Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011

Ranglijsten aller tijden Wisselslag persoonlijk (50 m.baan)

Voor het laatst bijgewerkt op 29 augustus 2012 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt


Dames

Top-50: 200 meter wisselslag persoonlijk (7 juli 2012)
2.13.13 Femke Heemskerk, de Dolfijn (2011 Franse Kampioenschappen Straatsburg)
2.13.14 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.15.34 Lieke Verouden, AZ&PC (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.15.73 Minouche Smit, DWK (1996 NK Drachten)
2.15.85 Marianne Muis, Dedemsvaart AC (1989 EK Bonn)
2.16.91 Lona Kroese, E.ON-NZA (2009 Swim Cup Amsterdam)
2.17.04 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
2.17.20 Rieneke Terink, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)
2.17.23 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1989 EK Bonn)
2.17.23 Sharon van Rouwendaal, CN Braud St.Louis (2009 St.Raphael)

2.18.28 Joëlle Scheps, WVZ (2010 Open Portugese Coimbra)
2.18.29 Esmée Bos, DWK (2012 ONK Amsterdam)
2.18.47 Cynthia Verkaik, Orca (2012 EJK Antwerpen)
2.18.61 Lisa Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open EDF Parijs)
2.18.93 Inge Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2008 NK Eindhoven)
2.19.29 Brenda Starink, DWK (1999 NK Amersfoort)
2.19.33 Marjolein Delno, de Rijn (2011 ONK Eindhoven)
2.19.45 Melanie ten Brink, . Swimteam (2004 NK Amsterdam)
2.19.57 Ilse Kevelham, de Whee (1999 EJK Moskou)
2.19.65 Annemarie Verstappen, BZV (1982 Invitatie Bratislava)

2.19.66 Madelon Baans, PSV (1997 NK Eindhoven)
2.19.92 Annelies Maas, de Rijn (1979 NK Amersfoort)
2.20.58 Marieke Mastebroek, Eemsrobben (1991 NK Amersfoort)
2.20.93 Lenneke van Schaik, de Dolfijn (2007 NK Amsterdam)
2.21.04 Jolijn van Valkengoed, de Dolfijn (2007 NK Amsteram)
2.21.26 Maartje Kouwenberg, WVZ (2000 NK Drachten)
2.21.42 Kristel Tellegen, PSV(1995 US Open Orlando)
2.21.57 Sara Kuijer, AZ&PC (2001 NK Eindhoven)
2.21.64 Carla Geurts, UZSC (2000 NK Drachten)
2.21.76 Esmee Vermeulen, de Dolfijn (2011 ONK Eindhoven)

2.21.80 Jolanda de Rover, DJK (1983 NK Amersfoort)*
2.21.88 Linda Oegema, Dedemsvaart AC (1992)
2.21.93 Lia Dekker, DZ&PC (2009 Limietwedstrijd Eindhoven)
2.22.09 Marjolein Delno, DWK (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.22.24 Mariska van Harn, DWK (1996 NK Drachten)
2.22.26 Saskia van der Kolk, het Ravijn (1984 )
2.22.40 Renate Wigger, de Dinkel (1988)*
2.22.42 Malissa van de Heuvel, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.22.70 Kira Bulten, de Steur (1991 NK Amersfoort)
2.22.70 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 Swim Cup Amsterdam)

2.22.71 Yvette Vester, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
2.22.81 Ilse Kraaijeveld, Orca (2009 Dutch Open Eindhoven)
2.22.83 Danielle Veenhuizen, Dedemsvaart AC (1987)
2.22.95 Macy Oortwijn, AZ&PC (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.22.97 Kirsten Vlieghuis, de Dinkel (1993 NK Amersfoort)
2.23.00 Judith Stap, de Stormvogel (2009 Limietwedstrijd Eindhoven)
2.23.01 Lotte Goosen, DIO (2011 Diamond Race Antwerpen)
2.23.16 Naomi van der Woerd, UZSC (1994 NK Drachten)
2.23.46 Anja van der Hout, de Dolfijn (2010 Amsterdam)
2.23.65 Marloes Oldenburg, Orca (2009 ONK Eindhoven)

To 43: 400 meter wisselslag persoonlijk (6 juli 2012)
4.45.68 Lieke Verouden, AZ&PC (2011 ONK Amsterdam)
4.48.19 Sharon van Rouwendaal, CN Braud St.Louis (2008 Franse kampioenschappen Duinkerken)
4.50.27 Rieneke Terink, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)
4.52.62 Marianne Muis, Dedemsvaart AC (1988 NK Amersfoort)
4.53.77 Lisa Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
4.54.74 Linda Oegema, Dedemsvaart AC (1992 Int.wedstrijden Barcelona)
4.56.38 Judith Stap, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
4.56.67 Ilse Kevelham, de Whee (1999 EJK Moskou)
4.56.80 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1987 Landenwedstrijd Nijmegen)*
4.56.88 Annelies Maas, de Rijn (1979 NK Amersfoort)

4.57.60 Kirsten Vlieghuis, PSV (1997 Competitie Eindhoven)*
4.57.76 Joëlle Scheps, WVZ (2010 Flanders Coast Meeting Oostende)
4.58.18 Carla Geurts, UZSC (1998 Canada)
4.58.52 Annemarie Verstappen, BZV (1981 EK Split)
4.58.69 Cynthia Verkaik, Orca (2012 EJK Antwerpen)
4.58.85 Marjolein Delno, DWK (2012 Swim Cup Eindhoven)
4.59.21 Danielle Veenhuizen, Dedemsvaart AC (1987 EJK Rome)
4.59.38 Lona Kroese, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
4.59.75 Radna Mulder, PSV (1994 Lille)
5.00.79 Kristel Tellegen, PSV (1994 Spring Nationals Federal Way)

5.00.94 Maartje Kouwenberg, WVZ (1996 EJK Kopenhagen)
5.01.05 Iris Westrik, de Dinkel (1990 NK Amersfoort)
5.01.54 Hinkelien Schreuder, PSV (2006 NK Eindhoven)
5.01.59 Minouche Smit, DWK (1996)
5.01.70 Jolanda de Rover, DJK (1984)*
5.01.85 Mirjam Bakker, HPC (1988 NK Amersfoort)
5.02.38 Melanie ten Brink, Rutac Swimteam (2003 NK Amsterdam)
5.02.71 Maaike Waaijer, SV Würzburg 05 (2012 Bayrische Meisterschaften Würzburg
5.02.84 Alexandra Worm, HPC (1987 NK Amersfoort)
5.02.93 Ingrid Moers, MZ&PC (1987 NK Amersfoort)

5.02.99 Esmée Bos, DWK (2011 ONK Eindhoven)
5.03.20 Mariska van Harn, DWK (1996)*
5.03.33 Daphne Demuth, Dormagen(Duitsl.) (1982 NZK Amersfoort)
5.03.51 Marijke de Groot, Zwemlust/den Hommel (1981 NK Amersfoort)
5.03.66 Esmée Bos, DWK (2011 Swim Cup Amsterdam)
5.03.86 Yvette Vester, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
5.04.43 Miranda Bosma, Mosa Regio (1999)
5.04.79 Marloes Oldenburg, Orca (2009 ONK Eindhoven)
5.04.87 Lia Dekker, DZ&PC (2010 ONK Eindhoven)
5.04.94 Givenchy Sneekes, ZC Ooievaar (2012 ASA Central Zone Meet Corby)

5.05.20 Elsa de Groot, Orca (2001 EJK Malta)
5.05.32 Mariët Koster, Bikkel Hoogeveen (2006 NK Eindhoven)
5.05.96 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2009 Limietwedstrijd Amersfoort)


Heren
Top 58: 200 meter wisselslag persoonlijk
(16 juli 2012)
2.00.77 Marcel Wouda, PSV (1997 EK Sevilla)
2.01.35 Robin van Aggele, Zwemlust-den Hommel (2007 NK Amsterdam)
2.02.64 Sébas van Lith, Aqua Novio '94 (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.03.01 Martin van der Spoel, DWK (1996 OS Atlanta)
2.03.59 Mark van der Zijden, DWK (1998 WK Perth)
2.03.62 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven)
2.03.83 Mike Marissen, AZ&PC (2012 ONK Amsterdam)
2.04.26 Jens Bakker, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.04.53 Nick van der Zandt, PSV (2001 EJK Malta)
2.04.60 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 Irish Age Open Dublin)

2.05.11 Sander Ganzevles, De Dolfijn/TZA (2003 NK Amsterdam)
2.05.47 Georgios Dimitras, PSV (2000 EJK Duinkerken)
2.05.89 Nick Driebergen, de Dolfijn (2011 ONK Eindhoven)
2.05.97 Devi Wolthuizen, TriVia (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.06.17 Sam van de Schootbrugge, Eiffel Swimmers PSV (2009)
2.06.18 Thijs van Valkengoed, De Dolfijn-/TZA (2003 NK Amsterdam)
2.06.34 Sander Karssen, DWK-XCESS (2007 NK Amsterdam)
2.06.60 Ron Dekker, De IJsel (1988 NK Amersfoort)
2.06.72 Olaf Wildeboer, Eiffel Swimmers PSV (2007 Gijon)
2.06.78 Lennart Stekelenburg, Eiffel Swimmers PSV (2008 Grand Prix Uppsala)

2.06.85 Davy Verreussel, Hellas-Glana (2009 ONK Eindhoven)
2.06.95 Edsard Schlingemann, Zevenhuizen (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
2.07.06 Onno Joustra, Zeeschuimers (1988 NK Amersfoort)
2.07.13 Camillo Bérénos, PSV (1997 EJK Glasgow)
2.07.23 Ensger Kotterink, Albion (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.07.71 Felix Broekhuizen, E.ON-NZA (2008 Swimcup Eindhoven)
2.08.09 Klaas Erik Zwering, PSV (1998 NK Eindhoven)
2.08.16 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 Brabantse kampioenschappen Eindhoven)
2.08.20 Fabian Willemse, DWK (1999 NK Amersfoort)
2.08.64 Rudy Ted de Haan, de Aquaflippers (2006)

2.08.76 Bjorn Scherbeijn, de Schelde (2012 Irish Age Open Dublin)
2.08.79 Arjen van der Meulen, Eiffel Swimmers PSV (2012 Flanders Swimming Cup Antwerpen)
2.08.80* Jeroen van den Berkt, PSV (2004)
2.08.81 Philippe Rivard, WVZ (2009 Swim Cup Amsterdam)
2.08.82 Lucas Greven, Genker ZV Neptunus (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.08.83 Felix Broekhuizen, DWK/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
2.08.83 Ruben Klinkers, SG Hellas/Glana/Nimo (2012 ONK Amsterdam)
2.08.95 Dennis Eliveld, de Dolfijn (2011 Euromeet Luxemburg)
2.09.09 Gérard de Kort, HPC (1986 NK Amersfoort)
2.09.21 Robert Yallop, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)

2.09.23 Stan Steegeling, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
2.09.30 John Keetman, DWK (2005 NK Amsterdam)
2.09.33 Bas Ido Wennekes, DWK (1999)
2.09.39 Winand Willigers, MZ&PC (1988)
2.09.51 Sebastiaan Kuijper, DWK (2000 NK Drachten)
2.09.60 Nick Hessing, De Dolfijn (2010 ONK Eindhoven)
2.09.63 Timon Evenhuis, TriVia (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.09.67 Maarten van der Weijden, DWK (2000)
2.09.71 Joost Reijns, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 ONK Eindhoven)
2.09.96 Tim Hoeymans, PSV (1992)

Top 43: 400 meter wisselslag persoonlijk (9 juni 2012)
4.15.38 Marcel Wouda, PSV (1997 EK Sevilla)
4.20.56 Robin van Aggele, SG Midden-Nederland (2005 Primavera Cadiz)
4.23.66 Sébas van Lith, Aqua-Novio '94 (2012 Swim Cup Eindhoven)
4.26.78 Davy Verreussel, Hellas/Glana (2011 ONK Eindhoven)
4.26.99 Georgios Dimitras, PSV (2001 NK Eindhoven)
4.27.56 Martin van der Spoel, DWK (1991 NK Amersfoort)
4.28.32 Maarten van der Weijden, DWK (1999 EJK Moskou)
4.28.35 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven)
4.29.75 Mark van der Zijden, DWK (1999 NK Amersfoort)
4.29.79 Sam van de Schootbrugge, Eiffel Swimmers PSV (2009 British Open Sheffield)

4.29.92 Gérard de Kort, HPC (1984 OS-selectiewedstrijden Amersfoort)
4.30.55 Sander Ganzevles, DWK (1999 Mulhouse)
4.32.00 Jens Bakker, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 ONK Amsterdam)
4.32.14 Fred Eefting, AZ&PC (1981 EK Split)
4.32.37 Sander Karssen, DWK-XCESS (2007 NK Amsterdam)
4.33.03 Arjen van der Meulen, DZ&PC (2012 Flanders Swimming Cup Antwerpen)
4.33.06 Felix Broekhuizen, DWK/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
4.33.12 Nick van der Zandt, PSV (2001 NK Eindhoven)
4.33.32 Vincent van Iperen, Orca (2010 ONK Eindhoven)
4.33.64 Wouter Houtman, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven)

4.33.68 Mike Marissen, AZ&PC (2009 EJK Praag)
4.33.81 Lucas Greven, Genker Zwemvereniging Neptunus (2012 Swim Cup Amsterdam)
4.34.33 Nick Driebergen, Swimteam (2006 NK Eindhoven)
4.34.60 Fabian Willemse, DWK (1998 NK Eindhoven)
4.34.94 Stan Steegeling, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
4.35.79 Chester Marsman, AZ&PC (1996 NK Drachten)
4.35.95 Camillo Bérénos, PSV (1999 NK Amersfoort)
4.36.51 Philippe Rivard, WVZ (2009 Swim Cup Amsterdam)
4.37.25 Raymond van de Merwe, WVZ (2011 ONK Eindhoven)
4.37.36 Jeroen van de Loosdrecht, de Kempvis (1992)

4.37.77 Wander Halderman, de Zeeschuimers (1988 NK Amersfoort)
4.37.83 Ronald Woutering, Zeemacht (1976 OS Selectiewedstrijden Rotterdam)
4.37.94 Ensger Kotterink, Albion (2012 Swim Cup Eindhoven)
4.38.16 Devi Wolthuizen, TriVia (2008 Swimcup Eindhoven)
4.38.20 Pieter van den Hoogenband, PSV (1998)*
4.38.52 Guy de Kort, HPC (1986 NK Amersfoort)
4.38.65 Hans Jansen, HPC (1987 NK Amersfoort)
4.38.71 David uit den Bogaard, DWK-XCESS (2005 NK Amsterdam)
4.38.80 Vincent van Rutten, De Dolfijn (2004)
4.39.02 Joeri Verlinden, PSV (2006)

4.39.13 Gerard Smit, Zwemlust/den Hommel (1981 NK Amersfoort)
4.39.40 Sven Kardol, Z&PV Nuenen (2012 ONK Eindhoven)
4.39.91 Marcel Schouten, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)

 

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




18 november 1932
Bij wedstrijden in Den Haag zwemt Joop van Daatselaar een Nederlands record op de 100 m.vrije slag. De Y-zwemmer komt tot 1.03.4 en dat is 0,2 seconde sneller dan zijn clubgenoot Henk van Essen vijf jaar eerder.




Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl