Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2012: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag
Eeuwige ranglijsten: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
Archief: 2000 / 2001 / 2002 / 2003 / 2004 / 2005 / 2006 / 2007 / 2008 / 2009 / 2010 / 2011

Ranglijsten aller tijden Schoolslag (25 m.baan)

Voor het laatst bijgewerkt op 28 december 2012 swimjos@zwemkroniek.com
* handgeklokt

Dames

Top 51: 50m schoolslag elektronisch (16 december 2012)
29.68 Moniek Nijhuis, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 EK Istanbul)
30.71 Tessa Brouwer, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 EK Eindhoven)
30.93 Jolijn van Valkengoed, WVZ (2008 WK Manchester)
31.14 Anouk Elzerman, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
31.17 Loes Zanderink, Eiffel Swimmers PSV (2011 ISF Aken)
31.35 Lia Dekker, DZ&PC (2009 EK Istanbul)
31.36 Eline Boers, de Columbiaan (2010 ONK Amsterdam)
31.41 Madelon Baans, de Kempvis (2004 ISF Aken)
31.74 Lona Kroese, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 ISF Aken)
31.80 Lotte Goosen, DIO (2011 NK Sprint Emmen)

31.93 Nienke Valen, AZ&PC (1998 EK Sheffield)
31.96 Paula Boot, DZ&PC (2000 NK Nieuwegein)
32.07 Linda Moes, Eemsrobben (1988 NWK Emmen)
32.07 Jocelyn Spruit, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Amsterdam)
32.09 Margriet Zwanenburg, DZ&PC (2007 NK Amsterdam)
32.17 Miranda Bosma, PSV (2002 NK Eindhoven)
32.21 Lieke Verouden, AZ&PC (2010 ONK Amsterdam)
32.33 Melanie ten Brink, Swimteam (2004)
32.33 Rafaëlla van Nee, de Dolfijn (2012 Martinez Cup Amsterdam)
32.37 Marianne Muis, AZ&PC (1996)

32.38 Femke Heemskerk, de Dolfijn (2008 Finale A-competitie Amsterdam)
32.40 Hester Broekhuizen, DWK (1999)
32.43 Petra van Staveren, de Steur (1984 OS Los Angeles)x
32.44 Yvonne van der Pol, AZ&PC (2010 ONK Amsterdam)
32.49 Chantal Senden, Zeester-Meerval (2012 NK Sprint Heerenveen)
32.51 Manon Minneboo, Eiffel SwimmersPSV (2011 ISF Aken)
32.54 Kira Bulten, de Steur (1990 DSB Meet Amsterdam)
32.61 Ellen van de Velde, WVZ (2007 NK Amsterdam)
32.76 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2008 ISF Aken)
32.77 Suzan van den Bogaard, PSV (2007 NK Amsterdam)

32.80 Larissa Brak, AZ&PC (2011 NK Sprint Emmen)
32.81 Ilse Kikkert, DSZ/Hoogwerf (1997 NK Sprint Emmen)
32.83 Miranda Nijenhuis, de Columbiaan (2012 Martinez Cup Amsterdam)
32.87 Larissa Brak, AZ&PC (2011 ISF Aken)
32.88 Manon Friskes, DWK (2012 NK Amsterdam)
32.93 Petra Hillenius, HPC (1986)
32.94 Anja van der Hout, de Dolfijn (2009 NK Sprint Alkmaar)
32.97 Lianne Slagter, Livo (2010 ONK Amsterdam)
33.01 Femke Hendrikx, Z&PV Nuenen (2011 Brabantse Sprint Eindhoven)
33.08 Tamara van Vliet, de Columbiaan (2010 ONK Amsterdam)

33.11 Mildred Muis, AZ&PC (1992)
33.13 Stéphanie Rombout, Luctor et Emergo (2009 NK Masters Vlissingen)
33.18 Karin Hidding, De Dinkel Denekamp (2005 NK Amsterdam)
33.18 Kelly de Jong, AZ&PC (2012 Finale competitie Amsterdam)
33.28 Sara Kuijer, AZ&PC (2001 NK Sprint Emmen)
33.31 Lonne Dijkhuis, de Dinkel (2010 ONK Amsterdam)
33.32 Pascalle Spiekerman, WZ&PC Purmerend (2012 Limietwedstrijd Purmerend)
33.40 Lisa Nijland, de Whee (2007 NK Sprint Drachten)
33.40 Kim Busch, MNC Dordrecht (2012 NK Amsterdam)
33.41 Martine Janssen, AZ&PC (1993)

33.41 Tamara van Gorkom, AZ&PC (1999)

Top-58: 100m schoolslag dames (16 december 2012)
1.04.56 Moniek Nijhuis, de Dolfijn (2009 Worldcup Berlijn)
1.06.08 Lia Dekker, DZ&PC (2009 EK Istanbul)
1.06.45 Tessa Brouwer, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 EK Eindhoven)
1.07.77 Anouk Elzerman, de Dolfijn (2012 Martinez Cup Amsterdam)
1.07.96 Madelon Baans, de Kempvis (2002 NK Eindhoven)
1.08.02 Loes Zanderink, AZ&PC (2009 Grand Prix Leeds)
1.08.21 Lieke Verouden, AZ&PC (2009 ISF Aken)
1.08.51 Linda Moes, Eemsrobben (1988 NK Emmen)
1.08.59 Jolijn van Valkengoed, WVZ (2007 NK Amsterdam)
1.08.67 Margriet Zwanenbrug, DZ&PC (2006 NK Drachten)

1.08.80 Lona Kroese, de Dolfijn/E.ON-NZA (2010 ONK Amsterdam)
1.08.82 Eline Boers, de Columbiaan/E.ON-NZA (2010 ONK Amsterdam)
1.09.05 Kira Bulten, de Steur (1990 NK Drachten)
1.09.09 Hester Broekhuizen, DWK (1998 NK Den Bosch)
1.09.12 Femke Heemskerk, de Dolfijn (2008 Finale A-competitie Amsterdam)
1.09.46 Miranda Bosma, Mosa Regio (2002 NK Eindhoven)
1.09.71 Melanie ten Brink, Swimteam (2005 Int.wedstrijd Esjberg)
1.09.87 Nienke Valen, AZ&PC (1998 NK Den Bosch)
1.10.23 Ilse Kikkert, DSZ/Hoogwerf (2000 Parijs)
1.10.26 Jocelyn Spruit, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Amsterdam)

1.10.40* Martine Janssen, TZC/Vahalis (1992)
1.10.41 Paula Boot, DZ&PC (1996)
1.10.48 Mildred Muis, Dedemsvaart AC (1988)
1.10.49 Petra van Staveren, de Steur (1984 NWK Zutphen)
1.10.50* Petra Hillenius, HPC (1985) 
1.10.70* Mary Peters, PSV (1991)
1.10.87 Kristel Doreleijers, Eiffel Swimmers PSV (2011 Martinez Cup Amsterdam)
1.10.89 Maritzka van der Linden, Raket (1980 NK Tilburg)
1.11.10* Wendy Ligtenberg, de Dinkel (1987)
1.11.10 Marleen Knoester, de Stormvogel (1987)

1.11.14 Lisa Nijland 91 de Whee (2007 ISF Aken)
1.11.16 Lisa Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Amsterdam)
1.11.24 Rafaëlla van Nee, de Dolfijn (2012 Martinez Cup Amsterdam)
1.11.30 Ria Willemse, de Zeeschuimers (1982)*
1.11.33 Kristel Tellegen, PSV (1996 US Open San Antonio)
1.11.52 Margriet van Staveren, de Steur (1987)
1.11.58 Ariene Knoester, de Stormvogel (1987)
1.11.70 Marianne Muis, AZ&PC (1996 Amersfoort)
1.11.77 Larissa Brak, AZ&PC (2011 ISF Aken)
1.11.79 Carmen van de Rijt, Zeester Meerval (2012 NK Amsterdam)

1.11.82 Irene Teufer, de Dolfijn (2010 ONK Amsterdam)
1.11.86 Cynthia Verkaik, Orca (2011 SpeedoSportEmotion Cup Amsterdam)
1.11.88 Wendy van der Zanden, Eiffel Swimmers PSV (2012 Competitie Amersfoort)*
1.11.89 Roxanne Wieden, ZON/Sport&Spel (2001)*
1.11.93 Ilse van Hoorn, AZ&PC (2011 NK estafette Eindhoven)
1.12.04 Nicole Bennis, WVZ (2012 NK Amsterdam)
1.12.09 Yvonne van der Pol, AZ&PC (2010 ONK Amsterdam)
1.12.09 Kim Busch, MNC Dordrecht (2012 NK Amsterdam)
1.12.14 Lisanne van Avezaath, TriVia (2012 NK Amsterdam)
1.12.19 Esmée Bos, AZ&PC (2012 Martinez Cup)

1.12.23 Lotte Goosen, MNC Dordrecht (2011 Competitie Dordrecht)*
1.12.26 Ellen van der Velde, WVZ (2005 NK Amsterdam)
1.12.29 Anja van der Hout, de Dolfijn (2009 Competitie Amsterdam)*
1.12.34 Suzan van den Bogaard, PSV (2007 NK Amsterdam)
1.12.36 Manon Minneboo, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK estafette Eindhoven)
1.12.55 Estrella Wierikx, Numansdorp (2009 SportEmotioncup Amsterdam)
1.12.61 Yvette de Gier, de Columbiaan (2012 Competitie Zoetermeer)
1.12.75 Lonne Dijkhuis, de Dinkel (2010 ONK Amsterdam)

Top 46: 200m schoolslag dames (11 november 2012)
2.22.88 Moniek Nijhuis, de Dolfijn (2009 NK Amsterdam)
2.24.78 Loes Zanderink, AZ&PC (2009 Grand Prix Leeds)
2.25.15 Lia Dekker, DZ&PC (2009 EK Istanbul)
2.25.61 Tessa Brouwer, de Dolfijn/E.ON-NZA (2009 NK Amsterdam)
2.26.26 Linda Moes, Eemsrobben (1988 NWK Emmen)
2.28.14 Lona Kroese, de Dolfijn (2010 ONK Amsterdam)
2.28.74 Melanie ten Brink, Swimteam (2005 NK Amsterdam)
2.28.78 Margriet Zwanenburg, DZ&PC (2006 NK Drachten)
2.29.01 Lieke Verouden, AZ&PC (2011 ISF Aken)
2.29.74 Madelon Baans, de Kempvis (2002 NK Eindhoven)

2.30.05 Martine Janssen, TZC/Vahalis (1992 NK Drachten)
2.30.20 Kristel Doreleijers, Eiffel Swimmers PSV (2011 Martinez Cup Amsterdam)
2.30.33 Miranda Bosma, PSV (2002 NK Eindhoven)
2.30.89 Hester Broekhuizen, DWK (1998 NK Den Bosch)
2.30.81 Anouk Elzerman, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
2.31.00 Jolijn van Valkengoed, WVZ (2007 ISF Aken)
2.31.34 Kristel Tellegen, PSV (1996 US Open San Antonio)
2.31.45 Mildred Muis, AZ&PC (1992 NK Drachten)
2.31.64 Petra Hillenius, HPC (1988 NWK Emmen)
2.31.69 Chantal Soomers, MZ&PC (1988 NWK Emmen)

2.32.74 Ilse Kikkert, DSZ/Hoogwerf (2000 Worldcup Parijs)
2.33.00 Kira Bulten, de Steur (1990 NWK Drachten)
2.33.30 Petra van Staveren, de Steur (1985 Nationale wedstrijden Vriezenveen)*
2.33.40 Wendy Ligtenberg, de Dinkel (1988)
2.33.46 Ynske Smit, Orca (1991)
2.34.00 Ria Willemse, de Zeeschuimers (1984 Wormerveer)*
2.34.16 Marjolein Delno, DWK (2011 Limietwedstrijd Barneveld)*
2.34.64 Eline Boers, de Columbiaan (2009 Competitie Zoetermeer)*
2.34.65 Yvette de Gier, de Columbiaan (2011 Limietwedstrijd Purmerend)
2.34.79 Wendy Groeneveld, de Dinkel (1992)

2.35.25 Paula Boot, DZ&PC (2000 NK Nieuwegein)
2.35.46 Sharon van der Leest, WZ&PC Purmerend (2011 Competitie Purmerend)
2.35.60 Hinkelien Schreuder, Eiffel Swimmers PSV (2008 Limietwedstrijd Eindhoven)
2.35.61 Roxanne Wieden, ZON/S&S (2001)*
2.35.69 Mary Peters, PSV (1992 NK Drachten)
2.35.78 Esmée Bos, AZ&PC (2012 Competitie Amersfoort)
2.35.80 Carmen van de Rijt (2012 Belgische kampioenschappen Gent)
2.35.91 Yvonne van de Pol, DWK (2009 Limietwedstrijd Barneveld)
2.36.09 Lisa Dreesens, Eiffel Swimmers PSV (2010 ISF Aken)
2.36.25 Lisa Nijland, de Whee (2007 ISF Aken)

2.36.41 Wijda Mazereeuw, West-Friesland (1977 Bremen)
2.36.46 Maritzka van der Linden, Raket (1980 NWK Tilburg)
2.36.52 Femke Heemskerk, de Dolfijn (2008 Competitie Leiden)*
2.36.95 Larissa Brak, AZ&PC (2011 ISF Aken)
2.36.98 Nienke van Eck, Hoogeveen (2006 Competitie Groningen)*
2.37.07 Cynthia Verkaik, Orca (2012 NK Amsterdam)

1500m schoolslag (13 februari 2009)
21.58.65* Astrid Koert, MNC Dordrecht (1998 Langebaangala Hulst)
22.49.51* Laura Badoux, DSZ/Hoogwerf (1998 Langebaangala Hulst)
22.56.43* Sabine Kolken, Hoorn (1998 Langebaangala Hulst)
23.19.25* Larissa Brak, De Zijl/LGB (2005 Langebaangala Hulst)
23.32.62* Dieuwertje Vermeulen, LZ 1886 (2002 Langebaangala Hulst)
23.42.46* Kirsten Zonneveld SG Westland '96 (2005 Langebaangala Hulst)
23.45.40* Karin Stein, VZC Vl. (1996 Langebaangala Hulst)
23.46.11* Linda Vink, Koewacht (1998 Langebaangala Hulst)
23.47.40* Nanda Zieltjens, Oceanus (1998 Langebaangala Hulst)
23.51.50* Renate Louwerse, ZC Koewacht (1993 Langebaangala Hulst)

Estafettetussentijden (elektronisch) met vliegende start 

Top-30: 50m schoolslag (15 december 2012)

29.16 Moniek Nijhuis (2009 EK Istanbul)
30.75 Tessa Brouwer (2009 EK Eindhoven)
30.98 Jolijn van Valkengoed (2008 WK Manchester)
31.01 Madelon Baans (2005 EK Triëst)
31.25 Anouk Elzerman (2010 NK Sprint Drachten)
31.55 Nienke Valen (1998 EK Sheffield)
31.70 Loes Zanderink (2010 NK Sprint Drachten)
31.84 Hinkelien Schreuder (2008 NK Amsterdam)
31.92 Manon Minneboo (2012 Martinez Cup)
31.96 Lona Kroese (2009 NK estafette Eindhoven)

31.98 Margriet Zwanenburg (2007 NK Sprint Drachten)
32.00 Miranda Bosma (2002 NK Sprint Nieuwegein)
32.03 Linda Moes (1990 VSB Meet Amsterdam)
32.17 Hester Broekhuizen (1999 WK Hong Kong)
32.18 Lotte Goosen (2012 Martinez Cup Amsterdam)
32.20 Larissa Brak (2011 NK Sprint Emmen)
32.23 Eline Boers (2007 NK Sprint 2007)
32.32 Paula Boot (2002 NK Sprint Nieuwegein)
32.49 Kira Bulten (1990 Worldcup Bonn)
32.60 Femke Hendrikx (2012 Brabantse Sprint Eindhoven)

32.67 Lieke Verouden (2010 NK estafette Drachten
32.69 Yvonne van de Pol (2009 NK Sprint Alkmaar)
32.82 Wendy van der Iest (2009 NK Sprint Alkmaar)
32.89 Suzan van den Bogaard (2007 NK Sprint Drachten)
32.91 Lisa Nijland (2007 NK Sprint Drachten)
33.04 Tamara van Gorkom (1995 NK Sprint Dordrecht)
33.06 Jocelyn Spruit (2009 NK Sprint Alkmaar)
33.10 Martine Janssen (1995 NWK Eindhoven)
33.15 Chantal Soomers (1989 Arena Festival Bonn)
33.16 Mildred Muis (1991 Worldcup Bonn)

Top-40: 100m schoolslag (27 oktober 2012)
1.06.40 Moniek Nijhuis (2009 ONK Amsterdam)
1.06.82 Jolijn van Valkengoed (2008 WK Manchester)
1.07.46 Hinkelien Schreuder (2008 NK Amsterdam)
1.07.53 Anouk Elzerman (2012 Finale competitie Amsterdam)
1.07.72 Tessa Brouwer (2009 ONK Amsterdam)
1.07.88 Loes Zanderink (2008 NK estafette Eindhoven)
1.08.37 Linda Moes (1987 NWK Emmen)
1.08.59x Madelon Baans (2003 WK Barcelona)
1.08.73 Lieke Verouden (2010 NK estafette Drachten)
1.08.82 Margriet Zwanenburg (2006 NK Drachten)

1.09.13 Lona Kroese (2009 NK estafette Eindhoven)
1.09.56 Eline Boers (2010 NK Amsterdam)
1.09.63 Hester Broekhuizen (1999 WK Hong Kong)
1.09.87 Mildred Muis (1987 NWK Emmen)
1.09.87 Nienke Valen (1998 NK Den Bosch)
1.10.03 Jocelyn Spruit (2010 NK Amsterdam)
1.10.05 Petra Hillenius (1986 NWK Emmen)
1.10.09 Kira Bulten (1990 VSB Meet Amsterdam)
1.10.72 Lia Dekker (2010 NK estafette Drachten)
1.10.88 Martine Janssen (1992 NK Drachten)

1.10.91 Kristel Doreleijers (2012 NK Amsterdam)
1.10.96 Paula Boot (2000 NK estafette Amersfoort)
1.11.21 Yvonne van de Pol (2010 ONK Amsterdam)
1.11.35 Suzan van den Bogaard (2007 NK Amsterdam)
1.11.56 Lisa Nijland (2006 NK Drachten)
1.11.56 Mirthe Lanfermeijer (2009 Sport Emotion Cup Amsterdam)
1.11.57 Cynthia Verkaik (2012 NK Amsterdam)
1.11.83 Mary Peters (1992 NK Drachten)
1.11.85 Larissa Brak (2012 NK estafette Eindhoven)
1.11.88 Wendy Ligtenberg (1987 NWK Emmen)

1.12.11 Ilse Kevelham (1998 NK Den Bosch)
1.12.24 Ynske Smit (1990 NWK Drachten)
1.12.37 Chantal Soomers (1987 NWK Emmen)
1.12.50 Tamara van Gorkom (1996 NK estafette Amersfoort)
1.12.54 Marianne Muis (1996 NK estafette Amersfoort)
1.12.61 Melanie ten Brink (2000 ISF Aken)
1.12.83 Anja van der Hout (2009 NK estafette Eindhoven)
1.12.85 Lotte Goosen (2011 NK estafette Eindhoven)
1.12.91 Manon MInneboo (2012 NK Amsterdam)
1.12.94 Carine Vos (2006 NK Drachten)

Heren

Top 47: 50m schoolslag elektronisch (16 december 2012)
26.34 Robin van Aggele, AZ&PC (2009 EK Istanbul tt 100 m)
26.85 Lennart Stekelenburg, E.ON-NZA (2010 ONK Amsterdam)
27.30 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
27.33 Timon Evenhuis, de Dolfijn (2012 ONK Amsterdam)
27.40 Ron Dekker, de IJsel (1994 Worldcup Sheffield)
27.54 Rudy Ted de Haan, Anker Team Groningen (2009 Limietwedstrijd Amersfoort)
27.85 Thijs van Valkengoed, WVZ (2008 NK Amsterdam)
27.88 Roy Smeenge, TriVia (2010 ONK Amsterdam)
28.14 Marcel Wouda, PSV (1997 Staalunie Gala Dordrecht)
28.21 Erik Talma, TriVia (2009 NK Sprint Alkmaar)

28.29 Benno Kuipers, DWK (1998 EK Sheffield)
28.37 Pieter Jan de Vries, ZV Zwartsluis (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.40 Jeroen van den Berkt, PSV (2006 NK Sprint Roosendaal)
28.49 Mark Baars, MNC Dordrecht (2012 Martinez Cup Amsterdam)
28.50 Devi Wolthuizen, TriVia (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.53 Casper van Dam, AZ&PC (1996)
28.54 Niels van Eck, Bikkel Hoogeveen (2010 ONK Amsterdam)
28.55 Michael van Rijn, DAW (1995)
28.58 Aaron Eisank, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Amsterdam)
28.68 Joep van Grunsven, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)

28.69 Guido Jansen, AZ&PC (2000)
28.69 Melvin Bakker, de Houtrib (1993)
28.77 Jordan Kraaijenhof, AZ&PC (2012 NK Amsterdam)
28.79 Hanno van Binsbergen, DWK-XCESS (2004 NK Sprint Emmen)
28.79 Rutger Sloof, DWK (2010 ONK Amsterdam)
28.86 Robert Lijesen, MNC Dordrecht (2006 NK Sprint Roosendaal)
28.86 Bastiaan Lijesen, Eiffel Swimmers PSV (2009 ONK Amsterdam)
28.92 Gavin van der Werf, HZ&PC Heerenveen (2010 ONK Amsterdam)
28.96 Mans Broekgaarden, DWK (2007 NK Amsterdam)
28.97 Martin de Wildt, PSV (2002 NK Eindhoven)

29.04 Sebastian Bakker, Anker Team Groningen (2008 NK Amsterdam)
29.05 Casper Tichelaar AZ&PC (2000)
29.09 Patrick Braam, de Stormvogel (1989)
29.09 Arjan van den Berg, de Haaien (1998)
29.09 Jens Bakker, de Dolfijn (2010 ONK Amsterdam)
29.13 Jonathan Cassuto, de Columbiaan (2011 Martinez Cup Amsterdam)
29.16 Frank Vijver, het Y (1985)
29.17 Frank Kleijer, PSV (1995)
29.17 Joost Hoetjes, DWK (1999 NK Sprint Dordrecht)
29.19 Coen de Bruijn, Hieronymus (2012 Brabantse Sprint Eindhoven)

29.22 Sjaak Oude Ophuis, de Dinkel Denekamp (2004 NK Drachten)
29.22 Thomas Kersten, TriVia (2010 ONK Amsterdam)
29.23 Erik Verholt, de Aquaflippers (2007 NK Sprint Drachten) 
29.26 Niels van der Hoek, MNC Dordrecht (NK 2004 Drachten)
29.27 Dennis Rijnbeek, AZ&PC (1997)
29.30 Vincent Bakker, DWK-XCESS (2005 NK Amsterdam)
29.32 Tim van Deutekom, DWK (2011 NK Sprint Emmen)

Top 47: 100m schoolslag (15 december 2012)

0.56.29 Robin van Aggele, AZ&PC (2009 EK Istanbul)
0.58.79 Lennart Stekelenburg, E.ON-NZA (2010 WK Dubai)
0.59.04 Rudy Ted de Haan, Anker Team Groningen (2009 Speedo Friendship Swimmeet Maastricht)*
0.59.34 Thijs van Valkengoed, AZ&PC (2009 EK Istanbul)
0.59.37 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
0.59.70 Ron Dekker, de IJsel (1991 Arena Festival Bonn)
0.59.84 Sébas van Lith, Aqua Novio ´94 (2012 NK Amsterdam)
0.59.85 Marcel Wouda, PSV (1998 NK Den Bosch)
0.59.95 Timon Evenhuis, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
1.00.59 Roy Smeenge, TriVia (2010 ONK Amsterdam)

1.00.61 Benno Kuipers, DWK (1998 EK Sheffield)
1.01.03 Michael van Rijn, Rapido'82 (1992 NK Drachten)
1.01.26 Devi Wolthuizen, TriVia (2009 ISF Aken)
1.01.59 Jordan Kraaijenhof, AZ&PC (2012 NK Amsterdam)
1.01.76 Jeroen van den Berkt, DWK XCESS (2001 IFS Maastricht)*
1.01.78 Steven Nonnekes, Eiffel Swimmers PSV (2009 Int.wedstrijd Nijlen)*
1.02.09 Lucas Greven, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
1.02.13 Stefan Hazeleger, DWK (2012 NK Amsterdam)
1.02.17 Kyle Stolk, Eiffel Swimmers PSV (2012 Martinez Cup Amsterdam)
1.02.25 Antoine van Weerde, LZ 1886 (1992 NK Drachten)

1.02.28 Joep van Grunsven, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
1.02.32 Gavin van der Werf, HZ&PC Heerenveen (2010 ONK Amsterdam)
1.02.40 Mark Baars, MNC Dordrecht (2012 Martinez Cup Amsterdam)
1.02.43 Frank Kleijer, DWK (1994 Competitie Barneveld)*
1.02.44 Niels van der Hoek, MNC Dordrecht (2005 EK-limietwedstrijden Tilburg)
1.02.48 Frank Vijver, het Y (1992 NK Drachten)
1.02.53 Davy Verreussel, Hellas-Glana (2009 Limietwedstrijd Eindhoven)
1.02.57 Rutger Sloof, E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)
1.02.65 Patrick Braam, de Zeeschuimers (1987 NWK Emmen)
1.02.65 Niels van Eck, Bikkel Hoogeveen (2010 ONK Amsterdam)

1.02.68 Onno Joustra, de Zeeschuimers (1988 NWK Emmen)
1.02.77 Pieter Jan de Vries, ZV Zwartsluis (2009 Limietwedstrijd Emmeloord)*
1.02.84 Mans Broekgaarden, DWK (2007 NK Amsterdam)
1.02.90 Martin de Wildt, PSV (2002 NK Eindhoven)
1.03.01 Casper Tichelaar, AZ&PC (2000)
1.03.15 Melvin Bakker, de Houtrib (1993) 
1.03.16 Aaron Eisank, Eiffel Swimmers PSV (2009 Speedo Friendship Swimmeet Maastricht)*
1.03.18 Joost Hoetjes, DWK (1998 NK Den Bosch)
1.03.24 Guido Jansen, AZ&PC (2000)
1.03.28 Jurgen Langer, SV Aachen (GER) (1995)

1.03.28 Jonathan Cassuto, de Columbiaan (2011 Martinez Cup)
1.03.29 Stan Steegeling, de Zeeschuimers (1988 NWK Emmen)
1.03.29 Jens Bakker, de Dolfijn (2010 Competitie Amsterdam)
1.03.34 Sjaak Oude Ophuis, de Dinkel Denekamp (2005 NK Amsterdam)
1.03.41 Erik Talma, TriVia (2009 NK estafette Eindhoven)
1.03.42 Joost Reijns, de Dolfijn (2011 Competitie Amsterdam)*
1.03.43 Sebastian Bakker, Anker Team Groningen (2008 NK Amsterdam)

Top 49: 200m schoolslag (16 december 2012)
2.07.38 Lennart Stekelenburg, E.ON-NZA (2010 WK Dubai)
2.07.39 Thijs van Valkengoed, WVZ (2009 EK Istanbul)
2.09.74 Marcel Wouda, PSV (1998 NK Den Bosch)
2.10.04 Robin van Aggele, SG Zwemlust/Utrecht (2008 WK Manchester)
2.10.47 Devi Wolthuizen, TriVia (2009 ISF Aken)
2.10.90 Benno Kuipers, DWK (1998 EK Sheffield)
2.10.93 Sébas van Lith, Aqua Novio '94 (2012 NK Amsterdam)
2.11.28 Ron Dekker, de IJsel (1992 NK Drachten)
2.12.38 Lucas Greven, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
2.12.59 Bram Dekker, Eiffel Swimmers PSV (2010 ONK Amsterdam)

2.13.34 Michael van Rijn, Rapido'82 (1992 NK Drachten)
2.13.79 Martin de Wildt, PSV (2001 NK Alphen a/d Rijn)
2.13.90 Stefan Hazeleger, DWK (2012 NK Amsterdam)
2.14.14 Rutger Sloof, E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)
2.14.46 Niels van der Hoek, MNC Dordrecht (2005 NK Amsterdam)
2.14.82 Jens Bakker, de Dolfijn/E.ON-NZA (2012 Competitie Amsterdam)*
2.14.97 Jordan Kraaijenhof, AZ&PC (2012 Martinez Cup Amsterdam)
2.14.98 Antoine van Weerde, LZ 1886 (1992)
2.15.34 Timon Evenhuis, de Dolfijn (2012 NK Amsterdam)
2.15.80 Roy Smeenge, de Dolfijn (2012 Competitie Amsterdam)

2.16.32 Patrick Braam, de Zeeschuimers (1987 NWK Emmen)
2.16.38 Joep van Grunsven, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
2.16.62 Camillo Bérénos, PSV (1998 NK Den Bosch)
2.16.92 Rudy Ted Haan, de Aquaflippers (2006 NK Drachten)
2.17.04 Frank Vijver, het Y (1986 NWK Emmen)
2.17.21 Joost Hoetjes, DWK (1998 NK Den Bosch)
2.17.63 Stan Steegeling, de Zeeschuimers (1988 NWK Emmen)
2.17.64 Gavin van der Werf, HZ&PC Heerenveen (2011 Friese Kampioenschappen Heerenveen)*
2.17.93 Bjorn Scherbeijn, Eiffel Swimmers PSV (2012 NK Amsterdam)
2.17.97 Mans Broekgaarden, DWK-XCESS (2006 NK Drachten)

2.18.20 Jurgen Langer, Hellas/KZ (1997)*
2.18.23 Jaap van de Vegte, DZ&PC (2008 NK Amsterdam)
2.18.38 Casper Tichelaar, AZ&PC (1998 NK Den Bosch)
2.18.54 Etienne Grootenboer, Nautilus (1994 NK Amersfoort)
2.18.74 Guido Jansen, AZ&PC (2000 NK Nieuwegein)
2.18.83 Onno Joustra, de Zeeschuimers (1987 NWK Emmen)
2.18.86 Sjaak Oude Ophuis, de Dinkel Denekamp (2005 NK Amsterdam)
2.18.89 Hans Jansen, de Zeeschuimers (1986 NWK Emmen)
2.18.93 David uit den Bogaard, DWK-XCESS (2004 NK Drachten)
2.18.99 Niels van Eck, Bikkel Hoogeveen (2010 ONK Amsterdam)

2.19.06 Stefan de Die, de Dolfijn (2011 Competitie Amsterdam)*
2.19.40 Harrie Linders, de Dolfijn (1988 NWK Emmen)
2.19.47 Joppe Wisse, DZT '62 (2008 NK Amsterdam)
2.19.58 Sander Karssen, DWK-XCESS (2006 NK Drachten)
2.19.63 Sem van Lith, Aqua-Novio'94 (2012 NK Amsterdam)
2.19.75 Patrick Huyssen, De Schelde (1996 NK Utrecht)
2.19.86 Felix Broekhuizen, E.ON-NZA (2008 NK Amsterdam)
2.19.88 Melvin Bakker, de Houtrib (1993 NWK Dordrecht)
2.19.97 Davy Verreussel, Hellas-Glana (2008 ONK Amsterdam)

Top 16: 1500m schoolslag (24 juni 2007)
20.39.68 Robin van Aggele, AZ&PC (2000 Langebaangala Hulst)
20.45.32 Pascal Cuypers, RZ (2000)
20.54.6 Lesley Voorn, AZ&PC (1999)
21.00.6 Erwin de Grijs, Hoorn (1994 Langebaangala Hulst)
21.05.36 Tim van den Berg, de Kempvis (Langebaangala 2006 Hulst)
21.22.0 Ron Langelaan, Oceanus (1999)
21.23.1 Nico Wempe, de Zijl/LGB (1993)
21.25.0 Anton Thoen, Koewacht (1994 Langebaangala Hulst)
21.26.0 Martijn van de Maagdenberg, VZC Vl. (1995)
21.26.4 Diederik Rouffaer, ZON/S&S (1996)

21.39.39 Nathan Tramper, De Bevelanders (2006 Langebaangala Hulst)
21.45.3 Martin de Wildt, de Hoogwerf (1994)
21.48.3 Guus Razoux Schultz, de Dolfijn (1993)
21.54.97 Alex Eversdijk, de Bruinvis (Langebaangala 2006 Hulst)
22.00.8 Ruud Hamelink, Koewacht (1997)
22.01.7 Frank Vijver, het Y (1994)

Snelste estafettesplits (elektronisch) met vliegende start
 

Top 40: 50m schoolslag (16 december 2012)
25.49 Robin van Aggele (2009 EK Istanbul)
26.60 Lennart Stekelenburg (2008 EK Rijeka)
26.94 Timon Evenhuis (2012 NK Sprint Heerenveen)
27.19 Bram Dekker (2012 Martinez Cup Amsterdam)
27.30 Marcel Wouda (1997 Staaluniegala Dordrecht)
27.43 Rudy Ted de Haan (2009 NK Sprint)
27.44 Ron Dekker (1991 VSB Meet Amsterdam)
27.47 Pieter Jan de Vries (2011 ISF Aken)
27.61 Thijs van Valkengoed (2008 WK Manchester)
27.66 Roy Smeenge (2010 ISF Aken)

27.80 Jeroen van den Berkt (2007 NK Sprint Drachten)
27.87 Rutger Sloof (2009 NK Sprint Alkmaar)
27.95 Niels van Eck (2012 NK Sprint Heerenveen)
27.96 Erik Talma (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.04 Guido Jansen (2001 EK Antwerpen)
28.11 Jordan Kraaijenhof (2012 Martinez Cup Amsterdam)
28.19 Martin de Wildt (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.27 Erik Verholt (2007 NK Sprint Drachten)
28.34 Devi Wolthuizen (2009 NK estafette Eindhoven)
28.38 Benno Kuipers (1997 NK Sprint Emmen)

28.39 Frank Kleyer (1997 NK Sprint Emmen)
28.39 Steven Nonnekes (2009 NK estafette Eindhoven)
28.44 Michael van Rijn (1995 NK Sprint Emmen)
28.72 Melvin Bakker (1995 NK Sprint Emmen)
28.75 Mark Baars (2012 NK Sprint Heerenveen)
28.77 Jurgen Langer (1997 NK Sprint Amersfoort)
28.83 Jelte Stanic (2009 NK Sprint Alkmaar)
28.91 Joeri Verlinden (2009 ISF Aken)
28.99 Thomas Kersten (2010 NK Sprint Drachten)
28.96 Jens Bakker (2010 NK Sprint Drachten)

29.03 Martin Gildemeester (2003 NK Sprint Amsterdam)
29.07 Stefan Hazeleger (2010 NK Sprint Drachten)
29.11 Mans Broekgaarden (2008 NK Sprint Alkmaar)
29.11 Peter-Paul Houtkamp (2010 NK Sprint Drachten)
29.11 Steven Nonnekes (2010 NK Sprint Drachten)
29.22 Jonathan Cassuto (2011 NK Sprint Emmen)
29.25 Gavin van der Werf (2009 NK Sprint Alkmaar)
29.26 Bas Tietze (2011 NK Sprint Emmen)
29.34 Jordy Zuidhoek (2012 (KK Gouwe/Rijn Bergschenhoek)
29.34 Stefan Jacobs (2012 (Brabantse Sprint Eindhoven)

Top 30: 100m schoolslag (28 oktober 2012)
0.57.82 Robin van Aggele (2008 NK Amsterdam)
0.58.42 Lennart Stekelenburg (2008 NK Amsterdam)
0.59.01 Bram Dekker (2012 NK Amsterdam)
0.59.38 Thijs van Valkengoed (2008 WK Manchester)
0.59.84 Timon Evenhuis (2012 NK Amsterdam)
1.00.08 Marcel Wouda (1999 KNZB-beker Eindhoven)
1.00.40 Ron Dekker (1994 NWK Amersfoort)
1.01.04 Benno Kuipers (1999 WK Hong Kong)
1.01.29 Michael van Rijn (1992 NK Drachten)
1.01.54 Devi Wolthuizen (2009 NK estafette Eindhoven)

1.01.70 Steven Nonnekes (2009 NK estafette Eindhoven)
1.01.70 Jordan Kraaijenhof (2012 NK Amsterdam)
1.01.96 Martin de Wildt (2002 NK Eindhoven)
1.01.99 Patrick Braam (1988 NWK Emmen)
1.02.11 Roy Smeenge (2011 NK estafette Eindhoven)
1.02.18 Rudy Ted de Haan (2006 NK Drachten)
1.02.21 Frank Kleyer (1995 NWK Eindhoven)
1.02.28 Frank Vijver (1986 NWK Emmen)
1.02.34 Robert Lijesen (2008 NK estafette Eindhoven)
1.02.37 Joep van Grunsven (2012 NK Amsterdam)

1.02.42 Stefan Hazeleger (2010 NK estafette Drachten)
1.02.53 Melvin Bakker (1994 NWK Amersfoort)
1.02.52 Rutger Sloof (2008 NK Amsterdam)
1.02.56 Mans Broekgaarden (2007 NK Amsterdam)
1.02.65 Corné Baars (1991 NWK Dordrecht)
1.02.74 Marco van Brummelen (1991 NWK Dordrecht)
1.02.83 Pieter Jan de Vries (2010 ONK Amsterdam)
1.02.85 Davy Verreussel (2009 NK estafette Eindhoven)
1.02.88 Niels van der Hoek (2005 NK Amsterdam)
1.02.97 Jonathan Cassuto (2012 Finale competitie Amsterdam)
 

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




17 januari 1998
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl