Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011

Ranglijsten aller tijden Estafettes (lange baan)

Bijgewerkt 22 februari 2013 swimjos@zwemkroniek.com

Afstanden als 4x50, 5x50 en 10x100 meter vrije slag of de 4x50 meter wisselslag estafette worden op de 50 meterbaan minder vaak gezwommen dan op de 25 meterbaan. De school-, vlinder- en rugslagestafettes staan vrijwel nooit op een programma.
Jos van Kuijeren

Dames
*handgeklokt 

4x50 meter vrije slag (12 mei 2005)
1.47.53 de Dolfijn Amsterdam (1988)
(Ingrid Baars, Jolanda de Rover, Marije Hinrich, Diana van der Plaats)
1.48.50 de Dinkel Denekamp (1991)
(Renate Wigger, Renate Wijering, Kitty Mensink, Kirsten Vlieghuis)
1.49.36 HPC Heemstede (1987)
(Nathalie Koekkoek, Brigitte van der Lans, Debby van der Staay, Marlies van Deursen)
1.49.60* Dedemsvaart AC (1988)
(Marianne en Mildred Muis, Illse en Linda Oegema)
1.49.64 DZ&PC Drachten (1995)
(Angela Postma, Inge Hoeksema, Kira Bulten, Denise Wieldraayer)
1.50.13 VZC Vlaardingen (1995)
(Wilma van Hofwegen, Thamar Henneken, Brenda Starink, Chantal Lamet)
1.50.22 PSV Eindhoven (1995)
(Inge de Bruijn, Saskia van Minnen, Kirsten Vlieghuis, Patricia Stokkers
1.51.70* de Steur Kampen (1982)
(Margriet van Staveren, Irene Bakker, Tineke Duiveman, Saapke Beltman)
1.52.68 MZ&PC Maastricht (1988)
1.53.10 De Columbiaan Voorhout (2005)
(Miranda Nijenhuis, Eline Boers, Tessa Vreeburg, Nadine Straten)

1.53.86 Proface DAW (1994)
(Linda de Boer, Laura Filmer, Brigitte Strijbis, Tamara van der Wal)

5x50 meter vrije slag (24 mei 2010)
2.18.10* Dedemsvaart AC (1988)
2.18.70* de Dolfijn Amsterdam (1985)
2.19.20* de Steur Kampen (1982 Kampen)
2.20.90* Zwemlust/ den Hommel Utrecht(1980)
2.22.20* de Dinkel Denekamp (1980)
2.22.80* MZ&PC Maastricht (1985)
2.23.55 de Eemsrobben Delfzijl (1988)
2.23.60* DJK Amsterdam (1983)
2.24.22 DAW Sportline Alkmaar (1989)
2.23.72* de Stormvogel Vlissingen (2010 Zeeuwse Kampioenschappen Axel)
(Jaimy Kort, Savannah Leenheer, Judith Stap, Merel van der Ent, Manon Minneboo)
2.25.90* AZ&PC Amersfoort (1979)

10x100 meter vrije slag
10.13.20* AZ&PC Amersfoort (1992)
10.33.50* de Dolfijn Amsterdam (1984)
10.56.30* Zian/ Vitesse Den Haag (1973)
11.00.10* PSV Eindhoven (1976)
11.17.50* de Steur Kampen (1983)
11.18.30* KZC Beverwijk (1987)
11.18.90* VZC Vlaardingen (1970)
11.22.90* de Zeeschuimers (1987)
11.44.90* de Rijn Wageningen (1977)
11.45.50* ZV Hoorn (1981)

10x50 meter vrije slag
5.05.60* de Zeeschuimers (1987)
5.13.30* 't Tolhekke Steenwijkerwold (1989)
5.14.40* DZ&PC Drachten (1989)

4x100 meter vrije slag estafette (12 juni 2011)
3.46.10 de Dolfijn Amsterdam (2007 NK Amsterdam)
(Manon van Rooijen, Chantal Groot, Linda Bank, Femke Heemskerk)
3.47.42 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2009 ONK Eindhoven)
(Hinkelien Schreuder, Wendy van der Zanden, Maud van de Meer, Clarissa van Rheenen)
3.49.26 AZ&PC Amersfoort (2001 NK Eindhoven)
(Chantal Groot, Annabel Kosten, Manon van Rooijen, Sara Kuijer)
3.52.73 Dedemsvaart AC (1987 NK Amersfoort)
(Illse Oegema, Danielle Veenhuizen, Marianne en Mildred Muis)
3.52.78 SG Zwemlust/Utrecht (2009 ONK Eindhoven)
(Malissa van der Horst, Anne Boomars, Ilse van Hoorn, Elise Bouwens)
3.53.25 TriVia Groningen (2007 NK Amsterdam)
(Eveline Hamstra, Willemijn Knot, Hedwig Kikkert, Ranomi Kromowidjojo)
3.54.53 De Whee Goor (2003 NK Amsterdam)
(Rieneke Schinkel, Marja Boensma, Ilse Kevelham, Marleen Veldhuis)
3.55.72 Zwemlust/ den Hommel Utrecht (2007 NK Amsterdam)
(Ellen de Goeij, Marloes Nieberg, Saskia van der Wielen, Elise Bouwens)
3.55.86 DWK XCESS Barneveld (2003 NK Amsterdam)
(Tamar Bakker, Celina Lemmen, Rieneke Terink, Leonie Sinnige)
3.57.02 ZPA Almelo (1990 NK Amersfoort)
(Marianne Muis, Danielle Veenhuizen, Lydianne Berkhout, Mildred Muis)

3.57.10 VZC Vlaardingen (1996 NK Drachten)
(Wilma van Hofwegen, Wilma Veldhoen, Brenda Starink, Thamar Henneken)
3.57.91 AZ&PC II (2001 NK Eindhoven)
(Sigrid Pels, Mariëlle Janssen, Joyce van Keulen, Lidia van Bon)
3.57.99 DZ&PC Drachten (1996 NK Drachten)
(Angela Postma, Kira Bulten, Catelijne Joling, Denise Wieldraayer)
3.58.40 HPC (1988 NK Amersfoort)
3.59.23 de Dinkel Denekamp (1991 NK Amersfoort)
(Renate Wijering, Kitty Mensink, Anouk Visscher, Kirsten Vlieghuis)
3.59.38 Orca Leeuwarden (1991 NK Amersfoort)
3.59.39 MNC Dordrecht (2001 NK Eindhoven)
(Etta van der Weijden, Renee Snoek, Danielle uit den Bogaard, Karin Kraaijeveld)
3.59.40 Nautilus Dordrecht (1993 NK Amersfoort)
(Inge de Bruijn, Kiki Myhrbro, Barbara van Lieshout, Danielle Klaverdijk)

4x200 meter vrije slag (4 december 2011)

8.12.74 de Dolfijn Amsterdam (2007 NK Amsterdam)
(Chantal Groot, Linda Bank, Femke Heemskerk, Manon van Rooijen)
8.14.08 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2011 ONK Eindhoven)
(Andrea Kneppers, Joelle Scheps, Clarissa van Rheenen, Wendy van der Zanden)
8.23.95 AZ&PC Amersfoort (2010 ONK Eindhoven)
(Lotte Wilms, Lieke Verouden, Ilse van Hoorn, Rieneke Terink)
8.26.45 Orca Leeuwarden (2009 ONK Eindhoven)
(Ilse Kraaijeveld, Wendan Poelstra, Femke Leenstra, Marloes Oldenburg)
8.26.76 Dedemsvaart AC (1987 NK Amersfoort)
(Marianne Muis, Danielle Veenhuizen, Mildred Muis, Illse Oegema)
8.32.38 de Dinkel Denekamp (1991 NK Amersfoort)
(Renate Wijering, Kitty Mensink, Anouk Visscher, Kirsten Vlieghuis)
8.32.46 DWK Barneveld (2011 ONK december Eindhoven)
(Marion van den Berg, Manon Friskes, Marjolein Delno, Esmée Bos)
8.32.91 Zwemlust/ den Hommel Utrecht (1980 NZK Amersfoort)
(Yvonne van der Hurk, Marijke de Groot, Inge de Lange, Berber Kamstra)
8.36.16 ZPA Almelo (1990 NK Amersfoort)
(Marianne Muis, Danielle Veenhuizen, Lydianne Berkhout, Mildred Muis)
8.36.70 SG Zwemlust/ Utrecht (2009 ONK Eindhoven)
(Ilse van Hoorn, Anne Boomars, Malissa van der Horst, Elise Bouwens)

8.38.35 MNC Dordrecht (2001 NK Eindhoven)
(Etta van der Weijden, Renee Snoek, Bianca de Bruijn, Karin Kraaijeveld)
8.39.10 MZ&PC Maastricht (1987 NK Amersfoort)
(Denise Weerd, Jonita Westheim, Chantal Soomers, Ingrid Moers)
8.41.35 UZSC (1994 NK Drachten)
(Carla Geurts, Naomi van der Woerd, Sandra Hitzert, Kirsten Silvester)
8.42.71 HPC Heemstede (1987 NK Amersfoort)
(Marlies van Deursen, Alexandra Worm, Nathalie Koekkoek, Brigitte van der Lans)
8.42.80 de Kempvis Spijkenisse (2006 NK Eindhoven)
(Manon van Rooijen, Natalie van der Hoeven, Marlynn Vermeer, Inge Dekker)
8.45.42 de Eemsrobben Delfzijl (1988 NK Amersfoort)
8.47.48 DZ&PC Drachten (1999 NK Amersfoort)
Denise Wieldraaijer, Hanneke van Houten, Paula Boot, Catelijne Joling)
8.48.90* VZC Vlaardingen (1995)
(Wilma Veldhoen, Thamar Henneken, Chantal Lamet, Wilma van Hofwegen)
8.49.07 Zeester-Meerval (2011 ONK Eindhoven)
(Inge Arts, Hilde Grondhout, Bente van Bergen, Kim Loeffen)
8.50.05 TriVia Groningen (2010 ONK Eindhoven)
(Rosanne Schoonbeek, Sylvia Dik,Anouk Frieman, Marloes Oldenburg)

4x50 meter wisselslag (29 maart 2009)
2.00.75 de Dolfijn Amsterdam (1990)
(Jolanda de Rover, Ingrid Koeman, Inge de Bruijn, Diana van der Plaats)
2.00.91 HPC Heemstede (1987)
(Brigitte van der Lans, Petra Hillenius, Nathalie Koekkoek, Marlies van Deursen)
2.01.78 de Dinkel Denekamp (1991)
(Irsi Westrik, Wendy Groeneveld, Kitty Mensink, Kirsten Vlieghuis)
2.01.80* AZ&PC Amersfoort (1997)
(Suze Valen, Tamara van Gorkom, Wilma van Hofwegen, Nienke Valen)
2.02.30* DJK Amsterdam (1984)
(Jolanda de Rover, Ellen de Jonge, Petra de Jonge, Irma Lelieveld)
2.03.15 DWK Barneveld (1995)
(Marion Brouwer, Hester Broekhuizen, Mariska van Harn, Karin Brienesse)
2.03.27 VZC Vlaardingen (1995)
(Brenda Starink, Karin Stein, Wilma van Hofwegen, Thamar Henneken)
2.03.70* de Steur Kampen (1984)
(Saapke Beltman, Petra en Margriet van Staveren, Diana Veenstra)
2.04.80 PSV Eindhoven (1994)
(Maartje Zengerink, Kristel Tellegen, Saskia van Minnen, Patricia Stokkers)
2.04.98 SG ESCA/AZC 1882 Arnhem (1995)
(Suze en Nienke Valen, Rita van der Horst, Marieke Leeverink)

2.05.19 DZ&PC Drachten (1995)
(Inge Hoeksema, Kira Bulten, Angela Postma, Denise Wieldraaijer)
2.05.54 SG Zwemlust/Utrecht (2009 Dave McCullagh Memorial Meet Limerick)
(Malissa van der Horst, Ilse van Hoorn, Elise Bouwens, Mandy van Wakeren)
2.06.30* MZ&PC Maastricht (1986)
(Denise Weerd, Chantal Soomers, Christien Pieterse, Ingrid Moers)
2.06.90* TZC/ Vahalis (1992)
(Naomi van der Woerd, Martine Janssen, Karen Wammes, Marjolijn Bosma)

Top 20: 4x100 meter wisselslag (12 juni 2011)
4.08.01 De Dolfijn Amsterdam (2009 ONK Eindhoven)
(Femke Heemskerk, Moniek Nijhuis, Chantal Groot, Lona Kroese)
4.09.86 XLence Swimteam Amersfoort (2005 NK Amsterdam)
(Rieneke Schinkel, Melanie ten Brink, Chantal Groot, Marleen Veldhuis)
4.13.18 De Kempvis (2004 NK Amsterdam)
(Manon van Rooyen, Madelon Baans, Inge Dekker, Haike van Stralen)
4.14.98 PSV Eindhoven (2011 ONK Eindhoven)
(Kimberley Albers, Loes Zanderink, Lisa Dreesens, Joëlle Scheps)
4.16.85 AZ&PC Amersfoort (2010 ONK Eindhoven)
(Rieneke Terink, Loes Zanderink, Lieke Verouden, Lotte Wilms)
4.19.99 De Eemsrobben Delfzijl (1988 NK Amersfoort)
(Jacqueline Wildeman, Linda Moes, Marieke Mastebroek, Denise Weerd)
4.21.05 De Whee Goor (2003 NK Amsterdam)
(Rieneke Schinkel, Ilse Kevelham, Marleen Veldhuis, Marja Boensma)
4.20.53 DWK Barneveld (1999 NK Amersfoort)
(Brenda Starink, Hester Broekhuizen, Lilach Shaul, Mariska van Harn)
4.21.50 HPC Heemstede (1988 NK Amersfoort)
(Brigitte van der Lans, Petra Hillenius, Nathalie Koekkoek, Marlies van Deursen)
4.22.66 Dedemsvaart AC (1987 NK Amersfoort)
(Marianne en Mildred Muis, Danielle Veenhuizen, Illse Oegema)

4.25.86 TriVia Groningen (2007 NK Amsterdam)
(Willemijn Knot, Evelien Hamstra, Hedwig Kikkert, Ranomi Kromowidjojo)
4.26.19 Orca Leeuwarden (1991 NK Amersfoort)
(Wendy Leemker, Ynske Smit, Anita de Hoop, Karin Brienesse)
4.26.11 Hoogeveen (2007 NK Amsterdam)
(Mariet Koster, Wendy van der Iest, Aukje Jenster, Charlotte Mol)
4.26.21 De Dinkel Denekamp (2007 NK Amsterdam)
(Mariël Borgerink, Loes Zanderink, M.Reinders, Silke Oude Weernink)
4.26.64 MNC Dordrecht (2004 NK Amsterdam)
(Sabrina Buur, Astrid Koert, Etta van der Weijden, Karin Kraaijeveld)
4.26.56 DZ&PC Drachten (2003 NK Amsterdam)
(Esmé Sluiman, Margriet Zwanenburg, Inge Dekker, Linda Ronda)
4.26.90 De Zeeschuimers Zandvoort (1988 NK Amersfoort)
(Barbara de Wit, Ria Willemse, Marja Molenaar, Hanneke Koopmans)
4.28.79 VZC Vlaardingen (1995 NK Eindhoven)
(Brenda Starink, Karin Stein, Wilma van Hofwegen, Thamar Henneken)
4.29.35 OZ&PC Oldenzaal (2005 NK Amsterdam)
(Kyra Althanning, Moniek Nijhuis, Nicole Latka, Anne Boomars)                        
4.29.6*Laga Zeist (1982)

Heren

Top 15: 4x50 meter vrije slag estafette (1 december 2012)
1.28.34 PSV Eindhoven (2004 WR-poging Eindhoven)
(Mark Veens, Gijs Damen, Klaas Erik Zwering, Pieter van den Hoogenband)
1.37.06 AZ&PC Amersfoort (1987 EG-wedstrijd Leeds)
(Patrick Dybiona, Jos Huizer, Martijn Tilro, Frank Drost)
1.37.14 Spons (2012 NSZK Eindhoven)
(Fabian Beimin, Kinge Struijf, Stef Heijnekamp, Thom de Boer)
1.38.15 de Dolfijn Amsterdam (1991 EG-wedstrijd Eindhoven)
(Vincent Elgersma, Peter van de Woning, Ruud Coone, Ronald Sloeserwij)
1.39.55 De Dinkel Denekamp (2011 Sparkassen-Pokalschwimmen Warendorf)
(Jeroen Gijselaar, Jordi Dijkhuis, Menno Manning, Yoran Klos)
1.40.00 De Zijl/LGB Leiden (1995)*
(Chester Marsman, Robin Sprinkhuizen, M.Kooijman, Marcel de Natris)
1.40.50* DWK Barneveld (1995)
(Martin van der Spoel, Bas Ido Wennekes, Fabian Willemse, Frank Kleijer)
1.40.52 Nayade Eindhoven (2012 ONK Masters Eindhoven)
(Terence Olaria, Rik Op't Veld, Stefan Jacobs, Kevin Hondsmerk)
1.40.59 De Golfbreker Groningen (2012 NSZK Eindhoven)
(Richard Oosterbroek, Jildert Prins, Toby Aarnoutse, Sverre Eschweiler)
1.40.70 NDD Doetinchem (2011 NK Masters Eindhoven)
(Hjalmar de Ruiter, Maik Steenkamp, Roland Boon, Kevin Eltink)

1.41.20 MZ&PC Maastricht (1992)*
(Patrick Tonnard, Y.Langhoor, Edgar Thimister, Danny Senden)
1.41.82 Luctor et Emergo Middelburg (2008 Zeeuwse kampioenschappen Terneuzen)
(Toby Aarnoutse, Bob Dalmeijer, Joeri van Wallenburg, Davy Bisslik)
1.42.18 Hellas-Glana Sittard (2008 Porto Meeting Internacional)
(Alan Smeets, Davy Verreussel, Sven Jaeger, Michel Heijnen
1.42.20 DZ&PC Drachten (1989)*
1.43.28 LZ 1886 Leiden (2012 ONK Masters Eindhoven)
(Joost Rijntjes, R.van der Poel, D.Schouten, Kristiaan Lenos)
1.43.60 De Gouwe Waddinxveen (1994)*
(Mark van der Zijden, Martijn van de Maagdenberg, Wouter Steller, Jan Willem van der Hoek)
1.44.00 Zwemlust/ den Hommel Utrecht (1981)*
1.44.01 MNC Dordrecht (2011 NK Masters Eindhoven)
(Nick van Ingen, Martijn Dolk, Koen Florijn, Mark Catsburg)
1.44.02 Proface DAW Alkmaar (1994)
(Rudmer Heerema, Stan Dekker, Rudy Robert, Joost Hoetjes)
1.44.83 SG D'Elft Wave Delft (2012 ONK Masters Eindhoven)
(Jasper Barsingerhorn, Niels van Wageningen, Erik Simons, Victor den Heijer)

5x50 meter vrije slag (23 mei 2010)
2.01.70* AZ&PC Amersfoort (1985 Amersfoort)
2.02.16 Nautilus Dordrecht (1989)
2.03.39 PSV Eindhoven (1990)
2.04.00* De Zeeschuimers Zandvoort (1987)
2.04.70* De Dolfijn Amsterdam (1985)
2.05.30* HPC Heemstede (1984)
2.05.80* MZ&PC Maastricht (1992)
2.06.20* Zian/Vitesse den Haag (1980)
2.06.71* Luctor et Emergo Middelburg (2009 Sas van Gent)
2.07.30* DZ&PC Drachten (1989)
2.07.47* de Schelde Terneuzen (2010 Zeeuwse Kampioenschappen Axel)
(Erwin van Boven, Kevin Hondsmerk, Bas van Houwelingen, Tommy van Overmeeren, Cees van Houwelingen)
2.08.10* Zwemlust/den Hommel Utrecht (1980)

10x100 meter vrije slag
9.12.00* AZ&PC (1985)
9.40.50* Zian/Vitesse (1972)
9.47.10* De Zeeschuimers (1987)
9.58.70* Polar Bears (1980)
10.03.40* HPC (1978)
10.06.50* Het Y (1980)
10.12.80* ZPB Unico (1980)
10.16.60* Steenwijk '34 (1979)
10.17.10* SZC (1976)
10.28.70* VZC Vlaardingen (1973)

Top 30: 4x100 meter vrije slag estafette (4 december 2011)
3.20.78 de Dolfijn Amsterdam (2009 ONK Eindhoven)
(Joost Reijns, Bas van Velthoven, Stefan de Die, Sebastiaan Verschuren)
3.22.38 PSV Eindhoven (1995 NK Eindhoven)
(Pie Geelen, Mark Veens, Tim Hoeijmans, Pieter van den Hoogenband)
3.25.24 AZ&PC Amersfoort (2010 O NK Eindhoven)
(Joran Barends, Robin van Aggele, Geert Lantink, Mike Marissen)
3.25.29 DWK Barneveld (2000 NK Drachten)
(Ewout Holst, Benno Kuipers, Mark van der Zijden, Dennis Rijnbeek)
3.28.25 MNC Dordrecht (2006 NK Eindhoven)
(Lennart Stekelenburg, Arjan van der Plaat, Alex Schelvis, Robert Lijesen)
3.29.30 TriVia Groningen (20119 O NK Eindhoven)
(Jeroen Stuut Bernd Kobesen, Toby Aarnoutse, Timon Evenhuis)
3.30.12 HPC Heemstede (1990 NK Amersfoort)
(Richard Granneman)
3.31.84 De Aquaflippers Zuidhorn (2007 NK Amsterdam)
(Casper Hut, Rory Bob de Haan, Sebastian Bakker, Rudy Ted de Haan)
3.32.00 DWK II Barneveld (2000 NK Drachten)
(Jeroen van den Berkt, Bastiaan Tamminga, Ewoud Tamminga, Sander Ganzevles)
3.32.09 Arke de Dinkel Denekamp (1998 NK Eindhoven)
(Johan Kenkhuis, Matthijs Kiekebelt, Tjakko Ruinemans, Joris Keizer)

3.32.27 de Zeeschuimers Zandvoort (1988 NK Amersfoort)
(Marco Boerema, Ruud Coone, Wander Halderman, Onno Joustra)
3.32.79 De Kempvis Spijkenisse (2000 NK Drachten)
(Stefan Aartsen, Eddy van Vliet, Henk Degeling, Arnold van Bavel)
3.32.82 Nautilus Dordrecht (1989 NK Amersfoort)
(Danny Nelson, Dennis Hogerbrug, Michel Roumen, Leon Verhage)
3.32.93 Team Groningen (2008 NK Eindhoven)
(Casper Hut, Rory Bob de Haan, Sebastian Bakker, Rudy Ted de Haan)
3.33.02 WVZ Zoetermeer (2008 NK Eindhoven)
(Rutger van Oosterhout, Wouter Smeets, Mike Stoffer, Martijn Smeets)
3.33.47 Nayade Eindhoven (2011 O NK Eindhoven)
(Tom Lommers, Ruud van Bommel, Stefan Jacobs, Kevin Hondsmerk)
3.33.60 SG Zwemlust/Utrecht (2008 Eindhoven)
(Marvin Kruin, Martijn van Buuren, Dave Ligthart, Robin van Aggele)
3.34.15 DZ&PC Drachten (1996 NK Drachten)
(Wilco van de Akker, Hans Geert Mast, Richard Koehoorn, WilkoTrompetter)
3.34.31 HZ ZIAN Den Haag (1988 NK Amersfoort)
3.34.52 De Columbiaan (2011 ONK december Eindhoven)
(Eduard Bremmer, Jan Kersten, Walter Jansen, Menno van den Heuvel)

3.35.66 Zwemlust-den Hommel (2006 NK Eindhoven)
(Marvin Kruin, Mark Moussa, Martijn van Buuren, Robin van Aggele)
3.35.67 Zeester-Meerval (2005 NK Amsterdam)
(Roel Jacobs, Daan van Boxmeer, Stefan Coeymans, Nick van der Zandt)
3.35.96 de Zijl/ LGB Leiden (1993 NK Amersfoort)
(Chester Marsman, Robin Sprinkhuizen, Mike van Beukering, Marcel de Natris)
3.36.49 WZ&PC Purmerend (2001 NK Eindhoven)
(Jeroen Zelsmann, Raf Ariëns, Stanley Vleerlaag, Kevin Lebis)
3.36.68 ZPA Almelo (1988 NK Amersfoort)
3.37.89 de Lansingh Krimpen a/d IJssel (2006 NK Eindhoven)
(Frank Boon, Roland Boon, Jelte Stanic, Johnny Kranendonk)
3.38.33 WVZ II Zoetermeer (2008 NK Eindhoven)
(Sander Smeets, Marcel Thijsse, Raymond van de Merwe, Arjan Assink)
3.38.66 RZ Roermond (2005 NK Amsterdam)
(Terence Olaria, Sander Verlinden, Ruud Huyts, Joeri Verlinden)
3.38.71 Van Vliet Barracuda Nieuwerkerk a/d IJssel (2007 NK Amsterdam)
(Robert Lijesen, Wouter Boog, Kas Kop Jansen, Michiel Boog)
3.38.78 Hellas-Glana Sittard (2011 ONK Eindhoven)
(Alan Smeets, Stan Tummers, Davy Verreussel, Ruben Klinkers

Top 15: 4x200 meter vrije slag (12 juni 2011)

7.24.29 de Dolfijn Amsterdam (2010 ONK Eindhoven)
(Joost Reijns, Bas van Velthoven, Stefan de Die, Sebastiaan Verschuren)
7.28.25 Eiffel Swimmers PSV Eindhoven (2009 ONK Eindhoven)
(Arjen van der Meulen, Tom Vangeneugden, Job Kienhuis, Joeri Verlinden)
7.38.24 DWK Barneveld (1996 NK Drachten)
(Mark van der Zijden, Fabian Willemse, Gijs Ganzevles, Martin van der Spoel)
7.41.12 AZ&PC Amersfoort (1986 NK Amersfoort)
(Patrick Dybiona, Frank Drost, Edsard Schlingemann, Peter Drost)
7.45.50 HPC Heemstede (1989 NK Amersfoort)
(Hans Kroes, Dimitri Bouwens, John Machielsen, Richard Granneman)
7.50.02 De Kempvis Spijkenisse (1998)
(Arnold van Bavel, Stefan Aartsen, Wesley Bijl, Henk Degeling)
7.51.70 MNC Dordrecht (2001 NK Eindhoven)
(Noll van Thull, David uit den Bogaard, Michiel Kamphuis, Martijn Zuijdweg)
7.53.23 WVZ Zoetermeer (2006)
(Wouter Smeets, Marcel Thijsse, Raymond van de Merwe, Martijn Smeets)
7.53.91 de Dolfijn Amsterdam II (2008 NK Eindhoven)
(Nick Driebergen, Henk van Niejenhuis, Bo Wullings, Danny van Zoen)
7.53.98 de Zeeschuimers Zandvoort (1988)

7.55.51 Zwemlust/ den Hommel Utrecht (1979)
(René.Jansen, Peter Duinmayer, Gerard Smit, Fred Eefting)
7.57.42 Arke de Dinkel Denekamp (1996)
(Tjacco Ruinemans, Willy Hansen, Bas van Heek, Joris Keizer)
7.58.16 de Zijl/ LGB Leiden (1992)
(Chester Marsman, Robin Sprinkhuizen, Wouter Steller, Marcel de Natris)
7.58.35 HZ ZIAN Den Haag (1988)
7.59.50 de Gouwe Waddinxveen (1993)
(Wouter Steller, Martijn van de Maagdenberg, Jan Willem van der Hoek, Mark van der Zijden)

Top 17: 4x50 meter wisselslag (16 februari 2013)
1.45.03 MNC Dordrecht (2013 Limietwedstrijd Dordrecht)
(Alwin Hillebrink, Marc Baars, Jeroen Baars, Nick van Ingen)
1.46.33 PSV Eindhoven (1994 Zwemgala Eindhoven)
(Bram van Haandel, Marcel Wouda, Pieter van den Hoogenband, Tim Hoeymans)
1.48.80 AZ&PC Amersfoort (1987 EG kampioenschappen Leeds)
(Petro Stalman, Jos Huizer, Frank Drost, Patrick Dybiona)
1.49.39 de Dolfijn Amsterdam (1991 EG kampioenschappen Eindhoven)
(Ronald Sloeserwij, Stan Steegeling, Vincent Elgersma, Etienne Boukal)
1.50.42 Z&PV Nuenen (2011 Netherlands Invitational Eindhoven)
(Sven Kardol, Ruud van Heerbeek, Maurice Soudant, Wouter Sijmons)
1.50.75 DWK Barneveld (1995)
(Martin van der Spoel, Benno Kuipers, Bas Ido Wennekes, Fabian Willemse)
1.50.78 Nautilus Dordrecht (1990)
(Milco Hogerbrug, Corné Baars, Michel Roumen, Leon Verhage)
1.51.65 De Lansingh Krimpen a/d IJssel (2009 ZRO-competitie Dordrecht)*
(Roland Boon, Jelte Stanic, Frank Boon, Stefan Groeneweg)
1.51.91 TriVia (2007 Sport Emotion Youth Swimming Cup Amsterdam)
(Peter van Heukelem, Erik Talma, Marc Kremer, Tom Odding)
1.52.30* de Zeeschuimers Zandvoort (1987)
(Ruud Coone, Patrick Braam, Marcel de Natris, Onno Joustra)

1.52.64 ZV Groenlo (1995)
(Dave Kempers, Alwin Houtsma, Pim Commandeur, Rob Nijweide)
1.52.70 Hellas Glana Sittard (2009 International Youth Cup Antwerpen)
(Alan Smeets, Bjorn de Jong, Sven Jaeger, Davy Verreussel)
1.53.20 Poseidon'56 Ridderkerk (2009 ZRO-competitie Dordrecht)*
(Marick Hoeijenbos, Thomas Verburg, Vincent de Ruiter, Mark Baars)
1.53.90* Rapido'82 Haarlem (1993)
1.54.02 ZV Schiedam/Vlaardingen (2011 ZRO-competitie Dordrecht)
(Timo Dinkelberg, Max Spiering, Boris Galjart, Bart Dunweg)
1.54.10* SG Groningen (1991)
(Peter Horsthuis, J.Buys, Frank ter Brugge, Gert Jan Horsthuis)
1.54.50 MZ&PC Maastricht (1990)

Top 23: 4x100 meter wisselslag estafette (4 december 2011)
3.37.53 PSV Eindhoven (2000 OS Sydney)
(Klaas Erik Zwering, Marcel Wouda, Joris Keizer, Pieter van den Hoogenband)
3.37.78 De Dolfijn Amsterdam (2011 ONK december Eindhoven)
(Nick Driebergen, Lennart Stekelenburg, Joeri Verlinden, Sebastiaan Verschuren)
3.46.98 DWK-XCESS Barneveld (2001 NK Eindhoven)
(Sander Ganzevles, Benno Kuipers, Ewout Holst, Jeroen van den Berkt)
3.48.25 AZ&PC Amersfoort (2009 O NK Eindhoven)
(Joran Barends, Robin van Aggele, Ewoud Tamminga, Mike Marissen)
3.51.37 HPC Heemstede (1986 NK Amersfoort)
(Petro Stalman, Hans Jansen, Gérard de Kort, Hans Kroes)
3.52.90 De Kempvis Spijkenisse (2003 NK Amsterdam)
(Arnold van Bavel, Egbert Stolk, Stefan Aartsen, Martijn Zuijdweg)
3.54.06 Anker Team Groningen (2009 ONK Eindhoven)
(Rory Bob de Haan, Rudy Ted de Haan, Marc Kremer, Timon Evenhuis)
3.54.14 De Columbiaan Voorhout (2011 ONK december Eindhoven)
(Jan Kersten, Jonathan Cassuto, Walter Jansen, Eduard Bremmer)
3.54.67 MNC Dordrecht (2005 NK Amsterdam)
(Lennart Stekelenburg, Niels van der Hoek, Arjan van der Plaat, Robert Lijesen)
3.54.87 TriVia Groningen (2010 O NK Eindhoven)
(Timon Evenhuis, Devi Wolthuizen, Marc Kremer, Toby Aarnoutse)

3.55.20 de Zeeschuimers Zandvoort (1988 NK Amersfoort)
(Ruud Coone, Stan Steegeling, Marcel de Natris, Marco Boerema)
3.55.49 SG Dordrecht (1999 NK Amersfoort)
(Jeroen Volkerink, Niels van der Hoek, Michiel Kamphuis, Martijn Zuijdweg)
3.56.04 de Zeeschuimers II (1988 NK Amersfoort)
(Bram Pronk, Edwin Vissers, Wander Halderman, Onno Joustra)
3.56.19 DWK-XCESS II (2001 NK Eindhoven)
(Bastiaan Tamminga, Thijs van Valkengoed, Dennis Rijnbeek, Sebastiaan Kuijper)
3.56.29 de Aquaflippers Zuidhorn (2007 NK Amsterdam)
(Rudy Ted de Haan, Mischa de Gier, Rory Bob de Haan, Sebastian Bakker)
3.56.37 WVZ Zoetermeer (2008 NK Eindhoven)
(Wouter Smeets, Thijs van Valkengoed, Raymond van de Merwe, Martijn Smeets)
3.57.79 Team Groningen (2008 NK Eindhoven)
(Rudy Ted de Haan, Sebastian Bakker, Rory Bob de Haan, Casper Hut)
3.59.34 Arke de Dinkel Denekamp (1998 NK Eindhoven)
(Tjakko Ruinemans, Jeroen Wijering, Joris Keizer, Johan Kenkhuis)
3.59.55 Zwemlust den Hommel (2007 NK Amsterdam)
(Mark Moussa, Robin van Aggele, Marvin Kruin, Dave Ligthart)
3.59.69 de Zijl/ LGB Leiden (1990 NK Amersfoort)
(Bram Pronk, Marko van Brummelen, Marcel de Natris, Niels Ouwerkerk)

4.00.09 SG Zwemlust/Utrecht (2008 NK Eindhoven)
(Mark Moussa, Robin van Aggele, Marvin Kruin, Martijn van Buuren)
4.01.17 SG Groningen (1989 NK Amersfoort)
(Peter Horsthuis, Bert Schelhaas, Frank ter Brugge, Gert Jan Horsthuis)
4.02.18 Nayade Eindhoven (2011 ONK december Eindhoven)
(Ruud van Bommel, Stefan Jacobs, Tom Lommers, Kevin Hondsmerk)

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




20 juli 1996
Op slechts 0,1 seconde mist Pieter van den Hoogenband Olympisch brons op de 200 vrij. Hij zwemt in Atlanta met 1.48.36 wel een nieuw nationaal record.
Op slechts 0,1 seconde mist Pieter van den Hoogenband Olympisch brons op de 200 vrij. Hij zwemt in Atlanta met 1.48.36 wel een nieuw nationaal record.



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl