Sverre Eschweiler 92 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.09.09 Sven Kardol 93 Z&PV Nuenen
2.09.32 Ensger Kotterink 94 de Veene
2.09.87 Laurent Bams 96 Zwemclub Eijsden
2.10.49 Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
2.11.96 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
 

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




17 januari 1998
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl