Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2011: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag

Top-10 Ranglijsten Rugslag korte baan 2011

Dit zijn ranglijsten met tijden, gezwommen in het KALENDERJAAR 2011

per 31 december 2011, bijgewerkt op 6 februari 2012 

Reacties/correcties/aanvullingen zijn altijd welkom bij Swimjos@zwemkroniek.com

Samenstelling Jos van Kuijeren

* = opgenomen met digitale chronometers

Meisjes-Dames
50m rugslag meisjes minioren 5 en later
36.56 Kaylin Stel 01 de Dolfijn
37.06
Claire Verkijk 01 WVZ
37.18* Loulou Janssen 01 de Columbiaan
37.23
* Indy Jongman 01 Zeester-Meerval
37.60* Silke Holkenborg 01 Montferland
38.48* Madelon van der Ploeg 01 de Kikker
38.60 Inge Vieveen 01 WVZ
38.81* Marit de Lau 01 Tempo
38.99* Irene Fredriks 01 de Berkelduikers
39.03* Sanne Heemskerk 01 LZ 1886
50m rugslag meisjes junioren 1 
31.59 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
33.70* Frouke Beeksma 00 de Kikker
34.22 Marit Boxum 00 ZV Zwartsluis
34.44* Iris Tjonk 00 de Veene
34.70* Kristy Nagtzaam 00 Hieronymus
34.94* Manon Kampman 00 Zegenwerp
34.95 Jasmijn Boon 00 WVZ
35.38* Sophie 't Hart 00 de Columbiaan
35.72* Claudia Schouten 00 GoSwim
35.80 Amber Zwama 00 Zignea
50m rugslag meisjes junioren 2
32.23 Manon Manning 99 NOVA
32.27* Marieke Tienstra 99 TriVia
32.35* Eelke Roman 99 LZ 1886
33.07* Frederique Janssen 99 Zeester-Meerval
33.31 Ruby Belfor 99 de Columbiaan
33.95* Laura Stegge 99 de Dinkel
34.16 Isobel Bowring 99 WVZ
34.30* Manon Aerssens 99 Scheldestroom
34.49 Daphne Jurriëns 99 de Veene
34.76* Simone Krans 99 de Kikker
50m rugslag meisjes junioren 3
31.37 Hanny van Dijk 98 Orca
31.60 Chelsea Merfol 98 de Rijn
32.16* Carmen van de Rijt 98 Zeester-Meerval/GZVN
32.26 Anneliene Zuidema 98 Orca
32.46 Aniek Bloemendaal 98 DWV
32.71 Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
32.75* Chayenne Poorts 98 SG Hellas/Glana/Nimo
32.89 Jinte Worsteling 98 de Houtrib
32.99 Nilce Mendes Barbosa 98 LAC
33.00 Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn
50m rugslag meisjes jeugd 1 (NK-limiet Eindhoven 32.11) 
30.10* Saranda Hofstra 97 de Kikker
30.96 Claris de Vries 97 Orca
31.16* Denise Schulpen 97 Aquarijn
31.27 Robin Neumann 97 de Dolfijn
31.35* Amy de Langen 97 de Fuut
31.69 Maaike van Veen 97 Bikkel Hoogeveen
31.84 Joelle Geerts 97 Poseidon '56
31.94* Marre Zandringa 97 Orca
31.97* Annelotte Mulder 97 de Columbiaan
32.02* Nine Roman 97 LZ 1886
50m rugslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Eindhoven 31.95) 
28.58 Maaike de Waard 96 de Zeehond'73/RTC Dordrecht
28.77 Esmée Bos 96 DWK
30.44 Cynthia Verkaik 96 Orca
30.66 Lotte Langenhoff 96 Zeester Meerval
31.00 Sabine van den Hoeven 96 de Veene
31.13 Laura Moolenaar 96 AZ&PC
31.64* Dieudonnée Houtkamp 96 Bikkel Hoogeveen
31.69* Mariska Teske 96 LZ 1886
31.79* Jamilla van Veen 96 One Team Swimming
32.01* Femke Remmits 96 One Team Swimming
50m rugslag dames senioren 1 (NK-limiet Eindhoven 31.62
28.55 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
29.21 Sylvia Dik 95 TriVia
30.05 Michelle Hoogendoorn 95 OZ&PC
30.38 Monique van der Struik 95 DZ&PC
30.40 Anouk Frieman 95 TriVia
30.55 Lisette Jansen 95 de Columbiaan
30.57* Cynthia van Beusekom 95 TriVia
30.82 Anouk Frieman 95 TriVia
31.07 Guusje Vrieze 95 NDD
31.08* Michelle de Bruijn 95 TRB-RES
50m rugslag dames senioren 2 (NK-limiet Eindhoven 29.97) 
27.80 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
29.59 Mirthe Lanfermeijer 94 ZV Hoorn
29.76* Tamara van Vliet 94 de Columbiaan/E.ON-NZA
29.95 Sharon Gelmers 94 Octopus
30.09 Marjolein Delno 94 de Rijn
30.71* Chantal Grove 94 Oceanus
30.72* Michelle Verouden 94 HZPC Horst
30.75 Malou Memelink 94 NDD
31.08 Claire de Winter 94 AZ&PC
31.20* Jaimy Taskin 94 Noordwijkerhout
50m rugslag dames 1993 (NK-limiet Eindhoven 29.97) 
30.02 Kyra Rietveld 93 TriVia
30.10* Annelinde Veldman 93 Appingedam
30.10* Judith Stap 93 Eiffel Swimmers PSV
30.67* Mariska Scheel 93 MNC Dordrecht
30.78* Leonie van Noort 93 de Zijl-LGB
31.28 Shelley de Boer 93 WZ&PC Purmerend
31.35* Ela Hutten 93 MNC Dordrecht
31.46* Marloes Erkens 93 DWK
31.57* Milou Julicher 93 MNC Amsterdam
31.73* José Sijbring 93 de Pinquin
50m rugslag dames allemaal  (NK-limiet Eindhoven 29.97)
27.73 Femke Heemskerk 87 CN Marseille/ E.ON-NZA
27.80 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
27.83 Ranomi Kromowidjojo 90 Eiffel Swimmers PSV
27.87 Willemijn Knot 90 de Dolfijn
27.89 Wendy van der Zanden Eiffel Swimmers PSV
28.11 Hinkelien Schreuder 84 Eiffel Swimmers PSV
28.55 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
28.57 Anja van der Hout 90 de Dolfijn
28.58 Maaike de Waard 96 de Zeehond'73/RTC Dordrecht
28.77 Esmée Bos 96 DWK

100m rugslag meisjes minioren 5 en later
1.17.35* Loulou Janssen 01 de Columbiaan
1.19.13* Claire Verkijk 01 WVZ
1.20.14* Silke Holkenborg 01 Montferland
1.20.76* Inge Vieveen 01 WVZ
1.21.10* Indy Jongman 01 Zeester Meerval
1.21.76 Sanne Heemskerk 01 LZ 1886
1.22.81* Imke van den Hoef 01 HZPC Horst
1.23.00* Madelon van der Ploeg 01 de Kikker
1.23.09 Kaylin Stel 01 De Dolfijn
1.23.30* Sanne Heemskerk 01 LZ 1886
100m rugslag meisjes junioren 1 (NJK-limiet Amsterdam 1.19.83)
1.07.45* Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
1.14.02 Marit Boxum 00 ZV Zwartsluis
1.14.28* Jasmijn Boon 00 WVZ
1.14.54* Frouke Beeksma 00 de Kikker
1.15.70* Iris Tjonk 00 de Veene
1.16.30* Jasmijn Boon 00 Electrolux AZC
1.17.04 Anique Coelingh 00 Bikkel Hoogeveen
1.17.72* Julia Barkhuis 00 Stadskanaal
1.18.44* Amber Zwama 00 Zignea
1.18.56* Myrthe Bakker 00 SBC2000
100m rugslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet Amsterdam 1.13.15)
1.09.27 Eelke Roman 99 LZ 1886
1.09.55 Marieke Tienstra 99 TriVia
1.09.66 Manon Manning 99 NOVA
1.09.81* Manon Aerssens 99 Scheldestroom
1.10.04 Ruby Belfor 99 De Columbiaan
1.12.94 Renée Vanderheyden 99 TriVia
1.13.54* Daphne Jurriëns 99 de Veene
1.13.66* Myrthe Offenga 99 Orca
1.13.79* Hilde Dekker 99 TriVia
1.13.82* Isobel Bowring 99 WVZ
100m rugslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet Amsterdam 1.11.00)
1.06.20* Chelsea Merfol 98 de Rijn
1.07.38 Tessa Vermeulen 98 de Dolfijn
1.08.51* Carmen van de Rijt 98 Zeester-Meerval
1.08.86 Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
1.09.59* Hanny van Dijk 98 Orca
1.10.25 Serena Stel 98 de Dolfijn
1.10.32 Raiesha Sardar 98 ZC Ooievaar
1.10.36 Nynke Klokman 98 DZ&PC
1.10.38* Marlinde Schoonbeek 98 TriVia
1.10.42* Valerie van Roon 98 WVZ
100m rugslag meisjes jeugd 1  (NJK-limiet Eindhoven 1.10.14)
1.03.66 Robin Neumann 97 de Dolfijn
1.05.36 Denise Schulpen 97 Aquarijn
1.05.54* Claris de Vries 97 Orca
1.05.96 Maaike van Veen 97 Dedemsvaart
1.06.10 Amy de Langen 97 De Fuut
1.06.34* Saranda Hofstra 97 de Kikker
1.06.86 Mirl de Boer 97 DAW
1.07.78* Marre Zandringa 97 Orca
1.08.61* Annelotte Mulder 97 de Columbiaan
1.08.92* Judith Veldman 97 Eemsrobben
100m rugslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Eindhoven 1.09.77)
1.02.17* Esmée Bos 96 DWK
1.03.49* Maaike de Waard 96 de Zeehond'73
1.05.57* Lotte Langenhoff 96 Zeester-Meerval
1.05.63 Cynthia Verkaik 96 Orca
1.05.80 Nicole Bennis 96 WVZ
1.06.32 Laura Moolenaar 96 AZ&PC
1.06.61* Jamilla van Veen 96 One Team Swimming
1.06.92* Joyce Mennink 96 Dedemsvaart-AC
1.07.36* Sabine van den Hoeven 96 de Veene
1.07.70 Dieudonné Houtkamp 96 Bikkel Hoogeveen
100 m. rugslag dames senioren 1 (NK-limiet Eindhoven 1.08.71)
0.59.87 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
1.04.23* Sylvia Dik 95 TriVia
1.05.20 Michelle Hoogendoorn 95 OZ&PC
1.05.70 Cynthia van Beusekom 95 TriVia
1.06.03* Monique van der Struik 95 DZ&PC
1.06.45* Rachelle Visser 95 AZ&PC
1.06.94* Macy Oortwijn 95 DWK
1.06.73* Guusje Vrieze 95 NDD
1.07.04* Noortje Timmerman 95 de Dinkel
1.07.17* Lisette Jansen 95 de Columbiaan
100m rugslag dames senioren 2 1994 (NK-limiet Eindhoven 1.04.84)
0.59.46 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.03.37* Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
1.04.08 Sharon Gelmers 94 Octopus
1.04.35 Marjolein Delno 94 de Rijn
1.04.96* Jaimy Taskin 94 de Columbiaan
1.05.06* Chantal Grove 94 Oceanus
1.05.98* Michelle Verouden 94 HZPC Horst
1.06.01* Claire de Winter 94 Zwemlust den Hommel
1.06.38* Parand Zarekiani 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
1.06.63 Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
100m rugslag dames 1993 (NK-limiet Eindhoven 1.04.84)
0.58.82 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
1.04.33* Judith Stap 93 Eiffel Swimmers PSV
1.05.30* Malissa van de Heuvel 93 Eiffel Swimmers PSV
1.05.39* Annelinde Veldman 93 Appingedam
1.06.40* Leonie van Noort 93 de Zijl-LGB
1.06.58* Ela Hutten 93 MNC Dordrecht
1.07.91* Mariska Scheel 93 MNC Dordrecht
1.07.99* Marloes Erkens 93 DWK
1.08.03* José Sijbring 93 de Pinquin
1.08.07* Lodi Broeder 93 Aqua-Novio'94
100m rugslag dames allemaal (NK-limiet Eindhoven 1.04.84)
0.58.28 Femke Heemskerk 87 CN Marseille/E.ON-NZA
0.58.82 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel Swimmers PSV
0.59.46 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
0.59.87 Annemarie Worst 95 Orca/E.ON-NZA
1.01.07 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
1.01.55 Anja van der Hout 90 de Dolfijn
1.02.10 Evy Witlox 88 de Dolfijn
1.02.17* Esmée Bos 96 DWK
1.02.23* Willemijn Knot 90 de Dolfijn
1.02.51* Mariët Koster 96 Bikkel Hoogeveen

200m rugslag meisjes junioren 1 (NJK-limiet 2.52.22)
2.25.42 Marrit Steenbergen 00 DZ&PC
2.42.33* Frouke Beeksma 00 de Kikker
2.44.69* Anique Coelingh 00 Bikkel Hoogeveen
2.44.94* Jasmijn Boon 00 WVZ
2.45.23* Iris Tjonk 00 de Veene
2.45.45* Manon Ritten 00 Eurode Kerkrade
2.45.48* Laura van Engelen 00 AquAmigos
2.45.68* Julia Barkhuis 00 Stadskanaal
2.46.47* Brigid van der Vegte 00 Octopus
2.46.75* Myrthe Beijen 00 GoSwim
200m rugslag meisjes junioren 2 (NJK-limiet Amsterdam 2.37.81)
2.29.02* Marieke Tienstra 99 TriVia
2.30.78 Manon Manning 99 NOVA
2.31.50* Frederique Janssen 99 Zeester-Meerval
2.31.93* Eelke Roman 99 LZ 1886
2.34.77* Anouk Koghee 99 de Houtrib
2.35.26 Ruby Belfor 99 de Columbiaan
2.35.41* Manon Aerssen 99 Scheldestroom
2.35.53 Renée Vanderheyden 99 TriVia
2.35.95* Daphne Jurriëns 99 de Veene
2.36.26 Hilde Dekker 99 TriVia
200m rugslag meisjes junioren 3 (NJK-limiet Amsterdam 2.33.16)
2.20.03 Chelsea Merfol 98 de Rijn
2.21.79 Tessa Vermeulen 98 De Dolfijn
2.26.41 Serena Stel 98 de Dolfijn
2.27.44 Alyce-Faye Eichelberger 98 De Rijn
2.27.45* Sterre Mooiweer 98 ZPC de Hof
2.27.94* Sanne Advocaat 98 MNC Dordrecht
2.29.75 Nynke Klokman 98 DZ&PC
2.30.41 Hanny van Dijk 98 Orca
2.31.82 Aniek Bloemendaal 98 DWV
2.32.14* Lobke Schoonderbeek 98 DWK
200m rugslag meisjes jeugd 1 (NK-limiet Eindhoven 2.30.75)
2.14.93 Robin Neumann 97 de Dolfijn
2.19.95 Maaike van Veen 97 Dedemsvaart AC
2.21.07 Claris de Vries 97 Orca
2.21.57* Mirl de Boer 97 DAW Finenzo
2.23.30 Denise Schulpen 97 Aquarijn
2.25.00* Judith Veldman 97 Eemsrobben
2.25.70* Mendy de Rooi 97 DWK
2.25.70* Amy de Langen 97 de Dolfijn
2.27.57* Saranda Hofstra 97 de Kikker
2.28.54* Marre Zandringa 97 Orca
200m rugslag meisjes jeugd 2 (NK-limiet Eindhoven 2.29.97)
2.16.70 Esmée Bos 96 DWK
2.19.29 Nicole Bennis 96 Racing Club
2.19.71* Rosa Veerman 96 WZ&PC Purmerend
2.22.23 Elisabeth Rivard 96 WVZ
2.22.42* Laura Moolenaar 96 AZ&PC
2.24.71 Jamilla van Veen 96 One Team Swimming
2.24.92* Lotte Langenhoff 96 Zeester-Meerval
2.25.03 Cynthia Verkaik 96 Orca
2.25.66 Anouque Berghuis 96 de Zijl-LGB
2.25.96* Hannah McKenzie 96 de Zijl-LGB
200m rugslag dames senioren 1 (NK-limiet Eindhoven 2.27.70)
2.09.13 Annemarie Worst 95 Orca
2.20.47 Michelle Hoogendoorn 95 OZ&PC
2.20.70* Maartje de Wit 95 WVZ
2.22.39 Monique van der Struik 95 Stadskanaal
2.23.22* Cynthia van Beusekom 95 TriVia
2.24.86* Guusje Vrieze 95 NDD
2.27.17* Sietske Veldkamp 95 ZPC de Hof
2.27.23* Iris Voogt 95 Westland Dijkglas
2.28.06* Femke Leenstra 95 Orca
2.28.45* Noortje Timmerman 95 de Dinkel
200m rugslag dames 1994 (NK-limiet Eindhoven 2.19.38)
2.08.46 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.18.39* Mirthe Lanfermeijer 94 TriVia
2.19.13* Marjolein Delno 94 de Rijn
2.19.95 Jaimy Taskin 94 de Columbiaan
2.20.45* Jakonien Koster 94 Bikkel Hoogeveen
2.22.31 Chantal Grove 94 Oceanus
2.22.64* Michelle Verouden 94 HZPC Horst
2.23.97* Claire de Winter 94 AZ&PC
2.24.98 Rosanne Schoonbeek 94 TriVia
2.26.10* Kim Loeffen 94 Zeester Meerval
200m rugslag dames 1993 1 (NK-limiet Eindhoven 2.19.38)
2.02.47 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel SwimmersPSV
2.18.08* Judith Stap 93 Eiffel Swimmers PSV
2.20.61 Kyra Rietveld 93 TriVia
2.21.80* Leonie van Noort 93 de Zijl-LGB
2.26.03* Milou Julicher 93 MNC Amsterdam
2.26.04 Malissa van de Heuvel 93 Eiffel Swimmers PSV
2.26.51* Iris Pijtak 93 AZ&PC
2.28.73* Kris Siegers 93 Zoetermeer
2.28.83* Femke Swier 93 ZV Hoorn
2.29.09* Marcha Admiraal 93 de Biesboschzwemmers
200m rugslag dames allemaal (NK-limiet Eindhoven 2.19.38)
2.02.47 Sharon van Rouwendaal 93 Eiffel SwimmersPSV
2.06.42 Wendy van der Zanden 88 Eiffel Swimmers PSV
2.08.46 Kira Toussaint 94 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.09.13 Annemarie Worst 95 Orca
2.12.47 Evy Witlox 88 de Dolfijn
2.14.93 Robin Neumann 97 de Dolfijn
2.15.88 Mariët Koster 83 Bikkel Hoogeveen
2.15.89* Rieneke Terink 84 AZ&PC
2.16.57* Anja van der Hout 90 de Dolfijn
2.16.70 Esmée Bos 96 DWK

Jongens-Heren
50m rugslag jongens minioren 5 en later
36.98 Sem Dik 01 SG Zaanstad
37.60* Tijn Groeneveld 01 de Dinkel
37.67* Thomas Jansen 01 WVZ
38.26* Ivo Stolk 01 de Duck
38.38 Chris van der Linden 01 ZV Zwartsluis
38.40* Luc Kroon 01 Ed-Vo
38.57* Jelle Smid 01 SG Tritium
38.74* Luuk Roosen 01 Zwemclub Eijsden
38.91* Rick Bulman 01 Hieronymus
38.95* Bart Kooiker 01 de Dinkel
50 m. rugslag jongens minioren 6 
34.23* Robin van Bommel 00 Zeester Meerval
35.06* Anne Schuurmans 00 Bikkel Hoogeveen
35.12* Jari Groenhart 00 Aqua '68
35.47*Dennis Weening 00 Oceanus
35.63* Axel Hanning 00 Stadskanaal
36.37* Robin van Bommel 00 Zeester-Meerval
36.51 Jelle Betten 00 DZ&PC
36.58* Django Klos 00 de Dinkel
36.64 Phil Brantjes 00 KZC
36.67* Jason Browne 00 Livo
50m rugslag jongens junioren 1
30.92* Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
31.88* Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
31.97* Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
32.88 Toine Willigers 99 ZC Eijsden
33.35* Ruben Griffioen 99 de Columbiaan
33.36 Bas Martelhoff 99 het Y
33.40* Luuk Veldman 99 Neptunia'24
33.48 Jacob de Roos 99 DZ&PC
33.51* Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
33.69* Koen Koster 99 HZPC Horst
50m rugslag jongens junioren 2
29.48* Tom Laarhuis 98 de Dinkel
30.68* Lars van der Velden 98 DAW
31.09* Remco van Velzen 98 de Zeehond '73
31.39* Friso van der Meulen 98 Aqua'68
31.44* Jordy van Oel 98 ZC Ooievaar
31.46 Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
31.50* Jorgos Skotadis 98 Racing Club
31.77* Loed Jacobs 98 DZT'62
31.83* Cristhian van Schijndel 98 DZT'62
32.10* Beeke Beeksma 98 de Kikker
50m rugslag jongens junioren 3
29.26* Daniel van Dijk 97 Zeester-Meerval
29.59* Ben Schwietert 97 DWK
29.61 Michael Tonsbeek 97 De Dolfijn
30.10* Peter Rothengatter 97 ESCA
30.20* Thomas Zielhorst 97 de Biesboschzwemmers
30.58* Floris van Mierlo 97 Eiffel Swimmers PSV
30.72* Maurice van der Ploeg 97 De Kikker
30.98* Philip van Moll 97 de Stormvogel
31.15 Justin Doldersum 97 Deltasteur
31.18 Mike Hoek 97 de Duck
50m rugslag jongens junioren 4
26.81 Laurent Bams 96 ZC Eijsden
28.89* Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
28.90* Sem Hermans 96 HZPC Horst
29.05 Yamiko Steenhoek 96 ZOB'66
29.06 Tom Jongmans 96 de Spatters
29.10* Yoran Klos 96 de Dinkel
29.17** Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
29.22* Tim Furer 96 Aqua-Novio ´94
29.28* Jeroen Bongers 96 RZL
29.26* Niels Kemperink 96 OZ&PC
50m rugslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Eindhoven 28.26)
25.60 Daniel van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
27.40 Milan Grünewald 95 TriVia
27.77* Mart Theunissen 95 ZC Valkenburg
27.85* Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
27.88 Levi Hilbolling 95 TriVia
27.95 Dominique Sikkema 95 Zignea
28.08 Arjan Hanse 95 AZ&PC
28.19* Guus van Stiphout Zeester-Meerval
28.38 Floris Polman 95 Dedemsvaart-AC
28.41 Arjan Hanse 95 AZ&PC
50m rugslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Eindhoven 28.19)
26.09* Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
26.62* Yorrick Druijven 94 DAW
27.13 Ramon Fredrik 94 Orca
27.65 Ensger Kotterink 94 Camden Swiss Cottage SC
27.90* Jelle Peltzer 94 ZC Valkenburg
27.99 Willem Kees Roos 94 Orca
28.45 Frank van de Wolff 94 ZV Hoorn
28.58* Vincent Schram 94 DAW
28.78 Tom Brouwers 94 RZC
28.79 Rikus de Lange 94 AZ&PC
50m rugslag heren senioren 1 (NK-limiet Eindhoven 27.66)
26.20 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
27.30 Jens Bakker 93 de Dolfijn/E.ON-NZA
27.56 Sven Kardol 93 Nuenen
27.67 Bernd Kobesen 93 TriVia
27.72 Philippe Rivard 93 WVZ
27.78* Mart Hendriks 93 SG Tritium
28.08* Timo Dinkelberg 93 ZVVS
28.10 Peter Paul Houtkamp 93 Bikkel Hoogeveen
28.29* Bart Arendshorst 93 de Veene
28.44 Arno Nieuwhof 93 FZC'54
50 m. rugslag heren 1992 (NK-limiet Eindhoven 26.14)
26.34 Dennis Eliveld 92 de Dolfijn
26.35* Sverre Eschweiler 92 de Dolfijn/E.ON-NZA
26.90 Pascal Timmermans 92 RZC
26.91 Jeffrey Appel 92 WZ&PC Purmerend
27.17 Eduard Bremmer 92 de Columbiaan
27.35 Joost Groeneveld 92 DWK
27.84* Alwin Hillebrink 92 MNC Dordrecht
27.89* Dennis Cramer 92 Appingedam
28.49 Jeroen Baars 92 MNC Dordrecht
28.57 Kasper van Dijk 92 SG Noord-Limburg
50 m. rugslag heren allemaal (NK-limiet Eindhoven 26.14)
24.37 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
24.44 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
25.29 Jan Kersten 86 de Columbiaan
25.60 Daniel van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
25.71* Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
25.95 Merijn Ellenkamp 85 DWK
26.03 Rudy Ted de Haan 84 Anker Team Groningen
26.09* Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
26.19 Devi Wolthuizen 87 TriVia
26.20 Ruben Dekker 93 de Dolfijn


100m rugslag jongens minioren 4 en later
1.25.41* Bryan Agterdenbos 02 de Devel
1.29.89* Brandon van den Berg 02 Poseidon '56
100m rugslag jongens minioren 5
1.19.73* Thomas Jansen 01 WVZ
1.20.91* Sander Crooijmans 01 de Rijn
1.21.14 Luc Kroon 01 Ed-Vo
1.21.16* Ivo Stolk 01 de Duck
1.21.32* Jelle Smid 01 Aqua-Novio'94
1.21.94* Sem Dik 01 SG Zaanstad
1.22.26* Luuk Roosen 01 ZC Eijsden
1.22.76* Joop Tuppe 01 Kerkdriel
1.23.22* Jeroen de Mooij 01 LZ 1886
1.23.73* Jeroen Aerssens 01 de Schelde
100m rugslag jongens minioren 6 
1.14.90* Robin van Bommel 00 Zeester Meerval
1.15.40* Dennis Weening 00 Oceanus
1.16.32* Anne Schuurmans 00 Hoogeveen
1.16.53* Axel Hanning 00 Stadskanaal
1.16.68* Jari Groenhart 00 Aqua '68
1.17.16* Vincent de Munter 00 Brunssum
1.17.30* Martin Ruiter 00 de Houtrib
1.18.41* Jelle Betten 00 DZ&PC
1.18.50* Sten Postma 00 de Rijn
1.18.62 Phil Brantjes 00 KZC
100m rugslag jongens junioren 1 (NJK-limiet Amsterdam 1.13.89)
1.06.98 Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
1.08.48* Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio'94
1.10.18 Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
1.10.57* Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
1.11.34 Jacob de Roos 99 DZ&PC
1.11.47* Bas Martelhoff 99 het Y
1.11.73 Ruben Griffioen 99 de Columbiaan
1.11.89 Jan-Arnoud Melse 99 DZ&PC
1.12.12 Toine Willigers 99 ZC Eijsden
1.12.88* Luuk Veldman 99 Neptunia'24
100m rugslag jongens junioren 2 (NJK-limiet Amsterdam 1.10.80)
1.03.33 Tom Laarhuis 98 De Dinkel
1.04.28* Frank Roovers 98 De Houtrib
1.05.29 Jorgos Skotadis 98 Oceanus
1.05.51 Tim Tuijp 98 WZ&PC Purmerend
1.05.74* Lars van der Velden 98 DAW
1.06.08 Ruben Stam 98 de Dolfijn
1.06.44 Friso van der Meulen 98 Aqua'68
1.06.73 Floris Kotterink 98 Swiss Camden Cottage SC
1.07.52 Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
1.08.13 Timos Skotadis 98 Racing Club
100m rugslag jongens junioren 3 (NJK-limiet Amsterdam 1.03.71)
1.02.57 Ben Schwietert 97 DWK
1.02.92 Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
1.04.36 Thomas Zielhorst 97 de Biesboschzwemmers
1.05.51* Peter Rothengatter 97 ESCA
1.05.79* Jonathan Davidse 97 SG DZK
1.05.80 Maurice van der Ploeg 97 de Kikker
1.06.02* Luuk Nijland 97 de Berkelduikers
1.06.21* Owen van Krimpen 97 Van Vliet Barracuda
1.06.31 Joris Diepeveen 97 de Dolfijn
1.06.30* Max Hermans 97 HZPC Horst
100m rugslag jongens junioren 4 (NJK-limiet Amsterdam 1.02.20)
58.47 Laurent Bams 96 ZC Eijsden
59.27 Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
1.01.79* Sem Hermans 96 HZPC Horst
1.01.95* Niels Kemperink 96 OZ&PC
1.02.08 Oliver Brache 96 de Dolfijn
1.02.14 Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
1.02.51* Tom Jongmans 96 de Spatters
1.02.57* Tim Furer 96 Aqua-Novio
1.02.61* Yamiko Steenhoek 96 ZOB'66
1.02.63 Daniël Buijs 96 AZ&PC
100m rugslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Eindhoven 1.01.16)
55.12 Daniel van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
59.26 Milan Grünewald 95 TriVia
59.48* Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
59.56 John Smit 95 MNC Dordrecht
59.67 Levi Hilbolling 95 TriVia
59.79 Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
1.00.28* Guus van Stiphout 95 Zeester-Meerval
1.00.39* Maarten Brzoskowski 95 Eiffel Swimmers PSV
1.00.60 Jurian Beukers 95 WVZ
1.00.74 Arjan Hanse 95 Zuiderzeezwemmers
100m rugslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Eindhoven 1.01.00)
0.57.51* Yorrick Druyven 94 DAW
0.59.07* Jesse Puts 94 Zwemlust den Hommel
0.59.19 Ensger Kotterink 94 Camden Swiss Cottage SC
0.59.62* Bob Dalmeijer 94 Luctor et Emergo
0.59.75* Willem Kees Roos 94 Orca
1.00.20* Jelle Peltzer 94 ZC Valkenburg
1.00.42* Istvan Spaargaren 94 Oceanus
1.00.47* Stan Tummers 94 Hellas-Glana
1.00.65* Ramon Fredrik 94 Orca
1.00.67* Istvan Spaargaren 94 Oceanus
100m rugslag heren senioren 1 (NK-limiet Eindhoven 59.90)
58.92 Sven Kardol 93 Nuenen
59.08 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
59.42* Timo Dinkelberg 93 ZVVS
59.93 Philippe Rivard 93 WVZ
1.00.06* Marcel Schouten 93 ZV Haerlem
1.00.78* Bart Arendshorst 93 de Veene
1.01.05* Bernd Kobesen 93 TriVia
1.01.26* Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
1.01.43 Robin Bos 93 DWK
1.01.46 Jonathan Cassuto 93 de Columbiaan
100 m. rugslag heren 1992 (NK-limiet Eindhoven 56.63)
55.73 Sverre Eschweiler 92 De Dolfijn
58.49 Jeffrey Appel 92 WZ&PC
58.69 Eduard Bremmer 92 de Columbiaan
58.73* Arvid Munsters 92 Mosa Regio
58.93 Pascal Timmermans 92 RZC
59.28 Joost Groeneveld 92 DWK
59.85* Dennis Cramer 92 ZPC Appingedam
1.00.92* Bas van Houwelingen 92 de Schelde
1.01.05 Victor Poot 92 MNC Dordrecht
1.01.27 Mark Costeris 92 de Dolfijn
100m rugslag heren allemaal (NK-limiet Eindhoven 56.63)
52.86 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
53.01 Bastiaan Lijesen 90 Eiffel Swimmers PSV
53.45* Jurjen Willemsen 90 Eiffel Swimmers PSV
54.88 Jan Kersten 86 de Columbiaan
55.12 Daniel van der Deen 95 ZC Borger/RTC Drachten
55.73 Sverre Eschweiler 92 De Dolfijn
56.68* Henk van Niejenhuis 89 de Dolfijn
56.73 Aziz Nosairi 91 AZ&PC
57.04* Erik Hagting 91 DZ&PC
57.19 Devi Wolthuizen 87 TriVia

200m rugslag jongens junioren 1
2.49.36* Ian van Tiel 00 WZ&PC Purmerend
2.51.00* Anne Schuurmans 00 Bikkel Hoogeveen
2.58.25* Jesse Janssen 00 SG Swimteam Helden-Mosa
2.59.80* Dimitar Kamnarovski 00 RZ
200m rugslag jongens junioren 1 (NJK-limiet Amsterdam 2.41.56)
2.26.55* Harm-Jan Wijnhoud 99 ZVV
2.30.66* Koen Koster 99 HZPC Horst
2.32.06* Torben Lammerdink 99 de Berkelduikers
2.32.42* Ruben Griffioen 99 de Columbiaan
2.32.54* Jens Krijgsman 99 de Columbiaan
2.33.06* Jan Arnoud Melse 99 DZ&PC
2.33.22* Nyls Korstanje 99 Aqua-Novio '94
2.34.56* Bas Martelhoff 99 het Y
2.34.95* Dario van Hulst 99 ZC Valkenburg
2.36.08* Toine Willigers 99 ZC Eijsden
200m rugslag jongens junioren 2  (NJK-limiet Amsterdam 2.34.81)
2.12.95* Tom Laarhuis 98 De Dinkel
2.17.86* Jorgos Skotadis 98 Racing Club
2.18.40 Frank Roovers 98 De Houtrib
2.23.76* Lars van der Velden 98 DAW
2.23.78 Friso van der Meulen 98 Aqua 68
2.24.69* Ruben Stam 98 de Dolfijn
2.25.37 Jonne Schaafsma 98 Racing Club
2.25.66 Timos Skotadis 98 Racing Club
2.25.91* Gauke Eilander 98 Bikkel Hoogeveen
2.26.25* Tim Tuijp 98 WZ&PC Purmerend
200m rugslag jongens junioren 3 (NJK-limiet Amsterdam 2.19.30)
2.15.02* Ben Schwietert 97 DWK
2.16.35 Michael Tonsbeek 97 de Dolfijn
2.18.70 Maurice van der Ploeg 97 de Kikker
2.18.86 Thomas Zielhorst 97 de Biesboschzwemmers
2.20.29* Jonathan Davidse 97 SG de Zeeuwse Kust
2.20.40 Peter Rothengatter 97 ESCA Zwemmen
2.20.89 Max Hermans 97 HZPC Horst
2.22.10* Justin Doldersum 97 Deltasteur
2.21.21 Krijn de Kievit 97 Racing Club
2.23.29 Floyd van Hoof 97 Van Vliet Barracuda
200m rugslag jongens junioren 4 (NJK-limiet Amsterdam 2.16.00)
2.07.23 Laurent Bams 96 ZC Eijsden
2.12.64 Bjorn Scherbeijn 96 Scheldestroom
2.13.25* Daniël Buijs 96 AZ&PC
2.14.13 Mike van Herk 96 Eiffel Swimmers PSV
2.14.32 Niels Kemperink 96 OZ&PC Oldenzaal
2.14.65* Oliver Brache 96 de Dolfijn
2.14.86* Sem Hermans 96 HZPC Horst
2.15.60* Tim Furer 96 Aqua Novio '94
2.16.18* Lars Haarsma 96 de Dolfijn
2.17.15 Thierry Feld 96 ZV Hoorn
200m rugslag jongens jeugd 1 (NK-limiet Eindhoven 2.13.88)
2.04.35 Daniel van der Deen 95 ZC Borger
2.09.59* Milan Grünewald 95 TriVia
2.10.77 Marco Uppelschoten 95 de Houtrib
2.10.92* Chris Bolding 95 Bikkel Hoogeveen
2.11.08 Levi Hilbolling 95 TriVia
2.12.35 Jurian Beukers 95 WVZ
2.13.41* John Smit 95 MNC Dordrecht
2.13.72 Lucas Greven 95 Hellas-Glana
2.17.13* Bas Perik 95 Electrolux AZC
2.17.35* Mart Theunissen 95 ZC Valkneburg
200m rugslag jongens jeugd 2 (NK-limiet Eindhoven 2.13.53)
2.10.01 Frank van der Wolff 94 ZV Hoorn
2.11.39 Jorrick Druyven 94 DAW
2.11.48* Willem Kees Roos 94 Orca
2.11.58* Stan Tummers Hellas-Glana
2.12.34* Date van der Zaag 94 Eiffel Swimmers PSV
2.12.51* Ruben Klinkers 94 Hellas-Glana
2.12.66* Vincent Moolhuijsen 94 Oceanus
2.12.67* Istvan Spaargaren 94 Oceanus
2.12.92* Marciano Lynch 94 AZ&PC
2.15.42* Arjen Knipping 94 ZPC Livo
200m rugslag heren senioren 1 (NK-limiet Eindhoven 2.11.10)
2.06.19 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
2.08.19* Marcel Schouten 93 ZV Haerlem
2.11.77* Niek Pereboom 93 WVZ
2.12.43* Sven Kardol 93 Nuenen
2.12.89* Timo Dinkelberg 93 ZVVS
2.13.14* Paul Koster 93 Hieronymus
2.13.31* Jeroen Gijselaar 93 de Dinkel
2.14.80* Bernd Kobesen 93 TriVia
2.15.74* Robbin Schuchmann 93 Aquapoldro
2.16.01* Peter Paul Houtkamp 93 Bikkel Hoogeveen
200m rugslag heren 1992 (NK-limiet Eindhoven 2.03.93)
2.03.18* Mike Marissen 92 AZ&PC
2.03.49 Sverre Eschweiler 92 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.09.29 Jeffrey Appel 92 WZ&PC Purmerend
2.11.32 Dennis Eliveld 92 de Dolfijn
2.12.76* Kasper van Dijk 92 SG Noord-Limburg
2.12.86* Dennis Cramer 92 ZPC Appingedam
2.12.89* Eduard Bremmer 92 de Columbiaan
2.13.79 Bas van Houwelingen 92 de Schelde
2.13.89* Pascal Timmermans 92 RZC
2.14.58* Mark Costeris 92 de Schotejil 
200m rugslag heren allemaal (NK-limiet Eindhoven 2.03.93)
2.01.58 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV
2.01.93 Jos de Graaf 91 DWK
2.02.97* Raymond van de Merwe 86 WVZ
2.03.18* Mike Marissen 92 AZ&PC
2.03.49 Sverre Eschweiler 92 de Dolfijn/E.ON-NZA
2.04.34* Joran Barends 85 AZ&PC
2.05.00* Jan Kersten 86 De Columbiaan
2.05.14* Erik Hagting 91 DZ&PC
2.06.07* Devi Wolthuizen 87 TriVia
2.06.19 Ruben Dekker 93 de Dolfijn
 

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




22 juni 1984
De 8.39.30 van Jolande van der Meer (Raket) op de 800 meter levert de Delftse zwemster een plaatsje op in de Olympische ploeg. Tevens verbetert zij het NR van Annelies Maas met 0,03 seconde.
De 8.39.30 van Jolande van der Meer (Raket) op de 800 meter levert de Delftse zwemster een plaatsje op in de Olympische ploeg. Tevens verbetert zij het NR van Annelies Maas met 0,03 seconde.



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl