Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011

Nederlandse Ranglijst aller tijden Rugslag (lange baan)

Voor het laatst bijgewerkt op 27 augustus 2012 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt

Dames


Top 45: 50 meter rugslag (6 juli 2012)
27.77 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2009 WK Rome)
28.26 Femke Heemskerk, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Franse kampioenschappen Straatsburg)
28.70 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2008 Swimcup Eindhoven)
29.23 Maaike de Waard, de Zeehond '73 (2012 EJK Antwerpen)
29.31 Suze Valen, AZ&PC (2003 NK Amsterdam)
29.34 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2012 Meeting National Open Nimes)
29.35 Kira Toussaint, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 EK Debrecen)
29.44 Annemarie Worst, Orca (2012 Swim Cup Eindhoven)
29.45 Kimberley Albers, ZV Vlaardingen (2009 ONK Eindhoven)
29.45 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2010 EK Boedapest)

29.47 Sylvia Dik, TriVia (2010 EJK Helsinki)
29.52 Esmée Bos, DWK (2012 Swim Cup Eindhoven)
29.54 Anja van der Hout, de Dolfijn (2010 ONK Eindhoven)
29.56 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2007 NK Amsterdam)
29.67 Inge de Bruijn, PSV (1999 NK Amersfoort)
29.68 Brenda Starink, VZC Vl. (1996 NK Drachten)
29.85 Willemijn Knot, TriVia (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
29.95 Lenneke van Schaik, LZ 1886 (2004 NK Amsterdam)
30.01 Ellen Elzerman, de Dolfijn (1992 Int.wedstrijden Edinburgh)
30.02 Evy Witlox, DWK (2011 Swim Cup Amsterdam)

30.10 Mariët Koster, Hoogeveen (2006 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
30.16 Tamara van Vliet, de Columbiaan/E.ON-NZA (2011 ONK Eindhoven)
30.17 Jolanda de Rover, DJK (1984 OS Los Angeles)
30.23 Stefanie Luiken, PSV (2005 NK Amsterdam)
30.26 Rieneke Schinkel, Swimteam (2005 NK Amsterdam)
30.29 Sabrina Buur, PSV (2000 EJK Duinkerken)
30.35 Naomi van der Woerd, UZSC (1994 Int.wedstrijd Edinburgh)
30.37 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
30.39 Ashley Verburg, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
30.47 Mirthe Lanfermeijer, TriVia (2011 ONK Eindhoven)

30.58 Angela Postma, PSV (1998 NK Eindhoven )
30.59 Manon van Vulpen, PSV (2006 City Bokaal Eindhoven)
30.62 Brigitte van der Lans, HPC (1984 Speedo Meet Amersfoort)
30.67 Monique Bosga, Zwemlust/den Hommel (1978 WK West-Berlijn)
30.70 Sabrina Fortes, de Kempvis (1996 NK Drachten)
30.73 Nicole Hermink, de Dinkel (1999 Int.wedstrijd Brugge)
30.78 Anneke de Jong, DZ&PC (1987 Golden Cup Meet Straatsburg)
30.79 Daphne ten Brink, WZ&PC (2002 NK Amersfoort)
30.80 Ilse Kraaijeveld, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK Eindhoven)
30.85 Sanne Advocaat, MNC Dordrecht (2012 Swim Cup Eindhoven)

30.86 Conny van Bentum, DWK (1980 Arena Sprint Amersfoort)
30.90 Merel van der Ent, de Stormvogel (2011 ONK Eindhoven)
30.91 Sylvie Ketelaars, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)
30.93 Eveline Hamstra, TriVia (2005 NK Amsterdam)
30.99 Claris de Vries, Orca (2012 Swim Cup Eindhoven)

Top 44: 100 meter rugslag dames (14 april 2012)
1.00.03 Femke Heemskerk, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Swim Cup Amsterdam)
1.00.14 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2011 WK Shanghai)
1.02.20 Annemarie Worst, Orca (2012 Swim Cup Amsterdam)
1.01.28 Kira Toussaint, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.02.30 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2010 Swim Cup Amsterdam)
1.02.70 Jolanda de Rover, DJK (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)*
1.02.79 Hinkelien Schreuder, PSV (2008 EK Eindhoven)
1.03.19 Evy Witlox, DWK (2011 ONK Eindhoven)
1.03.21 Kimberley Albers, ZV Vlaardingen (2009 ONK Eindhoven)
1.03.25 Stefanie Luiken, PSV (2004 NK Amsterdam)

1.03.31 Ellen Elzerman, de Dolfijn (1991 WK Perth)
1.03.42 Maaike de Waard, de Zeehond '73 (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.03.44 Marleen Veldhuis, Eiffel Swimmers PSV (2007 NK Amsterdam)
1.03.47 Mariët Koster, Bikkel Hoogeveen (2010 ONK Eindhoven)
1.03.47 Ranomi Kromowidjojo, Eiffel Swimmers PSV (2011 Banska Bystrica)
1.03.54 Brenda Starink, DWK (1999)
1.03.78 Rieneke Schinkel, Swimteam (2005 NK Amsterdam time-trial)
1.03.81 Monique Bosga, Zwemlust/den Hommel (1979 Europacup Utrecht)
1.03.82 Suze Valen, AZ&PC (1997 EK Sevilla)
1.03.85 Annemarie Verstappen, BZV (1982)

1.03.88 Sylvia Dik, TriVia (2010 EJK Helsinki)
1.04.01 Lenneke van Schaik, LZ 1886 (2002 NK Amersfoort)
1.04.36 Robin Neumann, de Dolfijn (2012 Swim Cup Eindhoven)
1.04.41 Naomi van der Woerd, TZC/Vahalis (1991)
1.04.44 Marianne Muis, Dedemsvaart AC (1986 WK Madrid)
1.04.48 Minouche Smit, DWK (1996 NK Drachten)
1.04.57 Brigitte van der Lans, HPC (1984)
1.04.67 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
1.04.84 Diane Edelijn, VZC Vl. (1978 NK Amersfoort)
1.04.85 Enith Brigitha, het Y (1977 NK Amersfoort)

1.04.88 Rieneke Terink, Eiffel Swimmers PSV (2012 Brabantse kampioenschappen Eindhoven)
1.04.90 Anneke de Jong, DZ&PC (1987)
1.04.92 Ilse Kraaijeveld, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swedish Grand Prix Uppsala)
1.04.98 Anja van der Hout, de Dolfijn (2009 Dutch Open Eindhoven)
1.05.05 Iris Westrik, de Dinkel (1990 WK-selectiewedstrijden Amersfoort)
1.05.11 Barbara de Wit, de Zeeschuimers (1987)
1.05.18 Angela Postma, PSV (1998 WK Perth)
1.05.19 Kitty Oude Nijeweme, de Dinkel (1985)
1.05.25 Sabrina Buur, PSV (2000 EJK Duinkerken)
1.05.26 Marieke Mastebroek, de Eemsrobben (1991)

1.05.36 Natasja Robert, DAW (1992 NK Amersfoort)
1.05.38 Mirthe Lanfermeijer, TriVia (2011 ONK Eindhoven)
1.05.40 Conny van Bentum, DWK (1979 NK Amersfoort)
1.05.52 Esmée Bos, DWK (2010 NJK Amsterdam))

Top 43: 200 meter rugslag dames (19 mei 2012)
2.07.78 Sharon van Rouwendaal, Eiffel Swimmers PSV (2011 WK Shanghai)
2.09.14 Femke Heemskerk, de Dolfijn/E.ON-NZA (2011 Franse kampioenschappen Straatsburg)
2.12.38 Jolanda de Rover, DJK (1984 OS Los Angeles))
2.12.82 Annemarie Worst, Orca/E.ON-NZA (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.13.02 Kira Toussaint, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.14.10 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.14.94 Ellen Elzerman, Torpedo (1989 EK Bonn)
2.15.75 Evy Witlox, DWK (2011 ONK Eindhoven)
2.15.82 Rieneke Schinkel, Swimteam (2005 NK Amsterdam)
2.16.46 Rieneke Terink, Eiffel Swimmers PSV (2012 Kringkampioenschappen Eindhoven)

2.16.88 Mariët Koster, Bikkel Hoogeveen (2009 ONK Eindhoven)
2.17.09 Naomi van der Woerd, TZC Vahalis (1992 EJK Leeds)
2.17.19 Kimberley Albers, ZV Vlaardingen (2009 ONK Eindhoven)
2.17.51 Robin Neumann, de Dolfijn (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.17.61 Monique Bosga, Zwemlust/den Hommel (1980 OS Selectiewedstrijden Rotterdam))
2.17.73 Maaike de Waard, de Zeehond '73/RTC Dordrecht (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.18.14 Esmée Bos, DWK (2011 Open NK Eindhoven)
2.18.24 Brigitte van der Lans, HPC (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
2.18.71 Stefanie Luiken, PSV (2004 DOSC Eindhoven)
2.19.07 Carla Geurts, UZSC (1997 NK Drachten)

2.19.19 Iris Westrik, de Dinkel (1990 WK-selectiewedstrijden Amersfoort)
2.19.21 Daphne Demuth, Dormagen(Duitsl.)(1987)
2.19.23 Barbara de Wit, de Zeeschuimers (1988)
2.19.29 Joëlle Scheps, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
2.19.30 Diane Edelijn, VZC Vl. (1977 NK Amersfoort)
2.19.30 Kitty Oude Nijeweme, de Dinkel (1983 NK Amersfoort)
2.19.52 Lonneke Bloemendaal, Hoorn (1994 NK Drachten)
2.19.72 Baukje Wiersma, Orca (1988)
2.20.05 Lenneke van Schaik LZ 1886 (2001)
2.20.26 Lilach Shaul, DWK (1999)

2.20.27 Enith Brigitha, het Y (1974 Landenwedstrijd Coventry)
2.20.28 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan/E.ON-NZA (2009 ONK Eindhoven)
2.20.32 Anneke de Jong, DZ&PC (1987)
2.20.32 Esmee Vermeulen, de Dolfijn (2011 ONK Eindhoven)
2.20.38 Celina Lemmen, DWK-XCESS (2003)
2.20.46 Annelies Maas, de Rijn (1979 NK Amersfoort)
2.20.53 Nadine Straten, de Dolfijn (2006 Flanders Cup Antwerpen)
2.20.92 Conny van Bentum, DWK (1982 WK Guayaquil)
2.21.10 Kirsten Vlieghuis, PSV (1995 Charleroi)
2.21.11 Catelijne Joling, DZ&PC (1999)

2.21.23 Marianne Muis, Dedemsvaart AC (1987)
2.21.31 Jacqueline Wildeman, Eemsrobben (1987)
2.21.39 Joëlle Scheps,Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.21.50 Corianne Heymans, Zeester (1976 OS Selectiewedstrijden Rotterdam)

Heren
Top 50: 50m rugslag elektronisch (10 juni 2012)
24.79 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
25.08 Nick Driebergen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 WK Rome)
26.24 Joey de Ruiter, Eiffel Swimmers PSV (2011 ONK Eindhoven)
26.30 Bastiaan Tamminga, DWK-XCESS (2002 EK Berlijn)
26.30 Mitja Zastrow, PSV (2005 DOSC Eindhoven)
26.34 John Keetman, PSV (2006 City Dynamiekcup Eindhoven)
26.28 Jan Kersten, de Columbiaan (2012 ONK Amsterdam)
26.38 Daniel van der Deen, ZC Borger (2012 Swim Cup Eindhoven)
26.46 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven)
26.49 Sander Ganzevles, DWK-XCESS (2003 NK Amsterdam)

26.64 Sverre Eschweiler, Zeemacht (2011 ONK Eindhoven)
26.72 Mark Veens, PSV (1998 NK Eindhoven)
26.77 Dirkjan de Wit, DWK-XCESS (2005 NK Amsterdam)
26.77 Jesse Puts, Zwemlust den Hommel (2012 Swim Cup Amsterdam)
26.88 Merijn Ellenkamp, WWV (2007 EK-limietwedstrijd Eindhoven)
27.04 Klaas Erik Zwering, PSV (2001 NK Eindhoven)
27.07 Bram van Haandel, PSV (1994 NK Drachten)
27.09 Robert Yallop, AZ&PC (2009 NK Eindhoven)
27.14 Rudy Ted de Haan, Team Groningen (2011 ONK Eindhoven)
27.23 Hans Kroes, HPC (1984 OS Los Angeles)

27.29 Wilco van de Akker, AZ&PC (1993 NK Amersfoort)
27.29 Arnold van Bavel, De Kempvis (2003)
27.37 Marcel Wouda, PSV (1998 NK Eindhoven)
27.42 Guido Keutgen, Raket (1990 Canadese kampioenschappen Etobicoke)
27.49 Joris Keizer, PSV/Philips (2003)
27.62 Albert Boonstra, NZC'21 (1980 Arena Sprint Amersfoort)
27.63 Martin van der Spoel, DWK (1996)
27.66 Chester Marsman, AZ&PC (1997 NK Eindhoven)
27.66 Ruben Dekker, de Dolfijn (2011 ONK Eindhoven)
27.70 Fred Eefting, Zwemlust/ den Hommel ( 1980 OS Moskou)

27.72 Theo Jan Tanis, de Gooye (1998 NK Eindhoven)
27.74 Tjakko Ruinemans, de Dinkel (1996 NK Drachten
27.75 Alwin Hillebrink, MNC Dordrecht (2012 Limietwedstrijd Dordrecht)
27.77 Edsard Schlingemann, AZ&PC (1985)
27.78 Petro Stalman, AZ&PC (1987)
27.79 Yorrick Druyven, DAW (2011 Open NK Eindhoven)
27.84 Jos de Graaf, DWK (2009 ONK Eindhoven)
27.87 Laurent Bams, Zwemclub Eijsden (2012 Swim Cup Amsterdam)
27.90 Roland Boon, WWV (2006 NK Eindhoven)
27.91 Dirk Gielink, De Waalstroom (2004)

27.92 Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1990)
27.92 Nick van der Zandt, PSV (2003)
27.92 Jeffrey Appel, WZ&PC Purmerend (2011 ONK Eindhoven)
27.93 Arvid Munsters, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
27.99 Chris Bolding, Bikkel Hoogeveen (2012 Open NK Amsterdam)
28.01 Mark Costeris, de Schotejil (2009 ONK Eindhoven)
28.02 John Smits, MNC Dordrecht (2012 ZRO competitie)
28.09 Erno Smits, de Dolfijn (1988 EG-wedstrijd Luxemburg)
28.09 Jurjen Smits, DZ&PC (2006 City Dynamiekcup Eindhoven)
28.14 Ruud van Bommel, Nayade (2011 Limietwedstrijd Eindhoven)


Top 46: 100m rugslag heren (10 juni 2012)
53.62 Nick Driebergen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 OS Londen)
53.86 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2012 Swim Cup Eindhoven)
55.88 Klaas Erik Zwering, PSV (2001 WK Fukuoka)
56.01 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2011 Open NK Eindhoven)
56.43 Daniel van der Deen, ZC Borger (2012 Swim Cup Eindhoven)
56.48 Sander Ganzevles, DWK-XCESS (2003 NK Amsterdam)
56.48 Mitja Zastrow, PSV (2005 DOSC Eindhoven)
56.49 Joey de Ruiter, Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
57.13 John Keetman, DWK (2008 EK Eindhoven)
57.15 Martin van der Spoel, DWK (1996 OS Atlanta)

57.16 Sverre Eschweiler, MSV- Zeemacht (2011 ONK Eindhoven)
57.35 Hans Kroes, HPC (1984 OS Selectiewedstrijden)
57.80 Laurent Bams, ZC Eijsden (2012 Open Irish Dublin)
57.85 Robert Yallop, AZ&PC (2008 NK Eindhoven)
57.91 Fred Eefting, Zwemlust/den Hommel (1980 OS Moskou)
58.02 Bram van Haandel, PSV (1995 NK Eindhoven)
58.04 Chester Marsman, AZ&PC (1997)
58.05 Dirkjan de Wit, DWK-XCESS (2005 NK Amsterdam)
58.08 Petro Stalman, HPC (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
58.13 Edsard Schlingemann, Zevenhuizen (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)

58.25 Arnold van Bavel, de Kempvis (2003 NK Amsterdam)
58.26 Marcel Wouda, PSV (1998 Flanders Grand Prix Brugge)
58.34 Bastiaan Tamminga, DWK-XCESS (2002 NK Amersfoort)
58.38 Wilco van den Akker, AZ&PC (1991 NK Amersfoort)
58.47 Jos de Graaf, DWK (2010 ONK Eindhoven)
58.12 Jan Kersten, de Columbiaan (2012 Open NK Amsterdam)
58.65 Henk van Niejenhuis, de Dolfijn (2010 ONK Eindhoven)
58.72 Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1990)
58.87 Merijn Ellenkamp, WWV (2007 Dutch Open Swimcup Eindhoven)
59.06 Patrick Dybiona, AZ&PC (1987)

59.09 Olaf Wildeboer, Eiffel Swimmers PSV (2007 Primavera Cadiz)
59.15 Richard Blank, de Dolfijn (1992)
59.17 Ensger Kotterink, Albion (2012 Swim Cup Eindhoven)
59.20 Gertjan Horsthuis, SG Groningen (1988)
59.20 Arvid Munsters 92 Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
59.21 Joris Keizer, PSV (2001)
59.24 Peter de Rover, de Dolfijn (1987)
59.26 Ruben Dekker, de Dolfijn (2011 ONK Eindhoven)
59.31 Tjakko Ruinemans, de Dinkel (1995 NK Eindhoven)
59.31 Mike Marissen, AZ&PC (2012 Limietwedstrijd Drachten)

59.34 Ruud Coone, Zeeschuimers (1988)
59.39 Abdul Karim Ressang, HPC (1976 Europacup Boekarest)
59.39 Joran Barends, AZ&PC (2010 ONK Eindhoven)
59.40 Vincent Gresnigt, Zwemlust/den Hommel (1994)*
59.43 Guido Keutgen, Raket (1990 Friendship Meet Maastricht)
59.49 Joost Groeneveld, DWK (2012 ONK Amsterdam)

Top-44: 200m rugslag heren (10 juni 2012)
1.56.85 Nick Driebergen, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 WK Rome)
2.00.06 Klaas Erik Zwering, PSV (2000 OS Sydney)
2.00.39 Sander Ganzevles, DWK (2000 EJK Duinkerken)
2.02.42 Marcel Wouda, PSV (1997 NWK Drachten)
2.02.71 Jurjen Willemsen, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Eindhoven)
2.03.13 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
2.03.81 Martin van der Spoel, DWK (1992 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)
2.03.92 Fred Eefting, Zwemlust/den Hommel (1980 OS Moskou)
2.04.15 John Keetman, DWK (2008 EK Eindhoven)
2.04.81 Petro Stalman, HPC (1984 OS Selectiewedstrijden Amersfoort)

2.05.07 Arnold van Bavel, de Kempvis (2002 NK Amersfoort)
2.05.49 Richard Blank, de Dolfijn (1991 NK Amersfoort)
2.06.08 Gert Jan Horsthuis, SG Groningen (1988 NK Amersfoort)
2.06.18 Joey de Ruiter 91 Eiffel Swimmers PSV (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.06.44 Chester Marsman, AZ&PC (1996 NK Drachten)
2.06.50 Sander Karssen, DWK-XCESS (2007 NK Amsterdam)
2.06.83 Sverre Eschweiler, MSV- Zeemacht (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.06.88 Jos de Graaf, Eiffel Swimmers PSV (2012 ONK Amsterdam)
2.06.90 Daniel van der Deen, ZC Borger/RTC Drachten (2012 Swim Cup Amsterdam)
2.07.00 Sebastiaan Verschuren, de Dolfijn (2009 Dutch Open Eindhoven)

2.07.24 Henk van Niejenhuis, de Dolfijn (2010 ONK Eindhoven)
2.07.30 Peter de Rover, de Dolfijn (1987)
2.07.40 Edsard Schlingemann, Zevenhuizen (1983 NK Amersfoort)
2.07.40 Fabian Willemse, DWK (1997)
2.07.68 Sam van de Schootbrugge, Eiffel Swimmers PSV (2009 British Nationals Sheffield)
2.07.94 Mitja Zastrow, PSV (2003)
2.08.30 Arvid Munsters, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Eindhoven)
2.08.46 Laurent Bams, ZC Eijsden (2012 Open Irish Dublin) 
2.08.53 Remco Hitzert, UZSC (1996)
2.08.57 Tjakko Ruinemans, de Dinkel (1996 NK Drachten)

2.08.84 Abdul Karim Ressang, HPC (1975 Europacup Sofia)
2.08.95 Ruben Dekker, de Dolfijn (2011 Swim Cup Eindhoven)
2.09.07 Jeroen Volkerink, Nautilus (1999 NK Amersfoort)
2.09.09 Hans Kroes, HPC (1988)
2.09.09 Sven Kardol, Z&PV Nuenen (2012 ONK Amsterdam)
2.09.10 Ronald Sloeserwij, de Dolfijn (1988)
2.09.27 Joris Keizer, de Dinkel (1995)
2.09.32 Ensger Kotterink, Albion (2012 ONK Amsterdam)
2.09.54 Tim Bosch, de Dinkel (1994 NK Eindhoven)
2.09.54 Sebastiaan Kuipers, DWK-XCESS (2001)

2.09.71 Mike Marissen, AZ&PC (2009 ONK Eindhoven)
2.09.74 Mark van der Zijden, de Gouwe (1993)
2.09.80 Ruud Coone, de Zeeschuimers (1988)
2.09.93 Sam van de Schootbrugge, Eiffel Swimmers PSV (2008 Swim Cup Eindhoven)

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




19 november 1932
Jennie Kastein, HDZ brengt in Amsterdam haar eigen wereldrecord op de 500 m.schoolslag van 8.26.4 naar 8.12.0.




Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl