Specials:
NJK kb Amsterdam
WK kb Istanboel
EK kb Chartres

Ranglijsten

Jaarranglijsten 2000: 25 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes
50 m Rugslag Schoolslag Vlinderslag Vrije slag Wisselslag Estafettes

Ranglijsten Rugslag (25 m. baan) 2000

Per 31 december 2000 / bijgewerkt 20 januari  2001 (Swimjos)
Samenstelling Aton Demuth & Co

* handgeklokt
x gezwommen op een 50 meterbaan

Meisjes/Dames en Jongens/Heren

Meisjes en Dames
50 m. rugslag

1986 e.l.
0.30.41 L.v.Schaik LZ 1886
0.31.56* A.Otten VZC Ve.
0.32.06* M.Mulderij Hoogeveen
0.32.07 E.Sohl Rapido '82
0.32.09* C.Groeneveld VZC Ve.
0.32.25 E.de Groot 't Tolhekke
0.32.27 J.Steen DZ&PC
0.32.28* L.Zuiddam Kerkdriel
0.32.38* C.Blok DWK XCESS
0.32.38* T.Klein LZ 1886
1985/1984/1983
0.28.86 H.Schreuder De Whe
0.29.87 M.Koster Hoogeveen
0.29.90 N.Hermink Arke-Dinkel
0.30.19* S.Buur PSV
0.30.42 R.Schinkel De Whee
0.28.86 H.Schreuder De Whe
0.30.56 K.vVastenhoven Rapido '82
0.30.68 R.Terink NDD
0.30.73* D.ten Brink WZ&PC
0.31.19 E.Hamstra Stadskanaal
allemaal
0.28.43 S.Valen AZ&PC
0.28.86 H.Schreuder De Whe
0.29.22 B.Starink DWK
0.29.86x I.de Bruijn PSV
0.29.87 M.Koster Hoogeveen
0.29.90 N.Hermink Arke-Dinkel
0.30.19*S.Buur PSV
0.30.20 M.Janssen RZC
0.30.30 A.Doevendans DZ&PC
0.30.33 G.Hopma VZC Ve.
0.30.42 R.Schinkel De Whee
0.30.48 E.Sluiman DZ&PC
100 m. rugslag
1990/1991
1.21.68* J.Witteveen AZ&PC
1.21.89* E.v.d.Bogaard De Rog
1.22.86x* L.Weekers PSV
1.24.24* S.van Banbost De Schelde
1.24.53* C.Timmermans Mosa-Regio
1.25.14* R.Kromowidjojo TriVia
1.25.45* R.Kremer Natare
1.25.46* N.Straten De Columbiaan (1991)
1.25.87* N.Smits De Bruinvis
1.25.88* S.Oude Weernink Arke de Dinkel
1989
1.16.26* M.Nijhoff Njord
1.16.41* H.Langlere Aquarijn
1.16.89* A.Kuperman Hellas/G/KZ
1.17.22* R.van Kempen Schotejil
1.17.75* L.v.d.Iest De Spatters
1.17.80* A.Heerschop ZV Zwartsluis
1.18.65* L.Klaassen De Aa
1.18.43* D.v.Iterson LZ 1886
1.19.41* D.Haverkate De Whee
1.19.55* A.Bloemberg Livo
1988
1.12.25* D.Muilwijk SGDordrecht
1.12.91* L.Everlo OZ&PC
1.13.04* S.de Bruyn MNC Dordrecht
1.13.50* V.Manhave Scheldestroom
1.14.01* S.v.Eijk SG Dordrecht
1.14.04* E.Sollie Aqua Novio'94
1.14.52* L.Abbink Groenlo
1.14.52* S.van Oss DSZ/Hoogwerf
1.14.56* W.v.d.Zanden PSV
1.14.76* C.Stuut Stadskanaal
1.15.22* M.Reuzenaar WZ&PC
1987
1.08.26 T.Klein LZ 1886
1.08.85 C.Kuipers NDD
1.09.03 C.Groeneveld VZC Ve.
1.10.30 L.Koolen ZON/S&S
1.10.90* W.v.d.Iest De Spatters
1.10.94* T.Lukassen DWK XCESS
1.11.65 E.de Geoij Watervlo
1.11.67 L.v.d.Akker HZ Zian
1.12.11* R.Eiting Livo
1.12.16* M.Op het Veld Patrick
1986
1.04.83 L.v.Schaik LZ 1886
1.08.09 E.Sohl Rapido '82
1.08.22* E.de Groot 't Tolhekke
1.08.48* L.Zuiddam Kerkdriel
1.08.50 M.v.d.Tol Oceanus
1.08.50* C.Blok DWK
1.08.91 L.Bank Rapido '82
1.09.91 L.Beumer IJsselmeeuwen
1.10.09 A.Otten VZC Ve.
1.10.18* N.Gerling Dexxon BZ&PC
1985
1.04.35* S.Buur PSV       
1.05.99 D.ten Brink WZ&PC
1.06.85 S.Luiken PSV
1.07.04x C.Lemmen RZ
1.07.40* E.Hamstra Stadskanaal
1.08.04* W.Pomper Hoogeveen
1.08.57 L.Moes De Dolfijn
1.09.16* H.Kikkert DSZ/HGW C.
1.09.11* M.Stuiver AZ&PC
1.09.73* G.de Jong DWK XCESS
1984
1.04.33* H.Schreuder De Whee
1.04.64 R.Terink NDD
1.05.35* K.vVastenhoven Rapido '82
1.05.90* J.v.Keulen AZ&PC
1.06.48 T.Bakker DWK
1.06.76 B.den Hoed MNC Dordrecht
1.07.11* S.Kuyer AZ&PC
1.07.75x M.Scheepbouwer De Whee
1.08.36* D.Vermeulen LZ 1886
1.08.64* D.Theijssen Zeester/Meerval
1983
1.03.20 R.Schinkel De Whee
1.03.42* M.Koster Hoogeveen
1.03.93 N.Hermink Arke-Dinkel
1.06.16 E.Sluiman DZ&PC
1.06.50* J.Veenvliet Proface/DAW
1.08.06x K.Lemmen RZ
1.08.56* S.Jonker De Dolfijn
1.08.92* K.Koreman SG Dordrecht
1.09.00* K.Scholt Stormvogel
1.09.11* J.Elema TriVia
Allemaal
1.02.47 B.Starink DWK
1.02.94 S.Valen AZ&PC
1.03.20 R.Schinkel De Whee
1.03.42* M.Koster Hoogeveen
1.03.71 M.Janssen AZ&PC
1.03.93 N.Hermink Arke-Dinkel
1.04.33* H.Schreuder De Whee
1.04.35* S.Buur PSV       
1.04.51 C.Holterman Arke de Dinkel
1.04.64 R.Terink NDD
1.04.82* C.Groot AZ&PC
1.04.83 L.v.Schaik LZ 1886
1.04.86* A.Buitelaar SG VWC

200 m. rugslag

1987
2.27.79 C.Kuipers NDD
2.28.35 T.Klein LZ 1886
2.28.43 C.Groeneveld VZC Veenendaal
2.29.54 T.Lukassen ZZZ
2.30.10 L.v.d.Akker HZ Zian
2.32.33 W.v.d.Iest De Spatters
2.32.61* E.de Goeij Aquarijn
2.34.49* L.Koolen ZON/S&S
2.34.76* D.Muilwijk MNC Nautilus
2.34.95 Ifaat Tzemach PSV
1986
2.20.69 L.v.Schaik LZ 1886
2.25.27 E.Sohl Rapido '82
2.26.32* C.Blok DWK
2.26.98* L.Zuiddam Kerkdriel
2.27.23 L.Bank Rapido '82
2.28.74* E.de Groot 't Tolhekke
2.29.88 M.v.d.Tol Oceanus
2.30.55* A.Otten VZC Ve.
2.30.97* N.Veenstra 't Tolhekke
2.31.02 N.Gerling Gouwestaete
1985
2.23.83* D.ten Brink WZ&PC
2.24.32x C.Lemmen RZ
2.26.34x S.Buur PSV
2.26.41* E.Hamstra Stadskanaal
2.28.06* L.Moes De Dolfijn
2.28.14* W.Pomper Hoogeveen
2.29.51* H.Kikkert DSZ Hoogwerf
2.29.54* S.Luiken Olympia
2.30.06* M.Stuiver AZ&PC
2.30.16x J.Kootstra DZ&PC
1984
2.17.45* R.Terink NDD
2.19.54* T.Bakker DWK
2.19.64 J.v.Keulen AZ&PC
2.20.06* M.Scheepbouwer De Whee
2.22.23* B.den Hoed SGDordrecht
2.22.96* S.Kuijer AZ&PC
2.25.00* D.Vermeulen LZ 1886
2.26.00* N.den Heijer Stadskanaal
2.26.28* M.v.d.Meulen HZ&PC Heerenveen
2.27.48* K.v.Vastenhoven Rapido '82
1983
2.14.92 R.Schinkel De Whee
2.18.26 M.Koster Hoogeveen
2.22.34* N.Hermink Arke-Dinkel
2.23.94 E.Sluiman DZ&PC
2.25.85* J.Veenvliet Hoorn-Zeemacht
2.26.48* S.Jonker De Dolfijn
2.27.82* A.v.d.Werf DWK XCESS
2.28.61* K.Middendorp Gouwestaete
2.29.01* L.IJzerman WVZ
2.29.78* J.Elema TriVia
allemaal
2.14.92 R.Schinkel De Whee
2.16.86* C.Joling DZ&PC
2.16.91 B.Starink DWK
2.17.45* R.Terink NDD
2.17.79 L.Shaul DWK
2.18.26 M.Koster Hoogeveen
2.19.63* M.Bosma Mosa-Regio
2.19.54* T.Bakker DWK
2.19.64 J.v.Keulen AZ&PC
2.19.86x C.Geurts UZSC
2.20.06* M.Scheepbouwer De Whee
Jongens en Heren
50 m. rugslag
1984 e.l.
0.28.23*J.Keetman DWK XCESS
0.28.45* J.de Jong MNC Dordrecht
0.28.50* S.Vleerlaag WZPC
0.28.53 J.Tameling Katwijk
0.28.68* W.Smeets WVZ
0.28.80 F.v.d.Bas SG VZC/Walrus
0.28.86*J.Krommenhoek Gouwestaete
0.28.91* M.Ellenkamp NDD
0.29.30 A.Smeets NIMO
0.29.30* S.Karssen DWK XCESS
0.29.35*L.Harms Dedemsvaart
1983/1982/1981
0.26.02 S.Ganzevles DWK XCESS
0.26.07 B.Tamminga DWK
0.27.08 A.v.Bavel De Kempvis
0.26.75 N.v.d.Zandt PSV
0.27.10x K.Zwering PSV
0.27.43 E.Tamminga DWK XCESS
0.27.65 D.Gielink Aqua Novio'94
0.27.72 D.de Wit PFC Rheden
0.28.06 M.v.Gessel De Rijn
0.28.09* S.Oosting De Rijn
Allemaal
0.26.02 S.Ganzevles DWK XCESS
0.26.04 M.Veens PSV
0.26.07 B.Tamminga DWK
0.26.75 N.v.d.Zandt PSV
0.27.08 A.v.Bavel De Kempvis
0.27.09 R.Koehoorn HevZPC
0.27.10x K.Zwering PSV
0.27.32 S.Kuyper DWK XCESS
0.27.37 T.Ruinemans Arke de Dinkel
0.27.40 D.Rijnbeek DWK XCESS
0.27.43 E.Tamminga DWK
100 m. rugslag
1990/1991
1.19.13* B.de Groot 't Tolhekke
1.19.24** A.Tempel Hoogeveen
1.19.25* D.v.d.Pluijm LZ 1886
1.21.00* M.Correia Zeester-Mv.
1.21.54* R.de Goeij Watervlo
1.21.78* D.Ratering Livo
1.22.13* E.Manni Octopus
1.22.46* J.Willemsen Aquapoldro
1.23.06* V.de Ruiter Poseidon'56
1.23.35* M.Ruhaak LZ 1886
1989
1.15.00* S.Groeneweg De Lansingh
1.16.43* P.v.Heukelom TriVia
1.17.19* K.de Jong De Schelde
1.18.45* K.Deinum Rapido '82
1.18.53* C.de Waal Malefijt Noordkop
1.19.62* W.Steenstra SG Deltasteur
1.19.72* B.Dekker SG HGK
1.19.92* R.Wolf ZVW '74
1.20.01* D.Mooij HevZPC
1.20.02* R.Kombrink Assuron DONK
1988
1.10.54* R.Boon NDD
1.11.04* M.Bottinga Vlaardingen
1.12.76* T.Verburg Poseidon'56
1.13.81* J.Verlinden RZ
1.13.84* F.Boon De Lansingh
1.14.01* S.Verschuren Aquarijn
1.14.30* K.Hondsmerk De Schelde
1.14.56* W.v.Beelen Katwijk
1.15.06* N.v.d.Molen ZCE/Thialf
1.15.37* J.Uylings KZC
1987
1.06.93* Marick Hoeijenbos Poseidon'56
1.07.29* N.Driebergen LZ 1886
1.07.59 J.Westerhuis ZCNF '34
1.09.31* Rogier van Keulen AZPC
1.09.43* Olaf Henselmans Tempo
1.09.70* R.Veenvliet Proface DAW
1.09.73* Thom Schouten Vlaardingen
1.09.81* O.Mezroui Zwemlust/den Hommel
1.09.89* T.Stocker Rapido'82
1.10.48 G.van't Oever SG Deltasteur
1986
1.03.80 L.Stekelenburg Numansdorp
1.04.57* R.Hagelstein VZC Ve.
1.04.71 B.v.d.Ven Arethusa
1.04.99 C.Patty De Lansingh
1.05.36* K.Scholt De Stormvogel
1.05.91* M.Hagelstein VZC Veenendaal
1.06.25* S.de Die De Schelde
1.06.32* M.Duin Aquarijn
1.06.51 J.Harms Dedemsvaart
1.06.57* J.v.d.Berg Zaltbommel
1985
0.59.97 J.Tameling Katwijk
1.00.61* S.Vleerlaag WZ&PC
1.01.96 M.Ellenkamp NDD
1.02.33* S.Karssen DWK XCESS
1.02.36 J.de Jong SG Dordrecht
1.02.67 D.Mulder Otters-Gooi
1.03.82* S.Verlinden RZ
1.04.00* J.Barends DWK
1.04.02* R.Lijesen Van Vliet Barracuda
1.05.32 K.Kop Jansen Van Vliet Barracuda
1984
0.58.22 J.Keetman DWK
1.01.34 F.v.d.Bas VZC Vl.
1.01.75 L.Harms Dedemsvaart
1.02.05 T.Peters Aquarijn
1.02.06 J.Krommenhoek Gouwestaete
1.02.09 K.Dumas Orca
1.02.22* S.Post NDD
1.02.52* W.Smeets WVZ
1.02.91* A.Smeets NIMO
1.03.51* J.Dijkstra TriVia
1983
0.59.05 D.Gielink Aqua-Novio
0.59.46* N.v.d.Zandt PSV
0.59.93 R.Maassen DSZ/HGW C.
1.00.86 F.IJdema Orca
1.01.01 D.Rouwmaat Groenlo
1.01.09* L.van Schaarenburg LZ 1886
1.01.70* B.v.Doorn PSV
1.01.77* A.v.d.Knoop DES
1.01.92* J.Roos Waterland
1.02.16* J.Sligman Livo
1982
0.54.65 S.Ganzevles DWK XCESS
0.59.17* E.Tamminga DWK
1.00.11* R.AriŽns WZ&PC
1.00.98* P.Martens De Fuut
1.01.09* T.Marsman TriVia
1.01.46 J.Beerlage OZ&PC
1.01.58* S.Coeymans Zeester-Meerval
1.02.18* M.Thijsse DES
1.02.27* G.Dimitras PSV
1.02.28* J.v.Hooren Hellas/G/KZ
1981
0.55.84 B.Tamminga DWK XCESS
0.56.83x K.Zwering PSV
0.57.43 A.van Bavel De Kempvis
1.00.31 M.v.Gessel De Rijn
1.00.86* P.Lahuis De Houtrib
1.01.60* M.Smeets WVZ
1.01.68* S.Oosting De Rijn
1.02.06* H.Fix Oud Beijerland
1.02.25* M.Boog Van Vliet Barracuda
1.02.58* K.Lebis WZ&PC
Allemaal
0.54.65 S.Ganzevles DWK XCESS
0.55.84 B.Tamminga DWK XCESS
0.56.83x K.Zwering PSV
0.57.43 A.van Bavel De Kempvis
0.58.00 T.Ruinemans Arke-Dinkel
0.58.05 S.Kuijper DWK XCESS
0.58.22 J.Keetman DWK
0.58.74* D.Rijnbeek DWK XCESS
0.58.82 M.Kamphuis MNC Dordrecht
0.58.95 F.Willemse DWK XCESS

200 m. rugslag
1987
2.25.54 N.Driebergen LZ 1886
2.25.68* M.Hoeyenbos Poseidon'56
2.27.79 J.Westerhuis ZCNF '34
2.29.19* T.Schouten Vlaardingen
2.29.68* R.Boon NDD
2.30.14* R.van Keulen AZ&PC
2.30.78* O.Henselmans Tempo
2.30.83* J.Kok Waterland
2.32.16* M.Kerstholt VZC Veenendaal
2.32.19* N.ElHilali HZ Zian
1986
2.19.42 R.Hagelstein VZC Ve.
2.19.72 L.Stekelenburg Numansdorp
2.20.59 C.Patty De Lansingh
2.22.00* N.Hagelstein VZC Veenendaal
2.23.08* B.v.d.Ven SG Nauthusa
2.23.66* S.de Die De Schelde
2.23.95* M.v.d.Linden LZ 1886
2.24.08* K.Scholt De Stormvogel
2.24.44* M.Duin Aquarijn
2.24.75* J.Sprakel Hoogeveen
1985
2.11.36* S.Karssen DWK XCESS
2.11.73 J.Tameling Katwijk
2.13.70* M.Ellenkamp NDD
2.14.17 D.Mulder Otters-Gooi
2.14.25* S.Vleerlaag WZ&PC
2.16.78 R.Lijesen Van Vliet Barracuda
2.18.17 J.de Jong SGDordrecht
2.18.83* K.Kop Jansen Van Vliet Barracuda
2.18.91* J.Barends DWK XCESS
2.19.49* S.Verlinden RZ
1984
2.07.19 J.Keetman DWK XCESS
2.11.98 F.v.d.Bas VZC/Walrus C.
2.14.61 T.Peters De Rijn
2.14.96 L.Harms Dedemsvaart
2.15.59* S.Post NDD
2.16.70 R.de Greef PSV
2.18.84* W.Smeets WVZ
2.19.33* J.Dijkstra TriVia
2.19.72* R.van Aggele AZ&PC
2.20.31* A.v.Swam Gelenberg
1983
2.08.27 D.Gielink Aqua Novio'94
2.08.40 A.v.d.Knoop DES
2.10.22 R.Maassen DSZ/HGW C.
2.10.95* F.IJdema Orca
2.12.08* J.Sligman Livo
2.12.36* B.van Doorn PSV
2.13.00* L.v.Schaarenburg LZ 1886
2.14.80* M.Drenth LZ 1886
2.15.39* M.Postma DZ&PC
2.15.53* T.van Valkengoed DWK
1982
1.57.16 S.Ganzevles DWK XCESS
2.10.68* R.AriŽns WZ&PC
2.13.40* T.Marsman TriVia
2.14.08* P.Martens De Fuut
2.14.35* A.Prins Dedemsvaart AC
2.14.64* S.Coeymans Zeester-Meerval
2.15.32* M.Thijsse DES
2.15.47 M.van Ballegooy Zeester/Meerval
2.16.02* G.Robertz VZC Ve.
2.16.51x* G.Dimitras PSV
2.16.57* J.Beerlage OZPC
1981
2.00.06x K.Zwering PSV
2.05.10* B.Tamminga DWK
2.05.28* A.v.Bavel De Kempvis
2.11.41* S.Oosting De Rijn
2.13.05* P.Lahuis De Houtrib
2.13.41* M.Smeets WVZ
2.13.59* M.v.Gessel De Rijn
2.16.29* J.v.d.Berkt DWK
2.16.55* A.Roest AZ&PC
2.16.80* M.Boog VlBarracuda
2.16.95x M.v.d.Weijden DWK
Allemaal
1.57.16 S.Ganzevles DWK XCESS
2.00.06x K.Zwering PSV
2.00.11 M.Wouda PSV
2.03.38 F.Willemse DWK
2.05.10* B.Tamminga DWK
2.05.28* A.v.Bavel De Kempvis
2.05.36 S.Kuijper DWK XCESS
2.07.19 J.Keetman DWK XCESS
2.08.27 D.Gielink Aqua Novio'94
2.08.40 A.v.d.Knoop DES
2.08.41* R.Blank De Dolfijn

All contents copyright
© Zwemkroniek.com
All rights reserved




17 januari 1998
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).
Marcel Wouda zwemt in Perth op de 200 meter wisselslag naar de wereldtitel. Hij is de eerste Nederlander, die dat presteert. De Udenaar verslaat de Fransman Xavier Marchand en Ron Karnaugh (USA).



Jostalgie.nl zwembeelden van toen

WK korte baan Hong Kong 1999 4x100 vrij mannen

In de bezetting Mark Veens, Johan Kenkhuis, Marcel Wouda en Pieter van den Hoogenband levert de Nederlandse ploeg in Hong Kong een wereldprestatie met het behalen van de zilveren medaille op de koningsestafette.


Bekijk de video op Jostalgie.nl